thesaurus_tool - en to wa translation catalogue (31 entries)

en: (No match)
wa: (Rén ki pout aler)

en: &Search for:
wa: &Cachî après:

en: S&earch
wa: C&weri

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
wa: En erî

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
wa: En avant

en: Change Language...
wa: Candjî d' lingaedje...

en: &Thesaurus
wa: &Sinonimes

en: Synonyms
wa: Sinonimes

en: More General Words
wa: Mots pus djenerås

en: More Specific Words
wa: Mots pus specifikes

en: &Replace with:
wa: &Replaecî avou:

en: &Replace
wa: &Replaecî

en: Replace Word
wa: Replaecî mot

en: Related Words - %1
wa: Mots cuzéns - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
wa: Li fitchî d' sinonimes "%1" n' a nén stî trové. Siervoz vs di "Candjî lingaedje..." po tchoezi on fitchî d' sinonimes,  s' i vs plait.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
wa: <b>Aroke:</b> L' enondaedje di grep a fwait berwete.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
wa: Sinonimes/Miernimes - Relîs pa frecwince

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
wa: Sinonimes - Relîs pa rishonnance di ç' kel mot rime (ki po les viebes)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
wa: Antonimes - Mots avou des rimaedjes contråves

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
wa: Hiponimes - ... est (ene sôre di) %1

en: Meronyms - %1 has a ...
wa: Meronimes - %1 a on ...

en: Holonyms - ... has a %1
wa: Holonimes - ... a on %1

en: Attributes
wa: Atributs

en: Cause To (for some verbs only)
wa: Fwait fé (po kékes viebes seulmint)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
wa: Viebe di mezåjhe (po kékes viebes seulmint)

en: Familiarity & Polysemy Count
wa: Contaedjes de atouwances et des mots a sacwants sins

en: Verb Frames (examples of use)
wa: Waibaedjes do viebe (egzimpes d' uzaedjes-

en: List of Compound Words
wa: Djivêye des mots d' aclapaedje

en: Overview of Senses
wa: Esplikêyes des sins

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
wa: <b>Aroke:</b> L' enondaedje do programe WordNet 'wn' a fwait berwete. WordNet doet esse astalé so vosse copiutrece si vos vs endè voloz siervi eyet 'wn' doet esse dins vosse PATH. Vos ploz aberweter Wordnet a <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Notez k' WordNet ni sopoite ki l' inglès.

en: No match for '%1'.
wa: Rén ki pout aler po «%1».
