kplato - en to oc translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
oc: &Projècte

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (edit)
en: Edit
oc: Edicion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
oc: Causir...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
oc: Durada

en: Continue
oc: Contunhar

en: Saving...
oc: Enregistrament...

en: Edit...
oc: Editar...

en: Resources
oc: Ressorgas

en: Tasks
oc: Prètzfaches

en: Views
oc: Visualizacions

en: Failed to open temporary file
oc: Impossible de dobrir lo fichièr temporari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
oc: Categoria :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
oc: Aprèp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
oc: Nom :

en: Top
oc: Superior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
oc: Mots

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
oc: Linhas
