kplatoui - en to oc translation catalogue (73 entries)

en: Account
oc: Compte

en: Undefined
oc: Indefinit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: None
oc: Pas cap

en: Project
oc: Projècte

en: Task
oc: Prètzfach (Task)

en: Summary
oc: Resumit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, estimateType)
en: Duration
oc: Durada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: Low
oc: Bassa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, risk)
en: High
oc: Nautor :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, type)
en: Work
oc: Professional

en: Warning
oc: Alèrta

en: Send
oc: Segondas

en: Number
oc: Nombre

en: Close
oc: Tampar

en: Week %1
oc: Setmana %1

en: Previous year
oc: An passat

en: Next month
oc: Mes que ven

en: Select a week
oc: Seleccionatz una setmana

en: Select a year
oc: Seleccionatz una annada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Name
oc: Nom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_description)
en: Description
oc: Descripcion

[ctx: Undefined]
en: U
oc: M

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_resList)
en: Type
oc: Tipe

en: Status
oc: Estatut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finished)
en: Finished
oc: Terminat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, runningGroup)
en: Running
oc: En foncionament

en: Resources
oc: Ressorgas

en: Path
oc: Camin

en: Critical
oc: Critic

en: Initials
oc: Inicialas

en: Email
oc: Adreça electronica

en: Calendar
oc: Calendièr

en: Allow
oc: Autorizar

en: Backwards
oc: Marcha enarrièr

en: Forward
oc: Trasmetre

en: State
oc: Estat

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Day
oc: Jorn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Week
oc: Setmana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_periodBox)
en: Month
oc: Mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_startdateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_enddateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_headerDate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_footerDate)
en: Date
oc: Data

en: Edit...
oc: Editar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namelabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_namelabel)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add...
oc: Apondre...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Change...
oc: Modificar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemoveInterval) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, ui_removeModule)
en: Remove
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbView)
en: Open
oc: Dobrir

[ctx: Interval start time]
en: Start
oc: Aviar

[ctx: Interval length]
en: Length
oc: Longor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Length
oc: Longor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsClearBtn)
en: Clear
oc: Netejar

en: Project Settings
oc: Paramètres de projècte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, taskList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_taskList)
en: Tasks
oc: Prètzfaches

en: Calculate
oc: Calculs

en: Result
oc: Resulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseBtn)
en: Choose...
oc: Causir...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account:
oc: Compte :

en: Move Up
oc: Montar

en: Move Down
oc: Davalar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, schedulingGroup)
en: Timing
oc: Minutatge

[ctx: Week number]
en: Week %1
oc: Setmana %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevWeekBtn)
en: Prev
oc: Ulhada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextWeekBtn)
en: Next
oc: Seguent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryBtn)
en: Add Entry
oc: Apondre una entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryBtn)
en: Remove Entry
oc: Suprimir l'entrada

en: Resource
oc: Ressorga

en: % Completed
oc: % acabat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, levelsTable)
en: Separator
oc: Separador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateStarted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateFinished) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_updateDocuments)
en: Update
oc: Actualizar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_cost) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_costgroup)
en: Cost
oc: Còst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_fromgroup)
en: From
oc: De

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: To
oc: A
