calligraplan - en to eu translation catalogue (911 entries)

en: Document loaded, URL=%1
eu: Dokumentua zamatuta, URL=%1

en: Account
eu: Kontua

en: Undefined
eu: Definitu gabe

en: Non-working
eu: Ez-laneguna

en: Working
eu: Laneguna

[ctx: @item The produced document]
en: Product
eu: Emaitza

[ctx: @item Document is used for reference]
en: Reference
eu: Erreferentzia

[ctx: @item Send a copy of the document]
en: Copy
eu: Kopia

[ctx: @item Send the reference (url) of the document]
en: Reference
eu: Erreferentzia

[ctx: Year. Note: Letter(s) only!]
en: Y
eu: U

[ctx: Month. Note: Letter(s) only!]
en: M
eu: H

[ctx: Week. Note: Letter(s) only!]
en: w
eu: A

[ctx: Day. Note: Letter(s) only!]
en: d
eu: e

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Not scheduled
eu: Planifikatu gabe

en: Scheduled
eu: Planifikatuta

en: Resource overbooked
eu: Baliabide gainerreserbatua

en: Resource not available
eu: Baliabidea ez dago erabilgarri

en: No resource allocated
eu: Ez da baliabiderik esleitu

en: Cannot fulfill constraints
eu: Ezin dira murrizketa bete

en: Effort not met
eu: Bete gabeko ahalegina

en: Scheduling error
eu: Programatze errorea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
eu: Bat ere ez

en: Project
eu: Proiektua

en: Sub-Project
eu: Azpi-proiektua

en: Task
eu: Zeregina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Milestone
eu: Mugarria

en: Periodic
eu: Aldizkakoa

en: Summary
eu: Laburpena

en: As Soon As Possible
eu: Ahalik azkarren

en: As Late As Possible
eu: Ahalik beranduen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Start On
eu: Hemen hasi behar da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Finish On
eu: Hemen bukatu behar da

en: Start Not Earlier
eu: Ez hasi hau baino lehenago

en: Finish Not Later
eu: Ez bukatu hau baino beranduago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Fixed Interval
eu: Tarte finkoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_effort)
en: Effort
eu: Ahalegina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
eu: Txikia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
eu: Handia

en: Init
eu: Hasieratu

en: Schedule project from: %1
eu: Proiektua honetatik planifikatu: %1

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
eu: Aurrerantz

en: Calculate finish
eu: Kalkulatu bukaera

[ctx: Schedule project backward]
en: Backward
eu: Atzerantz

en: Calculate start
eu: Kalkulatu hasiera

en: Schedule
eu: Planifikatu

en: Schedule tasks forward
eu: Planifikatu zereginak aurrerantz

en: Scheduled finish: %1
eu: Planifikatutako bukaera: %1

en: Could not finish project in time: %1
eu: Ezin izan da proiektua garaiz bukatu: %1

en: Finished project exactly on time: %1
eu: Proiektua denboran doi-doi bukatu da: %1

en: Finished project before time: %1
eu: Proiektua denbora baino lehen bukatu da: %1

en: Schedule project forward from: %1
eu: Proiektua planifikatu data honetatik aurrerantz: %1

en: Calculate late finish
eu: Kalkulatu bukaera beranduenez

en: Late finish calculated: %1
eu: Bukaera beranduenez kalkulatu da: %1

en: Calculate early start
eu: Kalkulatu hasierarik goiztiarrena

en: Schedule project backward from: %1
eu: Proiektua planifikatu data honetatik atzerantz: %1

en: Early start calculated: %1
eu: Hasierarik goiztiarrena kalkulatu da: %1

en: Schedule tasks backward
eu: Planifikatu zereginak atzerantz

en: Failed to finish project within target time
eu: Ezin izan da proiektua eperako bukatu

en: Scheduled start: %1, target time: %2
eu: Planifikatutako hasiera: %1, epemuga: %2

en: Must start project early in order to finish in time: %1
eu: Proiektua goiz hasi behar da eperako bukatzeko: %1

en: Start project exactly on time: %1
eu: Proiektua garaiz hasi: %1

en: Can start project later than time: %1
eu: Proiektua hau baino beranduago has daiteke: %1

en: Calculation took: %1
eu: Kalkuluaren iraupena: %1

en: Start calculating forward
eu: Hasi aurrerantz kalkulatzen

en: Finished calculating forward: %1 ms
eu: Aurrerantz kalkulatzea bukatu da: %1 ms

en: Start calculating backward
eu: Hasi atzerantz kalkulatzen

en: Finished calculating backward: %1 ms
eu: Atzerantz kalkulatzen amaitu da: %1 ms

en: Start scheduling forward
eu: Hasi aurrerantz planifikatzen

en: Finished scheduling forward: %1 ms
eu: Aurrerantz kalkulatzen bukatu da: %1 ms

en: Start scheduling backward
eu: Hasi atzerantz planifikatzen

en: Finished scheduling backward: %1 ms
eu: Atzerantz planifikatzen bukatu da: %1 ms

en: Plan
eu: Plangintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishStart)
en: Finish-Start
eu: Bukatu-Hasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishFinish)
en: Finish-Finish
eu: Bukatu-Bukatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bStartStart)
en: Start-Start
eu: Hasi-Hasi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
eu: Lana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Material
eu: Materiala

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Work
eu: Lana

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Material
eu: Materiala

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Team
eu: Taldea

en: Could not match effort. Want: %1 got: %2
eu: Ezin izan da ahalegina berdindu. Nahia: %1 Lortu: %2

en: Resource %1 available from %2 to %3
eu: %1 baliabidea erabilgarri dago %2-tik %3 arte

en: Expected
eu: Esperotakoa

note: i18n("Debug");
en: Info
eu: Informazioa

en: Warning
eu: Abisua

en: Error
eu: Errorea

en: Baselined
eu: Oinarri-lerroarekin

en: Scheduling
eu: Planifikazioa

en: Calculate early finish
eu: Kalkulatu bukaera goiztiarra

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint
eu: %1: Ezin izan dira murrizketak ase

en: Resource %1 booked from %2 to %3
eu: %1 baliabidea erreserbatuta %2-tik %3 arte

en: Early finish calculated: %1
eu: Bukaera goiztiarra kalkulatu da: %1

en: Calculate late start
eu: Kalkulatu hasiera berantiarra

en: Late start calculated: %1
eu: Hasiera berantiarra kalkulatu da: %1

en: Start schedule forward: %1
eu: Hasi planifikazioa aurrerantz: %1

en: Send
eu: Bidali

en: Receive
eu: Jaso

en: Rejected
eu: Errefusatua

en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
eu: Desegin

en: Undo %1
eu: Desegin %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
eu: Berregin

en: Redo %1
eu: Berregin %1

en: <empty>
eu: <hutsik>

en: Redo
eu: Berregin

en: Undo
eu: Desegin

en: just load the file and then exit
eu: soilik fitxategia zamatu eta, gero, irten

