calligra - en to bs translation catalogue (252 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
bs: &Projekat

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bs: &Alati

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
bs: Ime zadatka obavezno

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
bs: Raspoređivanje ograničenog tipa

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
bs: Definiše kako se početno ograničeno vrijeme koristi

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
bs: Ograničen početni datum i vrijeme

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
bs: Definiše kako se krajnje ograničeno vrijeme koristi

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
bs: Ograničeni krajnji  datum i vrijeme

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
bs: Tip procjene

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
bs: Jedinica procjene vremena

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
bs: Očekivana procjena

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
bs: Optimistična procjena

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
bs: Pesimistična procjena

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
bs: Opis zadatka

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
bs: Gradijent

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
bs: Linearno

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
bs: Ravno

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
bs: Omogući sumarne boje na nivou zadataka

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
bs: Podrazumijevana boja sumarnog zadatka

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
bs: Sumarna boja zadatka, nivo 1

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
bs: Sumarna boja zadatka, nivo 2

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
bs: Sumarna boja zadatka, nivo 3

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
bs: Sumarna boja zadatka, nivo 4

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
bs: Boja zadatka u normalnom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
bs: Boja zadatka u kritičnom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
bs: Boja zadatka u završenom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
bs: Boja zadatka u stanju greške

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
bs: Boja prekretnice u normalnom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
bs: Boja prekretnice u kritičnom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
bs: Boja prekretnice u završenom stanju

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
bs: Boja prekretnice u stanju greške

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
bs: Automatski provjeri za nove radne pakete

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
bs: Direktorij gdje Plan preuzima radne pakete od članova projekta

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
bs: Akoje postavljeno, Plan će obrisati datoteku nakon što je pročitana

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
bs: Akoje postavljeno, Plan će snimiti datoteku nakon što je pročitana

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
bs: Direktorij gdje Plan snima radne pakete gdje su paketi učitani

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
bs: Najmanja jedinica trajanja dozvoljena

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
bs: Najveća jedinica trajanja dozvoljena

en: Work & Vacation
bs: Rad & odmor

en: Task Defaults
bs: Zadani zadaci

en: Task Colors
bs: Boje zadataka

en: Work Package
bs: Radni paket

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
bs: Osoba odgovorna za ovaj zadatak.
    
    Ovo nije ograničeno na osobe dostupne u resurnoj grupi, već može biti bilo ko. Možete čak i direktno pristupiti svom adresaru pomoću dugmeta „Izaberi“.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
bs: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
bs: Gradijent:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
bs: Sumarni zadatak

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
bs: Podrazumijevano:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
bs: Korisit boje nivoa

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
bs: Nivo 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
bs: Nivo 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
bs: Nivo 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
bs: Nivo 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
bs: Zadatak

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
bs: Normalno:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
bs: Kritično:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
bs: Završeno:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
bs: Greška:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
bs: Prekretnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
bs: Odgovoran:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
bs: Umetni osobu iz vaše kontaktne liste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
bs: Umetnite osobu iz vaše kontaktne liste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
bs: Izaberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
bs: Uređivanje ograničenja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
bs: Što je prije moguće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
bs: Što je kasnije moguće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
bs: Mora da počne na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
bs: Mora da se završi na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
bs: Ne počinji ranije od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
bs: Ne završavaj kasnije od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
bs: Fiksirani interval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
bs: Ograničeno početno korištenje vremena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
bs: Trenutni datum i vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
bs: Trenutno vrijeme, specificirano vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
bs: Specificirani datum i vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
bs: Ograničeno početno vrijeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
bs: Ograničeno krajnje korišteno vrijeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
bs: Ograničeno krajnje vrijeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
bs: Tip procjene:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
bs: Napor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
bs: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
bs: Očekivana procjena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
bs: Optimistična procjena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
bs: Pesimistična procjena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
bs: Provjeri za radne pakete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
bs: Izbriši datoteku nakon što se vratila

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
bs: Ovaj dokument nema sintaksnu verziju.
    Njegovo otvaranje u Plan može dovesti di gubitka informacije.

en: Continue
bs: Nastavi

en: File-Format Error
bs: Greška datotečnog formata

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
bs: Ovaj dokument je kreiran novijom verzijom programa KPlato nego što Plan može čitati.
    Sintaksna verzija: %1
    Otvaranje u ovoj verziji programa Plan može dovesti do gubitka informacija.

en: File-Format Mismatch
bs: Neslaganje formata datoteke

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
bs: Ovaj dokument je kreiran novijom verzijom programa KPlatoWork (sintaksna verzija: %1)
    Njegovo otvaranje u ovoj verziji programa PlanWork će dovesti do gubitka nekih informacija.

en: Project Planning and Management Tool
bs: Planiranje projekta i Alat upravljanja

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
bs: Raspoređivač mreže

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
bs: Ugrađeni mrežni (PERT) raspoređivač

