calligraplan - en to ca translation catalogue (382 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ca: &Projecte

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjament

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: &Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (edit)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrYear), group (EstimateConversion)
en: Hours per year
ca: Hores per any

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrMonth), group (EstimateConversion)
en: Hours per month
ca: Hores per mes

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrWeek), group (EstimateConversion)
en: Hours per week
ca: Hores per setmana

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrDay), group (EstimateConversion)
en: Hours per day
ca: Hores per dia

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeek), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week
ca: Genera la setmana laboral

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week options
ca: Opcions de generació de la setmana laboral

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: If none exists
ca: Si no n'existeix cap

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: Always
ca: Sempre

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidays), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays
ca: Genera els dies festius

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays options
ca: Opcions de generació dels dies festius

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: In base calendar
ca: En el calendari base

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As sub-calendar
ca: Com un subcalendari

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As separate calendar
ca: Com un calendari separat

note: i18n: ectx: label, entry (Region), group (CalendarGeneration)
en: Holiday region
ca: Regió per als dies festius

note: i18n: ectx: label, entry (Monday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Monday:
ca: Dilluns:

note: i18n: ectx: label, entry (MondayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayStart), group (Working
en: Start of working day
ca: Inici dels dies feiners

note: i18n: ectx: label, entry (MondayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayEnd), group (WorkingWeek) i18n
en: End of working day
ca: Final dels dies feiners

note: i18n: ectx: label, entry (Tuesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday)
en: Tuesday:
ca: Dimarts:

note: i18n: ectx: label, entry (Wednesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday)
en: Wednesday:
ca: Dimecres:

note: i18n: ectx: label, entry (Thursday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday)
en: Thursday:
ca: Dijous:

note: i18n: ectx: label, entry (Friday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Friday)
en: Friday:
ca: Divendres:

note: i18n: ectx: label, entry (Saturday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday)
en: Saturday:
ca: Dissabte:

note: i18n: ectx: label, entry (Sunday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Sunday)
en: Sunday:
ca: Diumenge:

note: i18n: ectx: label, entry (Manager), group (Project settings)
en: Name of project manager
ca: Nom del gestor del projecte

note: i18n: ectx: label, entry (UseSharedResources), group (Project settings)
en: Use shared resources
ca: Usa recursos compartits

note: i18n: ectx: label, entry (SharedResourcesFile), group (Project settings)
en: File to contain shared resources
ca: Fitxer que contindrà els recursos compartits

note: i18n: ectx: label, entry (SharedProjectsPlace), group (Project settings)
en: Directory that contains projects that share resources
ca: Directori que conté projectes que comparteixen recursos

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectDescription), group (Project settings)
en: Project description
ca: Descripció del projecte

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
ca: Nom del responsable de la tasca

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
ca: S'està planificant el tipus de restricció

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
ca: Defineix com s'usa l'hora de començament de la restricció

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
ca: Temps i data d'inici de la restricció

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
ca: Defineix com s'usa l'hora de finalització de la restricció

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
ca: Data i hora de finalització de la restricció

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
ca: Tipus d'estimació

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
ca: Unitat d'estimació de temps

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
ca: Estimació esperada

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
ca: Estimació optimista

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
ca: Estimació pessimista

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
ca: Descripció de la tasca

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
ca: Degradat

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
ca: Lineal

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
ca: Pla

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
ca: Habilita els colors de nivell de la tasca de resum

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
ca: Color per defecte de la tasca de resum

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
ca: Color de la tasca de resum, nivell 1

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
ca: Color de la tasca de resum, nivell 2

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
ca: Color de la tasca de resum, nivell 3

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
ca: Color de la tasca de resum, nivell 4

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
ca: Color de tasca en estat normal

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
ca: Color de tasca en estat crític

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
ca: Color de tasca en estat acabat

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
ca: Color de tasca en estat d'error

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
ca: Color de fita en estat normal

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
ca: Color de fita en estat crític

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
ca: Color de fita en estat acabat

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
ca: Color de fita en estat d'error

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
ca: Comprova els paquets nous de feina automàticament

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
ca: Directori des d'on el Plan recupera els paquets de feina d'altres membres del projecte

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
ca: Si està arranjat, el Plan suprimirà el fitxer després que s'hagi llegit