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
eu: fitxategia zamatu, erakutsi leihoa eta aurrerapen-barra eta, gero, irten

en: Filename to write profiling information into.
eu: Profilatzeko informazioa idazteko fitxategiaren izena.

en: File(s) or URL(s) to open
eu: Ireki beharreko fitxategia(k) edo URLa(k)

en: %1: Critical Error
eu: %1: Errore larria

en: No template found for: %1
eu: Ez da honentzako txantiloirik aurkitu: %1

en: Too many templates found for: %1
eu: Honentzako txantiloi gehiegi aurkitu dira: %1

en: Template %1 failed to load.
eu: %1 txantiloia zamatzea huts egin du.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
eu: Berreskuratu fitxategiak

en: The following autosave file can be recovered:
eu: Automatikoki gordetako fitxategi hau berreskura daiteke:

en: The following autosave files can be recovered:
eu: Automatikoki gordetako fitxategi hauek berreskura daitezke:

en: Making backup...
eu: Babeskopia egiten...

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Could not save
    %1
eu: Ezin izan da gorde
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
eu: Ezin izan da %1 gorde
    Arrazoia: %2

en: Document <i>%1</i> saved
eu: <i>%1</i> dokumentua gorde da

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
eu: Dokumentu zifratu honen pasahitza ez da ezaguna. Gordetze automatikoa bertan behera utzi da! Lana eskuz gorde.

en: Autosaving...
eu: Automatikoki gordetzen...

en: Error during autosave! Partition full?
eu: Errorea automatikoki gordetzean! Partizioa bete da?

en: Could not create the file for saving
eu: Ezin izan da gordetzeko fitxategia sortu

en: Not able to write '%1'. Partition full?
eu: Ezin izan da «%1» idatzi. Partizioa bete da?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
eu: Errorea «%1» idazten saiatzean. Partizioa bete da?

en: Malformed URL
    %1
eu: Gaizki osatutako URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
eu: Automatikoki gordetako fitxategi bat existitzen da dokumentu honetarako.
    Bestearen ordez ireki nahi duzu?

en: The file %1 does not exist.
eu: %1 fitxategia ez da existitzen.

en: Opening Document
eu: Dokumentua irekitzea

en: Could not create the filter plugin
eu: Ezin izan da iragazki plugina sortu

en: Could not create the output document
eu: Ezin izan da irteerako dokumentua sortu

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: Cannot create storage
eu: Ezin da biltegiratzea sortu

en: Bad MIME type
eu: MIME-mota okerra

en: Error in embedded document
eu: Errorea dokumentu kapsulatuan

en: Format not recognized
eu: Formatua ez da ezagutzen

en: Not implemented
eu: Inplementatu gabe

en: Parsing error
eu: Analisi-errorea

en: Document is password protected
eu: Dokumentua pasahitzez babestuta dago

en: Invalid file format
eu: Fitxategi-formatu baliogabea

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Out of memory
eu: Memoria beteta

en: Trying to load into the wrong kind of document
eu: Okerreko dokumentu motan zamatzeko saiakera

en: Failed to download remote file
eu: Urruneko fitxategia zama-jaisteak huts egin du

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Document <i>%1</i> loaded
eu: <i>%1</i> dokumentua zamatu da

en: Could not find %1
eu: Ezin izan da %1 aurkitu

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
eu: Analisi-errorea gertatu da %1(e)(a)n, %2. lerroan, %3. zutabean
    Errore-mezua: %4

en: %1 is not a file.
eu: %1 ez da fitxategi bat.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
eu: Ezin izan da fitxategia irakurtzeko ireki (egiaztatu irakurtzeko baimenak).

en: Could not read the beginning of the file.
eu: Ezin izan da fitxategiaren hasiera irakurri.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
eu: analisi-errorea dokumentu nagusian, %1. lerroan, %2. zutabean
    Errore-mezua: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
eu: Ez da balio duen Calligra fitxategi bat: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
eu: Dokumentu baliogabea: ez dago «maindoc.xml» fitxategirik.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
eu: <i>%1</i> dokumentuak hainbat bertsio ditu. Joan Fitxategia->Bertsioak aukerara bertsio zaharrago bat irekitzeko.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
eu: <p><b>'%1'</b> dokumentua aldatu egin da.</p><p>Gorde nahi duzu?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
eu: Barneko errorea: saveXML ez dago inplementatuta

en: Could not open
    %1
eu: Ezin izan da ireki
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
eu: Ezin izan da %1 ireki.
    Arrazoia: %2

en: a word processing
eu: testu-prozesatzaile bat

en: a spreadsheet
eu: kalkulu-orri bat

en: a presentation
eu: aurkezpen bat

en: a chart
eu: diagrama bat

en: a drawing
eu: marrazki bat

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
eu: «%1» dokumentua aldatu egin da.
    Aldaketak gorde edo baztertu nahi dituzu?

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Could not export file.
eu: Ezin izan da fitxategia esportatu.

en: Missing Export Filter
eu: Esportatzeko iragazkia falta da

en: Could not import file of type
    %1
eu: Ezin izan da %1 motako fitxategia inportatu
    %1

en: Missing Import Filter
eu: Inportatzeko iragazkia falta da

en: Choose Filter
eu: Aukeratu iragazkia

en: %1 unsaved document (%2)
eu: Gorde gabeko %1 dokumentu (%2)

en: Print to PDF...
eu: Inprimatu PDFra...

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Import...
eu: Inportatu...

en: E&xport...
eu: E&sportatu...

en: En&crypt Document
eu: Zi&fratu dokumentua

en: &Uncompress to Directory
eu: &Deskonprimatu direktoriora

en: &New View
eu: Ikuspegi &berria

en: Document Information
eu: Dokumentuaren informazioa

en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

en: Show Dockers
eu: Erakutsi zamaketariak

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
eu: Erakutsi zamaketarien titulu-barrak

en: Dockers
eu: Zamaketariak

en: (write protected)
eu: (idazketarako babestuta)

en: Save as %1
eu: Gorde %1 gisa

en: Save
eu: Gorde

en: %1 (unknown file type)
eu: %1 (fitxategi mota ezezaguna)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
eu: <qt>%1 gisa gordetzeak formatu-galeraren bat eragin lezake.<p>Hala ere, formatu horrekin gorde nahi duzu?</qt>

en: Confirm Save
eu: Berretsi gordetzea

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
eu: <qt>%1 gisa esportatzeak formatu-galeraren bat eragin lezake.<p>Hala ere, formatu horretara esportatu nahi duzu?</qt>

en: Confirm Export
eu: Berretsi esportatzea

en: Export
eu: Esportatu

en: untitled
eu: izengabea

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Import Document
eu: Inportatu dokumentua

en: Export as PDF
eu: Esportatu PDF gisa

en: Cannot export to the specified file
eu: Ezin da esportatu adierazitako fitxategira

en: Document
eu: Dokumentua

en: Document - %1
eu: Dokumentua - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
eu: Azkenekoz gorde zenuenetik egindako aldaketa guztiak galduko dituzu.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Show %1 Toolbar
eu: Erakutsi %1 tresna-barra

en: Hide %1 Toolbar
eu: Ezkutatu %1 tresna-barra

en: Stop
eu: Gelditu

en: Printing
eu: Inprimatzen

en: Printing done
eu: Inprimatzea burutu da

en: Close
eu: Itxi

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Active Author Profile
eu: Egilearen jarduneko profila

