kpresenter - en to wa translation catalogue (316 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
wa: &Sititchî

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
wa: C&ogne

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Slide
wa: &Diya

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
wa: &Diaporama

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: Tchu&zes

en: Former maintainer
wa: Mintneu di dvant

en: Original author
wa: Prumî oteur

en: Slide %1
wa: Diya %1

en: End of presentation. Click to exit.
wa: Difén do prezintaedje. Clitchîz po moussî foû.

en: Installation Error
wa: Aroke d' astalaedje

en: Placeholder shape
wa: Secwince di fômes

en: Double click to add a title
wa: Dobe-clitchîz po radjouter on tite

en: Double click to add an outline
wa: Dobe-clitchîz po radjouter on cotoû

en: Double click to add a text
wa: Dobe-clitchîz po radjouter on tecse

en: Double click to add notes
wa: Dobe-clitchîz po radjouter des notes

en: Double click to add a picture
wa: Dobe-clitchîz po radjouter ene imådje

en: Double click to add a chart
wa: Dobe-clitchîz po radjouter on grafike

en: Double click to add an object
wa: Dobe-clitchîz po radjouter on cayet

en: Pen Color
wa: Coleur del pene

en: Pen Size
wa: Grandeu del pene

en: Black
wa: Noer

en: White
wa: Blanc

en: Green
wa: Vert

en: Red
wa: Rodje

en: Blue
wa: Bleu

en: Yellow
wa: Djaene

en: Next Slide
wa: Diya d' après

en: Speaker Notes
wa: Notes pol prezinteu

en: Current Slide %1 of %2
wa: Diya do moumint %1 di %2

en: End of Slide Show
wa: Difén do diaporama

en: Shape
wa: Fôme

en: Normal
wa: Normå

en: Show Master Slides
wa: Mostrer mwaissès dias

en: Import Slideshow...
wa: Abaguer diaporama...

en: Insert Slide
wa: Sititchî dia

en: Insert a new slide after the current one
wa: Sitchî ene novele diya après l' cisse do moumint

en: Copy Slide
wa: Copyî dia

en: Copy the current slide
wa: Copyî l' diya do moumint

en: Delete Slide
wa: Disfacer dia

en: Delete the current slide
wa: Disfacer l' diya do moumint

en: Master Slide...
wa: Mwaisse diya...

en: Previous Slide
wa: Diya di dvant

en: First Slide
wa: Prumire diya

en: Last Slide
wa: Dierinne diya

en: Export as HTML...
wa: Ebaguer come HTML...

en: Create Appear Animation
wa: Ahiver animåcion d' aparexhaedje

en: Edit Custom Slide Shows...
wa: Aspougnî diaporama da vosse...

en: Start Presentation
wa: Enonder prezintaedje

en: From Current Slide
wa: A pårti del diya do moumint

en: From First Slide
wa: A pårti del prumire diya

en: Configure Slide Show...
wa: Apontyî diaporama...

en: Configure Presenter View...
wa: Apontyî l' vuwe do prezinteu...

en: Draw on the presentation...
wa: Dessiner sol prezintaedje...

en: Highlight the presentation...
wa: Mete en evidince sol prezintaedje...

en: Blackscreen on the presentation...
wa: Noere waitroûle sol prezintaedje...

en: Slides Sorter
wa: Reléjheu des dias

en: All slides
wa: Totes les dias

en: Error
wa: Aroke

en: There cannot be two slideshows with the same name.
wa: I n' pout nén aveur deus diaporamas avou l' minme no.

en: Duration:
wa: Direccion

en: No Effect
wa: Nol efet

en:  sec
wa:  seg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
wa: Côper dvins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: W&idth:
wa: Lård&jeur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: Will keep the width of the crop constant
wa: Wådrè todi l' minme li lårdjeur do côpaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
wa: &Hôteur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: Will keep the height of the crop constant
wa: Wådrè todi l' minme li hôteur do côpaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: R&atio:
wa: R&apoirt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: Will keep the ratio constant
wa: Wådrè todi l' minme li rapoirt lårdjeur/hôteur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
wa: Coûtche

