kplatoui - en to nb translation catalogue (1160 entries)

en: Document loaded, URL=%1
nb: Dokument lastet inn, URL=%1

en: Account
nb: Konto

en: Undefined
nb: Udefinert

en: Non-working
nb: Arbeider ikke

en: Working
nb: Arbeider

[ctx: @item]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @item The produced document]
en: Product
nb: Produkt

[ctx: @item Send a copy of the document]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: @item Send the reference (url) of the document]
en: Reference
nb: Referanse

[ctx: <hours>h:<minutes>m]
en: %1h:%2m
nb: %1t:%2m

[ctx: <days>d <hours>h:<minutes>m]
en: %1d %2h:%3m
nb: %1d %2t:%3m

[ctx: Year. Note: Letter(s) only!]
en: Y
nb: Å

[ctx: Week. Note: Letter(s) only!]
en: w
nb: u

[ctx: Hour. Note: Letter(s) only!]
en: h
nb: t

en: Deleted
nb: Slettet

en: Not scheduled
nb: Ikke planlagt

en: Scheduled
nb: Planlagt

en: Resource overbooked
nb: Ressurs overbestilt

en: Resource not available
nb: Ressurs ikke tilgjengelig

en: No resource allocated
nb: Ingen ressurs tilordnet

en: Cannot fulfill constraints
nb: Kan ikke imøtekomme skranker

en: Effort not met
nb: Innsats ikke oppnådd

en: Scheduling error
nb: Planleggingsfeil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
nb: Ingen

en: Project
nb: Prosjekt

en: Sub-Project
nb: Delprosjekt

en: Task
nb: Oppgave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Milestone
nb: Milepæl

en: Periodic
nb: Periodisk

en: Summary
nb: Sammendrag

en: As Soon As Possible
nb: Så snart som mulig

en: As Late As Possible
nb: Så sent som mulig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Start On
nb: Må starte på

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Must Finish On
nb: Må slutte på

en: Start Not Earlier
nb: Ikke start før

en: Finish Not Later
nb: Ikke avslutt etter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Fixed Interval
nb: Fast intervall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_effort)
en: Effort
nb: Innsats

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
nb: Varighet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
nb: Lav

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
nb: Høy

en: Schedule project from: %1
nb: Planlegg prosjektet fra: %1

[ctx: Schedule project forward]
en: Forward
nb: Forover

en: Calculate finish
nb: Beregn slutt

[ctx: Schedule project backward]
en: Backward
nb: Bakover

en: Calculate start
nb: Beregn start

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Schedule tasks forward
nb: Planlegg oppgaver forover

en: Scheduled finish: %1
nb: Planlagt slutt: %1

en: Could not finish project in time: %1
nb: Klarte ikke fullføre prosjektet i tide: %1

en: Finished project exactly on time: %1
nb: Fullførte prosjektet nøyaktig i tide: %1

en: Finished project before time: %1
nb: Fullførte prosjektet før tiden: %1

en: Schedule project forward from: %1
nb: Planlegg prosjektet forover fra: %1

en: Calculate late finish
nb: Beregn sen slutt

en: Late finish calculated: %1
nb: Sen slutt beregnet: %1

en: Calculate early start
nb: Beregn tidlig start

en: Schedule project backward from: %1
nb: Planlegg prosjektet bakover fra: %1

en: Early start calculated: %1
nb: Tidlig start beregnet: %1

en: Schedule tasks backward
nb: Planlegg oppgaver bakover

en: Failed to finish project within target time
nb: Klarte ikke fullføre prosjektet i tide

en: Scheduled start: %1, target time: %2
nb: Planlagt starttid: %1, sluttid: %2

en: Must start project early in order to finish in time: %1
nb: Må starte prosjektet tidlig for å fullføre i tide: %1

en: Start project exactly on time: %1
nb: Start prosjektet nøyaktig i tide: %1

en: Can start project later than time: %1
nb: Kan starte prosjektet senere: %1

en: Calculation took: %1
nb: Beregningen tok: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishStart)
en: Finish-Start
nb: Slutt-start

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bFinishFinish)
en: Finish-Finish
nb: Slutt-slutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bStartStart)
en: Start-Start
nb: Start-start

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
nb: Arbeid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Material
nb: Materiale

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Work
nb: Arbeid

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Material
nb: Materiale

[ctx: @item:inlistbox resource type]
en: Team
nb: Lag

en: Make appointments: Invalid time
nb: Opprett avtaler: Ugyldig tid

en: Resource %1 has no calendar defined
nb: Ressursen %1 har ikke noen definert kalender

en: Make appointments: Node start time is not valid
nb: Opprett avtaler: Nodens start-tid er ikke gyldig

en: Make appointments: Node end time is not valid
nb: Opprett avtaler: Nodens slutt-tid er ikke gyldig

en: Resource %1 not available in interval: %2 to %3
nb: Ressurs %1 ikke tilgjengelig i intervallet: %2 til %3

en: Could not match effort. Want: %1 got: %2
nb: Klarte ikke oppfylle innsatsen. Ønsket: %1  fikk: %2

en: Resource %1 available from %2 to %3
nb: Ressurs %1 tilgjengelig fra %2 til %3

en: Expected
nb: Forventet

en: Warning
nb: Advarsel

en: Error
nb: Feil

en: Baselined
nb: Grunndata

en: Scheduling
nb: Planlegging

en: Calculate early finish
nb: Beregn tidlig slutt

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint
nb: %1: klarte ikke oppfylle restriksjonen

en: Resource %1 booked from %2 to %3
nb: Ressurs %1 bestilt fra %2 til %3

en: Early finish calculated: %1
nb: Tidlig slutt beregnet: %1

en: Calculate late start
nb: Beregn sen start

en: Late start calculated: %1
nb: Sen start beregnet: %1

en: Schedule from start %1
nb: Planlegg fra start %1

en: Scheduled: %1 to %2
nb: Tidsplan: %1 til %2

en: %1: Scheduling failed using late finish, trying early finish instead.
nb: %1: Klarte ikke å planlegge ved bruk av sen slutt, forsøk tidlig slutt i stedet.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to meet constraint. Negative float=%2
nb: %1: klarte ikke oppfylle restriksjonen. Negativ flyt=%2

en: Effort not met. Estimate: %1, planned: %2
nb: Innsats ikke oppnådd. Estimat: %1, planlagt: %2

en: Failed to schedule within project target time
nb: Klarte ikke planlegge innen tidsmålet for prosjektet

en: Starting earlier than early start
nb: Starter før tidlig start

en: Finishing later than late finish
nb: Avlutter senere enn sen slutt

en: Schedule from end time: %1
nb: Planlegg fra slutt-tid: %1

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within late finish.
nb: %1: Klarte ikke planlegge før sen slutt.

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule within successors start time
nb: %1: Klarte ikke planlegge innen etterfølgers starttid

[ctx: 1=type of constraint]
en: %1: Failed to schedule after early start.
nb: %1: Klarte ikke planlegge etter tidlig start.

en: No resource has been allocated
nb: Ingen ressurs er blitt tilordnet

en: Could not match work duration. Want: %1 got: %2
nb: Klarte ikke oppfylle arbeidsvarighet. Ønsket: %1 fikk: %2

en: Receive
nb: Motta

en: Number
nb: Tall

en: Roman, upper case
nb: Romertall, store bokstaver

en: Roman, lower case
nb: Romertall, små bokstaver

en: Letter, upper case
nb: Alfabetisk, store bokstaver

en: Letter, lower case
nb: Alfabetisk, små bokstaver

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nb: Angre

en: Undo %1
nb: Angre %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo %1
nb: Gjør om %1

en: just load the file and then exit
nb: bare last inn fila og gå ut

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
nb: last inn fila, vis vinduet og framdriftsstolpen og gå så ut

en: Filename to write profiling information into.
nb: Navn på fil der profileringsinformasjon skal skrives.

en: File(s) or URL(s) to open
nb: Fil(er) eller URL(er) å åpne

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
nb: Du kjører et program bygget med 32-bit på en 
    64-bit Windows. Dette er ikke anbefalt.
    Last ned og installer x64-versjonen i stedet.

en: %1: Critical Error
nb: %1: Kritisk feil

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
nb: Viktige programkomponenter ble ikke funnet.
    Det kan være feil ved installasjonen.
    Forsøk å restarte eller installere på nytt.

en: No template found for: %1
nb: Fant ingen mal for: %1

en: Too many templates found for: %1
nb: Fant for mange maler for %1

en: Template %1 failed to load.
nb: Klarte ikke laste malen %1.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
nb: Gjenopprett filer

en: The following autosave file can be recovered:
nb: Følgende autolagrede fil kan gjenopprettes:

en: The following autosave files can be recovered:
nb: Følgende autolagrede filer kan gjenopprettes:

en: Making backup...
nb: Tar sikkerhetskopi …

en: Saving...
nb: Lagrer …

en: Could not save
    %1
nb: Klarte ikke lagre
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
nb: Klarte ikke lagre %1
    Årsak: %2

en: Document <i>%1</i> saved
nb: Dokument <i>%1</i> lagret

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
nb: Passordet til dette krypterte dokumentet er ukjent. Autolagring avbrutt! Lagre arbeidet ditt manuelt.

en: Autosaving...
nb: Autolagrer …

en: Error during autosave! Partition full?
nb: Feil ved autolagring. Er partisjonen full?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
nb: Feil ved skriving av «%1». Er partisjonen full?

