kplato - en to nb translation catalogue (246 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Visning

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
nb: &Prosjekt

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: Always
nb: Alltid

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectDescription), group (Project settings)
en: Project description
nb: Prosjektbeskrivelse

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
nb: Navn på ansvarlig for oppgavem

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
nb: Tidsskranketype

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
nb: Definerer bruk av startskranketid

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
nb: Skranke startdato og tid

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
nb: Definerer bruk av sluttskranketid

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
nb: Skranke sluttdato og tid

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
nb: Type estimat

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
nb: Tidsenhet for estimat

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
nb: Forventet estimat

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
nb: Optimistisk estimat

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
nb: Pessimistisk estimat

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
nb: Oppgavebeskrivelse

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Gradient
nb: Overgang

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
nb: Lineær

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
nb: Slå på farger for nivåer i oppgavesammendrag

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
nb: Standard farge for oppgavesammendrag

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
nb: Farge for oppgavesammendrag, nivå 1

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
nb: Farge for oppgavesammendrag, nivå 2

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
nb: Farge for oppgavesammendrag, nivå 3

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
nb: Farge for oppgavesammendrag, nivå 4

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
nb: Farge for oppgave i normal status

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
nb: Farge for oppgave i kritisk status

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
nb: Farge for avsluttet oppgave

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
nb: Farge for oppgave i feilstatus

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
nb: Farge for milepæl i normal status

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
nb: Farge for milepæl i kritisk status

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
nb: Farge for oppnådd milepæl

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
nb: Farge for milepæl i feilstatus

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
nb: Sjekk automatisk om det er nye arbeidspakker

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
nb: Mappe der Plan henter arbeidspakker fra prosjektdeltakere

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
nb: Hvis dette er på, vil Plan slette fila når den er lest

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
nb: Hvis dette er på, vil Plan lagre fila når den er lest

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
nb: Mappe der Plan lagrer arbeidspakker når pakka er lest

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
nb: Minste tillatte varighetsenhet

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
nb: Største tillatte varighetsenhet

en: Work & Vacation
nb: Arbeid og ferie

en: Task Defaults
nb: Standard for oppgaver

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
nb: Personen som er ansvarlig for denne oppgaven.
    
    Dette er ikke begrenset til personer som finnes i en ressursgruppe, men kan være hvem som helst. Med Velg-knappen kan du tilmed hente adresseboka direkte.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
nb: Beskrivelse

en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
nb: Uke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Estimate Conversions
nb: Estimatomregninger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
nb: Disse verdiene brukes hvis ditt estimat ikke er i timer.
    Hvis antall timer per dag er 8, og oppgaven er estimert til 3 dager å fullføre, så blir dette omgjort til 24 timer når oppgaven planlegges. Den virkelige tiden det tar til fullføring er naturligvis avhengig av hvor tilgjengelig(e) personen(e) tilordnet oppaven er.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
nb: Disse verdiene brukes til å gi et estimat over nødvendig innsats for å fullføre en oppgave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Gradient:
nb: Overgang:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
nb: Oppgavesammendrag

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
nb: Standard:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
nb: Bruk nivåfarger

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
nb: Nivå 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
nb: Nivå 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
nb: Nivå 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
nb: Nivå 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
nb: Oppgave

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
nb: Kritisk:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
nb: Ferdig:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
nb: Feil:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
nb: Milepæl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
nb: Ansvarlig:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
nb: Sett inn en person fra adresseboka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
nb: Sett inn en person fra adresseboka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
nb: Velg …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
nb: Så snart som mulig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
nb: Så sent som mulig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
nb: Må starte på

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
nb: Må slutte på

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
nb: Ikke start før

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
nb: Ikke avslutt før

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
nb: Fast intervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
nb: Bruk av starttidsskranke:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
nb: Dagens dato og tid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
nb: Dagens dato, oppgitt tidspunkt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
nb: Oppgitt dato og tid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
nb: Skranke starttid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
nb: Bruk av sluttidsskranke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
nb: Skranke sluttid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
nb: Estimattype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
nb: Innsats

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
nb: Varighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
nb: Forventet estimat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
nb: Optimistisk estimat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
nb: Pessimistisk estimat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
nb: Se etter arbeidspakker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
nb: Slett fila når den er hentet

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
nb: Dette dokumentet har ingen syntaks-versjon.
    Hvis du åpner det i Plan vil noe informasjon gå tapt.

en: Continue
nb: Fortsett

en: File-Format Error
nb: Filformat-feil

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
nb: Dette dokumentet ble laget med en nyere versjon av KPlato en Plan kan laste inn.
    Syntaksversjon: %1
    Hvis du åpner det i denne versjonen av Plan vil noe informasjon gå tapt.

en: File-Format Mismatch
nb: Filformatene stemmer ikke overens

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
nb: Dette dokumentet ble laget med en nyere versjon av KPlatoWork (syntaks-versjon: %1)
    Hvis du åpner det i denne versjonen av PlanWork vil noe informasjon gå tapt.

