krossmodulekplato - en to da translation catalogue (83 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
da: Tilføj opgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
da: Tilføj ressourcegruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
da: Tilføj ressource

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add external appointment
da: Tilføj ekstern aftale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear external appointments
da: Ryd eksterne aftaler

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear all external appointments
da: Ryd alle eksterne aftaler

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set resource team members
da: Angiv medlemmer af ressourcehold

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
da: Værk&tøjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select from:
da: Vælg fra:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Tasks
da: Opgaver

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Resources
da: Ressourcer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Accounts
da: Konti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeaders)
en: Include headers
da: Inkludér headers

en: Schedule Name
da: Skemanavn

[ctx: (qtundoformat)]
en: Clear all external appointments
da: Ryd alle eksterne aftaler

en: Busy Information Export
da: Eksport af optaget-information

en: Export Selected Schedule
da: Eksportér markerede skemaer

en: Schedules
da: Skemaer

en: Export Busy Info File
da: Eksportér optaget-info-fil

en: Save
da: Gem

en: All Files
da: Alle filer

en: Error
da: Fejl

en: No file selected
da: Ingen fil valgt

en: No schedule selected
da: Intet skema valgt

en: Busy Information Import
da: Import af optaget-information

en: Import Busy Info File
da: Importér optaget-info-fil

en: Open
da: Åbn

[ctx: (qtundo_format)]
en: Import resource busy information
da: Importér ressourcens optaget-information

en: Cannot load data from project with the same identity
da: Kan ikke indlæse data fra projekt med samme identitet

en: Failed to start Sheets. Is Sheets installed?
da: Kunne ikke starte Sheets. Er Sheets installeret?

en: No data to export
da: Ingen data at eksportere

en: You must select a file to write to
da: Du skal vælge en fil at skrive til

en: Data saved to file:
    %1
da: Data gemt til fil:
    %1

en: No properties to export
da: Ingen egenskaber at eksportere

en: Select schedule
da: Vælg skema

en: Select data
da: Vælg data

en: Export ods file
da: Eksportér ODS-fil

en: Spreadsheet
da: Regneark

en: No current sheet.
da: Intet aktuelt ark.

en: Invalid sheet '%1' defined.
da: Ugyldigt ark "'%1" defineret.

en: Could not select cell 'A1'
da: Kunne ikke vælge cellen "A1"

en: Could not write to file:
    %1
da: Kunne ikke skrive til fil:
    %1

en: Failed to set all properties of '%1' to cell '%2'
da: Kunne ikke sætte alle egenskaber for "%1" til cellen "%2"

en: Warning
da: Advarsel

en: Resources Import
da: Import af ressourcer

en: Plan Resources
da: Plan ressourcer

[ctx: (qtundo_format )]
en: Import resources
da: Importér ressourcer

en: Could not open document: %1
da: Kunne ikke åbne dokumentet: %1

en: No project to import from
da: Intet projekt at importere fra

en: Project identities are identical
da: Projektidentiteterne er ens

en: Unable to create copy of resource group: %1
da: Kan ikke oprette kopi af ressourcegruppen: %1

en: No resource to copy from
da: Ingen ressource at kopiere fra

en: Unable to create copy of resource: %1
da: Kan ikke oprette kopi af ressourcen: %1

en: Calendar already exists: %1
da: Kalenderen findes allerede: %1

en: Unable to create copy of calendar: %1
da: Kan ikke oprette kopi af kalender: %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: Resource Busy Information
da: Ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Handle resource busy information
da: Håndtér ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag script attribute text
en: Export Resource Busy Information
da: Eksportér ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to export busy information to file
da: Python-script til at eksportere optaget-information til en fil

note: i18n: tag script attribute text
en: Import Resource Busy Information
da: Importér ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import busy information from file
da: Python-script til at importere optaget-information fra en fil

note: i18n: tag script attribute text
en: Clear Resource Busy Information
da: Ryd ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to clear the imported resource busy information
da: Python-script til at rydde importeret ressourcen er optaget-information

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
da: Importér

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
da: Importér indhold

note: i18n: tag script attribute text
en: Resources from Plan File
da: Ressourcer fra Plan-fil

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import resources from project file
da: Python-script til at importere ressourcer fra en projektfil

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
da: Eksportér

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
da: Eksportér indhold

note: i18n: tag script attribute text
en: To csv
da: Til CSV

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data as comma separated values
da: Eksportér data som kommaseparerede værdier (CSV)

note: i18n: tag script attribute text
en: To ods
da: Til ODS

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data to Open Spreadsheet document
da: Eksportér data til Open Spreadsheet-dokument

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
da: Værktøjer

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
da: Diverse scripts

note: i18n: tag script attribute text
en: Online Help
da: Online hjælp

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script that uses the KHTML Part to display the Plan Scripting online help
da: Python-script som bruger KHTML Part til at vise online hjælp til Plan-scripting

note: i18n: tag collection attribute text
en: Samples
da: Eksempler

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Samples to demonstrate scripting with Plan
da: Eksempler der demonstrerer scripting med Plan

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Project Information...
da: Skriv projektinformation...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print project information
da: Eksempel på python-script der skriver projektinformation

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Resource busy Information...
da: Skriv ressourcen er optaget-information...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print resource busy information
da: Eksempel på python-script der skriver ressourcen er optaget-information