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Default Author Profile
eu: Egile-profil lehenetsia

en: Week %1
eu: %1. astea

en: Next year
eu: Hurrengo urtea

en: Previous year
eu: Aurreko urtea

en: Next month
eu: Hurrengo hilabetea

en: Previous month
eu: Aurreko hilabetea

en: Select a week
eu: Hautatu aste bat

en: Select a month
eu: Hautatu hilabete bat

en: Select a year
eu: Hautatu urte bat

en: Select the current day
eu: Hautatu gaurko eguna

[ctx: 1=account name]
en: %1 (Default account)
eu: %1 (kontu lehenetsia)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account name
eu: Aldatu kontuaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default account
eu: Desautatu kontu lehenetsitik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default account
eu: Hautatu kontu lehenetsi gisa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account description
eu: Aldatu kontuaren deskribapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add account
eu: Gehitu kontua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Account | Delete %1 Accounts
eu[0]: Ezabatu kontua
eu[1]: Ezabatu %1 kontu

en: Actual total cost: %1, planned total cost: %2
eu: Benetako kostu osoa: %1, planifikatutako kostu osoa: %2

en: Total
eu: Guztira

en: Planned
eu: Planifikatuta

en: Actual
eu: Benetakoa

[ctx: 1=calendar name]
en: %1 (Default calendar)
eu: %1 (egutegi lehenetsia)

en: Local
eu: Lokala

en: Shared
eu: Partekatua

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> calendar
eu: %1 egutegi <emphasis>lokal</emphasis> bat da

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> calendar
eu: %1 egutegi <emphasis>partekatu</emphasis> bat da

en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @info:tooltip]
en: No holidays
eu: Ez da jaieguna

[ctx: @info:tooltip]
en: Default region: <emphasis>%1</emphasis>
eu: Eskualde lehenetsia: <emphasis>%1</emphasis>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar holiday region
eu: Aldatu egutegiko jaiegun eskualdea

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Timezone
eu: Ordu-eremua

[ctx: @title:column]
en: Holiday Region
eu: Jaiegun eskualdea

[ctx: @info:tooltip]
en: The holiday region
eu: Jaiegun eskualdea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move calendar
eu: Mugitu egutegia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add calendar
eu: Gehitu egutegia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete calendar
eu: Ezabatu egutegia

[ctx: NonWorking]
en: NW
eu: EL

[ctx: Working]
en: W
eu: L

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar state
eu: Aldatu egutegiaren egoera

[ctx: 1=time 2=The number of hours of work duration (non integer)]
en: %1, %2 hours
eu: %1, %2 ordu

[ctx: @info:tooltip]
en: Undefined
eu: Definitu gabe

[ctx: @info:tooltip]
en: Non-working
eu: Ez-laneguna

[ctx: @info:tooltip]
en: Holiday
eu: Jaieguna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar weekday
eu: Aldatu egutegiko laneguna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar date
eu: Aldatu egutegiko data

[ctx: @title:column]
en: Weekday
eu: Asteguna

[ctx: @title:column]
en: Date
eu: Data

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the task
eu: Zereginaren izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type
eu: Zeregin mota

[ctx: @info:tooltip]
en: The person responsible for this task
eu: Zeregin honen pertsona arduraduna

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resource allocations
eu: Baliabide esleipenen zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: The timing constraint type
eu: Debora-murrizketa mota

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint start time
eu: Hasiera-ordu murrizketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint end time
eu: Bukaera-ordu murrizketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Task notes
eu: Zereginaren oharrak

en: Url
eu: URLa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Type
eu: Mota

en: Send As
eu: Bidali honela

en: Status
eu: Egoera

en: Parent
eu: Gurasoa

[ctx: @title:column]
en: Cost:
eu: Kostua:

[ctx: @title:column]
en: Effort:
eu: Ahalegina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
eu: Bukatuta

en: Running late
eu: Berandutzen ari da

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
eu: Martxan

en: Started late
eu: Berandu hasita

en: Started early
eu: Goiz hasita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
eu: Hasita

en: Not started
eu: Hasi gabe

en: Can start
eu: Has daiteke

en: Delayed
eu: Atzeratuta

en: Cannot start
eu: Ezin da hasi

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 late
eu: %1 berandu bukatuta

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 early
eu: %1 goiz bukatuta

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished
eu: Bukatuta

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 late
eu: %1 berandu hasita

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 early
eu: %1 goiz hasita

[ctx: @info:tooltip]
en: Started
eu: Hasita

[ctx: @info:tooltip]
en: Running
eu: Martxan

[ctx: @info:tooltip]
en: Can start
eu: Has daiteke

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot start
eu: Ezin da hasi

[ctx: @info:tooltip]
en: Not started
eu: Hasi gabe

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual start: %1
eu: Benetako hasiera: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task started at: %1
eu: Zeregina noiz hasi den: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not started
eu: Zeregina ez da hasi

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual finish: %1
eu: Benetako bukaera: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task finished at: %1
eu: Zeregina noiz bukatu den: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not finished
eu: Zeregina ez da bukatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort until %1: %2
eu: %1 arte planifikatu den ahalegina: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort used up to %1: %2
eu: %1 arte benetan egindako ahalegina: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort: %1
eu: Egiteko dagoen ahalegina: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost until %1: %2
eu: %1 arte planifikatutako kostua: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost until %1: %2
eu: %1 arte benetako kostua: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Resource allocation is expected when the task estimate type is  <emphasis>Effort</emphasis>
eu: Baliabide esleipena espero da espero den zeregin mota <emphasis>Ahalegina</emphasis> denean

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource has been overbooked
eu: Baliabide bat gainerreserbatu da

[ctx: @info:tooltip]
en: No resource is available for this task
eu: Ez dago baliabiderik zeregin honetarako

[ctx: Not available]
en: NA
eu: EE

[ctx: @info:tooltip]
en: Not available
eu: Ez erabilgarri

[ctx: @title:column]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column]
en: Allocation
eu: Esleitzea

[ctx: @title:column]
en: Calendar
eu: Egutegia

[ctx: @title:column]
en: Priority
eu: Lehentasuna

[ctx: @title:column]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @title:column]
en: Start Time
eu: Hasierako ordua

[ctx: @title:column]
en: End Time
eu: Bukaerako ordua

[ctx: @title:column]
en: Early Start
eu: Hasiera goiztiarra

[ctx: @title:column]
en: Early Finish
eu: Bukaera goiztiarra

[ctx: @title:column]
en: Late Start
eu: Hasiera berantiarra

[ctx: @title:column]
en: Late Finish
eu: Bukaera berantiarra

[ctx: @title:column]
en: Assignments
eu: Esleipenak

[ctx: @title:column]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @title:column]
en: Variance (Dur)
eu: Desadostasuna (Iraup.)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (Dur)
eu: Baikorra (Iraup.)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (Dur)
eu: Ezkorra (Iraup.)

