kplatoui - en to gl translation catalogue (1623 entries)

en: Document loaded, URL=%1
gl: Documento cargado, URL= %1

en: Account
gl: Conta

en: Undefined
gl: Indeterminado

en: Non-working
gl: Non laborábel

en: Working
gl: Laboral

[ctx: @item]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: @item The produced document]
en: Product
gl: Produto

[ctx: @item Document is used for reference]
en: Reference
gl: Referencia

[ctx: @item Send a copy of the document]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @item Send the reference (url) of the document]
en: Reference
gl: Referencia

[ctx: <minutes>m:<seconds>s.<milliseconds>]
en: %1m:%2s.%3
gl: %1m:%2s,%3

[ctx: <seconds>s.<milliseconds>]
en: %1s.%2
gl: %1s,%2

[ctx: Year. Note: Letter(s) only!]
en: Y
gl: A

[ctx: Week. Note: Letter(s) only!]
en: w
gl: S

en: Deleted
gl: Eliminada

en: Not scheduled
gl: Non programado

en: Scheduled
gl: Programado

en: Resource overbooked
gl: Recurso sobrecargado

en: Resource not available
gl: O recurso non está dispoñíbel.

en: No resource allocated
gl: Non se asignaron recursos

en: Cannot fulfill constraints
gl: Non é posíbel cumprir as constricións.

en: Effort not met
gl: Non se cumpriu o esforzo.

en: Scheduling error
gl: Erro de programación

[ctx: project scheduling canceled by user]
en: Canceled
gl: Cancelada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, freedays) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
gl: Ningún

en: Project
gl: Proxecto

en: Sub-Project
gl: Subproxecto

en: Task
gl: Tarefa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Milestone
gl: Fito

en: Periodic
gl: Periódico

en: Summary
gl: Resumo

en: As Soon As Possible
gl: O antes posíbel

en: As Late As Possible
gl: O máis tarde posíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Start On
gl: Comezo fixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Finish On
gl: Remate fixo

en: Start Not Earlier
gl: Non comezar antes

en: Finish Not Later
gl: Non rematar despois

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Fixed Interval
gl: Intervalo fixo

en: Task constraint outside project constraint
gl: Constrición de tarefa fóra de constrición de proxecto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_effort)
en: Effort
gl: Esforzo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
gl: Duración

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
gl: Baixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
gl: Alto

en: Init
gl: Inicialización

en: Schedule project from: %1
gl: Programar o proxecto desde o: %1

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
gl: Adiante

en: Calculate finish
gl: Planificar o remate

[ctx: Schedule project backward]
en: Backward
gl: Atrás

en: Calculate start
gl: Planificar o comezo

en: Schedule
gl: Programa

en: Schedule tasks forward
gl: Programar as tarefas cara a adiante

en: Scheduling canceled
gl: Cancelouse a planificación

en: Scheduled finish: %1
gl: Remate programado: %1

en: Could not finish project in time: %1
gl: Non foi posíbel rematar o proxecto en tempo: %1

en: Finished project exactly on time: %1
gl: Rematouse o proxecto xusto a tempo: %1

en: Finished project before time: %1
gl: Rematouse o proxecto antes de tempo: %1

en: Schedule project forward from: %1
gl: Programar o proxecto cara a adiante desde o: %1

en: Calculate late finish
gl: Planificar o remate tardío

en: Late finish calculated: %1
gl: Planificouse o remate tardío: %1

en: Calculate early start
gl: Planificar o comezo temperán

en: Schedule project backward from: %1
gl: Programar o proxecto cara a atrás desde o: %1

en: Early start calculated: %1
gl: Planificouse o comezo temperán: %1

en: Schedule tasks backward
gl: Programar as tarefas cara a atrás

en: Failed to finish project within target time
gl: Non foi posíbel rematar o proxecto dentro do tempo proposto.

en: Scheduled start: %1, target time: %2
gl: Comezo programado: %1; tempo proposto: %2.

en: Must start project early in order to finish in time: %1
gl: Debe adiantar o comezo do proxecto para rematalo en tempo: %1

en: Start project exactly on time: %1
gl: Comezar o proxecto segundo o plan: %1

en: Can start project later than time: %1
gl: Pode atrasar o comezo do proxecto: %1

en: Calculation took: %1
gl: A planificación levou: %1

en: Start calculating forward
gl: Iniciar o cálculo cara adiante

en: Finished calculating forward: %1 ms
gl: Rematouse o cálculo cara adiante: %1 ms

en: Start calculating backward
gl: Iniciar o cálculo cara atrás

en: Finished calculating backward: %1 ms
gl: Rematouse o cálculo cara atrás: %1 ms

en: Start scheduling forward
gl: Comezar a planificar cara adiante

en: Finished scheduling forward: %1 ms
gl: Rematouse de planificar cara adiante: %1 ms

en: Start scheduling backward
gl: Comezar a planificar cara atrás

en: Finished scheduling backward: %1 ms
gl: Rematouse de planificar cara atrás: %1 ms

en: Plan
gl: Plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishStart)
en: Finish-Start
gl: Remate-Comezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishFinish)
en: Finish-Finish
gl: Remate-Remate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bStartStart)
en: Start-Start
gl: Comezo-Comezo

en: Re-scheduling but no used resources was found
gl: Planificando de novo pero non se atoparon recursos en uso

en: Deviation match: granularity: %1, deviation: %2
gl: Coincidencia de desviación: precisión: %1, desviación: %2.

en: Could not match effort. Want: %1 got: %2 (%3)
gl: Non foi posíbel satisfacer o esforzo. Requirido: %1, necesario: %2 (%3).

en: Resource %1 available from %2 to %3
gl: O recurso %1 está dispoñíbel desde %2 ata %3.

en: Expected
gl: Esperado

en: Debug
gl: Depuración

en: Warning
gl: Advertencia

en: Error
gl: Erro

en: Scheduling
gl: Programando

en: Portfolio
gl: Portafolios

en: Baselined
gl: Pauta

en: Calculate early finish
gl: Planificar o remate temperán

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint
gl: %1: Non se puido cumprir coa constrición

en: Resource %1 booked from %2 to %3
gl: O recurso %1 reservouse de %2 a %3

en: Early finish calculated: %1
gl: Planificouse o remate temperán: %1

en: Calculate late start
gl: Planificar o comezo tardío

en: Late start calculated: %1
gl: Planificouse o comezo tardío: %1

en: Start schedule forward: %1
gl: Iniciar o programa cara adiante: %1

en: Schedule from start %1
gl: Planificar desde o comezo %1

en: %1: Scheduling failed using late finish, trying early finish instead.
gl: %1: a programación fallou co remate tardío; usarase o remate temperán.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint. Negative float=%2
gl: %1: non se puido cumprir coa constrición. O flotante negativo é %2.

en: Effort deviation. Estimate: %1, scheduled: %2, granularity: %3
gl: Desviación de esforzo. Estimación: %1, planificación: %2, precisión: %3.

en: Effort not met. Estimate: %1, scheduled: %2
gl: Non se cumpriu o esforzo. Estimación: %1, programado: %2.

en: Failed to schedule within project target time
gl: Non foi posíbel planificar o programa dentro do tempo proposto.

en: Starting earlier than early start
gl: Comeza antes do comezo temperán

en: Finishing later than late finish
gl: Remata despois do remate tardío

en: Scheduled: %1 to %2
gl: Planificado: de %1 a %2.

en: Finished schedule forward: %1 ms
gl: Rematouse o programa cara adiante: %1 ms

en: Schedule from end time: %1
gl: Planificar en base á data de remate: %1

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within late finish.
gl: %1: non se puido planificar para acabar antes do remate tardío.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within successors start time
gl: %1: non se puido planificar a tarefa sen afectar ás datas de comezo das tarefas que dependen dela.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule after early start.
gl: %1: non se puido planificar para empezar despois do comezo temperán.

en: No resource has been allocated
gl: Non se asignou ningún recurso.

en: Could not match work duration. Want: %1 got: %2
gl: Non foi posíbel casar coa duración do traballo: Quérese: %1 pero tense: %2

en: Number
gl: Número

en: Roman, upper case
gl: Romano, maiúsculas

en: Roman, lower case
gl: Romano, minúsculas

en: Letter, upper case
gl: Carta, maiúsculas

en: Letter, lower case
gl: Carta, minúsculas

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Work
gl: Traballo

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Team
gl: Equipo

en: Make appointments: Invalid time
gl: Organización das citas: a data é incorrecta.

en: Resource %1 has no calendar defined
gl: Non se definiu un calendario para o recurso %1

en: Make appointments: Node start time is not valid
gl: Organización das citas: a data de comezo do nodo non é correcta.

en: Make appointments: Node end time is not valid
gl: Organización das citas: a data de remate do nodo non é correcta.

en: Resource %1 not available in interval: %2 to %3
gl: Non hai o recurso %1 no intervalo: %2 a %3

en: Send
gl: Enviado

en: Receive
gl: Recibido

en: Rejected
gl: Rexeitado

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo %1
gl: Desfacer %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
gl: Refacer

en: Redo %1
gl: Refacer %1

en: <empty>
gl: <baleiro>

en: Redo
gl: Refacer

en: Undo
gl: Desfacer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
gl: A persoa responsábel desta tarefa.
    
    Isto non se limita ás persoas responsábeis dun grupo de recursos, senón que pode ser calquera. Pode mesmo acceder directamente á súa axenda de enderezos co botón «Escoller».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Documentation:
gl: Documentación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextlabel)
en: Context help:
gl: Axuda contextual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Context language
gl: Idioma de contexto

en: No autosave
gl: Non gardar automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Autosave interval:
gl: Intervalo de garda automática:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create backup file:
gl: Crear un ficheiro de copia de seguridade:

en: --- separator ---
gl: — liña —

en: --- expanding spacer ---
gl: — espazador expansíbel —

[ctx: @title:window]
en: Change Text
gl: Cambiar o texto

en: Icon te&xt:
gl: Te&xto da icona:

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
gl: A&gochar o texto cando a barra de ferramentas amose o texto a carón das iconas

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
gl: Configurar as barras de ferramentas

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
gl: Seguro que quere repor os valores predeterminados de todas as barras de ferramentas desta aplicación? Os cambios aplicaranse inmediatamente.

en: Reset Toolbars
gl: Repor as barras de ferramentas

en: Reset
gl: Restabelecer

en: &Toolbar:
gl: &Barra de ferramentas:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
gl: Accións &dispoñíbeis:

en: Filter
gl: Filtrar

en: Curr&ent actions:
gl: Accións &actuais:

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon...
gl: Cambiar a &icona…

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt...
gl: Cambiar o te&xto…

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
gl: Este elemento substituirase por todos os elementos dun compoñente integrado.

en: <Merge>
gl: <Fusionar>

en: <Merge %1>
gl: <Fusionar %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
gl: Esta é unha lista dinámica de accións. Pode movela, pero se a retira non será quen de engadila de novo.

en: ActionList: %1
gl: Lista de accións: %1

en: Change Icon
gl: Cambiar a icona

en: just load the file and then exit
gl: só cargar o ficheiro e logo saír

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
gl: cargar o ficheiro, amosar a xanela e a barra de progreso e saír

en: Filename to write profiling information into.
gl: Nome do ficheiro para lle rexistrar a información de análise de rendemento.

en: File(s) or URL(s) to open
gl: Ficheiros ou URL para abrir

en: %1: Critical Error
gl: %1: Erro crítico.

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
gl: Non foi posíbel atopar compoñentes esenciais da aplicación.
    Pode que se trate dun problema de instalación.
    Probe a reiniciar ou reinstalar a aplicación.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
gl: Recuperar ficheiros

en: The following autosave file can be recovered:
gl: Pódense recuperar o seguinte ficheiro de garda automática:

en: The following autosave files can be recovered:
gl: Pódense recuperar os seguintes ficheiros de garda automática:

en: Making backup...
gl: Creando unha salvagarda…

en: Saving...
gl: Gardando…

en: Could not save
    %1
gl: Non foi posíbel gardar
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
gl: Non foi posíbel gardar %1
    Motivo: %2

en: Document <i>%1</i> saved
gl: Gardouse o documento <i>%1</i>

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
gl: Descoñecese o contrasinal deste documento cifrado. Interrompeuse a garda automática. Garde o seu traballo manualmente.

en: Autosaving...
gl: Gardando automaticamente…

en: Error during autosave! Partition full?
gl: Erro durante o gardado automático! Estará a partición chea?

en: Could not create the file for saving
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro para gardar

en: Not able to write '%1'. Partition full?
gl: Non é posíbel escribir en '%1'. Está a partición chea?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
gl: Erro ao intentar escribir «%1». Estará a partición chea?

en: Malformed URL
    %1
gl: URL incorrecto:
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
gl: Xa existe un ficheiro gardado automaticamente para este documento.
    Quere abrilo no seu lugar?

en: Autosave
gl: Gardar automaticamente

en: The file %1 does not exist.
gl: O ficheiro %1 non existe.

en: Opening Document
gl: Abrindo o documento

en: Could not create the filter plugin
gl: Non foi posíbel crear o complemento de filtro.

en: Could not create the output document
gl: Non foi posíbel crear o documento de saída.

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: Cannot create storage
gl: Non é posíbel crear o almacenamento

en: Bad MIME type
gl: Tipo MIME non válido

en: Error in embedded document
gl: Erro no documento incorporado

en: Format not recognized
gl: O formato non é coñecido

en: Not implemented
gl: Non implementado

en: Parsing error
gl: Erro de procesamento

en: Document is password protected
gl: O documento está protexido cun contrasinal

en: Invalid file format
gl: Formato de ficheiro incorrecto

en: Internal error
gl: Produciuse un erro interno.

en: Out of memory
gl: Esgotouse a memoria.

en: Empty Filter Plugin
gl: Complemento de filtro baleiro

en: Trying to load into the wrong kind of document
gl: Intentouse cargar nun tipo de documento incorrecto.

en: Failed to download remote file
gl: Non foi posíbel descargar o ficheiro remoto.

en: Reading file timed out
gl: Acadouse o límite de tempo para ler o ficheiro

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Filter planconvert.jar not found, check your installation
gl: Non se atopou o filtro «planconvert.jar», revise a instalación.

en: Execution failed. Check your installation
gl: A execución fallou. Revise a instalación.

en: Execution failed. ODBC Driver not found
gl: A execución fallou. Non se atopou o controlador de ODBC.

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
gl: Non foi posíbel abrir %2.
    Motivo: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
gl: Documento <i>%1</i> cargado

en: Could not find %1
gl: Non foi posíbel atopar %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
gl: Erro de procesamento de  %1, na liña %2 e columna %3
    Mensaxe de erro: %4

en: %1 is not a file.
gl: %1 non é un ficheiro.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro para lectura (revise os permisos de lectura).

en: Could not read the beginning of the file.
gl: Non foi posíbel ler o inicio do ficheiro.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
gl: erro de procesamento do documento principal na liña %1, columna %2
    Mensaxe de erro: %3

en: Not a valid Calligra Plan file: %1
gl: Non é un ficheiro válido de Calligra Plan: %1

en: Invalid password
gl: O contrasinal é incorrecto

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
gl: Documento incorrecto: non existe o ficheiro "maindoc.xml".

