calligraplan - en to eu translation catalogue (389 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
eu: &Proiektua

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (edit)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrYear), group (EstimateConversion)
en: Hours per year
eu: Urteko orduak:

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrMonth), group (EstimateConversion)
en: Hours per month
eu: Hilabeteko orduak:

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrWeek), group (EstimateConversion)
en: Hours per week
eu: Asteko orduak:

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrDay), group (EstimateConversion)
en: Hours per day
eu: Eguneko orduak:

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeek), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week
eu: Sortu lan-astea

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week options
eu: Sortu lan-asteko aukerak

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: If none exists
eu: Bat ere ez badago

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: Always
eu: Beti

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidays), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays
eu: Sortu jaiegunak

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays options
eu: Sortu jaiegunen aukerak

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: In base calendar
eu: Oinarrizko egutegiak

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As sub-calendar
eu: Azpi-egutegi gisa

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As separate calendar
eu: Egutegi bereizi gisa

note: i18n: ectx: label, entry (Region), group (CalendarGeneration)
en: Holiday region
eu: Jaiegun eskualdea

note: i18n: ectx: label, entry (Monday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Monday:
eu: Astelehena:

note: i18n: ectx: label, entry (MondayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayStart), group (Working
en: Start of working day
eu: Lanegunaren hasiera

note: i18n: ectx: label, entry (MondayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayEnd), group (WorkingWeek) i18n
en: End of working day
eu: Lanegunaren bukaera

note: i18n: ectx: label, entry (Tuesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday)
en: Tuesday:
eu: Asteartea:

note: i18n: ectx: label, entry (Wednesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday)
en: Wednesday:
eu: Asteazkena:

note: i18n: ectx: label, entry (Thursday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday)
en: Thursday:
eu: Osteguna:

note: i18n: ectx: label, entry (Friday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Friday)
en: Friday:
eu: Ostirala:

note: i18n: ectx: label, entry (Saturday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday)
en: Saturday:
eu: Larunbata:

note: i18n: ectx: label, entry (Sunday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Sunday)
en: Sunday:
eu: Igandea:

note: i18n: ectx: label, entry (Manager), group (Project settings)
en: Name of project manager
eu: Proiektu kudeatzailearen izena

note: i18n: ectx: label, entry (UseSharedResources), group (Project settings)
en: Use shared resources
eu: Erabili partekatutako baliabideak

note: i18n: ectx: label, entry (SharedResourcesFile), group (Project settings)
en: File to contain shared resources
eu: Partekatutako baliabideak edukitzeko fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (SharedProjectsPlace), group (Project settings)
en: Directory that contains projects that share resources
eu: Baliabideak partekatzen dituzten proiektuak dituen direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectDescription), group (Project settings)
en: Project description
eu: Proiektuaren deskribapena

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
eu: Zereginaren arduradunaren izena

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
eu: Planifikazio murrizketa mota

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
eu: Hasierako murrizketa denbora nola erabiltzen den definitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
eu: Hasierako data eta ordu murrizketa

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
eu: Bukaerako murrizketa denbora nola erabiltzen den definitzen du

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
eu: Bukaerako data eta ordu murrizketa

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
eu: Balioztapen mota

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
eu: Balioztapen denbora unitatea

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
eu: Espero den balioztapena

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
eu: Balioztapen baikorra

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
eu: Balioztapen ezkorra

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
eu: Zereginaren deskribapena

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
eu: Gradientea

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
eu: Lineala

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
eu: Laua

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
eu: Gaitu laburpen-zereginaren mailetako koloreak

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
eu: Laburpen-zereginaren kolore lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
eu: Laburpen-zereginaren kolorea, 1. maila

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
eu: Laburpen-zereginaren kolorea, 2. maila

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
eu: Laburpen-zereginaren kolorea, 3. maila

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
eu: Laburpen-zereginaren kolorea, 4. maila

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
eu: Zereginaren kolorea egoera arruntean

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
eu: Zereginaren kolorea egoera kritikoan

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
eu: Zereginaren kolorea bukatutako egoeran

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
eu: Zereginaren kolorea errore egoeran

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
eu: Mugarriaren kolorea egoera arruntean

