kplato - en to el translation catalogue (265 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
el: Έ&ργο

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

note: i18n: ectx: ToolBar (edit)
en: Edit
el: Επεξεργασία

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
el: Όνομα υπεύθυνου εργασίας

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
el: Τύπος περιορισμού χρονοπρογραμματισμού

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
el: Καθορίζει πώς χρησιμοποιείται ο περιορισμός ώρας έναρξης

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
el: Περιορισμός ημερομηνίας και ώρας έναρξης

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
el: Καθορίζει πώς χρησιμοποιείται ο περιορισμός ώρας πέρατος

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
el: Περιορισμός ημερομηνίας και ώρας πέρατος

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
el: Τύπος εκτίμησης

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
el: Μονάδα χρόνου εκτίμησης

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
el: Αναμενόμενη εκτίμηση

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
el: Αισιόδοξη εκτίμηση

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
el: Απαισιόδοξη εκτίμηση

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
el: Περιγραφή εργασίας

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
el: Διαβάθμιση

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
el: Γραμμικό

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
el: Επίπεδο

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
el: Ενεργοποίηση χρωμάτων επιπέδων εργασίας περίληψης

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
el: Προκαθορισμένο χρώμα εργασίας περίληψης

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
el: Χρώμα εργασίας περίληψης, επίπεδο 1

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
el: Χρώμα εργασίας περίληψης, επίπεδο 2

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
el: Χρώμα εργασίας περίληψης, επίπεδο 3

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
el: Χρώμα εργασίας περίληψης, επίπεδο 4

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
el: Χρώμα εργασίας σε κανονική κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
el: Χρώμα εργασίας σε κρίσιμη κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
el: Χρώμα εργασίας σε ολοκληρωμένη κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
el: Χρώμα εργασίας σε κατάσταση σφάλματος

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
el: Χρώμα ορόσημου σε κανονική κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
el: Χρώμα ορόσημου σε κρίσιμη κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
el: Χρώμα ορόσημου σε ολοκληρωμένη κατάσταση

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
el: Χρώμα ορόσημου σε κατάσταση σφάλματος

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
el: Αυτόματος έλεγχος για νέα πακέτα εργασίας

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
el: Κατάλογος όπου το Plan ανακτά πακέτα εργασίας από τα μέλη του έργου

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
el: Αν ενεργοποιηθεί, το Plan θα διαγράψει το αρχείο μετά την ανάγνωση

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
el: Αν ενεργοποιηθεί, το Plan θα αποθηκεύσει το αρχείο μετά την ανάγνωση

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
el: Κατάλογος όπου το Plan αποθηκεύει πακέτα εργασίας μετά την ανάγνωση του πακέτου

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
el: Η ελάχιστη επιτρεπόμενη μονάδα διάρκειας

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
el: Η μέγιστη επιτρεπόμενη μονάδα διάρκειας

en: Work & Vacation
el: Εργασία & διακοπές

en: Task Defaults
el: Προκαθορισμένα εργασίας

en: Task Colors
el: Χρώματα εργασίας

en: Work Package
el: Πακέτο εργασίας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
el: Το υπεύθυνο πρόσωπο γι' αυτή την εργασία.
    
    Αυτό δεν περιορίζεται στα πρόσωπα που είναι διαθέσιμα σε μια ομάδα πόρων αλλά μπορεί να είναι οποιοδήποτε πρόσωπο. Μπορείτε ακόμη να προσπελάσετε απευθείας το βιβλίο διευθύνσεων με το κουμπί επιλογής.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
el: Περιγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
el: Διαβάθμιση:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
el: Εργασία περίληψης

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
el: Προκαθορισμένο:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
el: Χρήση χρωμάτων επιπέδου

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
el: Επίπεδο 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
el: Επίπεδο 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
el: Επίπεδο 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
el: Επίπεδο 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
el: Εργασία

