kword - en to wa translation catalogue (136 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
wa: Môde di &håynaedje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
wa: Waitî l' ortografeye

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
wa: Candjî

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
wa: Rizultat del coridjrece d' ortografeye

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
wa: Candjî l' valixhance del variåve e

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: &Usteyes

en: Character
wa: Caractere

en: Row
wa: Roye

en: Misc
wa: Totes sôres

en: Document Settings
wa: Apontiaedjes do documint

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
wa: Ahiver ene nouve rimåke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
wa: Les rimåkes vos permetèt d' potchî d' ene pårt a ene ôte dins vosse documint.
    Dinez s' i vs plait l' no di vosse rimåke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
wa: No:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
wa: Colones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
wa: Espåce inte les colones:

en: frameset
wa: eshonna di cådes

en: No framesets in document
wa: Nol eshonna di cådes e documint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
wa: No di l' eshonna di cådes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
wa: Ahiver on novea eshonna di cådes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
wa: Tchoezi l' eshonna di cådes k' on s' doet raloyî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
wa: No di l' eshonna di cådes

en: Text Run Around
wa: Tecse åtoû

en: Connect Text Frames
wa: Raloyî les cådes di tecse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
wa: Irè åd triviè di cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
wa: Pasrè pa dzo d' cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
wa: Irè sol costé hintche di cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
wa: Irè sol costé droet di cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
wa: Irè sol pus grand costé di cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
wa: Irè so les deus costés di cisse fôme cial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
wa: Irè so les costés ki sont pus lådjes ki :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
wa: Colones

en: Delete
wa: Disfacer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Text elsewhere will:
wa: Li scrijhaedje ôte pårt :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
wa: &Rilomer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
wa: &Disfacer

en: Rename Bookmark
wa: Rilomer li rmåke

en: Please provide a new name for the bookmark
wa: Dinez s' i vs plait on novea no pol rimåke

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
wa: I gn a ddja ene rimåke avou l' no "%1".

en: Select Bookmark
wa: Tchoezi rimåke

en: Geometry
wa: Djeyometreye

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
wa: Grandeu del pådje && Mådjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
wa: Ahiver

en: Statistics
wa: Sitatistikes

en: Words:
wa: Mots:

en: Sentences:
wa: Fråzes:

en: Syllables:
wa: Sillabes:

en: Lines:
wa: Royes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
wa: Fråzes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
wa: Sillabes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
wa: Royes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
wa: Caracteres, sins conter les vudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
wa: Caracteres d' Azeye levantrece

[ctx: Style name]
en: Standard
wa: Sitandård

[ctx: Style name]
en: Head 1
wa: Tite 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
wa: Tite 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
wa: Tite 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
wa: Djivêye a limeros

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
wa: Djivêye åbécé

[ctx: Style name]
en: Bullet List
wa: Djivêye a ponts

[ctx: Style name]
en: Contents Title
wa: Tite di l' ådvins

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
wa: Tite 1 di l' ådvins

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
wa: Tite 2 di l' ådvins

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
wa: Tite 3 di l' ådvins

[ctx: Style name]
en: Document Title
wa: Tite do documint

[ctx: Style name]
en: Header
wa: Tiestire

[ctx: Style name]
en: Footer
wa: Pînote

[ctx: Style name]
en: Plain
wa: Normå

[ctx: Style name]
en: Borders 1
wa: Boirdeure 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
wa: Boirdeure 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
wa: Boirdeure 3

[ctx: Style name]
en: Row
wa: Roye

[ctx: Style name]
en: Column
wa: Colone

[ctx: Style name]
en: Light Gray
wa: Gris clair

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
wa: Gris foncé

[ctx: Style name]
en: Black
wa: Noer

[ctx: Style name]
en: Light Blue
wa: Bleu clair

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
wa: Bleu foncé

[ctx: Style name]
en: Red
wa: Rodje

[ctx: Style name]
en: Yellow
wa: Djaene

[ctx: Style name]
en: Colorful
wa: Plin d' coleurs

[ctx: Style name]
en: Bluish
wa: Bleuwåsse

[ctx: Style name]
en: Simple 1
wa: Simpe 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
wa: Simpe 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
wa: Simpe 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
wa: Tiestire 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
wa: Tiestire 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
wa: Tiestire 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
wa: Tiestire 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
wa: Colones 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
wa: Colones 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
wa: Grile 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
wa: Grile 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
wa: Grile 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
wa: Gris tite

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
wa: Bleu tite

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
wa: Bleu wårdiveus

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
wa: Gris wårdiveus

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
wa: Bleu al copete et al valeye

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
wa: Gris copete et al valeye

en: ODF Support
wa: Sopoirt ODF

en: Copy
wa: Copyî

en: Head 1
wa: Tite 1

en: Head 2
wa: Tite 2

en: Head 3
wa: Tite 3

en: Bullet List
wa: Djivêye a ponts

en: Tools
wa: &Usteyes

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
wa: Fitchî OpenDocument OASIS nén valåbe. Dji n' a trové pont d' etikete office:body.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
wa: Fitchî OpenDocument OASIS nén valåbe. Dji n' a trové pont d' etikete office:body.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
wa: Çouci n' est nén on documint d' sicrijhaedje mins on %1. Sayîz del drovi avou l' bon programe.

en: Installation Error
wa: Aroke d' astalaedje

en: Modified
wa: Candjî

en: Saved
wa: Schapé

en: Zoom Controller
wa: Controleu do zoumaedje

en: Toggle the display of non-printing characters
wa: (Dis)mete li håynaedje des caracteres nén imprimåves

en: Turns the border display on and off
wa: Mete/dismete li håynaedje del boirdeure

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
wa: Mete/dismete li håynaedje del boirdeure<br/><br/>Les boirdeures ni sont måy imprimêye. Cisse tchuze est ahessåve po vey comint çk' el documint aparexhrè sol pådje rexhowe.

en: Show Rulers
wa: Mostrer rîles

en: Shows or hides rulers
wa: Mostere ou catche les rîles

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
wa: Les rîles sont les blancs espåces di muzuraedje al copete ey al hintche do documint. Les rîles mostrèt l' eplaeçmint eyet l' lårdjeur des pådjes et des cådes eyet ploeur esse eployî po mete des tabulåcions.<p>Diclitchî çoula po dismete li håynaedje des rîles.</p>

en: Snap to Grid
wa: Claper al grile

en: Show Status Bar
wa: Mostrer li bår ås messaedjes

en: Shows or hides the status bar
wa: Mostere ou catche li bår ås messaedjes

en: Semantic Stylesheets...
wa: Foyes di stîle semantikes...

en: Modify and add semantic stylesheets
wa: Candjî eyet radjouter des foyes di stîle semantikes

en: Page Layout...
wa: Adjinçmint del pådje...

en: Change properties of entire page
wa: Candjî les prôpietés di tote li pådje

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
wa: Candjî les prôpietés di tote li pådje.<p>Vos savoz pol moumint candjî l' grandeu do papî, l' ashidaedje do papî, les grandeus des tiestires et pîs d' pådjes eyet les apontiaedjes des colones.</p>

en: Odd Pages Header
wa: Tiestire des pådjes impaires

en: Even Pages Header
wa: Tiestire des pådjes paires

en: Odd Pages Footer
wa: Pî d' pådje des pådjes impaires

en: Even Pages Footer
wa: Pî d' pådje des pådjes paires

en: Main text
wa: Mwaisse tecse
