kplatoui - en to mai translation catalogue (90 entries)

en: Undefined
mai: अपरिभाषित

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
mai: किछु नहि

en: Project
mai: प्रोजेक्ट

en: Task
mai: काज

en: Summary
mai: सारांश

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
mai: अवधि

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
mai: कम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
mai: बेसी

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
mai: आगाँक तरफ

en: Plan
mai: योजना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
mai: कामकाज

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Material
mai: पदार्थ

note: i18n("Debug");
en: Info
mai: सूचना

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Error
mai: त्रुटि

en: Send
mai: पठाबू

en: Number
mai: संख्या

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
mai: नाम

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
mai: विवरण

en: Total
mai: योग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Type
mai: प्रकार

en: Status
mai: स्थिति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
mai: समाप्त

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
mai: चलि रहल अछि

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
mai: आरंभ कएलक

en: Path
mai: पथ

en: Critical
mai: गंभीर

en: Child
mai: संतति

en: Lag
mai: पाछाँ

en: Initials
mai: आरँभिक

en: Email
mai: इमेल

en: Calendar
mai: कैलेंडर

en: Allow
mai: स्वीकारू

en: Backwards
mai: पाछाँक तरफ

en: Forward
mai: आगाँक तरफ

en: State
mai: स्थिति

en: Message
mai: संदेश

en: Phase
mai: चरण

en: Not Started
mai: प्रारंभ नहि भेल

en: Settings
mai: जमावट

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_general)
en: General
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
mai: देखाबू:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
mai: दिन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
mai: सप्ताह

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
mai: माह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
mai: दिनांक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_currentdateBtn)
en: Current date
mai: मोजुदा दिनांक

en: Edit...
mai: संपादन...

[ctx: @action View a document]
en: View...
mai: दृश्य...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
mai: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
mai: जोडू...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
mai: बदलू...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
mai: हटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
mai: खोलू

en: Chart
mai: चार्ट

[ctx: Interval start time]
en: Start
mai: प्रारंभ

[ctx: Interval length]
en: Length
mai: नमाइ

[ctx: Start time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
mai: द्वारा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
mai: नमाइ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
mai: जोड़ू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
mai: खाली

en: Tree View
mai: तरू दृश्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
mai: चयन करू... (&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
mai: काज

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
mai: शीर्ष टीका

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
mai: पृष्ठ संख्या

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
mai: पाद टिप्पणी

en: Calculate
mai: गणना

en: Result
mai: परिणाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
mai: चयन करू...

en: &General
mai: सामान्य (&G)

en: Move Up
mai: उप्पर जाउ

en: Move Down
mai: नीच्चाँ जाउ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
mai: समय

[ctx: Week number]
en: Week %1
mai: सप्ताह %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
mai: प्रारंभ कएल गेल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
mai: समाप्त:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
mai: अगिला

en: General Settings
mai: सामान्य जमावट

en: Resource
mai: संसाधन

en: Header and Footer
mai: शीर्ष टीका आ पाद टिप्पणी

en: Page:
mai: पृष्ठ:

en: Date:
mai: दिनांक:

en: Split View
mai: विभाजित दृश्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
mai: विभाजक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateStarted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateFinished) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateDocuments)
en: Update
mai: अद्यतन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
mai: लागत

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
mai: सँ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
mai: केँ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
mai: समूह:
