cantor - en to ca@valencia translation catalogue (677 entries)

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Save animation result
ca@valencia: Guarda l'animació resultant

en: Animations (*.gif)
ca@valencia: Animacions (*.gif)

en: Advanced Plotting
ca@valencia: Gràfiques avançades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
ca@valencia: Gràfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
ca@valencia: Expressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
ca@valencia: Opcions addicionals:

note: i18n: ectx: Menu (Plot)
en: &Plot
ca@valencia: &Gràfiques

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, directiveContainer)
en: Option active
ca@valencia: Opció activa

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
ca@valencia: &Calcula

en: Differentiate
ca@valencia: Deriva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
ca@valencia: Vegades:

note: i18n: ectx: Menu (import_package)
en: &Package
ca@valencia: &Paquet

en: Import Package
ca@valencia: Importa un paquet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
ca@valencia: Paquet:

en: Integrate
ca@valencia: Integra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
ca@valencia: Límit inferior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
ca@valencia: Límit superior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isDefinite)
en: definite integral
ca@valencia: Integral definida

note: i18n: ectx: Menu (linear_algebra)
en: &Linear Algebra
ca@valencia: À&lgebra lineal

en: Create Matrix
ca@valencia: Crea una matriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
ca@valencia: Columnes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
ca@valencia: Files:

en: Compute Eigenvalues
ca@valencia: Calcula els autovalors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Matrix:
ca@valencia: Matriu:

en: Compute Eigenvectors
ca@valencia: Calcula els autovectors

en: Invert Matrix
ca@valencia: Invertix la matriu

en: Plot 2D
ca@valencia: Gràfica en 2D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
ca@valencia: Mínim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
ca@valencia: Màxim:

en: Plot 3D
ca@valencia: Gràfica en 3D

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
ca@valencia: 1a. variable

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
ca@valencia: 2a. variable

en: Run Script
ca@valencia: Executa un script

en: Solve equations
ca@valencia: Resol les equacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
ca@valencia: Equacions:

en: Select the Backend
ca@valencia: Seleccioneu el dorsal

en: <h1>%1</h1><div><b>Recommended version:</b> %2</div>
ca@valencia: <h1>%1</h1><div><b>Versió recomanada:</b> %2</div>

en: <hr><div>%1</div><br><div>See <a href="%2">%2</a> for more information.</div>
ca@valencia: <hr><div>%1</div><br><div>Vegeu <a href="%2">%2</a> per a més informació.</div>

en: <hr><div><b><font color='#e50000'>Some requirements are not fulfilled: </font></b>%1</div>
ca@valencia: <hr><div><b><font color='#e50000'>No es complixen completament diversos requisits: </font></b>%1</div>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
ca@valencia: Fes-lo el dorsal predeterminat

en: <b>Julia</b> is a high-level, high-performance dynamic programming language for technical computing, with syntax that is familiar to users of other technical computing environments. It provides a sophisticated compiler, distributed parallel execution, numerical accuracy, and an extensive mathematical function library.
ca@valencia: <b>Julia</b> és un llenguatge de programació d'alt nivell i rendiment per a la computació tècnica, amb una sintaxi que és familiar per als usuaris d'altres entorns de computació tècnica. Proporciona un compilador sofisticat, execució en paral·lel distribuïda, precisió numèrica i una extensa biblioteca de funcions matemàtiques.

en: The path to Julia specified in the application settings must point directly to the executable. Symlinks are not allowed. Please provide the correct path in the application settings and try again.
ca@valencia: El camí a Julia especificat en la configuració de l'aplicació cal que apunte directament cap a l'executable. No es permeten els enllaços simbòlics. Proporcioneu el camí correcte cap a la configuració de l'aplicació i torneu-ho a intentar.

en: Сantor couldn’t determine the version of Julia for %1. Please specify the correct path to Julia executable (no symlinks allowed) and try again.
ca@valencia: El Сantor no ha pogut determinar la versió de Julia per a %1. Especifiqueu el camí correcte cap a l'executable de Julia (no es permeten enllaços simbòlics) i torneu-ho a provar.

en: You are trying to use Cantor with Julia v%1.%2.%3. This version of Cantor was compiled with the support of Julia v%4.%5.%6. Please point to this version of Julia or recompile Cantor using the version %1.%2.%3.
ca@valencia: Esteu intentant utilitzar Cantor amb Julia v%1.%2.%3. Esta versió de Cantor es va compilar amb Julia v%4.%5.%6. Apunteu a esta versió de Julia o recompileu Cantor utilitzant la versió %1.%2.%3.

note: i18n: ectx: label, entry (replPath), group (JuliaBackend)
en: Path to the Julia native REPL
ca@valencia: Camí a Julia natiu REPL

note: i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (MaximaBackend)
en: Enable Variable Management
ca@valencia: Habilita la gestió de les variables

note: i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (ScilabBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), gro
en: Integrate Plots into the Worksheet
ca@valencia: Integra les gràfiques en el full de treball

note: i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (PythonBackend)
en: Graphical package for the Plot-Assistant
ca@valencia: Paquet gràfic per a l'assistent «Plot»

en: # Sorry, but Gadfly don't support 3d plots
ca@valencia: # El Gadfly no admet les gràfiques en 3D

en: Julia script file (*.jl)
ca@valencia: Fitxer de script de Julia (*.jl)

en: Julia session can't login due internal julia problem with missing internal file - "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió amb Julia per un problema intern de «julia», ja que falta el fitxer intern - «%1»

en: Julia session can't login due unknown internal problem
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió amb Julia per un problema intern desconegut

en: Julia process stopped working.
ca@valencia: El procés de Julia ha parat el seu funcionament.

en: Failed to start Julia process.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés de Julia.

en: Communication with Julia process failed for unknown reasons.
ca@valencia: Ha fallat la comunicació amb el procés de Julia per motius desconeguts.

en: For Julia only GR (https://gr-framework.org/), a framework for visualization applications, is supported at the moment. This package has to be installed first, if not done yet. For this, run Pkg.install("GR") in Cantor or in Julia REPL. Note, this operation can take some time and it's better to perform it in Julia REPL that is able to show the current progress of the package installation.
ca@valencia: Actualment està implementat el GR per a Julia (https://gr-framework.org/), un entorn de treball d'aplicacions de visualització. Primer cal instal·lar este paquet, si encara no s'ha fet. Per açò, executeu Pkg.install("GR") en Cantor o en un REPL de Julia. Cal tindre en compte que esta operació pot tardar una estona i és millor portar-la a terme al REPL de Julia que pot mostrar el progrés actual de la instal·lació del paquet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotIntegration)
en: Plot Integration:
ca@valencia: Integració de les gràfiques:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots)
en: If enabled, plots will be shown inside of the worksheet. Otherwise, plots will be shown in an external window.
ca@valencia: Si està activada, les gràfiques es mostraran dins del full de treball. Altrament apareixeran en una finestra externa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_indicateInfiniteSeries) i18n: ectx: prop
en: Enabled
ca@valencia: Habilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVariableManagement)
en: Variable Management:
ca@valencia: Gestioneu les variables:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement)
en: Monitor the creation and destruction of variables and show the existing variables in the variable panel.
ca@valencia: Controla la creació i destrucció de les variables i mostra les variables existents en el quadro de variables.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Internal Plot Format:
ca@valencia: Format intern de les gràfiques:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_inlinePlotFormat)
en: Inner format of plots, if plots embedding is enabled.
ca@valencia: Format intern de les gràfiques, si s'ha activat la incrustació de les gràfiques.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_plotExtenstionGraphicPackage) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label4)
en: Graphic package to be used in the Plot Assistant
ca@valencia: Paquet gràfic que s'ha d'utilitzar en l'assistent «Plot»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Package for Plot Assistant
ca@valencia: Paquet per a l'assistent «Plot»

