FormulaShape - en to wa translation catalogue (43 entries)

en: Arrows
wa: Fletches

en: Greek
wa: Grek

en: Relations
wa: Aloyaedjes

en: Operators
wa: Operateurs

en: Miscellaneous
wa: Totes sôres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Insert
wa: Sititchî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupElements)
en: Elements
wa: Elemints

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSymbols)
en: Symbols
wa: Simboles

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupActions)
en: Actions
wa: Faitindjes

[ctx: This button opens a file dialog to load a MathML file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: Load...
wa: Tcherdjî...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: Save...
wa: Schaper...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Edit
wa: Candjî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupGeneralOptions)
en: General options
wa: Tchuzes djeneråles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font:
wa: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColors)
en: Colors:
wa: Coleurs:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSpecificOptions)
en: Specific options
wa: Tchuzes sipecifikes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rows:
wa: Royes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Columns:
wa: Colones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: View MathML
wa: Vey MathML

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
wa: I gn a dins c' documint ene dfoûtrinne hårdêye viè on documint då lon
    %1

en: Confirmation Required
wa: I fåt racertiner

en: Download
wa: Aberweter

en: Skip
wa: Passer

en: Formula
wa: Formule

en: A formula
wa: Ene formule

en: Insert fenced element
wa: Sititchî elemint inte des håjhes

en: Insert enclosed element
wa: Sititchî elemint egayolé

en: Insert root
wa: Sititchî raecene

en: Insert square root
wa: Sititchî raecene cwåré

en: Insert fraction
wa: Sititchî fraccion

en: Insert bevelled fraction
wa: Sititchî fraccion clintcheye

en: Insert 3x3 table
wa: Sititchî tåvlea 3x3

en: Insert 2 dimensional vector
wa: Sititchî vecteur e deus diminsions

en: Insert subscript
wa: Sititchî indice

en: Insert superscript
wa: Sititchî espôzant

en: Insert sub- and superscript
wa: Sititchî espôzant et indice

en: Insert overscript
wa: Sititchî espôzant pa dzeu

en: Insert underscript
wa: Sititchî indice pa dzo

en: Insert under- and overscript
wa: Sititchî espôzant pa dzeu eyet indice pa dzo

en: Insert row
wa: Sititchî roye

en: Insert column
wa: Sititchî colone

en: Remove row
wa: Oister roye

en: Remove column
wa: Oister colone