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
gl: O documento <i>%1</i> contén varias versións. Vaia Ficheiro -> Versións para abrir unha versión antiga.

en: Untitled
gl: Sen título

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
gl: <p>O documento «<b>%1</b>» modificouse.</p><p>Queres gardalo?</p>

en: Save Document
gl: Gardar o documento

en: Internal error: saveXML not implemented
gl: Erro interno: saveXML non implementado

en: Could not open
    %1
gl: Non foi posíbel abrir
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
gl: Non foi posíbel abrir %1
    Motivo: %2

en: a word processing
gl: un procesador de texto

en: a spreadsheet
gl: unha folla de cálculo

en: a presentation
gl: unha presentación

en: a chart
gl: un gráfico

en: a drawing
gl: un debuxo

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
gl: O documento «%1» modificouse.
    Quere gardar os cambios ou descartalos?

en: Close Document
gl: Pechar o documento

en: Could not export file.
gl: Non foi posíbel exportar o ficheiro.

en: Missing Export Filter
gl: Falta o Filtro de Exportación

en: Could not import file of type
    %1
gl: Non foi posíbel importar o ficheiro do tipo
    %1

en: Missing Import Filter
gl: Falta o Filtro de Importación

en: Choose Filter
gl: Escolla o Filtro

en: %1 unsaved document (%2)
gl: %1 documento non gardado (%2)

en: Print to PDF...
gl: Imprimir nun PDF…

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Import...
gl: Importar…

en: E&xport...
gl: E&xportar…

en: En&crypt Document
gl: &Cifrar o documento

en: &Uncompress to Directory
gl: &Descomprimir nun directorio

en: &New View
gl: &Nova Vista

en: Document Information
gl: Información do documento

en: Full Screen Mode
gl: Modo a pantalla completa

en: Show Dockers
gl: Amosar as docas

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
gl: Amosar as barras de título das docas

en: Dockers
gl: Docas

en: (write protected)
gl: (protexido contra a escritura)

en: Save as %1
gl: Guarda como %1

en: Save
gl: Gardar

[ctx: @info]
en: Cannot open a template file.<nl/>If you want to modify the template, create a new project using this template and save it using <interface>File->Create Project Template...</interface>.
gl: Non é posíbel abrir un ficheiro de modelo.<nl/>Se quere modificar o modelo, cree un proxecto novo usando este modelo e gárdeo usando <interface>Ficheiro->Crear un modelo de proxecto…</interface>.

en: %1 (unknown file type)
gl: %1 (tipo de ficheiro descoñecido)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
gl: <qt>Gardar como %1 pode causar algunhas perdas de formación.<p>Quere realmente gardar neste formato?</qt>

en: Confirm Save
gl: Confirmar a garda

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
gl: <qt>A exportación como %1 pode causar algunhas perdas de formato.<p>Quere realmente exportar para este formato?</qt>

en: Confirm Export
gl: Confirmar a Exportación

en: Export
gl: Exportar

en: untitled
gl: sen título

en: Open Document
gl: Abrir un documento

en: Import Document
gl: Importar un documento

en: Cannot preview the document
gl: Non se poder obter unha vista previa do documento

en: Cannot open pdf viewer
gl: Non é posíbel abrir o visor de PDF

en: Export as PDF
gl: Exportar a PDF

en: Cannot export to the specified file
gl: Non foi posíbel exportar o ficheiro indicado

en: Document
gl: Documento

en: Document - %1
gl: Documento - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
gl: Vai perder todos os cambios que fixo desde a última vez que o gardou
    Quere continuar?

en: Show %1 Toolbar
gl: Amosar a barra de ferramentas %1

en: Hide %1 Toolbar
gl: Agochar a barra de ferramentas %1

en: Stop
gl: Deter

en: Printing
gl: Impresión

en: Printing done
gl: Acabouse imprimir

en: Close
gl: Pechar

en: Stopped
gl: Detido

en: Active Author Profile
gl: Perfil de autor activo

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Default Author Profile
gl: Perfil do autor predeterminado

[ctx: @info]
en: <subtitle>Context Help</subtitle><para>Many functions have help and hints that can be displayed with <emphasis>What's this</emphasis>.</para><para>Activate it by selecting the menu item <b><interface>Help|What's this</interface></b> or by pressing <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>Try it on this text!</para>
gl: <subtitle>Axuda contextual</subtitle><para>Moitas funcións teñen axuda e consellos que se poden amosar con <emphasis>Que é isto?</emphasis>.</para><para>Para activalo seleccione a entrada de menú <b><interface>Axuda|Que é isto?</interface></b> ou prema <shortcut>Maiús+F1</shortcut>.</para><para>Próbeo neste texto!</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Online Resources</subtitle>
gl: <subtitle>Recursos en Internet</subtitle>

[ctx: @info]
en: <title>Create a new project</title><para>Creates a new project with default values defined in <emphasis>Settings</emphasis>.<nl/>Opens the <emphasis>project dialog</emphasis> so you can define project specific properties like <resource>Project Name</resource>, <resource>Target Start</resource> and <resource>- End</resource> times.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Crear un novo proxecto</title><para>Crea un novo proxecto cos valores predeterminados definidos na <emphasis>Configuración</emphasis>.<nl/>Abre o <emphasis>diálogo de proxecto</emphasis> para que poida definir propiedades específicas do proxecto como o <resource>Nome do proxecto</resource>, a data de destino de <resource>inicio</resource> e a de <resource>fin</resource>.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title><para>Create a shared resources file.<nl/>This enables you to only create your resources once, you just refer to your resources file when you create a new project.<nl/>These resources can then be shared between projects to avoid overbooking resources across projects.<nl/>Shared resources must be defined in a separate file.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Recursos compartidos</title><para>Crear un ficheiro de recursos compartidos.<nl/>Isto permítelle crear os seus recursos unha vez, vostede simplemente fai referencia ao seu ficheiro de recursos ao crear un novo proxecto.<nl/>Estes recursos poden entón compartirse entre proxectos para evitar reservar recursos de máis a través de varios proxectos.<nl/>Os recursos compartidos deben definirse nun ficheiro aparte.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Recent Projects</title><para>A list of the 10 most recent project files opened.</para><para><nl/>This enables you to quickly open projects you have worked on recently.</para>
gl: <title>Proxectos recentes</title><para>Unha lista dos 10 ficheiros de proxecto abertos máis recentes.</para><para>Isto permítelle abrir rapidamente proxectos nos que traballou recentemente.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Context help</title><para>Help is available many places using <emphasis>What's This</emphasis>.<nl/>It is activated using the menu entry <interface>Help->What's this?</interface> or the keyboard shortcut <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>In dialogs it is available via the <interface>?</interface> in the dialog title bar.</para><para>If you see <link url='%1'>More...</link> in the text, pressing it will display more information from the documentation.</para>
gl: <title>Axuda contextual</title><para>Hai axuda dispoñíbel en moitos lugares mediante <emphasis>Que é isto</emphasis>.<nl/>Actívase usando a entrada de menú <interface>Axuda->Que é isto?</interface> ou o atallo de teclado <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>Nos diálogos está dispoñíbel mediante o <interface>?</interface> da barra de título do diálogo.</para><para>Se ve <link url='%1'>Máis…</link> no texto, prémao para mostrar máis información da documentación.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Templates</title><para>Select a template to create a new project based on the selected template.</para><para>Plan searches for templates in the places you can define in the settings dialog: <interface>Settings->Configure Plan</interface>.</para><para>You can create new templates from a project using the <interface>File->Create Project Template</interface> menu entry.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Modelos de proxectos</title><para>Seleccione un modelo para crear un novo proxecto baseado no modelo seleccionado.</para><para>Plan busca modelos nos lugares que pode definir no diálogo de configuración: <interface>Configuración->Configurar Plan</interface>.</para><para>Pode crear novos modelos a partir dun proxecto mediante a entrada de menú <interface>Ficheiro->Crear un modelo de proxecto</interface>.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProjectBtn)
en: New Project
gl: Novo proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p align="center"><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Project templates:</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p align="center"><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Modelos de proxecto:</span></p></body></html>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Open Project</span></p><p>Displays a file dialog enabling you to open an existing project.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Abrir un proxecto</span></p><p>Mostra un diálogo de ficheiro que lle permite abrir un proxecto existente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: Open Project
gl: Abrir un proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentProjectLabel)
en: <html><head/><body><p align="center"><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Recent projects:</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p align="center"><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Proxectos recentes:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introduction)
en: Information
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calligraPlanLabel)
en: <html><head/><body><p><a href="https://calligra.org/plan"><span style=" text-decoration: underline; color:#2980b9;">Home</span></a></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><a href="https://calligra.org/plan"><span style=" text-decoration: underline; color:#2980b9;">Inicio</span></a></p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userDocLabel)
en: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">User documentation</a>
gl: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Documentación de uso</a>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, forumLabel)
en: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Community forum</a>
gl: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Foro da comunidade</a>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commuityLabel)
en: <a href="https://userbase.kde.org/Plan">Community</a>
gl: <a href="https://userbase.kde.org/Plan">Comunidade</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createResourceFileBtn)
en: Create Shared Resources
gl: Crear recursos compartidos

[ctx: @title:column]
en: Allocation
gl: Asignación

[ctx: @info:tooltip]
en: Not allocated
gl: Non asignado

en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
gl[0]: Hai un recurso dispoñíbel neste grupo.
gl[1]: Hai %1 recursos dispoñíbeis neste grupo.

en: Name
gl: Nome

en: Type
gl: Tipo

en: Allocation
gl: Asignación

[ctx: @title:column]
en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Resource allocation
gl: Asignación de recursos

[ctx: @info:tootip]
en: Available resources or resource units
gl: Recursos ou unidades de recurso dispoñíbeis.

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource requested for dynamic allocation | %1 resources requested for dynamic allocation
gl[0]: Solicitouse %1 recurso para asignación dinámica.
gl[1]: Solicitáronse %1 recursos para asignación dinámica.

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource allocated | %1 resources allocated
gl[0]: Asignouse un recurso.
gl[1]: Asignáronse %1 recursos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Group allocations</title><para>You can allocate a number of resources from a group and let the scheduler select from the available resources at the time of scheduling.</para> These dynamically allocated resources will be in addition to any resource you have allocated specifically.
gl: <title>Asignacións de grupos</title><para>Pode asignar un número determinado de recursos dun grupo e deixar que o planificador seleccione de entre os recursos dispoñíbeis á hora de planificar.</para>Estes recursos asignados dinamicamente serano a maiores daqueles recursos que se asignasen de maneira específica.

[ctx: 1: free resources, 2: number of resources]
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
gl[0]: Hai un recurso dispoñíbel neste grupo.
gl[1]: Hai %1 recursos dispoñíbeis neste grupo.

en: Week %1
gl: Semana %1

en: Next year
gl: O próximo ano

en: Previous year
gl: Ano Anterior

en: Next month
gl: Próximo Mes

en: Previous month
gl: Mes anterior

en: Select a week
gl: Escolle unha semana

en: Select a month
gl: Escolle un mes

en: Select a year
gl: Escolle un ano

en: Select the current day
gl: Escolla o día actual

[ctx: 1=account name]
en: %1 (Default account)
gl: %1 (conta predeterminada)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
gl: Descrición

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account name
gl: Modificar o nome da conta

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default account
gl: Deseleccionar como conta predeterminada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default account
gl: Seleccionar como conta predeterminada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account description
gl: Modificar a descrición da conta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add account
gl: Engadir unha conta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Account | Delete %1 Accounts
gl[0]: Eliminar a conta
gl[1]: Eliminar %1 contas

en: Actual total cost: %1, planned total cost: %2
gl: Custo total real: %1, custo total previsto: %2

en: Planned
gl: Planificado

en: Actual
gl: Real

en: The total cost for the account shown as: Actual cost [ Planned cost ]
gl: O custo total para a conta amosado como «Custo real [ Custo previsto ]».

[ctx: @info:tooltip week-year]
en: Week %1-%2
gl: Semana %1-%2

[ctx: 1=calendar name]
en: %1 (Default calendar)
gl: %1 (Calendario predeterminado)

en: Shared
gl: Compartido

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> calendar
gl: %1 é un calendario <emphasis>local</emphasis>

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> calendar
gl: %1 é un calendario <emphasis>compartido</emphasis>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar name
gl: Modificar o nome do calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default calendar
gl: Deseleccionar como calendario predeterminado

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default calendar
gl: Seleccionar como calendario predeterminado

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar timezone
gl: Modificar o fuso horario do calendario

en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: @info:tooltip]
en: No holidays
gl: Sen festivos

[ctx: @info:tooltip]
en: Default region: <emphasis>%1</emphasis>
gl: Rexión predeterminada: <emphasis>%1</emphasis>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar holiday region
gl: Modificar os festivos rexionais do calendario

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Origin
gl: Orixe

[ctx: @title:column]
en: Timezone
gl: Fuso horario

[ctx: @title:column]
en: Holiday Region
gl: Festivos rexionais

[ctx: @info:tooltip]
en: The holiday region
gl: Os festivos rexionais

[ctx: (qtundo-format)]
en: Re-parent calendar
gl: Cambiar o pai do calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move calendar
gl: Mover o calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add calendar
gl: Engadir un calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete calendar
gl: Eliminar o calendario

[ctx: NonWorking]
en: NW
gl: NL

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar state
gl: Modificar o estado do calendario

[ctx: 1=time 2=The number of hours of work duration (non integer)]
en: %1, %2 hours
gl: %1, %2 horas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Undefined
gl: Non definido

[ctx: @info:tooltip]
en: Non-working
gl: Non se traballa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Holiday
gl: Festivo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar weekday
gl: Modificar o día da semana do calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar date
gl: Modificar a data do calendario

[ctx: @title:column]
en: Weekday
gl: Día da semana

[ctx: @title:column]
en: Date
gl: Data

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the task
gl: O nome da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type
gl: Tipo de tarefa

[ctx: @info:tooltip]
en: The person responsible for this task
gl: A persoa responsábel desta tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resource allocations
gl: Lista de asignación dos recursos.

[ctx: @info:tooltip]
en: The timing constraint type
gl: O tipo de constrición temporal.

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint start time
gl: Data de comezo da constrición.

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint end time
gl: Data de remate da constrición.

[ctx: @info:tooltip]
en: Task notes
gl: Notas das tarefas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Work Breakdown Structure Code
gl: Código da estrutura de descomposición do traballo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Node level
gl: Nivel do nodo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task
gl: O risco controla a distribución PERT empregada para calcular a estimación real desta tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling priority.<nl/>A higher number means higher priority.
gl: Prioridade da programación.<nl/>Un maior número indica unha maior prioridade.

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for running costs
gl: Conta para os custos de execución.

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at startup of the task
gl: Conta para os gastos xerados durante a posta en marcha da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at startup of the task
gl: Gastos xerados durante a posta en marcha da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at shutdown of the task
gl: Conta para os gastos xerados durante o desmantelamento da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at shutdown of the task
gl: Gastos xerados durante o desmantelamento da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start time
gl: Data de comezo prevista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish time
gl: Data de remate prevista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start time allowed by dependencies
gl: Data de comezo mínima que permiten as dependencias.

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest finish time allowed by dependencies
gl: Data de remate mínima que permiten as dependencias.

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest start time allowed by dependencies
gl: Data de comezo máxima que permiten as dependencias.

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest finish time allowed by dependencies
gl: Data de remate máxima que permiten as dependencias.

[ctx: @info:tooltip]
en: The planned duration
gl: A duración prevista.

[ctx: @info:tooltip]
en: The variance of the duration
gl: A varianza da duración.