[ctx: @title:column]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @title:column]
en: % Completed
eu: Osatutako %

[ctx: @title:column]
en: Planned Effort
eu: Planifikatutako esfortzua

[ctx: @title:column]
en: Actual Effort
eu: Benetako ahalegina

[ctx: @title:column]
en: Remaining Effort
eu: Gainerako ahalegina

[ctx: @title:column]
en: Planned Cost
eu: Planifikatutako kostua

[ctx: @title:column]
en: Actual Cost
eu: Benetako kostua

[ctx: @title:column]
en: Actual Start
eu: Benetan hasi

[ctx: @title:column]
en: Started
eu: Hasita

[ctx: @title:column]
en: Actual Finish
eu: Benetan bukatu

[ctx: @title:column]
en: Finished
eu: Bukatuta

[ctx: @title:column]
en: Not Scheduled
eu: Planifikatu gabe

[ctx: @title:column]
en: Assignment Missing
eu: Esleipena falta da

[ctx: @title:column]
en: Resource Overbooked
eu: Baliabidea gainerreserbatu da

[ctx: @title:column]
en: Resource Unavailable
eu: Baliabide eskuraezina

[ctx: @title:column]
en: Constraints Error
eu: Errorea du

[ctx: @title:column Node level]
en: Level
eu: Maila

[ctx: @title:column]
en: Critical
eu: Kritikoa

[ctx: @title:column]
en: Critical Path
eu: Bide kritikoa

[ctx: @title:column]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: @title:column]
en: Time
eu: Ordua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
eu: Aldatu izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
eu: Aldatu zereginaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
eu: Aldatu mugarriaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
eu: Aldatu proiektuaren izena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify responsible
eu: Aldatu arduraduna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task description
eu: Aldatu zereginaren deskribapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint type
eu: Aldatu murrizketa mota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint start time
eu: Aldatu murrizketaren hasierako unea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint end time
eu: Aldatu murrizketaren bukaerako unea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate type
eu: Aldatu balioespen mota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate calendar
eu: Aldatu balioespen egutegia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate
eu: Aldatu balioespena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify optimistic estimate
eu: Aldatu balioespen baikorra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify pessimistic estimate
eu: Aldatu balioespen ezkorra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify risk type
eu: Aldatu arrisku mota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify priority
eu: Aldatu lehentasuna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
eu: Aldatu gainerako ahalegina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
eu: Aldatu benetako ahalegina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual start time
eu: Aldatu benetako hasierako unea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual finish time
eu: Aldatu benetako bukaerako unea

en: Resources
eu: Baliabideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
eu: Gehitu baliabidea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
eu: Aldatu osatze egoera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
eu: Ezarri bukatuta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert tasks
eu: Atazak txertatu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert %1
eu: Sartu %1

en: Path
eu: Bidea

en: Critical Path
eu: Bide kritikoa

en: Critical
eu: Kritikoa

en: Child
eu: Umea

[ctx: <value>%]
en: %1%
eu: % %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Not allocated
eu: Esleitu gabe

en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
eu[0]: Talde honetan baliabide %1 erabilgarri dago
eu[1]: Talde honetan %1 baliabide erabilgarri daude

en: Allocation
eu: Esleitzea

[ctx: @title:column]
en: Available
eu: Erabilgarri

en: Resource allocation
eu: Baliabidea esleitzea

[ctx: @info:tootip]
en: Available resources or resource units
eu: Baliabide edo baliabide unitate erabilgarriak

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource requested for dynamic allocation | %1 resources requested for dynamic allocation
eu[0]: Esleipen dinamikorako baliabide %1 eskatu da
eu[1]: Esleipen dinamikorako %1 baliabide eskatu dira

[ctx: 1: free resources, 2: number of resources]
en: %1 of %2
eu: %1 / %2

en: Interval
eu: Bitartea

en: Start Time
eu: Hasteko ordua

en: End Time
eu: Bukatzeko ordua

[ctx: @title:column noun]
en: Load
eu: Zamatu

[ctx: Default (calendar name)]
en: Default (%1)
eu: Lehenetsia (%1)

en: Cost per hour, overtime: %1
eu: Orduko kostua, aparteko orduak: %1

en: Account: %1
eu: Kontua: %1

en: Initials
eu: Inizialak

en: Email
eu: E-posta

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Limit (%)
eu: Muga (%)

[ctx: @label:listbox]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: @label:listbox]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling mode
eu: Aldatu planifikatzeko modua

en: Allow
eu: Baimendu

en: (Allow)
eu: (Baimendu)

[ctx: @label:listbox]
en: Allow
eu: Baimendu

[ctx: @label:listbox]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Backwards
eu: Atzerantz

en: Forward
eu: Aurrerantz

en: (Backwards)
eu: (Atzerantz)

en: (Forward)
eu: (Aurrerantz)

[ctx: @label:listbox]
en: Backwards
eu: Atzerantz

[ctx: @label:listbox]
en: Forward
eu: Aurrerantz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling direction
eu: Aldatu planifikatzeko noranzkoa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Scheduling granularity not supported]
en: None
eu: Bat ere ez

en: State
eu: Egoera

en: Mode
eu: Modua

en: Direction
eu: Norabidea

en: Overbooking
eu: Gainerreserba

en: Distribution
eu: Banaketa

note: i18n("Calculate");
en: Planned Start
eu: Planifikatutako hasiera

en: Planned Finish
eu: Planifikatutako bukaera

en: Scheduler
eu: Antolatzailea

[ctx: title:column]
en: Granularity
eu: Pikortatzea

en: Message
eu: Mezua

en: Phase
eu: Fasea

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Not Started
eu: Abiarazi gabe

en: Tasks that should have been started
eu: Hasita beharko luketen zereginak

en: Tasks that are running
eu: Martxan dauden zereginak

en: Tasks that have finished during this period
eu: Aldi horretan bukatu diren zereginak

en: Next Period
eu: Hurrengo aldia

en: Tasks that are scheduled to start next period
eu: Hurrengo aldian hasteko planifikatuta dauden zereginak

en: Not available
eu: Ez erabilgarri

en: Unknown report type: %1
eu: Txosten mota ezezaguna: %1

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: Missing report template file
eu: Txosten txantiloi-fitxategia falta da

en: Report generator is already open
eu: Txosten sortzailea jada irekita dago

en: Report template file does not exist
eu: Txosten txantiloi-fitxategia ez da existitzen

en: Failed to open template file: %1
eu: Ezin izan da txosten txantiloi-fitxategia ireki: %1

en: No store backend
eu: Biltegiratze-motorrik ez

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
eu: Analisi-errorea gertatu da dokumentu nagusiaren %1. lerroan, %2. zutabean
    Errore-mezua: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
eu: AEBko Gutuna