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
el: Κανονικό:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
el: Κρίσιμο:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
el: Ολοκληρωμένο:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
el: Σφάλμα:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
el: Ορόσημο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
el: Υπεύθυνος:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
el: Εισαγάγετε ένα πρόσωπο από το βιβλίο διευθύνσεών σας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
el: Εισαγάγετε ένα πρόσωπο από το βιβλίο διευθύνσεών σας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
el: Επιλογή...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
el: Περιορισμός χρονοπρογραμματισμού:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
el: Το συντομότερο δυνατόν

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
el: Το αργότερο δυνατόν

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
el: Πρέπει να αρχίσει την

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
el: Πρέπει να τελειώσει την

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
el: Έναρξη όχι ενωρίτερα από

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
el: Τέλος όχι αργότερα από

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
el: Σταθερό χρονικό διάστημα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
el: Χρήση περιορισμού ώρας έναρξης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
el: Τρέχουσα ημερομηνία και ώρα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
el: Τρέχουσα ημερομηνία, καθορισμένη ώρα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
el: Καθορισμένη ημερομηνία και ώρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
el: Περιορισμός ώρας έναρξης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
el: Χρήση περιορισμού ώρας πέρατος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
el: Περιορισμός ώρας πέρατος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
el: Τύπος εκτίμησης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
el: Προσπάθεια

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
el: Διάρκεια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
el: Αναμενόμενη εκτίμηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
el: Αισιόδοξη εκτίμηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
el: Απαισιόδοξη εκτίμηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
el: Έλεγχος για πακέτα εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
el: Διαγραφή αρχείου μετά την ανάκτηση

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
el: Αυτό το έγγραφο δεν έχει έκδοση σύνταξης.
    Το άνοιγμα με το Plan ίσως προκαλέσει απώλεια πληροφοριών.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: File-Format Error
el: Σφάλμα τύπου αρχειοθέτησης

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
el: Αυτό το έγγραφο δημιουργήθηκε με μια νεότερη έκδοση του KPlato από αυτή που το Plan μπορεί να φορτώσει.
    Έκδοση σύνταξης: %1
    Το άνοιγμα με αυτήν την έκδοση του Plan ίσως προκαλέσει απώλεια πληροφοριών.

en: File-Format Mismatch
el: Ασυμφωνία τύπων αρχειοθέτησης

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
el: Αυτό το έγγραφο δημιουργήθηκε με μια νεότερη έκδοση του KPlatoWork (έκδοση σύνταξης: %1)
    Το άνοιγμα με αυτήν την έκδοση του PlanWork θα προκαλέσει απώλεια πληροφοριών.

en: Project Planning and Management Tool
el: Εργαλείο σχεδιασμού και διαχείρισης

en: Copyright 1998-%1, The Plan Team
el: Copyright 1998-%1, Η ομάδα του Plan

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
el: Χρονοπρογραμματιστής δικτύου εξαρτήσεων

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
el: Ενσωματωμένος χρονοπρογραμματιστής με βάση το δίκτυο (PERT)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
el: <title>Χρονοπρογραμματισμός δικτύου (PERT) </title><para>Ο χρονοπρογραμματιστής δικτύου γενικά χρονοπρογραμματίζει εργασίες σύμφωνα με τις εξαρτήσεις τους. Όταν η εργασία προγραμματίζεται, προγραμματίζεται πλήρως, δεσμεύοντας τους εκχωρημένους πόρους αν είναι διαθέσιμοι. Αν η υπερβολική δέσμευση δεν επιτρέπεται, οι επόμενες εργασίες που απαιτούν τον ίδιο πόρο θα προγραμματιστούν ετεροχρονισμένα.</para><para>Εργασίες με χρονικούς περιορισμούς θα προγραμματιστούν πρώτες για να ελαχιστοποιήσουν το πρόβλημα με τις συγκρούσεις πόρων</para><para><note>Ο χρονοπρογραμματιστής αυτός δεν χειρίζεται καλά τις συγκρούσεις πόρων.<nl/>Μπορείτε να προσπαθήσετε με διαφορετικό χρονοπρογραμματιστή αν είναι διαθέσιμος. Μπορείτε επίσης να τροποποιήσετε τις καταχωρήσεις πόρων ή να προσθέσετε πλασματικές εξαρτήσεις για να αποφύγετε τις συγκρούσεις.</note></para>

en: Insert File
el: Εισαγωγή αρχείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
el: Τρέχον κόμβος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
el: Εισαγωγή στο επίπεδο κορυφής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
el: Εισαγωγή ως απόγονο στον τρέχοντα κόμβο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
el: Εισαγωγή μετά τον τρέχοντα κόμβο

en: Invalid document. No mimetype specified.
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Δεν καθορίστηκε τύπος mime.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Αναμενόταν τύπος mime application/x-vnd.kde.plan, ελήφθη %1