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
ca: Si està arranjat, el Plan desarà el fitxer després que s'hagi llegit

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
ca: El directori on el Plan desa els paquets de feina quan el paquet s'hagi llegit

note: i18n: ectx: label, entry (PublishUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan publishes work packages
ca: Directori a on el Plan publica els paquets de feina

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
ca: La unitat de durada permesa més petita

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
ca: La unitat de durada permesa més gran

note: i18n: ectx: label, entry (DocumentationPath), group (Documentation)
en: Path to the documentation
ca: Camí a la documentació

note: i18n: ectx: label, entry (ContextPath), group (Documentation)
en: Path to the context help documentation
ca: Camí a la documentació d'ajuda contextual

note: i18n: ectx: label, entry (ContextLanguage), group (Documentation)
en: The context help documentation must have been translated to the language
ca: Cal que la documentació d'ajuda contextual estigui traduïda a l'idioma

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalTaskModules), group (Task Modules)
en: Use the task modules from your private store
ca: Usa els mòduls de tasques per a l'emmagatzematge privat

note: i18n: ectx: label, entry (TaskModulePaths), group (Task Modules)
en: List of paths to task modules
ca: Llista de camins als mòduls de tasques

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectTemplatePaths), group (Project Templates)
en: List of paths to project templates
ca: Llista de camins a les plantilles de projecte

en: Project Defaults
ca: Valors predeterminats del projecte

en: Work & Vacation
ca: Feina i vacances

en: Task Defaults
ca: Valors predeterminats de la tasca

en: Task Colors
ca: Colors de tasca

en: Task Modules
ca: Mòduls de tasques

en: Work Package
ca: Paquet de feina

en: Documentation
ca: Documentació

en: Project Templates
ca: Plantilles de projecte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
ca: La persona responsable d'aquesta tasca.
    
    Això no està limitat a persones disponibles en un grup de recursos sinó que pot ser qualsevol. Podeu fins i tot accedir a la vostra llibreta d'adreces amb el botó Escull.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Documentation:
ca: Documentació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextlabel)
en: Context help:
ca: Ajuda contextual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Context language
ca: Idioma del context

[ctx: @info:tooltip]
en: The project manager of this project.
ca: El gestor de projectes d'aquest projecte.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check to enable shared resources
ca: Marqueu-la per a activar els recursos compartits

[ctx: @info:tooltip]
en: The file where shared resources are defined
ca: El fitxer a on es defineixen els recursos compartits

[ctx: @info:tooltip]
en: The directory where projects sharing the resources are placed
ca: El directori a on se situen els projectes que comparteixen recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: &Manager:
ca: &Gestor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usrlabel)
en: Use shared resources:
ca: Usa recursos compartits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, srflabel)
en: Shared resource file:
ca: Fitxer de recursos compartits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourceFileBrowseBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsPlaceBrowseBtn)
en: Browse...
ca: Navega...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spplabel)
en: Shared projects:
ca: Projectes compartits:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
ca: Descripció

en: Project Templates Path
ca: Camí de les plantilles de projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertModule)
en: Insert
ca: Insereix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeModule)
en: Remove
ca: Elimina

en: Task Modules Path
ca: Camí als mòduls de tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLocalTaskModules)
en: Use local task modules
ca: Usa els mòduls de tasques locals

en: Default
ca: Predeterminat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Working Hours
ca: Hores laborables

