kplato - en to pl translation catalogue (387 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
pl: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (edit)
en: Edit
pl: Edytuj

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrYear), group (EstimateConversion)
en: Hours per year
pl: Godzin na rok

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrMonth), group (EstimateConversion)
en: Hours per month
pl: Godzin na miesiąc

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrWeek), group (EstimateConversion)
en: Hours per week
pl: Godzin na tydzień

note: i18n: ectx: label, entry (HoursPrDay), group (EstimateConversion)
en: Hours per day
pl: Godzin na dzień

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeek), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week
pl: Stwórz tydzień pracujący

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate working week options
pl: Opcje tworzenia tygodnia pracującego

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: If none exists
pl: Jeśli żaden nie istnieje

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateWeekChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateWeekChoice)
en: Always
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidays), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays
pl: Stwórz święta

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: Generate holidays options
pl: Opcje tworzenia świąt

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration)
en: In base calendar
pl: W kalendarzu głównym

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As sub-calendar
pl: W podkalendarzu

note: i18n: ectx: label, entry (GenerateHolidaysChoice), group (CalendarGeneration) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: As separate calendar
pl: W osobnym kalendarzu

note: i18n: ectx: label, entry (Region), group (CalendarGeneration)
en: Holiday region
pl: Kalendarz świąt

note: i18n: ectx: label, entry (Monday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Monday:
pl: Poniedziałek:

note: i18n: ectx: label, entry (MondayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayStart), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayStart), group (Working
en: Start of working day
pl: Początek dnia pracującego

note: i18n: ectx: label, entry (MondayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (TuesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (WednesdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (ThursdayEnd), group (WorkingWeek) i18n: ectx: label, entry (FridayEnd), group (WorkingWeek) i18n
en: End of working day
pl: Koniec dnia pracującego

note: i18n: ectx: label, entry (Tuesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday)
en: Tuesday:
pl: Wtorek:

note: i18n: ectx: label, entry (Wednesday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday)
en: Wednesday:
pl: Środa:

note: i18n: ectx: label, entry (Thursday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday)
en: Thursday:
pl: Czwartek:

note: i18n: ectx: label, entry (Friday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Friday)
en: Friday:
pl: Piątek:

note: i18n: ectx: label, entry (Saturday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday)
en: Saturday:
pl: Sobota:

note: i18n: ectx: label, entry (Sunday), group (WorkingWeek) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Sunday)
en: Sunday:
pl: Niedziela:

note: i18n: ectx: label, entry (Manager), group (Project settings)
en: Name of project manager
pl: Nazwisko kierownika projektu

note: i18n: ectx: label, entry (UseSharedResources), group (Project settings)
en: Use shared resources
pl: Użyj współdzielonych zasobów

note: i18n: ectx: label, entry (SharedResourcesFile), group (Project settings)
en: File to contain shared resources
pl: Plik zawierający współdzielone zasoby

note: i18n: ectx: label, entry (SharedProjectsPlace), group (Project settings)
en: Directory that contains projects that share resources
pl: Katalog zawierający projekty, który współdzielą zasoby

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectDescription), group (Project settings)
en: Project description
pl: Opis projektu

note: i18n: ectx: label, entry (Leader), group (Task defaults)
en: Name of task responsible
pl: Nazwa odpowiedzialnego za zadanie

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintType), group (Task defaults)
en: Scheduling constraint type
pl: Rodzaj ograniczenia planowania

note: i18n: ectx: label, entry (StartTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how start constraint time is used
pl: Określa sposób użycia ograniczenia czasu rozpoczęcia

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintStartTime), group (Task defaults)
en: Constraint start date and time
pl: Ograniczenie daty i czasu rozpoczęcia

note: i18n: ectx: label, entry (EndTimeUsage), group (Task defaults)
en: Defines how end constraint time is used
pl: Określa sposób użycia ograniczenia czasu zakończenia

note: i18n: ectx: label, entry (ConstraintEndTime), group (Task defaults)
en: Constraint end date and time
pl: Ograniczenie daty i czasu zakończenia

note: i18n: ectx: label, entry (EstimateType), group (Task defaults)
en: Type of estimate
pl: Rodzaj szacunku

note: i18n: ectx: label, entry (Unit), group (Task defaults)
en: Estimate time unit
pl: Oszacuj jednostkę czasu

note: i18n: ectx: label, entry (ExpectedEstimate), group (Task defaults)
en: Expected estimate
pl: Oczekiwany szacunek

note: i18n: ectx: label, entry (OptimisticRatio), group (Task defaults)
en: Optimistic estimate
pl: Optymistyczny szacunek

note: i18n: ectx: label, entry (PessimisticRatio), group (Task defaults)
en: Pessimistic estimate
pl: Pesymistyczny szacunek

note: i18n: ectx: label, entry (Description), group (Task defaults)
en: Task description
pl: Opis zadania

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Linear
pl: Liniowy

note: i18n: ectx: label, entry (ColorGradientType), group (TaskColors)
en: Flat
pl: Płaski

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColorsEnabled), group (TaskColors)
en: Enable summary task level colors
pl: Włącz kolory poziomów zadań podsumowujących