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
wa: Imådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnCrop)
en: &Crop
wa: &Côper dvins

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
wa: Multipès waitroûles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation monitor:
wa: Waitroûle pol prezintaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, presenterViewCheckBox)
en: Enable presenter view
wa: Mete en alaedje li vuwe do prezinteu

en: Monitor %1 (primary)
wa: Waitroûle %1 (prmire)

en: Monitor %1
wa: Waitroûle %1

en: Configure Presenter View
wa: Apontyî l' vuwe do prezinteu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
wa: Apontyî diaporama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slides
wa: Diyas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation Slides:
wa: Diyas do prezintaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editSlidesButton)
en: Edit Custom Slide Shows ...
wa: Aspougnî diaporama da vosse ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
wa: Ebagaedje HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_slideslist)
en: Tick the slide should be exported :
wa: Clitchîz sol diya a ebaguer :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
wa: Tchoezi totafwait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_css)
en: Select template (.css) :
wa: Tchoezi l' modele (.css) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_deselectAll)
en: Deselect all
wa: Distchoezi totafwait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
wa: Tite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_preview)
en: Output preview
wa: Prévoeyaedje del rexhowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
wa: Foyter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
wa: Oteur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_Favorite)
en: Delete Favorite
wa: Disfacer colåd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
wa: Drovi e betchteu

en: Html Export
wa: Ebagaedje HTML

en: Export
wa: Ebaguer

en: There is already a favorite file with this name
wa: I gn a ddja on fitchî colåd avou c' no la

en: Incorrect file, .zip only or corrupted zip
wa: Mwais fitchî, seulmint .zip oudon-bén cron zip

en: Zip file need to contain style.css
wa: I fåt style.css e fitchî ZIP

en: Delete Template
wa: Disfacer modele

en: You may not remove the templates provided with the application
wa: I n' fåt nén oister les modeles dinez avou l' programe

en: Add Template
wa: Radjouter modele

en: Are you sure you want to remove "%1"?
wa: Voloz disfacer « %1 » po do bon ?

en: Confirm remove
wa: Racertiner l' oistaedje

en: No sound
wa: Pont d' son

en: Import...
wa: Abaguer...

en: Bar
wa: Bår

en: From Left
wa: Del hintche

en: From Top
wa: Dal copete

en: From Right
wa: Del droete

en: From Bottom
wa: Dal valêye

en: Unknown subtype
wa: Sorsôre nén cnoxhowe

en: Clock
wa: Ôrlodje

en: From Twelve Clockwise
wa: A pårti d' doze eure dins l' sins des aweyes

en: From Three Clockwise
wa: A pårti d' troes eure dins l' sins des aweyes

en: From Six Clockwise
wa: A pårti d' shijh eure dins l' sins des aweyes

en: From Nine Clockwise
wa: A pårti d' nouv eure dins l' sins des aweyes

en: From Twelve Counterclockwise
wa: A pårti d' doze eure dins l' sins contråve des aweyes

en: From Three Counterclockwise
wa: Aprti d' troes eure dins l' sins contråve des aweyes

en: From Six Counterclockwise
wa: A pårti d' shijh eure dins l' sins contråve des aweyes

en: From Nine Counterclockwise
wa: A prti d' nouv eure dins l' sins contråve des aweyes