note: i18n: info@whatsthis i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: <html><head/><body><p>Values used for generating default calendars for working weeks and holidays.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar uses the values defined in <span style=" font-style:italic;">Working week</span>.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar can be <span style=" font-style:italic;">Always</span> generated or only generated <span style=" font-style:italic;">If none exists</span>. The latter choice is the most common as you often have calendars defined as part of templates or shared resources.</p><p><span style=" font-style:italic;">Holidays</span> can be generated for your region (default) or any region you choose. The holidays can be added into the week calendar, as sub-calendar to the week calendar or as a separate calendar.</p><p>If a week calendar is not generated, the holidays are put into a separate calendar.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Els valors usats per a generar els calendaris predeterminats per a les setmanes de treball i vacances.</p><p>El calendari de <span style=" font-style:italic;">Setmana</span> empra els valors definits a la <span style=" font-style:italic;">Setmana de treball</span>.</p><p>El calendari de <span style=" font-style:italic;">Setmana</span> es pot generar <span style=" font-style:italic;">Sempre</span> o només <span style=" font-style:italic;">Si no n'existeix cap</span>. Aquesta última opció és la més freqüent, ja que se solen tenir calendaris definits com a part de les plantilles o recursos compartits.</p><p>Els <span style=" font-style:italic;">Festius</span> es poden generar per a la vostra regió (per omissió) o per a qualsevol regió que trieu. Les vacances es poden afegir al calendari setmanal, com a subcalendari al calendari setmanal o com a calendari separat.</p><p>Si no es genera un calendari de setmanes, les vacances es col·locaran en un calendari separat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calendar generation
ca: Generador del calendari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
ca: Setmana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateHolidays)
en: Holidays
ca: Dies festius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: In week calendar
ca: En el calendari setmanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Holida&y region:
ca: Reg&ió per als dies festius:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Working week
ca: Setmana laboral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Tick  if working day
ca: Marca si és un dia feiner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Friday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday) i18n: ectx: property (toolTip), widge
en: Tick if working day
ca: Marca si és un dia feiner

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Estimate Conversions
ca: Conversions estimades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
ca: Aquests valors s'usen si la vostra estimació no és en hores.
    Diguem que les hores per dia són 8. Si estimeu que una tasca necessita tres dies d'esforç per a completar-se, això es converteix a 24 hores quan es planifica la tasca. El temps real que caldrà per a completar-la depèn, naturalment, de la disponibilitat de la persona (o persones) assignada a la tasca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours &per year:
ca: Hores &per any:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per &month:
ca: Hores per &mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per wee&k:
ca: Hores per &setmana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
ca: Aquests valors s'usen quan estimeu l'esforç necessari per a completar una tasca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per &day:
ca: Hores per &dia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
ca: Degradat:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
ca: Tasca de resum

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
ca: Predeterminat:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
ca: Usa els colors de nivell

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
ca: Nivell 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
ca: Nivell 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
ca: Nivell 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
ca: Nivell 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
ca: Tasca

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
ca: Crítica:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
ca: Acabada:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
ca: Fita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
ca: Responsable:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
ca: Insereix una persona des de la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
ca: Insereix una persona des de la llibreta d'adreces.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
ca: Trieu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
ca: S'està planificant la restricció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
ca: Tan aviat com sigui possible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
ca: Tan tard com sigui possible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
ca: Ha de començar el

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
ca: Ha d'acabar el

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
ca: Comença no abans de

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
ca: Acaba no després de

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
ca: Interval fix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
ca: Ús d'inici del temps de restricció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
ca: Data i hora actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
ca: Data actual, temps especificat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
ca: Data i hora especificades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
ca: Hora d'inici de la restricció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
ca: Ús de finalització del temps de restricció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
ca: Hora de finalització de la restricció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
ca: Tipus estimat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
ca: Esforç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
ca: Estimació esperada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
ca: Estimació optimista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
ca: Estimació pessimista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
ca: Recupera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
ca: Comprova els paquets de feina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Retrieve:
ca: Recupera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
ca: Arxiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
ca: Suprimeix el fitxer després que s'hagi recuperat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_SaveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
ca: Arxiva el fitxer després que s'hagi recuperat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Archive:
ca: Arxiva:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
ca: Publica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
ca: Publica:

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
ca: Aquest document no té versió de sintaxi.
    Si l'obriu amb el Plan, podríeu perdre informació.

en: Continue
ca: Continua

en: File-Format Error
ca: Error de format de fitxer

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
ca: Aquest document s'ha creat amb una versió més recent del KPlato que el Plan no pot carregar.
    Versió de la sintaxi: %1
    Si l'obriu amb aquesta versió del Plan, podríeu perdre part de la informació.

en: File-Format Mismatch
ca: El format del fitxer és inconsistent

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
ca: Aquest document s'ha creat amb una versió més recent del KPlatoWork (versió de la sintaxi: %1)
    Si l'obriu amb la versió actual del PlanWork, es perdrà part de la informació.

en: Project Planning and Management Tool
ca: Eina de planificació i gestió de projectes