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskDefaultColor), group (TaskColors)
en: Summary task default color
pl: Domyślny kolor zadania podsumowującego

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_1), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 1
pl: Kolor zadania podsumowującego, poziom 1

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_2), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 2
pl: Kolor zadania podsumowującego, poziom 2

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_3), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 3
pl: Kolor zadania podsumowującego, poziom 3

note: i18n: ectx: label, entry (SummaryTaskLevelColor_4), group (TaskColors)
en: Summary task color, level 4
pl: Kolor zadania podsumowującego, poziom 4

note: i18n: ectx: label, entry (TaskNormalColor), group (TaskColors)
en: Task color in normal state
pl: Kolor zadania w stanie normalnym

note: i18n: ectx: label, entry (TaskCriticalColor), group (TaskColors)
en: Task color in critical state
pl: Kolor zadania w stanie krytycznym

note: i18n: ectx: label, entry (TaskFinishedColor), group (TaskColors)
en: Task color in finished state
pl: Kolor zadania w stanie ukończonym

note: i18n: ectx: label, entry (TaskErrorColor), group (TaskColors)
en: Task color in error state
pl: Kolor zadania w stanie błędnym

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneNormalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in normal state
pl: Kolor kamienia milowego w stanie normalnym

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneCriticalColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in critical state
pl: Kolor kamienia milowego w stanie krytycznym

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneFinishedColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in finished state
pl: Kolor kamienia milowego w stanie zakończonym

note: i18n: ectx: label, entry (MilestoneErrorColor), group (TaskColors)
en: Milestone color in error state
pl: Kolor kamienia milowego w stanie błędnym

note: i18n: ectx: label, entry (CheckForWorkPackages), group (Work Package)
en: Automatically check for new work packages
pl: Samoczynnie sprawdzaj dostępność nowych pakietów pracy

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan retrieves work packages from project members
pl: Katalog, do którego Plan pobiera pakiety pracy od członków projektu

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will delete the file after it has been read
pl: Jeżeli ustawione, Plan będzie usuwał pliki po ich odczytaniu

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFile), group (Work Package)
en: If set, Plan will save the file after it has been read
pl: Jeżeli ustawione, Plan będzie zapisywał pliki po ich odczytaniu

note: i18n: ectx: label, entry (SaveUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan saves work packages when the package has been read
pl: Katalog, do którego Plan zapisuje pakiety pracy po ich przeczytaniu

note: i18n: ectx: label, entry (PublishUrl), group (Work Package)
en: Directory where Plan publishes work packages
pl: Katalog, w którym Plan publikuje pakiety pracy

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The smallest duration unit allowed
pl: Najmniejsza dopuszczalna jednostka czasu trwania

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDurationUnit), group (Miscellaneous)
en: The largest duration unit allowed
pl: Największa dopuszczalna jednostka czasu trwania

note: i18n: ectx: label, entry (DocumentationPath), group (Documentation)
en: Path to the documentation
pl: Ścieżka do dokumentacji

note: i18n: ectx: label, entry (ContextPath), group (Documentation)
en: Path to the context help documentation
pl: Ścieżka do dokumentacji pomocy podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (ContextLanguage), group (Documentation)
en: The context help documentation must have been translated to the language
pl: Dokumentacja pomocy podręcznej musi być przetłumaczona na język

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalTaskModules), group (Task Modules)
en: Use the task modules from your private store
pl: Użyj modułów zadań ze swojego prywatnego sklepu

note: i18n: ectx: label, entry (TaskModulePaths), group (Task Modules)
en: List of paths to task modules
pl: Lista ścieżek do modułów zadań

note: i18n: ectx: label, entry (ProjectTemplatePaths), group (Project Templates)
en: List of paths to project templates
pl: Lista ścieżek do szablonów projektów

en: Project Defaults
pl: Domyślne dla projektu

en: Work & Vacation
pl: Praca i święta

en: Task Defaults
pl: Domyślne zadania

en: Task Colors
pl: Kolory zadania

en: Task Modules
pl: Moduły zadania

en: Work Package
pl: Pakiet pracy

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Project Templates
pl: Szablony projektów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, leaderlabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_Leader)
en: The person responsible for this task.
    
    This is not limited to persons available in a resource group but can be anyone. You can even directly access your address book with the Choose button.
pl: Osoba odpowiedzialna za to zadanie.
    
    Taką osobą może być nie tylko osoba z grupy zasobów. Możesz nawet wybrać kogoś ze swojej książki adresowej za pomocą przycisku Wybierz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Documentation:
pl: Dokumentacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextlabel)
en: Context help:
pl: Pomoc podręczna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Context language
pl: Język podręczny

[ctx: @info:tooltip]
en: The project manager of this project.
pl: Kierownik tego projektu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check to enable shared resources
pl: Kliknij, aby włączyć współdzielone zasoby

[ctx: @info:tooltip]
en: The file where shared resources are defined
pl: Plik, w którym określone są współdzielone zasoby

[ctx: @info:tooltip]
en: The directory where projects sharing the resources are placed
pl: Katalog zawierający projekty współdzielące zasoby

