calligra - en to bs translation catalogue (984 entries)

en: Document loaded, URL=%1
bs: Dokument učitan, URL=%1

en: Account
bs: Račun

en: Undefined
bs: Nedefinisano

en: Non-working
bs: Neradni

en: Working
bs: Radni

[ctx: @item]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: @item The produced document]
en: Product
bs: Proizvod

[ctx: @item Send a copy of the document]
en: Copy
bs: Kopija

[ctx: @item Send the reference (url) of the document]
en: Reference
bs: Referenca

[ctx: Year. Note: Letter(s) only!]
en: Y
bs: G

[ctx: Week. Note: Letter(s) only!]
en: w
bs: s

en: Deleted
bs: Obrisano

en: Not scheduled
bs: Nije raspoređeno

en: Scheduled
bs: Zakazano

en: Resource overbooked
bs: Resurs prebukiran

en: Resource not available
bs: Resurs nije dostupan

en: No resource allocated
bs: Nema dodijeljenog resursa

en: Cannot fulfill constraints
bs: Ne mogu ispuniti ograničenja

en: Effort not met
bs: Napor nije ispunjen

en: Scheduling error
bs: Greška u raspoređivanju

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
bs: Nijedan

en: Project
bs: Projekat

en: Sub-Project
bs: Pod-projekt

en: Task
bs: Zadatak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Milestone
bs: Prekretnica

en: Periodic
bs: Periodično

en: Summary
bs: Rezime

en: As Soon As Possible
bs: Što prije moguće

en: As Late As Possible
bs: Što kasnije moguće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Start On
bs: Mora da počne na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Finish On
bs: Mora da se završi na

en: Start Not Earlier
bs: Počni ne ranije od

en: Finish Not Later
bs: Završi ne kasnije od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Fixed Interval
bs: Fiksirani interval

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_effort)
en: Effort
bs: Napor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
bs: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
bs: Nizak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
bs: Visok

en: Schedule project from: %1
bs: Rasporedi projekt od: %1

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
bs: Naprijed

en: Calculate finish
bs: Izračunaj završetak

[ctx: Schedule project backward]
en: Backward
bs: Unazad

en: Calculate start
bs: Izračunaj početak

en: Schedule
bs: Rasporedi

en: Schedule tasks forward
bs: Rasporedi zadatke naprijed

en: Scheduled finish: %1
bs: Raspoređeni završetak: %1

en: Could not finish project in time: %1
bs: Ne mogu završiti projekt na vrijeme: %1

en: Finished project exactly on time: %1
bs: Završen projekt tačno na vrijeme: %1

en: Finished project before time: %1
bs: Završen projekt prije vremena: %1

en: Schedule project forward from: %1
bs: Rasporedi projekt unaprijed od: %1

en: Calculate late finish
bs: Računaj kasni završetak

en: Late finish calculated: %1
bs: Kasni završetak proračunat: %1

en: Calculate early start
bs: Računaj rani početak

en: Schedule project backward from: %1
bs: Rasporedi projekt unazad od: %1

en: Early start calculated: %1
bs: Rani početak proračunat: %1

en: Schedule tasks backward
bs: Rasporedi zadatke unazad

en: Failed to finish project within target time
bs: Neuspjeh zavšetka projekta unutar ciljnog vremena

en: Scheduled start: %1, target time: %2
bs: Raspoređeni početak: %1, ciljno vrijeme: %2

en: Must start project early in order to finish in time: %1
bs: Projekat mora da počne rano, kako bi se završio na vrijeme: %1

en: Start project exactly on time: %1
bs: Počni projekat tačno na vrijeme: %1

en: Can start project later than time: %1
bs: Može početi projekat kasnije od vremena: %1

en: Calculation took: %1
bs: Račun uzeo: %1

en: Start calculating forward
bs: Počni računati unaprijed

en: Finished calculating forward: %1 ms
bs: Završeno računanje unaprijed: %1 ms

en: Start calculating backward
bs: Počni računati unazad

en: Finished calculating backward: %1 ms
bs: Završeno računanje unazad: %1 ms

en: Start scheduling forward
bs: Počni raspoređivanje unaprijed

en: Finished scheduling forward: %1 ms
bs: Završeno raspoređivanje unaprijed: %1 ms

en: Start scheduling backward
bs: Počni raspoređivanje unazad

en: Finished scheduling backward: %1 ms
bs: Završeno raspoređivanje unazad: %1 ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishStart)
en: Finish-Start
bs: Kraj-početak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishFinish)
en: Finish-Finish
bs: Kraj-kraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bStartStart)
en: Start-Start
bs: Početak-početak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
bs: Posao

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Material
bs: Materijal

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Work
bs: Posao

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Material
bs: Materijal

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Team
bs: Tim

en: Make appointments: Invalid time
bs: Pravljenje zaduženja: Neispravno vrijeme

en: Resource %1 has no calendar defined
bs: Resurs %1 nema definisanog kalendara

en: Make appointments: Node start time is not valid
bs: Pravljenje zaduženja: Početno vrijeme čvora nije važeće

en: Make appointments: Node end time is not valid
bs: Pravljenje zaduženja: Krajnje vrijeme čvora nije važeće

en: Resource %1 not available in interval: %2 to %3
bs: Resurs %1 nije dostupan u intervalu: %2 do %3

en: Could not match effort. Want: %1 got: %2
bs: Ne mogu dostići trud. Željeno: %1 dobijeno: %2

en: Resource %1 available from %2 to %3
bs: Resurs %1 raspoloživ od %2 do %3

en: Expected
bs: Očekivano

note: i18n("Debug");
en: Info
bs: Informacije

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Error
bs: Greška

en: Baselined
bs: Osnovni

en: Scheduling
bs: Raspoređivanje

en: Calculate early finish
bs: Izračunaj rani završetak

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint
bs: %1: Neuspjelo zadovoljavanje ograničenja

en: Resource %1 booked from %2 to %3
bs: Resurs %1 rezervisao %2 za %3

en: Early finish calculated: %1
bs: Izračunati rani završetak: %1

en: Calculate late start
bs: Računaj kasni početak

en: Late start calculated: %1
bs: Izračunati kasni početak: %1

en: Start schedule forward: %1
bs: Počni raspoređivanje unaprijed: %1

en: Schedule from start %1
bs: Rasporedi od početka %1

en: Scheduled: %1 to %2
bs: Raspoređeno: %1 do %2

en: %1: Scheduling failed using late finish, trying early finish instead.
bs: %1: Zakazivanje neuspješno korištenjem kasnog završavanja, pokušavam pomoću ranog završavanja.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint. Negative float=%2
bs: %1: Neuspjelo zadovoljenje ograničenja. Negativno plutanje=%2

en: Effort not met. Estimate: %1, planned: %2
bs: Napor nije ispunjen. Procjena:%1, planirano:%2

en: Failed to schedule within project target time
bs: Neuspjelo raspoređivanje unutar ciljnog vremena projekta

en: Starting earlier than early start
bs: Počinje ranije od ranog starta

en: Finishing later than late finish
bs: Završava kasnije od kasnog završetka

en: Finished schedule forward: %1 ms
bs: Završen raspored naprijed: %1 ms

en: Schedule from end time: %1
bs: Raspoređivanje od krajnjeg vremena: %1

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within late finish.
bs: %1:Neuspješno zakazivanje unutar kasnog završetka.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within successors start time
bs: %1: Neuspjelo raspoređivanje unutar sljedbeničkog početnog vremena

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule after early start.
bs: %1: Neuspješno zakazivanje poslije ranog početka.

en: No resource has been allocated
bs: Nijedan resurs nije dodijeljen

en: Could not match work duration. Want: %1 got: %2
bs: Ne može se složiti dužina posla. Željeno: %1 dobijeno: %2

en: Send
bs: Šalji

en: Receive
bs: Primi

en: Number
bs: Broj

en: Roman, upper case
bs: Rimski, velikim slovima

en: Roman, lower case
bs: Rimski, malikim slovima

en: Letter, upper case
bs: Velikim slovima

en: Letter, lower case
bs: Malim slovima

en: Printing
bs: Štampanje

en: Close
bs: Zatvori

en: Week %1
bs: Sedmica %1

en: Next year
bs: Sljedeća godina

en: Previous year
bs: Prethodna godina

en: Next month
bs: Sljedeći mjesec

en: Previous month
bs: Prethodni mjesec

en: Select a week
bs: Izaberite sedmicu

en: Select a month
bs: Izaberite mjesec

en: Select a year
bs: Izaberite godinu

en: Select the current day
bs: Izaberite trenutni dan

[ctx: 1=account name]
en: %1 (Default account)
bs: %1 (Podrazumijevani račun)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
bs: Naziv