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
ca: Planificador de xarxa

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
ca: Planificador integrat (PERT) basat en xarxa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
ca: <title>Planificador per xarxa (PERT)</title><para>El planificador per xarxa generalment planifica les tasques d'acord amb les seves dependències. Quan una tasca es programa, es fa de ple, reservant els recursos localitzats si estan disponibles. Si no està permesa la sobreutilització, les tasques subsegüents que demanin el mateix recurs es programaran més tard en el temps.</para><para>Les tasques amb les mateixes restriccions de temps es programaran primer per tal de minimitzar els problemes amb els conflictes de recursos</para><para><note>Aquest planificador no gestiona bé els conflictes de recursos.<nl/>Podeu provar un altre planificador si el teniu disponible. També podeu canviar les localitzacions de recursos o afegir-hi dependències falses per tal d'evitar els conflictes.</note></para>

en: Insert File
ca: Insereix un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
ca: Node actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
ca: Insereix al nivell més alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
ca: Insereix com a fill del node actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
ca: Insereix després del node actual

[ctx: @title:window]
en: Load Resource Assignments
ca: Carrega les assignacions dels recursos

en: Invalid document. No mimetype specified.
ca: Document no vàlid. No s'ha especificat cap tipus MIME.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
ca: Document no vàlid. S'esperava el tipus MIME application/x-vnd.kde.plan i s'ha rebut %1

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
ca: Aquest document s'ha creat amb una versió més recent del Plan (versió de la sintaxi: %1)
    Si l'obriu amb aquesta versió del Plan, es perdrà part de la informació.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de paquet de treball per a desar-hi: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
ca: No s'ha pogut escriure «%1». La partició és plena?

en: Saving...
ca: S'està desant...

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
ca: Document no vàlid. S'esperava el tipus MIME application/x-vnd.kde.plan.work i s'ha rebut %1

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
ca: Aquest document s'ha creat amb una versió més recent del PlanWork (versió de la sintaxi: %1)
    Si l'obriu amb la versió actual del PlanWork, es perdrà part de la informació.

en: Internal error, failed to insert file.
ca: Error intern, ha fallat en inserir el fitxer.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
ca: Insereix un projecte

en: Group: %1
ca: Grup: %1

en: Resource: %1
ca: Recurs: %1

en: Calendar: %1
ca: Calendari: %1

en: Shared resources has been removed from the shared resources file.
    Select how they shall be treated in this project.
ca: Els recursos compartits s'han eliminat del fitxer de recursos compartits.
    Seleccioneu com s'haurien de tractar en aquest projecte.

[ctx: @title:window]
en: Shared resources
ca: Recursos compartits

en: Convert
ca: Converteix

en: Keep
ca: Mantén

en: Schedule Selector
ca: Selector de planificació

en: Create Project Template...
ca: Crea una plantilla de projecte...

en: Create New Project...
ca: Crea un projecte nou...

en: Show Selector
ca: Mostra el selector

en: Edit...
ca: Edita...

en: Define Estimate Conversions...
ca: Defineix les conversions estimades...

en: Define WBS Pattern...
ca: Defineix el patró WBS...

en: Define Currency...
ca: Defineix la moneda...

en: Edit Description...
ca: Edita la descripció...

en: Insert Project File...
ca: Insereix un fitxer de projecte...

en: Load Shared Projects...
ca: Carrega els projectes compartits...

en: Open Report Definition File...
ca: Obre un fitxer de definició d'informe...

en: Progress...
ca: Progrés...

en: Delete Task
ca: Suprimeix la tasca

en: Description...
ca: Descripció...

en: Indent Task
ca: Sagna la tasca

en: Unindent Task
ca: Dessagna la tasca

en: Move Task Up
ca: Mou la tasca amunt

en: Move Task Down
ca: Mou la tasca avall

en: Edit Resource...
ca: Edita el recurs...

en: Edit Dependency...
ca: Edita la dependència...

en: Delete Dependency
ca: Suprimeix la dependència

en: Work Packages...
ca: Paquets de feina...