[ctx: Page size]
en: US Legal
eu: AEBko Legala

[ctx: Page size]
en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: Page size]
en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: Page size]
en: US Executive
eu: AEBko Exekutiboa

[ctx: Page size]
en: US Common 10
eu: AEBko Komuna 10

[ctx: Page size]
en: US Folio
eu: AEBko Folioa

[ctx: Page size]
en: US Ledger
eu: AEBko Kontabilitate-liburua

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
eu: AEBko Tabloidea

en: Millimeters (mm)
eu: Milimetro (mm)

en: Centimeters (cm)
eu: Zentimetro (cm)

en: Decimeters (dm)
eu: Dezimetro (dm)

en: Inches (in)
eu: Hazbete (in)

en: Pica (pi)
eu: Pika (pi)

en: Cicero (cc)
eu: Zizero (cc)

en: Points (pt)
eu: Puntu (pt)

en: Pixels (px)
eu: Pixel (px)

en: Unsupported unit
eu: Unitatea ez da onartzen

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
eu: Dokumentu honek kontroleko batura ezezaguna du. Pasahitza ematean, baliteke ez egiaztatzea.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
eu: Dokumentu honek zifratze-metodo ezezaguna du. Baliteke zati batzuk irakurtezinak izatea.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
eu: Dokumentu honek zifratze-datu osatugabeak ditu. Baliteke zati batzuk irakurtezinak izatea.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
eu: QCA-k ez du oraindik SHA1 edo PBKDF2-rentzako euskarririk SHA1 erabiliz. Dokumentua ezin da ireki.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
eu: Manifestu-fitxategia hondatuta dagoela dirudi. Ezin da aldatu, eta dokumentua gero ere irakurtezina izango da. Egindako lana ez galtzeko, saiatu dokumentua berriro gordetzen.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
eu: Manifestu-fitxategia ezin da idatzi. Dokumentua gero ere ezingo da irakurri. Egindako lana ez galtzeko, saiatu dokumentua berriro gordetzen.

en: Please enter the password to open this file.
eu: Mesedez, sartu fitxategi hau irekitzeko pasahitza.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
eu: Sartu dokumentua zifratzeko pasahitza.

en: Do you want to save the password?
eu: Pasahitza gorde nahi duzu?

en: File '%1' is not readable
eu: «%1» fitxategia ezin da irakurri

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
eu: ERROREA: Protokolo ezezaguna «%1»

en: The directory mode is not supported for remote locations.
eu: Direktorio-modua ez da onartzen urruneko kokalekuentzako.

en: Calligra Storage
eu: Calligraren biltegiratzea

en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Account
eu: Gehitu kontua

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Subaccount
eu: Gehitu azpi-kontua

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_general)
en: General
eu: Orokorra

en: View Settings
eu: Bistaratze ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
eu: Erakutsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Periodicity:
eu: Aldizkakotasuna:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
eu: Egun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
eu: Aste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
eu: Hilabete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cumulative)
en: Cumulative
eu: Metatua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual cost
eu: Benetako kostua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Planned cost
eu: Plangintzako kostua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual and planned
eu: Benetakoa eta planifikatua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Deviation
eu: Desbideratzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Start date
eu: Hasiera-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectstartBtn)
en: Project start
eu: Proiektuaren hasiera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: End date
eu: Bukaera-data

en: Work...
eu: Lana...

en: Add Calendar
eu: Gehitu egutegia

[ctx: @action]
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Probability of finishing before
eu: Aurretik bukatzeko probabilitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: is
eu: da

en: Add Task
eu: Gehitu zeregina

en: Add Task...
eu: Gehitu zeregina...

[ctx: @action]
en: Link
eu: Esteka

en: Edit...
eu: Editatu...

[ctx: @action View a document]
en: View...
eu: Ikusi...

[ctx: @title:window]
en: Attach Document
eu: Erantsitako dokumentua

[ctx: @title:window]
en: Cannot Attach Document
eu: Ezin da dokumenturik erantsi

[ctx: @info]
en: Document is already attached:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Dokumentua jada erantsita dago:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add document
eu: Gehitu dokumentua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
eu: Gehitu...

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Ctrl+I
eu: Ktrl+I

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
eu: Aldatu...

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, pbChange)
en: Ctrl+M
eu: Ktrl+M

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, pbRemove)
en: Del
eu: Ezab.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
eu: Ireki

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, pbView)
en: Ctrl+O
eu: Ktrl+O

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineHide)
en: Hide
eu: Ezkutatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineForeground)
en: Foreground
eu: Aurreko planoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Show timeline in the background
eu: Erakutsi denbora-lerroa atzeko planoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Background
eu: Atzeko planoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Interval:
eu: Denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Line width
eu: Lerroaren zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Stroke:
eu: Trazua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Line color
eu: Lerroaren kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTaskName)
en: Task name
eu: Zereginaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalPath)
en: Critical path
eu: Bide kritikoa

en: Chart
eu: Diagrama

[ctx: @title:tab]
en: Chart
eu: Diagrama

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Month
eu: Hilabete

[ctx: @action:inmenu]
en: Week
eu: Aste

[ctx: @action:inmenu]
en: Day
eu: Egun

[ctx: @action:inmenu]
en: Hour
eu: Ordu

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

[ctx: Interval start time]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: Interval length]
en: Length
eu: Luzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
eu: Luzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stretchLastSection)
en: Stretch last section
eu: Luzatu azken atala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select columns to be shown:
eu: Hautatu erakutsi beharreko zutabeak:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Hidden columns:
eu: E&zkutuko zutabeak:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Visible columns:
eu: Zutabe i&kusgaiak:

en: Tree View
eu: Zuhaitz-ikuspegia

en: Tree View Column Configuration
eu: Zuhaitz-ikuspegiko zutabeen konfigurazioa

en: Main View
eu: Ikuspegi nagusia

en: Main View Column Configuration
eu: Ikuspegi-nagusiko zutabeen konfigurazioa

en: Auxiliary View
eu: Ikuspegi osagarria

en: Auxiliary View Column Configuration
eu: Ikuspegi osagarriko zutabeen konfigurazioa

en: Currency Settings
eu: Moneta ezarpenak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify currency settings
eu: Aldatu moneta ezarpenak

en: Project Settings
eu: Proiektuaren ezarpenak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify main project
eu: Aldatu proiektu nagusia

