cantor - en to bg translation catalogue (113 entries)

en: Pause
bg: Пауза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
bg: Изчертаване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
bg: Долен предел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
bg: Горен предел:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
bg: Променлива

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
bg: Минимум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
bg: Максимум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable:
bg: Изпълним файл:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabDocumentation)
en: Documentation
bg: Документация

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
bg: Функции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
bg: Стил

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
bg: Точки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Histogram
bg: Хистограма

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
bg: Стъпки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
bg: Отгоре вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
bg: Отгоре вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
bg: Отдолу вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
bg: Отдолу вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
bg: Отвън

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
bg: Настройки на файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
bg: Тип файл

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: expression
bg: израз

en: value
bg: стойност

en: integer
bg: цяло число

en: boolean
bg: булев

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
bg: Точно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
bg: Точност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
bg: Градуси

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
bg: Стъпки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
bg: Показване на мрежа:

en: Name cannot be empty.
bg: Името не може да бъде празно.

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
bg: Път

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lIcon)
en: Icon:
bg: Икона:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPath)
en: Path:
bg: Път:

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

en: Save Project
bg: Запис на проект

en: Formatting
bg: Форматиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
bg: Завършване

en: Line Numbers
bg: Номериране на редове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Animations
bg: Анимации

en: Save as
bg: Запазване като

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
bg: Настройки

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
bg: Получер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
bg: Курсив

en: Reset to Default
bg: Връщане към подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
bg: Замяна на &всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
bg: Търсене в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Family:
bg: Фамилия на шрифта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Size:
bg: Размер на шрифта:

en: Chapter
bg: Глава

en: Section
bg: Раздел

en: Subsection
bg: Подраздел

en: Subparagraph
bg: Подпараграф

en: Thin
bg: Тънък

en: Line Color
bg: Цвят на линия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
bg: Височина

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
bg: Размер за отпечатване

en: Open image file
bg: Отворен файл с изображение

[ctx: @title:column]
en: Value
bg: Стойност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
bg: От:

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Documents to open.
bg: Документ за отваряне.

en: Enter Edit Mode
bg: Влизане в режим на редактиране

en: All supported files
bg: Всички поддържани файлове

en: All files
bg: Всички файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
bg: Стойност:

en: Not found
bg: Не е намерен

en: Commands
bg: Команди

en: Results
bg: Резултати

en: Errors
bg: Грешки

en: Text
bg: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Startup:
bg: Стартиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Syntax highlighting
bg: Акцентиране на синтаксиса

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
bg: Търсене…

en: Show Html
bg: Показване на Html

en: Show HTML
bg: Показване на HTML

en: Error saving file %1
bg: Грешка при запис на файла %1

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Convert To
bg: Преобразуване в

en: Command
bg: Команда

en: Page Break
bg: Край на страница

en: Horizontal Line
bg: Хоризонтална линия

en: Insert After
bg: Вмъкване след

en: Insert Before
bg: Вмъкване преди

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Original Size
bg: Оригинален размер

[ctx: @action]
en: Text &Color...
bg: Цвят на &текст...

[ctx: @label text color]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
bg: &Открояване на текст...

[ctx: @action]
en: &Font
bg: &Шрифт

[ctx: @action]
en: Font &Size
bg: &Размер на шрифта

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
bg: &Получер

[ctx: @action]
en: &Strike Out
bg: &Зачертан

[ctx: @action]
en: Align &Center
bg: &Центрирано

[ctx: @action]
en: Align &Right
bg: &Дясно подравняване

[ctx: @action]
en: &Justify
bg: &Двустранно подравняване

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
bg: Двустранно

en: Dark Red
bg: Тъмночервен

en: Dark Green
bg: Тъмнозелен

en: Light Blue
bg: Светло синьо

en: Dark Yellow
bg: Тъмножълт

en: Dark Cyan
bg: Тъмен циан

en: Cyan
bg: Циан

en: Dark Magenta
bg: Тъмна магента

en: Grey
bg: Сиво