[ctx: @info:tooltip]
en: Work packages available
ca: Paquets de feina disponibles

[ctx: @info]
en: <note>This action cannot be undone.</note><nl/><nl/>Create a new Project from the current project with new project- and task identities.<nl/>Resource- and calendar identities are not changed.<nl/>All scheduling information is removed.<nl/><nl/>Do you want to continue?
ca: <note>Aquesta acció no es pot desfer.</note><nl/><nl/>Crea un projecte nou a partir de l'actual amb noves tasques i identitats del projecte.<nl/>Les identitats dels recursos i calendaris o es canvien.<nl/>S'eliminarà tota la informació de planificació.<nl/><nl/>Voleu continuar?

en: Edit task scheduling constraints
ca: Edita les restriccions de planificació de la tasca

en: Task Constraints
ca: Restriccions de la tasca

en: Edit task cost
ca: Edita el cost de la tasca

en: Task Cost
ca: Cost de la tasca

en: Generate reports
ca: Genera informes

en: Task Status Report
ca: Informe de l'estat de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
ca: Edita els dies de feina i de vacances per als recursos

en: Cost Breakdown Structure
ca: Estructura de descomposició de costos

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
ca: Edita l'estructura de descomposició de costos.

en: Resources
ca: Recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
ca: Edita l'estructura de descomposició de recursos

en: Tasks
ca: Tasques

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
ca: Edita l'estructura de descomposició de treballs

en: Dependencies (Graphic)
ca: Dependències (Gràfic)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
ca: Edita les dependències de tasca

en: Dependencies (List)
ca: Dependències (Llista)

en: Schedules
ca: Planificacions

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
ca: Calcula i analitza les planificacions de projecte

en: Project Performance Chart
ca: Diagrama de rendiment de projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
ca: Visualitza la informació de l'estat del projecte

en: Task Status
ca: Estat de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
ca: Visualitza la informació de progrés de tasca

en: Task Execution
ca: Execució de tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
ca: Visualitza la informació de l'execució de tasca

en: Work Package View
ca: Vista de paquet de feina

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
ca: Visualitza la informació del paquet de feina de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: View Gantt chart
ca: Visualitza el diagrama de Gantt

en: Milestone Gantt
ca: Fita de Gantt

[ctx: @info:tooltip]
en: View milestone Gantt chart
ca: Visualitza el diagrama de fita de Gantt

en: Resource Assignments
ca: Assignació de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
ca: Visualització d'assignació de recursos en una taula

en: Resource Assignments (Gantt)
ca: Assignació de recursos (Gantt)

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in Gantt chart
ca: Visualització d'assignació de recursos en un diagrama de Gantt

en: Cost Breakdown
ca: Descomposició de costos

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
ca: Visualitza el cost planificat i el real

en: Tasks Performance Chart
ca: Diagrama de rendiment de tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
ca: Visualitza la informació de l'estat de rendiment de la tasca

en: Reports Generator
ca: Generador d'informes

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate reports
ca: Genera informes

en: Report
ca: Informe

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
ca: Visualitza l'informe

en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Project execution views]
en: Execution
ca: Execució

en: Reports
ca: Informes

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
ca: Calcula %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
ca: No es pot posar la línia base. El projecte ja en té.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
ca: Aquesta planificació té una línia base. Voleu eliminar-la?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
ca: Reinicia la línia base %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
ca: Línia base %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
ca: Afegeix la planificació %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
ca: Suprimeix la planificació %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
ca: Mou la planificació %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
ca: Afegeix una fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
ca: Afegeix una subfita

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
ca: Se suprimirà una tasca que s'havia planificat. Això invalidarà la planificació.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
ca[0]: Suprimeix la tasca
ca[1]: Suprimeix les tasques

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
ca: Aquesta tasca s'ha planificat. Això invalidarà la planificació.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
ca: Sagna la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
ca: Dessagna la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
ca: Mou la tasca amunt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
ca: Mou la tasca avall

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
ca: Edita les dependències de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
ca: Suprimeix la dependència de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
ca[0]: Suprimeix el recurs
ca[1]: Suprimeix els recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
ca[0]: Suprimeix el grup de recursos
ca[1]: Suprimeix els grups de recursos

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
ca: Se suprimirà un recurs que s'ha planificat. Això invalidarà la planificació.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroups and resources
ca: Suprimeix el grup de recursos i els recursos

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
ca: Modifica el nom

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
ca: Modifica el nom de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
ca: Modifica el nom de la fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
ca: Modifica el nom del resum de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
ca: Modifica el nom del projecte

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
ca: No planificat

en: Failed to open temporary file
ca: Ha fallat en obrir el fitxer temporal

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut desar al fitxer temporal:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
ca: Paquet de feina: %1

en: Failed to open work package file
ca: Ha fallat en obrir el fitxer de paquet de feina