[ctx: @info:tooltip]
en: The optimistic duration
gl: A duración optimista.

[ctx: @info:tooltip]
en: The pessimistic duration
gl: A duración pesimista.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a tasks start can be delayed without affecting the project completion time
gl: O tempo que se pode atrasar o comezo da tarefa sen que afecte ao tempo de remate do proxecto.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint
gl: O tempo no que se debe reducir a duración da tarefa ou ruta para cumprir unha constrición de tempo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Negative float is the duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint.
gl: O flotante negativo é o tempo no que se debe reducir a duración da tarefa ou ruta para cumprir unha constrición de tempo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task
gl: O tempo que pode atrasarse ou estenderse a tarefa sen que afecte ao comezo de ningunha outra

[ctx: @info:whatsthis]
en: Free float is the duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task.
gl: O flotante libre é o tempo que pode atrasarse ou estenderse a tarefa sen que afecte ao comezo de ningunha outra.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Start to Late Start
gl: O tempo entre o comezo temperán e o comezo tardío.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start float is the duration from Early Start to Late Start.
gl: O flotante de comezo é o tempo entre o comezo temperán e o comezo tardío.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Finish to Late Finish
gl: O tempo entre o remate temperán e o remate tardío.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finish float is the duration from Early Finish to Late Finish.
gl: O flotante de remate é o tempo entre o remate temperán e o remate tardío.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resources assigned to the task
gl: Os recursos asignados á tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Task status
gl: O estado da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Task completion
gl: O progreso da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort
gl: O esforzo previsto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort
gl: O esforzo real.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort
gl: O esforzo restante.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost
gl: O custo previsto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost
gl: Custo real

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually started
gl: Data (real) na que comezou a tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is started
gl: Indica se a tarefa comezou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually finished
gl: Data (real) na que se rematou a tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is finished
gl: Indica se a tarefa rematou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Status Note
gl: Nota do estado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated expected estimate
gl: Estimación prevista calculada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated estimate variance
gl: Varianza estimada calculada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate
gl: Estimación optimista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate
gl: Estimación pesimista.

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of estimate
gl: Tipo de estimación.

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar used when estimate type is Duration
gl: Calendario empregado cando a estimación é de tipo «duración».

[ctx: @info:tooltip]
en: The most likely estimate
gl: A estimación máis probábel.

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of risk
gl: Tipo de risco.

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the tasks scheduling status
gl: Indica o estado da programación da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: The task has not been scheduled
gl: Non se planificou a tarefa.

en: An effort has been estimated, but no resource has been assigned
gl: Estimouse un esforzo, pero non se asignou ningún recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is overbooked
gl: Un dos recursos asignados a esta tarefa está sobrecargado.

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is not available
gl: Un dos recursos asignados a esta tarefa non está dispoñíbel.

[ctx: @info:tooltip]
en: A timing constraint could not be met
gl: Non foi posíbel cumprir cunha constrición de tempo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resource could not meet the estimated effort
gl: O recurso asignado non puido cumprir co esforzo estimado.

[ctx: @info:tooltip]
en: A scheduling error occurred
gl: Produciuse un erro de programación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled
gl: Custo presupostado do traballo planificado

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed
gl: Custo presupostado do traballo realizado, ou «valor gañado».

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed
gl: Custo real do traballo realizado

en: Schedule performance index (BCWP/BCWS)
gl: Índice de axuste orzamentario (valor gañado / valor planificado)

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the resource
gl: O nome do recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: The origin of the resource
gl: A orixe do recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the resource
gl: O tipo de recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: The initials of the resource
gl: As iniciais do recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: The e-mail address of the resource
gl: O enderezo de correo do recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar defines when the resource is working
gl: O calendario define cando está a traballar o recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum load that can be assigned
gl: A carga máxima que pode asignarse.

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines when the resource is available to the project
gl: Define cando o recurso está dispoñíbel para o proxecto.

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, normal hours
gl: Custo das horas laborábeis.

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, overtime hours
gl: Custo das horas extraordinarias.

[ctx: @info:tooltip]
en: The fixed cost
gl: O custo fixo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The account where the resource cost is accumulated
gl: A conta na que se acumula o custo do recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the resource group
gl: O nome do grupo de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The origin of the resource group
gl: A orixe do grupo de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the resource group
gl: O tipo de grupo de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The aggregated units for the resources in the resource group
gl: As unidades totais dos recursos do grupo de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The coordinator of the resource group
gl: O coordinador do grupo de recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the account
gl: O nome da conta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The description of the account
gl: A descrición da conta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name and scheduling mode of the schedule
gl: O nome e o modo de planificación do programa

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedules state
gl: Estado do programa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls resource overbooking when scheduling
gl: Controla a sobrecarga de recursos ao programar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Controls resource overbooking when scheduling.</para><para>If overbooking is allowed, a resource may be booked (on working days) to work more than it is available. This can happen if the resource is allocated to multiple tasks or are booked on other projects.</para><para>If overbooking is to be avoided, resources will not be booked more than they are available. On resource conflict, tasks will be delayed until the resource is available.</para>
gl: <para>Controla a sobrecarga de recursos na programación.</para> <para>No caso de permitir a sobrecarga, podería reservarse un recurso para que traballe —en días laborábeis— alén da súa dispoñibilidade. Isto pode suceder se o recurso está asignado a varias tarefas ou se está tamén reservado noutros proxectos.</para><para>Se non se permite a sobrecarga, os recursos non se reservarán alén da súa dispoñibilidade. Cando haxa un conflito co recurso, as tarefas atrasaranse ata que o recurso estea dispoñíbel.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The distribution to be used during scheduling
gl: A distribución para usar durante a programación.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The distribution to be used during scheduling</para><para>If distribution is 'None', the tasks estimate is used as is during scheduling.</para><para>If distribution is 'PERT', the estimate used is calculated based on the entered optimistic- (O), pessimistic-(P) and most likely (M) estimate. The formula used for this is (O + 4 * M + P) / 6.</para>
gl: <para>A distribución para usar na planificación</para> <para>Se a distribución é «ningunha», a estimación da tarefa úsase directamente na planificación.</para> <para>Se a distribución é «PERT», a estimación calcúlase a partir das estimacións optimista, pesimista e probábel inseridas. A fórmula empregada é: ( optimista + 4×probábel + pesimista ) / 6.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines the schedules to be calculated
gl: Define os programas por planificar.

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled start time
gl: A data de comezo planificada.

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled finish time
gl: A data de remate planificada.

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduling direction
gl: A dirección da programación.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduling direction.</para><para>If direction is Forward, the project is scheduled starting at the projects earliest start time specified in the main project dialog.</para><para>If direction is Backward, the project is scheduled starting at the projects latest finish time specified in the main project dialog.</para>
gl: <para>A dirección da planificación.</para> <para>Se a dirección é «cara a adiante», o programa planificarase desde a data de comezo mínima indicada no diálogo principal do proxecto.</para> <para>Se a dirección é «cara a atrás», o programa planificarase desde a data de remate máxima indicada no diálogo principal do proxecto.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduler used for calculating the project schedule
gl: O planificador empregado para planificar o programa do proxecto.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduler used for calculating the project schedule.</para><para>The default built-in scheduler is the Network Scheduler.</para><para>Other schedulers presently available is RCPS if libRCPS is installed on your system. RCPS is a genetics based resource constrained project scheduler.</para>
gl: <para>O planificador empregado para planificar o programa do proxecto.</para> <para>O planificador predeterminado é o planificador de rede.</para> <para>Entre os outros planificadores estará RCPS, se ten libRCPS instalada. O planificador de proxectos RCPS está baseado na xenética e constrinxido por recursos.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The granularity used when calculating the project schedule
gl: A precisión para calcular o programa do proxecto.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>The scheduling mode:<list><item><emphasis>Manual:</emphasis> Calculation must be initiated manually.</item><item><emphasis>Auto:</emphasis> Calculation is initiated automatically.</item></list></para>
gl: <para>O modo de planificación:<list><item><emphasis>Manual:</emphasis> os cálculos deben inicializarse manualmente.</item><item><emphasis>Automático:</emphasis> os cálculos inicialízanse automaticamente.</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The url of the document
gl: O URL do documento.

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the document
gl: O tipo de documento.

[ctx: @info:tooltip]
en: The status of the document
gl: O estado do documento.

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines how this document is sent
gl: Define como se envía o documento.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the calendar
gl: O nome do calendario.

[ctx: @info:tooltip]
en: The timezone of the calendar
gl: O fuso horario do calendario.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the required task
gl: O nome da tarefa requirida.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the dependent task
gl: O nome da tarefa que depende desta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of relation
gl: O tipo de relación.

[ctx: @info:tooltip]
en: The relations time lag
gl: A demora da relación.

en: Url
gl: URL

en: Send As
gl: Enviar como

en: Status
gl: Estado

en: Parent
gl: Parental

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Cost
gl: Custo do valor programado

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Cost
gl: Valor gañado por custo

[ctx: Cost based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Cost
gl: Custo do valor real

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Effort
gl: Esforzo do valor programado

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Effort
gl: Valor gañado por esforzo

[ctx: Effort based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Effort
gl: Esforzo do valor real

[ctx: Cost based Schedule Performance Index]
en: SPI Cost
gl: Custo do axuste orzamentario

[ctx: Cost based Cost Performance Index]
en: CPI Cost
gl: Custo do rendemento económico

[ctx: Effort based Schedule Performance Index]
en: SPI Effort
gl: Esforzo do axuste orzamentario

[ctx: Effort based Cost Performance Index]
en: CPI Effort
gl: Esforzo do rendemento económico

[ctx: Date format used as chart axis labels. Must follow QDate specification.]
en: MM.dd
gl: dd/MM

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled
gl: Custo presupostado do traballo programado baseado no custo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Performed
gl: Custo presupostado do traballo realizado, ou «valor gañado», baseado no custo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Actual Cost of Work Performed
gl: Custo real do traballo realizado baseado no custo

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled
gl: Custo presupostado do traballo programado baseado no esforzo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Performed
gl: Custo presupostado do traballo realizado, ou «valor gañado», baseado no esforzo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Actual Cost of Work Performed
gl: Custo real do traballo realizado baseado no esforzo

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
gl: Índice de axuste orzamentario (valor gañado / valor programado) baseado no custo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
gl: Índice de rendemento económico (valor gañado / valor real) baseado no custo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
gl: Índice de axuste orzamentario (valor gañado / valor programado) baseado no esforzo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
gl: Índice de rendemento económico (valor gañado / valor real) baseado no esforzo.

[ctx: @title:column Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS
gl: Valor programado

[ctx: @title:column Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP
gl: Valor gañado

[ctx: @title:column Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP
gl: Valor real

[ctx: @title:column Schedule Performance Index]
en: SPI
gl: Axuste orzamentario

[ctx: @title:column]
en: Cost:
gl: Custo:

[ctx: @title:column]
en: Effort:
gl: Esforzo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index
gl: Índice de axuste orzamentario

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost Performance Index
gl: Índices de rendemento económico

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on cost
gl: Indicadores do rendemento baseados no custo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on effort
gl: Indicadores do rendemento baseados no esforzo.

[ctx: @info:tooltip]
en: No resources has been allocated
gl: Non se asignaron recursos.

[ctx: @info:tooltip 1=resource name]
en: Allocated resource:<nl/>%1
gl: Recurso asignado:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Allocated resources:<nl/>%1
gl: Recursos asignados:<nl/>%1

en: Target times
gl: Tempos propostos

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start and latest finish
gl: Data de comezo mínima e data de remate máxima.

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, estimate type is Effort
gl: Non aplica, dado que a estimación é de tipo «esforzo».

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, constraint is Fixed Interval
gl: Non aplica, o intervalo da constrición é fixo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated effort: %1
gl: Esforzo estimado: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated duration: %1
gl: Duración estimada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated effort: %1<nl/>Expected effort: %2
gl: Esforzo estimado: %1<nl/>Esforzo esperado: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated duration: %1<nl/>Expected duration: %2
gl: Duración estimada: %1<nl/>Duración esperada: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic effort: %1
gl: Esforzo optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic duration: %1
gl: Duración optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic effort: %1
gl: Esforzo pesimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic duration: %1
gl: Duración pesimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost: %1
gl: Conta para o custo do recurso: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost
gl: Conta para o custo do recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost: %1
gl: Conta para os custos de posta en marcha da tarefa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost
gl: Conta para os custos de posta en marcha da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost: %1
gl: Conta para os custos de desmantelamento da tarefa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost
gl: Conta para os custos de desmantelamento da tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled start: %1
gl: Comezo planificado: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled finish: %1
gl: Remate planificado: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled duration: %1
gl: Duración planificada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT duration variance: %1
gl: Varianza da duración de PERT: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT estimate variance: %1
gl: Varianza da estimación de PERT: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT optimistic duration: %1
gl: Duración optimista de PERT: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate: %1
gl: Estimación optimista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT expected estimate: %1
gl: Estimación PERT prevista: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT pessimistic duration: %1
gl: Duración pesimista de PERT: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate: %1
gl: Estimación pesimista: %1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Assigned resources:<nl/>%1
gl: Recursos asignados:<nl/>%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task finished at %1
gl: A tarefa rematou o %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Task is %1% completed
gl: A tarefa está ao %1%.

[ctx: @info:tooltip]
en: Milestone finished at %1
gl: O fito rematou o %1.

en: Finished late
gl: Rematou tarde

en: Finished early
gl: Rematou cedo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
gl: Rematou

en: Running late
gl: Vai atrasada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
gl: En marcha

en: Started late
gl: Comezou tarde

en: Started early
gl: Comezou cedo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
gl: Comezou

en: Not started
gl: Non comezou

en: Can start
gl: Pode comezar

en: Delayed
gl: Atrasada

en: Cannot start
gl: Non é posíbel comezar

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 late
gl: Rematou %1 tarde.

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 early
gl: Rematou %1 antes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished
gl: Rematou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 late
gl: Comezou %1 tarde.

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 early
gl: Comezou %1 antes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Started
gl: Comezou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Running
gl: En marcha.

[ctx: @info:tooltip]
en: Can start
gl: Pode comezar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot start
gl: Non é posíbel comezar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Not started
gl: Non comezou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual start: %1
gl: Comezo real: %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: The task started at: %1
gl: A tarefa comezou o: %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not started
gl: A tarefa non comezou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual finish: %1
gl: Remate real: %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: The task finished at: %1
gl: A tarefa rematou o: %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not finished
gl: A tarefa non rematou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort until %1: %2
gl: Esforzo previsto ata %1: %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort used up to %1: %2
gl: Esforzo real empregado ata %1: %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort: %1
gl: Esforzo restante: %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost until %1: %2
gl: Custo previsto ata %1: %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost until %1: %2
gl: Custo real ata o %1: %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Resource allocation is expected when the task estimate type is  <emphasis>Effort</emphasis>
gl: Cando a estimación da tarefa é de tipo <emphasis>esforzo</emphasis>, espérase unha asignación de recursos.

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource has been overbooked
gl: Sobrecargouse un recurso.

[ctx: @info:tooltip]
en: No resource is available for this task
gl: Non hai ningún recurso dispoñíbel para esta tarefa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Failed to comply with a timing constraint
gl: Non foi posíbel cumprir cunha constrición de tempo.