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
nb: En autolagret fil finnes for dette dokumentet.
    Vil du åpne den i stedet?

en: The file %1 does not exist.
nb: Fila %1 finnes ikke.

en: Opening Document
nb: Åpner dokument

en: Could not create the filter plugin
nb: Klarte ikke å opprette filtertillegget

en: Could not create the output document
nb: Klarte ikke å opprette utdata-dokumentet

en: Cannot create storage
nb: Kan ikke opprette lager

en: Bad MIME type
nb: Feil MIME-type

en: Error in embedded document
nb: Feil i innebygd dokument

en: Format not recognized
nb: Ukjent format

en: Parsing error
nb: Tolkingsfeil

en: Document is password protected
nb: Dokumentet er passordbeskyttet

en: Invalid file format
nb: Ugyldig filformat

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Out of memory
nb: Slapp opp for minne

en: Empty Filter Plugin
nb: Tomt filtertillegg

en: Trying to load into the wrong kind of document
nb: Forsøker å laste inn til feil type dokument

en: Failed to download remote file
nb: Klarte ikke laste ned nettverksfil

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
nb: Klarte ikke åpne %2.
    Årsak: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
nb: Dokument <i>%1</i> lastet inn

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
nb: Tolkingsfeil i %1 på linje %2, kolonne %3
    Feilmelding: %4

en: %1 is not a file.
nb: %1 er ikke en fil.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
nb: Klarte ikke åpne fila for lesing (sjekk leserettighetene).

en: Could not read the beginning of the file.
nb: Klarte ikke lese begynnelsen av fila.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nb: Tolkingsfeil i fila ved linje %1, kolonne %2
    Feilmelding: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
nb: Ikke en gyldig Calligra-fil: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
nb: Ugyldig dokument: Fila «maindoc.xml» finnes ikke.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
nb: Dokumentet <i>%1</i> inneholder flere versjoner. Gå til Fil→Versjoner for å åpne en gammel versjon.

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
nb: <p>Dokumentet <b>«%1»</b> er endret.</p><p>Vil du lagre det?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
nb: Intern feil: saveXML er ikke implementert

en: Could not open
    %1
nb: Klarte ikke åpne
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
nb: Klarte ikke åpne %1
    Årsak: %2

en: a word processing
nb: en tekstbehandler

en: a spreadsheet
nb: et regneark

en: a presentation
nb: en presentasjon

en: a chart
nb: et diagram

en: a drawing
nb: en tegning

en: Could not export file.
nb: Klarte ikke å eksportere fila.

en: Missing Export Filter
nb: Mangler eksportfilter

en: Could not import file of type
    %1
nb: Kunne ikke importere fil av typen
    %1

en: Missing Import Filter
nb: Mangler importfilter

en: Choose Filter
nb: Velg filter

en: %1 unsaved document (%2)
nb: %1 ulagret dokument (%2)

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Import...
nb: Importer …

en: E&xport...
nb: E&ksporter …

en: En&crypt Document
nb: &Krypter dokument

en: &Uncompress to Directory
nb: &Dekomprimer til mappe

en: &New View
nb: &Ny visning

en: Document Information
nb: Dokumentinformasjon

en: Show Dockers
nb: Vis dokkere

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
nb: Vis tittellinjer i dokkere

en: Dockers
nb: Dokkere

en: (write protected)
nb: (skrivebeskyttet)

en: Save as %1
nb: Lagre som %1

en: Save
nb: Lagre

en: %1 (unknown file type)
nb: %1 (ukjent filtype)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
nb: <qt>Hvis du lagrer som %1, kan noe av formateringa gå tapt. <p>Vil du likevel lagre i dette formatet?</qt>

en: Confirm Save
nb: Bekreft lagring

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
nb: <qt>Hvis du eksporterer til %1, kan noe av formateringa gå tapt. <p>Vil du likevel eksportere til dette formatet?</qt>

en: Confirm Export
nb: Bekreft eksportering

en: Export
nb: Eksporter

en: untitled
nb: uten tittel

en: Import Document
nb: Importer dokument

en: Export as PDF
nb: Eksporter som PDF

en: Cannot export to the specified file
nb: Kan ikke eksportere til den oppgitte fila

en: Document
nb: Dokument

en: Document - %1
nb: Dokument – %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
nb: Du vil miste alle endringene siden siste lagring
    Vil du fortsette?

en: Show %1 Toolbar
nb: Vis verktøylinje for %1

en: Hide %1 Toolbar
nb: Skjul verktøylinje for %1

en: Stop
nb: Stopp

en: Printing
nb: Utskrift

en: Printing done
nb: Utskrift ferdig

en: Close
nb: Lukk

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Active Author Profile
nb: Aktiv forfatterprofil

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
nb: Anonym

en: Default Author Profile
nb: Standard forfatterprofil

en: Week %1
nb: Uke %1

en: Next year
nb: Neste år

en: Previous year
nb: Forrige år

en: Next month
nb: Neste måned

en: Previous month
nb: Forrige måned

en: Select a week
nb: Velg en uke

en: Select a month
nb: Velg en måned

en: Select a year
nb: Velg et år

en: Select the current day
nb: Velg dagen i dag

[ctx: 1=account name]
en: %1 (Default account)
nb: %1 (standardkonto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account name
nb: Endre navn på konto

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default account
nb: Fravelg som standardkonto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default account
nb: Velg som standardkonto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify account description
nb: Endre kontobeskrivelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add account
nb: Legg til konto

en: Actual total cost: %1, planned total cost: %2
nb: Virkelig kostnad: %1, planlagt total kostnad: %2

en: Total
nb: Totalt

en: The total cost for the account shown as: Actual cost [ Planned cost ]
nb: Total kostnad for denne kontoen vist som: Virkelig kostnad [ Planlagt kostnad ]

[ctx: 1=calendar name]
en: %1 (Default calendar)
nb: %1 (Standard kalender)

en: Local
nb: Lokal

en: Shared
nb: Delt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar name
nb: Endre kalendernavn

[ctx: (qtundo-format)]
en: De-select as default calendar
nb: Fravelg som standardkalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Select as default calendar
nb: Velg som standardkalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar timezone
nb: Endre kalenderens tidssone

en: Default
nb: Standard

[ctx: @title:column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column]
en: Timezone
nb: Tidssone

[ctx: (qtundo-format)]
en: Re-parent calendar
nb: Gi kalenderen ny forelder

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move calendar
nb: Flytt kalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add calendar
nb: Legg til kalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete calendar
nb: Slett kalender

[ctx: NonWorking]
en: NW
nb: IA

[ctx: Working]
en: W
nb: A

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify calendar state
nb: Endre kalendertilstand

[ctx: 1=time 2=The number of hours of work duration (non integer)]
en: %1, %2 hours
nb: %1, %2 timer

[ctx: @info:tooltip]
en: Undefined
nb: Udefinert

[ctx: @info:tooltip]
en: Non-working
nb: Arbeider ikke

[ctx: @title:column]
en: Weekday
nb: Ukedag

[ctx: @title:column]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the task
nb: Navn på oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type
nb: Oppgavetype

[ctx: @info:tooltip]
en: The person responsible for this task
nb: Ansvarlig person for denne oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: List of resource allocations
nb: Liste over ressurstilordninger

[ctx: @info:tooltip]
en: The timing constraint type
nb: Tidsskranketypen

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint start time
nb: Skranke starttid

[ctx: @info:tooltip]
en: Constraint end time
nb: Skranke sluttid

[ctx: @info:tooltip]
en: Task notes
nb: Oppgavenotater

[ctx: @info:tooltip]
en: Work Breakdown Structure Code
nb: Oppgavestrukturkode (WBS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Node level
nb: Nodenivå

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task
nb: Risiko styrer PERT-fordelinga som brukes når virkelig estimat for denne oppgaven beregnes

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for running costs
nb: Konto for løpende kostnader

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at startup of the task
nb: Konto for kostnader påløpt ved begynnelsen av oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at startup of the task
nb: Kostnad påløpt ved oppstart av oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for cost incurred at shutdown of the task
nb: Konto for kostnad påløpt ved avslutning av oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost incurred at shutdown of the task
nb: Kostnaden påløpt ved avslutning av oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start time
nb: Planlagt starttid

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish time
nb: Planlagt sluttid

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start time allowed by dependencies
nb: Tidligste starttid som avhengigheter tillater

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest finish time allowed by dependencies
nb: Tidligste slutt-tid som avhengigheter tillater

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest start time allowed by dependencies
nb: Seneste starttid som avhengigheter tillater

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest finish time allowed by dependencies
nb: Seneste slutt-tid som avhengigheter tillater

[ctx: @info:tooltip]
en: The planned duration
nb: Planlagt varighet

[ctx: @info:tooltip]
en: The variance of the duration
nb: Varians for varigheten

[ctx: @info:tooltip]
en: The optimistic duration
nb: Optimistisk varighet

[ctx: @info:tooltip]
en: The pessimistic duration
nb: Pessimistisk varighet

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a tasks start can be delayed without affecting the project completion time
nb: Hvor lenge en oppgavestart kan utsettes uten å påvirke prosjektets ferdigtid

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint
nb: Hvor lenge en oppgaves eller stis varighet må reduseres for å imøtekomme en tidsskranke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Negative float is the duration by which the duration of a task or path has to be reduced in order to fulfill a timing constraint.
nb: Negativ flyt er hvor lenge en oppgaves eller stis varighet må reduserers for å imøtekomme en tidsskranke.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task
nb: Hvor lenge en oppgave kan utsettes eller forlenges uten å påvirke starten på noen etterfølgende oppgaver

[ctx: @info:whatsthis]
en: Free float is the duration by which a task can be delayed or extended without affecting the start of any succeeding task.
nb: Fri flyt er hvor lenge en oppgave kan utsettes eller forlenges uten å påvirke starten på noen etterfølgende oppgaver.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Start to Late Start
nb: Varighet fra Tidlig start til Sen start

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start float is the duration from Early Start to Late Start.
nb: Startflyt er varighet fra Tidlig start til Sen start.