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/><filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut desar al fitxer temporal:<br/><filename>%1</filename>

en: Work Package for project: %1
ca: Paquet de feina per al projecte: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
ca: Gestor:

en: Project:
ca: Projecte:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
ca: de

en: Page
ca: Pàgina

[ctx: Task name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
ca: Compleció (%)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>View Selector</title><para>This is the list of views and editors.</para><para>You can configure the list by using the context menu:<list><item>Rename categories or views</item><item>Configure. Move, remove, rename or edit tool tip for categories or views</item><item>Insert categories and views</item></list><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Selector de vistes</title><para>Aquesta és la llista de les vistes i els editors.</para><para>Podeu configurar la llista usant el menú contextual:<list><item>Reanomena categories o vistes</item><item>Configura. Consell d'eina de mou, elimina, reanomena o edita per a categories o vistes</item><item>Insereix categories i vistes</item></list><nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Schedule selector</title><para>Selects the schedule to be used when displaying schedule dependent data.<nl/><note>Unscheduled tasks are only shown in editors.</note><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Selector de planificacions</title><para>Selecciona la planificació a usar quan es mostren dades dependents de planificació.<nl/><note>Les tasques no planificades només es mostren als editors.</note><nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Removing this category will also remove all its views.
ca: Eliminant aquesta categoria també s'eliminaran totes les seves vistes.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
ca: Configura...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
ca: Configura...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
ca: Insereix...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The category of the view
ca: La categoria de la vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
ca: Categoria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The view is placed after this view
ca: La vista se situa després d'aquesta vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
ca: Després

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: The type of view
ca: El tipus de vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
ca: Tipus de visualització:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewnameLabel)
en: The name of the view
ca: El nom de la vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The views description
ca: La descripció de les vistes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: Description:
ca: Descripció:

[ctx: @title:window]
en: Add View
ca: Afegeix visualització

en: Resource Editor
ca: Editor de recursos

en: Task Editor
ca: Editor de tasques

en: Work & Vacation Editor
ca: Editor de feina i vacances

en: Accounts Editor
ca: Editor de comptes

en: Dependency Editor (Graphic)
ca: Editor de dependències (Gràfic)

en: Dependency Editor (List)
ca: Editor de dependències (Llista)

en: Schedule Handler
ca: Gestor de planificacions

en: Task View
ca: Vista de tasca

en: Gantt View
ca: Vista de Gantt

en: Milestone Gantt View
ca: Vista de fita de Gantt

en: Reports generator
ca: Generador d'informes

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
ca: <title>La categoria de la vista</title><nl/>La vista se situa sota d'aquesta categoria en el selector de vistes.<nl/>Podeu editar el nom de la categoria per a crear una categoria nova.

en: Top
ca: Superior

[ctx: @title:window]
en: Configure View
ca: Configura la visualització

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>Selecting a different category will move the view to the new category.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
ca: <title>La categoria de la vista</title><nl/>La vista se situa sota d'aquesta categoria en el selector de vistes.<nl/>En seleccionar una categoria diferent la vista es mourà a la categoria nova.<nl/>Podeu editar el nom de la categoria per a crear una categoria nova.

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
ca: Configura la categoria

[ctx: @title:window]
en: Add Report
ca: Afegeix un informe

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
ca: Selector de vistes [modificació]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
ca: Selector de vistes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
ca: Paraules

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
ca: Frases

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
ca: Síl·labes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
ca: Línies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
ca: Caràcters incl. els espais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
ca: Caràcters sense els espais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
ca: Facilitat de lectura de Flesch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
ca: Inclou text de notes peu de pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
ca: Refresca les dades automàticament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The category is placed after this category
ca: La categoria està situada després d'aquesta categoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The name of the category
ca: El nom de la categoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The description of the category
ca: La descripció de la categoria

