KOffice 1.6 - en to hu translation catalogue (170 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: Sz&erkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
hu: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
hu: Ütemezési megszorítás típus

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
hu: Várt becslés

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
hu: Optimista becslés

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
hu: Pesszimista becslés

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
hu: Feladat leírása

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
hu: Gradiens

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
hu: Lineáris

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
hu: Sima

en: Work & Vacation
hu: Munka és szabadság

en: Task Defaults
hu: A feladatok alapértelmezései

en: Task Colors
hu: Feladat színek

en: Work Package
hu: Munkacsomag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
hu: A feladatért felelős személy neve.
    
    A személy bárki lehet, nem kell feltétlenül erőforráscsoport tagjának lennie. A Választás gombbal a címjegyzékből is ki lehet jelölni valakit.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
hu: Leírás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
hu: Hét

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
hu: Ezek az értékek a feladat befejezéséhez szükséges ráfordítás kiszámításakor lesznek felhasználva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
hu: Gradiens:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
hu: Feladat összegzése

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
hu: Alapértelmezés:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
hu: Szintszínek használata

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
hu: 1. szint

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
hu: 2. szint

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
hu: 3. szint

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
hu: 4. szint

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
hu: Feladat

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
hu: Normál:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
hu: Kritikus:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
hu: Befejezve:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
hu: Hiba:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
hu: Mérföldkő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
hu: Felelős:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
hu: Személy beszúrása a címjegyzékből

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
hu: Kiválasztás a címjegyzékből.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
hu: Választás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
hu: Ütemezési megszorítás:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
hu: Amint lehet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
hu: A lehető legkésőbb

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
hu: Előírt kezdési dátum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
hu: Előírt befejezési dátum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
hu: Kezdés legkorábban

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
hu: Befejezés legkésőbb

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
hu: Rögzített időtartam

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
hu: Jelenlegi dátum és idő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
hu: Jelenlegi dátum, megadott idő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
hu: Megadott dátum és idő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
hu: Becsült típus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
hu: Ráfordítás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
hu: Időtartam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
hu: Várt becslés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
hu: Optimista becslés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
hu: Pesszimista becslés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
hu: Munkacsomagok keresése

en: Continue
hu: Folytatás

en: File-Format Error
hu: Fájlformátum hiba

en: File-Format Mismatch
hu: Nem megfelelő fájlformátum

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
hu: Ez a dokumentum a KPlatoWork egy újabb változatával készült (szintaktikai verziószám: %1)
    Ha ezzel a PlanWork verzióval nyitja meg, adatvesztés következhet be.

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
hu: Hálózat ütemező

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
hu: Beépített hálózat (PERT) alapú ütemező

en: Insert File
hu: Fájl beszúrása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
hu: Jelenlegi csomópont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
hu: Beszúrás a legfelső szintre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
hu: Beszúrás gyermekként a jelenlegi csomóponthoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
hu: Beszúrás a jelenlegi csomópont után

en: Invalid document. No mimetype specified.
hu: A dokumentum érvénytelen. Nincs megadva MIME-típus.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
hu: A dokumentum érvénytelen. A várt MIME-típus: application/x-vnd.kde.plan, de helyette ez szerepel: %1.

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
hu: Ez a dokumentum a Plan egy újabb változatával készült (szintaktikai verziószám: %1)
    Ha ezzel a Plan verzióval nyitja meg, adatvesztés következhet be.

en: Not able to write '%1'. Partition full?
hu: Nem sikerült írni a(z) '%1' fájlba. Lehet, hogy betelt a partíció.

en: Saving...
hu: Mentés…

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
hu: A dokumentum érvénytelen. A várt MIME-típus: application/x-vnd.kde.plan.work, de helyette ez szerepel: %1.