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
nb: Nettverksplanlegger

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
nb: Innebygget nettverksbasert (PERT) tidsplanlegger

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
nb: <title>Nettverksplanlegger (PERT)</title> <para>Nettverksplanleggeren planlegger i alminnelighet oppgaver i følge deres avhengigheter. Når en oppgave planlegges blir det gjort fullstendig, tilordnede ressurser blir bestilt vis de er tilgjengelige. Hvis overbestilling ikke er tillatt, så vil etterfølgende oppgaver som trenger samme ressurs forskjøvet framover i tid.</para> <para>Oppgaver med tidsskranker blir planlagt først for å minske problemer med ressurskonflikter.</para> <para><note>Denne planleggeren håndterer ikke ressurkonflikter godt.<nl/> Du kan forsøke en annen planlegger hvis tilgjengelig. Du kan også endre ressurstilordninger eller legge til tomme avhengigheter for å unngå konfliktene.</note></para>

en: Insert File
nb: Sett inn fil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
nb: Gjeldende node:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
nb: Sett inn på øverste nivå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
nb: Sett inn som barn av denne noden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
nb: Sett inn etter denne noden

en: Invalid document. No mimetype specified.
nb: Ugyldig dokument. Ingen mimetype er angitt

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
nb: Ugyldig dokument. Forventet mimetype application/x-vnd.kde.plan, fant %1

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
nb: Dette dokumentet ble laget med en nyere versjon av Plan (syntaks-versjon: %1)
    Hvis du åpner det i denne versjonen av Plan vil noe informasjon gå tapt.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
nb: Klarte ikke å opprette arbeidspakkefil for lagring: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
nb: Klarer ikke å skrive «%1». Er partisjonen full?

en: Saving...
nb: Lagrer …

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
nb: Ugyldig dokument. Forventet mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, fant %1

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
nb: Dette dokumentet ble laget med en nyere versjon av PlanWork (syntaks-versjon: %1)
    Hvis du åpner det i denne versjonen av PlanWork vil noe informasjon gå tapt.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
nb: Sett inn prosjekt

en: Group: %1
nb: Gruppe: %1

en: Schedule Selector
nb: Tidsplanvelger

en: Show Selector
nb: Vis velger

en: Edit...
nb: Rediger …

en: Define Estimate Conversions...
nb: Definer estimatomregninger …

en: Define WBS Pattern...
nb: Definer WBS-mønster …

en: Define Currency...
nb: Definer valuta …

en: Insert Project File...
nb: Sett inn prosjektfil …

en: Open Report Definition File...
nb: Åpne fil for rapportdefinisjon …

en: Progress...
nb: Framdrift …

en: Delete Task
nb: Slett oppgave

en: Description...
nb: Beskrivelse …

en: Indent Task
nb: Rykk inn oppgaven

en: Unindent Task
nb: Rykk ut oppgaven

en: Move Task Up
nb: Flytt oppgaven opp

en: Move Task Down
nb: Flytt oppgaven ned

en: Edit Resource...
nb: Rediger ressurs …

en: Edit Dependency...
nb: Rediger avhengighet …

en: Delete Dependency
nb: Slett avhengighet

en: Task Status Report
nb: Statusrapport for oppgave

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
nb: Rediger arbeids- og feriedager for ressurser

en: Cost Breakdown Structure
nb: Kontoplan-struktur (CBS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
nb: Rediger kontoplan-struktur

en: Resources
nb: Ressurser

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
nb: Rediger ressursfordelingsstruktur

en: Tasks
nb: Oppgaver

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
nb: Rediger oppgavestruktur

en: Dependencies (Graphic)
nb: Avhengigheter (grafisk)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
nb: Rediger oppgave-avhengigheter

en: Dependencies (List)
nb: Avhengigheter (liste)

en: Schedules
nb: Tidsplaner

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
nb: Beregn og analyser prosjekt-tidsplaner

en: Project Performance Chart
nb: Ytelsesdiagram for prosjekt

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
nb: Vis informasjon om prosjektstatus

