calligra - en to bs translation catalogue (73 entries)

en: PlanWork - Work Package handler for the Plan Project Planning Tool
bs: PlanWork - Obrada radnih paketa za Plan , alat za planiranje projekata

[ctx: application name]
en: Plan WorkPackage Handler
bs: Upravljač planskih radnih paketa

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: ToolBar (view_selection)
en: View
bs: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

en: File to open
bs: Datoteka koja se treba otvoriti

en: Failed to open document
bs: Nisam uspio otvoriti dokument

en: The file %1 does not exist.
bs: Datoteka %1 ne postoji.

en: Document is already open:<br>%1
bs: Dokument je već otvoren:<br>%1

en: Could not extract document from storage:<br>%1
bs: Nije moguće izvući dokument iz skladišta:<br>%1

en: Invalid URL:<br>%1
bs: Nevažeći URL:<br>%1

en: Document is already open:<br> %1
bs: Dokument je već otvoren:<br> %1

en: File does not exist:<br>%1
bs: Datoteka ne postoji:<br>%1

en: Edit with:
bs: Izmijeni sa:

en: <p>The work package already exists in the projects store.</p><p>Project: %1<br>Task: %2</p><p>Do you want to update the existing package with data from the new?</p>
bs: <p>Radni paket već postoji u skladištu paketa.</p><p>Projekt: %1<br>Zadatak: %2</p><p>Želite li ažurirati postojeći paket s podacima iz novog?</p>

en: Remove failed. Cannot find work package
bs: Uklanjanje nije uspjelo. Ne mogu naći radni paket

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove work package | Remove work packages
bs[0]: Ukloni radni paket
bs[1]: Ukloni radne pakete
bs[2]: Ukloni radne pakete

en: Failed to load file:<br>%1
bs: Neuspješno čitanje datoteke:<br>%1

en: Not a valid work package file:<br>%1
bs: Nije važeća radna paket datoteka:<br>%1

en: Invalid document. The document does not contain 'maindoc.xml'.
bs: Nevažeći dokument. Dokument ne sadrži 'maindoc.xml'.

en: Failed to open file: %1
bs: Nisam uspio otvoriti datoteku: %1

en: Parsing error in file '%1' at line %2, column %3<br>Error message: %4
bs: Greška analiziranja u datoteci '%1' na liniji %2, kolona %3<br>Poruka: %4

en: Invalid document. No mimetype specified.
bs: Neispravan dokument. Nije naveden MIME tip.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
bs: Pogrešan dokument. Očekivan mimetip application/x-vnd.kde.plan.work, dobiveno %1

en: This document is a newer version than supported by PlanWork (syntax version: %1)<br>Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
bs: Ovaj dokument je novije verzije nego što podržava PlanWork (sintaksdna verzija: %1)<br>Otvaranje u ovoj verziji PlanWork će izgubiti neke informacije.

en: Continue
bs: Nastavi

en: File-Format Mismatch
bs: Neslaganje formata datoteke

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.kplato.work, got %1
bs: Nevažeći dokument. Očekivani mimetip application/x-vnd.kde.kplato.work, dobilo %1

en: Edit failed. Cannot find a work package.
bs: Uređivanje nije uspjelo. Ne mogu naći radni paket.

en: Task Progress
bs: Napredak zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
bs: Započeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished:
bs: Završeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
bs: Dodaj stavku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
bs: Ukloni stavku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
bs: Izmijeni završenost

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
bs: Postavi na završen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
bs: Izmijeni preostali rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
bs: Izmijeni stvarni rad

en: Configure View...
bs: Konfiguriši pogled...

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
bs: Zadatak: %1<nl/>Stvarni završetak: %2<nl/>Planirani završetak: %3<nl/>Status: %4<nl/>Projekat: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6<nl/>Project: %7
bs: Zadatak: %1<nl/>Kompletnost: %2 %<nl/>Stvarni početak: %3<nl/>Planirano: %4 - %5<nl/>Status: %6<nl/>Projekt: %7

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
bs: Zadatak: %1<nl/>Planirano: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Projekt: %5

en: Remove Packages
bs: Odstrani pakete

en: Remove Package
bs: Ukloni paket

en: List
bs: Lista

[ctx: @info:tooltip]
en: Select task list
bs: Izaberi listu zadataka

en: Gantt
bs: Gant

[ctx: @info:tooltip]
en: Select timeline
bs: Izaberi vremensku liniju

note: i18n("Progress..."), this); collection->addAction("task_progress", actionTaskProgress); connect(actionTaskProgress, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(slotTaskProgress())); ------ Settings
en: Configure PlanWork...
bs: Konfiguriši PlanWork...

en: Edit...
bs: Izmijeni...

[ctx: @verb]
en: View...
bs: Prikaz...

en: Send Package...
bs: Pošalji paket...

en: Edit Progress...
bs: Napredak izmjene...

en: View Description...
bs: Vidi opis...

en: This file is not editable
bs: Datoteka nije izmjenjiva

en: No work package is selected
bs: Nema izabranog radnog paketa

en: Cannot find work package
bs: Ne mogu naći radni paket

en: Could not open temporary file. Sending is aborted.
bs: Ne mogu otvoriti privremenu datoteku. Slanje je prekinuto.

en: Work Package: %1
bs: Radni paket: %1

en: Document is already open
bs: Dokument je već otvoren

en: Failed to load project: %1
bs: Neupjelo učitavanje projekta: %1

en: Cannot save to empty filename
bs: Ne mogu spremiti na prazno ime datoteke

en: Could not create the file for saving
bs: Nisam mogao da napravim datoteku za snimanje

en: Not able to write '%1'. Partition full?
bs: Nije moguće zapisati '%1'. Particija puna?

en: Failed to open store:
     %1
bs: Neuspjelo uičitavanje spremišta:
     %1

en: Cannot save to projects store:
    %1
bs: Ne može se snimiti u spremište projekata:
    %1

en: Failed read file:
     %1
bs: Neuspjelo čitanje datoteke:
     %1

en: Failed write file:
     %1
bs: Neuspjelo pisanje datoteke:
     %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge data
bs: Spoji podatke

en: <p>The work package <b>'%2'</b> has an open document.</p><p>Data may be lost if you continue.</p> | <p>The work package <b>'%2'</b> has open documents.</p><p>Data may be lost if you continue.</p>
bs[0]: <p>Radni paket <b>'%2'</b> ima otvoren dokument.</p><p>Podaci mogu biti izgubljeni ako nastavite.</p>
bs[1]: <p>Radni paket <b>'%2'</b> ima otvorene dokumente.</p><p>Podaci mogu biti izgubljeni ako nastavite.</p>
bs[2]: <p>Radni paket <b>'%2'</b> ima otvorene dokumente.</p><p>Podaci mogu biti izgubljeni ako nastavite.</p>

en: <p>The work package <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
bs: <p>Radni paket <b>'%1'</b> je izmijenjen.</p><p>Želite li ga snimiti?</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not open store:</p><p>%2</p>
bs: <p>Radni paket <b>'%1'</b></p><p>Ne mogu otvoriti spremište:</p><p>%2</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not extract file:</p><p>%2</p>
bs: <p>Radni paket <b>'%1'</b></p><p>Ne mogu izdvojiti datoteku:</p><p>%2</p>