en: Double Fan
wa: Dobe tournikete

en: Fan Out Vertical
wa: Tournikete rexhante d' astampé

en: Fan Out Horizontal
wa: Tournikete rexhante di coutchî

en: Fan In Vertical
wa: Tournikete moussante d' astampé

en: Fan In Horizontal
wa: Tournikete moussante di coutchî

en: Fan In Vertical Reverse
wa: Tournikete moussante d' astampé årvier

en: Fan In Horizontal Reverse
wa: Tournikete moussante di coutchî årvier

en: Double Sweep
wa: Dobe ramon

en: Parallel Vertical
wa: Paralele d' astampé

en: Parallel Diagonal
wa: Paralele di clintchî

en: Opposite Vertical
wa: Contråve d' astampé

en: Opposite Horizontal
wa: Contråve di coutchî

en: Parallel Diagonal Top Left
wa: Paralele di clintchî al copete hintche

en: Parallel Diagonal Bottom Left
wa: Paralele di clintchî al valêye hintche

en: Parallel Vertical Reverse
wa: Paralele d' astampé årvier

en: Parallel Diagonal Reverse
wa: Paralele di clintchî årvier

en: Opposite Vertical Reverse
wa: Contråve d' astampé årvier

en: Opposite Horizontal Reverse
wa: Contråve di coutchî årvier

en: Parallel Diagonal Top Left Reverse
wa: Paralele di clintchî al copete hintche årvier

en: Parallel Diagonal Bottom Left Reverse
wa: Paralele di clintchî al valêye hintche årvier

en: Fan
wa: Tournikete

en: Center Right
wa: Å mitan a droete

en: Center Top
wa: Å mitan al copete

en: Center Left
wa: Å mitan a hintche

en: Center Bottom
wa: Å mitan al valêye

en: Fan Out Top
wa: Tournikete rexhante al copete

en: Fan Out Right
wa: Tournikete rexhante a droete

en: Fan Out Bottom
wa: Tournikete rexhante al valêye

en: Fan Out Left
wa: Tournikete rexhante a hintche

en: Fan In Top
wa: Tournikete moussante al copete

en: Fan In Right
wa: Tournikete moussante a droete

en: Fan In Bottom
wa: Tournikete moussante al valêye

en: Fan In Left
wa: Tournikete moussante a hintche

en: Pin Wheel
wa: Roye d' aweye

en: Two Blades Vertical Clockwise
wa: Deus taeyants astampés dins l' sins des aweyes

en: Two Blades Horizontal Clockwise
wa: Deus taeyants coutchîs dins l' sins des aweyes

en: Four Blades Horizontal Clockwise
wa: Cwate taeyants coutchîs dins l' sins des aweyes

en: Two Blades Vertical Counterclockwise
wa: Deus taeyants astampés dins l' sins contråve des aweyes

en: Two Blades Horizontal Counterclockwise
wa: Deus taeyants coutchîs dins l' sins contråve des aweyes

en: Four Blades Horizontal Counterclockwise
wa: Cwate taeyants coutchîs dins l' sins contråve des aweyes

en: Saloon Door
wa: Ouxh di saloun

en: To Top
wa: Al copete

en: To Left
wa: Viè l' hintche

en: To Bottom
wa: Al valêye

en: To Right
wa: Viè l' droete

en: Single Sweep
wa: Simpe ramon

en: Clockwise Top
wa: Copete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Right
wa: Droete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Bottom
wa: Al valêye dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Left
wa: Hintche dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Top Left
wa: Hintche al copete dins l' sins des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Left
wa: Al copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Clockwise Bottom Right
wa: Droete al valêye dins l' sins des aweyes

en: Counterclockwise Top Right
wa: Al copete droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Top
wa: Copete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Right
wa: Droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Bottom
wa: Valêye dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Left
wa: Hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Top Left
wa: Copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Clockwise Bottom Left
wa: Hintche al valêye dins l' sins des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Right
wa: Al valêye droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Clockwise Top Right
wa: Droete al copete dins l' sins des aweyes

