calligraplan - en to ca translation catalogue (1446 entries)

en: Document loaded, URL=%1
ca: Document carregat, URL=%1

en: Account
ca: Compte

en: Undefined
ca: No definit

en: Non-working
ca: No laborable

en: Working
ca: S'està treballant

[ctx: @item]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @item The produced document]
en: Product
ca: Producte

[ctx: @item Document is used for reference]
en: Reference
ca: Referència

[ctx: @item Send a copy of the document]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: @item Send the reference (url) of the document]
en: Reference
ca: Referència

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Not scheduled
ca: No planificat

en: Scheduled
ca: Planificat

en: Resource overbooked
ca: Recurs sobreutilitzat

en: Resource not available
ca: Recurs no disponible

en: No resource allocated
ca: No hi ha cap recurs assignat

en: Cannot fulfill constraints
ca: No es poden complir les restriccions

en: Effort not met
ca: Esforç no trobat

en: Scheduling error
ca: Error de planificació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
ca: Cap

en: Project
ca: Projecte

en: Sub-Project
ca: Subprojecte

en: Task
ca: Tasca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Milestone
ca: Fita

en: Periodic
ca: Periòdic

en: Summary
ca: Resum

en: As Soon As Possible
ca: Tan aviat com sigui possible

en: As Late As Possible
ca: Tan tard com sigui possible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Start On
ca: Ha de començar el

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Finish On
ca: Ha d'acabar el

en: Start Not Earlier
ca: Comença no abans de

en: Finish Not Later
ca: Acaba no després de

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Fixed Interval
ca: Interval fix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_effort)
en: Effort
ca: Esforç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
ca: Baix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
ca: Alt

en: Init
ca: Inici

en: Schedule project from: %1
ca: Projecte de planificació des de: %1

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
ca: Endavant

en: Calculate finish
ca: Calcula la finalització

[ctx: Schedule project backward]
en: Backward
ca: Enrere

en: Calculate start
ca: Calcula l'inici

en: Schedule
ca: Planificació

en: Schedule tasks forward
ca: Tasques de planificació endavant

en: Scheduled finish: %1
ca: Finalització planificada: %1

en: Could not finish project in time: %1
ca: No s'ha pogut finalitzar el projecte a temps: %1

en: Finished project exactly on time: %1
ca: Projecte finalitzat exactament a temps: %1

en: Finished project before time: %1
ca: Projecte finalitzat abans de temps: %1

en: Schedule project forward from: %1
ca: Projecte de planificació endavant des de: %1

en: Calculate late finish
ca: Calcula el final més tardà

en: Late finish calculated: %1
ca: Final tardà calculat: %1

en: Calculate early start
ca: Calcula l'inici més primerenc

en: Schedule project backward from: %1
ca: Projecte de planificació enrere des de: %1

en: Early start calculated: %1
ca: Inici primerenc calculat: %1

en: Schedule tasks backward
ca: Planifica tasques enrere

en: Failed to finish project within target time
ca: No s'ha pogut finalitzar el projecte a temps

en: Scheduled start: %1, target time: %2
ca: Inici planificat: %1 Objectiu de temps %2

en: Must start project early in order to finish in time: %1
ca: S'ha de començar el projecte abans per tal de finalitzar a temps: %1

en: Start project exactly on time: %1
ca: Comença el projecte exactament a temps: %1

en: Can start project later than time: %1
ca: Es pot començar el projecte més tard de: %1

en: Calculation took: %1
ca: El càlcul ha trigat: %1

en: Start calculating forward
ca: Inici del càlcul endavant

en: Finished calculating forward: %1 ms
ca: El càlcul endavant ha finalitzat: %1 ms

en: Start calculating backward
ca: Inici del càlcul enrere

en: Finished calculating backward: %1 ms
ca: El càlcul enrere ha finalitzat: %1 ms

en: Start scheduling forward
ca: Inici de planificació endavant

en: Finished scheduling forward: %1 ms
ca: La planificació endavant ha finalitzat: %1 ms

en: Start scheduling backward
ca: Inici de planificació enrere

en: Finished scheduling backward: %1 ms
ca: La planificació enrere ha finalitzat: %1 ms

en: Plan
ca: Pla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishStart)
en: Finish-Start
ca: Final-Inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishFinish)
en: Finish-Finish
ca: Final-Final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bStartStart)
en: Start-Start
ca: Inici-Inici

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
ca: Feina

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Work
ca: Feina

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Team
ca: Equip

en: Make appointments: Invalid time
ca: Crea cites: temps no vàlid

en: Resource %1 has no calendar defined
ca: El recurs %1 no té un calendari definit

en: Make appointments: Node start time is not valid
ca: Crea cites: el temps d'inici de node no és vàlid

en: Make appointments: Node end time is not valid
ca: Crea cites: el temps final del node no és vàlid

en: Resource %1 not available in interval: %2 to %3
ca: Recurs %1 no disponible a l'interval: %2 a %3

en: Could not match effort. Want: %1 got: %2
ca: No es pot encaixar l'esforç. Es vol: %1 i s'obté: %2

en: Resource %1 available from %2 to %3
ca: Recurs %1 disponible de %2 a %3

en: Expected
ca: Esperat

note: i18n("Debug");
en: Info
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

en: Baselined
ca: Basat en línia

en: Scheduling
ca: Planificació

en: Calculate early finish
ca: Calcula el final primerenc

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint
ca: %1: no s'ha pogut trobar la restricció

en: Resource %1 booked from %2 to %3
ca: Recurs %1 reservat de %2 a %3

en: Early finish calculated: %1
ca: Final primerenc calculat: %1

en: Calculate late start
ca: Calcula l'inici tardà

en: Late start calculated: %1
ca: Inici tardà calculat: %1

en: Start schedule forward: %1
ca: Inici de planificació endavant: %1

en: Schedule from start %1
ca: Planificació des de l'inici %1

en: Scheduled: %1 to %2
ca: Planificació: de %1 a %2

en: %1: Scheduling failed using late finish, trying early finish instead.
ca: %1: Ha fallat la planificació usant el final tardà, proveu amb un final més aviat.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint. Negative float=%2
ca: %1: No s'ha pogut trobar cap restricció. Marge negatiu=%2

en: Effort not met. Estimate: %1, planned: %2
ca: Esforç no trobat. Estimat: %1, planificat: %2

en: Failed to schedule within project target time
ca: Ha fallat la planificació al temps d'objectiu del projecte

en: Starting earlier than early start
ca: Començant abans de l'inici més primerenc

en: Finishing later than late finish
ca: Acabant després del final més tardà

en: Finished schedule forward: %1 ms
ca: La planificació endavant ha finalitzat: %1 ms

en: Schedule from end time: %1
ca: Planificació des del final: %1

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within late finish.
ca: %1: Ha fallat la planificació en el final tardà.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within successors start time
ca: %1: No s'ha pogut planificar amb inici de temps successius

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule after early start.
ca: %1: Ha fallat la planificació després de l'inici primerenc.

en: No resource has been allocated
ca: No hi ha cap recurs assignat

en: Could not match work duration. Want: %1 got: %2
ca: No s'ha pogut encaixar la durada de la feina. Es volia: %1, s'obté: %2

en: Send
ca: Envia

en: Receive
ca: Rep

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Number
ca: Número

en: Roman, upper case
ca: Roman, majúscula

en: Roman, lower case
ca: Roman, minúscula

en: Letter, upper case
ca: Carta, majúscula

en: Letter, lower case
ca: Carta, minúscula

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
ca: Desfés

en: Undo %1
ca: Desfés %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
ca: Refés

en: Redo %1
ca: Refés %1

en: <empty>
ca: <buit>

en: Redo
ca: Refés

en: Undo
ca: Desfés

en: just load the file and then exit
ca: carrega només el fitxer i llavors surt

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
ca: carrega el fitxer, mostra la finestra i la barra de progrés i llavors surt

en: Filename to write profiling information into.
ca: Nom de fitxer on escriure la informació de perfil.

en: File(s) or URL(s) to open
ca: Fitxer(s) o URL(s) a obrir

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
ca: Esteu executant una compilació de 32 bits en un Windows de 64 bits.
    Això no és recomanable.
    En el seu lloc, baixeu i instal·leu la compilació per a x64.

en: %1: Critical Error
ca: %1: Error crític

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
ca: No s'ha trobat els components essencials de l'aplicació.
    Això podria ser un problema d'instal·lació.
    Intenteu reiniciar o reinstal·lar.

en: No template found for: %1
ca: No s'ha trobat cap plantilla per a: %1

en: Too many templates found for: %1
ca: S'ha trobat massa plantilles per a: %1

en: Template %1 failed to load.
ca: Hi ha hagut un error en carregar la plantilla %1.

en: No template found at: %1
ca: No s'ha trobat cap plantilla a: %1

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
ca: Recuperació de fitxers

en: The following autosave file can be recovered:
ca: Es pot recuperar el següent fitxer d'autodesat:

en: The following autosave files can be recovered:
ca: Es poden recuperar els següents fitxers d'autodesat:

en: Making backup...
ca: S'està fent la còpia de seguretat...

en: Saving...
ca: S'està desant...

en: Could not save
    %1
ca: No s'ha pogut desar
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
ca: No s'ha pogut desar %1
    Raó: %2

en: Document <i>%1</i> saved
ca: S'ha desat el document <i>%1</i>

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
ca: No es coneix la contrasenya d'aquest document encriptat. Autodesat interromput! Si us plau, deseu el vostre treball manualment.

en: Autosaving...
ca: S'està autodesant...

en: Error during autosave! Partition full?
ca: Error durant el desament automàtic! Partició plena?

en: Could not create the file for saving
ca: No s'ha pogut crear el fitxer per a desar-lo

en: Not able to write '%1'. Partition full?
ca: No s'ha pogut escriure «%1». La partició és plena?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
ca: Error mentre s'escrivia «%1». Potser la partició és plena?

en: Malformed URL
    %1
ca: URL amb format incorrecte
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
ca: Ja existeix un fitxer de desament automàtic per a aquest document.
    Voleu obrir-lo en comptes d'aquest?

en: The file %1 does not exist.
ca: El fitxer %1 no existeix.

en: Opening Document
ca: Obertura de document

en: Could not create the filter plugin
ca: No s'ha pogut crear el connector de filtre

en: Could not create the output document
ca: No s'ha pogut carregar el document de sortida

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Cannot create storage
ca: No s'ha pogut crear l'emmagatzematge

en: Bad MIME type
ca: Tipus MIME erroni

en: Error in embedded document
ca: Error al document incrustat

en: Format not recognized
ca: Format no reconegut

en: Not implemented
ca: Sense implementar

en: Parsing error
ca: Error d'anàlisi

en: Document is password protected
ca: El document està protegit per contrasenya

en: Invalid file format
ca: Format de fitxer no vàlid

en: Internal error
ca: Error intern

en: Out of memory
ca: Memòria exhaurida

en: Empty Filter Plugin
ca: Connector de filtre buit

en: Trying to load into the wrong kind of document
ca: S'ha intentat carregar dins la classe de document incorrecta

en: Failed to download remote file
ca: Ha fallat en baixar el fitxer remot

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
ca: No s'ha pogut obrir %2.
    Motiu: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
ca: S'ha carregat el document <i>%1</i>

en: Could not find %1
ca: No s'ha pogut trobar %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
ca: Error d'anàlisi a %1, a la línia %2, columna %3
    Missatge d'error: %4

en: %1 is not a file.
ca: %1 no és cap fitxer.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a llegir-lo (comproveu els permisos de lectura).

en: Could not read the beginning of the file.
ca: No s'ha pogut llegir l'inici del fitxer.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
ca: Error d'anàlisi al document principal a la línia %1, columna %2
    Missatge d'error: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
ca: No és un fitxer Calligra vàlid: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
ca: Document no vàlid, no existeix el fitxer «maindoc.xml».

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
ca: El document <i>%1</i> conté moltes versions. Aneu a «Fitxer -> Versions» per a obrir una versió anterior.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
ca: <p>El document <b>«%1»</b> ha estat modificat.</p><p>Voleu desar-lo?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
ca: Error intern: saveXML no està implementat

en: Could not open
    %1
ca: No s'ha pogut obrir
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
ca: No s'ha pogut obrir %1
    Motiu: %2

en: a word processing
ca: un processador de textos

en: a spreadsheet
ca: un full de càlcul

en: a presentation
ca: una presentació

en: a chart
ca: un diagrama

en: a drawing
ca: un dibuix

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca: El document «%1» ha estat modificat.
    Voleu desar els canvis o descartar-los?

en: Close Document
ca: Tanca el document

en: Could not export file.
ca: No s'ha pogut exportar el fitxer.

en: Missing Export Filter
ca: Falta el filtre d'exportació

en: Could not import file of type
    %1
ca: No s'ha pogut importar el fitxer de tipus
    %1

en: Missing Import Filter
ca: Falta el filtre d'importació

en: Choose Filter
ca: Selecció de filtre

en: %1 unsaved document (%2)
ca: %1 document sense desar (%2)

en: Print to PDF...
ca: Imprimeix a PDF...

en: Reload
ca: Refresca

en: Import...
ca: Importa...

en: E&xport...
ca: E&xporta...

en: En&crypt Document
ca: En&cripta document

en: &Uncompress to Directory
ca: &Descomprimeix en un directori

en: &New View
ca: Vista &nova

en: Document Information
ca: Informació del document

en: Full Screen Mode
ca: Mode de pantalla completa

en: Show Dockers
ca: Mostra els acobladors

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
ca: Mostra les barres de títol dels acobladors

en: Dockers
ca: Acobladors

en: Configure Plan...
ca: Configura el Plan...

en: (write protected)
ca: (protegit contra escriptura)

en: Save as %1
ca: Desa com a %1

en: Save
ca: Desa

[ctx: @info]
en: Cannot open a template file.<nl/>If you want to modify the template, create a new project using this template and save it using <interface>File->Create Project Template...</interface>.
ca: No s'ha pogut obrir un fitxer de plantilla.<nl/>Si voleu modificar la plantilla, creeu un projecte nou usant aquesta plantilla i deseu-la usant <interface>Fitxer->Crea una plantilla de projecte...</interface>.

