krossmodulekplato - en to fi translation catalogue (84 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
fi: Lisää tehtävä
    tehtävän lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
fi: Lisää resurssiryhmä
    resurssiryhmän lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
fi: Lisää resurssi
    resurssin lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add external appointment
fi: Lisää ulkoinen ajanvaraus
    ulkoisen ajanvarauksen lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear external appointments
fi: Tyhjennä ulkoiset ajanvaraukset
    ulkoisten ajanvarausten tyhjennys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear all external appointments
fi: Tyhjennä kaikki ulkoiset ajanvaraukset
    kaikkien ulkoisten ajanvarausten tyhjennys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set resource team members
fi: Aseta resurssityöryhmän jäsenet
    resurssityöryhmän jäsenten asettaminen

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select from:
fi: Valitse mistä:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Tasks
fi: Tehtävät

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Resources
fi: Resurssit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Accounts
fi: Tilit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeaders)
en: Include headers
fi: Sisällytä otsakkeet

en: Schedule Name
fi: Aikataulun nimi

[ctx: (qtundoformat)]
en: Clear all external appointments
fi: Tyhjennä kaikki ulkoiset ajanvaraukset

en: Busy Information Export
fi: Varaustietojen vienti

en: Export Selected Schedule
fi: Vie valittu aikataulu

en: Schedules
fi: Aikataulut

en: Export Busy Info File
fi: Vie varaustietotiedosto

en: Save
fi: Tallenna

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Error
fi: Virhe

en: No file selected
fi: Tiedostoa ei valittu

en: No schedule selected
fi: Aikataulua ei valittu

en: Busy Information Import
fi: Varaustietojen tuonti

en: Import Busy Info File
fi: Tuo varaustietotiedosto

en: Open
fi: Avaa

[ctx: (qtundo_format)]
en: Import resource busy information
fi: Tuo resurssin varaustiedot

en: Cannot load data from project with the same identity
fi: Saman henkilöyden projektista ei voi ladata tietoja

en: Failed to start Sheets. Is Sheets installed?
fi: Sheetsin käynnistäminen epäonnistui. Onko Sheets asennettu?

en: No data to export
fi: Ei vietävää dataa

en: You must select a file to write to
fi: Valitse ensin tiedosto, johon kirjoitetaan

en: Data saved to file:
    %1
fi: Data tallennettiin tiedostoon:
    %1

en: Information
fi: Tiedoksi

en: No properties to export
fi: Ei vietäviä ominaisuuksia

en: Select schedule
fi: Valitse aikataulu

en: Select data
fi: Valitse data

en: Export ods file
fi: Vie ODS-tiedostoon

en: Spreadsheet
fi: Laskentataulukko

en: No current sheet.
fi: Ei nykyistä taulukkoa.

en: Invalid sheet '%1' defined.
fi: Määritetty virheellinen taulukko ”%1”.

en: Could not select cell 'A1'
fi: Ei voitu valita solua ”A1”

en: Could not write to file:
    %1
fi: Ei voitu kirjoittaa tiedostoon:
    %1

en: Failed to set all properties of '%1' to cell '%2'
fi: Tietueen ”%1” kaikkien ominaisuuksien asettaminen soluun ”%2” epäonnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Resources Import
fi: Resurssien tuonti

en: Plan Resources
fi: Planin resurssit

[ctx: (qtundo_format )]
en: Import resources
fi: Tuo resursseja

en: Could not open document: %1
fi: Tiedostoa ei voitu avata: %1

en: No project to import from
fi: Ei projektia, josta tuoda

en: Project identities are identical
fi: Projektin henkilöydet ovat identtiset

en: Unable to create copy of resource group: %1
fi: Ei voitu luoda resurssiryhmän kopiota: %1

en: No resource to copy from
fi: Ei resurssia, josta kopioida

en: Unable to create copy of resource: %1
fi: Ei voitu luoda resurssin kopiota: %1

en: Calendar already exists: %1
fi: Kalenteri on jo olemassa: %1

en: Unable to create copy of calendar: %1
fi: Ei voitu luoda kalenterin kopiota: %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: Resource Busy Information
fi: Resurssin varaustiedot

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Handle resource busy information
fi: Käsittele resurssin varaustiedot

note: i18n: tag script attribute text
en: Export Resource Busy Information
fi: Vie resurssin varaustiedot

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to export busy information to file
fi: Python-komentojono varaustietojen viemiseksi tiedostoon

note: i18n: tag script attribute text
en: Import Resource Busy Information
fi: Tuo resurssin varaustiedot

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import busy information from file
fi: Python-komentojono varaustietojen tuomiseksi tiedostosta

note: i18n: tag script attribute text
en: Clear Resource Busy Information
fi: Tyhjennä resurssin varaustiedot

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to clear the imported resource busy information
fi: Python-komentojono tuotujen varaustietojen tyhjentämiseksi

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
fi: Tuo

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
fi: Tuo sisältöä

note: i18n: tag script attribute text
en: Resources from Plan File
fi: Resurssit Plan-tiedostosta

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import resources from project file
fi: Python-komentojono resurssien tuomiseksi projektitiedostosta

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
fi: Vie

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
fi: Vie sisältö

note: i18n: tag script attribute text
en: To csv
fi: CSV:ksi

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data as comma separated values
fi: Vie data pilkuin erotelluiksi arvoiksi (CSV)

note: i18n: tag script attribute text
en: To ods
fi: ODS:ksi

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export data to Open Spreadsheet document
fi: Vie data Open Spreadsheet -tiedostoksi

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
fi: Työkalut

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
fi: Sekalaiset komentojonot

note: i18n: tag script attribute text
en: Online Help
fi: Verkko-ohje

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script that uses the KHTML Part to display the Plan Scripting online help
fi: Python-komentojono, joka käyttää KHTML-osaa näyttämään Planin komentojonojen verkko-ohjeen

note: i18n: tag collection attribute text
en: Samples
fi: Näytteet

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Samples to demonstrate scripting with Plan
fi: Näytteet Planin hallitsemisesta komentojonoin

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Project Information...
fi: Tulosta projektin tiedot…

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print project information
fi: Esimerkki-Python-komentojono projektin tietojen tulostamiseksi

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Resource busy Information...
fi: Tulosta resurssin varaustiedot…

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print resource busy information
fi: Esimerkki-Python-komentojono resurssin varaustietojen tulostamiseksi