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAutorun) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAutoran)
en: Autorun
ca@valencia: Executa automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lAutorun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commands to autorun
ca@valencia: Ordres que s'han d'executar automàticament

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabDocumentation)
en: Documentation
ca@valencia: Documentació

[ctx: The url to the documentation of KAlgebra, please check if there is a translated version and use the correct url]
en: https://docs.kde.org/?application=kalgebra
ca@valencia: https://docs.kde.org/?application=kalgebra&language=ca

note: i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (KAlgebraBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), gr
en: List of scripts to autorun at the beginning of session
ca@valencia: Llista de scripts que s'han d'executar automàticament al començament de la sessió

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This autorun commands, which will run on start new worksheet. They can be useful for loading needed modules, changing environment, etc.
ca@valencia: Açò executa ordres automàticament, que s'executaran en iniciar un full de treball nou. Poden ser útils per a carregar els mòduls necessaris, canviar l'entorn, etc.

en: <b>Lua</b> is a fast and lightweight scripting language, with a simple procedural syntax. There are several libraries in Lua aimed at math and science.
ca@valencia: <b>Lua</b> és un llenguatge ràpid i lleuger de creació de scripts, amb una sintaxi senzilla de procediment. Hi ha diverses biblioteques en Lua dirigides a les matemàtiques i la ciència.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (LuaBackend)
en: Path to luajit command
ca@valencia: Camí cap a l'ordre «luajit»

en: Lua script file (*.lua)
ca@valencia: Fitxer de script de Lua (*.lua)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path to luajit:
ca@valencia: Camí a «luajit»:

en: <h1>Maxima's Help System</h1><h2>Function <i>apropos</i></h2>Searches for Maxima names which have name appearing anywhere within them; <i>name</i> must be a string or symbol. Thus, <i>apropos(exp)</i> returns a list of all the flags and functions which have exp as part of their name, such as <i>expand</i>, <i>exp</i>, and <i>exponentialize</i>. So, if you can only remember part of the name of a Maxima command or variable, you can use this command to find the rest of the name. Similarly, you can type <i>apropos(tr_)</i> to find a list of many of the switches relating to the translator, most of which begin with <i>tr_</i>.<br><br><i>apropos("")</i> returns a list with all Maxima names.<br><br><i>apropos</i> returns the empty list [], if no name is found.<br><br><h2>Function <i>describe</i></h2><i>describe(string)</i> is equivalent to describe(string, exact).<br><br><i>describe(string, exact)</i> finds an item with title equal (case-insensitive) to string, if there is any such item.<br><br><i>describe(string, inexact)</i> finds all documented items which contain string in their titles. If there is more than one such item, Maxima asks the user to select an item or items to display.<br><br><i>? foo</i> (with a space between <i>?</i> and <i>foo</i>) is equivalent to <i>describe("foo", exact)</i>, and <i>?? foo</i> is equivalent to <i>describe("foo", inexact)</i>.<br><br><i>describe(, inexact)</i> yields a list of all topics documented in the on-line manual.<br><br><i>describe</i> quotes its argument. <i>describe</i> returns <i>true</i> if some documentation is found, otherwise <i>false</i>.<br><h2>Function <i>example</i></h2><i>example(topic)</i> displays some examples of <i>topic</i>, which is a symbol or a string. To get examples for operators like <i>if</i>, <i>do</i>, or <i>lambda</i> the argument must be a string, e.g. <i>example("do")</i>. <i>example</i> is not case sensitive. Most topics are function names.<br><br><i>example()</i> returns the list of all recognized topics.<br><br>The name of the file containing the examples is given by the global option variable <i>manual_demo</i>, which defaults to <i>"manual.demo"</i>.<br><br><i>example</i> quotes its argument. <i>example</i> returns <i>done</i> unless no examples are found or there is no argument, in which case <i>example</i> returns the list of all recognized topics.
ca@valencia: <h1>Sistema d'ajuda de Maxima</h1><h2>Funció <i>acostes</i></h2>Busca noms de Maxima que apareixen a qualsevol lloc dins d'ells; <i>name</i> ha de ser una cadena o símbol. Així, <i>acostes(exp)</i> retorna una llista de tots els indicadors i funcions que tenen «exp» com a part del seu nom, com ara <i>expand</i>, <i>exp</i>, i <i>exponentialize</i>. Així, si només es pot recordar part del nom d'una ordre o variable de Maxima, es pot utilitzar esta ordre per a trobar la resta del nom. De la mateixa manera, podeu escriure <i>acostes(tr_)</i> per a trobar una llista de molts dels commutadors relacionats amb el traductor, la majoria dels quals comencen per <i>tr_</i>.<br><br><i>acostes("")</i> retorna una llista amb tots els noms de Maxima.<br><br></i>acostes</i> retorna la llista buida [], si no es troba cap nom.<br><br><h2>Funció <i>describe</i></h2><i>describe(cadena)</i> és equivalent a «describe(cadena, exact)», troba un element amb el títol igual (sense distingir entre minúscules i majúscules) en la cadena, si hi ha algun d'estos elements.<br><br><i>describe(cadena, inexact)</i> busca tots els elements documentats que contenen la cadena en els seus títols. Si hi ha més d'un d'estos elements, Maxima demana a l'usuari que seleccione un element o elements que s'han de mostrar.<br><br><i>? foo</i> (amb un espai entre <i>?</i> i <i>foo</i>) és equivalent a <i>describe("foo", exact)</i>, i <i>?? foo</i> és equivalent a <i>describe("foo", inexact)</i>.<br><br><i>describe(, inexact)</i> dona una llista de tots els temes documentats en el manual en línia.<br><br><i>describe</i> cita el seu argument. <i>describe</i> retorna <i>cert</i> si es troba alguna documentació, altrament <i>fals</i>.<br><h2>Funció <i>example</i></h2><i>example(tema)</i> mostra alguns exemples de <i>tema</i>, que és un símbol o una cadena. Per a obtindre exemples d'operadors com <i>if</i>, <i>do</i>, o <i>lambda</i> l'argument ha de ser una cadena, per exemple <i>example("do")</i>. <i>example</i> no distingix entre majúscules i minúscules. La majoria dels temes són noms de funcions.<br><br><i>example()</i> retorna la llista de tots els temes reconeguts.<br><br>El nom del fitxer que conté els exemples ve donat per la variable d'opció global <i>manual_demo</i>, que de manera predeterminada és <i>"manual.demo"</i>.<br><br><i>example</i> cita el seu argument. <i>example</i> retorna <i>fet</i> llevat que no es troben exemples o que no hi haja cap argument, en este cas <i>example</i> retorna la llista de tots els temes reconeguts.