[ctx: @info]
en: Cannot open a template file:<nl/>%1
ca: No s'ha pogut obrir un fitxer de plantilla:<nl/>%1

en: %1 (unknown file type)
ca: %1 (tipus de fitxer desconegut)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
ca: <qt>Desar com a %1 pot resultar en pèrdua de format.<p> Esteu segur de voler desar en aquest format?</qt>

en: Confirm Save
ca: Confirmació del desament

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
ca: <qt>Exportar com a %1 pot resultar en pèrdua de format.<p> Esteu segur de voler exportar a aquest format?</qt>

en: Confirm Export
ca: Confirmació d'exportació

en: Export
ca: Exporta

en: untitled
ca: sense títol

en: Open Document
ca: Obre document

en: Import Document
ca: Importa document

en: Export as PDF
ca: Exporta com a PDF

en: Cannot export to the specified file
ca: No s'ha pogut exportar al fitxer especificat

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
ca: Es perdran tots els canvis fets des de l'últim cop que vau desar.
    Esteu segur de voler continuar?

en: Show %1 Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines %1

en: Hide %1 Toolbar
ca: Oculta la barra d'eines %1

en: Stop
ca: Atura

en: Printing
ca: Impressió

en: Printing done
ca: Impressió acabada

en: Close
ca: Tanca

en: Stopped
ca: Aturat

en: Active Author Profile
ca: Perfil actiu d'autor

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
ca: Anònim

en: Default Author Profile
ca: Perfil per defecte d'autor

en: Week %1
ca: Setmana %1

en: Next year
ca: Any següent

en: Previous year
ca: Any anterior

en: Next month
ca: Mes següent

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Select a week
ca: Seleccioneu una setmana

en: Select a month
ca: Selecciona un mes

en: Select a year
ca: Selecciona un any

en: Select the current day
ca: Selecciona el dia d'avui

[ctx: 1=account name]
en: %1 (Default account)
ca: %1 (Compte per defecte)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
ca: Descripció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account name
ca: Modifica el nom del compte

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default account
ca: Desselecciona com a compte per defecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default account
ca: Selecciona com a compte per defecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account description
ca: Modifica la descripció del compte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add account
ca: Afegeix un compte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Account | Delete %1 Accounts
ca[0]: Suprimeix el compte
ca[1]: Suprimeix %1 comptes

en: Actual total cost: %1, planned total cost: %2
ca: Cost total real: %1, cost total planificat: %2

en: Planned
ca: Planificat

en: Actual
ca: Real

en: The total cost for the account shown as: Actual cost [ Planned cost ]
ca: El cost total per al compte mostrat com a: cost real [cost planificat]

[ctx: 1=calendar name]
en: %1 (Default calendar)
ca: %1 (calendari per defecte)

en: Shared
ca: Compartit

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> calendar
ca: %1 és un calendari <emphasis>local</emphasis>

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> calendar
ca: %1 és un calendari <emphasis>compartit</emphasis>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar name
ca: Modifica el nom del calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default calendar
ca: Desselecciona com a calendari seleccionat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default calendar
ca: Selecciona com a calendari per defecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar timezone
ca: Modifica la zona horària del calendari

en: Default
ca: Per omissió

[ctx: @info:tooltip]
en: No holidays
ca: Sense dies festius

[ctx: @info:tooltip]
en: Default region: <emphasis>%1</emphasis>
ca: Regió predeterminada: <emphasis>%1</emphasis>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar holiday region
ca: Modifica la regió de dies festius de calendari

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column]
en: Scope
ca: Àmbit

[ctx: @title:column]
en: Timezone
ca: Zona horària

[ctx: @title:column]
en: Holiday Region
ca: Regió per als dies festius

[ctx: @info:tooltip]
en: The holiday region
ca: La regió per als dies festius

[ctx: (qtundo-format)]
en: Re-parent calendar
ca: Canvia el pare del calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move calendar
ca: Mou el calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add calendar
ca: Afegeix un calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete calendar
ca: Suprimeix el calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar state
ca: Modifica l'estat del calendari

[ctx: 1=time 2=The number of hours of work duration (non integer)]
en: %1, %2 hours
ca: %1, %2 hores

[ctx: @info:tooltip]
en: Undefined
ca: No definit

[ctx: @info:tooltip]
en: Non-working
ca: No laborable

[ctx: @info:tooltip]
en: Holiday
ca: Festiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar weekday
ca: Modifica el dia de setmana del calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar date
ca: Modifica la data del calendari

[ctx: @title:column]
en: Weekday
ca: Dia de la setmana

[ctx: @title:column]
en: Date
ca: Data

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the task
ca: El nom de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type
ca: Tipus de tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: The person responsible for this task
ca: La persona responsable d'aquesta tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resource allocations
ca: Llista d'assignacions de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The timing constraint type
ca: El tipus de restricció de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint start time
ca: Temps d'inici de la restricció

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint end time
ca: Restricció de temps final

[ctx: @info:tooltip]
en: Task notes
ca: Notes de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Work Breakdown Structure Code
ca: Codi d'estructura de descomposició de treballs

[ctx: @info:tooltip]
en: Node level
ca: Nivell de node

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task
ca: El risc controla la distribució PERT usada quan es calcula l'estimació real per a aquesta tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling priority.<nl/><note>Atm. only the <emphasis>TJ Scheduler</emphasis> supports priority.</note>
ca: Prioritat de la planificació.<nl/><note>Per ara, només admet prioritat el <emphasis>TJ Scheduler</emphasis>.</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for running costs
ca: Compte per a costos en execució

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at startup of the task
ca: Compte per a deutes a l'inici de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at startup of the task
ca: El deute a l'inici de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at shutdown of the task
ca: Compte per al deute al tancament de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at shutdown of the task
ca: El deute al tancament de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start time
ca: Temps d'inici planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish time
ca: Temps de finalització planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start time allowed by dependencies
ca: Temps d'inici primerenc permès per les dependències

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest finish time allowed by dependencies
ca: El temps final més d'hora permès per les dependències

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest start time allowed by dependencies
ca: El temps d'inici més tard permès per les dependències

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest finish time allowed by dependencies
ca: El temps final més tard permès per les dependències

[ctx: @info:tooltip]
en: The planned duration
ca: La durada planificada

[ctx: @info:tooltip]
en: The variance of the duration
ca: La variància de la durada

[ctx: @info:tooltip]
en: The optimistic duration
ca: La durada optimista

[ctx: @info:tooltip]
en: The pessimistic duration
ca: La durada pessimista

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a tasks start can be delayed without affecting the project completion time
ca: La durada per a la qual es pot retardar una tasca sense afectar el temps de compleció del projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint
ca: El temps pel qual s'ha de reduir la durada d'una tasca o camí per tal de complir amb una restricció de temps

[ctx: @info:whatsthis]
en: Negative float is the duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint.
ca: El marge negatiu és la durada per a la qual s'ha de reduir la durada d'una tasca per tal de complir una restricció de temps.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task
ca: La durada per a la qual es pot retardar o augmentar una tasca sense afectar l'inici d'una tasca amb èxit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Free float is the duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task.
ca: El marge lliure és la durada per a la qual es pot retardar o ampliar una tasca sense afectar l'inici de qualsevol tasca correcta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Start to Late Start
ca: La durada des de l'inici més primerenc al més tardà

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start float is the duration from Early Start to Late Start.
ca: El marge d'inici és la durada des de l'inici primerenc i l'inici tardà.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Finish to Late Finish
ca: La durada des del final més primerenc al més tardà

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finish float is the duration from Early Finish to Late Finish.
ca: Un final flotant és la durada des del final primerenc fins al final tardà.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resources assigned to the task
ca: Els recursos assignats a la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Task status
ca: Estat de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Task completion
ca: Compleció de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort
ca: Esforç planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort
ca: Esforç real

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort
ca: Esforç romanent

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost
ca: Cost planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost
ca: Cost real

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually started
ca: Temps en què va començar realment la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is started
ca: Mostra si la tasca s'ha iniciat

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually finished
ca: Temps en què es va finalitzar realment la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is finished
ca: Mostra si la tasca ha finalitzat

[ctx: @info:tooltip]
en: Status Note
ca: Nota d'estat

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated expected estimate
ca: Estimació esperada calculada

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated estimate variance
ca: Variació estimada calculada

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate
ca: Estimació optimista

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate
ca: Estimació pessimista

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of estimate
ca: Tipus d'estimació

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar used when estimate type is Duration
ca: El calendari usat quan el tipus estimat és la Durada

[ctx: @info:tooltip]
en: The most likely estimate
ca: L'estimació més possible

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of risk
ca: Tipus de risc

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the tasks scheduling status
ca: Mostra l'estat de planificació de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: The task has not been scheduled
ca: La tasca no s'ha planificat

en: An effort has been estimated, but no resource has been assigned
ca: S'ha estimat un esforç, però no s'hi ha assignat cap recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is overbooked
ca: Un recurs assignat a aquesta tasca està sobreutilitzat

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is not available
ca: Un recurs assignat a aquesta tasca no està disponible

[ctx: @info:tooltip]
en: A timing constraint could not be met
ca: No es pot complir una restricció de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resource could not meet the estimated effort
ca: El recurs assignat no pot coincidir amb l'esforç estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: A scheduling error occurred
ca: Hi ha hagut un error de planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled
ca: Cost pressupostat de feina planificada

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed
ca: Cost pressupostat de feina realitzada

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed
ca: Cost real de la feina realitzada

en: Schedule performance index (BCWP/BCWS)
ca: Índex de realització de la planificació (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the resource or resource group
ca: El nom del recurs o el grup de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The scope of the resource or resource group
ca: L'àmbit del recurs o del grup de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the resource or resource group
ca: El tipus de recurs o grup de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The initials of the resource
ca: Les inicials del recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: The e-mail address of the resource
ca: L'adreça de correu electrònic del recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar defines when the resource is working
ca: El calendari defineix quan treballa el recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum load that can be assigned
ca: La càrrega màxima que es pot assignar

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines when the resource is available to the project
ca: Defineix quan està disponible el recurs per al projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, normal hours
ca: El cost per hora, hores normals

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, overtime hours
ca: El cost per hora, hores extra

[ctx: @info:tooltip]
en: The fixed cost
ca: El cost fixat

[ctx: @info:tooltip]
en: The account where the resource cost is accumulated
ca: El compte on s'acumula el cost del recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the account
ca: El nom del compte

[ctx: @info:tooltip]
en: The description of the account
ca: La descripció del compte

[ctx: @info:tooltip]
en: The name and scheduling mode of the schedule
ca: El nom i el mode de planificació de la planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedules state
ca: L'estat de les planificacions

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls resource overbooking when scheduling
ca: Controla la sobreutilització de recursos en la planificació

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Controls resource overbooking when scheduling.</para><para>If overbooking is allowed, a resource may be booked (on working days) to work more than it is available. This can happen if the resource is allocated to multiple tasks or are booked on other projects.</para><para>If overbooking is to be avoided, resources will not be booked more than they are available. On resource conflict, tasks will be delayed until the resource is available.</para>
ca: <para>Controla els recursos de sobreutilització quan es planifica.</para><para>Si es permet la sobreutilització, un recurs es pot reservar (en dies laborables) per a treballar més dels que està disponible. Això pot passar si el recurs està assignat a múltiples tasques o estan reservades en altres projectes.</para><para>Si s'ha d'evitar la sobreutilització, els recursos no es podran reservar més del que estan disponibles. En cas de conflicte de recurs, les tasques es retardaran fins que el recurs estigui disponible.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The distribution to be used during scheduling
ca: La distribució a usar durant la planificació

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The distribution to be used during scheduling</para><para>If distribution is 'None', the tasks estimate is used as is during scheduling.</para><para>If distribution is 'PERT', the estimate used is calculated based on the entered optimistic- (O), pessimistic-(P) and most likely (M) estimate. The formula used for this is (O + 4 * M + P) / 6.</para>
ca: <para>La distribució a usar durant la planificació</para><para>Si la distribució és «Cap», l'estimació de tasques s'usa com durant la planificació.</para><para>Si la distribució és «PERT», l'estimació usada es calcula basant-se en les estimacions introduïdes optimistes (O), pessimistes (P) i més possible (M). La fórmula usada per a això és (O + 4 * M + P) / 6.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines the schedules to be calculated
ca: Defineix les planificacions a calcular