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
el: Αυτό το έγγραφο δημιουργήθηκε με μια νεότερη έκδοση του Plan (έκδοση σύνταξης: %1)
    Το άνοιγμα με αυτήν την έκδοση του Plan θα προκαλέσει απώλεια πληροφοριών.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας του αρχείου πακέτου εργασίας για αποθήκευση: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
el: Αδυναμία εγγραφής '%1'. Κατάτμηση πλήρης;

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Αναμενόταν τύπος mime application/x-vnd.kde.plan.work, ελήφθη %1

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
el: Αυτό το έγγραφο δημιουργήθηκε με μια νεότερη έκδοση του PlanWork (έκδοση σύνταξης: %1)
    Το άνοιγμα με αυτήν την έκδοση του PlanWork θα προκαλέσει απώλεια πληροφοριών.

en: Internal error, failed to insert file.
el: Εσωτερικό σφάλμα, αποτυχία εισαγωγής αρχείου.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
el: Εισαγωγή έργου

en: Schedule Selector
el: Επιλογέας χρονοπρογραμματισμού

en: Show Selector
el: Εμφάνιση επιλογέα

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Define Estimate Conversions...
el: Ορισμός μετατροπών εκτίμησης...

en: Define WBS Pattern...
el: Ορισμός μοτίβου δομής έργου (WBS)...

en: Define Currency...
el: Ορισμός νομίσματος...

en: Insert Project File...
el: Εισαγωγή αρχείου έργου...

en: Open Report Definition File...
el: Άνοιγμα αρχείου ορισμού αναφοράς...

en: Progress...
el: Πρόοδος...

en: Delete Task
el: Διαγραφή εργασίας

en: Description...
el: Περιγραφή...

en: Indent Task
el: Εσοχή εργασίας

en: Unindent Task
el: Ακύρωση εσοχής εργασίας

en: Move Task Up
el: Μετακίνηση εργασίας πάνω

en: Move Task Down
el: Μετακίνηση εργασίας κάτω

en: Edit Resource...
el: Επεξεργασία πόρου...

en: Edit Dependency...
el: Επεξεργασία εξάρτησης...

en: Delete Dependency
el: Διαγραφή εξάρτησης

[ctx: @info]
en: <note>This action cannot be undone.</note><nl/><nl/>Create a new Project from the current project with new project- and task identities.<nl/>Resource- and calendar identities are not changed.<nl/>All scheduling information is removed.<nl/><nl/>Do you want to continue?
el: <note>Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.</note><nl/><nl/>Δημιουργήστε ένα νέο έργο αό το τρέχον με νέες ταυτότητες έργου και εργασιών.<nl/>Οι ταυτότητες των πόρων και του ημερολογίου παραμένουν χωρίς αλλαγές.<nl/>Όλες οι προγραμματισμένες πληροφορίες έχουν διαγραφεί.<nl/><nl/>Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Task Status Report
el: Αναφορά κατάστασης εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
el: Επεξεργασία ημερών εργασίας και διακοπών για τους πόρους

en: Cost Breakdown Structure
el: Επεξεργασία δομής ανάλυσης κόστους

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
el: Επεξεργασία δομής ανάλυσης κόστους.

en: Resources
el: Πόροι

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
el: Επεξεργασία δομής ανάλυσης πόρων

en: Tasks
el: Εργασίες

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
el: Επεξεργασία δομής ανάλυσης εργασίας

en: Dependencies (Graphic)
el: Εξαρτήσεις (γράφημα)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
el: Επεξεργασία εξαρτήσεων εργασίας

en: Dependencies (List)
el: Εξαρτήσεις (λίστα)

en: Schedules
el: Χρονικοί προγραμματισμοί

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
el: Υπολογισμός και ανάλυση χρονικών προγραμματισμών του έργου

en: Project Performance Chart
el: Διάγραμμα απόδοσης έργου

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
el: Προβολή πληροφοριών κατάστασης έργου

en: Task Status
el: Κατάσταση εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
el: Προβολή πληροφοριών προόδου εργασίας

en: Task Execution
el: Εκτέλεση εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
el: Προβολή πληροφοριών εκτέλεσης εργασίας

en: Work Package View
el: Προβολή πακέτου εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
el: Προβολή πληροφοριών πακέτου εργασίας

[ctx: @info:tooltip]
en: View Gantt chart
el: Προβολή διαγράμματος Gantt

en: Milestone Gantt
el: Ορόσημο Gantt

[ctx: @info:tooltip]
en: View milestone Gantt chart
el: Προβολή διαγράμματος ορόσημων Gantt

en: Resource Assignments
el: Ορισμοί πόρων

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
el: Προβολή ορισμών πόρων σε πίνακα

en: Resource Assignments (Gantt)
el: Ορισμοί πόρων (Gantt)

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in Gantt chart
el: Προβολή ορισμών πόρων σε διάγραμμα Gantt

en: Cost Breakdown
el: Ανάλυση κόστους

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
el: Προβολή προγραμματισμένου και πραγματικού κόστους

en: Tasks Performance Chart
el: Διάγραμμα απόδοσης εργασιών

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
el: Προβολή πληροφοριών κατάστασης απόδοσης εργασιών

en: Report
el: Αναφορά

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
el: Αναφορά προβολής

en: Editors
el: Επεξεργαστές

en: Views
el: Προβολές

[ctx: Project execution views]
en: Execution
el: Εκτέλεση

en: Reports
el: Αναφορές

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
el: Υπολογισμός %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
el: Αδυναμία δημιουργίας αφετηρίας. Το έργο έχει ήδη αφετηρία.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
el: Ο χρονοπρογραμματισμός έχει αφετηρία. Επιθυμείτε την αφαίρεση της αφετηρίας;

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
el: Μηδενισμός αφετηρίας %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
el: Αφετηρία %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
el: Προσθήκη χρονικού προγραμματισμού %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
el: Διαγραφή χρονικού προγραμματισμού %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
el: Μετακίνηση χρονικού προγραμματισμού %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
el: Προσθήκη ορόσημου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
el: Προσθήκη υπο-ορόσημου

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
el: Μια προγραμματισμένη εργασία θα διαγραφεί. Αυτό θα ακυρώσει το πρόγραμμα.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
el[0]: Διαγραφή εργασίας
el[1]: Διαγραφή εργασιών

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
el: Η εργασία αυτή προγραμματίστηκε. Αυτό θα ακυρώσει τον προγραμματισμό.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
el: Εσοχή εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
el: Ακύρωση εσοχής εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
el: Μετακίνηση εργασίας πάνω

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
el: Μετακίνηση εργασίας κάτω

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
el: Προσθήκη εξάρτησης εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
el: Διαγραφή εξάρτησης εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
el[0]: Διαγραφή πόρου
el[1]: Διαγραφή πόρων

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
el[0]: Διαγραφή ομάδας πόρων
el[1]: Διαγραφή ομάδων πόρων

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
el: Ένας χρονικά προγραμματισμένος πόρος θα διαγραφεί. Αυτό θα ακυρώσει το χρονικό προγραμματισμό.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroups and resources
el: Διαγραφή ομάδων πόρων και πόρων

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
el: Τροποποίηση ονόματος

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
el: Τροποποίηση ονόματος εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
el: Τροποποίηση ονόματος ορόσημου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
el: Τροποποίηση ονόματος εργασίας περίληψης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
el: Τροποποίηση ονόματος έργου

