kocolorspaces - en to wa translation catalogue (39 entries)

en: Cyan
wa: Cian

en: Magenta
wa: Madjénta

en: Yellow
wa: Djaene

en: Black
wa: Noer

en: Alpha
wa: Alfa

en: CMYK (16-bit integer/channel)
wa: CMJN (16 bites etir/canå)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
wa: CMJN (8 bites etir/canå)

en: Gray
wa: Gris

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
wa: Liveas d' girs (16 bites etir/canå)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
wa: Liveas d' girs (8 bites etir/canå)

en: Lightness
wa: Ledjiristé

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
wa: L*a*b* (16-bit etir/canå)

en: Red
wa: Rodje

en: Green
wa: Vert

en: Blue
wa: Bleu

en: RGB (16-bit integer/channel)
wa: RVB (16-bit etir/canå)

en: RGB (8-bit integer/channel)
wa: RVB (8-bit etir/canå)

en: Z
wa:      z           Volume Pus Bas

en: XYZ (16-bit integer/channel)
wa: XYZ (16 bites etir/canå)

en: Bumpmap
wa: Mape e relief

en: Clear
wa: Raclairi

en: Color
wa: Coleur

en: Darken
wa: Noeri

en: Diff
wa: Dif

en: Dissolve
wa: Anixhiler

en: Hue
wa: Tinte

en: In
wa: Intrêye

en: Lighten
wa: Eclairer

en: Out
wa: Rexhowe

en: Saturation
wa: Saturaedje

en: Value
wa: Valixhance

en: ICC Engine
wa: Éndjin ICC

en: L*a*b* Histogram
wa: Istograme L*a*b*

en: RGB8 Histogram
wa: Istograme RVB8

en: GRAY/Alpha8 Histogram
wa: Istograme GRIS/Alfa8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
wa: Istograme GRIS/Alfa16

en: CMYK8 Histogram
wa: Istograme CMJN8

en: CMYK16 Histogram
wa: Istograme CMJN16

en: XYZ16 Histogram
wa: Istograme XYZ16