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
eu: Mugarriaren kolorea egoera kritikoan

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
eu: Mugarriaren kolorea egoera bukatutako egoeran

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
eu: Mugarriaren kolorea errore egoeran

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
eu: Aztertu automatikoki lan-pakete berrien bila

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
eu: Plan-ek proiektuko kideen lan-paketeak zein direktoriotik berreskuratzen dituen

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
eu: Ezarrita badago, Plan-ek fitxategia ezabatuko du irakurri ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
eu: Ezarrita badago, Plan-ek fitxategia gordeko du irakurri ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
eu: Plan-ek, lan-paketeak irakurri ondoren, haiek gordetzeko erabiliko duen direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (PublishUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan publishes work packages
eu: Plan-ek lan-paketeak argitaratzeko direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
eu: Onartutako iraupen-unitate txikiena

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
eu: Onartutako iraupen-unitate handiena

note: i18n: ectx: label, entry (DocumentationPath), group (Documentation)
en: Path to the documentation
eu: Dokumentaziorako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (ContextPath), group (Documentation)
en: Path to the context help documentation
eu: Testuinguruko laguntza-dokumentaziorako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (ContextLanguage), group (Documentation)
en: The context help documentation must have been translated to the language
eu: Testuinguru-laguntzako dokumentazioa hizkuntzara itzuli behar izan da

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalTaskModules), group (Task Modules)
en: Use the task modules from your private store
eu: Erabili zure biltegi pribatuko zereginen moduluak

note: i18n: ectx: label, entry (TaskModulePaths), group (Task Modules)
en: List of paths to task modules
eu: Zeregin moduluetarako bide-izenen zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectTemplatePaths), group (Project Templates)
en: List of paths to project templates
eu: Proiektu-txantiloietarako bide-izenen zerrenda

en: Project Defaults
eu: Proiektuaren balio lehenetsiak

en: Work & Vacation
eu: Lana eta oporrak

en: Task Defaults
eu: Zereginaren lehenespenak

en: Task Colors
eu: Zereginaren koloreak

en: Task Modules
eu: Zereginen moduluak

en: Work Package
eu: Lan-paketea

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Project Templates
eu: Proiektuen txantiloiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
eu: Zeregin honen arduraduna.
    
    Hau ez dago mugatuta baliabide-talde batean erabilgarri dauden pertsonetara, baizik eta edozein izan daiteke. «Hautatu» botoia erabiliz zure helbide-liburura ere sar zaitezke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Documentation:
eu: Dokumentazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextlabel)
en: Context help:
eu: Testuinguru-laguntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Context language
eu: Testuinguru-hizkuntza

[ctx: @info:tooltip]
en: The project manager of this project.
eu: Proiektu honetako proiektu arduraduna.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check to enable shared resources
eu: Markatu baliabide partekatuak gaitzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: The file where shared resources are defined
eu: Partekatutako baliabideak definitzen diren fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: The directory where projects sharing the resources are placed
eu: Baliabideak partekatzen dituzten proiektuak ipintzen diren direktorioa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: &Manager:
eu: &Kudeatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usrlabel)
en: Use shared resources:
eu: Erabili partekatutako baliabideak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, srflabel)
en: Shared resource file:
eu: Partekatutako baliabide-fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourceFileBrowseBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsPlaceBrowseBtn)
en: Browse...
eu: Arakatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spplabel)
en: Shared projects:
eu: Partekatutako proiektuak:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
eu: Deskribapena

en: Project Templates Path
eu: Proiektu-txantiloien bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertModule)
en: Insert
eu: Txertatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeModule)
en: Remove
eu: Kendu

en: Task Modules Path
eu: Zeregin moduluen bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLocalTaskModules)
en: Use local task modules
eu: Erabili zeregin modulu lokalak

en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Working Hours
eu: Laneko orduak