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
bs: Opis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account name
bs: Primijeni naziv računa

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default account
bs: Deselektuj kao podrazumijevani račun

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default account
bs: Odaberi kao podrazumijevani račun

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account description
bs: Modificiraj opis računa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add account
bs: Dodaj račun

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Account | Delete %1 Accounts
bs[0]: Obriši %1 račun
bs[1]: Obriši %1 računa
bs[2]: Obriši %1 računa

en: Actual total cost: %1, planned total cost: %2
bs: Stvarni ukupni trošak: %1, planirani ukupni trošak: %2

en: Total
bs: Ukupno

en: The total cost for the account shown as: Actual cost [ Planned cost ]
bs: Ukupni trošak za račun prikazan kao: Stvarni trošakj [ Planirani trošak ]

[ctx: 1=calendar name]
en: %1 (Default calendar)
bs: %1 (Podrazumijevani kalendar)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar name
bs: Izmijeni ime kalendara

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default calendar
bs: De-selektiraj kao podrazumijevani kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default calendar
bs: Odaberi  kao podrazumijevani kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar timezone
bs: Izmijeni vremensku zonu kalendara

[ctx: @title:column]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title:column]
en: Timezone
bs: Vremenska zona

[ctx: (qtundo-format)]
en: Re-parent calendar
bs: Ponovo dodijeli roditelja kalendaru

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move calendar
bs: Pomjeri kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add calendar
bs: Dodaj kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete calendar
bs: Obriši kalendar

[ctx: NonWorking]
en: NW
bs: NR

[ctx: Working]
en: W
bs: R

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar state
bs: Izmijeni stanje kalendara

[ctx: 1=time 2=The number of hours of work duration (non integer)]
en: %1, %2 hours
bs: %1, %2 sata

[ctx: @info:tooltip]
en: Undefined
bs: Nedefinisano

[ctx: @info:tooltip]
en: Non-working
bs: Neradni

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar weekday
bs: Izmjeni dane u sedmici kalendara

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar date
bs: Izmjeni dan kalendara

[ctx: @title:column]
en: Weekday
bs: Radni dan

[ctx: @title:column]
en: Date
bs: Datum

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the task
bs: Naziv zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type
bs: Vrsta zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The person responsible for this task
bs: Osoba odgovorna za ovaj zadatak

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resource allocations
bs: Popis raspodjele sredstava

[ctx: @info:tooltip]
en: The timing constraint type
bs: Vrsta vremenskog ograničenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint start time
bs: Vrijeme početka ograničenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint end time
bs: Vrijeme kraja ograničenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Task notes
bs: Napomene zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Work Breakdown Structure Code
bs: Strukturni kod prekida posla

[ctx: @info:tooltip]
en: Node level
bs: Nivo čvora

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task
bs: Kontrola rizika PERT distribucije korištena pri izračunu stvarnih procjena za ovaj zadatak

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for running costs
bs: Račun za tekuće troškove

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at startup of the task
bs: Račun za troškove nastale prilikom pokretanja zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at startup of the task
bs: Troškovi nastali pri pokretanju zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at shutdown of the task
bs: Račun za troškove nastale na zatvaranje zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at shutdown of the task
bs: Troškovi nastali u zatvaranju zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start time
bs: Planirano vrijeme početka

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish time
bs: Planirano vrijeme završetka

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start time allowed by dependencies
bs: Najranije vrijeme početka dozvoljeno zbog ovisnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest finish time allowed by dependencies
bs: Najranije vrijeme završetka dozvoljeno zbog ovisnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest start time allowed by dependencies
bs: Najkasnije vrijeme početka dozvoljeno zbog ovisnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest finish time allowed by dependencies
bs: Najkasnije vrijeme završetka dozvoljeno zbog ovisnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: The planned duration
bs: Planirano trajanje

[ctx: @info:tooltip]
en: The variance of the duration
bs: Varijansa trajanja

[ctx: @info:tooltip]
en: The optimistic duration
bs: Optimističko trajanje

[ctx: @info:tooltip]
en: The pessimistic duration
bs: Pesimističko trajanje

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a tasks start can be delayed without affecting the project completion time
bs: Trajanje koliko se početak zadatka može odložiti bez uticaja na vrijeme završetka procesa

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint
bs: Trajanje za koliko se mora smanjiri trajanje zadatka ili puta da bi se zadovoljila vremenska ograničenja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Negative float is the duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint.
bs: Negativno plutanje je trajanje za koliko se mora smanjiri trajanje zadatka ili puta da bi se zadovoljila vremenska ograničenja.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task
bs: Trajanje za koje se zadatak može odložiti ili proširiti bez uticaja na početak narednih zadataka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Free float is the duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task.
bs: Slobodno plutanje je trajanje za koje se zadatak može odložiti ili proširiti bez uticaja na početak narednih zadataka.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Start to Late Start
bs: Trajanje od ranog početka do kasnog početka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start float is the duration from Early Start to Late Start.
bs: Početno plutanje je trajanje od ranog početka do kasnog početka.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Finish to Late Finish
bs: Trajanje od ranog završetka do kasnog završetka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finish float is the duration from Early Finish to Late Finish.
bs: Krajnje plutanje je trajanje od ranog završetka do kasnog završetka.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resources assigned to the task
bs: Resursi dodijeljeni zadatku

[ctx: @info:tooltip]
en: Task status
bs: Status zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Task completion
bs: Završenost zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort
bs: Planirani trud

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort
bs: Stvarni trud

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort
bs: Preostali trud

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost
bs: Planirani trošak

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost
bs: Stvarni trošak

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually started
bs: Vrijeme kada je zadatak stvarno započeo

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is started
bs: Pokazuje da li je zadatak pokrenut

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually finished
bs: Vrijeme kada je zadatak stvarno završen

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is finished
bs: Pokazuje da li je zadatak završen

[ctx: @info:tooltip]
en: Status Note
bs: Statusna napomena

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated expected estimate
bs: Izračunata očekivana procjena

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated estimate variance
bs: Izračunata očekivana varijansa

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate
bs: Optimistična procjena

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate
bs: Pesimistična procjena

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of estimate
bs: Tip procjene

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar used when estimate type is Duration
bs: Kalendar korišten kada je tip procjene "trajanje"

[ctx: @info:tooltip]
en: The most likely estimate
bs: Najvjerovatnija procjena

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of risk
bs: Vrsta rizika

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the tasks scheduling status
bs: Prikazuje status raspoređivanja zadataka

[ctx: @info:tooltip]
en: The task has not been scheduled
bs: Zadatak nije rasporedđen

en: An effort has been estimated, but no resource has been assigned
bs: Trud je procijenjen ali nijedan resurs nije dodijeljen

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is overbooked
bs: Resurs dodijeljen ovom zadatku je prebukiran

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is not available
bs: Resurs dodijeljen ovom zadatku nije dostupan

[ctx: @info:tooltip]
en: A timing constraint could not be met
bs: Vremensko ograničenje se ne može zadovoljiti

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resource could not meet the estimated effort
bs: Dodijeljeni resurs nije zadovoljio planirani trud

[ctx: @info:tooltip]
en: A scheduling error occurred
bs: Desila se greška pri zakazivanju.

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled
bs: Planirani trošak raspoređenog posla

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed
bs: Planirani trošak obavljenog posla

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed
bs: Stvarni trošak obavljenog rada

en: Schedule performance index (BCWP/BCWS)
bs: Indeks performansi rasporeda (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the resource or resource group
bs: Ime resursa ili grupe resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the resource or resource group
bs: Tip resursa ili grupe resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: The initials of the resource
bs: Inicijali resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: The e-mail address of the resource
bs: E-mail adresa resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar defines when the resource is working
bs: Kalendar koji definiše kada je resurs aktivan

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum load that can be assigned
bs: Maksimalno opterećenje koje se može dodijeliti

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines when the resource is available to the project
bs: Definiše kada je resurs raspoloživ za projekt

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, normal hours
bs: Trošak po satu, normalni sati

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, overtime hours
bs: Trošak po satu, prekovremeni sati

[ctx: @info:tooltip]
en: The fixed cost
bs: Fiksni trošak

[ctx: @info:tooltip]
en: The account where the resource cost is accumulated
bs: Račun gdje se akumulira trošak resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the account
bs: Ime računa

[ctx: @info:tooltip]
en: The description of the account
bs: Opis računa

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedules state
bs: Stanje rasporeda