en: <b>Maxima</b> is a system for the manipulation of symbolic and numerical expressions, including differentiation, integration, Taylor series, Laplace transforms, ordinary differential equations, systems of linear equations, polynomials, and sets, lists, vectors, matrices, and tensors. Maxima yields high precision numeric results by using exact fractions, arbitrary precision integers, and variable precision floating point numbers. Maxima can plot functions and data in two and three dimensions.
ca@valencia: <b>Maxima</b> és un sistema per a la manipulació d'expressions simbòliques i numèriques, incloent-hi la derivació, integració, sèries de Taylor, transformades de Laplace, equacions diferencials ordinàries, sistemes d'equacions lineals, polinomis, conjunts, llistes, vectors, matrius i tensors. Maxima aconseguix resultats numèrics d'alta precisió gràcies a la utilització de fraccions exactes, enters de precisió arbitrària i nombres de coma flotant de precisió variable. Maxima pot fer gràfiques de funcions i dades en dues i tres dimensions.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (MaximaBackend)
en: Path to the Maxima executable
ca@valencia: Camí cap a l'executable «maxima»

en: Error: Too many */
ca@valencia: S'ha produït un error: Massa */

en: Error: Too many /*
ca@valencia: S'ha produït un error: Massa /*

en: Error: expected " before ;
ca@valencia: S'ha produït un error: s'esperava " abans de ;

en: Waiting for the plot result
ca@valencia: S'està esperant el resultat de la gràfica

en: Maxima batch file (*.mac)
ca@valencia: Fitxer de procés per lots de Maxima (*.mac)

en: Failed to start Maxima
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar Maxima

en: Maxima crashed. restarting...
ca@valencia: Maxima ha fallat. S'està reiniciant...

en: Maxima crashed twice within a short time. Stopping to try starting
ca@valencia: Maxima ha fallat dues vegades en poc temps. Es deixarà de reintentar l'iniciada

en: <b>GNU Octave</b> is a high-level language, primarily intended for numerical computations. <br/>It provides a convenient command line interface for solving linear and nonlinear problems numerically, and for performing other numerical experiments using a language that is mostly compatible with Matlab.
ca@valencia: <b>Octave de la GNU</b> és un llenguatge d'alt nivell orientat principalment al càlcul numèric. <br/>Oferix una línia d'ordres útil per a resoldre problemes lineals i no lineals numèricament, i per a efectuar altres experiments numèrics emprant un llenguatge que és altament compatible amb Matlab.

en: Octave script file (*.m)
ca@valencia: Fitxer script d'Octave (*.m)

en: Syntax Error
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi

en: Plot integration test failed.
ca@valencia: Ha fallat la prova d'integració de les gràfiques.

en: The integration of plots will be disabled.
ca@valencia: Es desactivarà la integració de les gràfiques.

en: The plot integration doesn't work because Cantor found, that Octave can't create plots, because there are no graphical backends for it: this conclusion was made on the basis of empty output from available_graphics_toolkits() function. Looks like you should install some additional OS packages, like gnuplot, fltk or qt for possibility to create plots.
ca@valencia: La integració de les gràfiques no funciona perquè Cantor ha detectat que Octave no pot crear gràfiques, ja que no hi ha cap dorsal gràfic per a ell: s'ha arribat a esta conclusió per l'eixida buida de la funció «available_graphics_toolkits()». Pareix que cal instal·lar paquets addicionals del SO, com «gnuplot», «fltk» o «qt» per a la possibilitat de crear gràfiques.

en: <b>Python</b> is a remarkably powerful dynamic programming language that is used in a wide variety of application domains. There are several Python packages to scientific programming.
ca@valencia: <b>Python</b> és un llenguatge de programació dinàmic especialment potent que s'utilitza en una gran varietat de dominis d'aplicació. Hi ha diversos paquets de Python per a la programació científica.

en: # Sorry, but Bokeh doesn't support 3d plotting
ca@valencia: # El Bokeh no admet les gràfiques en 3D

en: Python script file (*.py)
ca@valencia: Fitxer de script en Python (*.py)

en: Cantor Python server stopped working.
ca@valencia: El servidor de Python de Cantor ha parat el seu funcionament.

en: Failed to start Cantor python server.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el servidor de Python de Cantor.

en: Communication with Cantor python server failed for unknown reasons.
ca@valencia: Ha fallat la comunicació amb el servidor de Python de Cantor per motius desconeguts.

en: For using integrated graphics with Matplotlib package, you need to install "matplotlib" python package first.
ca@valencia: Per a utilitzar els gràfics integrats amb el paquet Matplotlib, primer cal instal·lar el paquet de Python «matplotlib».

en: For using integrated graphic with Plot.ly, you need to install "plotly" python package and special Plot.ly-compatible "orca" executable. See "Static Image Export" article in Plot.ly documentation for details.
ca@valencia: Per a utilitzar els gràfics integrats amb el Plot.ly cal instal·lar el paquet de Python «plotly» i un executable especial de l'«orca» compatible amb el Plot.ly. Vegeu l'article «Static Image Export» en la documentació del Plot.ly per als detalls.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QalculatePlotAssistantBase)
en: Cantor - Plot Dialog
ca@valencia: Cantor - diàleg de les gràfiques

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
ca@valencia: Funcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
ca@valencia: Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
ca@valencia: Expressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
ca@valencia: Neteja la llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X variable
ca@valencia: Variable X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
ca@valencia: Estil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
ca@valencia: Línies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
ca@valencia: Punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points and Lines
ca@valencia: Punts i línies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
ca@valencia: Quadros

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Histogram
ca@valencia: Histograma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
ca@valencia: Passos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Candlesticks
ca@valencia: Espelmes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
ca@valencia: Punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
ca@valencia: Suavitzat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Monotonic
ca@valencia: Monòtona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox)
en: Natural Cubic Splines
ca@valencia: Splines cúbics naturals

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier
ca@valencia: Bézier

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier (monotonic)
ca@valencia: Bézier (monòtona)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Function Range
ca@valencia: Interval de la funció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: X range
ca@valencia: Interval X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepsButton)
en: Sa&mpling rate
ca@valencia: Freqüència del &mostratge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepButton)
en: Step si&ze
ca@valencia: Mida del pa&s