note: i18n: info@whatsthis i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: <html><head/><body><p>Values used for generating default calendars for working weeks and holidays.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar uses the values defined in <span style=" font-style:italic;">Working week</span>.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar can be <span style=" font-style:italic;">Always</span> generated or only generated <span style=" font-style:italic;">If none exists</span>. The latter choice is the most common as you often have calendars defined as part of templates or shared resources.</p><p><span style=" font-style:italic;">Holidays</span> can be generated for your region (default) or any region you choose. The holidays can be added into the week calendar, as sub-calendar to the week calendar or as a separate calendar.</p><p>If a week calendar is not generated, the holidays are put into a separate calendar.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Laneko asteen eta oporren egutegi lehenetsiak sortzeko erabilitako balioak.</p><p><span style=" font-style:italic;">Astea</span> egutegiak <span style=" font-style:italic;">Laneko astea</span>n definitutako balioak erabiltzen ditu.</p><p><span style=" font-style:italic;">Astea</span> egutegia <span style=" font-style:italic;">Beti</span> sor daiteke edo soilik sor daiteke <span style=" font-style:italic;">Batere ez dagoenean</span>. Azken aukera hori da ohikoena; izan ere, askotan, egutegiak txantiloien edo partekatutako baliabideen zati gisa definitzen dira.</p><p><span style=" font-style:italic;">Oporrak</span> zure eskualderako (lehenetsia) edo aukeratzen duzun beste edozein eskualderako sor daitezke. Oporrak asteko egutegian gehitu daitezke, asteko egutegiko azpi-egutegi gisa edo egutegi bereizi gisa.</p><p>Asteko egutegirik sortzen ez bada, opor egunak egutegi bereizi batean ipintzen dira.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calendar generation
eu: Egutegia sortzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
eu: Astea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateHolidays)
en: Holidays
eu: Jaiegunak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: In week calendar
eu: Asteko egutegian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Holida&y region:
eu: &Jaiegun-eskualdea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Working week
eu: Laneko astea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Tick  if working day
eu: Markatu laneguna bada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Friday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday) i18n: ectx: property (toolTip), widge
en: Tick if working day
eu: Markatu laneguna bada

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Estimate Conversions
eu: Zenbatespen bihurketak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
eu: Balio hauek, zure zenbatespena ordutan ez badago erabiltzen dira.
    Demagun Eguneko orduak 8 direla. Zeregin batek osatzeko 3 eguneko ahalegina beharko duela kalkulatzen baduzu, hori 24 ordura bihurtuko da zeregina planifikatzen denean. Osatzeko beharko duen denbora, jakina, zereginari esleitutako pertsonaren (edo pertsonen) eskuragarritasunaren araberakoa izango da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours &per year:
eu: Urteko or&duak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per &month:
eu: &Hilabeteko orduak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per wee&k:
eu: Aste&ko orduak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
eu: Balio hauek erabiltzen dira zeregina burutzeko behar den ahalegina zenbatesteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per &day:
eu: E&guneko orduak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
eu: Gradientea:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
eu: Laburpen zeregina

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
eu: Lehenetsia:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
eu: Erabili mailetako koloreak

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
eu: 1. maila

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
eu: 2. maila

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
eu: 3. maila

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
eu: 4. maila

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
eu: Zeregina

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
eu: Arrunta:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
eu: Kritikoa:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
eu: Bukatuta:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
eu: Errorea:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
eu: Mugarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
eu: Arduraduna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
eu: Txertatu zure helbide-liburuko pertsona bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
eu: Txertatu zure helbide-liburuko pertsona bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
eu: Hautatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
eu: Planifikazio murrizketa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
eu: Ahalik azkarren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
eu: Ahalik beranduen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
eu: Hemen hasi behar du

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
eu: Hemen bukatu behar du

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
eu: Ez hasi hau baino lehenago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
eu: Ez bukatu hau baino beranduago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
eu: Bitarte finkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
eu: Hasteko garaia murrizketaren erabilera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
eu: Uneko data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
eu: Uneko data, zehaztutako ordua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
eu: Zehaztutako data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
eu: Hasteko garaia murrizketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
eu: Bukaerako garaia murrizketaren erabilera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
eu: Bukaerako garaia murrizketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
eu: Balioztatze mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
eu: Ahalegina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
eu: Espero den balioztapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
eu: Balioztapen baikorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
eu: Balioztapen ezkorra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
eu: Eskuratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
eu: Aztertu lan-pakete bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Retrieve:
eu: Eskuratu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
eu: Artxibatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
eu: Ezabatu fitxategia hura berreskuratu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_SaveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
eu: Artxibatu fitxategi hura berreskuratu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Archive:
eu: Artxibatu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
eu: Argitaratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
eu: Argitaratu:

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
eu: Dokumentu honek ez du sintaxiaren bertsiorik.
    Plan-en irekitzeak informazioa galtzea eragin dezake.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: File-Format Error
eu: Fitxategi-formatuaren errorea

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
eu: Dokumentu hau Plan-ek zama dezakeena baino KPlato-ren bertsio berriagoarekin sortu zen.
    Sintaxi bertsioa: %1
    Plan-en bertsio honekin irekita informazioa gal daiteke.

en: File-Format Mismatch
eu: Fitxategi-formatua ez dator bat

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
eu: Dokumentu hau KPlatoWork-en (sintaxi bertsioa: %1) bertsio berriago batekin sortu zen.
    PlanWork-en bertsio honekin irekita informazioa galduko da.

en: Project Planning and Management Tool
eu: Proiektuak planifikatu eta kudeatzeko tresna

en: Copyright 1998-%1, The Plan Team
eu: Copyright 1998-%1, Plan taldea

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
eu: Sare planifikatzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
eu: Sarean (PERT) oinarritutako barneratutako planifikatzailea

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
eu: <title>Sare (PERT) planifikatzailea</title><para>Sare planifikatzaileak zereginak haien mendekotasunen arabera planifikatu ohi ditu. Zeregin bat planifikatzen denean, osorik planifikatzen da, alokatutako baliabideak, erabilgarri baleude, erreserbatuz. Gainerreserba onartzen ez bada, baliabide bera eskatzen duten ondorengo zereginak denboran beranduago planifikatuko dira.</para><para>Denbora murrizketak dituzten zereginak lehenengo planifikatuko dira baliabide-gatazka arazoak minimizatzeko</para><para><note>Planifikatzaile honek ez ditu ondo maneiatzen baliabideen gatazkak.<nl/>Erabilgarri badago, planifikatzaile ezberdin bat proba dezakezu. Baliabide-esleipenak aldatu edo gezurrezko mendekotasunak gehitu ditzakezu gatazkak saihesteko.</note></para>

en: Insert File
eu: Txertatu fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
eu: Uneko nodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
eu: Sartu maila gorenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
eu: Sartu uneko nodoaren haur gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
eu: Sartu uneko nodoaren ondoren

[ctx: @title:window]
en: Load Resource Assignments
eu: Zamatu baliabidearen esleipenak

en: Invalid document. No mimetype specified.
eu: Dokumentu baliogabea. Ez da MIME-motarik zehaztu.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
eu: Dokumentu baliogabea. «application/x-vnd.kde.plan» MIME-mota espero zen, «%1» jaso da

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
eu: Dokumentu hau Plan-en (sintaxi bertsioa: %1) bertsio berriago batekin sortu zen.
    Plan-en bertsio honekin irekita informazioa galduko da.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
eu: Ezin izan da sortu lan-paketea gordetzeko fitxategia: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
eu: Ezin da «%1» idatzi. Partizioa beteta?

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
eu: Dokumentu baliogabea. «application/x-vnd.kde.plan.work» MIME-mota espero zen, «%1» jaso da

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
eu: Dokumentu hau PlanWork-en (sintaxi bertsioa: %1) bertsio berriago batekin sortu zen.
    PlanWork-en bertsio honekin irekita informazioa galduko da.

en: Internal error, failed to insert file.
eu: Barneko errorea, ezin izan du fitxategia txertatu.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
eu: Txertatu proiektua

en: Group: %1
eu: Taldea: %1

en: Resource: %1
eu: Baliabidea: %1

en: Calendar: %1
eu: Egutegia: %1

en: Shared resources has been removed from the shared resources file.
    Select how they shall be treated in this project.
eu: Partekatutako baliabideak kendu dira partekatutako baliabideen fitxategitik.
    Hautatu proiektu honetan zer trataera izan beharko luketen.