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls resource overbooking when scheduling
bs: Kontroliše prebukiranje resursa pri rasporedu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Controls resource overbooking when scheduling.</para><para>If overbooking is allowed, a resource may be booked (on working days) to work more than it is available. This can happen if the resource is allocated to multiple tasks or are booked on other projects.</para><para>If overbooking is to be avoided, resources will not be booked more than they are available. On resource conflict, tasks will be delayed until the resource is available.</para>
bs: <para>Kontroliše prebukiranost resursa prilikom zakazivanja.</para><para>Ako je prebukiranost dozvoljena, resurs može se rezervisati (radnim danima) da radi više nego što je na raspolaganju. To se može desiti ako je resurs dodijeljen više zadataka, ili je rezervisana za druge projekte.</para><para>Ako prebukiranost treba izbjegavati, resursi neće biti rezervisani više nego što su na raspolaganju. Pri konfliktu resursa, zadaci će biti odloženi dok resurs ne postane dostupan.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The distribution to be used during scheduling
bs: Distribucija koja se koristi pri rasporedu

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines the schedules to be calculated
bs: Definiše rasporede koji će se računati

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled start time
bs: Raspoređeno vrijeme početka

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled finish time
bs: Raspoređeno vrijeme završetka

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduling direction
bs: Pravac raspoređivanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduling direction.</para><para>If direction is Forward, the project is scheduled starting at the projects earliest start time specified in the main project dialog.</para><para>If direction is Backward, the project is scheduled starting at the projects latest finish time specified in the main project dialog.</para>
bs: <para>Pravac raspodjele.</para><para>Ako je pravac naprijed, projekat je zakazan sa početkom u najranije vrijeme početka projekta iz glavnog dijaloškog prozora projekta.</para><para>Ako je smijer je unazad, projekat je zakazan sa početkom u posljednje vrijeme navedeno u glavnom dijaloškom prozoru projekta.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduler used for calculating the project schedule
bs: Raspoređivač korišten za proračun rasporeda projekta

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduler used for calculating the project schedule.</para><para>The default built-in scheduler is the Network Scheduler.</para><para>Other schedulers presently available is RCPS if libRCPS is installed on your system. RCPS is a genetics based resource constrained project scheduler.</para>
bs: <para>Raspoređivač korišten za proračun rasporeda projekta.</para><para>Podrazumijevani raspoređivač je mrežni raspoređivač</para><para>Ostalli raspoređivači koju su trenutno dostupni su RCPS ako libRCPS je instaliran na vašem sistemu. RCPS je genetički zasnovan resursno ograničeni raspoređivač projekta.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The granularity used when calculating the project schedule
bs: Granulacija korištena prilikom računanja rasporeda projekta

[ctx: @info:tooltip]
en: The url of the document
bs: Url dokumenta

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the document
bs: Vrsta dokumenta

[ctx: @info:tooltip]
en: The status of the document
bs: Status dokumenta

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines how this document is sent
bs: Definira kako će ovaj dokument bit poslan

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the calendar
bs: Ime kalendara

[ctx: @info:tooltip]
en: The timezone of the calendar
bs: Vremenska zona kalendara

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the required task
bs: Ime potrebnog zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the dependent task
bs: Ime zavisnog zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of relation
bs: Vrsta relacije

[ctx: @info:tooltip]
en: The relations time lag
bs: Vremensko kašnjenje relacije

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove document
bs: Ukloni dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Type
bs: Vrsta

en: Send As
bs: Šalji kao

en: Parent
bs: Roditelj

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Cost
bs: BCWS trošak

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Cost
bs: BCWP trošak

[ctx: Cost based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Cost
bs: ACWP trošak

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Effort
bs: BCWS rad

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Effort
bs: BCWP rad

[ctx: Effort based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Effort
bs: ACWP rad

[ctx: Cost based Schedule Performance Index]
en: SPI Cost
bs: SPI Troškovi

[ctx: Cost based Cost Performance Index]
en: CPI Cost
bs: CPI troškovi

[ctx: Effort based Schedule Performance Index]
en: SPI Effort
bs: SPI Napor

[ctx: Effort based Cost Performance Index]
en: CPI Effort
bs: CPI Napor

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled
bs: Budžetirani troškovi rada na bazi cijene raspoređeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Performed
bs: Budžetirani troškovi rada na bazi cijene izvršeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Actual Cost of Work Performed
bs: Stvarni troškovi rada na bazi cijene izvršeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled
bs: Budžetirani troškovi rada na bazi rada raspoređeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Performed
bs: Budžetirani troškovi rada na bazi rada izvršeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Actual Cost of Work Performed
bs: Stvarni troškovi rada na bazi rada izvršeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
bs: Indeks učinka rasporeda na bazi troška (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
bs: Indeks učinka troška na bazi troška (BCWP/ACWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
bs: Indeks učinka rasporeda na bazi truda (BCWP/ACWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
bs: Indeks učinka troška na bazi truda (BCWP/ACWS)

[ctx: @title:column]
en: Cost:
bs: Troškovi:

[ctx: @title:column]
en: Effort:
bs: Trud:

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index
bs: Indeks učinka rasporeda

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost Performance Index
bs: Indeks učinka troška

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on cost
bs: Indikatori učinka na osnovu troškova

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on effort
bs: Pokazatelji učinka na osnovu napora

[ctx: @info:tooltip]
en: No resources has been allocated
bs: Nema dodijeljenih resursa

[ctx: @info:tooltip 1=resource name]
en: Allocated resource:<nl/>%1
bs: Alociran resurs:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Allocated resources:<nl/>%1
bs: Alocirani resursi:<nl/>%1

en: Target times
bs: Ciljna vremena

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start and latest finish
bs: Najraniji početak i najkasniji završetak

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, estimate type is Effort
bs: Nije primjenljivo, vrsta procjene je trud

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, constraint is Fixed Interval
bs: Nije primjenljivo, ograničenje je fiksni interval

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated effort: %1
bs: Procijenjeni trud: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated duration: %1
bs: Procijenjeno trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic effort: %1
bs: Optimistički trud: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic duration: %1
bs: Optimističko trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic effort: %1
bs: Pesimistički trud: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic duration: %1
bs: Pesimističko trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost: %1
bs: Račun za cijenu resursa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost
bs: Račun za cijenu resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost: %1
bs: Račun za cijenu pokretanja zadatka: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost
bs: Račun za cijenu pokretanja zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost: %1
bs: Račun za cijenu gašenja zadatka:%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost
bs: Račun za cijenu gašenja zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled start: %1
bs: Raspoređeni početak: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled finish: %1
bs: Raspoređeni završetak: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled duration: %1
bs: Raspoređeno trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT duration variance: %1
bs: Varijansa PERT trajanja: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT estimate variance: %1
bs: Varijansa PERT procjene: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT optimistic duration: %1
bs: PERT optimističko trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate: %1
bs: Optimistička procjena: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT expected estimate: %1
bs: PERT očekivana procjena: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT pessimistic duration: %1
bs: PERT pesimističko trajanje: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate: %1
bs: Pesimistička procjena: %1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Assigned resources:<nl/>%1
bs: Dodijeljenih resursa:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task is %1% completed
bs: Zadatak je %1% završen

en: Finished late
bs: Kasno završen

en: Finished early
bs: Rano završen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
bs: Završeno

en: Running late
bs: Kasni s izvršenjem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
bs: Pokrenuto

en: Started late
bs: Kasno započet

en: Started early
bs: Rano započet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
bs: Započet

en: Not started
bs: Nije pokrenut

en: Can start
bs: Može započeti

en: Delayed
bs: Odgođen

en: Cannot start
bs: Ne može započeti

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 late
bs: Završen %1 kasno

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 early
bs: Završen %1 rano

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished
bs: Završeno

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 late
bs: Počeo %1 kasno

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 early
bs: Počeo %1 rano

[ctx: @info:tooltip]
en: Started
bs: Započet

[ctx: @info:tooltip]
en: Running
bs: Pokrenuto

[ctx: @info:tooltip]
en: Can start
bs: Može započeti

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot start
bs: Ne može započeti

[ctx: @info:tooltip]
en: Not started
bs: Nije pokrenut

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual start: %1
bs: Stvarni početak: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task started at: %1
bs: Zadatak započet u: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not started
bs: Zadatak nije započet

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual finish: %1
bs: Stvarni završetak: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task finished at: %1
bs: Zadatak završen u: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not finished
bs: Zadatak nije završen

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort until %1: %2
bs: Planirani trud do %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort used up to %1: %2
bs: Stvarni trud korišten do %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort: %1
bs: Preostali trud: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost until %1: %2
bs: Planirani trošak do %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost until %1: %2
bs: Stvarni trošak do %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Resource allocation is expected when the task estimate type is  <emphasis>Effort</emphasis>
bs: Alokacija resursa se očekuje kada je tip procjene zadatka  <emphasis>'Trud'</emphasis>

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource has been overbooked
bs: Resurs je prebukiran

[ctx: @info:tooltip]
en: No resource is available for this task
bs: Nema dostupnog resursa za ovaj zadatak

[ctx: @info:tooltip]
en: Failed to comply with a timing constraint
bs: Neuspjelo usaglašenje s vremenskim ograničenjem

[ctx: @info:tooltip]
en: This task has not been scheduled
bs: Ovaj zadatak nije raspoređen

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resources cannot deliver the required estimated effort
bs: Dodeljijeni resursi ne mogu da isporuče potrebni procijenjeni trud

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling error
bs: Greška u zakazivanju

[ctx: @info:tooltip]
en: Work breakdown structure code: %1
bs: Kod za razdjeljivanje strukture posla: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task level: %1
bs: Nivo zadatka:%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled at %1: %2
bs: Planirani trošak raspoređenog posla na %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed at %1: %2
bs: Planirani trošak obavljenog posla na %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed at %1: %2
bs: Stvarni trošak obavljenog posla na %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index at %1: %2
bs: Indeks performansi rasporeda na  %1: %2

[ctx: Not available]
en: NA
bs: ND

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent to %1 at %2
bs: Zadnji radni paket poslan za %1 na %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received from %1 at %2
bs: Zadnji radni paket primljen od %1 na %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Not available
bs: Nije dostupno

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent: %1
bs: Zadnji radni paket poslan: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received: %1
bs: Zadnji radni paket primljen: %1

[ctx: @title:column]
en: Type
bs: Vrsta

[ctx: @title:column]
en: Responsible
bs: Odgovoran

[ctx: @title:column]
en: Allocation
bs: Alokacija

[ctx: @title:column]
en: Estimate Type
bs: Vrsta procjene

[ctx: @title:column]
en: Calendar
bs: Kalendar

[ctx: @title:column]
en: Estimate
bs: Procjena

[ctx: @title:column]
en: Optimistic
bs: Optimistička

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic
bs: Pesimistička

[ctx: @title:column]
en: Risk
bs: Rizik

[ctx: @title:column]
en: Constraint
bs: Ograničenje

[ctx: @title:column]
en: Constraint Start
bs: Početak ograničenja

[ctx: @title:column]
en: Constraint End
bs: Kraj ograničenja

[ctx: @title:column]
en: Running Account
bs: Izvršni račun

[ctx: @title:column]
en: Startup Account
bs: Početni račun

[ctx: @title:column]
en: Startup Cost
bs: Trošak pokretanja

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Account
bs: Račun gašenja

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Cost
bs: Trošak gašenja

[ctx: @title:column]
en: Description
bs: Opis

[ctx: @title:column]
en: Expected
bs: Očekivano

[ctx: @title:column]
en: Variance (Est)
bs: Odstupanja (procjena)

[ctx: @title:column]
en: Start Time
bs: Vrijeme početka

[ctx: @title:column]
en: End Time
bs: Vrijeme kraja

[ctx: @title:column]
en: Early Start
bs: Rani početak

[ctx: @title:column]
en: Early Finish
bs: Rani završetak

[ctx: @title:column]
en: Late Start
bs: Kasni početak

[ctx: @title:column]
en: Late Finish
bs: Kasni završetak

[ctx: @title:column]
en: Positive Float
bs: Pozitivno plutanje

[ctx: @title:column]
en: Free Float
bs: Slobodno plutanje

[ctx: @title:column]
en: Negative Float
bs: Negativno plutanje

[ctx: @title:column]
en: Start Float
bs: Početno plutanje

[ctx: @title:column]
en: Finish Float
bs: Krajnje plutanje

[ctx: @title:column]
en: Assignments
bs: Dodjele

[ctx: @title:column]
en: Duration
bs: Trajanje

[ctx: @title:column]
en: Variance (Dur)
bs: Varijansa (Duž)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (Dur)
bs: Optimističko (Duž)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (Dur)
bs: Pesimističko (Duž)

[ctx: @title:column]
en: % Completed
bs: % završeno

[ctx: @title:column]
en: Planned Effort
bs: Planirani trud

[ctx: @title:column]
en: Actual Effort
bs: Stvarni trud

[ctx: @title:column]
en: Remaining Effort
bs: Preostali rad

[ctx: @title:column]
en: Planned Cost
bs: Planirani troškovi

[ctx: @title:column]
en: Actual Cost
bs: Stvarni trošak

[ctx: @title:column]
en: Actual Start
bs: Stvarni početak

[ctx: @title:column]
en: Started
bs: Započet

[ctx: @title:column]
en: Actual Finish
bs: Stvarni završetak

[ctx: @title:column]
en: Finished
bs: Završeno

[ctx: @title:column]
en: Status Note
bs: Statusna napomena

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Status
bs: Status raspoređivanja

[ctx: @title:column]
en: Not Scheduled
bs: Nije raspoređeno

[ctx: @title:column]
en: Assignment Missing
bs: Nedostajuća dodjela

[ctx: @title:column]
en: Resource Overbooked
bs: Resurs prebukiran

[ctx: @title:column]
en: Resource Unavailable
bs: Resours nedostupan

[ctx: @title:column]
en: Constraints Error
bs: Greška ograničenja

[ctx: @title:column]
en: Effort Not Met
bs: Trud nije zadovoljen

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Error
bs: Greška u zakazivanju

[ctx: @title:column]
en: WBS Code
bs: WBS kod

[ctx: @title:column Node level]
en: Level
bs: Nivo

[ctx: @title:column]
en: Critical
bs: Kritična

[ctx: @title:column]
en: Critical Path
bs: Kritična putanja

[ctx: @title:column]
en: Owner
bs: Vlasnik

[ctx: @title:column]
en: Time
bs: Trajanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package owner
bs: Vlasnik radnog paketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package status
bs: Status radnog paketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package send/receive time
bs: Vrijeme slanja/prijema radnog paketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
bs: Promijeni ime

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
bs: Promijeni  ime zadatku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
bs: Promijeni ime prekretnici

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
bs: Promijeni rezultujućem zadatku ime

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
bs: Promijeni ime projekta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify responsible
bs: Promijeni odgovornog

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task description
bs: Izmijeni opis zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint type
bs: Modificiraj tip ograničenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint start time
bs: Modificiraj početno vrijeme ograničenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint end time
bs: Modificiraj krajnje vrijeme ograničenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate type
bs: Modificiraj tip procjenjivanja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate calendar
bs: Modificiraj kalendar procjene

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate
bs: Izmijeni procjenu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify optimistic estimate
bs: Modificiraj optimisticnu procjenu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify pessimistic estimate
bs: Modificiraj pesimisticnu procjenu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify risk type
bs: Modificiraj tip rizika

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify running account
bs: Izmijeni izvršni račun

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup account
bs: Izmijeni račun pokretanja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup cost
bs: Izmijeni trošak pokretanja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown account
bs: Izmijeni račun gašenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown cost
bs: Izmijeni trošak gašenja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
bs: Izmijeni preostali rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
bs: Izmijeni stvarni rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual start time
bs: Promijeni stvarno vrijeme početka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual finish time
bs: Promijeni stvarno vrijeme završetka

en: Resources
bs: Resursi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
bs: Dodaj resurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource allocations
bs: Izmijeni alokaciju resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
bs: Izmijeni završenost

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
bs: Postavi na završen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert %1
bs: Ubaci %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move tasks
bs: Premjesti zadatke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
bs: Dodaj zadatak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-task
bs: Dodaj podzadatak

en: Path
bs: Putanja

en: Critical Path
bs: Kritična putanja

en: Critical
bs: Kritično

en: Non-critical
bs: Ne-kritično

en: Child
bs: Dijete

en: Lag
bs: Kašnjenje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation type
bs: Izmjeni vrstu odnosa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation time lag
bs: Izmijeni kašnjenje vremena relacije

[ctx: @info:tooltip]
en: Not allocated
bs: Nije dodijeljeno

[ctx: @info:tooltip]
en: Allocated units: %1%
bs: Alocirane jedinice: %1%

en: Maximum units available: %1%
bs: Maksimalno rapoloživih jedinica: %1%

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type <emphasis>Material</emphasis>.</para>
bs: <title>Potrebni Resursi</title><para> Radni resurs moze biti dodjeljen jednom ili više potrebnih resursa. Potrebni resurs je materijal resurs od kojeg ovisi radni resurs kako bi radio.</para><para>Da bi bio u mogućnosti da koristi material resurs kao potrebni resurs, material resurs mora biti dio grupe tipa <emphasis>Material</emphasis>.</para>

en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
bs[0]: Ima %1 raspoloživ resurs u ovoj grupi
bs[1]: Ima %1 raspoloživa resursa u ovoj grupi
bs[2]: Ima %1 raspoloživih resursa u ovoj grupi

en: Allocation
bs: Alokacija

[ctx: @title:column]
en: Available
bs: Dostupno

[ctx: @title:column]
en: Required Resources
bs: Zahtijevani resursi

en: Resource allocation
bs: Alokacija resursa

[ctx: @info:tootip]
en: Available resources or resource units
bs: Raspoloživi resursi ili jedinice resursa

