PathShapes - en to wa translation catalogue (47 entries)

en: Arc
wa: Vôsseure

en: Pie
wa: Dorêye

en: Chord
wa: Coide

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EllipseShapeConfigWidget)
en: Ellipse Shape
wa: Fôme e ceke asplati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
wa: Sôre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start angle:
wa: Inglêye di cmince:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End angle:
wa: Inglêye di dfén:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeEllipse)
en: Close ellipse
wa: Clôre ceke asplati

en: Ellipse
wa: Ceke asplati

en: An ellipse
wa: On ceke asplati

en: An enhanced path shape
wa: Ene fôme e tchmin amidrêye

en: An enhanced path
wa: On tchmin amidré

en: Cross
wa: Croes

en: A cross
wa: Ene croes

en: Arrow
wa: Fletche

en: An arrow
wa: Ene fletche

en: Smiley
wa: Xhinåd

en: Circular Arrow
wa: Fletche e ceke

en: A circular-arrow
wa: Ene fletche e ceke

en: Gearhead
wa: Boulome

en: A gearhead
wa: On boulome

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RectangleShapeConfigWidget)
en: Rectangle Shape
wa: Fôme e rectangue

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corner radius x:
wa: X do reyon del coine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Corner radius y:
wa: Y do reyon del coine:

en: Rectangle
wa: Rectangue

en: A rectangle
wa: On rectangue

en: Curve
wa: Coube

en: Line
wa: Roye

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpiralShapeConfigWidget)
en: Spiral Shape
wa: Fôme e sdårniyon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fade:
wa: Blanki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Direction:
wa: Direccion:

en: Spiral
wa: Sidårniyon

en: A spiral shape
wa: Ene fôme e sdårniyon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StarShapeConfigWidget)
en: Star shape
wa: Fôme di stoele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Polygon:
wa: Poligone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corners:
wa: Coines:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Inner radius:
wa: Divintrin reyon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Outer radius:
wa: Diffoûtrin reyon:

en: A star shape
wa: Ene fôme di stoele

en: A star
wa: Ene sitoele

en: Star
wa: Sitoele

en: Flower
wa: Fleur

en: A flower
wa: Ene fleur

en: Pentagon
wa: Péntagone

en: A pentagon
wa: On péntagone

en: Hexagon
wa: Egzagone

en: A hexagon
wa: En egzagone