[ctx: @info:tooltip]
en: This task has not been scheduled
gl: Esta tarefa non se planificou.

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resources cannot deliver the required estimated effort
gl: O recursos asignados non poden achegar o esforzo necesario estimado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling error
gl: Erro de programación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Work breakdown structure code: %1
gl: Código da estrutura de descomposición do traballo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task level: %1
gl: Nivel da tarefa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled at %1: %2
gl: Custo presupostado do traballo planificado para %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed at %1: %2
gl: Custo presupostado do traballo realizado, ou «valor gañado», ata %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed at %1: %2
gl: Custo real do traballo realizado en %1: %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index at %1: %2
gl: Índice de axuste orzamentario para %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent to %1 at %2
gl: Último paquete de traballo enviado a %1 en %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received from %1 at %2
gl: Último paquete de traballo recibido de %1 en %2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Not available
gl: Non está dispoñíbel.

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent: %1
gl: Último paquete de traballo enviado: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received: %1
gl: Último paquete de traballo recibido: %1

[ctx: @title:column]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @title:column]
en: Responsible
gl: Responsábel

[ctx: @title:column]
en: Estimate Type
gl: Tipo de estimación

[ctx: @title:column]
en: Calendar
gl: Calendario

[ctx: @title:column]
en: Estimate
gl: Estimación

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (%)
gl: Optimista (%)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (%)
gl: Pesimista (%)

[ctx: @title:column]
en: Risk
gl: Risco

[ctx: @title:column]
en: Priority
gl: Prioridade

[ctx: @title:column]
en: Constraint
gl: Constrición

[ctx: @title:column]
en: Constraint Start
gl: Comezo da constrición

[ctx: @title:column]
en: Constraint End
gl: Remate da constrición

[ctx: @title:column]
en: Running Account
gl: Conta activa

[ctx: @title:column]
en: Startup Account
gl: Conta da posta en marcha

[ctx: @title:column]
en: Startup Cost
gl: Custo da posta en marcha

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Account
gl: Conta de desmantelamento

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Cost
gl: Custo de desmantelamento

[ctx: @title:column]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @title:column]
en: Expected
gl: Previsto

[ctx: @title:column]
en: Variance (Est)
gl: Varianza (est.)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic
gl: Optimista

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic
gl: Pesimista

[ctx: @title:column]
en: Start Time
gl: Data de comezo

[ctx: @title:column]
en: End Time
gl: Data de remate

[ctx: @title:column]
en: Early Start
gl: Comezo temperán

[ctx: @title:column]
en: Early Finish
gl: Remate temperán

[ctx: @title:column]
en: Late Start
gl: Comezo tardío

[ctx: @title:column]
en: Late Finish
gl: Remate tardío

[ctx: @title:column]
en: Positive Float
gl: Flotante positivo

[ctx: @title:column]
en: Free Float
gl: Flotante libre

[ctx: @title:column]
en: Negative Float
gl: Flotante negativo

[ctx: @title:column]
en: Start Float
gl: Flotante de comezo

[ctx: @title:column]
en: Finish Float
gl: Flotante de remate

[ctx: @title:column]
en: Assignments
gl: Asignacións

[ctx: @title:column]
en: Duration
gl: Duración

[ctx: @title:column]
en: Variance (Dur)
gl: Varianza (dur.)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (Dur)
gl: Optimista (dur.)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (Dur)
gl: Pesimista (dur.)

[ctx: @title:column]
en: Status
gl: Estado

[ctx: @title:column]
en: % Completed
gl: Completado (%)

[ctx: @title:column]
en: Planned Effort
gl: Esforzo previsto

[ctx: @title:column]
en: Actual Effort
gl: Esforzo real

[ctx: @title:column]
en: Remaining Effort
gl: Esforzo restante

[ctx: @title:column]
en: Planned Cost
gl: Custo previsto

[ctx: @title:column]
en: Actual Cost
gl: Custo real

[ctx: @title:column]
en: Actual Start
gl: Comezo real

[ctx: @title:column]
en: Started
gl: Comezado

[ctx: @title:column]
en: Actual Finish
gl: Remate real

[ctx: @title:column]
en: Finished
gl: Rematado

[ctx: @title:column]
en: Status Note
gl: Nota do estado

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Status
gl: Estado da programación

[ctx: @title:column]
en: Not Scheduled
gl: Non planificado

[ctx: @title:column]
en: Assignment Missing
gl: Sen asignación

[ctx: @title:column]
en: Resource Overbooked
gl: Recurso sobrecargado

[ctx: @title:column]
en: Resource Unavailable
gl: Recurso non dispoñíbel

[ctx: @title:column]
en: Constraints Error
gl: Erro de constricións

[ctx: @title:column]
en: Effort Not Met
gl: Esforzo incumprido

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Error
gl: Erro de programación

[ctx: @title:column]
en: WBS Code
gl: Código da WBS

[ctx: @title:column Node level]
en: Level
gl: Nivel

[ctx: @title:column]
en: Critical
gl: Crítico

[ctx: @title:column]
en: Critical Path
gl: Ruta crítica

[ctx: @title:column]
en: Owner
gl: Propietario

[ctx: @title:column]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package owner
gl: Propietario do paquete de traballo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package status
gl: Estado do paquete de traballo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package send/receive time
gl: Data de recepción ou envío do paquete de traballo.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
gl: Modificar o nome

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
gl: Modificar o nome da tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
gl: Modificar o nome do fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
gl: Modificar o nome da tarefa de resumo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
gl: Modificar o nome do proxecto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify responsible
gl: Modificar o responsábel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task description
gl: Modificar a descrición da tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint type
gl: Modificar o tipo de constrición

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint start time
gl: Modificar a data de comezo da constrición

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint end time
gl: Modificar a data de remate da constrición

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate type
gl: Modificar o tipo de estimación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate calendar
gl: Modificar o calendario da estimación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate
gl: Modificar a estimación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify optimistic estimate
gl: Modificar a estimación optimista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify pessimistic estimate
gl: Modificar a estimación pesimista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify risk type
gl: Modificar o tipo de risco

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify priority
gl: Modificar a prioridade

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify running account
gl: Modificar a conta activa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup account
gl: Modificar a conta da posta en marcha

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup cost
gl: Modificar o custo da posta en marcha

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown account
gl: Modificar a conta de desmantelamento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown cost
gl: Modificar o custo de desmantelamento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
gl: Modificar o esforzo restante

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
gl: Modificar o esforzo real

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual start time
gl: Modificar a data de comezo real

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual finish time
gl: Modificar a data de remate real

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource allocation
gl: Engadir unha asignación de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Removed resource allocation
gl: Retirar a asignación de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
gl: Modificar o progreso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
gl: Definir como rematado

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert tasks
gl: Inserir tarefas

[ctx: @title:window]
en: Task Module Parameters
gl: Parámetros do módulo de tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert task module
gl: Inserir un módulo de tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert %1
gl: Inserir %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource allocations
gl: Modificar as asignacións de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move tasks
gl: Mover as tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
gl: Engadir unha tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-task
gl: Engadir unha sub-tarefa

en: Path
gl: Ruta

en: Critical Path
gl: Ruta crítica

en: Critical
gl: Crítico

en: Non-critical
gl: Non crítico

en: Child
gl: Fillo

en: Lag
gl: Demora

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation type
gl: Modificar o tipo da relación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation time lag
gl: Modificar a demora da relación

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 allocated out of %2 available
gl: %1 asignados de %2 dispoñíbeis

[ctx: @info:tooltip]
en: Allocated units: %1%
gl: Unidades asignadas: %1%

en: Maximum units available: %1%
gl: Unidade máximas dispoñíbeis: %1%

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para>
gl: <title>Recursos requiridos</title><para>Os recursos de traballo poden asignarse a recursos requiridos. Un recurso requirido consiste nun recurso material que o recurso de traballo necesita para facer o traballo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Alternative Resource Allocation</title><para>A resource can have one or more alternative resource assigned to it. The scheduling software will then select the most appropriate resource to use.</para>
gl: <title>Asignación alternativa de recursos</title><para>Un recurso pode ter un ou máis recursos alternativos asignados. O programa de planificación seleccionará o recurso máis axeitado para usar.</para>

[ctx: @title:column]
en: Alternative Resources
gl: Recursos alternativos

[ctx: @title:column]
en: Required Resources
gl: Recursos necesarios

[ctx: @info:tooltip]
en: Available resources or resource units
gl: Recursos ou unidades de recurso dispoñíbeis

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resources that can be used as an alternative
gl: Lista de recursos que poden usarse como alternativa

[ctx: @info:tooltip]
en: Required material resources
gl: Recursos materias requiridos

[ctx: @info:tooltip]
en: No material resources available
gl: Non hai ningún recurso material dispoñíbel.

[ctx: @info:tooltip]
en: No required resources
gl: Non hai ningún recurso requirido.

[ctx: @info:tooltip]
en: Material resources cannot have required resources
gl: Os recursos materiais non poden ter recursos requiridos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Team resources cannot have required resources
gl: Os recursos de equipo non poden ter recursos requiridos.

en: The total booking on %1, along with the maximum hours for the resource
gl: O total rexistrado en %1, xunto co máximo de horas do recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Timezone: %5<nl/>Available: %6
gl: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Fuso horario: %5<nl/>Dispoñíbel: %6

en: Booking by this task on %1
gl: Rexistro para esta tarefa en %1

en: The total hours booked
gl: As horas totais rexistradas

en: Bookings on %1
gl: Rexistros en %1

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Timezone: %5
gl: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Fuso horario: %5

en: Interval
gl: Intervalo

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Timezone: %5<nl/>Assigned: %6<nl/>Available: %7
gl: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Fuso horario: %5<nl/>Asignado: %6<nl/>Dispoñíbel: %7

en: Start Time
gl: Data de comezo

en: End Time
gl: Data de remate

[ctx: @title:column noun]
en: Load
gl: Carga

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify schedule name
gl: Modificar o nome do programa

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedule is in Manual Mode, calculation must be initiated manually
gl: O programa está no modo manual, os cálculos deben inicializarse manualmente

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedule is in Auto Mode, it will be calculated automatically
gl: O programa está no modo automático, os cálculos deben inicializarse automaticamente

[ctx: @label:listbox]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling mode
gl: Modificar o modo de planificación

[ctx: @info:tooltip]
en: This schedule is created by the Portfolio Manager
gl: Este programa créao o xestor de portafolios.

en: Allow
gl: Permitir

en: Avoid
gl: Non permitir

en: (Avoid)
gl: (non permitir)

en: (Allow)
gl: (permitir)

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking resources
gl: Permitir sobrecargar recursos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Avoid overbooking resources
gl: Non permitir sobrecargar recursos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking of resources
gl: Permitir a sobrecarga de recursos.

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always allows overbooking of resources
gl: %1 sempre permite a sobrecarga de recursos.

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always avoids overbooking of resources
gl: %1 nunca permite sobrecargar recursos.

[ctx: @label:listbox]
en: Allow
gl: Permitir

[ctx: @label:listbox]
en: Avoid
gl: Non permitir

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify allow overbooking
gl: Modificar a política de sobrecarga

[ctx: @info:tooltip]
en: Use PERT distribution to calculate expected estimate for the tasks
gl: Usar a distribución PERT para calcular a estimación prevista para as tarefas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the tasks expected estimate directly
gl: Usar a estimación prevista para as tarefas directamente.

[ctx: @label:listbox]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling distribution
gl: Modificar a distribución do programar

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start: %1<nl/>Target start: %2
gl: Comezo previsto: %1<nl/>Comezo proposto: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target start: %1
gl: Comezo proposto: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish: %1<nl/>Target finish: %2
gl: Remate previsto: %1<nl/>Remate proposto: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target finish: %1
gl: Remate proposto: %1

en: Backwards
gl: Cara a atrás

en: Forward
gl: Cara a adiante

en: (Backwards)
gl: (cara a atrás)

en: (Forward)
gl: (cara a adiante)

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target end time
gl: Planificar o programa en base á data de remate proposta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target start time
gl: Planificar o programa en base á data de comezo proposta.

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target start time
gl: %1 sempre planifica en base á data de comezo proposta.

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target end time
gl: %1 sempre planifica en base á data de remate proposta.

[ctx: @label:listbox]
en: Backwards
gl: Cara a atrás

[ctx: @label:listbox]
en: Forward
gl: Cara a adiante

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling direction
gl: Modificar a dirección da programación

en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduler
gl: Modificar o planificador

[ctx: Scheduling granularity not supported]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling granularityIndex not supported
gl: Non se permite o índice de precisión da programación.

[ctx: @info:tooltip]
en: Selected scheduling granularity: %1
gl: Precisión da programación seleccionada: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling granularity
gl: Modificar a precisión da programación

en: State
gl: Estado

en: Mode
gl: Modo

en: Direction
gl: Dirección

en: Overbooking
gl: Exceso de uso

en: Distribution
gl: Distribución

note: i18n("Calculate");
en: Planned Start
gl: Comezo previsto

en: Planned Finish
gl: Remate previsto

en: Scheduler
gl: Planificador

[ctx: title:column]
en: Granularity
gl: Precisión

en: Message
gl: Mensaxe

en: Phase
gl: Fase

en: Severity
gl: Gravidade

en: Not Started
gl: Sen Comezar

en: Tasks that should have been started
gl: Tarefas que deberon comezarse

en: Tasks that are running
gl: Tarefas que se están a executar

en: Tasks that have finished during this period
gl: Tarefas que xa se remataron durante este período.

en: Next Period
gl: Seguinte Período

en: Tasks that are scheduled to start next period
gl: Tarefas planificadas para comezar no seguinte período

en: Sent to %1 at %2
gl: Enviar a %1 en %2

en: Received from %1 at %2
gl: Recibido de %1 en %2.

en: Not available
gl: Non está dispoñíbel

en: Work package sent at: %1
gl: Paquete de traballo enviado en: %1

en: Work package transmission received at: %1
gl: Transmisión do paquete de traballo recibido en: %1

en: Task reported %1% completed
gl: A tarefa está ao %1 %

en: Manager
gl: Xestor

en: Missing report template file
gl: Falta un ficheiro de modelo de informe

en: Missing report result file
gl: Falta un ficheiro de resultado de informe

en: Report template file does not exist
gl: Ficheiro de modelo de informe non existe

en: Failed to open template file: %1
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de modelo: %1

en: Report generator has not been correctly opened
gl: O xerador de informes non se abriu correctamente

en: Failed to write to store: %1
gl: Non foi posíbel escribir para almacenar: %1

en: Failed to write report file: %1
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro do informe: %1

en: Failed to extract file: %1
gl: Non foi posíbel extraer o ficheiro: %1

en: Failed to add file to store: %1
gl: Non foi posíbel engadir o ficheiro ao almacenamento: %1

en: Report generator can only generate local files
gl: O xerador de informes só pode xerar ficheiros locais.

en: Failed to open report file: %1
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro do informe: %1

en: Failed to load mimetype file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de tipo MIME.

en: Failed to write manifest file
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro de manifesto.

en: No store backend
gl: Non hai ningunha infraestrutura de almacén

[ctx: @info]
en: Failed to open file <filename>%1</filename> from store.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro <filename>%1</filename> do almacenamento.