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: &Manager:
pl: Kierow&nik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usrlabel)
en: Use shared resources:
pl: Użyj współdzielonych zasobów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, srflabel)
en: Shared resource file:
pl: Plik współdzielonych zasobów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resourceFileBrowseBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, projectsPlaceBrowseBtn)
en: Browse...
pl: Przeglądaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spplabel)
en: Shared projects:
pl: Współdzielone projekty:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Description
pl: Opis

en: Project Templates Path
pl: Ścieżka szablonów projektów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertModule)
en: Insert
pl: Wstaw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeTemplatePath) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeModule)
en: Remove
pl: Usuń

en: Task Modules Path
pl: Ścieżka modułów zadań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLocalTaskModules)
en: Use local task modules
pl: Użyj lokalnych modułów zadań

en: Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Working Hours
pl: Godziny pracy

note: i18n: info@whatsthis i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: <html><head/><body><p>Values used for generating default calendars for working weeks and holidays.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar uses the values defined in <span style=" font-style:italic;">Working week</span>.</p><p>The <span style=" font-style:italic;">Week</span> calendar can be <span style=" font-style:italic;">Always</span> generated or only generated <span style=" font-style:italic;">If none exists</span>. The latter choice is the most common as you often have calendars defined as part of templates or shared resources.</p><p><span style=" font-style:italic;">Holidays</span> can be generated for your region (default) or any region you choose. The holidays can be added into the week calendar, as sub-calendar to the week calendar or as a separate calendar.</p><p>If a week calendar is not generated, the holidays are put into a separate calendar.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartości wykorzystawne do tworzenia domyślnych kalendarzy dla tygodni pracująych i świąt.</p><p>Kalendarz <span style=" font-style:italic;">tygodnia</span> wykorzystuje wartości określone w <span style=" font-style:italic;">tygodniu pracującym week</span>.</p><p>Kalendarz <span style=" font-style:italic;">tygodnia</span> może <span style=" font-style:italic;">Zawsze</span> tworzony lub tworzony tylko <span style=" font-style:italic;">Jeśli żaden nie istnieje</span>. Późniejszy wybór jest najpowszechniejszy, bo często jest tak, że kalendarze są częścią współdzielonych zasobów.</p><p><span style=" font-style:italic;">Święta</span> mogą być stworzone dla twojego regionu (domyślnie) lub dowolnego regionu. Święta można dodać do kalendarza tygodnia, jako podkalendarz kalendarza tygodnia lub jako osobny kalendarz.</p><p>Jeśli kalendarz tydodnia nie będzie tworzony, to święta będą trafiały do osobnego kalendarza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calendar generation
pl: Tworzenie kalendarza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateWeek)
en: Week
pl: Tydzień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GenerateHolidays)
en: Holidays
pl: Święta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GenerateHolidaysChoice)
en: In week calendar
pl: W kalendarzu tygodnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Holida&y region:
pl: &Kalendarz świąt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Working week
pl: Kalendarz pracujący

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Tuesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Monday)
en: Tick  if working day
pl: Odhacz, jeśli to dzień pracujący

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Wednesday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Thursday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Friday) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Saturday) i18n: ectx: property (toolTip), widge
en: Tick if working day
pl: Odhacz, jeśli to dzień pracujący

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Estimate Conversions
pl: Szacunkowe przekształcenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: These values are used if your estimate is not in hours.
    Let us say Hours per day is 8. If you estimate that a task needs 3 days effort to complete, this is converted to 24 hours when the task is scheduled. The actual time it will take to complete is of course dependent on the availability of the person (or persons) that is assigned to the task.
pl: Wartości te są wykorzystywane, jeśli twój szacunek nie jest w godzinach.
    Powiedzmy, że godzin na dzień jest 8. Jeśli oszacujesz, że zadanie potrzebuje 3 dni wysiłku do ukończenia, to to jest przekształcane na 24 godziny, gdy zadanie zostaje zaplanowane. Obecny czas, który zajmie mu do ukończenia, jest oczywiście zależny od dostępności osoby (lub osób) przypisanych do zadania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hours &per year:
pl: Godzin &na rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hours per &month:
pl: Godzin na &miesiąc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe3)
en: Hours per wee&k:
pl: Godzin na &tydzień:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: These values are used when you estimate the effort needed to complete a task.
pl: Te wartości są używane do przybliżenia wysiłku potrzebnego do zakończenia zadania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Hours per &day:
pl: Go&dzin na dzień:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Summary task
pl: Zadanie podsumowujące

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default:
pl: Domyślne:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SummaryTaskLevelColorsEnabled)
en: Use level colors
pl: Użyj kolorów poziomów

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Level 1
pl: Poziom 1

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Level 2
pl: Poziom 2

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Level 3
pl: Poziom 3

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Level 4
pl: Poziom 4

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Task
pl: Zadanie

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Normal:
pl: Normalne:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Critical:
pl: Krytyczne:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Finished:
pl: Zakończone:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Error:
pl: Błąd:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Milestone
pl: Kamień milowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leaderlabel)
en: Responsible:
pl: Osoba odpowiedzialna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book
pl: Wybierz osobę z twojej książki adresowej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Insert a person from your address book.
pl: Wstawia osobę z twojej książki adresowej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseLeader)
en: Choose...
pl: Wybierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Scheduling constraint:
pl: Warunek planowania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Soon as Possible
pl: Tak szybko jak to możliwe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: As Late as Possible
pl: Tak późno jak to możliwe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Start On
pl: Rozpoczęcie musi nastąpić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Must Finish On
pl: Zakończenie musi nastąpić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Start Not Earlier Than
pl: Rozpoczęcie nie wcześniej niż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Finish Not Later Than
pl: Zakończenie nie później niż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ConstraintType)
en: Fixed Interval
pl: Ustalony okres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_5)
en: Constraint Start time usage:
pl: Wypełnienie warunku czasu rozpoczęcia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date and time
pl: Wypełniony bieżącą datą i czasem