[ctx: @info:tooltip]
en: The duration from Early Finish to Late Finish
nb: Varigheten fra Tidlig slutt til Sen slutt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finish float is the duration from Early Finish to Late Finish.
nb: Sluttflyt er varigheten fra Tidlig slutt til Sen slutt

[ctx: @info:tooltip]
en: The resources assigned to the task
nb: Ressurser tilordnet oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: Task status
nb: Status for oppgave

[ctx: @info:tooltip]
en: Task completion
nb: Oppgavefullføring

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort
nb: Planlagt innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort
nb: Virkelig innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort
nb: Gjenstående innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost
nb: Planlagt  kostnad

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost
nb: Virkelig kostnad

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually started
nb: Tidspunkt da oppgaven faktisk ble påbegynt

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is started
nb: Viser om oppgaven er påbegynt

[ctx: @info:tooltip]
en: Time when task was actually finished
nb: Tidspunkt da oppgaven faktisk ble ferdig

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows if the task is finished
nb: Viser om oppgaven er ferdig

[ctx: @info:tooltip]
en: Status Note
nb: Statusmerknad

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated expected estimate
nb: Beregnet forventet estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculated estimate variance
nb: Varians for beregnet estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate
nb: Optimistisk estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate
nb: Pessimistisk estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of estimate
nb: Type estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar used when estimate type is Duration
nb: Kalenderen som blir brukt når estimattypen er Varighet

[ctx: @info:tooltip]
en: The most likely estimate
nb: Mest sannsynlige estimat

[ctx: @info:tooltip]
en: Type of risk
nb: Type risiko

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the tasks scheduling status
nb: Viser om oppgaven er påbegynt

[ctx: @info:tooltip]
en: The task has not been scheduled
nb: Oppgaven er ikke planlagt

en: An effort has been estimated, but no resource has been assigned
nb: Et innsatsestimat er gjort, men ingen ressurs er tilordnet

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is overbooked
nb: En ressurs tilordnet denne oppgaven er overbooket

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource assigned to this task is not available
nb: En ressurs tilordnet denne oppgaven er ikke tilgjengelig

[ctx: @info:tooltip]
en: A timing constraint could not be met
nb: En tidsskranke kunne ikke innfris

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resource could not meet the estimated effort
nb: Den tilordnede ressursen kunne ikke utføre den beregnede innsatsen

[ctx: @info:tooltip]
en: A scheduling error occurred
nb: Det oppsto en planleggingsfeil

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled
nb: Budsjettert kostnad for planlagt arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed
nb: Budsjettert kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed
nb: Virkelig kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the resource or resource group
nb: Navnet på ressursen eller ressursgruppa

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the resource or resource group
nb: Type ressurs eller ressursgruppe

[ctx: @info:tooltip]
en: The initials of the resource
nb: Ressursens initialer

[ctx: @info:tooltip]
en: The e-mail address of the resource
nb: E-postadressen til ressursen

[ctx: @info:tooltip]
en: The calendar defines when the resource is working
nb: Kalenderen definerer når ressursen arbeider

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum load that can be assigned
nb: Største belastning som kan tilordnes

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines when the resource is available to the project
nb: Bestemmer når ressursen er tilgjengelig for prosjektet

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, normal hours
nb: Kostnad pr time, normal arbeidstid

[ctx: @info:tooltip]
en: The cost pr hour, overtime hours
nb: Kostnad pr time, overtid

[ctx: @info:tooltip]
en: The fixed cost
nb: Fast kostnad

[ctx: @info:tooltip]
en: The account where the resource cost is accumulated
nb: Kontoen der ressurskostnaden samles opp

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the account
nb: Navn på kontoen

[ctx: @info:tooltip]
en: The description of the account
nb: Beskrivelse av kontoen

[ctx: @info:tooltip]
en: The schedules state
nb: Planens status

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls resource overbooking when scheduling
nb: Kontrollerer ressursoverbooking under planleggingen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Controls resource overbooking when scheduling.</para><para>If overbooking is allowed, a resource may be booked (on working days) to work more than it is available. This can happen if the resource is allocated to multiple tasks or are booked on other projects.</para><para>If overbooking is to be avoided, resources will not be booked more than they are available. On resource conflict, tasks will be delayed until the resource is available.</para>
nb: <para>Styrer overbestilling av ressurser under planlegging.</para><para> Hvis overbestilling er tillatt, så kan en ressurs være bestilt (på arbeidsdager) til å arbeide mer enn det som er tilgjengelig. Dette kan hende dersom ressursen er tilordnet til flere oppgaver eller er bestilt på flere prosjekter.</para><para>Hvis overbestilling skal unngås vil ressurser ikke bli bestilt mer enn de er tilgjengelig for. Ved konflikt vil oppgaver blir forsinket til ressuren er tilgjengelig.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The distribution to be used during scheduling
nb: Fordelingen som skal brukes under planleggingen

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines the schedules to be calculated
nb: Definerer planene som skal beregnes

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled start time
nb: Planlagt starttid

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduled finish time
nb: Planlagt ferdig tid

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduling direction
nb: Planleggingsretning

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduling direction.</para><para>If direction is Forward, the project is scheduled starting at the projects earliest start time specified in the main project dialog.</para><para>If direction is Backward, the project is scheduled starting at the projects latest finish time specified in the main project dialog.</para>
nb: <para>Planleggingsretningen.</para><para>Hvis retningen er Forover blir tidsplanen lagt med start i prosjektets tidligste starttid, som oppgitt i prosjektets hoveddialog.</para><para>Hvis retningen er Bakover blir tidsplanen lagt med slutt på prosjektets seneste slutt-tid som oppgitt i prosjektets hoveddialog.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The scheduler used for calculating the project schedule
nb: Planleggeren som brukes til å beregne prosjektets tidsplan

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>The scheduler used for calculating the project schedule.</para><para>The default built-in scheduler is the Network Scheduler.</para><para>Other schedulers presently available is RCPS if libRCPS is installed on your system. RCPS is a genetics based resource constrained project scheduler.</para>
nb: <para>Planleggeren som brukes til å beregne prosjektplanen.</para><para>Standard innebygget planlegger er Nettverksplanlegger.</para><para>Andre planleggere som er tilgjengelige nå er RCPS hvis libRCPS er installert på systemet. RCPS er en genetisk basert prosjektplanlegger med ressurs-skranker.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The granularity used when calculating the project schedule
nb: Kornetheten som brukes til å beregne prosjektets tidsplan

[ctx: @info:tooltip]
en: The url of the document
nb: URL til dokumentet

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of the document
nb: Type dokument

[ctx: @info:tooltip]
en: The status of the document
nb: Status for dokumentet

[ctx: @info:tooltip]
en: Defines how this document is sent
nb: Definerer hvordan dette dokumentet sendes

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the calendar
nb: Navn på kalenderen

[ctx: @info:tooltip]
en: The timezone of the calendar
nb: Tidssone for kalenderen

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the required task
nb: Navn på den påkrevde oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: The name of the dependent task
nb: Navn på den avhengige oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of relation
nb: Relasjonstype

[ctx: @info:tooltip]
en: The relations time lag
nb: Tidsforsinkelse i relasjon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove document
nb: Fjern dokument

en: Send As
nb: Send som

en: Parent
nb: Forelder

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Cost
nb: BCWS kostnad

[ctx: Cost based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Cost
nb: BCWP kostnad

[ctx: Cost based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Cost
nb: ACWP kostnad

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled]
en: BCWS Effort
nb: BCWS Innsats

[ctx: Effort based Budgeted Cost of Work Performed]
en: BCWP Effort
nb: BCWP Innsats

[ctx: Effort based Actual Cost of Work Performed]
en: ACWP Effort
nb: ACWP Innsats

[ctx: Cost based Schedule Performance Index]
en: SPI Cost
nb: SPI-kostnad

[ctx: Cost based Cost Performance Index]
en: CPI Cost
nb: CPI-kostnad

[ctx: Effort based Schedule Performance Index]
en: SPI Effort
nb: SPI-innsats

[ctx: Effort based Cost Performance Index]
en: CPI Effort
nb: CPI-innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Scheduled
nb: Kostbasert budsjettert kostnad for planlagt arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Budgeted Cost of Work Performed
nb: Kostbasert budsjettert kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Actual Cost of Work Performed
nb: Kostbasert virkelig kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Scheduled
nb: Innsatsbasert budsjettert kostnad for planlagt arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Budgeted Cost of Work Performed
nb: Innsatsbasert budsjettert kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Actual Cost of Work Performed
nb: Innsatsbasert virkelig kostnad for utført arbeid

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
nb: Kostbasert Schedule performance index (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
nb: Kostbasert ytelsesindeks for kostnadsplan (BCWP/ACWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Schedule Performance Index (BCWP/BCWS)
nb: Innsatsbasert ytelsesindex  for plan (BCWP/BCWS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Effort based Cost Performance Index (BCWP/ACWS)
nb: Innsatsbasert ytelsesindeks for kostnad (BCWP/ACWS)

[ctx: @title:column]
en: Cost:
nb: Kostnad:

[ctx: @title:column]
en: Effort:
nb: Innsats:

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index
nb: Plan-ytelsesindeks

[ctx: @info:tooltip]
en: Cost Performance Index
nb: Kost-ytelsesindeks

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on cost
nb: Ytelssesindikatorer basert på kostnad

[ctx: @info:tooltip]
en: Performance indicators based on effort
nb: Ytelssesindikatorer basert på innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: No resources has been allocated
nb: Ingen ressurser er blitt tilordnet

[ctx: @info:tooltip 1=resource name]
en: Allocated resource:<nl/>%1
nb: Tilordnet ressurs:<nl/> %1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Allocated resources:<nl/>%1
nb: Tilordnede ressurser:<nl/> %1

en: Target times
nb: Mål-tidspunkter

[ctx: @info:tooltip]
en: Earliest start and latest finish
nb: Tidligst start og senest slutt

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, estimate type is Effort
nb: Kan ikke brukes, estimat-type er Innsats

[ctx: @info:tooltip]
en: Not applicable, constraint is Fixed Interval
nb: Kan ikke brukes, skranken er Fast Intervall

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated effort: %1
nb: Estimert innsats: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Estimated duration: %1
nb: Estimert varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic effort: %1
nb: Optimistisk innsats: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic duration: %1
nb: Optimistisk varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic effort: %1
nb: Pessimistisk innsats: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic duration: %1
nb: Pessimistisk varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost: %1
nb: Konto for ressurskostnad: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for resource cost
nb: Konto for ressurskostnader

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost: %1
nb: Konto for kostnad ved oppgavestart: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task startup cost
nb: Konto for kostnad ved oppgavestart