en: Windshield
wa: Pare-brijhe

en: Right
wa: Droete

en: Up
wa: Hôt

en: Vertical
wa: Astampé

en: Horizontal
wa: Coutchî

en: Right Reverse
wa: Droete årvier

en: Up Reverse
wa: Hôt årvier

en: Vertical Reverse
wa: Årvier d' astampé

en: Horizontal Reverse
wa: Coutchî årvier

en: Barn Door
wa: Poite di gregne

en: Diagonal Bottom Left
wa: Di clintchî al valêye hintche

en: Diagonal Bottom Left Reverse
wa: Di clintchî al valêye hintche årvier

en: Diagonal Top Left
wa: Di clintchî al copete hintche

en: Diagonal Top Left Reverse
wa: Di clintchî al copete hintche årvier

en: Barn Vee
wa: V di gregne

en: Barn Zig Zag
wa: Zigzonzece di gregne

en: Vertical Reversed
wa: D' astampé årvier

en: Horizontal Reversed
wa: Di coutchî årvier

en: Box
wa: Boesse

en: From Top Left
wa: Dal hintche copete

en: From Top Right
wa: Dal droete copete

en: From Bottom Left
wa: Dal hintche valêye

en: From Bottom Right
wa: Dal droete valêye

en: Diagonal
wa: Di clintchî

en: Four Box
wa: Cwate boesses

en: Corners In
wa: Coines didins

en: Corners In Reverse
wa: Coines didins å rvier

en: Corners Out
wa: Coines foû

en: Corners Out Reverse
wa: Coines foû å river

en: Misc Diagonal
wa: Clintcheye di totes sôres

en: Double Barn Door
wa: Dobe poite di gregne

en: Double Diamond
wa: Dobe diamant

en: Vee
wa: V

en: Zig Zag
wa: Zigzonzecz

en: Fade
wa: Blanki

en: Crossfade
wa: Fondou etchinné

en: Fade over Color
wa: Fondou sol Coleur

en: ArrowHead
wa: Ponte di fletche

en: Down
wa: Bas

en: Down Reverse
wa: Bas årvier

en: Left
wa: Hintche

en: Left Reverse
wa: Hintche årvier

en: Ellipse
wa: Ceke asplati

en: Circle
wa: Ceke

en: Circle Reverse
wa: Ceke årvier

en: Eye
wa: Ouy

en: Hexagon
wa: Egzagone

en: Rectangular
wa: Rectangulåre

en: Rectangular Reverse
wa: Rectangulåre årvier

en: Diamond
wa: Diamant

en: Diamond Reverse
wa: Diamant årvier

en: Misc
wa: Totes sôres

en: Heart
wa: Cour

en: Heart Reverse
wa: Cour årvier

en: Keyhole
wa: Trô d' sere

en: Keyhole Reverse
wa: Trô d' sere årvier

en: Pentagon
wa: Péntagone

en: RoundRect
wa: Rond rectangue

en: Star
wa: Sitoele

en: Four Point Star
wa: Sitoele a cwate ponts

en: Four Point Star Reverse
wa: Sitoele a cwate ponts årvier

en: Five Point Star
wa: Sitoele a cénk ponts

en: Five Point Star Reverse
wa: Sitoele a cénk ponts årvier

en: Six Point Star
wa: Sitoele a shijh ponts

en: Six Point Star Reverse
wa: Sitoele a shijh ponts årvier

en: Triangle
wa: Triyangue

en: Box Snakes
wa: Sierpints d' boesse

en: Two Box Top In
wa: Deus boesses divins al copete

en: Two Box Bottom In
wa: Deus boesses divins al valêye

en: Two Box Left In
wa: Deus boesses divins a hintche

en: Two Box Right In
wa: Deus boesses divins a droete

en: Four Box Vertical In
wa: Cwate boesses divins d' astampé

en: Four Box Horizontal In
wa: Cwate boesses divins di coutchî

en: Two Box Top Out
wa: Deus boesses foû al copete

en: Two Box Bottom Out
wa: Deus boesses foû al valêye

en: Two Box Left Out
wa: Deus boesses foû a hintche

en: Two Box Right Out
wa: Deus boesses foû a droete

en: Four Box Vertical Out
wa: Cwate boesses foû d' astampé

en: Four Box Horizontal Out
wa: Cwate boesses foû di coutchî

en: Parallel Snakes
wa: Sierpints paraleles

en: Vertical Top Same In
wa: Minme intrêye al copete d' astampéMaxhaedje d' Astampé