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Current date, specified time
pl: Wypełniony bieżącą datą, a czas do podania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartTimeUsage) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EndTimeUsage)
en: Specified date and time
pl: Data i czas do podania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Constraint start time:
pl: Warunek czasu rozpoczęcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_6)
en: Constraint End time usage:
pl: Wypełnienie warunku czasu zakończenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_4)
en: Constraint end time:
pl: Warunek czasu zakończenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_7)
en: Estimate type:
pl: Rodzaj szacunku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Effort
pl: Wysiłek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EstimateType)
en: Duration
pl: Czas trwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_8)
en: Expected estimate:
pl: Oczekiwany szacunek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Optimistic estimate:
pl: Optymistyczny szacunek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Pessimistic estimate:
pl: Pesymistyczny szacunek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Retrieve
pl: Pobierz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckForWorkPackages)
en: Check for work packages
pl: Sprawdzaj dostępność pakietów pracy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Retrieve:
pl: Pobierz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Archive
pl: Archiwum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DeleteFile)
en: Delete file after it has been retrieved
pl: Usuń plik, po jego pobraniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_SaveFile)
en: Archive file after it has been retrieved
pl: Zarchiwizuj plik po jego pobraniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Archive:
pl: Archiwum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_publishGroup)
en: Publish
pl: Opublikuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Publish:
pl: Opublikuj:

en: This document has no syntax version.
    Opening it in Plan may lose information.
pl: Ten dokument nie ma wersji składni.
    Otwieranie go w Plan może utracić jego informacje.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: File-Format Error
pl: Błąd formatu pliku

en: This document was created with a newer version of KPlato than Plan can load.
    Syntax version: %1
    Opening it in this version of Plan may lose some information.
pl: Ten dokument został stworzony przy użyciu nowszej wersji KPlato (wersja składni: %1)
    Otwieranie go w tej wersji KPlato spowoduje utratę pewnych informacji.

en: File-Format Mismatch
pl: Niezgodność formatu pliku

en: This document was created with a newer version of KPlatoWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
pl: Ten dokument został stworzony przy użyciu nowszej wersji KPlatoWork (wersja składni: %1)
    Otwieranie go w tej wersji KPlatoWork spowoduje utratę pewnych informacji.

en: Project Planning and Management Tool
pl: Narzędzie zarządzania i planowania projektu

en: Copyright 1998-%1, The Plan Team
pl: Copyright 1998-%1, Zespół Plan

[ctx: Network = task dependency network]
en: Network Scheduler
pl: Sieciowy program planujący

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in network (PERT) based scheduler
pl: Wbudowany program planujący oparty na sieci (PERT)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Network (PERT) Scheduler</title><para>The network scheduler generally schedules tasks according to their dependencies. When a task is scheduled it is scheduled in full, booking the allocated resources if available. If overbooking is not allowed, subsequent tasks that requests the same resource will be scheduled later in time.</para><para>Tasks with time constraints will be scheduled first to minimize the problem with resource conflicts</para><para><note>This scheduler does not handle resource conflicts well.<nl/>You can try a different scheduler if available. You may also change resource allocations or add dummy dependencies to avoid the conflicts.</note></para>
pl: <title>Sieciowy program planujący (PERT)</title><para>Sieciowy program planujący  w ogólności planuje zadania według ich zależności. Gdy zadanie zostanie zaplanowane to jest ono zaplanowane w pełni, rezerwując przydzielone zasoby, jeżeli są dostępne. Jeżeli nad-rezerwacja nie jest dozwolona, to następne zadania, które zażądają tego samego zasobu zostaną zaplanowane w czasie późniejszym.</para><para>Zadania z ograniczeniem czasowym zostaną zaplanowane najpierw, aby zminimalizować problem z konfliktami zasobów</para><para><note>Program ten ten słabo sobie radzi z konfliktami zasobów.<nl/>Możesz spróbować innego programu, jeśli jest dostępny. Możesz także zmienić przydziały zasobów lub dodać fikcyjne zależności, aby uniknąć konfliktów.</note></para>

en: Insert File
pl: Wstaw plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current node:
pl: Obecny węzeł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_useProject)
en: Insert on top level
pl: Wstaw na najwyższym poziomie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isParent)
en: Insert as children to current node
pl: Wstaw jako podrzędny do bieżącego węzła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_isAfter)
en: Insert after current node
pl: Wstaw po bieżącym węźle

[ctx: @title:window]
en: Load Resource Assignments
pl: Wczytaj przydziały zasobów

en: Invalid document. No mimetype specified.
pl: Nieprawidłowy dokument. Nie określono typu mime.