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost: %1
nb: Konto for kostnad ved oppgaveslutt: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Account for task shutdown cost
nb: Konto for kostnad ved oppgaveslutt

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled start: %1
nb: Planlagt start: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled finish: %1
nb: Planlagt slutt: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduled duration: %1
nb: Planlagt varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT duration variance: %1
nb: Varians for PERT-varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT estimate variance: %1
nb: Varians for PERT-estimat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT optimistic duration: %1
nb: PERT optimistisk varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimistic estimate: %1
nb: Optimistisk estimat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT expected estimate: %1
nb: PERT forventet estimat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: PERT pessimistic duration: %1
nb: PERT pessimistisk varighet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Pessimistic estimate: %1
nb: Pessimistisk estimat: %1

[ctx: @info:tooltip 1=list of resources]
en: Assigned resources:<nl/>%1
nb: Tilordnede ressurser:<nl/> %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task is %1% completed
nb: Oppgaven er %1% ferdig

en: Finished late
nb: Sent ferdig

en: Finished early
nb: Tidlig ferdig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
nb: Ferdig

en: Running late
nb: Forsinket

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
nb: Pågår

en: Started late
nb: Startet sent

en: Started early
nb: Startet tidlig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Started
nb: Påbegynt

en: Not started
nb: Ikke startet

en: Can start
nb: Kan starte

en: Delayed
nb: Forsinket

en: Cannot start
nb: Kan ikke starte

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 late
nb: Ferdig %1 sent

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished %1 early
nb: Ferdig %1 tidlig

[ctx: @info:tooltip]
en: Finished
nb: Ferdig

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 late
nb: Startet %1 sent

[ctx: @info:tooltip]
en: Started %1 early
nb: Startet %1 tidlig

[ctx: @info:tooltip]
en: Started
nb: Startet

[ctx: @info:tooltip]
en: Running
nb: Kjører

[ctx: @info:tooltip]
en: Can start
nb: Kan starte

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot start
nb: Kan ikke starte

[ctx: @info:tooltip]
en: Not started
nb: Ikke startet

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual start: %1
nb: Virkelig start: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task started at: %1
nb: Oppgaven startet: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not started
nb: Oppgaven er ikke startet

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual finish: %1
nb: Virkelig slutt: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task finished at: %1
nb: Oppgaven var ferdig: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: The task is not finished
nb: Oppgaven er ikke ferdig

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned effort until %1: %2
nb: Planlagt innsats til %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual effort used up to %1: %2
nb: Virkelig innsats brukt inntil %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining effort: %1
nb: Innsats som gjenstår: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned cost until %1: %2
nb: Planlagt kostnad til %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual cost until %1: %2
nb: Virkelig kostnad til %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Resource allocation is expected when the task estimate type is  <emphasis>Effort</emphasis>
nb: Når estimattypen for oppgaven er <emphasis>Innsats</emphasis>, forventes resurstildeling

[ctx: @info:tooltip]
en: A resource has been overbooked
nb: Ressurs overbestilt

[ctx: @info:tooltip]
en: No resource is available for this task
nb: Ingen ressurs er tilgjengelig for denne oppgaven

[ctx: @info:tooltip]
en: Failed to comply with a timing constraint
nb: Klarte ikke oppfylle en tidsskranke

[ctx: @info:tooltip]
en: This task has not been scheduled
nb: Denne oppgaven er ikke planlagt

[ctx: @info:tooltip]
en: The assigned resources cannot deliver the required estimated effort
nb: Den tilordnede ressursen kunne ikke levere den beregnede innsatsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling error
nb: Planleggingsfeil

[ctx: @info:tooltip]
en: Work breakdown structure code: %1
nb: WBS-kode: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task level: %1
nb: Oppgavenivå: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Scheduled at %1: %2
nb: Budsjettert kostnad for arbeid planlagt på %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Budgeted Cost of Work Performed at %1: %2
nb: Budsjettert kostnad for arbeid utført på %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Actual Cost of Work Performed at %1: %2
nb: Virkelig kostnad for arbeid utført på %1: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule Performance Index at %1: %2
nb: Schedule Performance Index på %1: %2

[ctx: Not available]
en: NA
nb: IT

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent to %1 at %2
nb: Seneste arbeidspakke sendt %2 til %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received from %1 at %2
nb: Seneste arbeidspakke mottatt %2 fra %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package sent: %1
nb: Seneste arbeidspakke sendt: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Latest work package received: %1
nb: Seneste arbeidspakke mottatt: %1

[ctx: @title:column]
en: Responsible
nb: Ansvarlig

[ctx: @title:column]
en: Allocation
nb: Tilordning

[ctx: @title:column]
en: Estimate Type
nb: Estimattype

[ctx: @title:column]
en: Calendar
nb: Kalender

[ctx: @title:column]
en: Estimate
nb: Estimat

[ctx: @title:column]
en: Optimistic
nb: Optimistisk

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic
nb: Pessimistisk

[ctx: @title:column]
en: Risk
nb: Risiko

[ctx: @title:column]
en: Constraint
nb: Skranke

[ctx: @title:column]
en: Constraint Start
nb: Skrankestart

[ctx: @title:column]
en: Constraint End
nb: Skrankeslutt

[ctx: @title:column]
en: Running Account
nb: Løpende konto

[ctx: @title:column]
en: Startup Account
nb: Oppstartskonto

[ctx: @title:column]
en: Startup Cost
nb: Oppstartskostnad

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Account
nb: Avslutningskonto

[ctx: @title:column]
en: Shutdown Cost
nb: Avslutningskostnad

[ctx: @title:column]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: @title:column]
en: Expected
nb: Forventet

[ctx: @title:column]
en: Variance (Est)
nb: Varians (est.)

[ctx: @title:column]
en: Start Time
nb: Start-tid

[ctx: @title:column]
en: End Time
nb: Slutt-tid

[ctx: @title:column]
en: Early Start
nb: Tidlig start

[ctx: @title:column]
en: Early Finish
nb: Tidlig slutt

[ctx: @title:column]
en: Late Start
nb: Sen start

[ctx: @title:column]
en: Late Finish
nb: Sen slutt

[ctx: @title:column]
en: Positive Float
nb: Positiv flyt

[ctx: @title:column]
en: Free Float
nb: Fri flyt

[ctx: @title:column]
en: Negative Float
nb: Negativ flyt

[ctx: @title:column]
en: Start Float
nb: Startflyt

[ctx: @title:column]
en: Finish Float
nb: Sluttflyt

[ctx: @title:column]
en: Assignments
nb: Tilordninger

[ctx: @title:column]
en: Duration
nb: Varighet

[ctx: @title:column]
en: Variance (Dur)
nb: Varians (var)

[ctx: @title:column]
en: Optimistic (Dur)
nb: Optimistisk (var)

[ctx: @title:column]
en: Pessimistic (Dur)
nb: Pessimistisk (var)

[ctx: @title:column]
en: % Completed
nb: % fullført

[ctx: @title:column]
en: Planned Effort
nb: Planlagt innsats

[ctx: @title:column]
en: Actual Effort
nb: Virkelig innsats

[ctx: @title:column]
en: Remaining Effort
nb: Gjenstående innsats

[ctx: @title:column]
en: Planned Cost
nb: Planlagt kostnad

[ctx: @title:column]
en: Actual Cost
nb: Virkelig kostnad

[ctx: @title:column]
en: Actual Start
nb: Virkelig start

[ctx: @title:column]
en: Started
nb: Påbegynt

[ctx: @title:column]
en: Actual Finish
nb: Virkelig slutt

[ctx: @title:column]
en: Finished
nb: Ferdig

[ctx: @title:column]
en: Status Note
nb: Statusmerknad

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Status
nb: Planleggingsstatus

[ctx: @title:column]
en: Not Scheduled
nb: Ikke planlagt

[ctx: @title:column]
en: Assignment Missing
nb: Tilordning mangler

[ctx: @title:column]
en: Resource Overbooked
nb: Ressurs overbestilt

[ctx: @title:column]
en: Resource Unavailable
nb: Ressurs ikke tilgjengelig

[ctx: @title:column]
en: Constraints Error
nb: Skrankefeil

[ctx: @title:column]
en: Effort Not Met
nb: Innsats ikke oppnådd

[ctx: @title:column]
en: Scheduling Error
nb: Planleggingsfeil

[ctx: @title:column]
en: WBS Code
nb: WBS-kode

[ctx: @title:column Node level]
en: Level
nb: Nivå

[ctx: @title:column]
en: Critical
nb: Kritisk

[ctx: @title:column]
en: Critical Path
nb: Kritisk sti

[ctx: @title:column]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: @title:column]
en: Time
nb: Tid

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package owner
nb: Arbeidspakkeeier

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package status
nb: Arbeidspakkestatus

[ctx: @info:tooltip]
en: Work package send/receive time
nb: Send/motta-tid for arbeidspakke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
nb: Endre navn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
nb: Endre navn på oppgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
nb: Endre navn på milepæl

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
nb: Endre navn på sammendragsoppgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
nb: Endre prosjektnavn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify responsible
nb: Endre ansvarlig

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task description
nb: Endre oppgavebeskrivelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint type
nb: Endre skranketype

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint start time
nb: Endre skrankes starttid

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify constraint end time
nb: Endre  skrankes sluttid

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate type
nb: Endre estimattype

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate calendar
nb: Endre estimatkalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify estimate
nb: Endre estimat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify optimistic estimate
nb: Endre optimistisk estimat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify pessimistic estimate
nb: Endre pessimistisk estimat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify risk type
nb: Endre risktype

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify running account
nb: Endre løpende konto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup account
nb: Endre oppstartskonto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify startup cost
nb: Endre oppstartskostnad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown account
nb: Endre avslutningskonto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify shutdown cost
nb: Endre avslutningskostnad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify remaining effort
nb: Endre gjenstående innsats

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual effort
nb: Endre virkelig innsats

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual start time
nb: Endre virkelig starttid

