krossmodulekplato - en to wa translation catalogue (49 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: Us&teyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select from:
wa: Tchoezi a pårti di:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Tasks
wa: Bouyes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Resources
wa: Rissources

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_objectType)
en: Accounts
wa: Contes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeaders)
en: Include headers
wa: Mete divins tiestires

en: Schedule Name
wa: No do programaedje:

en: Busy Information Export
wa: Ebaguer pondants et djondants d' ocupåcion

en: Export Selected Schedule
wa: Ebaguer programaedje di tchoezi

en: Schedules
wa: Programaedjes

en: Export Busy Info File
wa: Ebaguer fitchî d'info d' ocupåcion

en: Save
wa: Schaper

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: Error
wa: Aroke

en: No file selected
wa: Nou fitchî di tchoezi

en: No schedule selected
wa: Nou programaedje di tchoezi

en: Busy Information Import
wa: Abaguer pondants et djondants d' ocupåcion

en: Import Busy Info File
wa: Abaguer fitchî d'info d' ocupåcion

en: Open
wa: Drovi

en: Cannot load data from project with the same identity
wa: Dji n' sai tcherdjî les dnêyes då pordjet k' a l' minme idintité

en: Resources Import
wa: Abagaedje des rsources

en: Could not open document: %1
wa: Dji n' a savou drovi l' documint: %1

en: No project to import from
wa: Nou pordjet po l' abagaedje

en: Project identities are identical
wa: Les idintités do pordjet sont les minmes

en: Unable to create copy of resource group: %1
wa: Dji n' sai fé d' copeye do groupe di rsource: %1

en: No resource to copy from
wa: Nole rissource pol copiaedje

en: Unable to create copy of resource: %1
wa: Dji n' sai fé d' copeye del rissource: %1

en: Calendar already exists: %1
wa: Li calindrî egzistêye dedja: %1

en: Unable to create copy of calendar: %1
wa: Dji n' sai fé d' copeye do calindrî: %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: Resource Busy Information
wa: Pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Handle resource busy information
wa: Apougne les pondants et les djondants so l' ocupåcion del rissource

note: i18n: tag script attribute text
en: Export Resource Busy Information
wa: Ebaguer pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to export busy information to file
wa: Sicripe Python pos ebaguer les pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource viè on fitchî

note: i18n: tag script attribute text
en: Import Resource Busy Information
wa: Abaguer pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import busy information from file
wa: Sicripe Python pos abaguer les pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource a pårti d' on fitchî

note: i18n: tag script attribute text
en: Clear Resource Busy Information
wa: Netyî pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to clear the imported resource busy information
wa: Sicripe Python po netyî les pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource viè on fitchî

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
wa: Abaguer

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
wa: Abaguer ådvins

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to import resources from project file
wa: Sicripe Python pos abaguer les rsources a pårti d' on fitchî di pordjet

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
wa: Ebaguer

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
wa: Usteyes

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
wa: Totes sôres di scripes

note: i18n: tag script attribute text
en: Online Help
wa: Aidance so fyis

note: i18n: tag collection attribute text
en: Samples
wa: Egzimpes

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Project Information...
wa: Imprimer pondants et djondants do pordjet...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print project information
wa: Sicripe Python d' egzimpe kirexhe les pondants et les djondants do pordjet

note: i18n: tag script attribute text
en: Print Resource busy Information...
wa: Imprimer pondants et djondants so l' ocupåcion del rissource...

note: i18n: tag script attribute comment
en: Example python script that print resource busy information
wa: Sicripe Python d' egzimpe kirexhe les pondants et les djondants di l' ocupåcion del rissource
