calligra - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Scheduling halted after %1 generations
bs: Raspoređivanje zaustavljeno nakon %1 generacija

en: Re-calculate project from start time: %1
bs: Ponovo računaj projekat od početnog vremena: %1

en: Schedule project from start time: %1
bs: Raspored projekt od početnog vremena: %1

en: Schedule project from end time: %1
bs: Raspored projekt od krajnjeg vremena: %1

en: Failed to build a valid RCPS project
bs: Nije uspjelo da se izgradi validan RCPS projekat

en: Schedule
bs: Zakaži

en: Invalid scheduling solution. Result: %1
bs: Loše rješenje raspoređivanja. Rezultat: %1

en: No resource request is registered
bs: Nije registrovan zahtjev za resursom

en: No resource has been allocated
bs: Nijedan resurs nije dodijeljen

en: Scheduled task to start at %1 and finish at %2
bs: Zadatak raspoređen da počne u %1 i završi u %2

en: Project scheduled to start at %1 and finish at %2
bs: Projekt raspoređen da počne u  %1 i završi u %2

en: Must start project early in order to finish in time: %1
bs: Projekat mora da počne rano, kako bi se završio na vrijeme: %1

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint. Negative float=%2
bs: %1: Neuspjelo zadovoljenje ograničenja. Negativno plutanje=%2