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify actual finish time
nb: Endre virkelig sluttid

en: Resources
nb: Ressurser

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource
nb: Legg til ressurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource allocations
nb: Endre ressurstildelinger

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify completion
nb: Endre oppgavefullføring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set finished
nb: Sett som ferdig

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move tasks
nb: Flytt oppgaver

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task
nb: Legg til en oppgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-task
nb: Legg til en underoppgave

en: Path
nb: Sti

en: Critical Path
nb: Kritisk sti

en: Critical
nb: Kritisk

en: Non-critical
nb: Ikke-kritisk

en: Child
nb: Barn

en: Lag
nb: Forsinkelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify relation time lag
nb: Endre tidsforsinkelse for relasjon

[ctx: @info:tooltip]
en: Not allocated
nb: Ikke tildelt

[ctx: @info:tooltip]
en: Allocated units: %1%
nb: Tildelte enheter: %1%

en: Maximum units available: %1%
nb: Enheter høyst tilgjengelig: %1%

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type <emphasis>Material</emphasis>.</para>
nb: <title>Nødvendige ressurser</title> <para>En arbeidsressurs kan tilordnes til en eller flere nødvendige ressurser. En nødvendig ressurs er en materialressurs som arbeidsressursen trenger for å utføre arbeidet.</para> <para>For at en materialressurs skal kunne brukes som en nødvendig ressurs må materialressursen være en del av en gruppe av type <emphasis>Materiale</emphasis>.</para>

en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
nb[0]: Det er %1 ressurs tilgjengelig i denne gruppa
nb[1]: Det er %1 ressurser tilgjengelig i denne gruppa

en: Allocation
nb: Tilordning

[ctx: @title:column]
en: Available
nb: Tilgjengelig

[ctx: @title:column]
en: Required Resources
nb: Nødvendige ressurser

en: Resource allocation
nb: Ressurstildeling

[ctx: @info:tootip]
en: Available resources or resource units
nb: Tilgjengelige ressurser eller ressursenheter

[ctx: @info:tootip]
en: Required material resources
nb: Nødvendige materialressurser:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Required Resources</title><para>A working resource can be assigned to one or more required resources. A required resource is a material resource that the working resource depends on in order to do the work.</para><para>To be able to use a material resource as a required resource, the material resource must be part of a group of type Material.</para>
nb: <title>Nødvendige ressurser</title> <para>En arbeidsressurs kan tilordnes til en eller flere nødvendige ressurser. En nødvendig ressurs er en materialressurs som arbeidsressursen trenger for å utføre arbeidet.</para> <para>For at en materialressurs skal kunne brukes som en nødvendig ressurs må materialressursen være en del av en gruppe av type Materiale.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 allocated out of %2 available
nb: %1 tildelt av %2 tilgjengelige

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource requested for dynamic allocation | %1 resources requested for dynamic allocation
nb[0]: %1 ressurs etterspurt for dynamisk tilordning
nb[1]: %1 ressurser etterspurt for dynamisk tilordning

[ctx: @info:tooltip]
en: %1 resource allocated | %1 resources allocated
nb[0]: %1 ressurs tildelt
nb[1]: %1 ressurser tildelt

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Group allocations</title><para>You can allocate a number of resources from a group and let the scheduler select from the available resources at the time of scheduling.</para> These dynamically allocated resources will be in addition to any resource you have allocated specifically.
nb: <title>Gruppetilordninger</title> <para>Du kan tilordne ressurser fra en gruppe og la planleggeren velge blant tilgjengelige ressurser på plantidspunktet.</para> Slike ressurser som tilordnes dynamisk kommer i tillegg til ressurser som uttrykkelig er tilordnet.

[ctx: 1: free resources, 2: number of resources]
en: %1 of %2
nb: %1 av %2

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 resource available in this group | There are %1 resources available in this group
nb[0]: Det er %1 ressurs tilgjengelig i denne gruppa
nb[1]: Det er %1 ressurser tilgjengelig i denne gruppa

[ctx: @info:tooltip]
en: No material resources available
nb: Ingen materialressurser tilgjengelige

[ctx: @info:tooltip]
en: No required resources
nb: Ingen nødvendige ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Material resources cannot have required resources
nb: Materialressurser kan ikke ha nødvendige ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Team resources cannot have required resources
nb: Lag-ressurser kan ikke ha nødvendige ressurser

en: External project: %1
nb: Eksternt prosjekt: %1

en: The total booking on %1, along with the maximum hours for the resource
nb: Total bestilling på %1, sammen med høyeste antall timer for ressursen

en: Total booking by this task
nb: Total bestilling fra denne oppgaven

en: Total booking by the external project
nb: Total bestilling fra det eksterne prosjektet

en: Booking by this task on %1
nb: Bestilling fra denne oppgaven på %1

en: Booking by external project on %1
nb: Bestilling fra eksternt prosjekt på %1

en: The total hours booked
nb: Totalt antall timer bestilt

en: Bookings on %1
nb: Bestillinger på %1

en: Interval
nb: Intervall

[ctx: @info:tooltip]
en: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Assigned: %5<nl/>Available: %6
nb: %1: %2<nl/>%3: %4<nl/>Tilordnet: %5<nl/>Tilgjengelig: %6

en: Start Time
nb: Start-tid

en: End Time
nb: Slutt-tid

[ctx: @title:column noun]
en: Load
nb: Last inn

[ctx: @info:tooltip]
en: %1:<nl/>This resource will be automatically allocated to new tasks
nb: %1:<nl/> Denne ressursen vil bli automatisk tilordnet til nye oppgaver

[ctx: Default (calendar name)]
en: Default (%1)
nb: Standard (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: A team resource does not have a calendar
nb: En lag-ressurs har ikke en kalender

[ctx: @info:tooltip]
en: No calendar
nb: Ingen kalender

[ctx: @info:tooltip 1=calendar name]
en: Using default calendar: %1
nb: Bruker standardkalender: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from: %1
nb: Tilgjengelig fra: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available from project target start time: %1
nb: Tilgjengelig fra prosjektets planlagte starttid: %1

[ctx: infor:tooltip]
en: Available until: %1
nb: Tilgjengelig til: %1

en: Cost per hour, normal time: %1
nb: Kostnad pr. time, normal tid: %1

en: Cost per hour, overtime: %1
nb: Kostnad pr. time, overtid: %1

en: Account: %1
nb: Konto: %1

en: Initials
nb: Initialer

en: Email
nb: E-post

en: Calendar
nb: Kalender

en: Limit (%)
nb: Grense (%)

en: Available From
nb: Tilgjengelig fra

en: Available Until
nb: Tilgjengelig til

en: Normal Rate
nb: Normal pris

en: Overtime Rate
nb: Overtidspris

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource name
nb: Endre ressursnavn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource auto allocate
nb: Endre automatisk ressurstildeling

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup name
nb: Endre navn på ressursgruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource type
nb: Endre ressurstype

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resourcegroup type
nb: Endre type for ressursgruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource initials
nb: Endre ressursinitialer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource email
nb: Endre e-post for ressurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource calendar
nb: Endre ressurskalender

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available units
nb: Endre tilgjengelige enheter for ressurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available from
nb: Endre ressurs tilgjengelig fra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource available until
nb: Endre ressurs tilgjengelig til

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource normal rate
nb: Endre timepris for ressurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource overtime rate
nb: Endre overtidspris for ressurs

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify resource account
nb: Endre ressurskonto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource from address book | Add %1 resources from address book
nb[0]: Legg til ressurs fra adresseboka
nb[1]: Legg til %1 ressurser fra adresseboka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add resource group
nb: Legg til ressursgruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify schedule name
nb: Endre navn på tidsplan

en: Allow
nb: Tillat

en: Avoid
nb: Unngå

en: (Avoid)
nb: (Unngå)

en: (Allow)
nb: (Tillat)

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking resources
nb: Tillat overbestilling av ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Avoid overbooking resources
nb: Unngå overbestilling av ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow overbooking of resources
nb: Tillat overbestilling av ressurser

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always allows overbooking of resources
nb: %1 tillater alltid overbestilling av ressurser

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always avoids overbooking of resources
nb: %1 unngår alltid overbestilling av ressurser

[ctx: @label:listbox]
en: Allow
nb: Tillat

[ctx: @label:listbox]
en: Avoid
nb: Unngå

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify allow overbooking
nb: Endre tillatt overbestilling

[ctx: @info:tooltip]
en: Use PERT distribution to calculate expected estimate for the tasks
nb: Bruk PERT-fordeling til å beregne forventet estimat for oppgavene

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the tasks expected estimate directly
nb: Bruk oppgavenes forventede estimat direkte

[ctx: @label:listbox]
en: None
nb: Ingen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling distribution
nb: Endre planleggingsfordeling

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned start: %1<nl/>Target start: %2
nb: Planlagt start: %1<nl/>Mål-slutt: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target start: %1
nb: Mål-start: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Planned finish: %1<nl/>Target finish: %2
nb: Planlagt slutt: %1<nl/>Mål-slutt: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Target finish: %1
nb: Målslutt: %1

en: Backwards
nb: Bakover

en: Forward
nb: Framover

en: (Backwards)
nb: (Bakover)

en: (Forward)
nb: (Framover)

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target end time
nb: Planlegg prosjektet fra ønsket slutt-tid

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule project from target start time
nb: Planlegg prosjektet fra ønsket start-tid

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target start time
nb: %1 planlegger alltid prosjektet fra ønsket start-tid

[ctx: @info:tooltip 1=scheduler name]
en: %1 always schedules from target end time
nb: %1 planlegger alltid prosjektet fra ønsket slutt-tid

[ctx: @label:listbox]
en: Backwards
nb: Bakover

[ctx: @label:listbox]
en: Forward
nb: Framover

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling direction
nb: Endre planleggingsretning

en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduler
nb: Endre planlegger

[ctx: Scheduling granularity not supported]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @info:tooltip]
en: Scheduling granularity not supported
nb: Det er ikke støtte for granularitet i planleggingen