[ctx: @info:tootip]
en: Required material resources
bs: Potrebni material resursi

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type Material.</para>
bs: <title>Potrebni Resursi</title><para> Radni resurs moze biti dodjeljen jednom ili više potrebnih resursa. Potrebni resurs je materijal resurs od kojeg ovisi radni resurs kako bi radio.</para><para>Da bi bio u mogućnosti da koristi material resurs kao potrebni resurs, material resurs mora biti dio grupe tipa Material.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 allocated out of %2 available
bs: %1 alociran od %2 raspoloživih

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource requested for dynamic allocation | %1 resources requested for dynamic allocation
bs[0]: %1 resurs zahtjeva dinamicku alokaciju
bs[1]: %1 resurs zahtjeva dinamicku alokaciju
bs[2]: %1 resurs zahtjeva dinamicku alokaciju

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource allocated | %1 resources allocated
bs[0]: %1 resurs alociran
bs[1]: %1 resursa alocirana
bs[2]: %1 resursa alocirano

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Group allocations</title><para>You can allocate a number of resources from a group and let the scheduler select from the available resources at the time of scheduling.</para> These dynamically allocated resources will be in addition to any resource you have allocated specifically.
bs: <title>Grupa alokacija</title><para> Možete alocirati nekoliko resursa iz grupe i pustiti planer da izabere iz dostupnih resursa za vrijeme planiranja.</para> Ovi dinamički alocirani resursi će biti dodani resursima koje ste ručno alocirali.

[ctx: 1: free resources, 2: number of resources]
en: %1 of %2
bs: %1 od %2

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
bs[0]: Ima %1 dostupan resurs u ovoj grupi
bs[1]: Ima %1 raspoloživa resursa u ovoj grupi
bs[2]: Ima %1 raspoloživih resursa u ovoj grupi

[ctx: @info:tooltip]
en: No material resources available
bs: Nema dostupnih materijal resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: No required resources
bs: Nema potrebnih resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: Material resources cannot have required resources
bs: Materijalni resursi ne mogu imati potrebne resurse

[ctx: @info:tooltip]
en: Team resources cannot have required resources
bs: Timski resursi ne mogu imati potrebne resurse

en: External project: %1
bs: Vanjski projekt: %1

en: The total booking on %1, along with the maximum hours for the resource
bs: Ukupno rezervisanje na %1, zajedno s maksimalnim brojem sati za resurs

en: Total booking by this task
bs: Ukupno rezervisanje za ovaj zadatak

en: Total booking by the external project
bs: Ukupno rezervisanje za spoljnji projekt

en: Booking by this task on %1
bs: Rezervisano ovim zadatkom na %1

en: Booking by external project on %1
bs: Rezervisano spoljnjim projektom na %1

en: The total hours booked
bs: Ukupno rezervisanih sati

en: Bookings on %1
bs: Rezervacije za %1

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Assigned: %5<nl/>Available: %6
bs: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Dodijeljeno: %5<nl/>Dostupno: %6

en: Start Time
bs: Vrijeme početka

en: End Time
bs: Vrijeme kraja

[ctx: @title:column noun]
en: Load
bs: Opterećenje

[ctx: @info:tooltip]
en: %1:<nl/>This resource will be automatically allocated to new tasks
bs: %1:<nl/> Ovaj resurs će biti automatski alociran u nove zadatke

[ctx: Default (calendar name)]
en: Default (%1)
bs: Podrazumijevano (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: A team resource does not have a calendar
bs: Timski resurs nema kalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: No calendar
bs: Nema kalendara

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: Using default calendar: %1
bs: Koristim podrazumijevani kalendar: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from: %1
bs: Dostupno od: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from project target start time: %1
bs: Dostupno od početnog vremena odredišta projekta: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until: %1
bs: Dostupno do: %1

en: Cost per hour, normal time: %1
bs: Trošak po satu, normalno vrijeme: %1

en: Cost per hour, overtime: %1
bs: Trošak po satu, prekovremeno: %1

en: Account: %1
bs: Račun: %1

en: Initials
bs: Inicijali

en: Email
bs: E-pošta

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Available From
bs: Dostupan od

en: Available Until
bs: Dostupan do

en: Normal Rate
bs: Uobičajena tarifa

en: Overtime Rate
bs: Prekovremena tarifa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource name
bs: Promijeni ime resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource auto allocate
bs: Podesti automatsku alokaciju resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup name
bs: Promijeni ime grupe resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource type
bs: Modificiraj tip resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup type
bs: Modificiraj tip resurs grupe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource initials
bs: Modificiraj inicijale resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource email
bs: Modificiraj elektronsku poštu resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource calendar
bs: Modificiraj resurs kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available units
bs: Modificiraj dostupne jedinice resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available from
bs: Modificiraj dostupnu formu resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available until
bs: Modificiraj da je resurs dostupan do

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource normal rate
bs: Modificiraj normalnu stopu resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource overtime rate
bs: Modificiraj prekovremenu stopu resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource account
bs: Izmijeni rerursni račun

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource from address book | Add %1 resources from address book
bs[0]: Dodaj %1 resurs iz adresara
bs[1]: Dodaj %1 resursa iz adresara
bs[2]: Dodaj %1 resursa iz adresara

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move resource | Move %1 resources
bs[0]: Premjesti %1 resurs
bs[1]: Premjesti %1 resursa
bs[2]: Premjesti %1 resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy resource | Copy %1 resources
bs[0]: Kopiraj %1 resurs
bs[1]: Kopiraj %1 resursa
bs[2]: Kopiraj %1 resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
bs: Dodaj grupu resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify schedule name
bs: Izmijeni ime rasporeda

en: Allow
bs: Dozvoli

en: Avoid
bs: Izbjegni

en: (Avoid)
bs: (Izbjegni)

en: (Allow)
bs: (Dozvoli)

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking resources
bs: Dozvoli prebukiranje resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: Avoid overbooking resources
bs: Izbjegni prebukiranje resursa

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking of resources
bs: Dozvoli prebukiranje resursa

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always allows overbooking of resources
bs: %1 uvijek dozvoljava prebukiranje resursa

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always avoids overbooking of resources
bs: %1 uvijek izbjegava prebukiranje resursa

[ctx: @label:listbox]
en: Allow
bs: Dozvoli

[ctx: @label:listbox]
en: Avoid
bs: Izbjegni

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify allow overbooking
bs: Izmjena dopuštanja prebukiranja

[ctx: @info:tooltip]
en: Use PERT distribution to calculate expected estimate for the tasks
bs: Koristi PERT distribuciju za izračunavanje ocekivane procjene za zadatke

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the tasks expected estimate directly
bs: Direktno koristi ocekivanu procjenu zadataka

[ctx: @label:listbox]
en: None
bs: Nijedan

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling distribution
bs: Izmjena distribucije rasporeda

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start: %1<nl/>Target start: %2
bs: Planiran pocetak: %1<nl/>Target start: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target start: %1
bs: Odredišni početak: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish: %1<nl/>Target finish: %2
bs: Planirankraj: %1<nl/>Target finish: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target finish: %1
bs: Odredišni završetak: %1

en: Backwards
bs: Unazad

en: Forward
bs: Naprijed

en: (Backwards)
bs: (Nazad)

en: (Forward)
bs: (Naprijed)

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target end time
bs: Rasporedi projekt od zakazanog krajnjeg vremena

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target start time
bs: Rasporedi projekt od ciljanog početnog vremena

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target start time
bs: %1 uvijek rasporedi od biranog početnog vremena

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target end time
bs: %1 uvijek rasporedi od biranog krajnjeg vremena

[ctx: @label:listbox]
en: Backwards
bs: Unazad

[ctx: @label:listbox]
en: Forward
bs: Naprijed

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling direction
bs: Izmjena pravca rasporeda

en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduler
bs: Izmjena planera

[ctx: Scheduling granularity not supported]
en: None
bs: Nema

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling granularity not supported
bs: Raspoređivanje granulacije nije podržano