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
hu: Ez a dokumentum a PlanWork egy újabb változatával készült (szintaktikai verziószám: %1)
    Ha ezzel a PlanWork verzióval nyitja meg, adatvesztés következhet be.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
hu: Projekt beszúrása

en: Schedule Selector
hu: Ütemezés kiválasztó

en: Show Selector
hu: Kiválasztó megjelenítése

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Define WBS Pattern...
hu: Elosztási minta megadása…

en: Define Currency...
hu: Pénznem meghatározása…

en: Insert Project File...
hu: Projektfájl beszúrása…

en: Progress...
hu: Folyamat…

en: Delete Task
hu: Feladat törlése

en: Description...
hu: Leírás…

en: Indent Task
hu: Feladat igazítása

en: Unindent Task
hu: Feladat igazításának visszavonása

en: Move Task Up
hu: Felfelé

en: Move Task Down
hu: Lefelé

en: Edit Resource...
hu: Erőforrás szerkesztése…

en: Edit Dependency...
hu: Függőség szerkesztése…

en: Delete Dependency
hu: Függőség törlése

en: Task Status Report
hu: Feladat állapot jelentés

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
hu: Erőforrások munka és szabadság napjainak szerkesztése

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Dependencies (Graphic)
hu: Függőségek (grafikus)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
hu: Feladatfüggőségek szerkesztése

en: Dependencies (List)
hu: Függőségek (lista)

en: Schedules
hu: Ütemezések

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
hu: Projektütemezések számítása és elemzése

en: Project Performance Chart
hu: Projekt teljesítmény grafikon

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
hu: Projektállapot információinak megtekintése

en: Task Status
hu: Feladat állapot

en: Task Execution
hu: Feladat végrehajtás

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
hu: Feladat végrehajtási információk megtekintése

en: Work Package View
hu: Munkacsomag nézet

en: Milestone Gantt
hu: Mérföldkő Gantt

en: Resource Assignments
hu: Erőforrás szervezés

en: Resource Assignments (Gantt)
hu: Erőforrás hozzárendelések (Gantt)

en: Report
hu: Jelentés

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
hu: Jelentés megtekintése

en: Editors
hu: Szerkesztők

en: Views
hu: Nézetek

[ctx: Project execution views]
en: Execution
hu: Végrehajtás

en: Reports
hu: Jelentések

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
hu: %1 kiszámítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
hu: Mérföldkő hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
hu: Al-mérföldkő hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
hu[0]: Feladat törlése
hu[1]: Feladatok törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
hu: Feladat igazítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
hu: Feladat igazításának visszavonása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
hu: Feladat mozgatása felfelé

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
hu: Feladat mozgatása lefelé

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
hu: Feladat függőség hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
hu: Feladat függőség eltávolítása

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
hu: Nem nyitható meg a fájl:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
hu: Nincs ütemezve

en: Failed to open temporary file
hu: Az ideiglenes fájl megnyitása sikertelen

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
hu: Nem sikerült menteni az átmeneti fájlba:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
hu: Munkacsomag: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
hu: Főnök:

en: Project:
hu: Projekt:

en: Page
hu: Oldal

[ctx: Task name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
hu: Beállítás…

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
hu: Beállítás…

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
hu: Beszúrás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
hu: Kategória:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
hu: Után

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @title:window]
en: Add View
hu: Nézet hozzáadása

en: Resource Editor
hu: Erőforrás szerkesztő

en: Task Editor
hu: Feladat szerkesztő

en: Work & Vacation Editor
hu: Munka és szabadság szerkesztő

en: Dependency Editor (Graphic)
hu: Függőség szerkesztő (grafikus)

en: Dependency Editor (List)
hu: Függőség szerkesztő (lista)

en: Schedule Handler
hu: Ütemezés kezelő

en: Task View
hu: Feladat nézet

en: Gantt View
hu: Gantt nézet

en: Milestone Gantt View
hu: Mérföldkő Gantt nézet

[ctx: @title:window]
en: Configure View
hu: Nézet beállítása

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
hu: Kategória beállítása

[ctx: @title:window]
en: Add Report
hu: Jelentés hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
hu: Szavak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
hu: Mondatok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
hu: Szótagok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
hu: Sorok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
hu: Karakterek (szóközökkel együtt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
hu: Karakterek (szóközök nélkül)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
hu: Flesch-féle olvashatósági szám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
hu: A láb- és végjegyzetek szövegével együtt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
hu: Adat automatikus frissítése