en: Vertical Top Same Out
wa: Minme rexhowe al copete d' astampé

en: Vertical Bottom Same In
wa: Minme intrêye al valêye d' astampé

en: Vertical Bottom Same Out
wa: Minme rexhowe al valêye d' astampé

en: Vertical Top Left Opposite In
wa: Intrêye contråve hintche al copete d' astampé

en: Vertical Top Left Opposite Out
wa: Rexhowe contråve hintche al copete d' astampé

en: Vertical Bottom Left Opposite In
wa: Intrêye contråve hintche al valêye d' astampé

en: Vertical Bottom Left Opposite Out
wa: Rexhowe contråve hintche al copete d' astampé

en: Horizontal Left Same In
wa: Minme intrêye hintche di coutchî

en: Horizontal Left Same Out
wa: Minme rexhowe hintche di coutchî

en: Horizontal Right Same In
wa: Minme intrêye droete di coutchî

en: Horizontal Right Same Out
wa: Minme rexhowe droete di coutchî

en: Horizontal Top Left Opposite In
wa: Intrêye contråve hintche al copete di coutchî

en: Horizontal Top Left Opposite Out
wa: Rexhowe contråve hintche al copete di coutchî

en: Horizontal Top Right Opposite In
wa: Intrêye contråve droete al copete di coutchî

en: Horizontal Top Right Opposite Out
wa: Rexhowe contråve droete al copete di coutchî

en: Diagonal Bottom Left Opposite In
wa: Intrêye contråve hintche al valêye di clintchî

en: Diagonal Bottom Left Opposite Out
wa: Rexhowe contråve hintche al valêye di clintchî

en: Diagonal Top Left Opposite In
wa: Intrêye contråve hintche al copete di clintchî

en: Diagonal Top Left Opposite Out
wa: Rexhowe contråve hintche al copete di clintchî

en: Snake
wa: Sierpint

en: Spiral
wa: Sidårniyon

en: Clockwise Top Left In
wa: Intrêye hintche al copete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Top Left Out
wa: Rexhowe hintche al copete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Top Right In
wa: Intrêye droete al copete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Top Right Out
wa: Rexhowe droete al copete dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Bottom Left In
wa: Intrêye hintche al valêye dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Bottom Left Out
wa: Rexhowe hintche al valêye dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Bottom Right In
wa: Intrêye droete al valêye dins l' sins des aweyes

en: Clockwise Bottom Right Out
wa: Rexhowe droete al valêye dins l' sins des aweyes

en: Counterclockwise Top Left In
wa: Intrêye al copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Top Left Out
wa: Rexhowe al copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Top Right In
wa: Intrêye al copete droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Top Right Out
wa: Rexhowe al copete droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Left In
wa: Intrêye al copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Left Out
wa: Rexhowe al copete hintche dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Right In
wa: Intrêye al valêye droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Counterclockwise Bottom Right Out
wa: Rexhowe al valêye droete dins l' sins contråve des aweyes

en: Waterfall
wa: Cabouxhåd

en: Top Left Vertical
wa: Al copete hintche d' astampé

en: Top Left Horizontal
wa: Al copete hintche di coutchî

en: Top Right Vertical
wa: Al copete droete d' astampé

en: Top Right Horizontal
wa: Al copete droete di coutchî

en: Bottom Left Vertical
wa: Al valêye hintche d' astampé

en: Bottom Left Horizontal
wa: Al valêye hintche di coutchî

en: Bottom Right Vertical
wa: Al valêye droete d' astampé

en: Bottom Right Horizontal
wa: Al valêye droete di coutchî

en: Slide
wa: Diya

en: Space Rotation
wa: Tournaedje di l' espåce

en: Swap effect
wa: Efet d' discandjaedje

en: Header
wa: Tiestire

en: Footer
wa: Pî del pådje