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan, got %1
pl: Nieprawidłowy dokument. Oczekiwany typ mime program/x-vnd.kde.plan, otrzymano %1

en: This document was created with a newer version of Plan (syntax version: %1)
    Opening it in this version of Plan will lose some information.
pl: Ten dokument został stworzony przy użyciu nowszej wersji Plan (wersja składni: %1)
    Otwieranie go w tej wersji Plan spowoduje utratę pewnych informacji.

en: Could not create the workpackage file for saving: %1
pl: Nie można utworzyć pliku pakietu pracy do zapisywani: %1

en: Not able to write '%1'. Partition full?
pl: Nie można zapisać '%1'. Partycja pełna?

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-vnd.kde.plan.work, got %1
pl: Nieprawidłowy dokument. Oczekiwany typ mime program/x-vnd.kde.plan.work, otrzymano %1

en: This document was created with a newer version of PlanWork (syntax version: %1)
    Opening it in this version of PlanWork will lose some information.
pl: Ten dokument został stworzony przy użyciu nowszej wersji PlanWork (wersja składni: %1)
    Otwieranie go w tej wersji PlanWork spowoduje utratę pewnych informacji.

en: Internal error, failed to insert file.
pl: Błąd wewnętrzny, nieudane wstawienie pliku.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert project
pl: Wstaw projekt

en: Group: %1
pl: Grupa: %1

en: Resource: %1
pl: Zasób: %1

en: Calendar: %1
pl: Kalendarz: %1

en: Shared resources has been removed from the shared resources file.
    Select how they shall be treated in this project.
pl: Współdzielone zasoby zostały usunięte z pliku współdzielonych zasobów.
    Wybierz jak powinny być traktowane w tym projekcie.

[ctx: @title:window]
en: Shared resources
pl: Współdzielone zasoby

en: Convert
pl: Przekształć

en: Keep
pl: Zachowaj

[ctx: Base calendar name]
en: Base
pl: Podstawowy

en: Schedule Selector
pl: Wybierak harmonogramu

en: Create Project Template...
pl: Utwórz nowy szablon...

en: Create New Project...
pl: Utwórz nowy projekt...

en: Show Selector
pl: Pokaż wybierak

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Define Estimate Conversions...
pl: Określ przekształcenia szacunku...

en: Define WBS Pattern...
pl: Określ zapis SPP...

en: Define Currency...
pl: Określ walutę...

en: Edit Description...
pl: Edytuj opis...

en: Insert Project File...
pl: Wstaw plik projektu...

en: Load Shared Projects...
pl: Wczytaj współdzielone projekty...

en: Open Report Definition File...
pl: Otwórz plik definicji sprawozdania...

en: Progress...
pl: Postęp...

en: Delete Task
pl: Usuń zadanie

en: Description...
pl: Opis

en: Documents...
pl: Dokumenty...

en: Indent Task
pl: Podporządkuj zadanie

en: Unindent Task
pl: Usuń podporządkowanie zadania

en: Move Task Up
pl: Przesuń zadanie w górę

en: Move Task Down
pl: Przesuń zadanie w dół

en: Edit Resource...
pl: Edytuj zasób...

en: Edit Dependency...
pl: Edytuj zależność...

en: Delete Dependency
pl: Usuń zależność

en: Work Packages...
pl: Pakiet pracy...

[ctx: @info:tooltip]
en: Work packages available
pl: Dostępne pakiety pracy

[ctx: @info]
en: <note>This action cannot be undone.</note><nl/><nl/>Create a new Project from the current project with new project- and task identities.<nl/>Resource- and calendar identities are not changed.<nl/>All scheduling information is removed.<nl/><nl/>Do you want to continue?
pl: <note>Nie można odczynić tego działania.</note><nl/><nl/> Utwórz nowy projekt z bieżących projektów z nowym projektem i tożsamościami zadań.<nl/>Tożsamości zasobów i kalendarzy nie zostaną zmienione.<nl/> Wszystkie informacje o harmonogramie zostaną usunięte.<nl/><nl/> Czy chcesz kontynuować?

en: Edit task scheduling constraints
pl: Edytuj ograniczenia planowania zdań

en: Task Constraints
pl: Ograniczenia zadań

en: Edit task cost
pl: Edytuj koszty zadania

en: Task Cost
pl: Koszty zadania

en: Generate reports
pl: Stwórz sprawozdania

en: Task Status Report
pl: Sprawozdanie stanu zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit working- and vacation days for resources
pl: Edytuj dni robocze i wakacyjne dla zasobów

en: Cost Breakdown Structure
pl: Struktura podziału kosztów

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit cost breakdown structure.
pl: Edytuj strukturę podziału kosztów.

en: Resources
pl: Zasoby

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit resource breakdown structure
pl: Edytuj strukturę podziału zasobów

en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit work breakdown structure
pl: Edytuj strukturę podziału pracy

en: Dependencies (Graphic)
pl: Zależności (Graficznie)