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
bs: <title>Mrežbu (PERT) Raspored</title><para>Mrežni planer općenito rasporedi poslove prema njihovim ovisnostim. Kada je zadatak na rasporedu, on je na rasporedu u cijelosti, rezervišući dodijeljene resurse ako su dostuain. Ako prebukiranju nije dozvoljeno, naknadni poslove koji traži isti resurs će biti na rasporedu kasnije u vremenu.</para><para>Zadaci s vremenskim ograničenja će biti na rasporedu prvi minimizirajući problem sa sukobom resursa</para><para><note>Ovo raspoređivač ne obrađuje dobro sukobe resursa.<nl/>Možete pokušati drugačiji raspoređivač ako je dostupan. Također se može promijeniti dodjele resursa ili dodati lažne ovisnosti i tako izbjeći sukobe.</note></para>

en: Insert File
bs: Ubacivanje datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
bs: Trenutni čvor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
bs: Umetni najvećim stepenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
bs: Umetni kao dijete trenutnog čvora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
bs: Umetni poslije trenutnog čvora

en: Invalid document. No mimetype specified.
bs: Neispravan dokument. Nije naveden MIME tip.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
bs: Pogrešan dokument. Očekivan mimetype application/x-vnd.kde.plan, dobijen %1

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
bs: Ovaj dokument je kreiran novijom verzijom programa Plan (sintaksna verzija: %1)
    Njegovo otvaranje u ovoj verziji programa Plan će dovesti do gubitka nekih informacija.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
bs: Nije mogao kreirati radni paket za snimanje: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
bs: Nije moguće zapisati '%1'. Particija puna?

en: Saving...
bs: Snimam...

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
bs: Pogrešan dokument. Očekivan mimetip application/x-vnd.kde.plan.work, dobiveno %1

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
bs: Ovaj dokument je kreiran novijom verzijom programa PlanWork (sintaksna verzija: %1)
    Njegovo otvaranje u ovoj verziji programa PlanWork će dovesti do gubitka nekih informacija.

en: Internal error, failed to insert file.
bs: Interna greška, nije uspjelo umetanje datoteke.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
bs: Ubaci projekt

en: Schedule Selector
bs: Izbor raspoređivača

en: Show Selector
bs: Prikaži birač

en: Edit...
bs: Izmijeni...

en: Define Estimate Conversions...
bs: Definiši procjenu konverzije...

en: Define WBS Pattern...
bs: Definiši SPP uzorak...

en: Define Currency...
bs: Definiši valutu...

en: Insert Project File...
bs: Umeti datoteku projekta...

en: Open Report Definition File...
bs: Otvori datoteku s definicijom izvještaja...

en: Progress...
bs: Napredak...

en: Delete Task
bs: Obriši zadatak

en: Description...
bs: Opisivanje...

en: Indent Task
bs: Uvuci zadatak

en: Unindent Task
bs: Izvuci zadatak

en: Move Task Up
bs: Pomjeri zadatak nagore

en: Move Task Down
bs: Pomjeri zadatak nadolje

en: Edit Resource...
bs: Izmijeni resurs...

en: Edit Dependency...
bs: Izmijeni zavisnost...

en: Delete Dependency
bs: Ukloni zavisnost

[ctx: @info]
en: <note>This action cannot be undone.</note><nl/><nl/>Create a new Project from the current project with new project- and task identities.<nl/>Resource- and calendar identities are not changed.<nl/>All scheduling information is removed.<nl/><nl/>Do you want to continue?
bs: <note>Ova akcija ne može biti neizvršena. </note><nl/><nl/> Kreiraj novi projekt iz trenutnog projekta sa novi projekt- i identiteti zadataka. <nl/>Izvor- i identiteti kalendara nisu promijenjeni. <nl/> Sve informacije rasporeda su uklonjene.<nl/><nl/>Želite li nastaviti?

en: Task Status Report
bs: Statusni izvještaj zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
bs: Izmijeni radne i odmorske dane za resurse

en: Cost Breakdown Structure
bs: Analiza prekida strukture

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
bs: Izmijeni troškove prekidne strukture.

en: Resources
bs: Resursi

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
bs: Izmijeni resurse prekidne strukture

en: Tasks
bs: Zadaci

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
bs: Izmijeni radnu prekidnu strukturu

en: Dependencies (Graphic)
bs: Ovisnosti (grafik)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
bs: Izmijeni ovisnosti zadatka

en: Dependencies (List)
bs: Ovisnosti (Lista)

en: Schedules
bs: Rasporedi

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
bs: Izračunaj i analiziraj rasporede za projekat

en: Project Performance Chart
bs: Grafikon izvođenja projekta

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
bs: Pogledaj statusne informacije projekta

en: Task Status
bs: Status zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
bs: Pogledaj informacije o napretku zadatka

en: Task Execution
bs: Izvršenje zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
bs: Pogledaj informacije o izvršenju zadatka

en: Work Package View
bs: Pogled radni paket

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
bs: Pogledaj informacije zadatka radnog paketa

en: Gantt
bs: Gant

[ctx: @info:tooltip]
en: View Gantt chart
bs: Pogledaj Gantt dijagram

en: Milestone Gantt
bs: Prekretnica gant-a

[ctx: @info:tooltip]
en: View milestone Gantt chart
bs: Pogledaj prikaz Gantt dijagrama

en: Resource Assignments
bs: Dodjeljivanje resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
bs: Pogledaj dodjele resursa u rabeli

en: Resource Assignments (Gantt)
bs: Dodjeljivanje resursa (gant)