[ctx: @title:window]
en: Shared resources
eu: Baliabide partekatuak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Keep
eu: Mantendu

[ctx: Base calendar name]
en: Base
eu: Oinarria

en: Schedule Selector
eu: Plangintza hautatzailea

en: Create Project Template...
eu: Sortu proiektu-txantiloia...

en: Create New Project...
eu: Sortu proiektu berria...

en: Show Selector
eu: Erakutsi hautatzailea

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Define Estimate Conversions...
eu: Definitu zenbatetsitako bihurketa...

en: Define WBS Pattern...
eu: Definitu WBS eredua...

en: Define Currency...
eu: Definitu moneta...

en: Edit Description...
eu: Editatu azalpena...

en: Insert Project File...
eu: Txertatu proiektu-fitxategia...

en: Load Shared Projects...
eu: Zamatu partekatutako proiektuak...

en: Open Report Definition File...
eu: Ireki txostena definitzeko fitxategia...

en: Progress...
eu: Aurrerapena...

en: Delete Task
eu: Ezabatu zeregina

en: Description...
eu: Azalpena...

en: Documents...
eu: Dokumentuak...

en: Indent Task
eu: Koskatu zeregina

en: Unindent Task
eu: Zereginari koska kendu

en: Move Task Up
eu: Eraman zeregina gora

en: Move Task Down
eu: Eraman zeregina behera

en: Edit Resource...
eu: Editatu baliabidea...

en: Edit Dependency...
eu: Editatu mendekotasuna...

en: Delete Dependency
eu: Ezabatu mendekotasuna

en: Work Packages...
eu: Lan-paketeak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Work packages available
eu: Lan-paketeak erabilgarriak

[ctx: @info]
en: <note>This action cannot be undone.</note><nl/><nl/>Create a new Project from the current project with new project- and task identities.<nl/>Resource- and calendar identities are not changed.<nl/>All scheduling information is removed.<nl/><nl/>Do you want to continue?
eu: <note>Ekintza hau ezin da desegin.</note><nl/><nl/>Sortu proiektu berri bat, uneko proiektutik abitatuta, proiektu- eta zeregin identitate berriekin.<nl/>Baliabide- eta egutegi identitateak ez dira aldatzen.<nl/>Plangintza informazio dena kendu egiten da.<nl/><nl/>Jarraitu nahi duzu?

en: Edit task scheduling constraints
eu: Editatu zeregina planifikatzeko murrizketak

en: Task Constraints
eu: Zereginaren murrizketak

en: Edit task cost
eu: Editatu zereginaren kostua

en: Task Cost
eu: Zereginaren kostua

en: Generate reports
eu: Sortu txostenak

en: Task Status Report
eu: Zeregin egoeraren txostena

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
eu: Editatu baliabideetarako lan eta opor egunak

en: Cost Breakdown Structure
eu: Kostu sailkapenaren egitura

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
eu: Editatu kostu sailkapenaren egitura.

en: Resources
eu: Baliabideak

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
eu: Editatu baliabideen sailkapenaren egitura

en: Tasks
eu: Zereginak

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
eu: Editatu lan sailkapenaren egitura

en: Dependencies (Graphic)
eu: Mendekotasunak (Grafikoa)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
eu: Editatu zereginen mendekotasunak

en: Dependencies (List)
eu: Mendekotasunak (Zerrenda)

en: Schedules
eu: Plangintzak

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
eu: Proiektuen plangintzak kalkulatu eta aztertzea

en: Project Performance Chart
eu: Proiektu jardueraren diagrama

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
eu: Ikusi proiektu egoeraren gaineko informazioa

en: Task Status
eu: Zereginen egoera

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
eu: Ikusi zereginaren aurrerapenaren informazioa

en: Task Execution
eu: Zereginen exekuzioa

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
eu: Ikusi zereginen exekuzioaren gaineko informazioa

en: Work Package View
eu: Lan-pakete ikuspegia

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
eu: Ikusi zereginaren lan-paketearen informazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: View Gantt chart
eu: Ikusi Gantt diagrama

en: Milestone Gantt
eu: Mugarrien Gantt

[ctx: @info:tooltip]
en: View milestone Gantt chart
eu: Ikusi mugarrien Gantt diagrama

en: Resource Assignments
eu: Baliabide esleipena

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
eu: Ikusi baliabideen esleipena taula batean

en: Resource Assignments (Gantt)
eu: Baliabide esleipenak (Gantt)