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Plot title
ca@valencia: Títol de la gràfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: X-axis label
ca@valencia: Etiqueta de l'eix X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Y-axis label
ca@valencia: Etiqueta de l'eix Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Legend position
ca@valencia: Posició de la llegenda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Hide legend
ca@valencia: Oculta la llegenda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
ca@valencia: Superior esquerra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
ca@valencia: Superior dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
ca@valencia: Inferior esquerra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
ca@valencia: Inferior dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
ca@valencia: Davall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
ca@valencia: Exterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Display Grid
ca@valencia: Mostra la graella

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderCheckBox)
en: Display full border
ca@valencia: Mostra la vora completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorCheckBox)
en: Use Colors
ca@valencia: Utilitza colors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineCheckBox)
en: Display inline
ca@valencia: Mostra inclosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, xLogCheckBox)
en: Logarithmic x scale
ca@valencia: Escala X logarítmica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, yLogCheckBox)
en: Logarithmic y scale
ca@valencia: Escala Y logarítmica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
ca@valencia: Opcions de fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveCheckBox)
en: Save plot to file
ca@valencia: Guarda la gràfica a un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
ca@valencia: Tipus de fitxer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, saveFileBox)
en: Detect from filename
ca@valencia: Detecta'l pel nom de fitxer

en: <b>Qalculate!</b> is not your regular software replication of the cheapest available calculator. Qalculate! aims to make full use of the superior interface, power and flexibility of modern computers. The center of attention in Qalculate! is the expression entry. Instead of entering each number in a mathematical expression separately, you can directly write the whole expression and later modify it. The interpretation of expressions is flexible and fault tolerant, and if you nevertheless do something wrong, Qalculate! will tell you so. Not fully solvable expressions are however not errors. Qalculate! will simplify as far as it can and answer with an expression. In addition to numbers and arithmetic operators, an expression may contain any combination of variables, units, and functions.
ca@valencia: <b>Qalculate!</b> no és un programa que imita el funcionament de la calculadora més barata. Qalculate! pretén traure profit de la potència, flexibilitat i superior interfície dels ordinadors moderns. El centre d'atenció de Qalculate! és la introducció d'expressions. En lloc d'introduir cada nombre d'una expressió matemàtica per separat, podeu escriure directament l'expressió completa i modificar-la més avant. La interpretació de les expressions és flexible i tolerant a fallades, i si mai vos equivoqueu Qalculate! vos ho farà saber. Tanmateix, les expressions no resolubles totalment es consideren errors. Qalculate! les simplificarà tant com puga i respondrà amb una expressió. A més de nombres i operadors aritmètics, una expressió pot contindre qualsevol combinació de variables, unitats i funcions.

note: i18n: ectx: label, entry (postConversion), group (QalculateBackend)
en: If and how units will be automatically converted. If true, convert to the best suited SI units (the least amount of units).
ca@valencia: Si cal convertir les unitats automàticament, i com. Si és cert, convertix-les a les unitats del SI més adients (el mínim nombre d'unitats).

note: i18n: ectx: label, entry (angleUnit), group (QalculateBackend)
en: Default angle unit for trigonometric functions.
ca@valencia: Unitats angulars predeterminades en les funcions trigonomètriques.

note: i18n: ectx: label, entry (base), group (QalculateBackend)
en: Base of parsed and evaluated numbers.
ca@valencia: La base dels nombres interpretats i avaluats.

note: i18n: ectx: label, entry (structuring), group (QalculateBackend)
en: If the evaluation result will be simplified or factorized.
ca@valencia: Especifica si el resultat de l'avaluació se simplificarà o factoritzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (fractionFormat), group (QalculateBackend)
en: If rational numbers will be displayed with decimals, as a fraction, or something in between.
ca@valencia: Especifica si els nombres racionals es mostraran amb decimals, com a fracció, o alguna cosa intermedi.

note: i18n: ectx: label, entry (indicateInfiniteSeries), group (QalculateBackend)
en: Show that the digit series of a number continues forever with three dots, instead of rounding (ex. 2/3 displays as 0.666666... instead of 0.666667).
ca@valencia: Mostra que la sèrie de dígits d'un número continua indefinidament emprant tres punts en lloc d'arredonir-lo (p. ex.: 2/3 es mostra com 0,666666... en lloc de 0,666667).

note: i18n: ectx: label, entry (useAllPrefixes), group (QalculateBackend)
en: Use all decimal SI prefixes. If false, prefixes which is not a multiple of thousand (centi, deci, deca, hecto) will not be used automatically.
ca@valencia: Utilitza tots els prefixos decimals del SI. Si és fals, NO s'empraran prefixos de forma automàtica si estos no són múltiples de mil (centi, deci, deca, hecto).

note: i18n: ectx: label, entry (negativeExponents), group (QalculateBackend)
en: If true, negative exponents will be used instead of division (ex. 5/x^2 becomes 5*x^-2).
ca@valencia: Si és cert, s'utilitzaran exponents negatius en lloc de quocients (p. ex.: 5/x^2 esdevindrà 5*x^-2).

note: i18n: ectx: label, entry (minExp), group (QalculateBackend)
en: Numerical display.
ca@valencia: Presentació numèrica.

note: i18n: ectx: label, entry (inlinePlot), group (QalculateBackend)
en: If true, plots will be displayed inside the worksheet. If not they appear in a separate window.
ca@valencia: Si és cert, les gràfiques es mostraran dins del full de treball. Altrament apareixeran en una finestra separada.

note: i18n: ectx: label, entry (coloredPlot), group (QalculateBackend)
en: Whether colors should be used in plots.
ca@valencia: Si s'han d'utilitzar o no colors a les gràfiques.

note: i18n: ectx: label, entry (plotGrid), group (QalculateBackend)
en: Whether a grid should be plotted.
ca@valencia: Si s'ha de dibuixar o no una graella.

note: i18n: ectx: label, entry (plotBorder), group (QalculateBackend)
en: Whether full borders should be drawn around the plot.
ca@valencia: Si s'han de dibuixar o no totes les vores al voltant de la gràfica.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLineWidth), group (QalculateBackend)
en: Width of lines, in pixels.
ca@valencia: Amplària de les línies, en píxels.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSteps), group (QalculateBackend)
en: Number of interpolation steps to be used in plotting.
ca@valencia: Nombre de passos d'interpolació que s'utilitzaran en fer les gràfiques.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSmoothing), group (QalculateBackend)
en: Smoothing mode in plots.
ca@valencia: Mode de suavitzat de les gràfiques.

note: i18n: ectx: label, entry (plotStyle), group (QalculateBackend)
en: Style of plots.
ca@valencia: Estil de les gràfiques.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLegend), group (QalculateBackend)
en: Legend position in plots.
ca@valencia: Posició de la llegenda a les gràfiques.

en: Qalculate reports it cannot print. Is gnuplot installed?
ca@valencia: Qalculate informa que no pot imprimir. Teniu instal·lat gnuplot?