[ctx: @info:tooltip]
en: Selected scheduling granularity: %1
nb: Valgt granularitet i planlegging: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify scheduling granularity
nb: Endre granularitet i planlegging

en: State
nb: Tilstand

en: Direction
nb: Retning

en: Overbooking
nb: Overbestilling

en: Distribution
nb: Distribusjon

note: i18n("Calculate");
en: Planned Start
nb: Planlagt start

en: Planned Finish
nb: Planlagt slutt

en: Scheduler
nb: Tidsplanlegger

[ctx: title:column]
en: Granularity
nb: Granularitet

en: Message
nb: Melding

en: Phase
nb: Fase

en: Severity
nb: Alvorlighet

en: Not Started
nb: Ikke påbegynt

en: Tasks that should have been started
nb: Oppgaver som skulle ha vært startet

en: Tasks that are running
nb: Oppgaver som kjører

en: Tasks that have finished during this period
nb: Oppgaver som er fullført i denne perioden

en: Next Period
nb: Neste periode

en: Tasks that are scheduled to start next period
nb: Oppgaver som er planlagt startet neste periode

en: Sent to %1 at %2
nb: Sendt %2 til %1

en: Received from %1 at %2
nb: Mottatt %2 fra %1

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Work package sent at: %1
nb: Arbeidspakke sendt: %1

en: Work package transmission received at: %1
nb: Arbeidspakkesending mottatt: %1

en: Task reported %1% completed
nb: Oppgaven er meldt %1% ferdig

en: No store backend
nb: Intet lagerbakstykke

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nb: Tolkingsfeil i fila ved linje %1, kolonne %2
    Feilmelding: %3

[ctx: Page size]
en: Screen
nb: Skjerm

en: Millimeters (mm)
nb: Millimeter (mm)

en: Centimeters (cm)
nb: Centimeter (cm)

en: Decimeters (dm)
nb: Decimeter (dm)

en: Inches (in)
nb: Tommer (in)

en: Points (pt)
nb: Punkter (pt.)

en: Pixels (px)
nb: Piksler (px.)

en: Unsupported unit
nb: Ikke støttet enhet

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
nb: Dette dokumentet inneholder en ukjent sjekksum. Når du gir et passord kan det hende at det ikke blir verifisert.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
nb: Dette dokumentet inneholder en ukjent krypteringsmetode. Noen deler kan være uleselige.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
nb: Dette dokumentet inneholder ufullstendige krypteringsdata. Noen deler kan være uleselige.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
nb: QCA har nå ingen støtte for SHA 1 eller PBKDF2 som bruker SHA1. Dokumentet kan ikke åpnes.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nb: Det ser ut til at manifest-fila er ødelagt. Den kan ikke endres og dokumentet vil fortsette å være uleselig. Forsøk å lagre dokumentet igjen for å unngå å miste arbeidet ditt.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nb: Manifestfila kan ikke skrives. Dokumentet vil fortsette å være uleselig. Forsøk å lagre dokumentet igjen for å unngå å miste arbeidet ditt.

en: Please enter the password to open this file.
nb: Oppgi passord for å åpne denne fila.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
nb: Oppgi passordet som dokumentet skal krypteres med.

en: Do you want to save the password?
nb: Vil du lagre passordet?

en: File '%1' is not readable
nb: Fila «%1» kan ikke leses

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
nb: FEIL: ukjent protokoll «%1»

en: The directory mode is not supported for remote locations.
nb: Mappemodus støttes ikke for nettverkssteder.

en: Calligra Storage
nb: Calligra lagring

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Printing Options
nb: Valg for utskrift

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_general)
en: General
nb: Generelt

en: View Settings
nb: Vis innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show:
nb: Vis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Periodicity:
nb: Periodisitet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
nb: Dag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
nb: Uke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
nb: Måned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cumulative)
en: Cumulative
nb: Oppsamlet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual cost
nb: Virkelig kostnad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Planned cost
nb: Planlagt  kostnad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Actual and planned
nb: Virkelig og planlagt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_showBox)
en: Deviation
nb: Avvik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Start date
nb: Startdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectstartBtn)
en: Project start
nb: Prosjektstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
nb: Dato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: End date
nb: Sluttdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_currentdateBtn)
en: Current date
nb: Dagens dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_projectendBtn)
en: Project end
nb: Prosjektslutt

en: Work...
nb: Arbeid …

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Weekday State
nb: Endre ukedagsstatus

en: Add Calendar
nb: Legg til kalender

en: Add Subcalendar
nb: Legg til underkalender

[ctx: @action]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Calendar
nb: Endre kalender

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Project Schedule:
nb: Tidsplan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnMoveUp) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnMoveDown) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduleName
en: ...
nb: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Probability of finishing before
nb: Sannsynlighet for ferdigstilling før

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: is
nb: er lik

en: Add Task
nb: Legg til en oppgave

en: Add Task...
nb: Legg til oppgave …

en: Add Milestone...
nb: Legg til en milepæl …

en: Add Sub-Task
nb: Legg til underoppgave

en: Add Sub-Task...
nb: Legg til underoppgave …

en: Add Sub-Milestone...
nb: Legg til en del-milepæl …

en: Edit...
nb: Rediger …

[ctx: @action View a document]
en: View...
nb: Vis …

[ctx: @title:window]
en: Attach Document
nb: Legg ved et dokument

[ctx: @title:window]
en: Cannot Attach Document
nb: Kan ikke legge ved dokument

[ctx: @title:window]
en: Modify Url
nb: Endre Url

en: Cannot Modify Url
nb: Kan ikke endre url

en: Document url already exists: %1
nb: Dokument-url-en finnes fra før: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document url
nb: Endre dokument-url

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document type
nb: Endre dokument-type

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document status
nb: Endre dokument-status

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify document send control
nb: Endre kontroll for dokumentsending

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add document
nb: Legg til dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
nb: Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
nb: Endre …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
nb: Åpne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Additional text information
nb: Tilleggsinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTaskName)
en: Task name
nb: Oppgavenavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showResourceNames)
en: Resource names
nb: Ressursnavn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Additional graphics information
nb: Annen grafisk informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showDependencies)
en: Task dependencies
nb: Oppgave-avhengigheter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCompletion)
en: Task completion
nb: Oppgavefullføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showTimeConstraint)
en: Time constraints
nb: Tidsbegrensninger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showPositiveFloat)
en: Positive float
nb: Positiv flyt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showNegativeFloat)
en: Negative float
nb: Negativ flyt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalPath)
en: Critical path
nb: Kritisk sti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showCriticalTasks)
en: Critical tasks
nb: Kritiske oppgaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showSchedulingError)
en: Scheduling errors
nb: Planleggingsfeil

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Actual finish: %2<nl/>Planned finish: %3<nl/>Status: %4
nb: Navn: %1<nl/>Virkelig slutt: %2<nl/>Planlagt slutt: %3<nl/>Status: %4

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Completion: %2 %<nl/>Actual start: %3<nl/>Planned: %4 - %5<nl/>Status: %6
nb: Navn: %1<nl/>Fullføring: %2 %<nl/>Virkelig start: %3<nl/>Planlagt: %4 – %5<nl/>Status: %6

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2<nl/>Status: %3<nl/>Constraint type: %4<nl/>Constraint time: %5<nl/>Negative float: %6 h
nb: Navn: %1<nl/>Planlagt: %2<nl/>Status: %3<nl/>Skranketype: %4<nl/>Skranketid: %5<nl/>Negativ float: %6 h

[ctx: @info:tooltip]
en: Name: %1<nl/>Planned: %2 - %3
nb: Navn: %1<nl/>Planlagt: %2 –  %3

en: Chart
nb: Diagram

en: Gantt Chart Settings
nb: Innstillinger for Gantt-diagram

[ctx: @title:tab]
en: Chart
nb: Diagram

en: Show Project
nb: Vis prosjekt

[ctx: Interval length]
en: Length
nb: Lengde

en: Edit Work Intervals
nb: Rediger arbeidsintervaller

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Work Interval
nb: Endre arbeidsintervall

[ctx: Start time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
nb: Fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
nb: Lengde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAddInterval)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
nb: Tøm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stretchLastSection)
en: Stretch last section
nb: Strekk siste seksjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select columns to be shown:
nb: Velg kolonner som skal vises:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Hidden columns:
nb: &Skjulte koonner:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, selector)
en: &Visible columns:
nb: S&ynlige kolonner:

en: Tree View
nb: Trevisning

en: Tree View Column Configuration
nb: Kolonneoppsett for trevisning

en: Main View
nb: Hovedvisning

en: Main View Column Configuration
nb: Kolonneoppsett for hovedvisning

en: Auxiliary View
nb: Hjekpevisning

en: Auxiliary View Column Configuration
nb: Kolonneoppsett for hjelpevisning

en: Currency Settings
nb: Valutainnstillinger

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify currency settings
nb: >Endre valutainnstillinger

en: Project Settings
nb: Prosjektinnstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The project name.
nb: Prosjektnavnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The project leader.
nb: Prosjektleder.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose a project leader from your address book.
nb: Velg en prosjektleder fra adresseboka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: &Choose...
nb: &Velg …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Scheduling Range
nb: Planleggingsintervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Earliest start:
nb: Tidligste start:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Latest finish:
nb: Senest ferdig:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resourcesType)
en: File
nb: Fil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, projectsType)
en: Directory
nb: Mappe

en: Milestone Progress
nb: Milepælsframdrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove task dependency
nb: Slett oppgave-avhengighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
nb: Oppgaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, available)
en: Available tasks
nb: Tilgjengelige oppgaver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add required task
nb: Legg til nødvendig oppgave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBtn)
en: Remove required task
nb: Fjern nødvendig oppgave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Float:
nb: Total slakk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_header)
en: Header
nb: Topptekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerProject) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerProject)
en: Project name
nb: Prosjektnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerPage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerPage)
en: Page number
nb: Sidenummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerManager) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerManager)
en: Project manager
nb: Prosjektleder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_footer)
en: Footer
nb: Bunntekst

en: Re-calculate Schedule
nb: Beregn tidsplan på nytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnCurrent)
en: Re-calculate from current date/time
nb: Beregn fra nåværende tidspunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, btnFrom)
en: Re-calculate from:
nb: Beregn på nytt fra:

[ctx: @label:spinbox Time lag]
en: Lag:
nb: Forsinkelse:

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis>Lag</emphasis> is the time the dependent task is delayed
nb: <emphasis>Forsinkelse</emphasis> er tiden den avhengige oppgaven er forsinket

[ctx: @title:window]
en: Add Dependency
nb: Legg til avhengighet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
nb: Legg til oppgave-avhengighet

[ctx: @title:window]
en: Edit Dependency
nb: Rediger avhengighet

[ctx: @action:button]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
nb: Slett oppgave-avhengighet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task dependency
nb: Endre oppgave-avhengighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_internalAppointments)
en: Show internal appointments
nb: Vis interne avtaler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_externalAppointments)
en: Show external appointments
nb: Vis eksterne avtaler

en: Resource Assignments View Settings
nb: Innstillinger for å vise ressurstilordninger

en: No task attributed
nb: Ingen tilordnet oppgave

en: No resource attributed
nb: Ingen ressurs tilordnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Advance
nb: Rykk fram

[ctx: title:column]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: title:column]
en: Select team members
nb: Velg lagmedlemmer

en: Resource Settings
nb: Ressursinnstillinger

en: Add Resource Group
nb: Legg til ressursgruppe

en: Add Resource
nb: Legg til ressurs

en: Add Schedule
nb: Legg til tidsplan

en: Add Sub-schedule
nb: Legg til del-tidsplan

en: Calculate
nb: Beregn

en: Baseline
nb: Grunndata

[ctx: @action]
en: Detach
nb: Løsne

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create sub-schedule
nb: Opprett del-tidsplan

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
nb: Legg til tidsplan %1

[ctx: @action]
en: Show Debug Information
nb: Vis feilsøkingsinformasjon

en: Result
nb: Resultat

en: Scheduling Log
nb: Planleggingslogg

en: Estimate Conversions
nb: Estimatomregninger

en: Summary Task Settings
nb: Innstillinger for sammendragsoppgaven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Summary Task
nb: Endre sammendragsoppgave

en: The Work Breakdown Structure introduces numbering for all tasks in the project, according to the task structure.
    The WBS code is auto-generated.
    You can define the WBS code pattern using the Define WBS Pattern command in the Tools menu.
nb: Oppgavestrukturen innfører nummerering for alle oppgaver i prosjektet, i følge den angitte strukturen.
    WBS-koden lages automatisk.
    Du kan definere mønster for WBS-koden med kommandoen Definer WBS-mønster i Verktøy-menyen.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task
nb: Endre oppgave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, wbslabel)
en: Work Breakdown Structure
nb: Oppgavestruktur (OS/WBS)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, namefield)
en: The name of the Task.
nb: Navn på oppgaven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leaderfield)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
nb: Personen som er ansvarlig for denne oppgaven.
    
    Dette er ikke begrenset til personer som finnes i en ressursgruppe, men kan være hvem som helst. Med Velg-knappen kan du tilmed hente adresseboka direkte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
nb: Ansvarlig:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
nb: Sett inn en person fra adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
nb: Velg …

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Cost
nb: Endre oppgavekostnad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account:
nb: Konto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Startup
nb: Oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Cost:
nb: Kostnad:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroup)
en: Shutdown
nb: Avslutning

en: Task Description
nb: Oppgavebeskrivelse

en: Task Settings
nb: Innstillinger for oppgaven

en: &General
nb: &Generelt

en: &Resources
nb: &Ressurser

en: &Documents
nb: &Dokumenter

en: &Cost
nb: &Kostnad

en: D&escription
nb: B&eskrivelse

[ctx: @info:tooltip]
en: The type of task or the estimate type of the task
nb: Type oppgave eller estimattype for oppgaven

[ctx: @info:whatsthis]
en: <p>Indicates the type of task or the estimate type of the task.</p>The type can be set to <emphasis>Milestone</emphasis>, <emphasis>Effort</emphasis> or <emphasis>Duration</emphasis>.<nl/><note>If the type is <emphasis>Summary</emphasis> or <emphasis>Project</emphasis> the type is not editable.</note>
nb: <p>Angir type oppgave eller estimat-typr for oppgaven.</p> Typen kan være <emphasis>milepæl</emphasis>, <emphasis>innsats</emphasis> eller <emphasis>varighet</emphasis>.<nl/> <note>Hvis typen er <emphasis>sammendrag</emphasis> eller <emphasis>prosjekt</emphasis> kan typen ikke redigeres,</note>

[ctx: @info:tooltip]
en: Task with estimate type: %1
nb: Oppgave med estimat-type: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Task type: %1
nb: Oppgavetype: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to Milestone
nb: Sett typen til Milepæl

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set type to %1
nb: Sett type til %1

[ctx: @title resource allocations]
en: Allocations
nb: Tildelinger

[ctx: @title]
en: Resources
nb: Ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag resources into the Task Editor and drop into the allocations- or responsible column
nb: Dra ressurser inn i oppgaveredigeringen og slipp dem i kolonnen for tildelinger eller ansvarlige

[ctx: @title]
en: Task Modules
nb: Oppgavemoduler

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag a task module into the <emphasis>Task Editor</emphasis> to add it to the project
nb: Dra en oppgavemodul inn i <emphasis>Oppgaveredigeringen</emphasis> for å legge den til prosjektet

en: Add Milestone
nb: Legg til en milepæl

en: Add Sub-Milestone
nb: Legg til en del-milepæl

en: Indent Task
nb: Rykk inn oppgaven

en: Unindent Task
nb: Rykk ut oppgaven

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

[ctx: (qtundo-format)]
en: Log Send Workpackage
nb: Logg send arbeidspakke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task
nb: Rediger oppgave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel)
en: N&ame:
nb: N&avn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
nb: Sett inn en person fra adresseboka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
nb: Tidsvalg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Soon as Possible
nb: Så snart som mulig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: As Late as Possible
nb: Så sent som mulig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Start Not Earlier Than
nb: Ikke start før

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, scheduleType)
en: Finish Not Later Than
nb: Ikke avslutt etter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, risk)
en: Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for this task.
nb: Risiko styrer PERT-fordelinga som brukes når virkelig estimat for denne oppgaven beregnes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: <p>Risk controls the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
nb: <p>Risiko styrer PERT-fordelinga som brukes når virkelig estimat for denne oppgaven beregnes.
    <b>Ingen</b> betyr at Forventet estimat brukes som det er.
    <b>Lav risiko</b> betyr at en normalfordeling brukes.
    <b>Høy risiko</b> betyr at estimatet blir noe pessimistisk i forhold til Lav risiko,</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_3)
en: Risk:
nb: Risiko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, risk)
en: <p>Risk controles the PERT distribution used when calculating the actual estimate for the task.
    <b>None</b> means the Expected estimate is used as is.
    <b>Low risk</b> means that a normal distribution is used.
    <b>High risk</b> means that the estimate will be slightly pessimistic compared to Low risk.</p>
nb: <p>Risiko styrer PERT-fordelinga som brukes når virkelig estimat for denne oppgaven beregnes.
    <b>Ingen</b> betyr at Forventet estimat brukes som det er.
    <b>Lav risiko</b> betyr at en normalfordeling brukes.
    <b>Høy risiko</b> betyr at estimatet blir noe pessimistisk i forhold til Lav risiko,</p>

en: Task Progress
nb: Oppgaveframdrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Task Progress
nb: Endre oppgaveframdrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task completion
nb: Endre oppgavefullføring

[ctx: Week number (year)]
en: Week %1 (%2)
nb: Uke %1 (%2)

[ctx: Week number]
en: Week %1
nb: Uke %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, started)
en: Started:
nb: Påbegynt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Finished:
nb: Fullført:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Edit mode:
nb: Redigeringsmodus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per resource
nb: Pr. ressurs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, editmode)
en: Per task
nb: Pr. oppgave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
nb: Forrige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
nb: Neste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
nb: Legg til oppføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
nb: Fjern oppføring

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period Definition
nb: Periodedefinisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Period length (days):
nb: Periodelengde (dager):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCurrentDate)
en: Use current date
nb: Bruk dagens dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useWeekday)
en: Use weekday:
nb: Bruk ukedag:

en: Resource
nb: Ressurs

en: This Week
nb: Denne uka

en: Total effort this week
nb: Total innsats denne uka

en: % Completed
nb: % fullført

en: Used Effort
nb: Brukt innsats

en: Remaining Effort
nb: Gjenstående innsats

en: Planned Effort
nb: Planlagt innsats

en: Header and Footer
nb: Topp- og bunntekst

en: Page:
nb: Side:

en: Date:
nb: Dato:

en: Manager:
nb: Leder:

en: Project:
nb: Prosjekt:

en: This view does not support printing.
nb: Denne visningen støtter ikke utskrift.

