kplatowork - en to el translation catalogue (73 entries)

en: PlanWork - Work Package handler for the Plan Project Planning Tool
el: PlanWork - Χειριστής πακέτου εργασίας για το εργαλείο προγραμματισμού έργων Plan

en: Copyright 1998-%1, The Plan Team
el: Πνευματικά δικαιώματα 1998-%1, Η ομάδα του Plan

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: ToolBar (view_selection)
en: View
el: Προβολή

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Π&ροβολή

en: File to open
el: Αρχείο για άνοιγμα

en: Failed to open document
el: Αποτυχία ανοίγματος εγγράφου

en: The file %1 does not exist.
el: Το αρχείο %1 δεν υπάρχει.

en: Document is already open:<br>%1
el: Το έγγραφο είναι ήδη ανοικτό:<br>%1

en: Could not extract document from storage:<br>%1
el: Αδυναμία εξαγωγής εγγράφου από το χώρο αποθήκευσης:<br>%1

en: Invalid URL:<br>%1
el: Μη έγκυρο URL:<br>%1

en: Document is already open:<br> %1
el: Το έγγραφο είναι ήδη ανοικτό:<br>%1

en: File does not exist:<br>%1
el: Το αρχείο δεν υπάρχει:<br>%1

en: Edit with:
el: Επεξεργασία με:

en: <p>The work package already exists in the projects store.</p><p>Project: %1<br>Task: %2</p><p>Do you want to update the existing package with data from the new?</p>
el: <p>To πακέτο εργασίας υπάρχει ήδη στο χώρο αποθήκευσης έργων.</p><p>Έργο: %1<br>Εργασία: %2</p><p>Θέλετε να ενημερώσετε το υπάρχον πακέτο με δεδομένα από το νέο;</p>

en: Remove failed. Cannot find work package
el: Αποτυχία αφαίρεσης. Δεν βρέθηκε το πακέτο εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove work package | Remove work packages
el[0]: Αφαίρεση πακέτου εργασίας
el[1]: Αφαίρεση πακέτων εργασίας

en: Failed to load file:<br>%1
el: Αποτυχία φόρτωσης αρχείου:<br>%1

en: Not a valid work package file:<br>%1
el: Δεν είναι έγκυρο αρχείο πακέτου εργασίας:<br>%1

en: Invalid document. The document does not contain 'maindoc.xml'.
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Το έγγραφο δεν περιέχει 'maindoc.xml'.

en: Failed to open file: %1
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου: %1

en: Parsing error in file '%1' at line %2, column %3<br>Error message: %4
el: Σφάλμα σύνταξης στο αρχείο '%1' στη γραμμή %2, στήλη %3<br>Μήνυμα σφάλματος: %4

en: Invalid document. No mimetype specified.
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Δε καθορίστηκε mimetype.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Αναμενόταν τύπος mime application/x-vnd.kde.plan.work, ελήφθη %1

en: This document is a newer version than supported by PlanWork (syntax version: %1)<br>Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
el: Αυτό το έγγραφο είναι μια νεότερη από την υποστηριζόμενη έκδοση του PlanWork (έκδοση σύνταξης: %1)<br>Ανοίγοντάς το με αυτήν την έκδοση του PlanWork θα χαθούν μερικές πληροφορίες.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: File-Format Mismatch
el: Ασυμφωνία τύπων αρχειοθέτησης

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.kplato.work, got %1
el: Μη έγκυρο έγγραφο. Αναμενόταν τύπος mime application/x-vnd.kde.kplato.work, ελήφθη %1

en: Edit failed. Cannot find a work package.
el: Η επεξεργασία απέτυχε. Αδυναμία εύρεσης πακέτου εργασίας.

en: Task Progress
el: Πρόοδος εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
el: Ξεκίνησε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished:
el: Τερματίστηκε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
el: Προσθήκη δεδομένων εισόδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
el: Αφαίρεση δεδομένων εισόδου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
el: Τροποποίηση ολοκλήρωσης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
el: Ορισμός τερματισμένης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
el: Τροποποίηση υπολειπόμενης προσπάθειας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
el: Τροποποίηση πραγματικής προσπάθειας

[ctx: @title:column]
en: Status
el: Κατάσταση

en: Configure View...
el: Διαμόρφωση προβολής...