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit task dependencies
pl: Edytuj zależności zadania

en: Dependencies (List)
pl: Zależności (Lista)

en: Schedules
pl: Harmonogramy

[ctx: @info:tooltip]
en: Calculate and analyze project schedules
pl: Oblicz i przeanalizuj harmonogramy projektu

en: Project Performance Chart
pl: Wykres wydajności projektu

[ctx: @info:tooltip]
en: View project status information
pl: Obejrzyj informacje o stanie projektu

en: Task Status
pl: Stan zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: View task progress information
pl: Obejrzyj informacje o postępie zadania

en: Task Execution
pl: Wykonywanie zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: View task execution information
pl: Obejrzyj informacje o wykonywaniu zadania

en: Work Package View
pl: Widok pakietu pracy

[ctx: @info:tooltip]
en: View task work package information
pl: Obejrzyj informacje o pakiecie zadania do pracy

[ctx: @info:tooltip]
en: View Gantt chart
pl: Obejrzyj wykres Gantta

en: Milestone Gantt
pl: Kamienie milowe (Gantt)

[ctx: @info:tooltip]
en: View milestone Gantt chart
pl: Obejrzyj kamienie milowe na wykresie Gantta

en: Resource Assignments
pl: Przydział zasobów

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in a table
pl: Obejrzyj przydział zasobów w tabeli

en: Resource Assignments (Gantt)
pl: Przydział zasobów (Gantt)

[ctx: @info:tooltip]
en: View resource assignments in Gantt chart
pl: Obejrzyj przydział zasobów na wykresie Gantta

en: Cost Breakdown
pl: Podział kosztów

[ctx: @info:tooltip]
en: View planned and actual cost
pl: Obejrzyj planowane i obecne koszty

en: Tasks Performance Chart
pl: Wykres wydajności zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: View tasks performance status information
pl: Obejrzyj informacje o stanie wydajności zadania

en: Reports Generator
pl: Tworzenie sprawozdań

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate reports
pl: Stwórz sprawozdania

en: Report
pl: Sprawozdanie

[ctx: @info:tooltip]
en: View report
pl: Obejrzyj sprawdzanie

en: Editors
pl: Edytory

en: Views
pl: Widoki

[ctx: Project execution views]
en: Execution
pl: Wykonanie

en: Reports
pl: Sprawozdania

[ctx: (qtundo-format) @info:status 1=schedule name]
en: Calculate %1
pl: Oblicz %1

en: Cannot baseline. The project is already baselined.
pl: Nie można utworzyć linii bazowej. Projekt ma już linię bazową.

en: This schedule is baselined. Do you want to remove the baseline?
pl: Ten harmonogram ma już linię bazową. Czy chcesz usunąć linię bazową?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset baseline %1
pl: Wyzeruj linię bazową %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Baseline %1
pl: Linia bazowa %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add schedule %1
pl: Dodaj harmonogram %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete schedule %1
pl: Usuń harmonogram %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move schedule %1
pl: Przenieś harmonogram %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add milestone
pl: Dodaj kamień milowy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add sub-milestone
pl: Dodaj podkamień milowy

en: A task that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
pl: Zadanie, które zostało zaplanowane zostanie usunięte. Unieważni to harmonogram.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task | Delete tasks
pl[0]: Usuń zadanie
pl[1]: Usuń zadania
pl[2]: Usuń zadania

en: This task has been scheduled. This will invalidate the schedule.
pl: To zadanie zostało zaplanowane. Unieważni to harmonogram.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Indent task
pl: Wetnij zadanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unindent task
pl: Usuń wcięcie zadania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task up
pl: Przesuń zadanie w górę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move task down
pl: Przesuń zadanie w dół

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add task dependency
pl: Dodaj zależność zadania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete task dependency
pl: Usuń zależność zadania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resource | Delete resources
pl[0]: Usuń zasób
pl[1]: Usuń zasoby
pl[2]: Usuń zasoby

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroup | Delete resourcegroups
pl[0]: Usuń grupę zasobów
pl[1]: Usuń grupy zasobów
pl[2]: Usuń grupy zasobów

en: A resource that has been scheduled will be deleted. This will invalidate the schedule.
pl: Zasób, który został zaplanowany zostanie usunięty. Unieważni to harmonogram.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete resourcegroups and resources
pl: Usuń grupy zasobów i zasoby

[ctx: @info]
en: Cannot open file:<br/><filename>%1</filename>
pl: Nie można otworzyć pliku:<br/><filename>%1</filename>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify name
pl: Zmień nazwę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify task name
pl: Zmień nazwę zadania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify milestone name
pl: Zmień nazwę kamienia milowego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify summarytask name
pl: Zmień nazwę zadania podsumowującego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify project name
pl: Zmień nazwę projektu

[ctx: @info:status]
en: Not scheduled
pl: Niezaplanowane

en: Failed to open temporary file
pl: Nieudane otwarcie pliku tymczasowego

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/> <filename>%1</filename>
pl: Nieudany zapis do pliku tymczasowego:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package: %1
pl: Pakiet pracy: %1

en: Failed to open work package file
pl: Nie udało się otworzyć pliku pakietu pracy

[ctx: @info]
en: Failed to save to temporary file:<br/><filename>%1</filename>
pl: Nieudany zapis do pliku tymczasowego:<br/> <filename>%1</filename>

en: Work Package for project: %1
pl: Pakiet pracy dla projektu: %1

[ctx: Project manager]
en: Manager:
pl: Kierownik:

en: Project:
pl: Projekt:

[ctx: As in: Page 1 of 2]
en: of
pl: z

en: Page
pl: Strona

[ctx: Task name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Task completion]
en: Completion (%)
pl: Ukończenie (%)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>View Selector</title><para>This is the list of views and editors.</para><para>You can configure the list by using the context menu:<list><item>Rename categories or views</item><item>Configure. Move, remove, rename or edit tool tip for categories or views</item><item>Insert categories and views</item></list><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
pl: <title>Wybór widoku</title><para>To jest lista widoków i edytorów.</para><para>Możesz ustawić listę używając menu kontekstowego:<list><item>Zmień nazwę kategorii lub widoków</item><item>Ustawienia. Przenieś, usuń, zmień nazwę lub edytuj podpowiedź dla kategorii lub widoków</item><item>Wstaw kategorie i widoki</item></list><nl/><link url='%1'>Więcej...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Schedule selector</title><para>Selects the schedule to be used when displaying schedule dependent data.<nl/><note>Unscheduled tasks are only shown in editors.</note><nl/><link url='%1'>More...</link></para>
pl: <title>Wybór harmonogramu</title><para>Wybierz harmonogram używany przy wyświetlaniu danych zależnych danych zależnych od harmonogramu.<nl/><note>Niezaplanowane zadania pokazywane są tyko w edytorach</note><nl/><link url='%1'>Więcej...</link></para>

en: Removing this category will also remove all its views.
pl: Usuwanie tej kategorii usunie również wszystkie jej widoki.

[ctx: @action:inmenu rename view]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: @action:inmenu configure view]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

[ctx: @action:inmenu remove view]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu rename view category]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: @action:inmenu configure view category]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

[ctx: @action:inmenu Remove view category]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu Insert View]
en: Insert...
pl: Wstaw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The category of the view
pl: Kategoria widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Category:
pl: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The view is placed after this view
pl: Widok jest umieszczony po tym widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterLabel)
en: After
pl: Po

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: The type of view
pl: Rodzaj widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewtypeLabel)
en: View type:
pl: Rodzaj widoku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, viewnameLabel)
en: The name of the view
pl: Nazwa widoku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, viewnameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The views description
pl: Opis widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @title:window]
en: Add View
pl: Dodaj widok

en: Resource Editor
pl: Edytor zasobów

en: Task Editor
pl: Edytor zadań

en: Work & Vacation Editor
pl: Edytor pracy i świąt

en: Accounts Editor
pl: Edytor kont

en: Dependency Editor (Graphic)
pl: Edytor zależności (Graficzny)

en: Dependency Editor (List)
pl: Edytor zależności (Lista)

en: Schedule Handler
pl: Obsługiwanie harmonogramu

en: Task View
pl: Widok zadania

en: Gantt View
pl: Widok Gantta

en: Milestone Gantt View
pl: Widok Gantta dla kamieni milowych

en: Reports generator
pl: Tworzenie sprawozdań

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
pl: <title>Kategoria widoku</title><nl/>Widok zostanie umieszczony poniżej tego wybieraka widoku.<nl/>Możesz edytować nazwę kategorii, aby utworzyć nową kategorię.

en: Top
pl: Góra

[ctx: @title:window]
en: Configure View
pl: Ustawienia widoku

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>The category of the view</title><nl/>The view is placed under this category in the view selector.<nl/>Selecting a different category will move the view to the new category.<nl/>You can edit the category name to create a new category.
pl: <title>Kategoria widoku</title><nl/>Widok zostanie umieszczony poniżej tego wybieraka widoku.<nl/>Wybranie innej kategorii przeniesie widok do nowej kategorii.<nl/>Możesz edytować nazwę kategorii, aby utworzyć nową kategorię.

[ctx: @title:window]
en: Configure Category
pl: Ustawienia kategorii

[ctx: @title:window]
en: Add Report
pl: Dodaj sprawdzanie

[ctx: @title:window]
en: View Selector [modified]
pl: Wybierak widoku [zmieniony]

[ctx: @title:window]
en: View Selector
pl: Wybierak widoku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Words
pl: Słowa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Sentences
pl: Zdania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Syllables
pl: Sylaby

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Lines
pl: Wiersze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters incl. spaces
pl: Znaki, włączając spacje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Characters without spaces
pl: Znaki bez spacji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statistics)
en: Flesch reading ease
pl: Łatwość odczytywania ciała

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, footEndNotes)
en: Include text from foot- and endnotes
pl: Uwzględniaj tekst z notatek w stopce i końcowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoRefresh)
en: Automatically refresh data
pl: Samoczynnie odśwież dane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, afterLabel)
en: The category is placed after this category
pl: Kategoria jest umieszczona po tej kategorii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, categoryLabel)
en: The name of the category
pl: Nazwa kategorii.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, tooltipLabel)
en: The description of the category
pl: Opis kategorii