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in Gantt chart
eu: Ikusi baliabide-esleipenak Gantt diagraman

en: Cost Breakdown
eu: Kostuen sailkapena

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
eu: Ikusi planifikatutako eta benetako kostua

en: Tasks Performance Chart
eu: Zereginen jardueraren diagrama

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
eu: Ikusi zereginen jardueraren gaineko informazioa

en: Reports Generator
eu: Txosten sortzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate reports
eu: Sortu txostenak

en: Report
eu: Txostena

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
eu: Ikusi txostena

en: Editors
eu: Editoreak

en: Views
eu: Ikuspegiak

[ctx: Project execution views]
en: Execution
eu: Exekuzioa

en: Reports
eu: Txostenak

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
eu: Kalkulatu %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
eu: Ezin da oinarri-lerroa sortu. Proiektuak jada oinarri-lerroa du.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
eu: Plangintza honek oinarri-lerroa du. Oinarri-lerroa kendu nahi duzu?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
eu: Berrezarri %1 oinarri-lerroa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
eu: Oinarri-lerroa %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
eu: Gehitu %1 plangintza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
eu: Ezabatu %1 plangintza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
eu: Mugitu %1 plangintza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
eu: Gehitu mugarria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
eu: Gehitu azpi-mugarria

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
eu: Planifikatu den zeregin bat ezabatuko da. Horrek plangintza baliogabetuko du.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
eu[0]: Ezabatu zeregina
eu[1]: Ezabatu zereginak

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
eu: Zeregin hau planifikatu da. Horrek plangintza baliogabetuko du.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
eu: Koskatu zeregina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
eu: Zereginari koska kendu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
eu: Eraman zeregina gora

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
eu: Eraman zeregina behera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
eu: Gehitu zereginaren mendekotasuna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
eu: Ezabatu zereginaren mendekotasuna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
eu[0]: Ezabatu baliabidea
eu[1]: Ezabatu baliabideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
eu[0]: Ezabatu baliabide-taldea
eu[1]: Ezabatu baliabide-taldeak

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
eu: Planifikatu den baliabide bat ezabatuko da. Horrek plangintza baliogabetuko du.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroups and resources
eu: Ezabatu baliabide-taldeak eta baliabideak

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
eu: Fitxategia ezin da ireki:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
eu: Aldatu izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
eu: Aldatu zereginaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
eu: Aldatu mugarriaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
eu: Aldatu laburpen-zereginaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
eu: Aldatu proiektuaren izena

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
eu: Planifikatu gabe

en: Failed to open temporary file
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia ireki

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategira gorde:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
eu: Lan-paketea: %1

en: Failed to open work package file
eu: Ezin izan da lan-pakete fitxategia ireki

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/><filename>%1</filename>
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategira gorde:<br/><filename>%1</filename>

en: Work Package for project: %1
eu: Proiekturako lan-paketea: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
eu: Kudeatzailea:

en: Project:
eu: Proiektua:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
eu: /

en: Page
eu: Orrialdea

[ctx: Task name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
eu: Osatze-maila (%)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>View Selector</title><para>This is the list of views and editors.</para><para>You can configure the list by using the context menu:<list><item>Rename categories or views</item><item>Configure. Move, remove, rename or edit tool tip for categories or views</item><item>Insert categories and views</item></list><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Ikuspegi hautatzailea</title><para>Hau da ikuspegi eta editoreen zerrenda.</para><para>Zerrenda, testuinguru-menua erabiliz konfigura dezakezu:<list><item>Berrizendatu kategoriak edo ikuspegiak</item><item>Konfiguratu. Mugitu, kendu, berrizendatu edo editatu kategoria edo ikuspegien tresna iradokizunak</item><item>Txertatu kategoriak eta ikuspegiak</item> </list><nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Schedule selector</title><para>Selects the schedule to be used when displaying schedule dependent data.<nl/><note>Unscheduled tasks are only shown in editors.</note><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Plangintza hautatzailea</title><para>Plangintzarekiko mendekoak diren datuak azaltzean erabili beharreko plangintza hautatzen du.<nl/><note> Plangintzarik gabeko zereginak editorean baino ez dira erakusten.</note><nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

