TextShape - en to wa translation catalogue (135 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
wa: Accepter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
wa: Rifuzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
wa: Betchete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
wa: Cawete:

en: This is a line of inserted text.
wa: Çouci est ene roye di tecse sititchî.

en: This is a line of deleted text.
wa: Çouci est ene roye di tecse disfacé.

en: This is a line of text whose format has been changed.
wa: Çouci est ene roye di tecse k' ons a candjî l' cogne.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
wa: Apontyî l' shuvaedje des candjmints

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
wa: Sititchaedjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
wa: Coleur do fond

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
wa: Disfaçaedjes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
wa: Candjmints d' epådjnaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
wa: Eredjistrî les candjmints

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
wa: Mostrer candjmints

en: Font
wa: Fonte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
wa: Djenerå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
wa: Stîle shuvant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
wa: Meet dins l' tåve di l' ådvins

en: Normal
wa: Normå

en: Small Caps
wa: Pititès madjuscules

en: Uppercase
wa: Grandès letes

en: Lowercase
wa: Pititès letes

en: Capitalize
wa: Li prumire lete e madjuscule

en: Superscript
wa: Dizeu l' roye

en: Subscript
wa: Dizo l' roye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
wa: Coleur do tecse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
wa: Coleur do fond:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
wa: Sorlignaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
wa: Båré:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
wa: Coleurs

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
wa: Ombion do tecse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
wa: Coleur:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
wa: Eplaeçmint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
wa: Côpaedje otomatike des mots avou loyeure

en: Select Font
wa: Tchoezi fonte

en: Special Characters
wa: Caracteres sipeciå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
wa: Sititchî

[ctx: Close dialog]
en: Close
wa: Clôre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
wa: Trover rade:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
wa: <p><ul><li><b>Simpe</b>: L' espåçmmint normå inte les royes</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
wa: Hintche

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
wa: Mitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
wa: Droete

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
wa: Otomatike

[ctx: Text alignment]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: Text alignment]
en: Right
wa: Droete

[ctx: Text alignment]
en: Centered
wa: Å mitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
wa: Cominçi a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
wa: Aroymint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
wa: Parfondeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
wa: Håyner les liveas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
wa: Caractere da vosse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
wa: Rataker l' limerotaedje a ç'  hagnon ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
wa: Sincronijhaedje des letes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
wa: Fond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
wa: Coleur do fond

en: Indent/Spacing
wa: Ritrait/Espåçmint

en: General Layout
wa: Adjinçmint djenerå

en: Bullets/Numbers
wa: Tchikes/Limeros

en: Decorations
wa: Gåyotaedjes

[ctx: Line spacing value]
en: Single
wa: Simpe

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
wa: 1,5 royes

[ctx: Line spacing value]
en: Double
wa: Dobe

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
wa: Proporcionel

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
wa: Di pus

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
wa: Ewal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
wa: Ritrait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
wa: Hintche:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
wa: Droete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
wa: Prumire roye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
wa: Disdure otomaticmint del grandeu do tecse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
wa: Espåce inte les royes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
wa: Si siervi des fontes metrikes:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
wa: Espåce del hagnon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
wa: Divant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
wa: Après:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
wa: Aroymint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
wa: Djustifyî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
wa: Dujhance al difén d' on cåde/d' ene pådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
wa: Wårder les royes eshonnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
wa: Sititchî djocaedje divant l' hagnon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
wa: Sititchî djocaedje après l' hagnon

en: Paragraph Format
wa: Cogne do hagnon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
wa: Disfacer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
wa: &Novea

en: Style Manager
wa: Manaedjeu des stîles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
wa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">On sait aroyî on stîle lomé a on tecse eyet candjî les prôpietés do stîle po candjî tos les tecse di c' sitîle ci.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mete èn ouve on candjmint d' sitîle repådjenrè tot l' tecse k' a ddja yeu l' no do stîle et k' î ont stî aroyî. Siervoz vs do scriftôr des stîles po mete èn ouve des stîles so do tecse.</p></body></html>

en: Insert Table
wa: Sititchî tåvlea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
wa: Colones eyet royes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
wa: Nombe di colones :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
wa: Nombe di royes :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
wa: Sitratedjeye d' espåçmint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
wa: Lårdjeur del colone ewale :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
wa: Forrimpli sol contnou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
wa: Forrimpli so c' k' i gn a åtoû

en: Styles
wa: Stîles

en: Text
wa: Tecse

en: A shape that shows text
wa: Ene fôme ki moster do tecse

en: Text Shape
wa: Fôme tecse

en: Bold
wa: Cråsses

en: Italic
wa: Clintcheyes

[ctx: Text formatting]
en: Underline
wa: Sorlignî

en: Align Left
wa: Aroymint a hintche

en: Align Right
wa: Aroymint a droete

en: Align Center
wa: Aroymint å mitan

en: Align Block
wa: Aroymint bloc

en: Increase Indent
wa: Ritrait pus grand

en: Decrease Indent
wa: Ritrait pus ptit

en: Increase Font Size
wa: Ragrandi l' fonte

en: Decrease Font Size
wa: Raptiti l' fonte

en: Insert Non-Breaking Space
wa: Sititchî espåce nén côpåve

en: Insert Non-Breaking Hyphen
wa: Sititchî loyeure nén côpåve

en: Insert Index
wa: Sititchî indecse

en: Insert Soft Hyphen
wa: Sititchî loyeure condicionele

en: Line Break
wa: Djocaedje di roye

en: Font...
wa: Fonte...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
wa: Candjî l' grandeu des caracteres, fonte, cråssès letes, clintcheyès letes et tchik et tchak.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
wa: Candjî les atributs des caracteres tchoezis pol moumint.

en: Font Size
wa: Grandeu del fonte

en: Text Color...
wa: Coleur do Tecse...

en: Background Color...
wa: Coleur do fond...

en: Insert a table into the document.
wa: Sititchî on tåvlea e documint.

en: Paragraph...
wa: Hagnon...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
wa: Candjî les mådjes des hagnons, li floû d' sicrijhaedje, les boirdeures, tchikes, limerotaedje et tchik et tchak.

en: Change attributes of styles
wa: Candjî les atributs des stîles

en: Special Character...
wa: Caractere especiå...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
wa: Sititchî onk ou sacwants simbôles ou caracteres k' on n' trove nén sol taprece

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
wa: Sititchî onk ou sacwants simbôles ou caracteres k' on n' trove nén sol taprece.

en: Insertion
wa: Stitchaedje

en: Deletion
wa: Disfaçaedje

en: Formatting
wa: Epådjnaedje

en: Autocorrection
wa: Coridjaedje tot seu

en: Key Press
wa: Tchôcaedje di tape

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
wa: Cisse hårdêye moenne viè l' programe ou l' sicripe « %1 ».
    Des måhaitîs programes polèt fé do må a vosse copiutrece. Estoz seur di voleur enonder ci programe ?

en: Open Link?
wa: Drovi hårdêye?