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables sharing resources with other projects
eu: Beste proiektu batzuekin baliabideak partekatzea ahalbidetzen du

[ctx: @info:tooltip]
en: File where shared resources are defined
eu: Partekatutako baliabideak definitzen diren fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: Directory where all the projects that share resources can be found
eu: Baliabideak partekatzen dituzten proiektu guztiak aurki daitezkeen direktorioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Load shared resource assignments at startup
eu: Zamatu abioan partekatutako baliabideen esleipenak

[ctx: @info:tooltip]
en: Load (or re-load) shared resource assignments
eu: Zamatu (edo birzamatu) partekatutako baliabide esleipenak

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear shared resource assignments
eu: Garbitu partekatutako baliabideen esleipenak

en: Task Modules Path
eu: Zeregin moduluaren bide-izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The project name.
eu: Proiektuaren izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
eu: Ize&na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The project leader.
eu: Proiektu-burua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Manager:
eu: &Kudeatzailea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose a project leader from your address book.
eu: Hautatu proiektu-buru bat zure helbide-liburutik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
eu: &Hautatu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useSharedResources)
en: &Use shared resources
eu: &Erabili partekatutako baliabideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resourcesLabel)
en: Resources:
eu: Baliabideak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resourcesType)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourcesBrowseBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsBrowseBtn)
en: Browse...
eu: Arakatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectsLabel)
en: Projects:
eu: Proiektuak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, projectsType)
en: Directory
eu: Direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, projectsLoadAtStartup)
en: Load resource assignments at startup
eu: Zamatu baliabide esleipena abioan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsLoadBtn)
en: Load
eu: Zamatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_documents)
en: Documents
eu: Dokumentuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
eu: Argitaratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
eu: Argitaratu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
eu: Eskuratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Retrieve:
eu: Eskuratu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
eu: Artxiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
eu: Ezabatu fitxategia hura berreskuratu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_ArchiveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
eu: Artxibatu fitxategi hura berreskuratu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive:
eu: Artxiboa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_taskModules)
en: Task Modules
eu: Zereginen moduluak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_insertModule)
en: Insert
eu: Sartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_useLocalModules)
en: Use local task modules
eu: Erabili zeregin modulu lokalak

en: Milestone Progress
eu: Mugarriaren aurrerapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone completion
eu: Aldatu mugarriaren osatze egoera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove task dependency
eu: Kendu zereginaren mendekotasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
eu: Zereginak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, available)
en: Available tasks
eu: Zeregin erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add required task
eu: Gehitu eskatutako zeregina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBtn)
en: Remove required task
eu: Kendu eskatutako zeregina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
eu: Goiburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerProject) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerProject)
en: Project name
eu: Proiektuaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
eu: Orrialde zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerManager) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerManager)
en: Project manager
eu: Proiektu-kudeatzailea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
eu: Orri-oina

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Add Resource Group
eu: Gehitu baliabide-taldea

en: Add Resource
eu: Gehitu baliabidea

en: Calculate
eu: Kalkulatu

en: Baseline
eu: Oinarri-lerroa

en: Result
eu: Emaitza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task
eu: Aldatu zeregina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
eu: Hautatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Priority:
eu: Lehentasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account:
eu: Kontua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Startup
eu: Abioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Cost:
eu: Kostua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroup)
en: Shutdown
eu: Itzaltzea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone description
eu: Aldatu mugarriaren deskribapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project description
eu: Aldatu proiektuaren deskribapena

en: Project Description
eu: Proiektuaren deskribapena

en: Task Description
eu: Zereginaren deskribapena

en: Task Settings
eu: Zereginaren ezarpenak

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Resources
eu: &Baliabideak

en: &Documents
eu: &Dokumentuak

en: &Cost
eu: &Kostua

en: D&escription
eu: D&eskribapena

[ctx: @title]
en: Resources
eu: Baliabideak

en: Add Milestone
eu: Gehitu mugarria

en: Add Sub-Milestone
eu: Gehitu azpi-mugarria

en: Indent Task
eu: Koskatu zeregina

en: Unindent Task
eu: Zereginari koska kendu

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_publish)
en: Publish...
eu: Argitaratu...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task
eu: Aldatu zeregina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel)
en: N&ame:
eu: Izen&a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Schedule:
eu: &Planifikatzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimisti&c:
eu: Bai&korra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Pessimistic:
eu: E&zkorra:

en: Task Progress
eu: Zereginaren aurrerapena

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Progress
eu: Aldatu zereginaren aurrerapena

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the tasks finish time
eu: Hautatu zeregina bukatzeko unea

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish the task at the selected time
eu: Bukatu zeregina hautatutako unean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task completion
eu: Aldatu zereginaren osatze-maila

[ctx: Week number (year)]
en: Week %1 (%2)
eu: %1. astea (%2)

[ctx: Week number]
en: Week %1
eu: %1. astea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Task:
eu: Zeregina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
eu: Hasita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
eu: Bukatuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Edit mode:
eu: Editatzeko modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per resource
eu: Baliabideko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per task
eu: Zeregineko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
eu: Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
eu: Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add resource:
eu: Gehitu baliabidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
eu: Gehitu sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
eu: Kendu sarrera

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Resource
eu: Baliabidea

en: This Week
eu: Aste Honetan

en: % Completed
eu: Osatutako %

en: Page:
eu: Orrialdea:

en: Date:
eu: Data:

en: Manager:
eu: Kudeatzailea:

en: Project:
eu: Proiektua:

[ctx: @title:tab]
en: Page Layout
eu: Orriaren antolaera

en: Expand All
eu: Zabaldu dena

en: Collapse All
eu: Tolestu dena

en: Print Options...
eu: Inprimatze aukerak...

en: Configure View...
eu: Konfiguratu ikuspegia...

en: Unsplit View
eu: Zatitu gabeko ikuspegia

en: Split View
eu: Zatitutako ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Code:
eu: Kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Separator:
eu: Bereizlea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Code
eu: Kodea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
eu: Bereizlea

[ctx: @title]
en: Date
eu: Data

[ctx: @title]
en: Completion
eu: Osatzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Update finished
eu: Eguneratzea bukatu da

en: Merge
eu: Bateratu

en: Reject
eu: Errefusatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this package and goto next package
eu: Errefusatu pakete hau eta joan hurrengo paketera

en: Back
eu: Atzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert the changes and go back to the current package
eu: Lehengoratu aldaketak eta itzuli uneko paketera