en: missing %1
ca@valencia: falta %1

en: %1 must be a number.
ca@valencia: %1 ha de ser un nombre.

en: %1 must be a integer.
ca@valencia: %1 ha de ser un enter.

en: %1 must be a boolean.
ca@valencia: %1 ha de ser un booleà.

en: invalid option for %1: %2
ca@valencia: Opció no vàlida per a %1: %2

en: found multiple expressions in one plot command (%1 and %2).
ca@valencia: s'han trobat múltiples expressions en una ordre plot (%1 i %2).

en: WARNING
ca@valencia: AVÍS

en: No function, variable or unit with specified name exist.
ca@valencia: No existix cap funció, variable o unitat amb este nom.

en: Function: %1
ca@valencia: Funció: %1

en: Plotting interface
ca@valencia: Interfície de creació de gràfiques

en: Plots one or more functions either inline or in a separate window.
ca@valencia: Dibuixa la gràfica d'una o més funcions, incloses o bé en una finestra separada.

en: expression
ca@valencia: expressió

en: option
ca@valencia: opció

en: value
ca@valencia: valor

en: integer
ca@valencia: enter

en: boolean
ca@valencia: booleà

en: number
ca@valencia: nombre

en: default: %1
ca@valencia: predeterminat: %1

en: The function's name
ca@valencia: El nom de la funció

en: Title label
ca@valencia: Etiqueta del títol

en: x-axis label
ca@valencia: Etiqueta de l'eix X

en: y-axis label
ca@valencia: Etiqueta de l'eix Y

en: Image to save plot to. If empty shows plot in a window on the screen. If inline=true the image is shown regardless of this option.
ca@valencia: Imatge on guardar la gràfica. Si ho deixeu buit, mostrarà la gràfica en una finestra de la pantalla. Si «inline=true» es mostrarà la imatge sense tindre en compte esta opció.

en: The image type to save as. One of auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.
ca@valencia: El tipus d'imatge que es guardarà. Pot ser «auto», «png», «ps», «eps», «latex», «svg» o «fig».

en: Set to true for colored plot, false for monochrome.
ca@valencia: Establit a «vertader» per a les gràfiques en color, i a «fals» per a les monocromàtiques.

en: Minimum x-axis value.
ca@valencia: Valor mínim de l'eix X.

en: Maximum x-axis value.
ca@valencia: Valor màxim de l'eix X.

en: If a logarithmic scale shall be used for the x-axis.
ca@valencia: Si cal emprar o no una escala logarítmica per a l'eix X.

en: If a logarithmic scale shall be used for the y-axis.
ca@valencia: Si cal emprar o no una escala logarítmica per a l'eix Y.

en: Logarithmic base for the x-axis.
ca@valencia: Base logarítmica per a l'eix X.

en: Logarithmic base for the y-axis.
ca@valencia: Base logarítmica per a l'eix Y.

en: If a grid shall be shown in the plot.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar o no la graella de coordenades.

en: If the plot shall be surrounded by borders on all sides (not just axis).
ca@valencia: Si la gràfica ha d'estar totalment envoltada per vores (no només els eixos).

en: Width of lines.
ca@valencia: Amplària de les línies.

en: Where the plot legend shall be placed. One of none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside
ca@valencia: On s'ha d'ubicar la llegenda de la gràfica. Ha de ser Cap, Superior esquerra, superior dreta, Inferior esquerra, Inferior dreta, Davall o Exterior

en: Plot smoothing. One of none, unique, csplines, bezier, sbezier
ca@valencia: Suavitzat de la gràfica. Ha de ser «Cap», «Únic», «Csplines», «Bézier» o «Sbézier»

en: Plot style. One of lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots
ca@valencia: L'estil de la gràfica. Pot ser «línies», «rodones», «línies i punts», «quadros», «histograma», «escala», «espelmes» o «punts»

en: Use scale on second x-axis.
ca@valencia: Utilitza una escala en l'eix X secundari.

en: Use scale on second y-axis.
ca@valencia: Utilitza una escala en l'eix Y secundari.

en: If the plot is to be drawn inline, instead of in a new window.
ca@valencia: Si la gràfica s'ha de visualitzar inclosa, en lloc d'una finestra nova.

en: Distance between two interpolation points. See also steps.
ca@valencia: Distància entre dos punts d'interpolació. Vegeu també «escala».

en: Number of interpolation points. See also step.
ca@valencia: Nombre de punts d'interpolació. Vegeu també «escala».

en: The name of the x variable. This must be an unknown variable
ca@valencia: El nom de la variable X. Cal que siga una variable desconeguda

en: Save variables to a file
ca@valencia: Guarda les variables a un fitxer

en: Save all currently defined variables to a file. They can be reloaded with %1.
ca@valencia: Guarda totes les variables definides actualment en un fitxer. Podeu carregar-lo més avant amb %1.

en: file
ca@valencia: fitxer

en: file: the file to save to
ca@valencia: fitxer: el fitxer on s'ha de guardar

en: Load variables from a file
ca@valencia: Carrega les variables des d'un fitxer

en: Load variables from a file that has previously been created by %1.
ca@valencia: Carrega les variables des d'un fitxer que ha creat prèviament l'usuari %1.

en: file: the file to load
ca@valencia: fitxer: el fitxer que s'ha de carregar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number base:
ca@valencia: Base numèrica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fraction format:
ca@valencia: Format de les fraccions:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
ca@valencia: Exacte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Fractional
ca@valencia: Fraccionari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Combined
ca@valencia: Combinat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Numerical display:
ca@valencia: Presentació numèrica:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Pure
ca@valencia: Pur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
ca@valencia: Científic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
ca@valencia: Precisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Indicate infinite series:
ca@valencia: Indica les sèries infinites:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Use all SI prefixes:
ca@valencia: Utilitza tots els prefixos del SI:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Use negative exponents:
ca@valencia: Utilitza exponents negatius:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
ca@valencia: Avalua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to best SI units:
ca@valencia: Convertix a les millors unitats del SI:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
ca@valencia: Graus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
ca@valencia: Graus centesimals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Structuring Mode:
ca@valencia: Mode d'estructuració:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
ca@valencia: Simplifica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
ca@valencia: Factoritza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
ca@valencia: Unitat dels angles:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Plotting
ca@valencia: Gràfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Display plots inline:
ca@valencia: Mostra les gràfiques incloses:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Show full borders:
ca@valencia: Mostra les vores completes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Width of lines:
ca@valencia: Amplària de les línies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Sampling rate:
ca@valencia: Freqüència de mostratge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Smoothing Mode:
ca@valencia: Mode de suavitzat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Natural cubic Splines
ca@valencia: Splines cúbics naturals

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
ca@valencia: Passos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Legend Position:
ca@valencia: Posició de la llegenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Colored Plots:
ca@valencia: Gràfiques acolorides:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
ca@valencia: Mostra la graella:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Plot Style:
ca@valencia: Estil de la gràfica:

[ctx: @title:window]
en: Modify Entry
ca@valencia: Modifiqueu l'entrada

[ctx: @title:window]
en: Add New Entry
ca@valencia: Afig una entrada nova

en: Name cannot be empty.
ca@valencia: El nom no pot estar buit.

en: Add local documentation
ca@valencia: Afig una documentació local

[ctx: @action:button Allow user to get some API documentation with GHNS]
en: Get New Documentation
ca@valencia: Obtín la documentació nova

en: Download additional documentations
ca@valencia: Baixa documentacions addicionals

en: Qt Compressed Help file is not valid.
ca@valencia: El fitxer d'ajuda comprimida de les Qt no és vàlid.

en: Documentation already imported
ca@valencia: Ja s'ha importat la documentació

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify
ca@valencia: Modifica

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @info:tooltip]
en: Please uninstall this via GHNS.
ca@valencia: Desinstal·leu-ho via GHNS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Install Additional Documentation Files
ca@valencia: Instal·la fitxers de documentació addicional

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
ca@valencia: Camí

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lIcon)
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, qchIcon)
en: Select an icon
ca@valencia: Seleccioneu una icona

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, qchName)
en: Enter a name
ca@valencia: Introduïu un nom

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, qchName)
en: Select a name...
ca@valencia: Seleccioneu un nom...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPath)
en: Path:
ca@valencia: Camí:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer d'ajuda de les Qt...

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer d'ajuda de les Qt...

en: <h1>R' Help System: <i>help()</i> and <i>?</i>:</h1><br>The <i>help()</i> function and <i>?</i> help operator in R provide access to the documentation pages for R functions, data sets, and other objects, both for packages in the standard R distribution and for contributed packages.<br><br>To access documentation for the standard <i>lm</i> (linear model) function, for example, enter the command <b><i>help(lm)</i></b> or <i>help("lm")</i>, or <i>?lm</i> or <i>?"lm"</i> (i.e., the quotes are optional).<br><br>To access help for a function in a package that’s not currently loaded, specify in addition the name of the package: For example, to obtain documentation for the <i>rlm()</i> (robust linear model) function in the MASS package, <i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>Standard names in R consist of upper- and lower-case letters, numerals (0-9), underscores (_), and periods (.), and must begin with a letter or a period. To obtain help for an object with a non-standard name (such as the help operator <i>?</i>), the name must be quoted: for example, <i>help('?')</i> or <i>?"?"</i>.<br><br>You may also use the <i>help()</i> function to access information about a package in your library — for example, <i>help(package="MASS")</i> — which displays an index of available help pages for the package along with some other information.<br><br>Help pages for functions usually include a section with executable examples illustrating how the functions work. You can execute these examples in the current R session via the <i>example()</i> command: e.g., <i>example(lm)</i>.
ca@valencia: <h1>Sistema d'ajuda d'R: <i>help()</i> i <i>?</i>:</h1><br>La funció <i>help()</i> i l'operador d'ajuda <i>?</i> d'R proporciona accés a les pàgines de documentació de les funcions R, conjunts de dades, i altres objectes, tant per als paquets de la distribució R estàndard com per als paquets de col·laboracions.<br><br>Per a accedir a la documentació de la funció <i>lm</b> (model lineal), per exemple, teclegeu l'ordre <b><i>help(lm)</i></b> o <i>help("lm")</i>, o <i>?lm</i> o <i>?"lm"</i> (és a dir, les cometes són opcionals).<br><br>. Per a accedir a l'ajuda d'una funció en un paquet que no està carregada actualment, especifiqueu, a més, el nom del paquet: per exemple, per a obtindre la documentació de la funció <i>rlm()</i> (model lineal robust) del paquet MASS, </i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>Els noms estàndards d'R consistixen en lletres en majúscules i minúscules, nombres (0-9), guions baixos (_), i punts (.), i han de començar amb una lletra o un punt. Per a obtindre ajuda per a un objecte amb un nom no estàndard (com l'operador d'ajuda <i>?</i>), cal posar el nom entre cometes: per exemple, <i>help('?')</i>o <i>?"?"</i>.<br><br>També podeu utilitzar la funció <i>help()</i> per a accedir a informació sobre un paquet en la vostra biblioteca: per exemple, <i>help(package="MASS")</i>, que mostra un índex de pàgines d'ajuda disponibles per al paquet juntament amb una altra informació.<br><br>Les pàgines d'ajuda per a funcions normalment inclouen una secció amb exemples executables que il·lustren com funcionen les funcions. Podeu executar estos exemples en la sessió R actual a través de l'ordre <i>example()</i>: p. ex., <i>exemple(lm)</i>.

en: <b>R</b> is a language and environment for statistical computing and graphics, similar to the S language and environment. <br/>It provides a wide variety of statistical (linear and nonlinear modelling, classical statistical tests, time-series analysis, classification, clustering, ...) and graphical techniques, and is highly extensible. The S language is often the vehicle of choice for research in statistical methodology, and R provides an Open Source route to participation in that activity.
ca@valencia: <b>R</b> és un llenguatge i un entorn per a computació i gràfiques estadístiques, similar al llenguatge i entorn «S». <br/>Oferix una àmplia varietat de tècniques estadístiques (modelatge lineal i no lineal, tests estadístics clàssics, anàlisi de sèries temporals, classificació, clustering...) i gràfiques, i és altament extensible. El llenguatge S és sovint el vehicle escollit per a la recerca en metodologia estadística, i R oferix una via de codi obert per a participar en esta activitat.

en: Error opening file %1
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer %1

en: R script file (*.R)
ca@valencia: Fitxer de script d'R (*.R)

en: Error Parsing Command
ca@valencia: S'ha produït un error en analitzar l'ordre

note: i18n: ectx: label, entry (localDoc), group (RBackend)
en: Url to the local R documentation
ca@valencia: URL cap a la documentació local d'R

en: Double click to open file selection dialog
ca@valencia: Feu doble clic per a obrir el diàleg de selecció de fitxer

en: *.R *.r|R source files (*.R, *.r)
ca@valencia: *.R *.r|Fitxers font en R (*.R, *.r)

en: <b>Sage</b> is a free open-source mathematics software system licensed under the GPL. <br/>It combines the power of many existing open-source packages into a common Python-based interface.
ca@valencia: <b>Sage</b> és un programari matemàtic lliure davall la llicència GPL. <br/>Combina la potència de la munió d'aplicacions de codi obert existents amb una interfície comuna basada en Python.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (SageBackend)
en: Path to the Sage executable
ca@valencia: Camí cap a l'executable «sage»

note: i18n: ectx: label, entry (allowLatex), group (SageBackend)
en: Enable LaTeX typesetting for Sage backend
ca@valencia: Habilita la composició tipogràfica de LaTeX per al dorsal Sage

en: Result of %1
ca@valencia: Resultat de %1

en: %1
    The last output was: 
     %2
ca@valencia: %1
    L'última eixida ha sigut: 
     %2

en: Python script file (*.py);;Sage script file (*.sage)
ca@valencia: Fitxer de script en Python (*.py);;Fitxer de script de Sage (*.sage)

en: Sage version %1.%2 is unsupported. Please update your installation to the supported versions to make it work with Cantor.
ca@valencia: No s'admet la versió %1.%2 de Sage. Actualitzeu la instal·lació a les versions acceptades per a fer que funcione amb Cantor.