[ctx: @title:tab]
en: Page Layout
nb: Sideoppsett

[ctx: @title:tab]
en: Header and Footer
nb: Topp- og bunntekst

en: Collapse All
nb: Fold sammen alle

en: Configure View...
nb: Sett opp visning …

en: Unsplit View
nb: Udelt visning

en: Split View
nb: Delt visning

en: WBS Definition
nb: WBS-definisjon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify WBS Code Definition
nb: Endre definisjon på WBS-kode

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame_2)
en: Define WBS code for the project
nb: Definer WBS-kode for prosjektet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project Code Definition
nb: Prosjektkode-definisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Code:
nb: Kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Separator:
nb: Skilletegn:

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QFrame, frame)
en: Define default WBS code
nb: Definer standard WBS-kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Definition
nb: Standarddefinisjon

[ctx: @info:tooltip Work Breakdown Structure code]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Define separate WBS codes for individual levels
nb: Definer særskilte WBS-koder for hvert nivå

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, levelsGroup)
en: Use Levels Definition
nb: Bruk nivådefinisjoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Code
nb: Kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
nb: Skilletegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBtn)
en: Add Level
nb: Legg til nivå

[ctx: @title:window]
en: Send Work Packages
nb: Send arbeidspakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonCurSym)
en: Currency symbol:
nb: Valutasymbol:

en: Fract digits:
nb: Desimaler:

en: Here you can enter your usual currency symbol, e.g. $ or €.
nb: Her kan du oppgi ditt vanlige valutasymbol,  f.eks. $ eller €.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labMonFraDig)
en: Fractional digits:
nb: Desimaler:

[ctx: Chart axis title 1=currency symbol]
en: Cost (%1)
nb: Kostnad (%1)

[ctx: Chart axis title]
en: Effort (hours)
nb: Innsats (timer)

en: Chart Settings
nb: Diagraminnstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chart type
nb: Diagramtype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_linechart)
en: Line chart
nb: Linjediagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_barchart)
en: Bar chart
nb: Søylediagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_table)
en: Table
nb: Tabell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showbasevalues)
en: Base values
nb: Basisverdier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_showindices)
en: Indices
nb: Indekser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
nb: Kostnad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwsEffort)
en: Show BCWS plot
nb: Vis BCWS-diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_bcwpEffort)
en: Show BCWP plot
nb: Vis BCWP-diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpCost) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_acwpEffort)
en: Show ACWP plot
nb: Vis ACWP-diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spicost)
en: SPI Cost
nb: SPI kostnad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_spieffort)
en: SPI Effort
nb: SPI Innsats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpieffort)
en: CPI Effort
nb: CPI Innsats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_cpicost)
en: CPI Cost
nb: CPI kostnad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
nb: Fra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
nb: Til

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, relationType)
en: Dependency Type
nb: Avhengighetstype

en: Task status
nb: Status for oppgave

en: Resource assignments
nb: Ressurstilordninger

en: Cost Performance
nb: Kost-ytelse

en: Effort Performance
nb: Innsats-ytelse

en: Cost Breakdown
nb: Kostnads-netbryting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Page
nb: Side

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_first)
en: Go to first page
nb: Gå til første side

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_prev)
en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ui_selector)
en: Show page
nb: Vis side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: of
nb: av

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_next)
en: Go to next page
nb: Gå til neste side

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_last)
en: Go to last page
nb: Gå til siste side

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Enable report header
nb: Slå på rapportoverskrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportheader)
en: Report Header
nb: Rapportoverskrift

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Enable report footer
nb: Slå på rapportbunntekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reportfooter)
en: Report Footer
nb: Rapportbunntekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Header
nb: Sidetopptekst

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerFirstpage)
en: Enable header on first page
nb: Slå på topptekst for første side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerFirstpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: First page
nb: Første side

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerLastpage)
en: Enable header on last page
nb: Slå på topptekst for siste side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerLastpage) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Last page
nb: Siste side

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerOddpages)
en: Enable header on odd pages
nb: Slå på topptekst for oddetallsider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerOddpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Odd pages
nb: Oddetallsider

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerEvenpages)
en: Enable header on even pages
nb: Slå på topptekst for partallsider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerEvenpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Even pages
nb: Partallsider

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, headerAllpages)
en: Enable header on all pages
nb: Slå på topptekst for alle sider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headerAllpages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: All pages
nb: Alle sider

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page Footer
nb: Sidebunntekst

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerFirstpage)
en: Enable footer on first page
nb: Slå på bunntekst for første side

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerOddpages)
en: Enable footer on odd pages
nb: Slå på bunntekst for oddetallsider

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerEvenpages)
en: Enable footer on even pages
nb: Slå på bunntekst for partallsider

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerLastpage)
en: Enable footer on last page
nb: Slå på bunntekst for siste side

note: i18n: @info:tooltip i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, footerAllpages)
en: Enable footer on all pages
nb: Slå på bunntekst for alle sider

[ctx: @title:window]
en: Export Report
nb: Eksporter rapport

en: Export to text document failed
nb: Eksport til tekstdokument mislyktes

[ctx: @info]
en: Failed to export to <filename>%1</filename>
nb: Klarte ikke eksportere til <filename>%1</filename>

en: Export to spreadsheet failed
nb: Eksport til regneark mislyktes

en: Export to HTML failed
nb: Eksport til HTML mislyktes

en: Edit Report
nb: Rediger rapport

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit the report definition
nb: Rediger rapportdefinisjonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the report design in the report design dialog.
nb: Åpner rapportutformingen i vinduet for rapportformgiving.

en: View report
nb: Vis rapport

en: Undo all changes
nb: Tilbakestill alle endringer

[ctx: @title:window report section docker]
en: Headers && Footers
nb: Topptekst og bunntekst

[ctx: @title:window report group section docker]
en: Groups
nb: Grupper

[ctx: @title:column]
en: Column
nb: Kolonne

[ctx: @title:column]
en: Sort
nb: Sorter

[ctx: @title:column]
en: Header
nb: Topptekst

[ctx: @title:column]
en: Footer
nb: Bunntekst

[ctx: @title:column]
en: Page Break
nb: Sideskift

[ctx: @info:tooltip]
en: Groups data by the selected column
nb: Grupperer data etter dem valgte kolonnen

[ctx: @info:tooltip]
en: Sorts data
nb: Sorterer data

[ctx: @info:tooltip]
en: Show header section
nb: Vis topptekstdelen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show footer section
nb: Vis bunntekstdelen

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert page break
nb: Sett inn sideskift

en: Ascending
nb: Stigende

en: Descending
nb: Synkende

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: After footer
nb: Etter bunntekst

en: Before header
nb: Før topptekst

en: Nothing
nb: Ingenting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
nb: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose resource from address book
nb: Velg ressurs fra adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_initialslabel)
en: Initials:
nb: Initialer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_emaillabel)
en: Email:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Resource type:
nb: Ressurstype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Team
nb: Lag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_unitslabel)
en: Available:
nb: Tilgjengelig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbfromunlimited) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_rbuntilunlimited)
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_untilgroup)
en: Until
nb: Inntil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRequired)
en: Required resources:
nb: Nødvendige ressurser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Hourly rate:
nb: Timepris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Overtime rate:
nb: Overtidspris:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KPlato::StandardWorktimeDialogBase)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
nb: Disse verdiene brukes hvis ditt estimat ikke er i timer.
    Hvis antall timer per dag er 8, og oppgaven er estimert til 3 dager å fullføre, så blir dette omgjort til 24 timer når oppgaven planlegges. Den virkelige tiden det tar til fullføring er naturligvis avhengig av hvor tilgjengelig(e) personen(e) tilordnet oppaven er.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours per year:
nb: Timer per år:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per month:
nb: Timer per måned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per week:
nb: Timer per uke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
nb: Disse verdiene brukes til å gi et estimat over nødvendig innsats for å fullføre en oppgave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per day:
nb: Timer per dag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Sched&ule:
nb: Timep&lan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Optimistic:
nb: Optimistisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic:
nb: Pessimistisk:

en: &Try
nb: &Prøv

en: modified
nb: endret

en: &Details
nb: &Detaljer

en: Get help...
nb: Få hjelp …

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
nb: Flytende dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
nb: Lukk dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
nb: Fold sammen dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
nb: Lås dokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
nb: &Krypter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
nb: Emne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
nb: Siste utskrift :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
nb: Sammenlagt redigeringstid :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
nb: Kryptering:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
nb: Endring nummer :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
nb: Kommentarer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
nb: Sti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
nb: Språk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
nb: Telefon (hjemme):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
nb: Telefon (arbeid):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
nb: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
nb: Gate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
nb: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
nb: Land:

en: Last saved by
nb: Sist lagret av

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
nb: Bruk «;» (Eksempel: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
nb: Dette dokumentet vil bli dekryptert

en: Do not decrypt
nb: Ikke dekrypter

en: This document is encrypted
nb: Dette dokumentet er kryptert

en: D&ecrypt
nb: D&ekrypter

en: This document will be encrypted.
nb: Dette dokumentet vil bli kryptert.

en: Do not encrypt
nb: Ikke krypter

en: This document is not encrypted
nb: Dette dokumentet er ikke kryptert.

en: This document does not support encryption
nb: Dette dokumentet støtter ikke kryptering

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
nb: <qt>Om dokumentet dekrypteres forsvinner passordbeskyttelsen fra det. <p>Vil du fremdeles dekryptere fila?</qt>

en: Confirm Decrypt
nb: Bekreft dekryptering

en: Decrypt
nb: Dekrypter

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
nb: <qt>Dokumentet kunne ikke lagres automatisk.<p>Lagre dokumentet for å fullføre dekrypteringen.</qt>

en: Save Document
nb: Lagre dokument

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er blitt endret siden det ble åpnet. For å fullføre dekrypteringen må dokumentet lagres. <p>Vil du lagre dokumentet nå?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er nå lagret som %1. Dokumentet må endres til <b>OASIS OpenDocument</b> for å kunne krypteres. <p>Vil du endre fila til OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
nb: Endre filtype

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
nb: <qt>Dokumentet kunne ikke lagres automatisk.<p>Lagre dokumentet for å fullføre krypteringen.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er blitt endret siden det ble åpnet. For å fullføre krypteringen må dokumentet lagres. <p>Vil du lagre dokumentet nå?</qt>

en: Page Layout
nb: Sideoppsett

en: Apply to document
nb: Bruk på dokumentet

en: Left Edge:
nb: Venstre kant:

en: Right Edge:
nb: Høyre kant:

en: Binding Edge:
nb: Bindekant:

en: Page Edge:
nb: Sidekant:

en: Facing Pages:
nb: Motstående sider:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
nb: Motstående sider

en: Page Layout:
nb: Sideoppsett:

en: Page spread
nb: Sideutbrett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
nb: Enhet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
nb: Følg stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
nb: Størrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
nb: Bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
nb: Høyde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
nb: Stående

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
nb: Motstående sider:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
nb: Enkeltsider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
nb: Tekstretning:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
nb: Automatisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
nb: Marger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
nb: Øverst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
nb: Bindekant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
nb: Sidekant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
nb: Nederst:

en: All supported formats
nb: Alle støttede formater