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
el: Εργασία: %1<nl/>Πραγματική λήξη: %2<nl/>Προγραμματισμένη λήξη: %3<nl/>Κατάσταση: %4<nl/>Project: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6<nl/>Project: %7
el: Εργασία: %1<nl/>Ολοκλήρωση: %2 %<nl/>Πραγματική έναρξη: %3<nl/>Προγραμματισμένη: %4 - %5<nl/>Κατάσταση: %6<nl/>Έργο: %7

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
el: Εργασία: %1<nl/>Προγραμματισμένη: %2 - %3<nl/>Κατάσταση: %4<nl/>Έργο: %5

en: Remove Packages
el: Αφαίρεση πακέτων

en: Remove Package
el: Αφαίρεση πακέτου

en: List
el: Λίστα

[ctx: @info:tooltip]
en: Select task list
el: Επιλογή λίστας εργασιών

[ctx: @info:tooltip]
en: Select timeline
el: Επιλογή χρονοδιαγράμματος

note: i18n("Progress..."), this); collection->addAction("task_progress", actionTaskProgress); connect(actionTaskProgress, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(slotTaskProgress())); ------ Settings
en: Configure PlanWork...
el: Διαμόρφωση του PlanWork...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

[ctx: @verb]
en: View...
el: Προβολή...

en: Send Package...
el: Αποστολή πακέτου...

en: Edit Progress...
el: Πρόοδος επεξεργασίας...

en: View Description...
el: Περιγραφή προβολής...

en: This file is not editable
el: Το αρχείο αυτό δεν είναι επεξεργάσιμο

en: No work package is selected
el: Δεν επελέγη πακέτο εργασίας

en: Cannot find work package
el: Αδυναμία εύρεσης πακέτου εργασίας

en: Could not open temporary file. Sending is aborted.
el: Αδυναμία ανοίγματος προσωρινού αρχείου. Η αποστολή εγκαταλείφθηκε.

en: Work Package: %1
el: Πακέτο εργασίας: %1

en: Document is already open
el: Το έγγραφο είναι ήδη ανοικτό

en: Failed to load project: %1
el: Αποτυχία φόρτωσης έργου: %1

en: Cannot save to empty filename
el: Αδυναμία αποθήκευσης με κενό όνομα αρχείου

en: Could not create the file for saving
el: Αδυναμία δημιουργίας του αρχείου για αποθήκευση

en: Not able to write '%1'. Partition full?
el: Αδυναμία εγγραφής '%1'. Κατάτμηση πλήρης;

en: Failed to open store:
     %1
el: Αποτυχία ανοίγματος αποθήκευσης:
     %1

en: Cannot save to projects store:
    %1
el: Αποτυχία αποθήκευσης στο χώρο αποθήκευσης έργων:
     %1

en: Failed read file:
     %1
el: Αποτυχία ανάγνωσης αρχείου:
     %1

en: Failed write file:
     %1
el: Αποτυχία εγγραφής αρχείου:
     %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge data
el: Συγχώνευση δεδομένων

en: <p>The work package <b>'%2'</b> has an open document.</p><p>Data may be lost if you continue.</p> | <p>The work package <b>'%2'</b> has open documents.</p><p>Data may be lost if you continue.</p>
el[0]: <p>Το πακέτο εργασίας <b>'%2'</b> έχει ένα ανοικτό έγγραφο.</p><p>Ίσως υπάρξει απώλεια δεδομένων αν συνεχίσετε.</p>
el[1]: <p>Το πακέτο εργασίας <b>'%2'</b> έχει ανοικτά έγγραφα.</p><p>Ίσως υπάρξει απώλεια δεδομένων αν συνεχίσετε.</p>

en: <p>The work package <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
el: <p>Το πακέτο εργασίας <b>'%1'</b> έχει τροποποιηθεί.</p><p>Θέλετε να το αποθηκεύσετε;</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not open store:</p><p>%2</p>
el: <p>Πακέτο εργασίας <b>'%1'</b></p><p>Αδυναμία ανοίγματος χώρου αποθήκευσης:</p><p>%2</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not extract file:</p><p>%2</p>
el: <p>Πακέτο εργασίας <b>'%1'</b></p><p>Αδυναμία εξαγωγής αρχείου:</p><p>%2</p>