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Create a new project</title><para>Creates a new project with default values defined in <emphasis>Settings</emphasis>.<nl/>Opens the <emphasis>project dialog</emphasis> so you can define project specific properties like <resource>Project Name</resource>, <resource>Target Start</resource> and <resource>- End</resource> times.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Crea un projecte nou</title><para>Crea un projecte nou amb els valors predeterminats definits a <emphasis>Arranjament</emphasis>.<nl/>Obre el <emphasis>diàleg del projecte</emphasis> per a definir les propietats específiques del projecte com el <resource>Nom del projecte</resource>, i el moment d'<resource>Inici objectiu</resource> i <resource>- Final</resource>.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title><para>Create a shared resources file.<nl/>This enables you to only create your resources once, you just refer to your resources file when you create a new project.<nl/>These resources can then be shared between projects to avoid overbooking resources across projects.<nl/>Shared resources must be defined in a separate file.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Recursos compartits</title><para>Crea un fitxer de recursos compartits.<nl/>Això permet crear els recursos només una vegada, cal referenciar al fitxer de recursos quan es creï un projecte nou.<nl/>Els recursos també es poden compartir entre projectes per a evitar la sobrecàrrega de recursos entre projectes.<nl/>Els recursos compartits cal que es defineixin en un fitxer separat.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Recent Projects</title><para>A list of the 10 most recent project files opened.</para><para><nl/>This enables you to quickly open projects you have worked on recently.</para>
ca: <title>Projectes recents</title><para>Una llista dels 10 fitxers de projecte oberts més recents.</para><para><nl/>Això permet obrir ràpidament projectes en els quals heu treballat recentment.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Context help</title><para>Help is available many places using <emphasis>What's This</emphasis>.<nl/>It is activated using the menu entry <interface>Help->What's this?</interface> or the keyboard shortcut <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>In dialogs it is available via the <interface>?</interface> in the dialog title bar.</para><para>If you see <link url='%1'>More...</link> in the text, pressing it will display more information from online resources in your browser.</para>
ca: <title>Menú contextual</title><para>Hi ha ajuda disponible en molts llocs usant <emphasis>Què és això?</emphasis>.<nl/>S'activa usant l'entrada del menú <interface>Ajuda->Què és això?</interface> o amb la drecera del teclat <shortcut>Maj+F1</shortcut>.</para><para>Als diàlegs és disponible des del <interface>?</interface> de la barra de títol del diàleg.</para><para>Si veieu <link url='%1'>Més...</link> en el text, prement-ho mostrarà més informació al navegador des de recursos en línia.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Templates</title><para>Select a template to create a new project based on the selected template.</para><para>Plan searches for templates in the places you can define in the settings dialog: <interface>Settings->Configure Plan</interface>.</para><para>You can create new templates from a project using the <interface>File->Create Project Template</interface> menu entry.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Plantilles de projecte</title><para>Seleccioneu una plantilla per a crear un projecte nou basat en al plantilla seleccionada.</para><para>El Plan cercarà les plantilles als llocs que definiu al diàleg de configuració: <interface>Arranjament -> Configura el Plan</interface>.</para><para>Podeu crear plantilles noves a partir d'un projecte usant l'entrada de menú <interface>Fitxer -> Crea una plantilla de projecte</interface>.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Open Document
ca: Obre un document

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProjectBtn)
en: New project
ca: Projecte nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Template projects:</span></p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Projectes de plantilla:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createResourceFileBtn)
en: Create Shared Resources
ca: Crea recursos compartits

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Open Project</span></p><p>Displays a file dialog enabling you to open an existing project.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Obre un projecte</span></p><p>Mostra un diàleg de fitxer que permet obrir un projecte existent.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: Open Project...
ca: Obre un projecte...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Recent projects:</span></p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Projectes recents:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Introduction
ca: Introducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextHelp)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Context Help</span></p><p>Many functions has help and hints that can be displayed with <span style=" font-style:italic;">What's this</span>.</p><p>Activate it by selecting <span style=" font-style:italic;">Help-&gt;What's this</span> or <span style=" font-style:italic;">Shift+F1</span>.</p><p>Try it on this text!</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Ajuda contextual</span></p><p>Moltes funcions tenen ajuda i consells que es poden mostrar amb <span style=" font-style:italic;">Què és això?</span>.</p><p>Activeu-ho seleccionant <span style=" font-style:italic;">Ajuda-&gt;Què és això?</span> o <span style=" font-style:italic;">Maj+F1</span>.</p><p>Proveu-ho en aquest text!</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Plan user documentation</a>
ca: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Documentació d'usuari del Plan</a>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Community forum</a>
ca: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Fòrum de la comunitat</a>