[ctx: @info:tooltip]
en: Selected scheduling granularity: %1
bs: Izabrana granulacija raspoređivanja: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling granularity
bs: Podesi granulaciju raspoređivanja

en: State
bs: Stanje

en: Direction
bs: Pravac

en: Overbooking
bs: Prebukiranje

en: Distribution
bs: Distribucija

note: i18n("Calculate");
en: Planned Start
bs: Planirani početak

en: Planned Finish
bs: Planirani završetak

en: Scheduler
bs: Raspoređivač

[ctx: title:column]
en: Granularity
bs: Granulacija

en: Message
bs: Poruka

en: Phase
bs: Faza

en: Severity
bs: Ozbiljnost

en: Not Started
bs: Nije započelo

en: Tasks that should have been started
bs: Zadaci koji bi su trebali započeti

en: Tasks that are running
bs: Zadaci koji se izvode

en: Tasks that have finished during this period
bs: Zadaci koji su završili u tom periodu

en: Next Period
bs: Sljedeći period

en: Tasks that are scheduled to start next period
bs: Zadaci koji su na rasporedu za početak sljedećeg perioda

en: Sent to %1 at %2
bs: Poslano na %1 u %2

en: Received from %1 at %2
bs: Primljeno od %1 na %2

en: Not available
bs: Nije dostupno

en: Work package sent at: %1
bs: Radni paket poslan na: %1

en: Work package transmission received at: %1
bs: Prijenos radnog paketa primljen na: %1

en: Task reported %1% completed
bs: Zadatak prijavljen %1% završenim

en: Settings
bs: Postavke

en: Printing Options
bs: Opcije štampanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_general)
en: General
bs: Opšte

en: View Settings
bs: Pregled podešavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
bs: Prikaži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Periodicity:
bs: Periodičnost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
bs: Dan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
bs: Sedmica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
bs: Mjesec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cumulative)
en: Cumulative
bs: Kumulativno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual cost
bs: Stvarni trošak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Planned cost
bs: Planirani trošak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual and planned
bs: Stvarno i planirano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Deviation
bs: Odstupanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Start date
bs: Početni datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectstartBtn)
en: Project start
bs: Početak projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
bs: Datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: End date
bs: Krajnji datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_currentdateBtn)
en: Current date
bs: Tekući datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectendBtn)
en: Project end
bs: Kraj projekta

en: Work...
bs: Rad...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Weekday State
bs: Izmijeni stanje dana u sedmici

en: Add Calendar
bs: Dodaj kalendar

en: Add Subcalendar
bs: Dodaj podkalendar

[ctx: @action]
en: Delete
bs: Brisanje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Calendar
bs: Izmijeni kalendar

[ctx: (qtundo-format)]
en: %1: Set to Non-Working
bs: %1: Postavi na neradni

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set %1 to Undefined
bs: Postavi %1 na nedefinisan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Project Schedule:
bs: Raspored projekta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Probability of finishing before
bs: Vjerovatnoća završetka prije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: is
bs: je

en: Add Task
bs: Dodaj zadatak

en: Add Task...
bs: Dodaj zadatak...

en: Add Milestone...
bs: Dodaj prekretnicu...

en: Add Sub-Task
bs: Dodaj podzadatak

en: Add Sub-Task...
bs: Dodaj podzadatak...

en: Add Sub-Milestone...
bs: Dodaj pod-prekretnicu...

en: Edit...
bs: Izmijeni...

[ctx: @action View a document]
en: View...
bs: Prikaz...

[ctx: @title:window]
en: Attach Document
bs: Priloži dokument

[ctx: @title:window]
en: Cannot Attach Document
bs: Ne mogu priložiti dokument

[ctx: @title:window]
en: Modify Url
bs: Izmijeni Url

en: Cannot Modify Url
bs: Ne mogu izmijeniti url

en: Document url already exists: %1
bs: Dokumentov url već postoji: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify documents
bs: Izmijeni dokumente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document url
bs: Izmijeni dokumentov url

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document type
bs: Izmijeni vrstu dokumenta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document status
bs: Izmijeni status dokumenta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document send control
bs: Izmijeni kontrolu slanja dokumenta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add document
bs: Dodaj dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
bs: Naziv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
bs: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
bs: Izmijeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
bs: Otvori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Additional text information
bs: Dodatna informacija o tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTaskName)
en: Task name
bs: Ime zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showResourceNames)
en: Resource names
bs: Ime resursa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Additional graphics information
bs: Dodatne informacije o grafici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showDependencies)
en: Task dependencies
bs: Ovisnosti zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCompletion)
en: Task completion
bs: Završenost zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTimeConstraint)
en: Time constraints
bs: Vremenska ograničenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showPositiveFloat)
en: Positive float
bs: Pozitivan float

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showNegativeFloat)
en: Negative float
bs: Negativan float

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalPath)
en: Critical path
bs: Kritična putanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalTasks)
en: Critical tasks
bs: Kritični zadaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showSchedulingError)
en: Scheduling errors
bs: Greška u raspoređivanju

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4
bs: Ime: %1<nl/>Stvarni kraj: %2<nl/>Planirani kraj: %3<nl/>Status: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6
bs: Ime: %1<nl/>Završetak: %2 %<nl/>Stvarni početak: %3<nl/>Planiran: %4 - %5<nl/>Status: %6

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Constraint type: %5<nl/>Constraint time: %6<nl/>Negative float: %7 h
bs: Ime: %1<nl/>Planirano: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Tip ograničenja: %5<nl/>Vrijeme ograničenja: %6<nl/>Negativan realni broj: %7 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Scheduling: %5
bs: Ime: %1<nl/>Planirano: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Raspoređivanje: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Constraint type: %4<nl/>Constraint time: %5<nl/>Negative float: %6 h
bs: Ime: %1<nl/>Planiran: %2<nl/>Status: %3<nl/>Tip ograničenja: %4<nl/>Vrijeme ograničenja: %5<nl/>Negativanfloat: %6 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Scheduling: %4
bs: Ime: %1<nl/>Planirano: %2<nl/>Status: %3<nl/>Raspoređivanje: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3
bs: Ime: %1<nl/>Planirano: %2 - %3

en: Chart
bs: Grafikon

en: Gantt Chart Settings
bs: Postavke Gantovog dijagrama

[ctx: @title:tab]
en: Chart
bs: Grafikon

en: Show Project
bs: Prikaži projekt

[ctx: Interval start time]
en: Start
bs: Početak

[ctx: Interval length]
en: Length
bs: Dužina

en: Edit Work Intervals
bs: Izmijeni radne intervale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Work Interval
bs: Promijeni radne intervale

[ctx: Start time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
bs: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
bs: Dužina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
bs: Očisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stretchLastSection)
en: Stretch last section
bs: Rastegni zadnju sekciju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select columns to be shown:
bs: Odaberi kolone za prikaz:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Hidden columns:
bs: &Skrivene kolone:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Visible columns:
bs: &Vidljive kolone:

en: Tree View
bs: Prikaz stabla

en: Tree View Column Configuration
bs: Konfiguracija kolone pogleda stabla

en: Main View
bs: Glavni pogled

en: Main View Column Configuration
bs: Konfiguracija kolone glavnog pogleda

en: Auxiliary View
bs: Pomoćni pogled

en: Auxiliary View Column Configuration
bs: Konfiguracija kolone pomoćnog pogleda

en: Currency Settings
bs: Postavke valuta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify currency settings
bs: Izmijeni postavke valute

en: Project Settings
bs: Postavke projekta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify main project
bs: Izmijeni glavni projekat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wbslabel)
en: WBS:
bs: SPP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The project name.
bs: Ime projekta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The project leader.
bs: Vođa projekta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose a project leader from your address book.
bs: Izaberite iz adresara vođu projekta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
bs: I&zbor...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Range
bs: Opseg raspoređivanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Earliest start:
bs: Najraniji početak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Latest finish:
bs: Najkasniji završetak:

en: Milestone Progress
bs: Napredak ključnih momenata

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone completion
bs: Izmijeni završetak prekretnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove task dependency
bs: Ukloni ovisnost zadataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
bs: Zadaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, available)
en: Available tasks
bs: Dostupni zadaci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add required task
bs: Dodaj potrebni zadatak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBtn)
en: Remove required task
bs: Ukloni potrebni zadatak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Float:
bs: Ukupno plutanje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
bs: Zaglavlje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerProject) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerProject)
en: Project name
bs: Ime projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
bs: Stranica broj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerManager) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerManager)
en: Project manager
bs: Menadžer projekta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
bs: Podnožje

en: Re-calculate Schedule
bs: Ponovo računaj raspored

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnCurrent)
en: Re-calculate from current date/time
bs: Preračunaj iz trenutnog datuma/vremena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnFrom)
en: Re-calculate from:
bs: Preračunaj od:

[ctx: @label:spinbox Time lag]
en: Lag:
bs: Kašnjenje:

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis>Lag</emphasis> is the time the dependent task is delayed
bs: <emphasis>Kašnjenje</emphasis> je vrijeme za koje se odlaže zavisni zadatak

[ctx: @title:window]
en: Add Dependency
bs: Dodaj zavisnost

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
bs: Dodaj zavisnost od zadatka

[ctx: @title:window]
en: Edit Dependency
bs: Izmijeni zavisnost

[ctx: @action:button]
en: Delete
bs: Izbriši

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
bs: Izbriši zavisnost od zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task dependency
bs: Izmijeni ovisnost zadataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_internalAppointments)
en: Show internal appointments
bs: Prikaži unutrašnja imenovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_externalAppointments)
en: Show external appointments
bs: Prikaži spoljašnja imenovanja

en: Resource Assignments View Settings
bs: Postavke pogleda dodjele resursa

en: No task attributed
bs: Nema pripisanih zadataka

en: No resource attributed
bs: Nema pripisanih resursa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Advance
bs: Unaprijed

[ctx: title:column]
en: Group
bs: Grupa

[ctx: title:column]
en: Select team members
bs: Izaberi članove tima

en: Resource Settings
bs: Postavke resursa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Resource
bs: Izmijeni resurs

en: Add Resource Group
bs: Dodaj grupu resursa

en: Add Resource
bs: Dodaj resurs

en: Add Schedule
bs: Dodaj raspored

en: Add Sub-schedule
bs: Dodaj podraspored

en: Calculate
bs: Izračunaj

en: Baseline
bs: Osnovica

[ctx: @action]
en: Detach
bs: Odvoji

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create sub-schedule
bs: Kreiraj podraspored

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
bs: Dodaj raspored %1

[ctx: @action]
en: Show Debug Information
bs: Prikaži debug informacije

en: Result
bs: Rezultat

en: Scheduling Log
bs: Dnevnik raspoređivanja

en: Estimate Conversions
bs: Konverzije procjene

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Estimate Conversions
bs: Izmijeni konverzije procjene

en: Summary Task Settings
bs: Postavke sažetka zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Summary Task
bs: Izmijeni sažetak zadatka

en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.
    The WBS code is auto-generated.
    You can define the WBS code pattern using the Define WBS Pattern command in the Tools menu.
bs: Struktura za raščlanjivanje posla uvodi numeraciju za sve zadatke u projektu, prema strukturi zadatka.
    WBS kod se automatski generiše.
    Možete definisati WBS obrazac koda pomoću komande Definisanja WBS uzorka u meniju Alatke.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task
bs: Izmijeni zadatak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, wbslabel)
en: Work Breakdown Structure
bs: Struktura podjele posla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The name of the Task.
bs: Ime zadatka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
bs: Osoba odgovorna za ovaj zadatak.
    
    Ovo nije ograničeno na osobe dostupne u resurnoj grupi, već može biti bilo ko. Možete čak i direktno pristupiti svom adresaru pomoću dugmeta „Izaberi“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
bs: Odgovoran:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
bs: Umetni osobu iz vaše kontaktne liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
bs: Izaberi...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Cost
bs: Izmijeni cijenu zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account:
bs: Račun:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Startup
bs: Pokretanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Cost:
bs: Cijena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroup)
en: Shutdown
bs: Gašenje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone description
bs: Izmijeni opis prekretnice

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summary task description
bs: Izmijeni sumarni opis zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project description
bs: Izmijeni opis projekta

en: Task Description
bs: Opis zadatka

en: Task Settings
bs: Postavke zadatka

en: &General
bs: &Opšte

en: &Resources
bs: &Resursi

en: &Documents
bs: &Dokumenti

en: &Cost
bs: &Cijena

en: D&escription
bs: O&pis

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of task or the estimate type of the task
bs: Tip zadatka ili tip procjene zadatka

[ctx: @info:whatsthis]
en: <p>Indicates the type of task or the estimate type of the task.</p>The type can be set to <emphasis>Milestone</emphasis>, <emphasis>Effort</emphasis> or <emphasis>Duration</emphasis>.<nl/><note>If the type is <emphasis>Summary</emphasis> or <emphasis>Project</emphasis> the type is not editable.</note>
bs: <p>Indicira vrstu zadatka ili vrstu procjene zadatka.</p>Vrsta može biti postavljena na <emphasis>Prekretnica</emphasis>, <emphasis>Trud</emphasis> ili <emphasis>Trajanje</emphasis>.<nl/><note>Ako je vrsta <emphasis>Sumarno</emphasis> ili <emphasis>Projekt</emphasis> vrsta se ne može izmijeniti.</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Task with estimate type: %1
bs: Zadatak s vrstom procjene: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type: %1
bs: Vrsta zadatka: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to Milestone
bs: Postavi tip na prekretnicu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to %1
bs: Postavi tip na %1

[ctx: @title resource allocations]
en: Allocations
bs: Alokacije

[ctx: @title]
en: Resources
bs: Resursi

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag resources into the Task Editor and drop into the allocations- or responsible column
bs: Povuci resurse u Uređivač zadataka i ispusti u alokacije- ili odgovarajuću kolonu

[ctx: @title]
en: Task Modules
bs: Moduli zadatka

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag a task module into the <emphasis>Task Editor</emphasis> to add it to the project
bs: Povuci modul zadatka u <emphasis>Uređivač zadatka</emphasis> da ga dodaš u projekat

en: Add Milestone
bs: Dodaj ključni momenat

en: Add Sub-Milestone
bs: Dodaj ključni momenat podzadatka

en: Indent Task
bs: Uvuci zadatak

en: Unindent Task
bs: Izvuci zadatak

en: Move Up
bs: Pomjeri gore

en: Move Down
bs: Pomjeri dolje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Log Send Workpackage
bs: Pošalji Dnevnik RadnogPaketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task
bs: Izmijeni zadatak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel)
en: N&ame:
bs: &Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
bs: Umetnite osobu iz vaše kontaktne liste.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Configuration. These settings affect the actual scheduling of the task.
    
    The estimation can be either effort based or duration based. If it is effort based, the final duration will depend on the resources assigned to the task. For duration based estimation, the assigned resources do not affect the fixed duration of the task, but only the costs.
bs: Podešavanje raspoređivanja. Ova podešavanja utiču na aktuelno raspoređivanje zadatka.
    Procjena može biti zasnovana ili na naporu ili na trajanju. Ako je zasnovana na naporu, konačno trajanje će ovisiti o resursima dodijeljenim zadatku. Za procjenu zasnovanu na trajanju, dodijeljeni resursi ne uzrokuju fiksirano trajanje zatatka,nego samo na troškove.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
bs: Vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Soon as Possible
bs: Što je prije moguće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Late as Possible
bs: Što je kasnije moguće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Start Not Earlier Than
bs: Ne počinji ranije od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Finish Not Later Than
bs: Ne završavaj kasnije od

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, risk)
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task.
bs: Rizik kontroliše PERT raspodjelu koja se koristi prilikom izračunavanja stvarnih procjena za ovaj zadatak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: <p>Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
bs: <p>Rizik kontroliše PERT raspodjelu koja se koristi prilikom izračunavanja stvarnih procjena za ovaj zadatak.
    <b>Ništa</b> znači da se koristi očekivana procjena.
    <b>Nizak rizik</b> znači da se koristi normalna distribucija.
    <b>Visok rizik</b> znači da će procejna biti malo pesimistična u poređenju sa malim rizikom.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Risk:
bs: Rizik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, risk)
en: <p>Risk controles the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
bs: <p>Rizik kontroliše PERT distribuciju koja se koristi za računanje stvarne procjene za ovaj zadatak.
    <b>Nikakav</b> znači da se očekivana procjena koristi takva kakva je.
    <b>Nizak rizik</b> znači da se koristi normalna distribucija.
    <b>Visok rizik</b> znači da će procjena biti malo pesimističnija od one za nizak rizik.</p>

en: Task Progress
bs: Napredak zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Progress
bs: Izmijeni napredak zadatka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task completion
bs: Izmjena završenosti zadatka

[ctx: Week number (year)]
en: Week %1 (%2)
bs: Sedmica %1 (%2)

[ctx: Week number]
en: Week %1
bs: Sedmica %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
bs: Započeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
bs: Završeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Edit mode:
bs: Režim izmjene:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per resource
bs: Po resursu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per task
bs: Po zadatku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
bs: Pret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
bs: Sljed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
bs: Dodaj stavku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
bs: Ukloni stavku

en: General Settings
bs: Opće postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period Definition
bs: Definicija perioda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Period length (days):
bs: Dužina perioda (dana):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCurrentDate)
en: Use current date
bs: Koristi trenutni datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useWeekday)
en: Use weekday:
bs: Koristi radni dan:

en: Resource
bs: Resurs

en: This Week
bs: Ove sedmice

en: Total effort this week
bs: Ukupni trud ove sedmice

en: % Completed
bs: % završeno

en: Used Effort
bs: Korišteni trud

en: Remaining Effort
bs: Preostali trud

en: Planned Effort
bs: Planirani trud

en: Header and Footer
bs: Zaglavlje i podnožje

en: Page:
bs: Strana:

en: Date:
bs: Datum:

en: Manager:
bs: Menadžer:

en: Project:
bs: Projekt:

en: This view does not support printing.
bs: Ovaj pogled ne podržava štampanje.

