kplatowork - en to fi translation catalogue (74 entries)

en: PlanWork - Work Package handler for the Plan Project Planning Tool
fi: PlanWork – Plan-projektinsuunnittelutyökalun työpakettien käsittelijä

[ctx: application name]
en: Plan WorkPackage Handler
fi: Plan-työpakettien käsittelijä

en: Copyright 1998-%1, The Plan Team
fi: Copyright 1998–%1 Plan-työryhmä

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fi: &Muokkaa

note: i18n: ectx: ToolBar (view_selection)
en: View
fi: Näytä

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näytä

en: File to open
fi: Avattava tiedosto

en: Failed to open document
fi: Tiedoston avaus epäonnistui

en: The file %1 does not exist.
fi: Tiedostoa %1 ei ole olemassa.

en: Document is already open:<br>%1
fi: Tiedosto on jo auki:<br>%1

en: Could not extract document from storage:<br>%1
fi: Tiedostoa ei voitu purkaa varastosta:<br />%1

en: Invalid URL:<br>%1
fi: Virheellinen verkko-osoite:<br />%1

en: Document is already open:<br> %1
fi: Tiedosto on jo auki:<br /> %1

en: File does not exist:<br>%1
fi: Tiedostoa ei ole olemassa:<br/>%1

en: Edit with:
fi: Muokkaa ohjelmalla:

en: <p>The work package already exists in the projects store.</p><p>Project: %1<br>Task: %2</p><p>Do you want to update the existing package with data from the new?</p>
fi: <p>Työpaketti on jo olemassa projektin varastossa.</p><p>Projekti: %1<br /> Tehtävä: %2</p><p>Haluatko päivittää olemassa olevan paketin tiedot uudesta?</p>

en: Remove failed. Cannot find work package
fi: Poisto epäonnistui. Työpakettia ei löydy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove work package | Remove work packages
fi[0]: Poista työpaketti
    työpaketin poisto
fi[1]: Poista työpaketit
    työpakettien poisto

en: Failed to load file:<br>%1
fi: Tiedoston lataus epäonnistui:<br />%1

en: Not a valid work package file:<br>%1
fi: Kelvoton työpakettitiedosto:<br />%1

en: Invalid document. The document does not contain 'maindoc.xml'.
fi: Virheellinen tiedosto. Tiedosto ei sisällä tiedostoa ”maindoc.xml”.

en: Failed to open file: %1
fi: Tiedoston avaus epäonnistui: %1

en: Parsing error in file '%1' at line %2, column %3<br>Error message: %4
fi: Jäsennysvirhe tiedostossa ”%1” rivillä %2 sarakkeessa %3<br /> Virheilmoitus: %4

en: Invalid document. No mimetype specified.
fi: Virheellinen tiedosto. MIME-tyyppiä ei määritelty.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
fi: Virheellinen tiedosto. Odotettiin MIME-tyyppiä application/x-vnd.kde.kplato.work, saatiin %1

en: This document is a newer version than supported by PlanWork (syntax version: %1)<br>Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
fi: Tiedosto on luotu uudemmalla PlanWorkin versiolla (syntaksin versio: %1)<br />Avaus tähän PlanWorkin versioon hukkaa joitakin tietoja.

en: Continue
fi: Jatka

en: File-Format Mismatch
fi: Tiedostoformaatin yhteensopivuusongelma

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.kplato.work, got %1
fi: Virheellinen tiedosto. Odotettiin MIME-tyyppiä application/x-vnd.kde.kplato.work, saatiin %1

en: Edit failed. Cannot find a work package.
fi: Muokkaus epäonnistui. Työpakettia ei löydy.

en: Task Progress
fi: Tehtävän eteneminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
fi: Aloitettu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished:
fi: Lopetettu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
fi: Lisää merkintä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
fi: Poista merkintä

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
fi: Muuta valmistumista
    valmistumisen muutos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
fi: Aseta valmiiksi
    valmiiksi asettaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
fi: Muuta jäljelle jäävää työmäärää
    jäljelle jäävän työmäärän muutos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
fi: Muuta todellista työmäärää
    todellisen työmäärän muutos