[ctx: @info]
en: Task is not started
eu: Zeregina ez da hasi

[ctx: @info]
en: Task is not finished
eu: Zeregina ez da bukatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Existing entry
eu: Aurrez dagoen sarrera

[ctx: @info:tooltip]
en: New entry
eu: Sarrera berria

[ctx: @info:tooltip]
en: New value: %1<nl/>Current value: %2
eu: Balio berria: %1<nl/>Uneko balioa: %2

en: No documents
eu: Dokumenturik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateStarted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateFinished) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateDocuments)
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: @title]
en: Resource
eu: Baliabidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonCurSym)
en: Currency symbol:
eu: Moneta ikurra

[ctx: Chart axis title 1=currency symbol]
en: Cost (%1)
eu: Kostua (%1)

[ctx: Chart axis title]
en: Effort (hours)
eu: Ahalegina (ordu)

en: Chart Settings
eu: Diagramaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chart type
eu: Diagrama mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_linechart)
en: Line chart
eu: Lerro-diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_barchart)
en: Bar chart
eu: Barra-diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_table)
en: Table
eu: Taula

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
eu: Kostua

en: ID
eu: IDa

en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify dependency
eu: Aldatu mendekotasuna

[ctx: Insert task dependency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBtn)
en: Insert
eu: Sartu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
eu: Nork

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
eu: Nori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, relationType)
en: Dependency Type
eu: Mendekotasun mota

en: Task status
eu: Zereginaren egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Page
eu: Orrialdea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_first)
en: Go to first page
eu: Joan lehenengo orrialdera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_prev)
en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ui_selector)
en: Show page
eu: Erakutsi orrialdea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: of
eu: /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_next)
en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_last)
en: Go to last page
eu: Joan azken orrialdera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Enable report header
eu: Gaitu txosteneko goiburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Report Header
eu: Txosteneko goiburua

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Enable report footer
eu: Gaitu txosteneko orri-oina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Report Footer
eu: Txosteneko orri-oina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Header
eu: Orriko goiburua

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerFirstpage)
en: Enable header on first page
eu: Gaitu goiburua lehen orrialdean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerFirstpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: First page
eu: Lehenengo orrialdea

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerLastpage)
en: Enable header on last page
eu: Gaitu goiburua azken orrialdean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerLastpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Last page
eu: Azken orrialdea

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerOddpages)
en: Enable header on odd pages
eu: Gaitu goiburua orrialde bakoitietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerOddpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Odd pages
eu: Orri bakoitiak

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerEvenpages)
en: Enable header on even pages
eu: Gaitu goiburua orrialde bikoitietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerEvenpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Even pages
eu: Orrialde bikoitiak

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerAllpages)
en: Enable header on all pages
eu: Gaitu goiburua orrialde guztietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerAllpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: All pages
eu: Orrialde guztietan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page Footer
eu: Orri-oina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: Enable footer on first page
eu: Gaitu orri-oina lehenengo orrian

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Enable footer on odd pages
eu: Gaitu orri-oina orrialde bakoitietan

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Enable footer on even pages
eu: Gaitu orri-oina orrialde bikoitietan

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Enable footer on last page
eu: Gaitu orri-oina azken orrialdean

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: Enable footer on all pages
eu: Gaitu orri-oina orrialde guztietan

[ctx: @title:window]
en: Export Report
eu: Esportatu txostena

en: Export to text document is not supported
eu: Testu dokumentura esportatzea ez da onartzen

en: Export to text document failed
eu: Testu dokumentura esportatzea huts egin du

[ctx: @info]
en: Failed to export to <filename>%1</filename>
eu: <filename>%1</filename>(e)ra esportatzea huts egin du

en: Export to spreadsheet document is not supported
eu: Kalkulu-orri fitxategira esportatzea ez da onartzen

en: Export to spreadsheet failed
eu: Kalkulu-orrira esportatzea huts egin du

en: Export to HTML document is not supported
eu: HTML dokumentura esportatzea ez da onartzen

en: Export to HTML failed
eu: HTMLra esportatzea huts egin du

en: Edit Report
eu: Editatu txostena

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the report definition
eu: Editatu txostenaren definizioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the report design in the report design dialog.
eu: Txostenaren diseinua txosten diseinua elkarrizketa-koadroan irekitzen du.

en: View report
eu: Ikusi txostena

en: Undo all changes
eu: Desegin aldaketa guztiak

en: Export report definition
eu: Esportatu txosten definizioa

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Fitxategia ezin da ireki:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @title:window report data elements]
en: Data Elements
eu: Datu-elementuak

[ctx: @title:window report section docker]
en: Headers && Footers
eu: Goiburua eta orri-oina

[ctx: @title:window report group section docker]
en: Groups
eu: Taldeak

[ctx: @title:column]
en: Column
eu: Zutabea

[ctx: @title:column]
en: Sort
eu: Sailkatu

[ctx: @title:column]
en: Header
eu: Goiburua

[ctx: @title:column]
en: Footer
eu: Orri-oina

[ctx: @title:column]
en: Page Break
eu: Orri-jauzia

[ctx: @info:tooltip]
en: Groups data by the selected column
eu: Datuak hautatutako zutabearen arabera taldekatzen ditu

[ctx: @info:tooltip]
en: Sorts data
eu: Datuak sailkatzen ditu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show header section
eu: Erakutsi goiburu atala

[ctx: @info:tooltip]
en: Show footer section
eu: Erakutsi orri-oin atala

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert page break
eu: Txertatu orri-jauzia

en: Ascending
eu: Gorakorra

en: Descending
eu: Beherakorra

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: After footer
eu: Goiburu ondoren

en: Before header
eu: Goiburu aurretik

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Report File
eu: Txosten-fitxategia

en: Report Template
eu: Txosten-txantiloia

[ctx: @info:tooltip]
en: Report name
eu: Txostenaren izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Report template file name
eu: Txosten-txantiloi fitxategiaren izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the generated report file
eu: Sortutako txosten-fitxategiaren izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Information added to filename
eu: Fitxategi-izenari erantsitako informazioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Add and generate reports</title><para>Enables you to add and generate reports based on Open Document (.odf) files.</para><para>You can create a report template using any Open Document text editor.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
eu: <title>Gehitu eta sortu txostenak</title><para>«Open Document» (.odf) fitxategietan oinarritutako txostenak gehitzeko eta sortzeko aukera ematen du.</para><para>Txosten txantiloi bat sor dezakezu «Open Document» testu editore bat erabiliz.<nl/><link url='%1'>Gehiago...</link></para>

en: Add Report
eu: Gehitu txostena

en: Remove Report
eu: Kendu txostena

en: Generate Report
eu: Sortu txostena

en: New report
eu: Txosten berria

[ctx: @title:window]
en: Generate Report
eu: Sortu txostena

en: Failed to generate %1.
    Template file name is empty.
eu: %1 sortzea huts egin du.
    Txantiloiaren fitxategi-izena hutsik dago.