[ctx: @info]
en: Missing namespace declarations:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Faltan declaracións de espazo de nomes:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup name
gl: Modificar o nome do grupo de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup type
gl: Modificar o tipo do grupo de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup coordinator
gl: Modificar o coordinador do grupo de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource from address book | Add %1 resources from address book
gl[0]: Engadir un recurso desde a axenda de enderezos.
gl[1]: Engadir %1 recursos desde a axenda de enderezos.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move resource | Move %1 resources
gl[0]: Mover recurso
gl[1]: Por %1 recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy resource | Copy %1 resources
gl[0]: Copiar o recurso
gl[1]: Copiar os %1 recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
gl: Engadir un grupo de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
gl: Engadir un recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add parent group
gl: Engadir un grupo superior

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove parent group
gl: Retirar o grupo superior

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> resource group and can thus be shared with other projects
gl: %1 é un grupo de recursos <emphasis>compartido</emphasis> e polo tanto pode compartirse con outros proxectos.

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> resource group and can only be used in this project
gl: %1 é un grupo de recursos <emphasis>local</emphasis> e só pode usarse neste proxecto.

en: Origin
gl: Orixe

en: Units
gl: Unidades

en: Coordinator
gl: Coordinador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource name
gl: Modificar o nome do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource auto allocate
gl: Modificar a asignación automática de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource type
gl: Modificar o tipo do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource initials
gl: Modificar as iniciais do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource email
gl: Modificar o correo electrónico do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource calendar
gl: Modificar o calendario do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available units
gl: Modificar as unidades dispoñíbeis do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available from
gl: Modificar a data de dispoñibilidade do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available until
gl: Modificar a data de esgotamento do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource normal rate
gl: Modificar a taxa normal do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource overtime rate
gl: Modificar a taxa de horas extraordinarias do recurso

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource account
gl: Modificar a conta do recurso

[ctx: @info:tooltip]
en: %1:<nl/>Type: %2<nl/>Allocation: %3<nl/>Origin: %4
gl: %1:<nl/>Tipo: %2<nl/>Asignación: %3<nl/>Orixe: %4

en: On task creation
gl: Ao crear a tarefa

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Local</emphasis> resource and can only be used in this project
gl: %1 é un recurso <emphasis>local</emphasis> e só pode usarse neste proxecto.

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 is a <emphasis>Shared</emphasis> resource and can thus be shared with other projects
gl: %1 é un recurso <emphasis>compartido</emphasis> e polo tanto pode compartirse con outros proxectos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Team: No team members
gl: Equipo: non ten membros

[ctx: @info:tooltip]
en: Team: %1
gl: Equipo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Required: %1
gl: Requirido: %1

[ctx: Default (calendar name)]
en: Default (%1)
gl: Predefinido (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: A team resource does not have a calendar
gl: Os recursos de equipo non teñen calendario.

[ctx: @info:tooltip]
en: No calendar
gl: Non hai calendario.

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: Using default calendar: %1
gl: Usando o calendario predeterminado: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from: %1
gl: Dispoñíbel desde: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from project target start time: %1
gl: Dispoñíbel desde a data de comezo proposta para o proxecto: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until: %1
gl: Dispoñíbel ata: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until project target finish time: %1
gl: Dispoñíbel ata a data de remate proposta para o proxecto: %1

en: Cost per hour, normal time: %1
gl: Custo das horas laborábeis: %1

en: Cost per hour, overtime: %1
gl: Custo das horas extraordinarias: %1

en: Account: %1
gl: Conta: %1

en: Initials
gl: Iniciais

en: Email
gl: Correo Electrónico

en: Calendar
gl: Calendario

en: Limit (%)
gl: Límite (%)

en: Available From
gl: Dispoñíbel desde

en: Available Until
gl: Dispoñíbel ata

en: Normal Rate
gl: Taxa Normal

en: Overtime Rate
gl: Taxa de horas extraordinarias

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
gl: Erro de procesamento no documento principal na liña %1, columna %2
    Mensaxe de erro: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
gl: Carta EUA

[ctx: Page size]
en: US Legal
gl: Legal EUA

[ctx: Page size]
en: Screen
gl: Pantalla

[ctx: Page size]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: Page size]
en: US Common 10
gl: Común 10 EUA

[ctx: Page size]
en: US Folio
gl: Folio EUA

[ctx: Page size]
en: US Ledger
gl: Panfleto EUA

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
gl: Tabloide EUA

en: Millimeters (mm)
gl: Milímetros (mm)

en: Centimeters (cm)
gl: Centímetros (cm)

en: Decimeters (dm)
gl: Decímetros (dm)

en: Inches (in)
gl: Polgadas (pol)

en: Pica (pi)
gl: Picas (pi)

en: Cicero (cc)
gl: Cíceros (cc)

en: Points (pt)
gl: Puntos (pt)

en: Unsupported unit
gl: Unidade incompatíbel

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
gl: O documento conten unha suma de comprobación descoñecida. Cando lle dea un contrasinal poida que non se verifique.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
gl: O documento contén un modo de cifrado descoñecido. Poida que algunhas partes sexan ilexíbeis.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
gl: Este documento contén información de cifrado incompleta. Algunhas parte poida que sexan ilexíbeis.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
gl: QCA non é compatíbel actualmente con SHA1 ou PBKDF2 usando SHA1. Este documento non se pode abrir.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
gl: O manifesto deste ficheiro parece que está corrupto. Non se pode modificar polo que o documento quedará ilexíbel. Intente gardar o documento de novo para evitar perdelos seus datos.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
gl: O ficheiro de manifesto non se pode gardar. O documento quedará como ilexíbel. Intenta gardar o documento de novo para evitar perder o seu traballo.

en: Read error
gl: Erro de lectura

[ctx: @info]
en: Please enter the password to open this file:<nl/>%1
gl: Introduza o contrasinal para abrir este ficheiro:<nl/>%1

en: Empty decrypted file
gl: O ficheiro descifrado está baleiro

en: Please enter the password to encrypt the document with.
gl: Introduza o contrasinal co que cifrar este documento.

en: Do you want to save the password?
gl: Quere gardar o contrasinal?

[ctx: @title:window]
en: Save Password
gl: Gardar o contrasinal

en: File '%1' is not readable
gl: O ficheiro «%1» non é lexíbel

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
gl: ERRO: Protocolo descoñecido «%1»

en: The directory mode is not supported for remote locations.
gl: O modo de directorio non se permite para localizacións remotas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle extended filter options
gl: Conmutar as opcións de filtro estendidas

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter names
gl: Filtrar os nomes.

en: Printing Options
gl: Opcións da impresión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Options
gl: Opcións de filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_project)
en: Show project
gl: Amosar o proxecto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tasks_and_milestones_group)
en: Tasks and Milestones
gl: Tarefas e fitos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_tasks)
en: Tasks
gl: Tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_milestones)
en: Milestones
gl: Fitos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_unscheduled_tasks)
en: Unscheduled tasks
gl: Tarefas non programadas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, period_group)
en: Period
gl: Período

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_running)
en: Running tasks
gl: Tarefas en progreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_finished)
en: Finished tasks
gl: Tarefas rematadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, show_not_started)
en: Not started tasks
gl: Tarefas non rematadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, enable_period) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, period)
en: Number of days around current datetime
gl: Número de días arredor da data e hora actuais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enable_period)
en: Period:
gl: Período:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enable_spesific_period)
en: Specific period:
gl: Período específico:

[ctx: @title:tab]
en: Chart
gl: Gráfica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Timeline
gl: Cronoloxía

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeLineHide) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineHide)
en: Do not show the timeline
gl: Non amosar a cronoloxía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeLineHide) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineHide)
en: Hide
gl: Agochar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeLineForeground) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineForeground)
en: Show timeline in the foreground
gl: Amosar a cronoloxía en primeiro plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeLineForeground) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineForeground)
en: Foreground
gl: Primeiro plano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeLineBackground) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Show timeline in the background
gl: Amosar a cronoloxía en segundo plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeLineBackground) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_timeLineBackground)
en: Background
gl: Segundo plano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval in minutes, 0 disables update
gl: Intervalo de actualización en minutos, 0 desactiva a actualización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Interval:
gl: Intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeLineUseCustom) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_timeLineUseCustom)
en: Use custom line
gl: Usar unha liña personalizada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Line width
gl: Anchura da liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Stroke:
gl: Trazo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Line color
gl: Cor da liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color:
gl: Cor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Decorations
gl: Decoracións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showRowSeparators) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showRowSeparators)
en: Show Row Separators
gl: Amosar os separadores de filas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Freedays:
gl: Días libres:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Additional text information
gl: Información textual adicional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTaskName) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTaskName)
en: Task name
gl: Nome da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showResourceNames)
en: Resource names
gl: Nomes dos recursos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Additional graphics information
gl: Información de gráficas adicional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalPath)
en: Critical path
gl: Ruta crítica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showDependencies)
en: Task dependencies
gl: Dependencias da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showNegativeFloat)
en: Negative float
gl: Flotante negativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalTasks)
en: Critical tasks
gl: Tarefas críticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCompletion)
en: Task completion
gl: Progreso da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showPositiveFloat)
en: Positive float
gl: Flotante positivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showSchedulingError)
en: Scheduling errors
gl: Erros de programación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTimeConstraint)
en: Time constraints
gl: Constricións de tempo

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4
gl: Nome: %1<nl/>Remate real: %2<nl/>Remate previsto: %3<nl/>Estado: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6
gl: Nome: %1<nl/>Progreso: %2 %<nl/>Comezo real: %3<nl/>Previsto: %4 - %5<nl/>Estado: %6

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Constraint type: %5<nl/>Constraint time: %6<nl/>Negative float: %7 h
gl: Nome: %1<nl/>Previsto: %2 - %3<nl/>Estado: %4<nl/>Tipo de constrición: %5<nl/>Tempo da constrición: %6<nl/>Flotante negativo: %7 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3<nl/>Status: %4<nl/>Scheduling: %5
gl: Nome: %1<nl/>Previsto: %2 - %3<nl/>Estado: %4<nl/>Programación: %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Constraint type: %4<nl/>Constraint time: %5<nl/>Negative float: %6 h
gl: Nome: %1<nl/>Previsto: %2<nl/>Estado: %3<nl/>Tipo de constrición: %4<nl/>Tempo da constrición: %5<nl/>Flotante negativo: %6 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Scheduling: %4
gl: Nome: %1<nl/>Previsto: %2<nl/>Estado: %3<nl/>Programación: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3
gl: Nome: %1<nl/>Previsto: %2 - %3

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Headers
gl: Cabeceiras

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_printRowLabels)
en: Print task names
gl: Imprimir os nomes das tarefas.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_printColumnLabels)
en: Print time scale
gl: Imprimir a escala do tempo.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Scaling
gl: Escala

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_noFitting)
en: Divide chart on multiple pages
gl: Dividir a gráfica en múltiples páxinas.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_fitVertical)
en: Fit chart to page height
gl: Axustar a gráfica á altura da páxina.

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_fitSingle)
en: Fit chart to a single page
gl: Axustar a gráfica a unha única páxina.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Range
gl: Intervalo

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectStartBtn)
en: Chart start:
gl: Inicio da gráfica:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startTimeBtn)
en: Start:
gl: Inicio:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectEndBtn)
en: Chart end:
gl: Fin da gráfica:

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_endTimeBtn)
en: End:
gl: Fin:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup allocation
gl: Modificar a asignación de grupos de recursos

en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Cost Breakdown Structure Editor</title><para>The Cost Breakdown Structure (CBS) consists of accounts organized into a tree structure. Accounts can be tied to tasks or resources. Usually there will be two top accounts, one for aggregating costs from tasks and one for aggregating costs from resources.</para><para>This view supports printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de estrutura de descomposición de custo</title><para>A estrutura de descomposición de custo (CBS) consiste en contas organizadas nunha estrutura de árbore. As contas poden asociarse a tarefas ou recursos. Normalmente haberá dúas contas superiores, unha para acumular os custos das tarefas e outra para acumular os custos dos recursos.</para><para>Esta vista permite imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Account
gl: Engadir unha conta

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Subaccount
gl: Engadir subconta

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Cost Breakdown View</title><para>Displays aggregated total cost as well as cost distribution over time.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de descomposición de custo</title><para>Mostra o custo total acumulado e maila distribución do custo no tempo.</para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_general)
en: General
gl: Xeral

en: View Settings
gl: Ver Configuracións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
gl: Amosar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Periodicity:
gl: Periodicidade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
gl: Día

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
gl: Semana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
gl: Mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cumulative)
en: Cumulative
gl: Acumulativo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual cost
gl: Custo real

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Planned cost
gl: Custo previsto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual and planned
gl: Real e previsto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Deviation
gl: Desviación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Start date
gl: Data de comezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectstartBtn)
en: Project start
gl: Comezo do proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn)
en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: End date
gl: Data de remate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_currentdateBtn)
en: Current date
gl: Data actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectendBtn)
en: Project end
gl: Remate do proxecto

en: Work...
gl: Traballo…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Weekday State
gl: Modificar o estado do día da semana

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Work & Vacation Editor</title><para>A calendar defines availability for resources or tasks of type <emphasis>Duration</emphasis>. A calendar can be specific to a resource or task, or shared by multiple resources or tasks. A day can be of type <emphasis>Undefined</emphasis>, <emphasis>Non-working day</emphasis> or <emphasis>Working day</emphasis>. A working day has one or more work intervals defined. </para><para>A calendar can have sub calendars. If a day is undefined in a calendar, the parent calendar is checked. An <emphasis>Undefined</emphasis> day defaults to <emphasis>Non-working</emphasis> if used by a resource, or <emphasis>available all day</emphasis> if used by a task.</para><para>A calendar can be defined as the <emphasis>Default calendar</emphasis>. The default calendar is used by a working resource, when the resources calendar is not explicitly set.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de traballo e vacacións</title><para>Os calendarios definen a dispoñibilidade dos recursos ou tarefas de tipo <emphasis>duración</emphasis>. Os calendarios poden ser específicos dun recurso ou tarefa, ou compartidos por varios recursos ou tarefas. Os días poden ser de tipo <emphasis>indeterminado</emphasis>, <emphasis>non laborábel</emphasis> ou <emphasis>laborábel</emphasis>. Nos días laborábeis poden definirse intervalos de traballo.</para><para>Os calendarios poden ter á súa vez sub-calendarios. Se un día está indeterminado nun calendario, compróbase o calendario pai. Os días <emphasis>indeterminados</emphasis> son <emphasis>non laborábeis</emphasis> de maneira predeterminada cando os usa un recurso, ou están <emphasis>dispoñíbeis todo o día</emphasis> se os usa unha tarefa.</para><para>Pode marcarse un calendario como <emphasis>predeterminado</emphasis> para que os recursos de traballo o usen cando non se indique un calendario para eles de maneira explícita.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Add Calendar
gl: Engadir un calendario

en: Add Subcalendar
gl: Engadir un subcalendario

[ctx: @action]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Calendar
gl: Modificar o calendario

[ctx: (qtundo-format)]
en: %1: Set to Non-Working
gl: %1: facer non laborábel.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set %1 to Undefined
gl: Facer %1 indeterminado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Project Schedule:
gl: Programa do proxecto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduleName) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnMoveUp) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnMoveDown
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Probability of finishing before
gl: Probabilidade de rematar antes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: is
gl: é