en: Task Status
nb: Status for oppgave

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
nb: Vis framdriftsinformasjon for oppgave

en: Task Execution
nb: Oppgaveutførelse

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
nb: Vis informasjon om oppgavens utførelse

en: Work Package View
nb: Arbeidspakkevisning

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
nb: Vis arbeidspakkeinformasjon for oppgave

en: Milestone Gantt
nb: Milepæl Gantt

en: Resource Assignments
nb: Ressurstilordninger

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
nb: Vis ressurstilordninger i Gantt-diagram

en: Resource Assignments (Gantt)
nb: Ressurstilordninger (Gantt)

en: Cost Breakdown
nb: Kostnads-netbryting

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
nb: Vis planlagt og virkelig kostnad

en: Tasks Performance Chart
nb: Ytelsesdiagram for oppgaver

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
nb: Vis oppgavenes statusinformasjon for ytelse

en: Report
nb: Rapport

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
nb: Vis rapport

en: Editors
nb: Redigeringer

en: Views
nb: Visninger

[ctx: Project execution views]
en: Execution
nb: Utførelse

en: Reports
nb: Rapporter

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
nb: Beregn %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
nb: Kan ikke baseline, prosjektet er allerede i baseline.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
nb: Denne planen er baseline. Vil du ta bort baselinen?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
nb: Tilbakestill baseline %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
nb: Legg til tidsplan %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
nb: Slett tidsplan %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
nb: Flytt tidsplan %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
nb: Legg til en milepæl

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
nb: Legg til en del-milepæl

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
nb: En planlagt oppgave vil bli slettet. Dette vil gjøre tidsplanen ugyldig.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
nb[0]: Slett oppgave
nb[1]: Slett oppgaver

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
nb: Denne oppgaven er planlagt. Dette vil gjøre tidsplanen ugyldig.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
nb: Rykk inn oppgaven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
nb: Rykk ut oppgaven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
nb: Flytt oppgaven opp

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
nb: Flytt oppgaven ned

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
nb: Legg til oppgave-avhengighet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
nb: Slett oppgave-avhengighet

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
nb: En ressurs som er planlagt i bruk vil bli slettet. Dette vil gjøre tidsplanen ugyldig.

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
nb: Kan ikke åpne fil:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
nb: Endre navn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
nb: Endre navn på oppgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
nb: Endre navn på milepæl

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
nb: Endre navn på sammendragsoppgave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
nb: Endre prosjektnavn

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
nb: Ikke planlagt

en: Failed to open temporary file
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
nb: Klarte ikke å lagre til midlertidig fil:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
nb: Arbeidspakke: %1

en: Work Package for project: %1
nb: Arbeidspakke for prosjekt: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
nb: Prosjektleder:

en: Project:
nb: Prosjekt:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
nb: av

en: Page
nb: Side

[ctx: Task name]
en: Name
nb: Navn

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
nb: Fullføring (%)

en: Removing this category will also remove all its views.
nb: Om denne kategorien slettes blir også alle dens visninger slettet.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
nb: Sett opp  …

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
nb: Sett opp  …

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
nb: Sett inn …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
nb: Kategori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
nb: Etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
nb: Vis type:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

[ctx: @title:window]
en: Add View
nb: Legg til visning

en: Resource Editor
nb: Ressursredigering

en: Task Editor
nb: Oppgaveredigering

en: Work & Vacation Editor
nb: Arbeid- og ferieredigering

en: Accounts Editor
nb: Konto-redigering

en: Dependency Editor (Graphic)
nb: Rediger avhengigheter (grafisk)

en: Dependency Editor (List)
nb: Rediger avhengigheter (liste)

en: Schedule Handler
nb: Planbehandler

en: Task View
nb: Oppgavevisning

en: Gantt View
nb: Ganttvisning

en: Milestone Gantt View
nb: Milepæl Ganttvisning

en: Top
nb: Til

[ctx: @title:window]
en: Configure View
nb: Sett opp visning

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
nb: Sett opp kategori

[ctx: @title:window]
en: Add Report
nb: Legg til rapport

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
nb: Visningsvelger [endret]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
nb: Visningsvelger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
nb: Ord

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
nb: Setninger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
nb: Stavelser

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
nb: Linjer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
nb: Tegn inkl. mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
nb: Tegn uten mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
nb: FLesch leseletthet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refresh)
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
nb: Ta med tekst fra fot- og sluttnoter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
nb: Frisk opp data automatisk