en: Failed to generate %1.
    Report file name is empty.
eu: %1 sortzea huts egin du.
    Txostenaren fitxategi izena hutsik dago.

en: File exists. Continue?
eu: Fitxategi badago. Jarraitu?

en: Report Generation
eu: Txostenak sortzea

en: Failed to open report generator
eu: Txosten sortzailea irekitzea huts egin du

en: Failed to create report
eu: Txostena sortzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Report Generation
eu: Txostenak sortzea

[ctx: @info]
en: Report file generated:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Txosten fitxategi sortu da:<nl/><filename>%1</filename>

en: Allocate
eu: Esleitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose resource from address book
eu: Hautatu baliabidea helbide-liburutik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_initialslabel)
en: Initials:
eu: Inizialak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_emaillabel)
en: Email:
eu: E-posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Resource type:
eu: Baliabide mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Team
eu: Taldea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_unitslabel)
en: Available:
eu: Erabilgarri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_calendarlabel)
en: Calendar:
eu: Egutegia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbfromunlimited) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbuntilunlimited)
en: Unlimited
eu: Mugagabea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_untilgroup)
en: Until
eu: Noiz arte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRequired)
en: Required resources:
eu: Beharrezko baliabideak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Hourly rate:
eu: Orduko tarifa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Overtime rate:
eu: Aparteko orduen tarifa:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Open Link
eu: Ireki esteka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KPlato::StandardWorktimeDialogBase)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
eu: Balio hauek erabiltzen dira zure zenbatezpena ordutan ez badago.
    Demagun Eguneko orduak 8 direla. Zeregin batek osatzeko 3 eguneko ahalegina beharko duela kalkulatzen baduzu, hori 24 ordura bihurtuko da zeregina programatzen denean. Osatzeko behar duen denbora, jakina, zereginari esleitutako pertsonaren (edo pertsonen) eskuragarritasunaren araberakoa izango da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours per year:
eu: Urteko orduak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per month:
eu: Hilabeteko orduak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per week:
eu: Asteko orduak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
eu: Balio hauek erabiltzen dira zeregina burutzeko behar den ahalegina zenbatezteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per day:
eu: Eguneko orduak:

en: Tasks Settings
eu: Zereginen ezarpenak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify tasks
eu: Aldatu zereginak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Tasks
eu: Aldatu zeregina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsib&le:
eu: Ar&duraduna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Sched&ule:
eu: Planifikat&u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Es&timate:
eu: Zenba&tezpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Ris&k:
eu: Arris&kua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimistic:
eu: Baikorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic:
eu: Ezkorra:

en: &Try
eu: Saia&tu

en: modified
eu: aldatuta

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: Get help...
eu: Lortu laguntza...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
eu: Zamatzailea jitoan

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
eu: Itxi zamaketaria

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
eu: Tolestu zamaketaria

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
eu: Giltzatu zamaketaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
eu: &Zifratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
eu: Gaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
eu: Azken inprimaketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
eu: Edizio-denbora guztira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
eu: Zifratzea:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
eu: Berrikuspen-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
eu: Aldatze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
eu: Sortze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
eu: Bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
eu: Be&rrezarri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
eu: Hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
eu: Lanpostua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
eu: Enpresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
eu: Telefonoa (etxekoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
eu: Telefonoa (lanekoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
eu: Faxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
eu: Kalea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
eu: Herria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Author
eu: Egilea

en: Last saved by
eu: Azkena honek gordeta,

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
eu: Erabili ';' (adibidez: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
eu: Dokumentu hau deszifratu egingo da

en: Do not decrypt
eu: Ez deszifratu

en: This document is encrypted
eu: Dokumentu hau zifratuta dago

en: D&ecrypt
eu: D&eszifratu

en: This document will be encrypted.
eu: Dokumentu hau zifratu egingo da.

en: Do not encrypt
eu: Ez zifratu

en: This document is not encrypted
eu: Dokumentu hau ez dago zifratuta

en: This document does not support encryption
eu: Dokumentu honek ez du zifratzea onartzen

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
eu: <qt>Dokumentua deszifratzeak pasahitz-babesa kenduko dio.<p>Hala ere, fitxategia deszifratu nahi duzu?</qt>

en: Confirm Decrypt
eu: Berretsi deszifratzea

en: Decrypt
eu: Deszifratu

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
eu: <qt>Zure dokumentua ezin izan da automatikoki gorde.<p>Deszifratzea osatzeko, mesedez, gorde dokumentua.</qt>

en: Save Document
eu: Gorde dokumentua

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
eu: <qt>Dokumentua ireki zenetik aldatu egin da. Deszifratzea osatzeko, dokumentua gorde behar da.<p>Dokumentua orain gorde nahi duzu?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
eu: <qt>Dokumentua %1 gisa gordeta dago une honetan. Zifratzeko, dokumentua <b>OASIS OpenDocument</b>ura bihurtu behar da.<p>Fitxategia OASIS OpenDocument-ura bihurtu nahi duzu?</qt>

en: Change Filetype
eu: Aldatu fitxategi-mota

en: Change
eu: Aldatu

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
eu: <qt>Zure dokumentua ezin izan da automatikoki gorde.<p>Zifratzea osatzeko, mesedez, gorde dokumentua.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
eu: <qt>Dokumentua ireki zenetik aldatu egin da. Zifratzea osatzeko, dokumentua gorde behar da.<p>Dokumentua orain gorde nahi duzu?</qt>

en: Page Layout
eu: Orriaren antolaera

en: Apply to document
eu: Aplikatu dokumentuari

en: Left Edge:
eu: Ezkerreko ertza:

en: Right Edge:
eu: Eskuineko ertza:

en: Binding Edge:
eu: Lotzeko ertza:

en: Page Edge:
eu: Orriaren ertza:

en: Facing Pages:
eu: Orriak aurrez aurre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
eu: Orriak aurrez aurre

en: Page Layout:
eu: Orriaren antolaera:

en: Page spread
eu: Orria zabaldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
eu: Unitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
eu: Jarraitu estiloari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
eu: Neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
eu: Zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
eu: Altuera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
eu: Orientazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
eu: Erretratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
eu: Paisaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
eu: Orriak aurrez aurre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
eu: Alde bakarrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
eu: Testuaren noranzkoa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
eu: Automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
eu: Marjinak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
eu: Goian:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
eu: Lotzeko ertza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
eu: Orriaren ertza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
eu: Behean:

[ctx: title@column]
en: Parameter
eu: Parametroa

[ctx: title@column]
en: Substitution
eu: Ordezkapena

en: All supported formats
eu: Onartutako formatu guztiak