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Dependency Editor</title><para>Edit dependencies between tasks.Dependencies can be added by dragging a connection area (start or finish) from one task to a connection area of a different task. You can edit or delete a dependency using the context menu.</para><para>This view supports printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de dependencias de tarefas</title><para>Edite dependencias entre tarefas.As dependencias poden engadirse arrastrando unha zona de conexión (inicial ou final) dunha tarefa a unha zona de conexión doutra tarefa. Pode editar ou eliminar a dependencia mediante o menú de contexto.</para><para>Esta vista permite imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Edit Dependency...
gl: Editar a dependencia…

en: Delete Dependency
gl: Eliminar a dependencia

[ctx: @action]
en: Link
gl: Ligazón

en: Add Task
gl: Engadir unha tarefa

en: Add Task...
gl: Engadir Tarefa…

en: Add Milestone...
gl: Engadir un fito…

en: Add Sub-Task
gl: Engadir unha sub-tarefa

en: Add Sub-Task...
gl: Engadir unha sub-tarefa…

en: Add Sub-Milestone...
gl: Engadir un sub-fito…

en: Edit...
gl: Editar…

en: Progress...
gl: Progreso…

en: Description...
gl: Descrición…

en: Documents...
gl: Documentos…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
gl: Engadir unha dependencia á tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
gl: Eliminar a dependencia da tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
gl: Engadir un fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
gl: Engadir un sub-fito

[ctx: (qtundo-format) Delete one task]
en: Delete task
gl: Eliminar a tarefa

en: Task Documents
gl: Documentos da tarefa

[ctx: @action View a document]
en: View...
gl: Ver…

[ctx: @title:window]
en: Attach Document
gl: Anexar un documento

[ctx: @title:window]
en: Cannot Attach Document
gl: Non é posíbel anexar o documento

[ctx: @info]
en: Document is already attached:<nl/><filename>%1</filename>
gl: O documento xa está anexado:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Modify Url
gl: Modificar o URL

en: Cannot Modify Url
gl: Non é posíbel modificar o URL

en: Document url already exists: %1
gl: Xa existe o URL do documento: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify documents
gl: Modificar os documentos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove document
gl: Retirar o documento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document url
gl: Modificar o URL do documento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document type
gl: Modificar o tipo do documento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document status
gl: Modificar o estado do documento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document send control
gl: Modificar o control de envío do documento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add document
gl: Engadir un documento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
gl: Cambiar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @item:inlistbox]
en: No freedays
gl: Non hai días libres

[ctx: @item:inlistbox]
en: Project freedays
gl: Días libres do proxecto

en: Chart
gl: Gráfica

en: Gantt Chart Settings
gl: Configuración da gráfica de Gantt

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Gantt View</title><para>Displays scheduled tasks in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu of the tree view.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de Gantt</title><para>Amosa tarefas programadas nun diagrama de Gantt. A zona de gráficos pode achegarse ou afastarse cun control desprazábel situado na columna superior esquerda da escala de tempo. <note>Ten que situar o rato por riba para que apareza.</note></para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto da vista de árbore.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Show Project
gl: Amosar o proxecto

en: Filter Options...
gl: Opcións de filtro...

en: Show Unscheduled Tasks
gl: Amosar tarefas non planificadas

en: Show Tasks
gl: Amosar as tarefas

en: Show Milestones
gl: Amosar os fitos

[ctx: @info:tooltip]
en: Activates the Task and Milestones filter options.<nl/>Deactivating this will show all scheduled tasks and milestones.
gl: Activa as opcións de filtro de tarefas e fitos.<nl/>Desactivar isto amosará todas as tarefas e fitos programados.

[ctx: @info:tooltip]
en: Activates the Period filter options.
gl: Activa as opcións de filtro de período.

en: Show Running Tasks
gl: Amosar as tarefas en progreso

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows tasks that has been started before or during this period.
gl: Amosa as tarefas que comezaron antes ou durante este período.

en: Show Finished Tasks
gl: Amosar as tarefas rematadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows tasks and milestones that has been finished during this period.
gl: Amosa as tarefas e fitos que remataron durante este período.

en: Show Not Started Tasks
gl: Amosar as tarefas sen comezar

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows tasks and milestones that should have been started by now.
gl: Amosa as tarefas e fitos que xa deberían estar en progreso a estas alturas.

en: specific period:
gl: período específico:

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: @action:inmenu]
en: Month
gl: Mes

[ctx: @action:inmenu]
en: Week
gl: Semana

[ctx: @action:inmenu]
en: Day
gl: Día

[ctx: @action:inmenu]
en: Hour
gl: Hora

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom In
gl: Achegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: Interval start time]
en: Start
gl: Comezar

[ctx: Interval length]
en: Length
gl: Lonxitude

en: Edit Work Intervals
gl: Editar Períodos de Traballo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Work Interval
gl: Modificar o intervalo de traballo

[ctx: Start time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
gl: Desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
gl: Lonxitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stretchLastSection)
en: Stretch last section
gl: Expandir última sección

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select columns to be shown:
gl: Escoller columnas a amosar:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Hidden columns:
gl: &Columnas agochadas:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Visible columns:
gl: &Columnas visíbeis:

en: Tree View
gl: Vista en Árbore

en: Tree View Column Configuration
gl: Configuración Columna Vista en Árbore

en: Main View
gl: Vista Principal

en: Main View Column Configuration
gl: Configuración Columna Vista Principal

en: Auxiliary View
gl: Vista Auxiliar

en: Auxiliary View Column Configuration
gl: Configuración Columna Vista Auxiliar

en: Currency Settings
gl: Configuracións de moeda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify currency settings
gl: Modificar a configuración da moeda

en: Project Settings
gl: Configuración do proxecto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify main project
gl: Modificar proxecto principal

[ctx: @info:whatsthis]
en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.<nl/>The WBS code is auto-generated.<nl/>You can define the WBS code pattern using the <interface>Project->Define WBS Pattern</interface> menu entry.
gl: Nunha estrutura de descomposición do traballo (WBS polas súas siglas en inglés), todas as tarefas do proxecto numéranse de acordo coa súa estrutura.<nl/>O código WBS xérase automaticamente.<nl/>Pode definir o padrón do código WBS coa entrada de menú <interface>Proxecto->Definir o padrón da WBS…</interface>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enables sharing resources with other projects
gl: Activa a compartición de recursos con outros proxectos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title>Resources can be shared between projects to avoid overbooking resources across projects. Shared resources must be defined in a separate file, and you must have at least read access to it. The projects that share the resources must also be accessible by you.
gl: <title>Recursos compartidos</title>Os recursos poden compartirse entre proxectos para evitar reservar recursos de máis a través de varios proxectos. Os recursos compartidos deben definirse nun ficheiro aparte, e vostede debe ter polo menos acceso de lectura a el. Tamén debe ter acceso ao proxecto que comparte os recursos.

[ctx: @info:tooltip]
en: File where shared resources are defined
gl: Ficheiro no que se definen os recursos compartidos.

en: Task Modules Path
gl: Ruta dos módulos de tarefas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The project name.
gl: O nome do proxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The project leader.
gl: Quen lidera o proxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Manager:
gl: &Xestor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose a project leader from your address book.
gl: Escolla un líder de proxecto da súa axenda de enderezos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
gl: &Escoller…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Range
gl: Límites da programación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Earliest start:
gl: Data de comezo mínima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Latest finish:
gl: Data de remate máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <html><head/><body><p align="right">Time zone:</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p align="right">Fuso horario:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useSharedResources)
en: &Use shared resources
gl: &Usar recursos compartidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourcesBrowseBtn)
en: Browse...
gl: Examinar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Freedays
gl: Días libres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_documents) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Documents
gl: Documentos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_workpackage)
en: Work Package
gl: Paquete de traballo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
gl: Publicar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
gl: Publicar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
gl: Obter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
gl: Comprobar se hai novos paquetes de traballo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Retrieve:
gl: Obter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
gl: Arquivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
gl: Eliminar este ficheiro despois de que se obtivera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_ArchiveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
gl: Arquivar o ficheiro despois de que se obtivera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive:
gl: Arquivo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_taskModules)
en: Task Modules
gl: Módulo de tarefas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_insertModule)
en: Insert
gl: Inserir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_useLocalModules)
en: Use local task modules
gl: Usar módulos de tarefas locais

en: Milestone Progress
gl: Progreso do fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone completion
gl: Modificar o progreso do fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove task dependency
gl: Retirar a dependencia da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, available)
en: Available tasks
gl: Tarefas dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add required task
gl: Engadir tarefa requirida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBtn)
en: Remove required task
gl: Retirar tarefa requirida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Float:
gl: Flotante total:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
gl: Cabeceira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerProject) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerProject)
en: Project name
gl: Nome do proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
gl: Número de páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerManager) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerManager)
en: Project manager
gl: Xestor do proxecto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Re-calculate Schedule
gl: Volver planificar o programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnCurrent)
en: Re-calculate from current date/time
gl: Volver planificar partindo da data e hora actuais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnFrom)
en: Re-calculate from:
gl: Volver planificar desde:

[ctx: @label:spinbox Time lag]
en: Lag:
gl: Demora:

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis>Lag</emphasis> is the time the dependent task is delayed
gl: A <emphasis>demora</emphasis> da tarefa é o tempo que se atrasa outra tarefa que depende dela.

[ctx: @title:window]
en: Add Dependency
gl: Engadir unha dependencia

[ctx: @title:window]
en: Edit Dependency
gl: Editar a dependencia

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task dependency
gl: Modificar a dependencia da tarefa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Assignments View</title><para>Displays the scheduled resource - task assignments.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de asignacións de recursos</title><para>Mostra as asignacións programadas de recursos e tarefas.</para><para>Esta vista permite configurar e imprimir desde o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: title:column]
en: Groups
gl: Grupos

[ctx: title:column]
en: Select team members
gl: Seleccionar os membros do equipo

en: Resource Settings
gl: Configuración de Recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Resource
gl: Modificar Recursos

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Editor</title><para>Resources are organized in a Resource Breakdown Structure. Resources can be of type <emphasis>Work</emphasis> or <emphasis>Material</emphasis>. When assigned to a task, a resource of type <emphasis>Work</emphasis> can affect the duration of the task, while a resource of type <emphasis>Material</emphasis> does not. A resource must refer to a <emphasis>Calendar</emphasis> defined in the <emphasis>Work and Vacation Editor</emphasis>.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de recursos</title><para>Os recursos organízanse nunha estrutura de descomposición. Os recursos poden ser de tipo <emphasis>traballo</emphasis> ou <emphasis>material</emphasis>. Os recursos de tipo traballo <emphasis>traballo</emphasis> poden afectar á duración da tarefa á que se asignan, mentres que os recursos de tipo <emphasis>material</emphasis> non. Os recursos deben facer referencia a un <emphasis>calendario</emphasis> definido no <emphasis>editor de traballo e vacacións</emphasis>.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Add Resource
gl: Engadir recurso

en: Edit Resource...
gl: Editar o recurso…

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Resource Groups
gl: Amosar os grupos de recursos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Team Members
gl: Amosar os membros do equipo

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Required Resources
gl: Amosar os recursos necesarios

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
gl: Eliminarase un recurso planificado. O programa deixará de ter validez.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
gl[0]: Eliminar o recurso
gl[1]: Eliminar os recursos

[ctx: (qtundo-format) @action]
en: Delete resource
gl: Eliminar o recurso

[ctx: @title]
en: Resource Groups
gl: Grupos de recursos

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Schedule Editor</title><para>The Schedule Editor is used to create, edit, calculate and delete schedules.</para><para>If <emphasis>Mode</emphasis> is set to <emphasis>Auto</emphasis>, the schedule is calculated automatically. <note>Only one schedule can be in <emphasis>Auto Mode</emphasis> simultaneously and it must be a top level schedule without sub-schedules.</note></para><para>A schedule can have sub-schedules. A sub-schedule can use the projects progress data in order to reschedule only tasks that are not yet finished. Rescheduling will then use e.g. actual start and remaining effort for the tasks.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de programas</title><para>O editor de programas úsase para crear, editar, calcular e eliminar programas.</para><para>Se o <emphasis>modo</emphasis> está en <emphasis>automático</emphasis>, o programa calcúlase automaticamente. <note>Só pode haber un programa en <emphasis>modo automático</emphasis> de cada vez, e debe ser un programa de nivel raíz sen sub-programas.</note></para><para>Un programa pode ter programas subordinados. Un programa subordinado pode usar os datos de progreso do proxecto para cambiar o programa só de tarefas que aínda non se remataron. O cambio de programa usará entón, por exemplo, o inicio e o esforzo restante para as tarefas.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Add Schedule
gl: Engadir un programa

en: Add Sub-schedule
gl: Engadir un sub-programa

en: Calculate
gl: Planificar

en: Baseline
gl: Pauta

[ctx: @action]
en: Detach
gl: Desconectar

[ctx: @action]
en: Claim Schedule
gl: Reclamar o programa

en: This schedule cannot be calculated.
    The parent schedule must be calculated first
gl: Este programa non pode calcularse.
    O programa superior debe calcularse primeiro.

en: Project Scheduling
gl: Programación do proxecto

en: The project has been started.
    Do you really want to calculate this schedule?
gl: O proxecto comezou.
    Seguro que quere calcular o programa?

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
gl: Calcular %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create sub-schedule
gl: Crear un sub-programa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
gl: Engadir o programa %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
gl: Non é posíbel estabelecer outro programa como pauta, xa hai un programa definido como tal.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
gl: Este programa ten pauta. Quere retirala?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
gl: Restablecer a pauta %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
gl: Pauta %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
gl: Eliminar o programa %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
gl: Mover o programa %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Claim schedule %1
gl: Reclamar o programa %1

[ctx: @action]
en: Show Debug Information
gl: Amosar información de depuración

en: Result
gl: Resultado

en: Scheduling Log
gl: Rexistro da planificación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project target start time
gl: Modificar o obxectivo de data de inicio do proxecto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project target end time
gl: Modificar o obxectivo de data de fin do proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scheduling range:
gl: Límites da programación:

en: Estimate Conversions
gl: Conversións de estimación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Estimate Conversions
gl: Modificar as conversións de estimación

en: Summary Task Settings
gl: Configuración Resumo de Tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Summary Task
gl: Modificar a tarefa de resumo

en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.
    The WBS code is auto-generated.
    You can define the WBS code pattern using the Define WBS Pattern command in the Tools menu.
gl: Nunha estrutura de descomposición do traballo (WBS polas súas siglas en inglés), todas as tarefas do proxecto numéranse de acordo coa súa estrutura.
    O código WBS xérase automaticamente.
    Pode definir o padrón do código WBS coa orde «Definir o padrón da WBS…» do menú «Ferramentas».