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled start time
ca: El temps d'inici planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled finish time
ca: El temps final planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduling direction
ca: La direcció de planificació

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduling direction.</para><para>If direction is Forward, the project is scheduled starting at the projects earliest start time specified in the main project dialog.</para><para>If direction is Backward, the project is scheduled starting at the projects latest finish time specified in the main project dialog.</para>
ca: <para>La direcció de la programació.</para><para>Si la direcció és Endavant, el projecte es planifica començant a l'inici més primerenc especificat al diàleg del projecte principal.</para><para>Si la direcció és Enrere, el projecte es planifica començant a la finalització més tardana especificada al diàleg del projecte principal.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduler used for calculating the project schedule
ca: El planificador usat per a calcular la planificació del projecte

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduler used for calculating the project schedule.</para><para>The default built-in scheduler is the Network Scheduler.</para><para>Other schedulers presently available is RCPS if libRCPS is installed on your system. RCPS is a genetics based resource constrained project scheduler.</para>
ca: <para>La planificació usada per a calcular la planificació del projecte.</para><para>El planificador integrat per defecte és el planificador de xarxa.</para><para>Un altre planificador actualment disponible és RCPS si libRCPS està instal·lat al vostre sistema. El RCPS és un planificador de projectes de restricció de recursos basat en la genètica.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The granularity used when calculating the project schedule
ca: La granularitat usada en calcular la planificació del projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>The scheduling mode:<list><item><emphasis>Manual:</emphasis> Calculation must be initiated manually.</item><item><emphasis>Auto:</emphasis> Calculation is initiated automatically.</item></list></para>
ca: <para>El mode de planificació:<list><item><emphasis>Manual:</emphasis> Cal iniciar el càlcul manualment.</item><item><emphasis>Automàtic:</emphasis> El càlcul s'inicia automàticament.</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The url of the document
ca: L'URL del document

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the document
ca: El tipus de document

[ctx: @info:tooltip]
en: The status of the document
ca: L'estat del document

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines how this document is sent
ca: Defineix com s'envia aquest document

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the calendar
ca: El nom del calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: The timezone of the calendar
ca: La zona horària del calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the required task
ca: El nom de la tasca requerida

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the dependent task
ca: El nom de la tasca dependent

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of relation
ca: El tipus de relació

[ctx: @info:tooltip]
en: The relations time lag
ca: El temps de retard de les relacions

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove document
ca: Elimina el document

en: Url
ca: URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Type
ca: Tipus

en: Send As
ca: Envia com a

en: Status
ca: Estat

en: Parent
ca: Pare

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Cost
ca: Cost BCWS

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Cost
ca: Cost BCWP

[ctx: Cost based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Cost
ca: Cost ACWP

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Effort
ca: Esforç BCWS

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Effort
ca: Esforç BCWP

[ctx: Effort based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Effort
ca: Esforç ACWP

[ctx: Cost based Schedule Performance Index]
en: SPI Cost
ca: Cost SPI

[ctx: Cost based Cost Performance Index]
en: CPI Cost
ca: Cost CPI

[ctx: Effort based Schedule Performance Index]
en: SPI Effort
ca: Esforç SPI

[ctx: Effort based Cost Performance Index]
en: CPI Effort
ca: Esforç CPI

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled
ca: Cost basat en el cost pressupostat de la feina planificada (BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Performed
ca: Cost basat en el cost pressupostat de la feina realitzada (BCWP)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Actual Cost of Work Performed
ca: Cost basat en el cost real de la feina realitzada (ACWP)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled
ca: Esforç basat en el cost pressupostat de la feina planificada (BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Performed
ca: Esforç basat en el cost pressupostat de la feina realitzada (BCWP)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Actual Cost of Work Performed
ca: Esforç basat en el cost real de la feina realitzada (ACWP)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
ca: Cost basat en l'índex de rendiment de la planificació (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
ca: Cost basat en l'índex de rendiment del cost (BCWP/ACWP)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
ca: Esforç basat en l'índex de rendiment de la planificació (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
ca: Esforç basat en l'índex de rendiment del cost (BCWP/ACWP)

[ctx: @title:column]
en: Effort:
ca: Esforç:

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index
ca: Índex de rendiment de la planificació (SPI)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost Performance Index
ca: Índex de rendiment del cost (CPI)

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on cost
ca: Indicadors de rendiment basat en el cost

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on effort
ca: Indicadors de rendiment basat en l'esforç

[ctx: @info:tooltip]
en: No resources has been allocated
ca: No hi ha cap recurs assignat

[ctx: @info:tooltip 1=resource name]
en: Allocated resource:<nl/>%1
ca: Recurs assignat:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Allocated resources:<nl/>%1
ca: Recursos assignats:<nl/>%1

en: Target times
ca: Temps d'objectiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start and latest finish
ca: Inici primerenc i última finalització

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, estimate type is Effort
ca: No aplicable, el tipus estimat és Esforç

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, constraint is Fixed Interval
ca: No aplicable, la restricció és Interval Fixat

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated effort: %1
ca: Esforç estimat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated duration: %1
ca: Durada estimada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic effort: %1
ca: Esforç optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic duration: %1
ca: Durada optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic effort: %1
ca: Esforç pessimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic duration: %1
ca: Durada pessimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost: %1
ca: Compte per al cost del recurs: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost
ca: Compte per al cost del recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost: %1
ca: Compte per al cost d'inici de la tasca: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost
ca: Compte per al cost d'inici de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost: %1
ca: Compte per al cost de tancament de la tasca: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost
ca: Compte per al cost de tancament de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled start: %1
ca: Inici planificat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled finish: %1
ca: Finalització planificada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled duration: %1
ca: Durada planificada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT duration variance: %1
ca: Variació PERT de durada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT estimate variance: %1
ca: Variació PERT estimada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT optimistic duration: %1
ca: Variació optimista PERT: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate: %1
ca: Estimació optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT expected estimate: %1
ca: Estimació PERT esperada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT pessimistic duration: %1
ca: Durada PERT pessimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate: %1
ca: Estimació pessimista: %1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Assigned resources:<nl/>%1
ca: Recursos assignats:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task is %1% completed
ca: La tasca està %1% completada

en: Finished late
ca: Acabada tard

en: Finished early
ca: Acabada aviat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
ca: Acabat

en: Running late
ca: Endarrerit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
ca: En marxa

en: Started late
ca: Començada tard

en: Started early
ca: Començada aviat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
ca: Començat

en: Not started
ca: No començada

en: Can start
ca: Pot començar

en: Delayed
ca: Retardada

en: Cannot start
ca: No s'ha pogut començar

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 late
ca: Acabada %1 tard

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 early
ca: Acabada %1 abans

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished
ca: Acabada

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 late
ca: Començada %1 tard

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 early
ca: Començada %1 abans

[ctx: @info:tooltip]
en: Started
ca: Començada

[ctx: @info:tooltip]
en: Running
ca: En marxa

[ctx: @info:tooltip]
en: Can start
ca: Pot començar

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot start
ca: No pot començar

[ctx: @info:tooltip]
en: Not started
ca: No començada

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual start: %1
ca: Inici real: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task started at: %1
ca: La tasca es va iniciar a: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not started
ca: La tasca no s'ha iniciat

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual finish: %1
ca: Finalització real: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task finished at: %1
ca: La tasca es va finalitzar a: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not finished
ca: La tasca no ha finalitzat

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort until %1: %2
ca: Esforç planejat fins a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort used up to %1: %2
ca: Esforç real usat fins a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort: %1
ca: Esforç romanent: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost until %1: %2
ca: Cost planificat fins a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost until %1: %2
ca: Cost real fins a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Resource allocation is expected when the task estimate type is  <emphasis>Effort</emphasis>
ca: S'espera l'assignació de recursos quan el tipus estimat de la tasca és <emphasis>Esforç</emphasis>

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource has been overbooked
ca: S'ha sobreutilitzat un recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: No resource is available for this task
ca: No hi ha cap recurs disponible per a aquesta tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Failed to comply with a timing constraint
ca: No s'ha pogut complir amb la restricció de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: This task has not been scheduled
ca: Aquesta tasca no s'ha planificat

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resources cannot deliver the required estimated effort
ca: Els recursos assignats no poden proporcionar l'esforç estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling error
ca: Error de planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: Work breakdown structure code: %1
ca: Codi d'estructura de descomposició de treballs: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task level: %1
ca: Nivell de tasca: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled at %1: %2
ca: Cost pressupostat de feina planificada a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed at %1: %2
ca: Cost pressupostat de feina realitzada a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed at %1: %2
ca: Cost real de la feina realitzada a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index at %1: %2
ca: Índex de realització de la planificació a %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent to %1 at %2
ca: Últim paquet de feina enviat a %1 a %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received from %1 at %2
ca: Últim paquet de feina rebut de %1 a %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Not available
ca: No disponible

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent: %1
ca: Últim paquet de feina enviat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received: %1
ca: Últim paquet de feina rebut: %1

[ctx: @title:column]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @title:column]
en: Responsible
ca: Responsable

[ctx: @title:column]
en: Allocation
ca: Assignació

[ctx: @title:column]
en: Estimate Type
ca: Tipus estimat

[ctx: @title:column]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: @title:column]
en: Estimate
ca: Estimat

[ctx: @title:column]
en: Optimistic
ca: Optimista

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic
ca: Pessimista

[ctx: @title:column]
en: Risk
ca: Risc

[ctx: @title:column]
en: Priority
ca: Prioritat

[ctx: @title:column]
en: Constraint
ca: Restricció

[ctx: @title:column]
en: Constraint Start
ca: Restricció d'inici

[ctx: @title:column]
en: Constraint End
ca: Restricció de final

[ctx: @title:column]
en: Running Account
ca: Compte en marxa

[ctx: @title:column]
en: Startup Account
ca: Compte d'inici

[ctx: @title:column]
en: Startup Cost
ca: Cost d'inici

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Account
ca: Compte d'aturada

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Cost
ca: Cost d'aturada

[ctx: @title:column]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @title:column]
en: Expected
ca: Esperat

[ctx: @title:column]
en: Variance (Est)
ca: Variació (Est)

[ctx: @title:column]
en: Start Time
ca: Temps d'inici

[ctx: @title:column]
en: End Time
ca: Temps de finalització

[ctx: @title:column]
en: Early Start
ca: Inici primerenc

[ctx: @title:column]
en: Early Finish
ca: Final primerenc

[ctx: @title:column]
en: Late Start
ca: Inici tardà

[ctx: @title:column]
en: Late Finish
ca: Final tardà

[ctx: @title:column]
en: Positive Float
ca: Marge positiu

[ctx: @title:column]
en: Free Float
ca: Marge lliure

[ctx: @title:column]
en: Negative Float
ca: Marge negatiu

[ctx: @title:column]
en: Start Float
ca: Inici de marge

[ctx: @title:column]
en: Finish Float
ca: Finalització de marge

[ctx: @title:column]
en: Assignments
ca: Assignacions

[ctx: @title:column]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @title:column]
en: Variance (Dur)
ca: Variació (Dur)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (Dur)
ca: Optimista (dur)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (Dur)
ca: Pessimista (dur)

[ctx: @title:column]
en: Status
ca: Estat

[ctx: @title:column]
en: % Completed
ca: % Completat

[ctx: @title:column]
en: Planned Effort
ca: Esforç planejat

[ctx: @title:column]
en: Actual Effort
ca: Esforç real

[ctx: @title:column]
en: Remaining Effort
ca: Esforç romanent

[ctx: @title:column]
en: Planned Cost
ca: Cost planificat

[ctx: @title:column]
en: Actual Cost
ca: Cost real

[ctx: @title:column]
en: Actual Start
ca: Inici real

[ctx: @title:column]
en: Started
ca: Començat

[ctx: @title:column]
en: Actual Finish
ca: Finalització real

[ctx: @title:column]
en: Finished
ca: Acabat

[ctx: @title:column]
en: Status Note
ca: Nota d'estat

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Status
ca: Estat de planificació

[ctx: @title:column]
en: Not Scheduled
ca: No planificat

[ctx: @title:column]
en: Assignment Missing
ca: Falta una assignació

[ctx: @title:column]
en: Resource Overbooked
ca: Recurs sobreutilitzat

[ctx: @title:column]
en: Resource Unavailable
ca: Recurs no disponible

[ctx: @title:column]
en: Constraints Error
ca: Error de restriccions

[ctx: @title:column]
en: Effort Not Met
ca: Esforç no trobat

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Error
ca: Error de planificació

[ctx: @title:column]
en: WBS Code
ca: Codi WBS

[ctx: @title:column Node level]
en: Level
ca: Nivell

[ctx: @title:column]
en: Critical
ca: Crític

[ctx: @title:column]
en: Critical Path
ca: Camí crític

[ctx: @title:column]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: @title:column]
en: Time
ca: Temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package owner
ca: Propietari del paquet de feina

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package status
ca: Estat del paquet de feina

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package send/receive time
ca: Temps d'enviament/rebuda del paquet de feina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
ca: Modifica el nom

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
ca: Modifica el nom de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
ca: Modifica el nom de la fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
ca: Modifica el nom del resum de tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
ca: Modifica el nom del projecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify responsible
ca: Modifica el responsable

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task description
ca: Modifica la descripció de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint type
ca: Modifica el tipus de restricció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint start time
ca: Modifica el temps d'inici de la restricció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint end time
ca: Modifica el temps final de la restricció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate type
ca: Modifica el tipus d'estimació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate calendar
ca: Modifica el calendari estimat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate
ca: Modifica l'estimació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify optimistic estimate
ca: Modifica l'estimació optimista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify pessimistic estimate
ca: Modifica l'estimació pessimista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify risk type
ca: Modifica el tipus de risc

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify priority
ca: Modifica la prioritat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify running account
ca: Modifica el compte en marxa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup account
ca: Modifica el compte d'inici

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup cost
ca: Modifica el cost d'inici

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown account
ca: Modifica el compte d'aturada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown cost
ca: Modifica el cost d'apagada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
ca: Modifica l'esforç romanent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
ca: Modifica l'esforç real

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual start time
ca: Modifica el temps d'inici real

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual finish time
ca: Modifica el temps de finalització real

en: Resources
ca: Recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
ca: Afegeix un recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource allocations
ca: Modifica les assignacions de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
ca: Modifica la compleció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
ca: Arranjament acabat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert tasks
ca: Insereix tasques

[ctx: @title:window]
en: Task Module Parameters
ca: Paràmetres dels mòduls de tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert task module
ca: Insereix un mòdul de tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert %1
ca: Insereix %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move tasks
ca: Mou les tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
ca: Afegeix una tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-task
ca: Afegeix una subtasca

en: Path
ca: Camí

en: Critical Path
ca: Camí crític

en: Critical
ca: Crític

en: Non-critical
ca: No crític

en: Child
ca: Fill

en: Lag
ca: Retard

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation type
ca: Modifica el tipus de relació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation time lag
ca: Modifica la relació de retard de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Not allocated
ca: Sense assignar

[ctx: @info:tooltip]
en: Allocated units: %1%
ca: Unitats assignades: %1%

en: Maximum units available: %1%
ca: Unitats màximes disponibles: %1%

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type <emphasis>Material</emphasis>.</para>
ca: <title>Recursos requerits</title><para>Un recurs de treball es podrà assignar a un o més recursos requerits. Un recurs requerit és un recurs material del qual depèn el recurs de treball per tal de fer la seva tasca.</para><para>Per usar un recurs material com a recurs requerit, el recurs material ha de ser un component d'un grup de tipus <emphasis>Material</emphasis>.</para>

en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
ca[0]: Hi ha %1 recurs disponible a aquest grup
ca[1]: Hi ha %1 recursos disponibles a aquest grup

en: Allocation
ca: Assignació

[ctx: @title:column]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: @title:column]
en: Required Resources
ca: Recursos requerits

en: Resource allocation
ca: Assignació de recursos

[ctx: @info:tootip]
en: Available resources or resource units
ca: Recursos disponibles o unitats de recursos

[ctx: @info:tootip]
en: Required material resources
ca: Recursos materials requerits

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type Material.</para>
ca: <title>Recursos requerits</title><para>Un recurs de treball es podrà assignar a un o més recursos requerits. Un recurs requerit és un recurs material del qual depèn el recurs de treball per tal de fer la seva tasca.</para><para>Per usar un recurs material com a recurs requerit, el recurs material ha de ser un component d'un grup de tipus Material.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 allocated out of %2 available
ca: %1 assignat de %2 disponibles

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource requested for dynamic allocation | %1 resources requested for dynamic allocation
ca[0]: %1 recurs requerit per l'assignació dinàmica
ca[1]: %1 recursos requerits per l'assignació dinàmica

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource allocated | %1 resources allocated
ca[0]: %1 recurs assignat
ca[1]: %1 recursos assignats

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Group allocations</title><para>You can allocate a number of resources from a group and let the scheduler select from the available resources at the time of scheduling.</para> These dynamically allocated resources will be in addition to any resource you have allocated specifically.
ca: <title>Assignacions de grup</title><para>Podeu assignar un nombre de recursos des d'un grup i deixar que el planificador els seleccioni dels recursos disponibles en temps de planificació.</para> Aquests recursos assignats dinàmicament s'afegiran a qualsevol altre recurs assignat específicament.

[ctx: 1: free resources, 2: number of resources]
en: %1 of %2
ca: %1 de %2

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
ca[0]: Hi ha %1 recurs disponible en aquest grup
ca[1]: Hi ha %1 recursos disponibles en aquest grup

[ctx: @info:tooltip]
en: No material resources available
ca: No hi ha cap recurs material disponible

[ctx: @info:tooltip]
en: No required resources
ca: Recursos no requerits

[ctx: @info:tooltip]
en: Material resources cannot have required resources
ca: Els recursos materials no poden tenir recursos requerits

[ctx: @info:tooltip]
en: Team resources cannot have required resources
ca: Els recursos de l'equip no poden requerir recursos

en: External project: %1
ca: Projecte extern: %1

en: The total booking on %1, along with the maximum hours for the resource
ca: El total reservat en %1, juntament amb el màxim d'hores per al recurs

en: Total booking by this task
ca: Total reservat per a aquesta tasca

en: Total booking by the external project
ca: Total reservat per al projecte extern

en: Booking by this task on %1
ca: Reservat per a aquesta tasca a %1

en: Booking by external project on %1
ca: Reservat per al projecte extern a %1

en: The total hours booked
ca: El total d'hores reservades

en: Bookings on %1
ca: Reservats a %1

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Assigned: %5<nl/>Available: %6
ca: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Assignat: %5<nl/>Disponible: %6

en: Start Time
ca: Temps d'inici

en: End Time
ca: Temps de finalització

[ctx: @title:column noun]
en: Load
ca: Càrrega

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> resource and can thus be shared with other projects
ca: %1 és un recurs <emphasis>compartit</emphasis>, i per tant, es pot compartir amb altres projectes

[ctx: @info:tooltip]
en: %1:<nl/>This resource will be automatically allocated to new tasks
ca: %1:<nl/>Aquest recurs s'assignarà automàticament a tasques noves

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> resource group and can thus be shared with other projects
ca: %1 és un grup de recursos <emphasis>compartit</emphasis>, i per tant, es pot compartir amb altres projectes

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> resource and can only be used in this project
ca: %1 és un recurs <emphasis>local</emphasis> i només es pot usar en aquest projecte

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> resource group and can only be used in this project
ca: %1 és un grup de recursos <emphasis>local</emphasis> i només es pot usar en aquest projecte

[ctx: Default (calendar name)]
en: Default (%1)
ca: Per defecte (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: A team resource does not have a calendar
ca: Un recurs de l'equip no té cap calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: No calendar
ca: No hi ha cap calendari

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: Using default calendar: %1
ca: S'està usant el calendari per defecte: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from: %1
ca: Disponible des de: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from project target start time: %1
ca: Disponible des de l'inici de temps de l'objectiu del projecte: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until: %1
ca: Disponible fins a: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until project target finish time: %1
ca: Disponible fins el temps de finalització de l'objectiu del projecte: %1

en: Cost per hour, normal time: %1
ca: Cost per hora, temps normal: %1

en: Cost per hour, overtime: %1
ca: Cost per hora, sobrecàrrega: %1

en: Account: %1
ca: Compte: %1

en: Scope
ca: Àmbit

en: Initials
ca: Inicials

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Calendar
ca: Calendari

en: Limit (%)
ca: Límit (%)

en: Available From
ca: Disponible des de

en: Available Until
ca: Disponible fins

en: Normal Rate
ca: Freqüència normal

en: Overtime Rate
ca: Freqüència extra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource name
ca: Modifica el nom del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource auto allocate
ca: Modifica l'assignació automàtica de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup name
ca: Modifica el nom del grup de recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource type
ca: Modifica el tipus de recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup type
ca: Modifica el tipus del grup de recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource initials
ca: Modifica les inicials del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource email
ca: Modifica el correu electrònic del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource calendar
ca: Modifica el calendari del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available units
ca: Modifica les unitats disponibles del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available from
ca: Modifica des de quan està disponible el recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available until
ca: Modifica fins a quan està disponible el recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource normal rate
ca: Modifica la freqüència normal del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource overtime rate
ca: Modifica la freqüència extra del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource account
ca: Modifica el compte del recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource from address book | Add %1 resources from address book
ca[0]: Afegeix un recurs des de la llibreta d'adreces
ca[1]: Afegeix %1 recursos des de la llibreta d'adreces

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move resource | Move %1 resources
ca[0]: Mou el recurs
ca[1]: Mou %1 recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy resource | Copy %1 resources
ca[0]: Copia el recurs
ca[1]: Copia els %1 recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
ca: Afegeix un grup de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify schedule name
ca: Modifica el nom de la planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedule is in Manual Mode, calculation must be initiated manually
ca: La planificació és en mode manual, el càlcul s'ha d'iniciar manualment

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedule is in Auto Mode, it will be calculated automatically
ca: La planificació és en mode automàtic, és calcularà automàticament

[ctx: @label:listbox]
en: Auto
ca: Automàtic

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling mode
ca: Modificació del mode de planificació

en: Allow
ca: Permet

en: Avoid
ca: Evita

en: (Avoid)
ca: (Evita)

en: (Allow)
ca: (Permet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking resources
ca: Permet la sobreutilització de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Avoid overbooking resources
ca: Evita la sobreutilització de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking of resources
ca: Permet la sobreutilització de recursos

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always allows overbooking of resources
ca: %1 sempre permet la sobreutilització de recursos

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always avoids overbooking of resources
ca: %1 sempre evita la sobreutilització de recursos

[ctx: @label:listbox]
en: Allow
ca: Permet

[ctx: @label:listbox]
en: Avoid
ca: Evita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify allow overbooking
ca: Modifica la sobreutilització permesa

[ctx: @info:tooltip]
en: Use PERT distribution to calculate expected estimate for the tasks
ca: Usa la distribució PERT per a calcular l'estimació esperada per a les tasques

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the tasks expected estimate directly
ca: Usa l'estimació esperada de les tasques directament

[ctx: @label:listbox]
en: None
ca: Cap

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling distribution
ca: Modifica la distribució de la planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start: %1<nl/>Target start: %2
ca: Inici planificat: %1<nl/>Objectiu d'inici: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target start: %1
ca: Objectiu d'inici: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish: %1<nl/>Target finish: %2
ca: Final planificat: %1<nl/>Final d'objectiu: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target finish: %1
ca: Objectiu de finalització: %1

en: Backwards
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: (Backwards)
ca: (Enrere)

en: (Forward)
ca: (Endavant)

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target end time
ca: Projecte de planificació des del final d'objectiu de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target start time
ca: Projecte de planificació des de l'inici d'objectiu del temps

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target start time
ca: %1 sempre planifica des de l'inici de temps de l'objectiu

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target end time
ca: %1 sempre planifica des del final de temps de l'objectiu

[ctx: @label:listbox]
en: Backwards
ca: Enrere

[ctx: @label:listbox]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling direction
ca: Modificació de la direcció de planificació

en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduler
ca: Modificació del planificador

[ctx: Scheduling granularity not supported]
en: None
ca: Sense

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling granularity not supported
ca: La granularitat de planificació no està admesa

[ctx: @info:tooltip]
en: Selected scheduling granularity: %1
ca: Granularitat de planificació seleccionada: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling granularity
ca: Modifica la granularitat de planificació

en: State
ca: Estat

en: Direction
ca: Direcció

en: Overbooking
ca: Sobreutilització

en: Distribution
ca: Distribució

note: i18n("Calculate");
en: Planned Start
ca: Inici planejat

en: Planned Finish
ca: Finalització planificada

en: Scheduler
ca: Planificador

[ctx: title:column]
en: Granularity
ca: Granularitat

en: Message
ca: Missatge

en: Phase
ca: Fase

en: Severity
ca: Severitat

en: Not Started
ca: No començat

en: Tasks that should have been started
ca: Tasques que s'haurien d'haver iniciat

en: Tasks that are running
ca: Tasques en marxa

en: Tasks that have finished during this period
ca: Tasques que s'estan acabant durant aquest període

en: Next Period
ca: Següent període

en: Tasks that are scheduled to start next period
ca: Tasques planificades per a començar al següent període

en: Sent to %1 at %2
ca: Envia a %1 a %2

en: Received from %1 at %2
ca: Rebut des de %1 fins a %2

en: Not available
ca: No disponible

en: Work package sent at: %1
ca: Paquet de feina enviat a: %1

en: Work package transmission received at: %1
ca: Transmissió de paquet de feina rebut a: %1

en: Task reported %1% completed
ca: Tasca informada %1% completada

en: Unknown report type: %1
ca: Tipus d'informe desconegut: %1

en: The report generator has not been opened successfully.
ca: Aquest generador d'informes no s'ha obert correctament.

en: Manager
ca: Gestor

en: Missing report template file
ca: Manca el fitxer de plantilla d'informe

en: Missing report result file
ca: Manca el fitxer de resultat d'informe

en: Report generator is already open
ca: El generador d'informes ja està obert

en: Report template file does not exist
ca: El fitxer de plantilla d'informe no existeix

en: Failed to open template file: %1
ca: Ha fallat en obrir el fitxer de plantilla: %1

en: Report generator has not been correctly opened
ca: El generador d'informes no s'ha obert correctament

en: Failed to write to store: %1
ca: Ha fallat en escriure al magatzem: %1

en: Failed to write report file: %1
ca: Ha fallat en escriure el fitxer d'informe: %1

en: Report generator can only generate local files
ca: El generador d'informes només pot generar fitxers locals

en: Failed to open report file: %1
ca: Ha fallat en obrir el fitxer d'informe: %1

en: Failed to load manifest file
ca: Ha fallat en carregar el fitxer «manifest»

en: Failed to write manifest file
ca: Ha fallat en escriure el fitxer «manifest»

en: No store backend
ca: Ni hi ha cap dorsal d'emmagatzematge

[ctx: @info]
en: Failed to open file <filename>%1</filename> from store.
ca: Ha fallat en obrir el fitxer <filename>%1</filename> des del magatzem.

[ctx: @info]
en: Missing namespace declarations:<nl/><filename>%1</filename>
ca: Manquen les declaracions de l'espai de noms:<nl/><filename>%1</filename>

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
ca: Error d'anàlisi al document principal a la línia %1, columna %2
    Missatge d'error: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
ca: Carta US

[ctx: Page size]
en: US Legal
ca: Legal US

[ctx: Page size]
en: Screen
ca: Pantalla

[ctx: Page size]
en: Custom
ca: A mida

[ctx: Page size]
en: US Executive
ca: Executiu US

[ctx: Page size]
en: US Common 10
ca: US comú 10

[ctx: Page size]
en: US Folio
ca: Foli US

[ctx: Page size]
en: US Ledger
ca: Llibre major US

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
ca: Tabloide US

en: Millimeters (mm)
ca: Mil·límetres (mm)

en: Centimeters (cm)
ca: Centímetres (cm)

en: Decimeters (dm)
ca: Decímetres (dm)

en: Inches (in)
ca: Polzades (in)

en: Points (pt)
ca: Punts (pt)

en: Pixels (px)
ca: Píxels (px)

en: Unsupported unit
ca: Unitat no admesa

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
ca: Aquest document conté una suma de verificació desconeguda. Quan en doneu una contrasenya, no es podrà verificar.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
ca: Aquest document conté un mètode d'encriptatge desconegut. Algunes parts poden no ser llegibles.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
ca: Aquest document conté dades d'encriptatge incompletes. Algunes parts poden no ser llegibles.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
ca: El QCA no té suport actualment per a SHA1 o PBKDF2 usant SHA1. El document no es pot obrir.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
ca: El fitxer manifest sembla que està corromput. No es pot modificar i el document romandrà illegible. Si us plau, proveu de desar el document de nou per tal de preveure la pèrdua de la vostra feina.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
ca: El fitxer manifest no es pot escriure. El document romandrà illegible. Si us plau, proveu de desar el document per tal de preveure la pèrdua de la vostra feina.

en: Please enter the password to open this file.
ca: Si us plau, introduïu la contrasenya per a obrir aquest fitxer.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
ca: Si us plau, introduïu la contrasenya per a encriptar-hi el document.

en: Do you want to save the password?
ca: Voleu desar la contrasenya?

en: File '%1' is not readable
ca: El fitxer «%1» no es pot llegir

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
ca: ERROR: Protocol desconegut «%1»

en: The directory mode is not supported for remote locations.
ca: El mode de directori no està permès per a les ubicacions remotes.

en: Calligra Storage
ca: Emmagatzematge del Calligra

en: Settings
ca: Arranjament

en: Printing Options
ca: Opcions d'impressió

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Cost Breakdown Structure Editor</title><para>The Cost Breakdown Structure (CBS) consists of accounts organized into a tree structure. Accounts can be tied to tasks or resources. Usually there will be two top accounts, one for aggregating costs from tasks and one for aggregating costs from resources.</para><para>This view supports printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor d'estructures de descomposició de costos</title><para>L'estructura de descomposició de costos (CBS) consisteix de comptes organitzats en una estructura d'arbre. Els comptes es poden vincular a tasques o a recursos. Normalment, hi ha dos comptes principals, un per a agregar els costos de les tasques i un per a agregar els costos dels recursos.</para><para>Aquesta vista permet la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Account
ca: Afegeix un compte

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Subaccount
ca: Afegeix un subcompte

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Cost Breakdown View</title><para>Displays aggregated total cost as well as cost distribution over time.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista de descomposició de costos</title><para>Mostra el cost agregat total, així com la distribució del cost en el temps.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: View Settings
ca: Arranjament de visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
ca: Mostra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Periodicity:
ca: Periodicitat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
ca: Dia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
ca: Setmana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
ca: Mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cumulative)
en: Cumulative
ca: Acumulatiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual cost
ca: Cost real

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Planned cost
ca: Cost planificat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual and planned
ca: Real i planificat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Deviation
ca: Desviació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Start date
ca: Data d'inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectstartBtn)
en: Project start
ca: Inici del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
ca: Data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: End date
ca: Data final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_currentdateBtn)
en: Current date
ca: Data actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectendBtn)
en: Project end
ca: Final del projecte

en: Work...
ca: Feina...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Weekday State
ca: Modifica l'estat del dia de la setmana

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Work & Vacation Editor</title><para>A calendar defines availability for resources or tasks of type <emphasis>Duration</emphasis>. A calendar can be specific to a resource or task, or shared by multiple resources or tasks. A day can be of type <emphasis>Undefined</emphasis>, <emphasis>Non-working day</emphasis> or <emphasis>Working day</emphasis>. A working day has one or more work intervals defined. </para><para>A calendar can have sub calendars. If a day is undefined in a calendar, the parent calendar is checked. An <emphasis>Undefined</emphasis> day defaults to <emphasis>Non-working</emphasis> if used by a resource, or <emphasis>available all day</emphasis> if used by a task.</para><para>A calendar can be defined as the <emphasis>Default calendar</emphasis>. The default calendar is used by a working resource, when the resources calendar is not explicitly set.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor de feina i vacances</title><para>Un calendari defineix la disponibilitat de recursos o tasques de tipus <emphasis>Durada</emphasis>. Un calendari pot ser específic d'un recurs o tasca o compartit per múltiples recursos o tasques. Un dia pot ser del tipus <emphasis>Indefinit</emphasis>, <emphasis>Dia no laborable</emphasis> o <emphasis>Dia laborable</emphasis>. Un dia laborable té un o més intervals de feina definits. </para><para>Un calendari pot tenir subcalendaris. Si un dia no està definit en un calendari, es comprova el calendari pare. Un dia <emphasis>No definit</emphasis> és per defecte <emphasis>No feiner</emphasis> si l'usa un recurs, o <emphasis>disponible tot el dia</emphasis> si l'usa una tasca. </para><para>Un calendari es pot definir com a <emphasis>Calendari per defecte</emphasis>. El calendari per defecte s'usa per a un recurs de treball, quan el calendari de recursos no està arranjat explícitament.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Calendar
ca: Afegeix calendari

en: Add Subcalendar
ca: Afegeix subcalendari

[ctx: @action]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Calendar
ca: Modifica el calendari

[ctx: (qtundo-format)]
en: %1: Set to Non-Working
ca: %1: Canvia a no laborable

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set %1 to Undefined
ca: Canvia %1 a no definit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Project Schedule:
ca: Planificació del projecte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Probability of finishing before
ca: Probabilitat d'acabar abans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: is
ca: és

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Dependency Editor</title><para>Edit dependencies between tasks.Dependencies can be added by dragging a connection area (start or finish) from one task to a connection area of a different task. You can edit or delete a dependency using the context menu.</para><para>This view supports printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor de dependències de tasques</title><para>Edita les dependències entre tasques. Les dependències es poden afegir arrossegant una àrea de connexió (inici o final) des d'una tasca a l'àrea de connexió d'una tasca diferent. Podeu editar o suprimir una dependència usant el menú contextual.</para><para>Aquesta vista permet la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Task
ca: Afegeix una tasca

en: Add Task...
ca: Afegeix tasca...

en: Add Milestone...
ca: Afegeix fita...

en: Add Sub-Task
ca: Afegeix una subtasca...

en: Add Sub-Task...
ca: Afegeix subtasca...

en: Add Sub-Milestone...
ca: Afegeix una subfita...

[ctx: @action]
en: Link
ca: Enllaç

en: Task Documents
ca: Documents de la tasca

en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: @action View a document]
en: View...
ca: Visualitza...

[ctx: @title:window]
en: Attach Document
ca: Adjunta el document

[ctx: @title:window]
en: Cannot Attach Document
ca: No es pot adjuntar el document

[ctx: @info]
en: Document is already attached:<nl/><filename>%1</filename>
ca: El document ja està adjuntat:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Modify Url
ca: Modifica l'URL

en: Cannot Modify Url
ca: No es pot modificar l'URL

en: Document url already exists: %1
ca: L'URL del document ja existeix: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify documents
ca: Modifica els documents

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document url
ca: Modifica l'URL del document

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document type
ca: Modifica el tipus de document

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document status
ca: Modifica l'estat del document

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document send control
ca: Modifica el control d'enviament del document

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add document
ca: Afegeix un document

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
ca: Afegeix...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
ca: Canvia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, pbRemove)
en: Del
ca: Supr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
ca: Obre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Timeline
ca: Línia de temps

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineHide)
en: Do not show the timeline
ca: No mostris la línia de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineHide)
en: Hide
ca: Oculta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineForeground)
en: Show timeline in the foreground
ca: Mostra la línia de temps en primer pla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineForeground)
en: Foreground
ca: Primer pla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Show timeline in the background
ca: Mostra la línia de temps en el fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Background
ca: Fons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval in minutes, 0 disables update
ca: Interval d'actualització en minuts, 0 desactiva l'actualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_timeLineUseCustom)
en: Use custom line
ca: Usa una línia personalitzada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Line width
ca: Amplada de la línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Stroke:
ca: Traç:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Line color
ca: Color de la línia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Additional text information
ca: Informació textual addicional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTaskName)
en: Task name
ca: Nom de la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showResourceNames)
en: Resource names
ca: Noms dels recursos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Additional graphics information
ca: Informació gràfica addicional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showDependencies)
en: Task dependencies
ca: Dependències de tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCompletion)
en: Task completion
ca: Compleció de la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTimeConstraint)
en: Time constraints
ca: Restriccions de temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showPositiveFloat)
en: Positive float
ca: Marge positiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showNegativeFloat)
en: Negative float
ca: Marge negatiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalPath)
en: Critical path
ca: Camí crític

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalTasks)
en: Critical tasks
ca: Tasques crítiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showSchedulingError)
en: Scheduling errors
ca: Errors de planificació

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4
ca: Nom: %1<nl/>Final real: %2<nl/>Final planificat: %3<nl/>Estat: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6
ca: Nom: %1<nl/>Compleció: %2%<nl/>Inici real: %3<nl/>Planificat: %4 - %5<nl/>Estat: %6

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Constraint type: %5<nl/>Constraint time: %6<nl/>Negative float: %7 h
ca: Nom: %1<nl/>Planificat: %2 - %3<nl/>Estat: %4<nl/>Tipus de restricció: %5<nl/>Temps de restricció: %6<nl/>Marge negatiu: %7 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Scheduling: %5
ca: Nom: %1<nl/>Planificat: %2 - %3<nl/>Estat: %4<nl/>Planificació: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Constraint type: %4<nl/>Constraint time: %5<nl/>Negative float: %6 h
ca: Nom: %1<nl/>Planificat: %2<nl/>Estat: %3<nl/>Tipus de restricció: %4<nl/>Temps de restricció: %5<nl/>Marge negatiu: %6 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Scheduling: %4
ca: Nom: %1<nl/>Planificat: %2<nl/>Estat: %3<nl/>Planificació: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3
ca: Nom: %1<nl/>Planificat: %2 - %3

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Headers
ca: Capçaleres

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_printRowLabels)
en: Print task names
ca: Imprimeix els noms de les tasques

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_printColumnLabels)
en: Print time scale
ca: Imprimeix l'escala de temps

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Scaling
ca: Escalat

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_noFitting)
en: Divide chart on multiple pages
ca: Divideix el diagrama en múltiples pàgines

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_fitVertical)
en: Fit chart to page height
ca: Ajusta el diagrama a l'alçada de la pàgina

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_fitSingle)
en: Fit chart to a single page
ca: Ajusta el diagrama en una sola pàgina

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Range
ca: Interval

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectStartBtn)
en: Chart start:
ca: Començament del diagrama:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startTimeBtn)
en: Start:
ca: Inici:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectEndBtn)
en: Chart end:
ca: Final del diagrama:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_endTimeBtn)
en: End:
ca: Final:

en: Chart
ca: Diagrama

en: Gantt Chart Settings
ca: Arranjament del diagrama de Gantt

[ctx: @title:tab]
en: Chart
ca: Diagrama

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Gantt View</title><para>Displays scheduled tasks in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu of the tree view.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista de Gantt</title><para>Mostra les tasques planificades en un diagrama de Gantt. Es pot fer zoom a l'àrea del diagrama, ampliant o reduint amb un control lliscant situat a la cantonada superior esquerra de l'escala de temps. <note>Cal passar-hi per sobre amb el ratolí per a visualitzar-la.</note></para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual de la vista en arbre.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Show Project
ca: Mostra el projecte

en: Show Unscheduled Tasks
ca: Mostra les tasques no planificades

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto
ca: Automàtic

[ctx: @action:inmenu]
en: Month
ca: Mes

[ctx: @action:inmenu]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: @action:inmenu]
en: Day
ca: Dia

[ctx: @action:inmenu]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
ca: Amplia

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
ca: Redueix

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Milestone Gantt View</title><para>Displays scheduled milestones in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista de fites de Gantt</title><para>Mostra les fites planificades en un diagrama de Gantt. Es pot fer zoom a l'àrea del diagrama, ampliant o reduint amb un control lliscant situat a la cantonada superior esquerra de l'escala de temps. <note>Cal passar-hi per sobre amb el ratolí per a visualitzar-la.</note></para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Assignments (Gantt)</title><para>Displays the scheduled resource - task assignments in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Assignació de recursos (Gantt)</title><para>Mostra les assignacions de recurs-tasca planificades en un diagrama de Gantt. Es pot fer zoom a l'àrea del diagrama, ampliant o reduint amb un control lliscant situat a la cantonada superior esquerra de l'escala de temps. <note>Cal passar-hi per sobre amb el ratolí per a visualitzar-la.</note></para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: Interval start time]
en: Start
ca: Inici

[ctx: Interval length]
en: Length
ca: Longitud

en: Edit Work Intervals
ca: Edita els intervals de feina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Work Interval
ca: Modifica l'interval de feina

[ctx: Start time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
ca: Des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stretchLastSection)
en: Stretch last section
ca: Amplia l'última secció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select columns to be shown:
ca: Selecciona les columnes a mostrar:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Hidden columns:
ca: C&olumnes amagades:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Visible columns:
ca: Columnes &visibles:

en: Tree View
ca: Vista en arbre

en: Tree View Column Configuration
ca: Configuració de columna de la vista en arbre

en: Main View
ca: Vista principal

en: Main View Column Configuration
ca: Configuració de columna de la vista principal

en: Auxiliary View
ca: Vista auxiliar

en: Auxiliary View Column Configuration
ca: Configuració de columna de la vista auxiliar

en: Currency Settings
ca: Arranjament de moneda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify currency settings
ca: Modifica l'arranjament de moneda

en: Project Settings
ca: Arranjament del projecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify main project
ca: Modifica el projecte principal

[ctx: @info:whatsthis]
en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.<nl/>The WBS code is auto-generated.<nl/>You can define the WBS code pattern using the <interface>Project->Define WBS Pattern</interface> menu entry.
ca: L'estructura de descomposició de costos (WBS) introdueix una numeració per a totes les tasques del projecte, d'acord amb l'estructura de tasca.<nl/>El codi WBS és generat automàticament.<nl/>Podeu definir el patró del codi WBS usant l'entrada de menú <interface>Defineix el patró WBS</interface>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables sharing resources with other projects
ca: Activa la compartició de recursos amb altres projectes

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title>Resources can be shared between projects to avoid overbooking resources across projects. Shared resources must be defined in a separate file, and you must have at least read access to it. The projects that share the resources must also be accessible by you.
ca: <title>Recursos compartits</title>Els recursos es poden compartir entre projectes per a evitar la sobrecàrrega de recursos entre projectes. Els recursos compartits es poden definir en un fitxer separat, i cal tenir-hi accés de lectura. Els projectes que comparteixen els recursos també cal que siguin accessibles.

[ctx: @info:tooltip]
en: File where shared resources are defined
ca: Fitxer a on es defineixen els recursos compartits

[ctx: @info:tooltip]
en: Directory where all the projects that share resources can be found
ca: Directori a on es pot trobar tots els projectes que comparteixen recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Load shared resource assignments at startup
ca: Carrega les assignacions dels recursos compartits en iniciar

[ctx: @info:tooltip]
en: Load (or re-load) shared resource assignments
ca: Carrega (o torna a carregar) les assignacions dels recursos compartits

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear shared resource assignments
ca: Neteja les assignacions dels recursos compartits

en: Task Modules Path
ca: Camí als mòduls de tasques

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The project name.
ca: El nom del projecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
ca: &Nom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The project leader.
ca: El líder del projecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Manager:
ca: &Gestor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose a project leader from your address book.
ca: Escull un líder de projecte des de la vostra llibreta d'adreces.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
ca: Es&cull...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Range
ca: Interval de planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Earliest start:
ca: Començament més primerenc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Latest finish:
ca: Final més tardà:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useSharedResources)
en: &Use shared resources
ca: &Usa recursos compartits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resourcesLabel)
en: Resources:
ca: Recursos:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resourcesType)
en: File
ca: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourcesBrowseBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsBrowseBtn)
en: Browse...
ca: Navega...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectsLabel)
en: Projects:
ca: Projectes:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, projectsType)
en: Directory
ca: Directori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, projectsLoadAtStartup)
en: Load resource assignments at startup
ca: Carrega les assignacions dels recursos en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsLoadBtn)
en: Load
ca: Carrega

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_workpackage)
en: Work Package
ca: Paquet de feina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
ca: Publica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
ca: Publica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
ca: Recupera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
ca: Comprova els paquets de feina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Retrieve:
ca: Recupera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
ca: Arxiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
ca: Suprimeix el fitxer després que s'hagi recuperat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_ArchiveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
ca: Arxiva el fitxer després que s'hagi recuperat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive:
ca: Arxiu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_taskModules)
en: Task Modules
ca: Mòduls de tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_insertModule)
en: Insert
ca: Insereix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_useLocalModules)
en: Use local task modules
ca: Usa els mòduls de tasques locals

en: Milestone Progress
ca: Progrés de la fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone completion
ca: Modifica la compleció de la fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove task dependency
ca: Elimina la dependència de tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
ca: Tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, available)
en: Available tasks
ca: Tasques disponibles

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add required task
ca: Afegeix la tasca requerida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBtn)
en: Remove required task
ca: Elimina la tasca requerida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Float:
ca: Total de boies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
ca: Capçalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerProject) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerProject)
en: Project name
ca: Nom del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
ca: Número de pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerManager) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerManager)
en: Project manager
ca: Gestor del projecte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
ca: Peu

en: Re-calculate Schedule
ca: Recalcula la planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnCurrent)
en: Re-calculate from current date/time
ca: Recalcula des de la data/hora actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnFrom)
en: Re-calculate from:
ca: Recalcula des de:

[ctx: @label:spinbox Time lag]
en: Lag:
ca: Retard:

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis>Lag</emphasis> is the time the dependent task is delayed
ca: <emphasis>Retard</emphasis> és el temps en què es retarda la tasca dependent

[ctx: @title:window]
en: Add Dependency
ca: Afegeix una dependència

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
ca: Afegeix una dependència de tasca

[ctx: @title:window]
en: Edit Dependency
ca: Edita la dependència

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
ca: Suprimeix la dependència de la tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task dependency
ca: Modifica la dependència de tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_internalAppointments)
en: Show internal appointments
ca: Mostra les cites internes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_externalAppointments)
en: Show external appointments
ca: Mostra les cites externes

en: Resource Assignments View Settings
ca: Arranjament de visualització d'assignació de recursos

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Assignments View</title><para>Displays the scheduled resource - task assignments.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista d'assignació de recursos</title><para>Mostra les assignacions de recurs-tasca planificades.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: No task attributed
ca: Cap tasca atribuïda

en: No resource attributed
ca: Cap recurs atribuït

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Advance
ca: Avança

[ctx: title:column]
en: Group
ca: Grup

[ctx: title:column]
en: Select team members
ca: Seleccioneu els membres de l'equip

en: Resource Settings
ca: Arranjament de recurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Resource
ca: Modifica el recurs

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Editor</title><para>Resources are organized in a Resource Breakdown Structure. Resources can be of type <emphasis>Work</emphasis> or <emphasis>Material</emphasis>. When assigned to a task, a resource of type <emphasis>Work</emphasis> can affect the duration of the task, while a resource of type <emphasis>Material</emphasis> does not. A resource must refer to a <emphasis>Calendar</emphasis> defined in the <emphasis>Work and Vacation Editor</emphasis>.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor de recursos</title><para>Els recursos estan organitzats en una estructura de descomposició de recursos. Els recursos poden ser del tipus <emphasis>Feina</emphasis> o <emphasis>Material</emphasis>. Quan està assignat a una tasca, un recurs de tipus <emphasis>Feina</emphasis> pot afectar la durada de la tasca, mentre que un recurs de tipus <emphasis>Material</emphasis> no. Un recurs s'ha de referir a un <emphasis>Calendari</emphasis> definit a l'<emphasis>Edito de tasques i vacances</emphasis>.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Resource Group
ca: Afegeix un grup de recursos...

en: Add Resource
ca: Afegeix un recurs

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Schedule Editor</title><para>The Schedule Editor is used to create, edit, calculate and delete schedules.</para><para>If <emphasis>Mode</emphasis> is set to <emphasis>Auto</emphasis>, the schedule is calculated automatically. <note>Only one schedule can be in <emphasis>Auto Mode</emphasis> simultaneously and it must be a top level schedule without sub-schedules.</note></para><para>A schedule can have sub-schedules. A sub-schedule can use the projects progress data in order to reschedule only tasks that are not yet finished. Rescheduling will then use e.g. actual start and remaining effort for the tasks.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor de planificacions</title><para>L'editor de planificacions s'usa per a crear, editar, calcular i suprimir planificacions.</para><para>Si el <emphasis>Mode</emphasis> s'estableix a <emphasis>Automàtic</emphasis>, la planificació es calcula automàticament.<note>Simultàniament només pot haver una planificació en <emphasis>Mode automàtic</emphasis> i cal que sigui una planificació de nivell superior sense subplanificacions.</note></para><para>Una planificació pot tenir subplanificacions. Una subplanificació pot usar la data de progrés dels projectes per a replanificar només les tasques que encara no han finalitzat. Llavors, la replanificació usarà p. ex. l'inici real i l'esforç romanent per a les tasques.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Schedule
ca: Afegeix una planificació

en: Add Sub-schedule
ca: Afegeix una subplanificació

en: Calculate
ca: Calcula

en: Baseline
ca: Línia base

[ctx: @action]
en: Detach
ca: Separa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create sub-schedule
ca: Crea una subplanificació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
ca: Afegeix la planificació %1

[ctx: @action]
en: Show Debug Information
ca: Mostra la informació de depuració

en: Result
ca: Resultat

en: Scheduling Log
ca: Bitàcola de planificació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project target start time
ca: Modifica l'hora d'inici objectiu del projecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project target end time
ca: Modifica l'hora final objectiu del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scheduling range:
ca: Interval de planificació:

en: Estimate Conversions
ca: Conversions estimades

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Estimate Conversions
ca: Modifica les conversions estimades

en: Summary Task Settings
ca: Resum d'arranjament de tasca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Summary Task
ca: Modifica el resum de tasca

en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.
    The WBS code is auto-generated.
    You can define the WBS code pattern using the Define WBS Pattern command in the Tools menu.
ca: L'estructura de descomposició de costos (WBS) introdueix numeració per a totes les tasques del projecte, d'acord amb l'estructura de tasca.
    El codi WBS és generat automàticament.
    Podeu definir el codi WBS des del menú Eines per a generar el codi WBS per al projecte.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task
ca: Modifica la tasca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, wbslabel)
en: Work Breakdown Structure
ca: Estructura de descomposició de treballs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The name of the Task.
ca: El nom de la tasca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
ca: La persona responsable d'aquesta tasca.
    
    Això no està limitat a persones disponibles en un grup de recursos sinó que pot ser qualsevol. Podeu fins i tot accedir a la vostra llibreta d'adreces amb el botó Escull.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
ca: Responsable:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
ca: Insereix una persona des de la vostra llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
ca: Escull...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Priority:
ca: Prioritat:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Cost
ca: Modifica el cost de la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account:
ca: Compte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Startup
ca: Inici

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroup)
en: Shutdown
ca: Aturada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone description
ca: Modifica la descripció de la fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summary task description
ca: Modifica la descripció del resum de tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project description
ca: Modifica la descripció del projecte

en: Project Description
ca: Descripció del projecte

en: Task Description
ca: Descripció de tasca

en: Task Settings
ca: Arranjament de tasca

en: &Resources
ca: &Recursos

en: D&escription
ca: D&escripció

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of task or the estimate type of the task
ca: El tipus de tasca del tipus estimat de la tasca

[ctx: @info:whatsthis]
en: <p>Indicates the type of task or the estimate type of the task.</p>The type can be set to <emphasis>Milestone</emphasis>, <emphasis>Effort</emphasis> or <emphasis>Duration</emphasis>.<nl/><note>If the type is <emphasis>Summary</emphasis> or <emphasis>Project</emphasis> the type is not editable.</note>
ca: <p>Indica el tipus de tasca o el tipus estimat de la tasca.</p>El tipus es pot establir a <emphasis>Fita</emphasis>, <emphasis>Esforç</emphasis> o <emphasis>Durada</emphasis>.<nl/><note>Si el tipus és <emphasis>Resum</emphasis> o <emphasis>Projecte</emphasis>, el tipus no és editable.</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Task with estimate type: %1
ca: Tasca amb tipus estimat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type: %1
ca: Tipus de tasca: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to Milestone
ca: Arranja el tipus de Fita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to %1
ca: Arranja el tipus a %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Editor</title><para>The Task Editor is used to create, edit, and delete tasks. Tasks are organized into a Work Breakdown Structure (WBS) to any depth.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Editor de tasques</title><para>L'editor de tasques s'usa per a crear, editar, i suprimir tasques. Les tasques estan organitzades en una estructura de descomposició de treball (WBS) en qualsevol profunditat.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: @title resource allocations]
en: Allocations
ca: Assignacions

[ctx: @title]
en: Resources
ca: Recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag resources into the Task Editor and drop into the allocations- or responsible column
ca: Arrossegueu els recursos en l'Editor de tasques i deixeu-los anar en la columna d'assignacions o de responsables

[ctx: @title]
en: Task Modules
ca: Mòduls de tasques

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag a task module into the <emphasis>Task Editor</emphasis> to add it to the project
ca: Arrossegueu un mòdul de tasca en l'<emphasis>Editor de tasques</emphasis> i afegiu-la al projecte

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Modules</title><para>Task Modules are a group of tasks that can be reused across projects. This makes it possible draw on past experience and to standardize similar operations.</para><para>A task module is a regular plan file and typically includes tasks, estimates and dependencies.</para><para><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Mòduls de tasques</title><para>Els Mòduls de tasques són un grup de tasques que es poden reutilizar entre els projectes. Això fa possible aprofitar l'experiència del passat i estandarditzar les operacions semblants.</para><para>Un mòdul de tasca és un fitxer de planificació normal i habitualment inclou tasques, estimacions i dependències.</para><para><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Milestone
ca: Afegeix una fita

en: Add Sub-Milestone
ca: Afegeix una subfita

en: Indent Task
ca: Sagna la tasca

en: Unindent Task
ca: Dessagna la tasca

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task | Indent %1 tasks
ca[0]: Sagna la tasca
ca[1]: Sagna %1 tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task | Unindent %1 tasks
ca[0]: Dessagna la tasca
ca[1]: Dessagna %1 tasques

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Execution View</title><para>The view is used to edit and inspect task progress during project execution.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista d'execució de tasques</title><para>La vista s'usa per a editar i inspeccionar el progrés de les tasques durant l'execució del projecte.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_publish)
en: Publish...
ca: Publica...

en: Work Packages...
ca: Paquets de feina...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Log Send Workpackage
ca: Registre d'enviament de paquets de feina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task
ca: Modifica la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel)
en: N&ame:
ca: N&om:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel)
en: The person responsible for this task.
ca: La persona responsable d'aquesta tasca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsi&ble:
ca: Responsa&ble:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
ca: Insereix una persona des de la vostra llibreta d'adreces.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Configuration. These settings affect the actual scheduling of the task.
    
    The estimation can be either effort based or duration based. If it is effort based, the final duration will depend on the resources assigned to the task. For duration based estimation, the assigned resources do not affect the fixed duration of the task, but only the costs.
ca: Configuració de planificació. Aquest arranjament afecta la planificació real de la tasca.
    
    L'estimació pot estar basada tant en l'esforç com en la durada. Si és basada en l'esforç, la durada final dependrà dels recursos assignats a la tasca. Per a una estimació basada en la durada, els recursos assignats no afecten la durada fixada de la tasca, sinó només els costos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
ca: Temporització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Schedule:
ca: &Planificació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Soon as Possible
ca: Tan aviat com sigui possible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Late as Possible
ca: Tan tard com sigui possible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Start Not Earlier Than
ca: Comença no abans de

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Finish Not Later Than
ca: Acaba no després de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Esti&mate:
ca: Esti&mat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, risk)
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task.
ca: El risc controla la distribució PERT usada quan es calcula l'estimació real per a aquesta tasca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: <p>Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
ca: <p>El risc controla la distribució PERT usada quan es calcula l'estimació real per a aquesta tasca.
    <b>Cap</b> vol dir que l'estimació s'usa tal qual.
    <b>Baix risc</b> vol dir que s'usa una distribució normal.
    <b>Alt risc</b> vol dir que l'estimació serà lleugerament pessimista comparada amb la de Baix risc.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Risk:
ca: Risc:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, risk)
en: <p>Risk controles the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
ca: <p>El risc controla la distribució PERT usada quan es calcula l'estimació real per a aquesta tasca.
    <b>Cap</b> vol dir que l'estimació s'usa tal qual.
    <b>Baix risc</b> vol dir que s'usa una distribució normal.
    <b>Alt risc</b> vol dir que l'estimació serà lleugerament pessimista comparada amb la de Baix risc.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimisti&c:
ca: Optimis&ta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Pessimistic:
ca: &Pessimista:

en: Task Progress
ca: Progrés de la tasca

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Edit Task Progress</title><para>This dialog consists of the following parts:<list><item>Edit mode control to define the behavior of the dialog.</item><item>Controls to mark the task as started and finished.</item><item>Table to enter used effort for each resource.</item><item>Table for entry of task completion and remaining effort.</item></list></para><para>Edit modes:<list><item><emphasis>Per resource</emphasis> requires you to enter used effort for each resource assigned to this task. This enables the most detailed tracking of effort- and cost usage.</item><item><emphasis>Per task</emphasis> enables you to enter the minimum of information. When completion is changed, used effort and remaining effort is automatically calculated, but can of course be manually modified if needed.</item></list><note>You should select the desired edit mode when starting the task.</note><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Edició del progrés de la tasca</title><para>Aquest diàleg consisteix de les parts següents:<list><item>Control de mode d'edició per a definir el comportament del diàleg.</item><item>Controls per a marcar la tasca com a iniciada o finalitzada.</item><item>Taula per a introduir l'esforç usat per cada recurs.</item><item>Taula per a introduir la compleció de la tasca i l'esforç romanent.</item></list></para><para>Modes d'edició:<list><item><emphasis>Per recurs</emphasis> requereix que introduïu l'esforç usat per cada recurs assignat a aquesta tasca. Això activa el seguiment més detallat de l'ús de l'esforç i el cost.</item><item><emphasis>Per tasca</emphasis> activa la introducció de la informació mínima. En canviar la compleció, l'esforç usat i l'esforç romanent es calculen automàticament, es pot modificar manualment si cal.</item></list><note>Cal seleccionar el mode d'edició desitjat en iniciar la tasca.</note><nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Progress
ca: Modifica el progrés de la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the tasks finish time
ca: Seleccioneu el temps de finalització de les tasques

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish the task at the selected time
ca: Finalitza la tasca al temps seleccionat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task completion
ca: Modifica la compleció de la tasca

[ctx: Week number (year)]
en: Week %1 (%2)
ca: Setmana %1 (%2)

[ctx: Week number]
en: Week %1
ca: Setmana %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Task:
ca: Tasca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
ca: Començada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
ca: Acabada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Edit mode:
ca: Mode d'edició:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per resource
ca: Per recurs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per task
ca: Per tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
ca: Previ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
ca: Següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add resource:
ca: Afegeix un recurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
ca: Afegeix una entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
ca: Elimina l'entrada

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Status View</title><para>The Task Status View is used to inspect task progress information. The tasks are divided into groups dependent on the task status:<list><item>Not Started 	Tasks that should have been started by now.</item><item>Running 	Tasks that has been started, but not yet finished.</item><item>Finished 	Tasks that where finished in this period.</item><item>Next Period 	Tasks that is scheduled to be started in the next period.</item></list>The time period is configurable.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista d'estat de tasca</title><para>La vista d'estat de tasca s'usa per a inspeccionar la informació de progrés d'una tasca. Les tasques es divideixen en grups dependents del seu estat:<list><item>No iniciada 	Tasques que actualment s'haurien d'haver iniciat.</item><item>En marxa 	Tasques que s'han iniciat, però encara no han finalitzat.</item><item>Finalitzada 	Tasques que s'han finalitzat en aquest període.</item><item>Període següent 	Tasques que s'han planificat per a iniciar en el període següent.</item></list>El període de temps és configurable.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: General Settings
ca: Arranjament general

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period Definition
ca: Definició del període

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Period length (days):
ca: Longitud del període (dies):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCurrentDate)
en: Use current date
ca: Usa la data actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useWeekday)
en: Use weekday:
ca: Usa el dia de la setmana:

en: Resource
ca: Recurs

en: This Week
ca: Aquesta setmana

en: Total effort this week
ca: Estorç total d'aquesta setmana

en: % Completed
ca: % Completat

en: Used Effort
ca: Esforç utilitzat

en: Remaining Effort
ca: Esforç romanent

en: Planned Effort
ca: Esforç planejat

[ctx: @info:tooltip]
en: Accumulated effort %1
ca: Esforç acumulat %1

[ctx: @info]
en: Accumulated used effort.<nl/><note>Used effort must be entered per resource</note>
ca: Esforç usat acumulat.<nl/><note>Cal tenir en compte que cal introduir l'esforç per recurs</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Accumulated used effort
ca: Esforç acumulat usat

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort to complete the task
ca: Esforç romanent per a completar la tasca

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort accumulated until date
ca: Esforç acumulat planejat fins a la data

en: Header and Footer
ca: Capçalera i peu

en: Page:
ca: Pàgina:

en: Date:
ca: Data:

en: Manager:
ca: Gestor:

en: Project:
ca: Projecte:

en: This view does not support printing.
ca: Aquesta visualització no permet imprimir-la.

[ctx: @title:tab]
en: Page Layout
ca: Disposició de la pàgina

[ctx: @title:tab]
en: Header and Footer
ca: Capçalera i peu

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

en: Print Options...
ca: Opcions d'impressió...

en: Configure View...
ca: Configura la visualització...

en: Unsplit View
ca: Unifica la vista

en: Split View
ca: Divideix la vista

en: WBS Definition
ca: Definició WBS

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify WBS Code Definition
ca: Modifica la definició de codi WBS

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame_2)
en: Define WBS code for the project
ca: Defineix el codi WBS per al projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project Code Definition
ca: Definició de codi de projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Code:
ca: Codi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Separator:
ca: Separador:

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame)
en: Define default WBS code
ca: Defineix el codi WBS per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Definition
ca: Definició per defecte

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Define separate WBS codes for individual levels
ca: Defineix els codis WBS per separat per a nivells individuals

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Use Levels Definition
ca: Usa la definició de nivells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Code
ca: Codi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
ca: Separador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add Level
ca: Afegeix un nivell

[ctx: @title]
en: Date
ca: Data

[ctx: @title]
en: Completion
ca: Compleció

[ctx: @title]
en: Used Effort
ca: Esforç utilitzat

[ctx: @title]
en: Remaining Effort
ca: Esforç romanent

[ctx: @info:tooltip]
en: Update started
ca: Actualitza el començament

[ctx: @info:tooltip]
en: Update finished
ca: Actualitza la finalització

en: Merge
ca: Fusiona

[ctx: @info:tooltip]
en: Merge the changes and display the resulting progress information
ca: Fusiona els canvis i mostra la informació de progrés resultant

en: Reject
ca: Rebutja

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this package and goto next package
ca: Rebutja aquest paquet i vés al paquet següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Commit the changes and go to next package
ca: Publica els canvis i vés al paquet següent

en: Back
ca: Enrere

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert the changes and go back to the current package
ca: Reverteix els canvis i retorna al paquet actual

[ctx: @info]
en: Task is not started
ca: La tasca no s'ha iniciat

[ctx: @info]
en: Task is not finished
ca: La tasca no ha finalitzat

[ctx: @info:tooltip]
en: Existing entry
ca: Entrada existent

[ctx: @info:tooltip]
en: New entry
ca: Entrada nova

[ctx: @info:tooltip]
en: New value: %1%<nl/>Current value: %2%
ca: Valor nou: %1%<nl/>Valor actual: %2%

[ctx: @info:tooltip]
en: New value: %1<nl/>Current value: %2
ca: Valor nou: %1<nl/>Valor actual: %2

en: No documents
ca: No hi ha cap document

en: The package owner '%1' is not a resource in this project. You must handle this manually.
ca: El propietari del paquet «%1» no és un recurs d'aquest projecte. L'heu de gestionar manualment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Generated:
ca: Generat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
ca: Des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_packageTime)
en: <package time>
ca: <hora del paquet>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateStarted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateFinished) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateDocuments)
en: Update
ca: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: No more data. Press Close to finish.
ca: No hi ha més dades. Premeu Tanca per a finalitzar.

[ctx: @title:window]
en: Send Work Packages
ca: Envia els paquets de feina

[ctx: @title]
en: Resource
ca: Recurs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonCurSym)
en: Currency symbol:
ca: Símbol de moneda:

en: Fract digits:
ca: Dígits:

en: Here you can enter your usual currency symbol, e.g. $ or €.
ca: Aquí podeu introduir el vostre símbol de moneda habitual, p. ex. $ o €.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonFraDig)
en: Fractional digits:
ca: Dígits fraccionaris:

[ctx: Chart axis title]
en: Effort (hours)
ca: Esforç (hores)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Performance View</title><para>Displays performance data aggregated to the selected task.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista de rendiment de la tasca</title><para>Mostra dades de rendiment agregades a nivell de tasca.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Chart Settings
ca: Arranjament del diagrama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chart type
ca: Tipus de diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_linechart)
en: Line chart
ca: Diagrama de línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_barchart)
en: Bar chart
ca: Diagrama de barres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_table)
en: Table
ca: Taula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showbasevalues)
en: Base values
ca: Valors base

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showindices)
en: Indices
ca: Índexs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsEffort)
en: Show BCWS plot
ca: Mostra el gràfic BCWS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpEffort)
en: Show BCWP plot
ca: Mostra el gràfic BCWP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpEffort)
en: Show ACWP plot
ca: Mostra el gràfic ACWP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spicost)
en: SPI Cost
ca: Cost SPI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spieffort)
en: SPI Effort
ca: Esforç SPI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpieffort)
en: CPI Effort
ca: Esforç CPI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpicost)
en: CPI Cost
ca: Cost CPI

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Performance View</title><para>Displays performance data aggregated to the project level.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Vista de rendiment del projecte</title><para>Mostra dades de rendiment agregades a nivell de projecte.</para><para>Aquesta vista permet la configuració i la impressió usant el menú contextual.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @title:column]
en: Lag
ca: Retard

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Dependency Dialog</title><para>The task dependency dialog enables you to easily add a predecessor to the selected task.<nl/>When opened, it presents the previous task as the default predecessor. This is often the desired predecessor, and can be added by just pressing <interface>OK</interface>.<nl/>The dropdown list of possible predecessors is sorted with the most likely tasks first.</para>
ca: <title>Diàleg de dependència de tasca</title><para>El diàleg de dependència de tasca permet afegir fàcilment un predecessor a la tasca seleccionada.<nl/>Quan s'obre, mostra la tasca prèvia com a predecessor predeterminat. Normalment aquest és el predecessor desitjat, i es pot afegir prement <interface>D'acord</interface>.<nl/>La llista desplegable dels predecessors possibles s'ordena amb les tasques més probables primer.</para>

en: Un-Delete
ca: Desfés la supressió

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify dependency
ca: Modifica la dependència

[ctx: Insert task dependency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBtn)
en: Insert
ca: Insereix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
ca: Des de

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
ca: A

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, relationType)
en: Dependency Type
ca: Tipus de dependència

en: Task status
ca: Estat de la tasca

en: Resource assignments
ca: Assignació de recursos

en: Cost Performance
ca: Rendiment de cost

en: Effort Performance
ca: Rendiment de l'esforç

en: Cost Breakdown
ca: Descomposició de costos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Page
ca: Pàgina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_first)
en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_prev)
en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina prèvia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ui_selector)
en: Show page
ca: Mostra la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: of
ca: de

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_next)
en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_last)
en: Go to last page
ca: Vés a l'última pàgina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Enable report header
ca: Activa la capçalera d'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Report Header
ca: Capçalera d'informe

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Enable report footer
ca: Activa el peu d'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Report Footer
ca: Peu d'informe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Header
ca: Capçalera de pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerFirstpage)
en: Enable header on first page
ca: Activa la capçalera a la primera pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerFirstpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: First page
ca: Primera pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerLastpage)
en: Enable header on last page
ca: Activa la capçalera a la darrera pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerLastpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Last page
ca: Última pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerOddpages)
en: Enable header on odd pages
ca: Activa la capçalera a les pàgines senars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerOddpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Odd pages
ca: Pàgines senars

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerEvenpages)
en: Enable header on even pages
ca: Activa la capçalera a les pàgines parells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerEvenpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Even pages
ca: Pàgines parells

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerAllpages)
en: Enable header on all pages
ca: Activa la capçalera a totes les pàgines

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerAllpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: All pages
ca: Totes les pàgines

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page Footer
ca: Peu de pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: Enable footer on first page
ca: Activa el peu de pàgina a la primera pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Enable footer on odd pages
ca: Activa el peu de pàgina a les pàgines senars

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Enable footer on even pages
ca: Activa el peu de pàgina a les pàgines parells

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Enable footer on last page
ca: Activa el peu de pàgina a la darrera pàgina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: Enable footer on all pages
ca: Activa el peu de pàgina a totes les pàgines

[ctx: @title:window]
en: Export Report
ca: Exporta l'informe

en: Export to text document is not supported
ca: L'exportació a document de text no està admesa

en: Export to text document failed
ca: Ha fallat en exportar el document de text

[ctx: @info]
en: Failed to export to <filename>%1</filename>
ca: Ha fallat en exportar a <filename>%1</filename>

en: Export to spreadsheet document is not supported
ca: L'exportació a full de càlcul no està admesa

en: Export to spreadsheet failed
ca: Ha fallat en exportar el full de càlcul

en: Export to HTML document is not supported
ca: L'exportació a document HTML no està admesa

en: Export to HTML failed
ca: Ha fallat en exportar a HTML

en: Edit Report
ca: Edita l'informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the report definition
ca: Edita la definició de l'informe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the report design in the report design dialog.
ca: Obre el disseny d'informe al diàleg de disseny d'informe.

en: View report
ca: Visualitza l'informe

en: Undo all changes
ca: Desfés tots els canvis

en: Export report definition
ca: Exporta la definició de l'informe

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<nl/><filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @title:window report data elements]
en: Data Elements
ca: Elements de dades

[ctx: @title:window report section docker]
en: Headers && Footers
ca: Capçaleres i peus de pàgina

[ctx: @title:window report group section docker]
en: Groups
ca: Grups

[ctx: @title:column]
en: Column
ca: Columna

[ctx: @title:column]
en: Sort
ca: Ordena

[ctx: @title:column]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: @title:column]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: @title:column]
en: Page Break
ca: Salt de pàgina

[ctx: @info:tooltip]
en: Groups data by the selected column
ca: Agrupa les dades per a la columna seleccionada

[ctx: @info:tooltip]
en: Sorts data
ca: Ordena les dades

[ctx: @info:tooltip]
en: Show header section
ca: Mostra la secció de capçalera

[ctx: @info:tooltip]
en: Show footer section
ca: Mostra la secció de peu de pàgina

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert page break
ca: Insereix un salt de pàgina

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Yes
ca: Sí

en: After footer
ca: Després del peu de pàgina

en: Before header
ca: Abans del peu de pàgina

en: Nothing
ca: Res

en: Report File
ca: Fitxer d'informe

en: Report Template
ca: Plantilla d'informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Report name
ca: Nom de l'informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Report template file name
ca: Nom del fitxer de plantilla d'informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the generated report file
ca: Nom del fitxer de l'informe generat

[ctx: @info:tooltip]
en: Information added to filename
ca: Informació afegida al nom del fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Add and generate reports</title><para>Enables you to add and generate reports based on Open Document (.odf) files.</para><para>You can create a report template using any Open Document text editor.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
ca: <title>Afegeix i genera informes</title><para>Permet afegir i generar informes basats en fitxers Open Document (.odf).</para><para>Podeu crear una plantilla d'informe usant qualsevol editor de text d'Open Document.<nl/><link url='%1'>Més...</link></para>

en: Add Report
ca: Afegeix un informe

en: Remove Report
ca: Elimina un informe

en: Generate Report
ca: Genera informe

en: New report
ca: Informe nou

[ctx: @title:window]
en: Generate Report
ca: Genera informe

en: Failed to generate %1.
    Template file name is empty.
ca: Ha fallat en generar %1.
    El nom del fitxer de plantilla està buit.

en: Failed to generate %1.
    Report file name is empty.
ca: Ha fallat en generar %1.
    El nom del fitxer d'informe està buit.

en: File exists. Continue?
ca: El fitxer ja existeix. Continuo?

en: Report Generation
ca: Generació de l'informe

en: Failed to open report generator
ca: Ha fallat en obrir el generador d'informes

en: Failed to create report
ca: Ha fallat en crear l'informe

[ctx: @title:window]
en: Report Generation
ca: Generació de l'informe

[ctx: @info]
en: Report file generated:<nl/><filename>%1</filename>
ca: S'ha generat el fitxer d'informe:<nl/><filename>%1</filename>

en: Allocate
ca: Assigna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
ca: Grup:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose resource from address book
ca: Selecciona un recurs des de la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_initialslabel)
en: Initials:
ca: Inicials:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_emaillabel)
en: Email:
ca: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Resource type:
ca: Tipus de recurs:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Team
ca: Equip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_unitslabel)
en: Available:
ca: Disponible:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_calendarlabel)
en: Calendar:
ca: Calendari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbfromunlimited) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbuntilunlimited)
en: Unlimited
ca: No limitat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_untilgroup)
en: Until
ca: Fins a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRequired)
en: Required resources:
ca: Recursos requerits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Hourly rate:
ca: Freqüència horària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Overtime rate:
ca: Freqüència extra:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Open Link
ca: Obre l'enllaç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KPlato::StandardWorktimeDialogBase)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
ca: Aquests valors s'usen si la vostra estimació no és en hores.
    Diguem que les hores per dia són 8. Si estimeu que una tasca necessita tres dies d'esforç per a completar-se, això es converteix a 24 hores quan es planifica la tasca. El temps real que caldrà per a completar-la depèn, naturalment, de la disponibilitat de la persona (o persones) assignada a la tasca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours per year:
ca: Hores per any:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per month:
ca: Hores per mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per week:
ca: Hores per setmana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
ca: Aquests valors s'usen quan estimeu l'esforç necessari per a completar una tasca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per day:
ca: Hores per dia:

en: Tasks Settings
ca: Arranjament de tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify tasks
ca: Modifica les tasques

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Tasks
ca: Modifica les tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsib&le:
ca: Responsab&le:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Sched&ule:
ca: Plani&ficació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Es&timate:
ca: Es&timat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Ris&k:
ca: Ris&c:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimistic:
ca: Optimista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic:
ca: Pessimista:

en: &Try
ca: &Prova

en: modified
ca: modificat

en: &Details
ca: &Detalls

en: Get help...
ca: Obtén ajuda...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
ca: Acoblador flotant

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
ca: Tanca l'acoblador

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
ca: Redueix l'acoblador

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
ca: Bloqueja l'acoblador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
ca: &Encripta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
ca: Paraules clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
ca: Assumpte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
ca: Última impressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
ca: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
ca: Temps total d'edició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
ca: Encriptatge:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ca: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
ca: Número de revisió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
ca: Modificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
ca: Comentaris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
ca: Creat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
ca: Camí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
ca: &Inicialitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
ca: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ca: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
ca: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
ca: Empresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
ca: Telèfon (casa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
ca: Telèfon (feina):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
ca: Carrer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
ca: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
ca: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
ca: País:

en: Author
ca: Autor

en: Last saved by
ca: Desat per darrer cop per

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
ca: Useu «;» (Exemple: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
ca: Aquest document es desencriptarà

en: Do not decrypt
ca: No el desencriptis

en: This document is encrypted
ca: Aquest document està encriptat

en: D&ecrypt
ca: D&esencripta

en: This document will be encrypted.
ca: Aquest document s'encriptarà.

en: Do not encrypt
ca: No l'encriptis

en: This document is not encrypted
ca: Aquest document no està encriptat

en: This document does not support encryption
ca: Aquest document no té compatibilitat amb l'encriptatge

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
ca: <qt>Desencriptar el document n'eliminarà la protecció per contrasenya.<p>Encara voleu desencriptar el fitxer?</qt>

en: Confirm Decrypt
ca: Confirmació de desencriptació

en: Decrypt
ca: Desencriptació

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
ca: <qt>El vostre document no es pot desar automàticament.<p>Per a completar el desencriptatge, si us plau, deseu el document.</qt>

en: Save Document
ca: Desa el document

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
ca: <qt>El document s'ha modificat des que es va obrir. Per a completar el desencriptatge, cal desar el document.<p>Voleu desar ara el document?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
ca: <qt>El document està desat ara com a %1. Cal canviar el document a <b>OASIS OpenDocument</b> per tal d'encriptar-lo.<p>Voleu canviar el fitxer a OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
ca: Canvia el tipus de fitxer

en: Change
ca: Canvia

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
ca: <qt>El vostre document no es pot desar automàticament.<p>Per a completar l'encriptatge, si us plau, deseu el document.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
ca: <qt>S'ha modificat el document des que es va obrir. Per a completar l'encriptatge, cal desar el document.<p>Voleu desar ara el document?</qt>

en: Page Layout
ca: Disposició de la pàgina

en: Apply to document
ca: Aplica al document

en: Left Edge:
ca: Vora esquerra:

en: Right Edge:
ca: Vora dreta:

en: Binding Edge:
ca: Vora d'enquadernació:

en: Page Edge:
ca: Vora de la pàgina:

en: Facing Pages:
ca: Pàgines cara a cara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
ca: Pàgines cara a cara

en: Page Layout:
ca: Disposició de la pàgina:

en: Page spread
ca: Escampat de pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
ca: Unitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
ca: Estil de seguiment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
ca: Alçada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
ca: Orientació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
ca: Vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
ca: Apaïsat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
ca: Pàgines cara a cara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
ca: Cara simple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
ca: Direcció del text:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
ca: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
ca: Marges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
ca: Dalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
ca: Vora d'enquadernació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
ca: Vora de la pàgina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
ca: Baix:

[ctx: title@column]
en: Parameter
ca: Paràmetre

[ctx: title@column]
en: Substitution
ca: Substitució

en: All supported formats
ca: Tots els formats acceptats