[ctx: @title:column]
en: Status
fi: Tila

en: Configure View...
fi: Näkymän asetukset…

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
fi: Tehtävä: %1<nl/>Todellinen lopetus: %2<nl/>Suunniteltu lopetus: %3<nl/>Tila: %4<nl/>Projekti: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6<nl/>Project: %7
fi: Tehtävä: %1<nl/>Valmistuminen: %2 %<nl/>Todellinen aloitus: %3<nl/>Suunniteltu: %4 – %5<nl/>Tila: %6<nl/>Projekti: %7

[ctx: @info:tooltip]
en: Task: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Project: %5
fi: Tehtävä: %1<nl/>Suunniteltu: %2 – %3<nl/>Tila: %4<nl/>Projekti: %5

en: Remove Packages
fi: Poista paketteja

en: Remove Package
fi: Poista paketti

en: List
fi: Lista

[ctx: @info:tooltip]
en: Select task list
fi: Valitse tehtävälista

[ctx: @info:tooltip]
en: Select timeline
fi: Valitse aikajanae

note: i18n("Progress..."), this); collection->addAction("task_progress", actionTaskProgress); connect(actionTaskProgress, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(slotTaskProgress())); ------ Settings
en: Configure PlanWork...
fi: PlanWorkin asetukset…

en: Edit...
fi: Muokkaa…

[ctx: @verb]
en: View...
fi: Näytä…

en: Send Package...
fi: Lähetä paketti…

en: Edit Progress...
fi: Muokkaa etenemistä…

en: View Description...
fi: Näytä kuvaus…

en: This file is not editable
fi: Tätä tiedostoa ei voida muokata

en: No work package is selected
fi: Työpakettia ei ole valittu

en: Cannot find work package
fi: Työpakettia ei löydy

en: Could not open temporary file. Sending is aborted.
fi: Väliaikaistiedostoa ei voi avata. Lähetys keskeytettiin.

en: Work Package: %1
fi: Työpaketti: %1

en: Document is already open
fi: Tiedosto on jo avattu

en: Failed to load project: %1
fi: Projektin lataus epäonnistui: %1

en: Cannot save to empty filename
fi: Tyhjälle tiedostonimelle ei voi tallentaa

en: Could not create the file for saving
fi: Ei voitu luoda tiedostoa tallennettavaksi

en: Not able to write '%1'. Partition full?
fi: Ei voi kirjoittaa: ”%1”. Osio täynnä?

en: Failed to open store:
     %1
fi: Varaston avaaminen epäonnistui:
    %1

en: Cannot save to projects store:
    %1
fi: Projektivarastoon ei voi tallentaa:
    %1

en: Failed read file:
     %1
fi: Tiedoston luku epäonnistui:
    %1

en: Failed write file:
     %1
fi: Tiedoston kirjoittaminen epäonnistui:
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge data
fi: Yhdistä tiedot
    tietojen yhdistäminen

en: <p>The work package <b>'%2'</b> has an open document.</p><p>Data may be lost if you continue.</p> | <p>The work package <b>'%2'</b> has open documents.</p><p>Data may be lost if you continue.</p>
fi[0]: <p>Työpaketista <b>”%2”</b> on tiedosto auki.</p><p>Tietoja voidaan menettää, jos jatkat.</p>
fi[1]: <p>Työpaketista <b>”%2”</b> on tiedostoja auki.</p><p>Tietoja voidaan menettää, jos jatkat.</p>

en: <p>The work package <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
fi: <p>Työpakettia <b>”%1”</b> on muutettu.</p><p>Haluatko tallentaa sen?</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not open store:</p><p>%2</p>
fi: <p>Työpaketti <b>”%1”</b></p><p>Varastoa ei saatu avatuksi:</p><p>%2</p>

en: <p>Work package <b>'%1'</b></p><p>Could not extract file:</p><p>%2</p>
fi: <p>Työpaketti <b>”%1”</b></p><p>Tiedostoa ei saatu puretuksi:</p><p>%2</p>