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
el: Μη προγραμματισμένο

en: Failed to open temporary file
el: Αποτυχία ανοίγματος προσωρινού αρχείου

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
el: Αποτυχία αποθήκευσης σε προσωρινό αρχείο:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
el: Πακέτο εργασίας: %1

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/><filename>%1</filename>
el: Αποτυχία αποθήκευσης σε προσωρινό αρχείο:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package for project: %1
el: Πακέτο εργασίας για το έργο: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
el: Διαχειριστής:

en: Project:
el: Έργο:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
el: από

en: Page
el: Σελίδα

[ctx: Task name]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
el: Ολοκλήρωση (%)

en: Removing this category will also remove all its views.
el: Η αφαίρεση αυτής της κατηγορίας θα αφαιρέσει και όλες τις προβολές.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
el: Μετονομασία

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
el: Μετονομασία

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
el: Εισαγωγή...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The category of the view
el: Η κατηγορία της προβολής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
el: Κατηγορία:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The view is placed after this view
el: Η προβολή τοποθετήθηκε μετά από αυτήν την προβολή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
el: Μετά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: The type of view
el: Ο τύπος της προβολής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
el: Τύπος προβολής:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewnameLabel)
en: The name of the view
el: Το όνομα της προβολής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
el: Όνομα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The views description
el: Περιγραφή των εργασιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: Description:
el: Περιγραφή:

[ctx: @title:window]
en: Add View
el: Προσθήκη προβολής

en: Resource Editor
el: Επεξεργαστής πόρων

en: Task Editor
el: Επεξεργαστής εργασιών

en: Work & Vacation Editor
el: Επεξεργαστής εργάσιμων & διακοπών

en: Accounts Editor
el: Επεξεργαστής λογαριασμών

en: Dependency Editor (Graphic)
el: Επεξεργαστής εξαρτήσεων (γράφημα)

en: Dependency Editor (List)
el: Επεξεργαστής εξαρτήσεων (λίστα)

en: Schedule Handler
el: Χειριστής χρονικού προγραμματισμού

en: Task View
el: Προβολή εργασίας

en: Gantt View
el: Προβολή Gantt

en: Milestone Gantt View
el: Προβολή ορόσημου Gantt

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
el: <title>Η κατηγορία της προβολής</title><nl/>Η προβολή τοποθετείται κάτω από αυτήν την κατηγορία στον επιλογέα προβολών.<nl/>Μπορείτε να επεξεργαστείτε το όνομα της κατηγορίας για να δημιουργήσετε μια νέα κατηγορία.

en: Top
el: Πάνω

[ctx: @title:window]
en: Configure View
el: Διαμόρφωση προβολής

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>Selecting a different category will move the view to the new category.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
el: <title>Η κατηγορία της προβολής</title><nl/>Η προβολή τοποθετείται κάτω από αυτήν την κατηγορία στον επιλογέα προβολών.<nl/>Η επιλογή διαφορετικής κατηγορίας θα μετακινήσει την προβολή στη νέα κατηγορία.<nl/>Μπορείτε να επεξεργαστείτε το όνομα της κατηγορίας για να δημιουργήσετε μια νέα κατηγορία.

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
el: Διαμόρφωση κατηγορίας

[ctx: @title:window]
en: Add Report
el: Προσθήκη αναφοράς

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
el: Επιλογέας προβολής [τροποποιημένος]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
el: Επιλογέας προβολής

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
el: Λέξεις

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
el: Προτάσεις

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
el: Συλλαβές

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
el: Γραμμές

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
el: Χαρακτήρες μαζί με κενά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
el: Χαρακτήρες χωρίς κενά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
el: Ευκολία ανάγνωσης Flesch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
el: Συμπερίληψη κειμένου από υποσέλιδα και σημειώσεις τέλους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
el: Αυτόματη ανανέωση δεδομένων

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The category is placed after this category
el: Η κατηγορία τοποθετήθηκε μετά από αυτήν την κατηγορία

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The name of the category
el: Το όνομα της κατηγορίας

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The description of the category
el: Η περιγραφή της κατηγορίας