en: Failed to determine the version of Sage. Please check your installation and the output of 'sage -v'.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar la versió de Sage. Comproveu la instal·lació i l'eixida de «sage -v».

en: The Sage process crashed while evaluating this expression
ca@valencia: El procés Sage ha fallat mentre s'avaluava esta expressió

en: The Sage process crashed
ca@valencia: El procés Sage ha fallat

en: The Sage process exited while evaluating this expression
ca@valencia: El procés Sage ha fallat mentre s'avaluava esta expressió

en: The Sage process exited
ca@valencia: El procés Sage ha fallat

en: Failed to start Sage
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar Sage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: LaTeX typesetting:
ca@valencia: Composició tipogràfica de LaTeX:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex)
en: Sage LaTeX output not always correct, so latex typesetting can be disabled for better experience
ca@valencia: L'eixida en LaTeX de Sage no sempre és correcta i, per tant, la composició tipogràfica de LaTeX es pot desactivar per a millorar l'experiència

en: <b>Scilab</b> is a free software, cross-platform numerical computational package and a high-level, numerically oriented programming language.Scilab is distributed under CeCILL license (GPL compatible).
ca@valencia: <b>Scilab</b> és un programari lliure multiplataforma de càlcul numèric, i un llenguatge de programació d'alt nivell orientat a la manipulació de nombres. Scilab es distribuïx davall una llicència CeCILL (compatible amb la GPL).

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (ScilabBackend)
en: Path to the Scilab executable
ca@valencia: Camí cap a l'executable «scilab»

en: ;;Scilab script file (*.sce);;Scilab function file (*.sci)
ca@valencia: ::Fitxer de script de Scilab (*.sce);;Fitxer de funció de Scilab (*.sci)

en: The file %1 is already opened.
ca@valencia: El fitxer %1 ja es troba obert.

en: Open file
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Download Examples
ca@valencia: Descarrega exemples

en: &Open Example
ca@valencia: O&bri un exemple

en: Go to previous worksheet
ca@valencia: Ves al full de treball anterior

en: Go to next worksheet
ca@valencia: Ves al full de treball següent

en: All supported files (*.cws *ipynb);;Cantor Worksheet (*.cws);;Jupyter Notebook (*.ipynb)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.cws *ipynb);;Full de treball de Cantor (*.cws);;Bloc de notes de Jupyter (*.ipynb)

en: <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for the following program:</li>     %2   </ul> </div>  | <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for one of the following programs:</li>     %2   </ul> </div>
ca@valencia[0]: <h1>No s'ha trobat cap dorsal</h1>
    <div>Podeu intentar de:
      <ul>    <li>Canviar la configuració en el diàleg de configuració;</li>    <li>Instal·lar els paquets del programa següent:</li>     %2   </ul> </div>
ca@valencia[1]: <h1>No s'ha trobat cap dorsal</h1>
    <div>Podeu intentar de:
      <ul>    <li>Canviar la configuració en el diàleg de configuració;</li>    <li>Instal·lar els paquets d'algun dels programes següents:</li>     %2   </ul> </div>

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Backend %1 is not installed
ca@valencia: El dorsal %1 no està instal·lat

en: %1 backend installed, but inactive. Please check installation and Cantor settings
ca@valencia: S'ha instal·lat el dorsal %1, però és inactiu. Comproveu la instal·lació i la configuració de Cantor

en: Session %1
ca@valencia: Sessió %1

en: Failed to find the Cantor Part with error %1
ca@valencia: No s'ha pogut buscar la Part de Cantor amb l'error %1

en: Calculating...
ca@valencia: S'està calculant...

en: Ready
ca@valencia: Preparat

en: Changed
ca@valencia: Canviat

en: Multiple unsaved Worksheets are opened. Do you want to close them?
ca@valencia: Hi ha múltiples fulls de treball oberts sense guardar. Els voleu tancar?

en: Close Cantor
ca@valencia: Tanca Cantor

en: The current project has been modified. Do you want to save it?
ca@valencia: El projecte actual s'ha modificat. Voleu guardar-lo?

en: Save Project
ca@valencia: Guarda el projecte

en: Formatting
ca@valencia: S'està donant format

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
ca@valencia: El dorsal que s'utilitzarà de manera predeterminada

note: i18n: ectx: label, entry (TypesetDefault), group (Cantor)
en: Do Typesetting by default
ca@valencia: Fes com a predeterminada la composició tipogràfica

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightDefault), group (Cantor)
en: Do Syntax Highlighting by default
ca@valencia: Fes com a predeterminat el ressaltat de la sintaxi

note: i18n: ectx: label, entry (CompletionDefault), group (Cantor)
en: Enable Completions by default
ca@valencia: Habilita de manera predeterminada la compleció

note: i18n: ectx: label, entry (ExpressionNumberingDefault), group (Cantor)
en: Enable Numbering of Expressions by default
ca@valencia: Habilita de manera predeterminada la numeració de les expressions

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDefault), group (Cantor)
en: Animate changes in the Worksheet by default
ca@valencia: Anima de manera predeterminada els canvis en el full de treball

note: i18n: ectx: label, entry (EmbeddedMathDefault), group (Cantor)
en: Enable rendering math expressions inside $$..$$ in Text and Markdown entries by default (needs pdflatex installed)
ca@valencia: Habilita de manera predeterminada l'anàlisi d'expressions matemàtiques dins de $$..$$ en entrades de Text i Markdown (cal que «pdflatex» estiga instal·lat)

note: i18n: ectx: label, entry (AutoEval), group (Cantor)
en: Automatically reevaluate the entries below the current
ca@valencia: Torna a avaluar automàticament les entrades davall de l'actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart) i18n: ectx: label, entry (WarnAboutSessionRestart), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when restarting the backend
ca@valencia: Demana confirmació en reiniciar el dorsal

note: i18n: ectx: label, entry (StoreTextEntryFormatting), group (Cantor)
en: Save rich text formatting of TextEntry, when save Worksheet in Jupyter notebook format
ca@valencia: Guarda el format de text enriquit de les entrades de text, en guardar el full de treball en el format bloc de notes de Jupyter

note: i18n: ectx: label, entry (UseOldCantorEntriesIndent), group (Cantor)
en: Use old style Cantor entries placement style
ca@valencia: Utilitza l'estil antic de Cantor d'emplaçament de les entrades

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMathRenderError), group (Cantor)
en: Show embedded math render error
ca@valencia: Mostra els errors d'anàlisi d'expressions matemàtiques incrustades

