AutocorrectPlugin - en to wa translation catalogue (49 entries)

en: Configure &Autocorrection...
wa: Apontyî li &coridjaedje otomatike...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
wa: Coridjaedje otomatike

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
wa: Si&mpe coridjaedje otomatike

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
wa: Trover cwand ene novele fråze est cominceye eyet todi fé kel prumî caractere soeye ene grande lete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
wa: Covierser otomaticmint l' &prumire lete d' ene fråze e grande lete
    (metans « mi måjhon. dins c’ viyaedje » e « mi måjhon. Dins c’ viyaedje »)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
wa: Tos les mots sont waitîz pol fåte ki rvént sovint d' wårder l' tape des grandès letes tchôkeye ene miete trop lontins. Si gn a des mots ki dvèt awè deus grandès letes, i dvrént esse radjoutés dins l' linwete «Foû-riles».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
wa: Covierser &deus caracteres e grandès letes viè ene grande lete ey ene pitite lete
     (metans PEne viè Pene)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
wa: Trover cwand en URL (adresse del Daegntoele) est tapêye eyet dene en abwesnaedje ki corespond avou l' façon k' on betchteu waibe mosterreut en URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
wa: Abwesner otomaticmint ls &URL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
wa: Waitîz bén k' on n' pout nén taper pus k' ene espåce, ca c' est ene fåte k' on fwait sovint et k' est purade målåjhey a trover dins on scrijhaedje abwesné.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
wa: &Disfacer les dobes espåces

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
wa: Wårder l' bon abwesnaedje eyet ritrait des fråzes e oistant otomaticmint les espåces al kimince ey al difén d' on hagnon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
wa: Oist&er espåces al kimince ey el difén des hagnons

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
wa: Cwand vos tapez avou des _sorlignaedjes_ ou des *cråssès letes*, li tecse inte les sorlignîs ou les stoeles serè cviersé e sorlignî ou cråssès letes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
wa: Mete otomaticmint e &cråssès letes et sorlignî

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
wa: Li plupårt des fraccions standård seront cviersêyes si possibe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
wa: Replaecî 1/2 avou ½...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
wa: Cwand vos tapez « 1) » ou ene sacwè insi pa dvant on hagnon d' tecse, li hagnon est otomaticmint cviersé po-z eployî ci stîle di limerotaedje la. Eployî on stîle di limerotaedje ça vout dire ki les hagnons shuvants seront eto limerotés avou l' minme sitîle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
wa: Eployî l' oto&limerotaedje po les hagnons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
wa: Replaecî « &1st » avou « 1^st »

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
wa: No des djoûs e grandès letes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
wa: Cwand vos tapez on « * » ou on « - » pa dvant on hagnon d' tecse, li hagnon est otomaticmint cviersé po-z eployî ci stîle di djivêye la. Eployî on stîle di djivêye ça vout dire k' i gn årè pa dvant ene bole ou ene loyeure di dessinêye, po ndè fé on cayet dins ene djivêye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
wa: Eployî l' epådjnaedje des d&jivêyes po fé des hagnons come djivêyes a boles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
wa: Prémetou

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
wa: &Wiyemets da vosse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
wa: Replaecî les wiyemets &dobes ascii avou des wiyemets tipografikes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
wa: Replaecî les wiyemets &faflotes ascii avou des wiyemets tipografikes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
wa: Si&pepieus coridjaedje otomatike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
wa: Replaeçmints eyet foû-rîles pol lingaedje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
wa: Tos les lingaedjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
wa: &Mete en alaedje li replaeçmint d' mot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
wa: Replaecî &tecse avou cogne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
wa: &Trover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
wa: Mete al &plaece

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
wa: &Radjouter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
wa: Oister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
wa: Ca&ndjî l' cogne...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
wa: Netyî &l' cogne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
wa: Trover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
wa: Mete el plaece

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
wa: &Foû-rîle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
wa: Èn nén tratî come li dfén d' ene fråze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
wa: Mete otomaticmint dvins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
wa: &Oister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
wa: Accepter deus grandès letes dins:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
wa: &Radjouter

en: &Modify
wa: &Candjî

en: Select Character
wa: Tchoezi on caractere

en: Autocorrect
wa: Coridjaedje otomatike