[ctx: @title:tab]
en: Page Layout
bs: Raspored strane

[ctx: @title:tab]
en: Header and Footer
bs: Zaglavlje i podnožje

en: Configure View...
bs: Konfiguriši pogled...

en: Unsplit View
bs: Prekini razdvajanje pogleda

en: Split View
bs: Razdvojeni prikaz

en: WBS Definition
bs: SPP definicija

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify WBS Code Definition
bs: Izmijeni Definiciju WBS koda

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame_2)
en: Define WBS code for the project
bs: Definiči WBS KOD ZA PROJEKT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project Code Definition
bs: Definicija koda projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Code:
bs: Kôd:

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame)
en: Define default WBS code
bs: Definiši podrazumijevani WBS kod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Definition
bs: Podrazumijevana definicija

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Define separate WBS codes for individual levels
bs: Definiši odvojene WBS kodove za individualne nivoe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Use Levels Definition
bs: Koristi definicije nivoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Code
bs: Kôd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add Level
bs: Dodaj nivo

[ctx: @title:window]
en: Send Work Packages
bs: Pošalji radne pakete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonCurSym)
en: Currency symbol:
bs: Simbol valute:

en: Fract digits:
bs: Broj decimala:

en: Here you can enter your usual currency symbol, e.g. $ or €.
bs: Ovdje možete navesti simbol lokalne valute, npr KM, $ ili €.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonFraDig)
en: Fractional digits:
bs: Decimalnih cifara:

[ctx: Chart axis title 1=currency symbol]
en: Cost (%1)
bs: Trošak (%1)

[ctx: Chart axis title]
en: Effort (hours)
bs: Trud (sati)

en: Chart Settings
bs: Postavke grafikona

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chart type
bs: Vrsta dijagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_linechart)
en: Line chart
bs: Linijski dijagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_barchart)
en: Bar chart
bs: Stubasti dijagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_table)
en: Table
bs: Tabela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showbasevalues)
en: Base values
bs: Početne vrijednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showindices)
en: Indices
bs: Pokazatelji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
bs: Cijena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsEffort)
en: Show BCWS plot
bs: Prikaži BCWS crtež

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpEffort)
en: Show BCWP plot
bs: Prikaži BCWP crtež

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpEffort)
en: Show ACWP plot
bs: Prikaži ACWPcrtež

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spicost)
en: SPI Cost
bs: SPI Troškovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spieffort)
en: SPI Effort
bs: SPI Napor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpieffort)
en: CPI Effort
bs: CPI Napor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpicost)
en: CPI Cost
bs: CPI troškovi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
bs: Od

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
bs: Za

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, relationType)
en: Dependency Type
bs: Vrsta zavisnosti

en: Task status
bs: Status zadatka

en: Resource assignments
bs: Dodjela resursa

en: Cost Performance
bs: Cijena performanse

en: Effort Performance
bs: Napor Performanse

en: Cost Breakdown
bs: Prekid troškova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Page
bs: Strana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_first)
en: Go to first page
bs: Idi na prvu stranu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_prev)
en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranicu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ui_selector)
en: Show page
bs: Prikaži stranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: of
bs: od

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_next)
en: Go to next page
bs: Idi na slijedeću stranicu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_last)
en: Go to last page
bs: Idi na zadnju stranicu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Enable report header
bs: Omogući zaglavlje izvještaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Report Header
bs: Podnožje izvještaja

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Enable report footer
bs: Omogući podnožje izvještaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Report Footer
bs: Podnožje izvještaja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Header
bs: Zaglavlje stranice

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerFirstpage)
en: Enable header on first page
bs: Omogući zaglavlje na prvoj stranici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerFirstpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: First page
bs: Prva stranica

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerLastpage)
en: Enable header on last page
bs: Omogući zaglavlje na posljednjoj stranici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerLastpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Last page
bs: Posljednja stranica

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerOddpages)
en: Enable header on odd pages
bs: Omogući zaglavlje na neparnim stranicama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerOddpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Odd pages
bs: Neparne stranice

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerEvenpages)
en: Enable header on even pages
bs: Omogući zaglavlje na parnim stranicama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerEvenpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Even pages
bs: Parne stranice

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerAllpages)
en: Enable header on all pages
bs: Omogući zaglavlje na svim stranicama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerAllpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: All pages
bs: Sve stranice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page Footer
bs: Podnožje stranice

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: Enable footer on first page
bs: Omogući podnožje na prvoj stranici

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Enable footer on odd pages
bs: Omogući podnožje na neparnim stranicama

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Enable footer on even pages
bs: Omogući podnožje na parnim stranicama

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Enable footer on last page
bs: Omogući podnožje na posljednjoj stranici

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: Enable footer on all pages
bs: Omogući podnožje na svim stranicama

[ctx: @title:window]
en: Export Report
bs: Izvoz izvještaja

en: Export to text document failed
bs: Izvoz u tekstualni dokument neuspješan

[ctx: @info]
en: Failed to export to <filename>%1</filename>
bs: Neuspjeh izvoza u <filename>%1</filename>

en: Export to spreadsheet failed
bs: Izvoz u proračunsku tabelu neuspio

en: Export to HTML failed
bs: Neuspješan izvoz u HTML

en: Edit Report
bs: Izmijeni izvještaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the report definition
bs: Izmijeni definiciju izvještaja

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the report design in the report design dialog.
bs: Otvara dizajn izvještaja u dijalogu za dizajn izvještaja.

en: View report
bs: Pregled izvještaja

en: Undo all changes
bs: Poništi sve promjene

[ctx: @title:window report section docker]
en: Headers && Footers
bs: Zaglavlja &i Podnožja

[ctx: @title:window report group section docker]
en: Groups
bs: Grupe

[ctx: @title:column]
en: Column
bs: Kolona

[ctx: @title:column]
en: Sort
bs: Sortiraj

[ctx: @title:column]
en: Header
bs: Zaglavlje

[ctx: @title:column]
en: Footer
bs: Podnožje

[ctx: @title:column]
en: Page Break
bs: Prekid stranice

[ctx: @info:tooltip]
en: Groups data by the selected column
bs: Podaci grupa izabrane kolone

[ctx: @info:tooltip]
en: Sorts data
bs: Sortira podatke

[ctx: @info:tooltip]
en: Show header section
bs: Prikaži sekciju zaglavlja

[ctx: @info:tooltip]
en: Show footer section
bs: Prikaži sekciju podnožja

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert page break
bs: Ubaci prekid stranice

en: Ascending
bs: Rastuće

en: Descending
bs: Opadajuće

en: No
bs: Ne

en: Yes
bs: Da

en: After footer
bs: Poslije podnožja

en: Before header
bs: Prije zaglavlja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
bs: Grupa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose resource from address book
bs: Odaberi resurs iz adresara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_initialslabel)
en: Initials:
bs: Inicijali:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_emaillabel)
en: Email:
bs: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Resource type:
bs: Tip resursa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Team
bs: Tim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_unitslabel)
en: Available:
bs: Dostupno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_calendarlabel)
en: Calendar:
bs: Kalendar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbfromunlimited) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbuntilunlimited)
en: Unlimited
bs: Neograničeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_untilgroup)
en: Until
bs: Sve do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRequired)
en: Required resources:
bs: Zahtijevani resursi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Hourly rate:
bs: Tarifa za sat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Overtime rate:
bs: Prekovremena tarifa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KPlato::StandardWorktimeDialogBase)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
bs: Ove vrijednosti se koriste ako je vaša procjena nije u satima.
    Recimo sati dnevno je 8. Ako procjenite da zadatku treba 3 dana truda da se završi, ovo se pretvara u 24 sata kada je zadatak planiran. Stvarno vrijeme potrebno za završetak, naravno, zavisi od dostupnosti lica koji su dodeljeni zadatku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours per year:
bs: Sati po godini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per month:
bs: Sati po mjesecu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per week:
bs: Sati po sedmici:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
bs: Ove vrijednosti se koriste kad procjenjujete napor potreban za završetak zadatka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per day:
bs: Sati po danu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimistic:
bs: Optimistička:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic:
bs: Pesimistička:
