krossmodulekplato - en to cs translation catalogue (47 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
cs: Přidat úlohu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
cs: Přidat skupinu zdrojů

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
cs: Přidat zdroj

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select from:
cs: Vybrat z:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Tasks
cs: Úlohy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Resources
cs: Zdroje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Accounts
cs: Účty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeaders)
en: Include headers
cs: Vložit hlavičky

en: Schedule Name
cs: Jméno plánu

en: Export Selected Schedule
cs: Exportovat vybraný plán

en: Schedules
cs: Plány

en: Save
cs: Uložit

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Error
cs: Chyba

en: No file selected
cs: Není vybrán žádný soubor

en: Open
cs: Otevřít

en: Information
cs: Informace

en: Select schedule
cs: Vyberte plán

en: Select data
cs: Vyberte data

en: Export ods file
cs: Exportovat soubor ods

en: Spreadsheet
cs: Sešit

en: Could not select cell 'A1'
cs: Nelze vybrat buňku 'A1'

en: Could not write to file:
    %1
cs: Nelze zapsat do souboru:
    %1

en: Warning
cs: Varování

en: Resources Import
cs: Import zdrojů

en: Plan Resources
cs: Zdroje Planu

[ctx: (qtundo_format )]
en: Import resources
cs: Importovat zdroje

en: Could not open document: %1
cs: Nelze otevřít dokument: %1

en: No resource to copy from
cs: Nemá se z čeho kopírovat

en: Unable to create copy of resource: %1
cs: Nelze vytvořit kopii zdroje: %1

en: Calendar already exists: %1
cs: Kalendář již existuje: %1

en: Unable to create copy of calendar: %1
cs: Nelze vytvořit kopii kalendáře: %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
cs: Importovat

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
cs: Importovat obsah

note: i18n: tag script attribute text
en: Resources from Plan File
cs: Zdroje ze souboru Planu

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import resources from project file
cs: Skript v Pythonu pro importování zdrojů s projektového souboru

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
cs: Exportovat

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
cs: Exportovat obsah

note: i18n: tag script attribute text
en: To ods
cs: Do ods

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
cs: Nástroje

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
cs: Různé skripty

note: i18n: tag script attribute text
en: Online Help
cs: Nápověda online

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script that uses the KHTML Part to display the Plan Scripting online help
cs: Skript v jazyce Python který používá KHTML pro zobrazení online nápovědy pro skriptování Plan

note: i18n: tag collection attribute text
en: Samples
cs: Ukázky

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Samples to demonstrate scripting with Plan
cs: Ukázky pro demonstraci skriptování v Plan

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Project Information...
cs: Vytisknout informaci projektu...