en: Removing this category will also remove all its views.
eu: Kategoria hori kentzeak, bere ikuspegi guztiak ere ezabatuko ditu.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
eu: Konfiguratu...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
eu: Konfiguratu...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
eu: Txertatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The category of the view
eu: Ikuspegiaren kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
eu: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The view is placed after this view
eu: Ikuspegia beste ikuspegi honen ondoren kokatzen da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
eu: Ondoren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: The type of view
eu: Ikuspegiaren mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
eu: Ikuspegi mota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewnameLabel)
en: The name of the view
eu: Ikuspegiaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The views description
eu: Ikuspegiaren azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: Description:
eu: Azalpena:

[ctx: @title:window]
en: Add View
eu: Gehitu ikuspegia

en: Resource Editor
eu: Baliabide editorea

en: Task Editor
eu: Zeregin editorea

en: Work & Vacation Editor
eu: Lan eta oporren editorea

en: Accounts Editor
eu: Kontuen editorea

en: Dependency Editor (Graphic)
eu: Mendekotasun editorea (Grafikoa)

en: Dependency Editor (List)
eu: Mendekotasun editorea (Zerrenda)

en: Schedule Handler
eu: Plangintza maneiatzailea

en: Task View
eu: Zeregin ikuspegia

en: Gantt View
eu: Gantt ikuspegia

en: Milestone Gantt View
eu: Mugarrien Gantt ikuspegia

en: Reports generator
eu: Txosten sortzailea

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
eu: <title>Ikuspegiaren kategoria</title><nl/>Ikuspegia kategoria horren azpian jartzen da, ikuspegi hautatzailean.<nl/>Kategoriaren izena alda dezakezu kategoria berri bat sortzeko.

en: Top
eu: Goian

[ctx: @title:window]
en: Configure View
eu: Konfiguratu ikuspegia

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>Selecting a different category will move the view to the new category.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
eu: <title>Ikuspegiaren kategoria</title><nl/>Ikuspegia kategoria horren azpian jartzen da, ikuspegi hautatzailean.<nl/>Beste kategoria bat hautatzeak, ikuspegia kategoria berrira aldatuko du.<nl/>Kategoriaren izena alda dezakezu kategoria berri bat sortzeko.

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
eu: Konfiguratu kategoria

[ctx: @title:window]
en: Add Report
eu: Gehitu txostena

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
eu: Ikuspegi hautatzailea [aldatuta]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
eu: Ikuspegi hautatzailea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
eu: Hitzak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
eu: Esaldiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
eu: Silabak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
eu: Karaktereak zuriuneak barne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
eu: Karaktereak zuriunerik gabe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
eu: Flesch-en irakurgarritasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
eu: Sartu oineko- eta bukaerako-oharretako testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
eu: Datuak automatikoki freskatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The category is placed after this category
eu: Kategoria beste kategoria honen atzetik ipintzen da

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The name of the category
eu: Kategoriaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The description of the category
eu: Kategoriaren azalpena

