VariablesPlugin - en to wa translation catalogue (31 entries)

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
wa: Date (nén candjante)

en: Locale date format
wa: Cogne del date pol locåle

en: Short locale date format
wa: Coûte cogne locåle pol date

en: Locale date & time format
wa: Cogne locåle pol date et l' eure

en: Short locale date & time format
wa: Coûte cogne locåle pol date et l' eure

en: Day
wa: Djoû

en: Month
wa: Moes

en: Year
wa: Anêye

en: Hour
wa: Eure

en: Minute
wa: Munute

en: Second
wa: Segonde

en: Flexible Digits (1-31)
wa: Chifes sins zero (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
wa: 2 chifes (01-31)

en: Abbreviated Name
wa: Rascourti no

en: Long Name
wa: Long no

en: Flexible Digits (1-12)
wa: Chifes sins zero (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
wa: 2 chifes (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
wa: No avou «di» pa dvant, rascourti

en: Possessive Long Name
wa: No avou «di» pa dvant

en: 2 Digits (01-99)
wa: 2 chifes (01-99)

en: 4 Digits
wa: 4 chifes

en: Flexible Digits (1-23)
wa: Chifes sins zero (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
wa: 2 chifes (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
wa: Chifes sins zero (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
wa: 2 chifes (01-59)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
wa: Coridjaedje del date:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
wa:  djoûs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
wa: Tchoezi l' façon kel date divreut esse håynêye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
wa: Cogne da vosse

en: Page Count
wa: Contaedje des pådjes

en: Page Number
wa: Limero d' pådje