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task
gl: Modificar a tarefa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, wbslabel)
en: Work Breakdown Structure
gl: Estrutura de descomposición do traballo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The name of the Task.
gl: O nome da tarefa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
gl: Responsábel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
gl: Inserir unha persoa desde a axenda de enderezos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
gl: Escoller…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Priority:
gl: Prioridade:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Cost
gl: Modificar o custo da tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Account:
gl: Conta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Startup
gl: Posta en marcha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Cost:
gl: Custo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroup)
en: Shutdown
gl: Desmantelamento

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone description
gl: Modificar a descrición do fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summary task description
gl: Modificar a descrición do resumo da tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project description
gl: Modificar a descrición do proxecto

en: Project Description
gl: Descrición do proxecto

en: Task Description
gl: Descrición da tarefa

en: Task Settings
gl: Configuración Tarefas

en: &General
gl: &Xeral

en: &Resources
gl: &Recursos

en: &Documents
gl: &Documentos

en: &Cost
gl: &Custo

en: D&escription
gl: &Descrición

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of task or the estimate type of the task
gl: O tipo de tarefa ou o tipo de estimación da tarefa.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <p>Indicates the type of task or the estimate type of the task.</p>The type can be set to <emphasis>Milestone</emphasis>, <emphasis>Effort</emphasis> or <emphasis>Duration</emphasis>.<nl/><note>If the type is <emphasis>Summary</emphasis> or <emphasis>Project</emphasis> the type is not editable.</note>
gl: <p>Indica o tipo de tarefa ou o tipo de estimación da tarefa.</p> O tipo pode ser <emphasis>fito</emphasis>, <emphasis>esforzo</emphasis> ou <emphasis>duración</emphasis>.<nl/> <note>Os tipos <emphasis>resumo</emphasis> e <emphasis>proxecto</emphasis> non son editábeis.</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Task with estimate type: %1
gl: Tarefa co tipo de estimación: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type: %1
gl: Tipo de tarefa: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to Milestone
gl: Converter en fito

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to %1
gl: Converter en %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Editor</title><para>The Task Editor is used to create, edit, and delete tasks. Tasks are organized into a Work Breakdown Structure (WBS) to any depth.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editor de tarefas</title><para>O editor de tarefas úsase para crear, editar e eliminar tarefas. As tarefas organízanse nunha estrutura de descomposición do traballo (WBS) en calquera profundidade.</para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: @title resource allocations]
en: Allocations
gl: Asignacións

[ctx: @title]
en: Resources
gl: Recursos

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag resources into the Task Editor and drop into the allocations- or responsible column
gl: Arrastre recursos ao editor de tarefas e sólteos nas asignacións ou a columna correspondente.

[ctx: @title]
en: Task Modules
gl: Módulos de tarefas

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag a task module into the <emphasis>Task Editor</emphasis> to add it to the project
gl: Arrastre un módulo de tarefas ata o <emphasis>editor de tarefas</emphasis> para engadilo ao proxecto.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Modules</title><para>Task Modules are a group of tasks that can be reused across projects. This makes it possible draw on past experience and to standardize similar operations.</para><para>A task module is a regular plan file and typically includes tasks, estimates and dependencies.</para><para><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Módulos de tarefas</title><para>Os módulos de tarefas son un grupo de tarefas que poden usarse de novo en varios proxectos. Isto permite aproveitar experiencias pasadas e estandarizar operacións semellantes.</para><para>Un módulo de tarefas é un ficheiro normal de plan e adoita incluír tarefas, estimacións e dependencias.</para><para><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Add Milestone
gl: Engadir un fito

en: Add Sub-Milestone
gl: Engadir un sub-fito

en: Indent Task
gl: Sangrar a tarefa

en: Unindent Task
gl: Desangrar da tarefa

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

en: Split
gl: Dividir

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
gl: Eliminarase unha tarefa planificada. O programa deixará de ter validez.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
gl[0]: Eliminar a tarefa
gl[1]: Eliminar as tarefas

[ctx: (qtundo-format) @action]
en: Delete task
gl: Eliminar a tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task | Indent %1 tasks
gl[0]: Sangrar a tarefa
gl[1]: Sangrar as %1 tarefas

[ctx: (qtundo-format) For a single task]
en: Unindent task
gl: Desangrar a tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task | Unindent %1 tasks
gl[0]: Desangrar a tarefa
gl[1]: Desangrar as %1 tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
gl: Subir a tarefa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
gl: Baixar a tarefa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Execution View</title><para>The view is used to edit and inspect task progress during project execution.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de execución de tarefas</title><para>A vista úsase para editar e inspeccionar o progreso de tarefas durante a execución do proxecto.</para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_publish)
en: Publish...
gl: Publicar…

en: Work Packages...
gl: Paquetes de traballo…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Log Send Workpackage
gl: Rexistrar o envío do paquete de traballo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task
gl: Modificar a tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel)
en: N&ame:
gl: N&ome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel)
en: The person responsible for this task.
gl: A persoa responsábel desta tarefa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsi&ble:
gl: Responsá&bel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
gl: Inserir unha persoa desde a axenda de enderezos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Configuration. These settings affect the actual scheduling of the task.
    
    The estimation can be either effort based or duration based. If it is effort based, the final duration will depend on the resources assigned to the task. For duration based estimation, the assigned resources do not affect the fixed duration of the task, but only the costs.
gl: Configuración do programa. Estas preferencias afectan ao programa real da tarefa.
    
    A estimación pode basearse no esforzo aplicado ou no tempo empregado. Se está baseada no esforzo, a duración final dependerá dos recursos asignados á tarefa. Se está baseada no tempo, os recursos asignados non afectar á duración fixa da tarefa, só aos custos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
gl: Sincronización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Schedule:
gl: &Programa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Soon as Possible
gl: O antes posíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Late as Possible
gl: O máis tarde posíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Start Not Earlier Than
gl: Non comezar antes do

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Finish Not Later Than
gl: Non rematar despois do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Esti&mate:
gl: Esti&mación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, risk)
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task.
gl: O risco controla a distribución PERT empregada para calcular a estimación final desta tarefa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, risk)
en: <p>Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
gl: <p>O risco controla a distribución PERT empregada cando se calcula a estimación final para a tarefa.
    Se o risco non é <b>ningún</b>, úsase a estimación prevista directamente.
    Se é <b>baixo</b>, úsase unha distribución normal.
    Se é <b>alto</b>, a estimación será lixeiramente máis pesimista que a de risco «baixo».</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Risk:
gl: Risco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimisti&c:
gl: &Optimista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Pessimistic:
gl: &Pesimista:

en: Task Progress
gl: Progreso da tarefa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Edit Task Progress</title><para>This dialog consists of the following parts:<list><item>Edit mode control to define the behavior of the dialog.</item><item>Controls to mark the task as started and finished.</item><item>Table to enter used effort for each resource.</item><item>Table for entry of task completion and remaining effort.</item></list></para><para>Edit modes:<list><item><emphasis>Per resource</emphasis> requires you to enter used effort for each resource assigned to this task. This enables the most detailed tracking of effort- and cost usage.</item><item><emphasis>Per task</emphasis> enables you to enter the minimum of information. When completion is changed, used effort and remaining effort is automatically calculated, but can of course be manually modified if needed.</item></list><note>You should select the desired edit mode when starting the task.</note><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Editar o progreso da tarefa</title><para>Este diálogo esta composto destas partes:<list><item>O control de editar o modo para definir o comportamento do diálogo.</item><item>Controles para marcar as tarefas como iniciadas ou rematadas.</item><item>Unha táboa para inserir o esforzo usado para cada recurso.</item><item>Unha táboa para inserir o progreso da tarefa e o esforzo restante.</item></list></para><para>Modos de edición:<list><item><emphasis>Por recurso</emphasis> obrígalle a inserir o esforzo usado por cada recurso asignado a esta tarefa. Isto permite o seguimento máis detallado do uso de esforzo e custo.</item><item><emphasis>Por tarefa</emphasis> permítelle inserir información mínima. Cando o progreso cambia, o esforzo usado e o restante calcúlanse automaticamente, pero por suposto poden modificarse manualmente se se quere.</item></list><note>Debería seleccionar o modo de edición que quere ao iniciar a tarefa.</note><nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Progress
gl: Modificar o progreso da tarefa

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the tasks finish time
gl: Seleccionar a data de remate das tarefas

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish the task at the selected time
gl: Rematar a tarefa da data seleccionada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task completion
gl: Modificar o progreso da tarefa.

[ctx: Week number (year)]
en: Week %1 (%2)
gl: Semana %1 (%2)

[ctx: Week number]
en: Week %1
gl: Semana %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Task:
gl: Tarefa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
gl: Comezou o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
gl: Rematou o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Edit mode:
gl: Modo de edición:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per resource
gl: Por recurso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per task
gl: Por tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
gl: Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
gl: Seguinte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add resource:
gl: Engadir un recurso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
gl: Engadir unha entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
gl: Retirar a entrada

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Status View</title><para>The Task Status View is used to inspect task progress information. The tasks are divided into groups dependent on the task status:<list><item>Not Started 	Tasks that should have been started by now.</item><item>Running 	Tasks that has been started, but not yet finished.</item><item>Finished 	Tasks that where finished in this period.</item><item>Next Period 	Tasks that is scheduled to be started in the next period.</item></list>The time period is configurable.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de estado de tarefa</title><para>A vista de estado de tarefa úsase para inspeccionar a información de progreso das tarefas. As tarefas divídense en grupos segundo o seu estado: <list> <item>Non iniciada 	Tarefas que deberían estar iniciadas a estas alturas.</item> <item>En progreso 	Tarefas que se iniciaron pero non se remataron.</item> <item>Rematada 	Tarefas que se remataron durante este período.</item> <item>Seguinte período 	Tarefas programadas para iniciarse durante o seguinte período.</item> </list> O período de tempo pode configurarse.</para> <para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: General Settings
gl: Configuración xeral

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period Definition
gl: Definición do período

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Period length (days):
gl: Duración do período (en días):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCurrentDate)
en: Use current date
gl: Usar a data actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useWeekday)
en: Use weekday:
gl: Usar o fin de semana:

en: Resource
gl: Recurso

en: This Week
gl: Esta semana

en: Total effort this week
gl: Esforzo total esta semana.

en: % Completed
gl: Completado (%)

en: Used Effort
gl: Esforzo aplicado

en: Remaining Effort
gl: Esforzo restante

en: Planned Effort
gl: Esforzo planificado

[ctx: @info:tooltip]
en: Accumulated effort %1
gl: Esforzo acumulado %1

[ctx: @info]
en: Accumulated used effort.<nl/><note>Used effort must be entered per resource</note>
gl: Esforzo usado acumulado.<nl/><note>O esforzo usado debe inserirse para cada recurso</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Accumulated used effort
gl: Esforzo usado acumulado

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort to complete the task
gl: Esforzo restante para completar a tarefa

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort accumulated until date
gl: Esforzo previsto acumulado ata a data

en: Header and Footer
gl: Cabeceira e pé de páxina

en: Page:
gl: Páxina:

en: Date:
gl: Data :

en: Manager:
gl: Xestor:

en: Project:
gl: Proxecto :

en: This view does not support printing.
gl: Esta vista non permite a impresión.

[ctx: @title:tab]
en: Page Layout
gl: Disposición da páxina

[ctx: @title:tab]
en: Header and Footer
gl: Cabeceira e pé de páxina

en: Expand All
gl: Expandilo todo

en: Collapse All
gl: Pregalo todo

en: Print Options...
gl: Opcións de impresión…

en: Configure View...
gl: Configurar Vista…

en: Unsplit View
gl: Unificar Vista

en: Split View
gl: Partir Vista

en: WBS Definition
gl: Definición da WBS

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify WBS Code Definition
gl: Modificar a definición do código da WBS

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame_2)
en: Define WBS code for the project
gl: Define o código da WBS para o proxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project Code Definition
gl: Definición do código do proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Code:
gl: Código:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Separator:
gl: Separador:

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame)
en: Define default WBS code
gl: Define o código predeterminado da WBS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Definition
gl: Definición predeterminada

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Define separate WBS codes for individual levels
gl: Define códigos da WBS de seu para niveis individuais.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Use Levels Definition
gl: Usar a definición dos niveis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Code
gl: Código

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
gl: Separador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add Level
gl: Engadir nivel

[ctx: @title]
en: Date
gl: Data

[ctx: @title]
en: Completion
gl: Progreso

[ctx: @title]
en: Used Effort
gl: Esforzo aplicado

[ctx: @title]
en: Remaining Effort
gl: Esforzo restante

[ctx: @info:tooltip]
en: Update started
gl: A actualización comezou

[ctx: @info:tooltip]
en: Update finished
gl: Completouse a actualización

en: Merge
gl: Fusionar

[ctx: @info:tooltip]
en: Merge the changes and display the resulting progress information
gl: Fusionar os cambios e amosar a información de progreso resultante

en: Reject
gl: Rexeitar

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this package and goto next package
gl: Rexeitar este paquete e ir ao seguinte

[ctx: @info:tooltip]
en: Commit the changes and go to next package
gl: Remitir os cambios e ir ao seguinte paquete

en: Back
gl: Atrás

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert the changes and go back to the current package
gl: Reverter os cambios e volver ao paquete actual

[ctx: @info]
en: Task is not started
gl: A tarefa non comezou

[ctx: @info]
en: Task is not finished
gl: A tarefa non rematou

[ctx: @info:tooltip]
en: Existing entry
gl: Entrada existente

[ctx: @info:tooltip]
en: New entry
gl: Nova entrada

[ctx: @info:tooltip]
en: New value: %1%<nl/>Current value: %2%
gl: Novo valor: %1%<nl/>Valor actual: %2%

[ctx: @info:tooltip]
en: New value: %1<nl/>Current value: %2
gl: Novo valor: %1<nl/>Valor actual: %2

en: No documents
gl: Non hai documentos

en: The package owner '%1' is not a resource in this project. You must handle this manually.
gl: O propietario de «%1» non é un recurso neste proxecto. Ten que resolver isto manualmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Generated:
gl: Xerado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
gl: De:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_packageTime)
en: <package time>
gl: <tempo do paquete>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateStarted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateFinished) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateDocuments)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: No more data. Press Close to finish.
gl: Non hai máis datos. Prema Pechar para rematar.