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in Gantt chart
bs: Vidi izvorne zadatke u Gantt dijagramu

en: Cost Breakdown
bs: Prekid troškova

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
bs: Pogledaj planirane i trenutne troškove

en: Tasks Performance Chart
bs: Grafikon izvođenja zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
bs: Pogledaj trenutne informacije izvođenja zadatka

en: Report
bs: Izvještaj

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
bs: Pogledaj izvještaj

en: Editors
bs: Uređivači

en: Views
bs: Pogledi

[ctx: Project execution views]
en: Execution
bs: Izvršavanje

en: Reports
bs: Izvještaji

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
bs: Izračunaj %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
bs: Ne mogu postaviti na osnovni pravac.Projekat je već postavljen na isti.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
bs: Ovaj raspoređivač je postavljen na osnovni pravac.Želite li ukloniti osnovni pravac?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
bs: Resetuj osnovni pravac %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
bs: Osnovni pravac %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
bs: Dodaj raspored %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
bs: Izbriši raspored %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
bs: Pomjeri raspored %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
bs: Dodaj prekretnicu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
bs: Dodaj pod-prekretnicu

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
bs: Zadatak koji je bio raspoređen će biti izbrisan.Ovo će poništiti raspored.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
bs[0]: Izbriši zadatak
bs[1]: Izbriši zadatke
bs[2]: Izbriši zadatke

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
bs: Ovaj zadatak je bio raspoređen. Ovo će poništiti raspored.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
bs: Uvuci zadatak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
bs: Izvuci zadatak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
bs: Premjesti zadatak iznad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
bs: Premjesti zadatak ispod

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
bs: Dodaj zavisnost od zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
bs: Izbriši zavisnost od zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
bs[0]: Obrisati resurs
bs[1]: Obrisati resurse
bs[2]: Obrisati resurse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
bs[0]: Obrisati grupu resursa
bs[1]: Obrisati grupe resursa
bs[2]: Obrisati grupe resursa

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
bs: Resurs koji je bio raspoređen će biti izbrisan. Ovo će poništiti raspoređeno.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroups and resources
bs: Izbriši grupu resursa i resurse

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
bs: Ne mogu otvoriti datoteku:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
bs: Promijeni ime

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
bs: Promijeni  ime zadatku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
bs: Promijeni ime prekretnici

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
bs: Promijeni rezultujućem zadatku ime

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
bs: Promijeni ime projekta

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
bs: Nije raspoređeno

en: Failed to open temporary file
bs: Neuspjelo otvaranje privremene datoteke

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
bs: Neuspjelo snimanje privremene datoteke:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
bs: Radni paket: %1

en: Work Package for project: %1
bs: Radni paket za projekat:%1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
bs: Menadžer:

en: Project:
bs: Projekt:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
bs: od

en: Page
bs: Stranica

[ctx: Task name]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
bs: Završeno (%)

en: Removing this category will also remove all its views.
bs: Brisanje ove kategorije će također izbrisati sve njene preglede.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
bs: Preimenuj

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
bs: Konfiguriši...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
bs: Preimenuj

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
bs: Konfiguriši...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
bs: Ubaci...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
bs: Kategorija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
bs: Nakon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
bs: Tip pregleda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
bs: Naziv:

[ctx: @title:window]
en: Add View
bs: Dodaj pregled

en: Resource Editor
bs: Uređivač resursa

en: Task Editor
bs: Uređivač zadatka

en: Work & Vacation Editor
bs: Uređivač rada i odmora

en: Accounts Editor
bs: Uređivač naloga

en: Dependency Editor (Graphic)
bs: Uređivač zavisnosti (grafički)

en: Dependency Editor (List)
bs: Uređivač zavisnosti (listni)

en: Schedule Handler
bs: Rukovanje raspoređivačem

en: Task View
bs: Pregled zadatka

en: Gantt View
bs: Gant pregled

en: Milestone Gantt View
bs: Prekretnički Gant pregled

en: Top
bs: Vrh

[ctx: @title:window]
en: Configure View
bs: Podesi pregled

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
bs: Podesi kategoriju

[ctx: @title:window]
en: Add Report
bs: Dodaj izvještaj

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
bs: Izbor pregleda [promijenjen]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
bs: Izbor pregleda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
bs: Riječi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
bs: Rečenice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
bs: Slogovi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
bs: Linije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
bs: Karakteri uklj. prostore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
bs: Karakteri bez prostora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
bs: Flesch, jednostavno čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
bs: Uključi tekst sa fusnotom i krajnjom bilješkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
bs: Automatski obnovi podatke