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Create a new project</title><para>Creates a new project with default values defined in <emphasis>Settings</emphasis>.<nl/>Opens the <emphasis>project dialog</emphasis> so you can define project specific properties like <resource>Project Name</resource>, <resource>Target Start</resource> and <resource>- End</resource> times.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Sortu proiektu berri bat</title><para>Proiektu berri bat sortzen du<emphasis>Ezarpenetan</emphasis> definitutako balio lehenetsiak erabiliz.<nl/><emphasis>Proiektua elkarrizketa-koadroa</emphasis> irekitzen du proiektuaren berariazko propietateak definitu ahal izan ditzazun, <resource>Proiektuaren izena</resource>, <resource>Hasteko-</resource> eta <resource>Bukatzeko-</resource> garaiak, besteak beste.<nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title><para>Create a shared resources file.<nl/>This enables you to only create your resources once, you just refer to your resources file when you create a new project.<nl/>These resources can then be shared between projects to avoid overbooking resources across projects.<nl/>Shared resources must be defined in a separate file.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Partekatutako baliabideak</title><para>Sortu baliabide partekatuen fitxategi bat.<nl/>Horri esker, zure baliabideak behin bakarrik sortu beharko dituzu, proiektu berri bat sortzen duzunean hari aipu egitea besterik ez duzu.<nl/>Baliabide horiek proiektuen artean partekatu daitezke proiektuen arteko baliabideen gehiegizko erreserba ekiditeko.<nl/>Partekatutako baliabideak fitxategi bereizi batean definitu behar dira.<nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Recent Projects</title><para>A list of the 10 most recent project files opened.</para><para><nl/>This enables you to quickly open projects you have worked on recently.</para>
eu: <title>Azken proiektuak</title><para>Irekitako azken 10 proiektu-fitxategien zerrenda bat.</para><para><nl/>Horri esker azken aldian erabili dituzun proiektuak azkar irekiko dituzu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Context help</title><para>Help is available many places using <emphasis>What's This</emphasis>.<nl/>It is activated using the menu entry <interface>Help->What's this?</interface> or the keyboard shortcut <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>In dialogs it is available via the <interface>?</interface> in the dialog title bar.</para><para>If you see <link url='%1'>More...</link> in the text, pressing it will display more information from online resources in your browser.</para>
eu: <title>Testuinguruko laguntza</title><para>Laguntza erabilgarri dago leku askotan <emphasis>Zer da hau</emphasis> erabiliz.<nl/><interface>Laguntza->Zer da hau?</interface> menuko sarrera edo <shortcut>Maius+F1</shortcut> teklatuko lasterbidea erabiliz aktibatzen da.</para><para>Elkarrizketa-koadroetan titulu-barrako <interface>?</interface> bidez erabilgarri dago.</para><para>Testuan <link url='%1'>Gehiago...</link> ikusten baduzu, hura sakatuta, zure arakatzailean, lerroko baliabideetako informazio gehiago azalduko da.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Templates</title><para>Select a template to create a new project based on the selected template.</para><para>Plan searches for templates in the places you can define in the settings dialog: <interface>Settings->Configure Plan</interface>.</para><para>You can create new templates from a project using the <interface>File->Create Project Template</interface> menu entry.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Proiektu-txantiloiak</title><para>Aukeratu txantiloi bat, txantiloi horretan oinarritutako proiektu berri bat sortzeko.</para><para>Plan-ek, ezarpenen elkarrizketa-koadroan definitu ditzakezun lekuetan txantiloiak bilatzen ditu: <interface>Ezarpenak->Konfiguratu Plan</interface>.</para><para>Txantiloi berriak sor ditzakezu proiektuetatik abiatuta <interface>Fitxategia->Sortu proiektu-txantiloia</interface> menu sarrera erabiliz.<nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProjectBtn)
en: New project
eu: Proiektu berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Template projects:</span></p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Txantiloi-proiektuak:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createResourceFileBtn)
en: Create Shared Resources
eu: Sortu baliabide partekatuak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Open Project</span></p><p>Displays a file dialog enabling you to open an existing project.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Ireki proiektua</span></p><p>Lehendik dagoen proiektu baten fitxategia irekitzeko aukera ematen duen elkarrizketa-koadro bat irekitzen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: Open Project...
eu: Ireki proiektua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Recent projects:</span></p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Oraintsuko proiektuak:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Introduction
eu: Sarrerakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextHelp)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Context Help</span></p><p>Many functions has help and hints that can be displayed with <span style=" font-style:italic;">What's this</span>.</p><p>Activate it by selecting <span style=" font-style:italic;">Help-&gt;What's this</span> or <span style=" font-style:italic;">Shift+F1</span>.</p><p>Try it on this text!</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Testuinguruko laguntza</span></p><p>Funtzio ugarik <span style=" font-style:italic;">Zer da hau</span> erabiliz azaldu daitezkeen laguntza eta iradokizunak dituzte.</p><p>Aktiba ezazu <span style=" font-style:italic;">Laguntza-&gt;Zer da hau</span> edo <span style=" font-style:italic;"> Maius+F1</span> hautatuz.</p> <p>Proba ezazu testu honekin!</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Plan user documentation</a>
eu: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Plan erabiltzailearen dokumentazioa</a>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Community forum</a>
eu: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Komunitatearen foro</a>