[ctx: @title:window]
en: Send Work Packages
gl: Enviar os paquetes de traballo

[ctx: @title]
en: Resource
gl: Recurso

en: Here you can enter your usual currency symbol, e.g. $ or €.
gl: Aquí pode inserir o símbolo de moeda que use habitualmente, p.ex $ ou €.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonCurSym)
en: Currency symbol:
gl: Símbolo de moeda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonFraDig)
en: Fractional digits:
gl: Cifras decimais:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Milestone Gantt View</title><para>Displays scheduled milestones in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de fitos de Gantt</title><para>Amosa fitos programados nun diagrama de Gantt. A zona de gráficos pode achegarse ou afastarse cun control desprazábel situado na columna superior esquerda da escala de tempo. <note>Ten que situar o rato por riba para que apareza.</note></para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

[ctx: Chart axis title 1=currency symbol]
en: Cost (%1)
gl: Custo (en %1)

[ctx: Chart axis title]
en: Effort (hours)
gl: Esforzo (en horas)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Performance View</title><para>Displays performance data aggregated to the selected task.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de rendemento de tarefa</title><para>Mostra os datos de rendemento acumulados a nivel da tarefa seleccionada.</para><para> Esta vista permite configurar e imprimir desde o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Chart Settings
gl: Configuración da gráfica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chart type
gl: Tipo de gráfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_linechart)
en: Line chart
gl: Gráfica de liñas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_barchart)
en: Bar chart
gl: Gráfica de barras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_table)
en: Table
gl: Táboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showbasevalues)
en: Base values
gl: Valores base

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showindices)
en: Indices
gl: Índices

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
gl: Custo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsEffort)
en: Show BCWS plot
gl: Amosar a traza do valor programado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpEffort)
en: Show BCWP plot
gl: Amosar a traza do valor gañado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpEffort)
en: Show ACWP plot
gl: Amosar a gráfica ACWP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spicost)
en: SPI Cost
gl: Custo do axuste orzamentario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spieffort)
en: SPI Effort
gl: Esforzo do axuste orzamentario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpieffort)
en: CPI Effort
gl: Esforzo do rendemento económico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpicost)
en: CPI Cost
gl: Custo do rendemento económico

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Performance View</title><para>Displays performance data aggregated to the project level.</para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Vista de rendemento de proxecto</title><para>Mostra os datos de rendemento acumulados a nivel de proxecto.</para> <para>Esta vista permite configurar e imprimir desde o menú de contexto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: ID
gl: Identificador

en: File
gl: Ficheiro

en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @title:column]
en: Predecessor
gl: Predecesor

[ctx: @title:column]
en: Lag
gl: Demora

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Task Dependency Dialog</title><para>The task dependency dialog enables you to easily add a predecessor to the selected task.<nl/>When opened, it presents the previous task as the default predecessor. This is often the desired predecessor, and can be added by just pressing <interface>OK</interface>.<nl/>The dropdown list of possible predecessors is sorted with the most likely tasks first.</para>
gl: <title>Diálogo de dependencias de tarefa</title><para>O diálogo de dependencias de tarefa permítelle engadir facilmente un predecesor á tarefa seleccionada.<nl/>Cando se abre, presenta as tarefas anteriores como o predecesor predeterminado. Este adoita ser o predecesor desexado, e pode engadirse simplemente premendo <interface>Aceptar</interface>.<nl/>A lista despregábel de predecesores posíbeis está ordenada por probabilidade.</para>

en: Un-Delete
gl: Recuperar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify dependency
gl: Modificar a dependencia

[ctx: Insert task dependency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBtn)
en: Insert
gl: Inserir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
gl: Desde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
gl: A

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, relationType)
en: Dependency Type
gl: Tipo de dependencia

en: Task status
gl: Estado da Tarefa

en: Resources
gl: Recursos

en: Resource assignments
gl: Asignacións de recursos

en: Cost Performance
gl: Rendemento económico

en: Effort Performance
gl: Rendemento do traballo

en: Cost Breakdown
gl: Descomposición do custo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Page
gl: Páxina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_first)
en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_prev)
en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ui_selector)
en: Show page
gl: Amosar a páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: of
gl: de

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_next)
en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_last)
en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Enable report header
gl: Activar a cabeceira do informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Report Header
gl: Cabeceira do informe

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Enable report footer
gl: Activar o pé de páxina do informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Report Footer
gl: Pé de páxina do informe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Header
gl: Cabeceira da páxina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerFirstpage)
en: Enable header on first page
gl: Activar a cabeceira na primeira páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerFirstpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: First page
gl: Primeira páxina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerLastpage)
en: Enable header on last page
gl: Activar a cabeceira na última páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerLastpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Last page
gl: Última páxina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerOddpages)
en: Enable header on odd pages
gl: Activar a cabeceira nas páxinas impares

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerOddpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Odd pages
gl: Páxinas impares

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerEvenpages)
en: Enable header on even pages
gl: Activar a cabeceira nas páxinas pares

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerEvenpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Even pages
gl: Páxinas pares

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerAllpages)
en: Enable header on all pages
gl: Activar a cabeceira en todas as páxinas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerAllpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: All pages
gl: Todas as páxinas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page Footer
gl: Pé de páxina do informe

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: Enable footer on first page
gl: Activar o pé de páxina na primeira páxina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Enable footer on odd pages
gl: Activar o pé de páxina nas páxinas impares

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Enable footer on even pages
gl: Activar o pé de páxina nas páxinas pares

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Enable footer on last page
gl: Activar o pé de páxina na última páxina

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: Enable footer on all pages
gl: Activar o pé de páxina en todas as páxinas

[ctx: @title:window]
en: Export Report
gl: Exportar o informe

en: Export to text document is not supported
gl: Non se permite exportar como documento de texto.

en: Export to text document failed
gl: A exportación a un documento de texto fallou.

[ctx: @info]
en: Failed to export to <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel exportar a <filename>%1</filename>.

en: Export to spreadsheet document is not supported
gl: Non se permite exportar como documento de folla de cálculo.

en: Export to spreadsheet failed
gl: A exportación a unha folla de cálculo fallou.

en: Export to HTML document is not supported
gl: Non se permite exportar como documento de HTML.

en: Export to HTML failed
gl: A exportación a HTML fallou.

en: Edit Report
gl: Editar o informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the report definition
gl: Editar a definición do informe

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the report design in the report design dialog.
gl: Abre o deseño do informe no diálogo de deseño do informe.

en: View report
gl: Ver o informe

en: Undo all changes
gl: Desfacer todos os cambios

en: Export report definition
gl: Exportar a definición do informe

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @title:window report data elements]
en: Data Elements
gl: Elementos de data

[ctx: @title:window report section docker]
en: Headers && Footers
gl: Cabeceiras e pés de páxina

[ctx: @title:window report group section docker]
en: Groups
gl: Grupos

[ctx: @title:column]
en: Column
gl: Columna

[ctx: @title:column]
en: Sort
gl: Ordenar

[ctx: @title:column]
en: Header
gl: Cabeceira

[ctx: @title:column]
en: Footer
gl: Pé de páxina

[ctx: @title:column]
en: Page Break
gl: Salto de páxina

[ctx: @info:tooltip]
en: Groups data by the selected column
gl: Agrupa datos en base á columna seleccionada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sorts data
gl: Ordena os datos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show header section
gl: Amosar a sección da cabeceira.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show footer section
gl: Amosar a sección do pé de páxina.

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert page break
gl: Inserir un salto de páxina.

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

en: After footer
gl: Despois do pé de páxina

en: Before header
gl: Antes da cabeceira

en: Nothing
gl: Nada

[ctx: @title:column]
en: Report Template
gl: Modelo de informe

[ctx: @title:column]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @title:column]
en: Report File
gl: Ficheiro de informe

[ctx: @info:tooltip]
en: Report name
gl: Nome do informe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Report template file name
gl: Nome do ficheiro do modelo do informe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Information added to filename
gl: Información engadida ao nome do ficheiro.

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the generated report file
gl: Nome do ficheiro de informe xerado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Add and generate reports</title><para>Enables you to add and generate reports based on Open Document (.odf) files.</para><para>You can create a report template using any Open Document text editor.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Engadir e xerar informes</title><para>Permítelle engadir e xerar informes baseados en ficheiros de documento aberto (.odf).</para> <para>Pode crear un modelo de informe con calquera editor de texto de documento aberto.<nl/><link url='%1'>Máis…</link></para>

en: Add Report
gl: Engadir un informe

en: Remove Report
gl: Retirar o informe

en: Generate Report
gl: Xerar o informe

en: Open...
gl: Abrir…

en: New report
gl: Novo informe

[ctx: @title:window]
en: Generate Report
gl: Xerar o informe

en: Failed to generate %1.<nl/>Template file name is empty.
gl: Non foi posíbel xerar %1.<nl/>O nome de ficheiro do modelo está baleiro.

en: Failed to generate %1.<nl/>Template file does not exist:<nl/>%2
gl: Non foi posíbel xerar %1.<nl/>O ficheiro do modelo non existe:<nl/>%2

en: Failed to generate %1.<nl/>Report file name is empty.
gl: Non foi posíbel xerar %1.<nl/>O nome de ficheiro do informe está baleiro.

[ctx: @info]
en: File exists:<nl/>%1
gl: O ficheiro existe:<nl/>%1

[ctx: @title:window]
en: Report Generation
gl: Xeración de informes

en: Failed to open report generator
gl: Non foi posíbel abrir o xerador de informes

en: Failed to create report
gl: Non foi posíbel crear o informe

[ctx: @info]
en: Report file generated:<nl/><filename>%1</filename>
gl: Xerouse o ficheiro de informe:<nl/><filename>%1</filename>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Alternatives
gl: Alternativas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Required
gl: Requirido

en: Allocate
gl: Asignar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Assignments (Gantt)</title><para>Displays the scheduled resource - task assignments in a Gantt diagram. The chart area can be zoomed in and out with a slider positioned in the upper left corner of the time scale. <note>You need to hoover over it with the mouse for it to show.</note></para><para>This view supports configuration and printing using the context menu.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Asignacións de recursos (Gantt)</title><para>Amosa as asignacións programadas de recursos e tarefas nun diagrama de Gantt A zona de gráficos pode achegarse ou afastarse cun control desprazábel situado na columna superior esquerda da escala de tempo. <note>Ten que situar o rato por riba para que apareza.</note></para><para>Esta vista permite configurar e imprimir mediante o menú de contexto da vista de árbore.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para>Available: %2<nl/>Booked: %3</para>
gl: <title>%1</title><para>Dispoñíbel: %2<nl/>Reservado: %3</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_emaillabel)
en: Email:
gl: Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_initialslabel)
en: Initials:
gl: Iniciais:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose resource from address book
gl: Escoller o recurso desde a axenda de enderezos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Resource type:
gl: Tipo de recurso:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
gl: Traballo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Team
gl: Equipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_unitslabel)
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_calendarlabel)
en: Calendar:
gl: Calendario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbfromunlimited) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbuntilunlimited)
en: Unlimited
gl: Ilimitado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_untilgroup)
en: Until
gl: Ata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRequired)
en: Required resources:
gl: Recursos que se precisan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Hourly rate:
gl: Taxa por hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Overtime rate:
gl: Taxa de horas extraordinarias:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Resource Breakdown Structure</title><para>Resources can be organized in a Resource Breakdown Structure. The structure is purely organizational and has no impact on resource allocations.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
gl: <title>Estrutura da división de recursos</title><para>Os recursos poden organizarse nunha estrutura de división de recursos. A estrutura ten carácter puramente organizativo e non ten impacto ningún na asignación de recursos.<nl/><link url='%1'>Mais…</link></para>

en: Add Resource Group
gl: Engadir un grupo de recursos

en: Add Child Resource Group
gl: Engadir un grupo de recursos aniñado

[ctx: (qtundo-format) @action]
en: Delete resourcegroup
gl: Eliminar o grupo de recursos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
gl[0]: Eliminar o grupo de recursos
gl[1]: Eliminar os grupos de recursos

[ctx: @action:intoolbar]
en: Open Link
gl: Abrir a ligazón

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPlato::TaskSplitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPlato::SplitTaskDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keep)
en: Keep task as summary task
gl: Manter a tarefa como tarefa de resumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Split into parts:
gl: Dividir en partes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KPlato::StandardWorktimeDialogBase)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
gl: Estes valores úsanse cando a estimación non se fai en horas.
    Poñamos que as horas por día fosen 8. Se vostede estima que unha tarefa precisa de 3 días de esforzo para completarse, isto convértese a 24 horas ao planificarse. Por suposto, o tempo real necesario para completar a tarefa dependerá da dispoñibilidade da persoa ou persoas ás que se lles asigne a tarefa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours per year:
gl: Horas por anos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per month:
gl: Horas por mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per week:
gl: Horas por semana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
gl: Estes valores úsanse cando se estima o esforzo requirido para completar unha tarefa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per day:
gl: Horas por día:

en: Tasks Settings
gl: Configuración das tarefas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify tasks
gl: Modificar as tarefas.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Tasks
gl: Modificar as tarefas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsib&le:
gl: Responsá&bel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Sched&ule:
gl: Pla&nificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Es&timate:
gl: Esti&mación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Ris&k:
gl: Ris&co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimistic:
gl: Optimista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic:
gl: Pesimista:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split task
gl: Dividir a tarefa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of tasks:
gl: Número de tarefas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, migrateEstimate)
en: Migrate estimate
gl: Migrar a estimación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, migrateAllocations)
en: Migrate resource allocations
gl: Migrar as asignacións de recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createDependencies)
en: Create dependencies
gl: Crear as dependencias.

en: &Try
gl: &Probar

en: modified
gl: modificado

en: &Details
gl: &Detalles

en: Get help...
gl: Obter axuda…

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
gl: Facer a doca flotante

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
gl: Pechar a doca

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
gl: Pregar a doca

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
gl: Bloquear a doca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
gl: &Cifrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
gl: Palabras clave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
gl: Asunto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
gl: Impreso por última vez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
gl: Tempo total de edición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
gl: Cifrado:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
gl: Número revisión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
gl: Modificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
gl: Comentarios:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
gl: Creación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
gl: Ruta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
gl: &Reiniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
gl: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
gl: Posición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
gl: Compañía:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
gl: Teléfono (casa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
gl: Teléfono (traballo) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
gl: Rúa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
gl: Código postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
gl: País:

en: Author
gl: Autor

en: Last saved by
gl: Gardado de último por

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
gl: Use ';' (Exemplo: Office; KDE, Calligra)

en: This document will be decrypted
gl: Hase de descifrar este documento

en: Do not decrypt
gl: Non descifrar

en: This document is encrypted
gl: Este documento está cifrado

en: D&ecrypt
gl: D&escifrar

en: This document will be encrypted.
gl: Este documento cifrarase.

en: Do not encrypt
gl: Non cifrar

en: This document is not encrypted
gl: Este documento non está cifrado

en: This document does not support encryption
gl: Este documento non permite cifrado

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
gl: <qt>Descifrar o documento fará que se elimine a protección por contrasinal que posuíra.<p>Quere manter o ficheiro encriptado?</qt>

en: Confirm Decrypt
gl: Confirmar o descifrado

en: Decrypt
gl: Descifrar

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
gl: <qt>O seu documento non se puido gardar automaticamente.<p>Para completar o descifrado necesítase que garde o documento.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
gl: <qt>O documento cambiouse despois de que se abrira. Para que se poida completar o descifrado fai falta que o documento se garde<p>Quere gardar o documento agora?<qt/>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
gl: <qt>O documento gardouse como %1. É necesario que se cambie o documento a formato <b>OASIS OpenDocument</b> para o poder cifrar.<p>Quere cambiar o ficheiro a OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
gl: Cambiar o formato de ficheiro

en: Change
gl: Cambiar

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
gl: <qt>Non se puido gardar o seu documento automaticamente.<p>Para completar o cifrado necesita gardar o documento.<qt/>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
gl: <qt>O documento cambiou desde que se abriu. Para completar o cifrado necesítase que se garde o documento.<p>Quere gardar o documento agora?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>%2</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to %2?</qt>
gl: <qt>O documento gardouse como %1. É necesario que se cambie o documento a formato <b>%2</b> para o poder cifrar.<p>Quere cambiar o ficheiro a %2?</qt>

en: Page Layout
gl: Disposición da páxina

en: Apply to document
gl: Aplicar ao documento

en: Left Edge:
gl: Marxe esquerda:

en: Right Edge:
gl: Marxe Dereita:

en: Binding Edge:
gl: Beira de axuste:

en: Page Edge:
gl: Límite de Páxina:

en: Facing Pages:
gl: Páxinas Opostas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
gl: Páxinas opostas

en: Page Layout:
gl: Deseño da páxina:

en: Page spread
gl: Modelo de páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
gl: Unidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
gl: Seguir a suxestión do estilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
gl: Tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
gl: Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
gl: Altura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
gl: Orientación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
gl: Vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
gl: Horizontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
gl: Caras frontais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
gl: Unha soa cara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
gl: Dirección do texto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
gl: De esquerda a dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
gl: Marxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
gl: Arriba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
gl: Beira de axuste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
gl: Límite de páxina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
gl: Abaixo:

[ctx: title@column]
en: Parameter
gl: Parámetro

[ctx: title@column]
en: Substitution
gl: Substitución

en: All supported formats
gl: Todos os formatos compatíbeis
