krossmodulekplato - en to el translation catalogue (85 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
el: Προσθήκη εργασίας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
el: Προσθήκη ομάδας πόρων

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
el: Προσθήκη πόρου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add external appointment
el: Προσθήκη εξωτερικού ορισμού

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear external appointments
el: Καθαρισμός εξωτερικών ορισμών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear all external appointments
el: Καθαρισμός όλων των εξωτερικών ορισμών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set resource team members
el: Ορισμός μελών ομάδας πόρων

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select from:
el: Επιλογή από:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Tasks
el: Εργασίες

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Resources
el: Πόροι

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Accounts
el: Λογαριασμοί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeaders)
en: Include headers
el: Ενσωμάτωση κεφαλίδων

en: Schedule Name
el: Όνομα προγράμματος

[ctx: (qtundoformat)]
en: Clear all external appointments
el: Καθαρισμός όλων των εξωτερικών ορισμών

en: Busy Information Export
el: Εξαγωγή πληροφοριών Busy

en: Export Selected Schedule
el: Εξαγωγή επιλεγμένου προγράμματος

en: Schedules
el: Προγράμματα

en: Export Busy Info File
el: Αρχείο εξαγωγής πληροφοριών busy

en: Save
el: Αποθήκευση

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Error
el: Σφάλμα

en: No file selected
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: No schedule selected
el: Δεν επιλέχθηκε πρόγραμμα

en: Busy Information Import
el: Εισαγωγή πληροφοριών Busy

en: Import Busy Info File
el: Αρχείο εισαγωγής πληροφοριών busy

en: Open
el: Άνοιγμα

[ctx: (qtundo_format)]
en: Import resource busy information
el: Εισαγωγή πληροφοριών πόρου Busy

en: Cannot load data from project with the same identity
el: Αδυναμία φόρτωσης δεδομένων από έργο όμοιας ταυτότητας

en: Failed to start Sheets. Is Sheets installed?
el: Αποτυχία εκκίνησης του Sheets. Έχει εγκατασταθεί;

en: No data to export
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα για εξσαγωγή

en: You must select a file to write to
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο στο οποίο να γράψετε

en: Data saved to file:
    %1
el: Τα δεδομένα αποθηκεύτηκαν στο αρχείο:
    %1

en: Information
el: Πληροφορίες

en: No properties to export
el: Δεν υπάρχουν ιδιότητες για εξαγωγή

en: Select schedule
el: Επιλογή προγράμματος

en: Data
el: Δεδομένα

en: Select data
el: Επιλογή δεδομένων

en: Export ods file
el: Εξαγωγή ods αρχείου

en: Spreadsheet
el: Φύλλο εργασίας

en: No current sheet.
el: Δεν υπάρχει τρέχον φύλλο.

en: Invalid sheet '%1' defined.
el: Ορίστηκε μη έγκυρο φύλλο '%1'.

en: Could not select cell 'A1'
el: Αδυναμία επιλογής κελιού 'Α1'

en: Could not write to file:
    %1
el: Αδυναμία εγγραφής σε αρχείο:
    %1

en: Failed to set all properties of '%1' to cell '%2'
el: αποτυχία ορισμού όλων των ιδιοτήτων του '%1' στο κελί '%2'

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Resources Import
el: Εισαγωγή πόρων

en: Plan Resources
el: Πόροι Plan

[ctx: (qtundo_format )]
en: Import resources
el: Εισαγωγή πόρων

en: Could not open document: %1
el: Αδυναμία ανοίγματος του εγγράφου: %1

en: No project to import from
el: Κανένα έργο για εισαγωγή

en: Project identities are identical
el: Οι ταυτότητες των έργων είναι ίδιες

en: Unable to create copy of resource group: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου της ομάδας πόρων: %1

en: No resource to copy from
el: Κανένας πόρος για αντιγραφή

en: Unable to create copy of resource: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου του πόρου: %1

en: Calendar already exists: %1
el: Το ημερολόγιο υπάρχει ήδη: %1

en: Unable to create copy of calendar: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου του ημερολογίου: %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: Resource Busy Information
el: Πληροφορίες πόρου Busy

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Handle resource busy information
el: Χειρισμός πληροφοριών πόρου Busy

note: i18n: tag script attribute text
en: Export Resource Busy Information
el: Εξαγωγή πληροφοριών πόρου Busy

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to export busy information to file
el: Σενάριο Python για την εξαγωγή πληροφοριών Busy σε ένα αρχείο

note: i18n: tag script attribute text
en: Import Resource Busy Information
el: Εισαγωγή πληροφοριών πόρου Busy

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import busy information from file
el: Σενάριο Python για την εισαγωγή πληροφοριών Busy από ένα αρχείο

note: i18n: tag script attribute text
en: Clear Resource Busy Information
el: Καθαρισμός πληροφοριών πόρου Busy

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to clear the imported resource busy information
el: Σενάριο Python για τον καθαρισμό των πληροφοριών πόρου Busy που έχει εισαχθεί

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
el: Εισαγωγή

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
el: Εισαγωγή περιεχομένου

note: i18n: tag script attribute text
en: Resources from Plan File
el: Πόροι από αρχείο Plan

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import resources from project file
el: Σενάριο Python για την εισαγωγή πόρων από ένα αρχείο έργου

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
el: Εξαγωγή

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
el: Εξαγωγή περιεχομένου

note: i18n: tag script attribute text
en: To csv
el: Σε csv

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data as comma separated values
el: Εξαγωγή δεδομένων ως διαχωρισμένες με κόμμα τιμές

note: i18n: tag script attribute text
en: To ods
el: Σε ods

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data to Open Spreadsheet document
el: Εξαγωγή δεδομένων σε έγγραφο Open Spreadsheet

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
el: Εργαλεία

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
el: Διάφορα σενάρια

note: i18n: tag script attribute text
en: Online Help
el: Ενεργή βοήθεια

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script that uses the KHTML Part to display the Plan Scripting online help
el: Σενάριο Python που χρησιμοποιεί ένα τμήμα KHTML για την εμφάνιση online βοήθειας γραφής σεναρίων του Plan

note: i18n: tag collection attribute text
en: Samples
el: Δείγματα

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Samples to demonstrate scripting with Plan
el: Δείγματα για την επίδειξη γραφής σεναρίων με το Plan

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Project Information...
el: Εκτύπωση πληροφοριών έργου...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print project information
el: Παράδειγμα σεναρίου python για την εκτύπωση των πληροφοριών έργου

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Resource busy Information...
el: Εκτύπωση πληροφοριών πόρου busy...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print resource busy information
el: Παράδειγμα σεναρίου python που εκτυπώνει πληροφορίες ενός πόρου busy
