kplato - en to bg translation catalogue (137 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
bg: &Проект

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
bg: Име на отговорника за задачата

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
bg: Описание на задача

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
bg: Преливка

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
bg: Цвят на задача в нормално състояние

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
bg: Цвят на задача в критично състояние

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
bg: Цвят на задача в приключено състояние

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
bg: Цвят на задача в състояние на грешка

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
bg: Цвят на важно събитие в нормално състояние

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
bg: Цвят на важно събитие в критично състояние

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
bg: Цвят на важно събитие в приключено състояние

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
bg: Цвят на важно събитие в състояние на грешка

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
bg: Автоматична проверка за нови работни пакети

en: Task Defaults
bg: Стойности по подразбиране за задача

en: Task Colors
bg: Цветове на задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
bg: Човек, отговорен за задачата.
    
    Това не ограничено до наличните хора в ресурсна група, а може да бъде всеки. Дори можете директно да влезнете в адресника си чрез бутона "Избор".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
bg: Описание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
bg: Седмица

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
bg: Тези стойности се използват при изчисление на необходимите усилия за изпълнение на задача.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
bg: Преливка:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
bg: Обобщение на задача

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
bg: По подразбиране:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
bg: Използване на цветове за нивата

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
bg: Ниво 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
bg: Ниво 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
bg: Ниво 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
bg: Ниво 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
bg: Задача

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
bg: Нормално:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
bg: Критично:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
bg: Завършено:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
bg: Грешка:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
bg: Важно събитие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
bg: Отговорник:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
bg: Вмъкнете човек от адресника си.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
bg: Вмъкнете човек от адресника си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
bg: Избор...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
bg: Възможно най-скоро

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
bg: Възможно най-късно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
bg: Трябва да започне на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
bg: Трябва да завърши на

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
bg: Начало не по-рано от

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
bg: Край не по-късно от

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
bg: Фиксиран интервал

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
bg: Текуща дата и час

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
bg: Текуща дата, зададен час

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
bg: Зададени дата и час

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
bg: Усилие

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
bg: Продължителност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
bg: Проверка за работни пакети

en: Continue
bg: Продължаване

en: File-Format Mismatch
bg: Несъответстващ формат на файл

en: Insert File
bg: Вмъкване на файл

en: Invalid document. No mimetype specified.
bg: Невалиден документ. Не е указан mime тип.

en: Saving...
bg: Запис...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
bg: Вмъкване на проекта

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Define WBS Pattern...
bg: Дефиниране на WBS шаблон...

en: Define Currency...
bg: Задаване на валута...

en: Insert Project File...
bg: Вмъкване на файл на проект...

en: Progress...
bg: Напредък...

en: Delete Task
bg: Изтриване на задача

en: Description...
bg: Описание...

en: Move Task Up
bg: Преместване на задача нагоре

en: Move Task Down
bg: Преместване на задача надолу

en: Edit Resource...
bg: Редактиране на ресурс...

en: Edit Dependency...
bg: Редактиране на зависимост...

en: Delete Dependency
bg: Изтриване на зависимост

en: Task Status Report
bg: Доклад за състоянието на задача

en: Resources
bg: Ресурси

en: Tasks
bg: Задачи

en: Dependencies (Graphic)
bg: Зависимости (графика)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
bg: Редактиране зависимостите на задачата

en: Dependencies (List)
bg: Зависимости (списък)

en: Project Performance Chart
bg: Графика на производителността на проект

en: Task Status
bg: Състояние на задачата

en: Task Execution
bg: Изпълнение на задачата

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
bg: Преглед на данни за изпълнението на задачата

en: Gantt
bg: Гантова диаграма

en: Milestone Gantt
bg: Гантова диаграма на важно събитие

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
bg: Преглед на планирана и действителна цена

en: Tasks Performance Chart
bg: Графика на производителността на задача

en: Report
bg: Доклад

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
bg: Преглед на доклад

en: Editors
bg: Редактори

en: Views
bg: Изгледи

en: Reports
bg: Доклади

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
bg: Изчисляване на %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
bg: Добавяне на важно събитие

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
bg: Добавяне на раздел на важно събитие

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
bg[0]: Изтриване на задача
bg[1]: Изтриване на задачи

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
bg: Преместване на задача нагоре

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
bg: Преместване на задача надолу

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
bg: Непланирано

[ctx: Project manager]
en: Manager:
bg: Управител:

en: Project:
bg: Проект:

en: Page
bg: Страница

[ctx: Task name]
en: Name
bg: Име

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
bg: Завършено (%)

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
bg: Настройки...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
bg: Настройки...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
bg: Вмъкване...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
bg: Категория:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
bg: След

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @title:window]
en: Add View
bg: Добавяне на изглед

en: Resource Editor
bg: Редактор на ресурси

en: Task Editor
bg: Редактор на задачи

en: Accounts Editor
bg: Редактор на сметки

en: Dependency Editor (Graphic)
bg: Редактор на зависимости (графика)

en: Dependency Editor (List)
bg: Редактор на зависимости (списък)

en: Task View
bg: Изглед със задачи

en: Gantt View
bg: Изглед с гантови диаграми

en: Milestone Gantt View
bg: Изглед с гантови диаграма на важни събития

[ctx: @title:window]
en: Configure View
bg: Настройки на изгледа

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
bg: Настройки на категория

[ctx: @title:window]
en: Add Report
bg: Добавяне на доклад

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
bg: Думи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
bg: Изречения

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
bg: Срички

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
bg: Редове

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
bg: Символи, включително интервали

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
bg: Символи без интервалите

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
bg: Флеш алгоритъм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
bg: Включително текста от бележките

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
bg: Автоматично обновяване на данните