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Create a new project</title><para>Creates a new project with default values defined in <emphasis>Settings</emphasis>.<nl/>Opens the <emphasis>project dialog</emphasis> so you can define project specific properties like <resource>Project Name</resource>, <resource>Target Start</resource> and <resource>- End</resource> times.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
pl: <title>Utwórz nowy projekt</title><para>Tworzy nowy projekt z wartościami domyślnymi określonymi w <emphasis>Ustawieniach</emphasis>.<nl/>Otwiera <emphasis>okno dialogowe projektu</emphasis> tak, aby można było podać właściwości danego projektu, takie jak <resource>nazwa projektu</resource>, czas <resource>docelowego rozpoczęcia</resource> oraz <resource>- zakończenia</resource>.<nl/><link url='%1'>Więcej...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shared resources</title><para>Create a shared resources file.<nl/>This enables you to only create your resources once, you just refer to your resources file when you create a new project.<nl/>These resources can then be shared between projects to avoid overbooking resources across projects.<nl/>Shared resources must be defined in a separate file.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
pl: <title>Współdzielone zasoby</title><para>Tworzy plik współdzielonych zasobów.<nl/>Umożliwia to jednorazowe utworzenie zasobu, a następnie odwoływanie się do pliku zasobów każdorazowo przy tworzeniu nowego projektu.<nl/>Zasoby te można współdzielić pomiędzy projektami tak, aby uniknąć nadrezerwowania zasobów na przestrzeni projektów.<nl/>Współdzielone zasoby muszą być określone w osobnym pliku.<nl/><link url='%1'>Więcej...</link></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Recent Projects</title><para>A list of the 10 most recent project files opened.</para><para><nl/>This enables you to quickly open projects you have worked on recently.</para>
pl: <title>Ostatnie projekty</title><para>Lista 10 ostatnich otwartych plików projektów.</para><para><nl/>Umożliwia to szybkie otwieranie projektów, nad którymi ostatnio pracowałeś.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Context help</title><para>Help is available many places using <emphasis>What's This</emphasis>.<nl/>It is activated using the menu entry <interface>Help->What's this?</interface> or the keyboard shortcut <shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>In dialogs it is available via the <interface>?</interface> in the dialog title bar.</para><para>If you see <link url='%1'>More...</link> in the text, pressing it will display more information from online resources in your browser.</para>
pl: <title>Pomoc podręczna</title><para>Pomoc dostępna jest w wielu miejscach poprzez użycie <emphasis>Co to?</emphasis>.<nl/>Uaktywnia się to poprzez wybranie z menu <interface>Pomoc->Co to?</interface> lub skrótu klawiszowego<shortcut>Shift+F1</shortcut>.</para><para>W oknach dialogowych jest to dostępne poprzez <interface>?</interface> na pasku tytułowym okna.</para><para>Jeśli zauważysz<link url='%1'>Więcej...</link> w tekście, to naciśnięcie tego wyświetli więcej szczegółów z zasobów sieciowych w twojej przeglądarce.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Project Templates</title><para>Select a template to create a new project based on the selected template.</para><para>Plan searches for templates in the places you can define in the settings dialog: <interface>Settings->Configure Plan</interface>.</para><para>You can create new templates from a project using the <interface>File->Create Project Template</interface> menu entry.<nl/><link url='%1'>More...</link></para>
pl: <title>Szablony projektów</title><para>Wybierz szablon do utworzenia nowego projektu na podstawie wybranego szablonu.</para><para>Plan będzie szukać szablonów w miejscach, które określisz w oknie dialogowym ustawień: <interface>Ustawienia->Ustawienia Planu</interface>.</para><para>Nowe szablony z projektu możesz utworzyć poprzez wybranie z menu <interface>Plik->Utwórz szablon projektu</interface>.<nl/><link url='%1'>Więcej...</link></para>

en: Open Document
pl: Otwórz dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProjectBtn)
en: New project
pl: Nowy projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Template projects:</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Szablony projektów:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createResourceFileBtn)
en: Create Shared Resources
pl: Utwórz współdzielone zasoby

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Open Project</span></p><p>Displays a file dialog enabling you to open an existing project.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Otwórz projekt</span></p><p>Wyświetla okno dialogowe pliku, umożliwiające otwarcie istniejącego projektu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openProjectBtn)
en: Open Project...
pl: Otwórz projekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Recent projects:</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-size:8pt; font-style:italic;">Ostanie projekty:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Introduction
pl: Wprowadzenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contextHelp)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Context Help</span></p><p>Many functions has help and hints that can be displayed with <span style=" font-style:italic;">What's this</span>.</p><p>Activate it by selecting <span style=" font-style:italic;">Help-&gt;What's this</span> or <span style=" font-style:italic;">Shift+F1</span>.</p><p>Try it on this text!</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Pomoc podręczna</span></p><p>Do wielu funkcji można wyświetlić pomoc i wskazówki przy użyciu <span style=" font-style:italic;">Co to?</span>.</p><p>Uaktywnij to poprzez  wybranie <span style=" font-style:italic;">Pomoc-&gt;Co to?</span> lub <span style=" font-style:italic;">Shift+F1</span>.</p><p>Wypróbuj to na tym tekście!</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Plan user documentation</a>
pl: <a href="https://docs.kde.org/index.php?application=calligraplan">Dokumentacja użytkownika Planu</a>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Community forum</a>
pl: <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=203">Forum społeczności</a>