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleLinesLimit), group (Cantor)
en: Limit of visible lines for text result
ca@valencia: Límit de línies visibles per al text dels resultats

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for chapter
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per al capítol

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for chapter
ca@valencia: Mida del tipus de lletra de jerarquia per al capítol

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for chapter
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per al capítol

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for chapter
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per al capítol

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subchapter
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per al subcapítol

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for subchapter
ca@valencia: Mida del tipus de lletra de jerarquia per al subcapítol

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subchapter
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per al subcapítol

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subchapter
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per al subcapítol

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for section
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per a la secció

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for section
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per a la secció

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for section
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per a la secció

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subsection
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per a la subsecció

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subsection
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per a la subsecció

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subsection
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per a la subsecció

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for paragraph
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per al paràgraf

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for paragraph
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per al paràgraf

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for paragraph
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per al paràgraf

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subparagraph
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia per al subparàgraf

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subparagraph
ca@valencia: Cursiva del tipus de lletra de jerarquia per al subparàgraf

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subparagraph
ca@valencia: Negreta del tipus de lletra de jerarquia per al subparàgraf

en: Save Plain Text
ca@valencia: Anomena i guarda text net

en: Export to LaTeX
ca@valencia: Exporta a LaTeX

en: Evaluate Worksheet
ca@valencia: Avalua el full de treball

en: Typeset using LaTeX
ca@valencia: Compon emprant LaTeX

en: Syntax Highlighting
ca@valencia: Ressaltat de la sintaxi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
ca@valencia: Compleció

en: Line Numbers
ca@valencia: Números de les línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Animations
ca@valencia: Animacions

en: Embedded Math
ca@valencia: Matemàtiques incrustades

en: Restart Backend
ca@valencia: Reinicialitza el dorsal

en: Evaluate Entry
ca@valencia: Avalua l'entrada

en: Insert Command Entry
ca@valencia: Inserix una entrada d'ordre

en: Insert Text Entry
ca@valencia: Inserix una entrada de text

en: Insert Markdown Entry
ca@valencia: Inserix una entrada de Markdown

en: Insert LaTeX Entry
ca@valencia: Inserix una entrada de LaTeX

en: Insert Page Break
ca@valencia: Inserix un salt de pàgina

en: Insert Image
ca@valencia: Inserix una imatge

en: Collapse All Results
ca@valencia: Reduïx tots els resultats

en: Expand All Results
ca@valencia: Expandix tots els resultats

en: Remove All Results
ca@valencia: Elimina tots els resultats

en: Remove current Entry
ca@valencia: Elimina l'entrada actual

note: i18n("Publish Worksheet"), collection); publishWorksheet->setIcon(QIcon::fromTheme(QLatin1String("get-hot-new-stuff"))); collection->addAction(QLatin1String("file_publish_worksheet"), publishWorksheet); connect(publishWorksheet, &QAction::triggered, this, SLOT(publishWorksheet()));
en: Show Script Editor
ca@valencia: Mostra l'editor de scripts

en: Show Completion
ca@valencia: Mostra la compleció

en: Cantor Worksheet (*.cws)
ca@valencia: Full de treball de Cantor (*.cws)

en: Jupyter Notebook (*.ipynb)
ca@valencia: Bloc de notes de Jupyter (*.ipynb)

en: Save as
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: All the available calculation results will be lost. Do you really want to restart %1?
ca@valencia: Es perdran totes els resultats disponibles dels càlculs. Segur que voleu reiniciar %1?

en: Restart %1?
ca@valencia: Voleu reiniciar %1?

en: Interrupt
ca@valencia: Interrupció

en: Session Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de sessió: %1

en: Initialization complete
ca@valencia: Inicialització completa

en: Initializing...
ca@valencia: S'està inicialitzant...

en: [read-only]
ca@valencia: [només de lectura]

en: Do you want to upload current Worksheet to public web server?
ca@valencia: Voleu pujar el full de treball actual a un servidor web públic?

en: Question - Cantor
ca@valencia: Pregunta - Cantor

en: The Worksheet is not saved. You should save it before uploading.
ca@valencia: El full de treball no s'ha guardat. Hauríeu de guardar-lo abans de pujar-lo.

en: Warning - Cantor
ca@valencia: Avís - Cantor

en: This backend does not support scripts.
ca@valencia: Este dorsal no admet scripts.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (worksheet)
en: &Worksheet
ca@valencia: &Full de treball

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
ca@valencia: &Nou

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
ca@valencia: Quadros

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: Background Color
ca@valencia: Color del fons

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Text Color
ca@valencia: Color del text

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
ca@valencia: Negreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

en: Increase Size
ca@valencia: Augmenta la mida

en: Decrease Size
ca@valencia: Disminuïx la mida

en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: Reset to Default
ca@valencia: Restablix als valors predeterminats

en: Show Results
ca@valencia: Mostra els resultats

en: Hide Results
ca@valencia: Oculta els resultats

en: Show Help
ca@valencia: Mostra l'ajuda

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Interrupted
ca@valencia: S'ha interromput

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StandardSearchBar) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtendedSearchBar)
en: SearchBar
ca@valencia: Barra de busques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
ca@valencia: &Següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
ca@valencia: Substituïx:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
ca@valencia: Su&bstituïx

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
ca@valencia: Substituïx-ho &tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
ca@valencia: Busca a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
ca@valencia: Fes coincidir les &majúscules

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Hierarchy Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra de jerarquia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ChapterTab)
en: Chapter Font
ca@valencia: Tipus de lletra de capítol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Family:
ca@valencia: Família del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Size:
ca@valencia: Mida del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubchapterTab)
en: Subchapter Font
ca@valencia: Tipus de lletra de subcapítol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SectionTab)
en: Section Font
ca@valencia: Tipus de lletra de secció

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubsectionTab)
en: Subsection Font
ca@valencia: Tipus de lletra de subsecció

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ParagraphTab)
en: Paragraph Font
ca@valencia: Tipus de lletra de paràgraf

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubparagraphTab)
en: Subparagraph Font
ca@valencia: Tipus de lletra de subparàgraf

en: Chapter
ca@valencia: Capítol

en: Subchapter
ca@valencia: Subcapítol

en: Section
ca@valencia: Secció

en: Subsection
ca@valencia: Subsecció

en: Paragraph
ca@valencia: Paràgraf

en: Subparagraph
ca@valencia: Subparàgraf

en: Set Hierarchy Level
ca@valencia: Establix el nivell de jerarquia

en: Solid Line Style
ca@valencia: Estil de línia sòlid

en: Dash Line Style
ca@valencia: Estil de línia de guions

en: Dot Line Style
ca@valencia: Estil de línia de punts

en: Dash Dot Line Style
ca@valencia: Estil de línia de guió punt

en: Dash Dot Dot Line Style
ca@valencia: Estil de línia de guió punt punt

en: Line Thickness
ca@valencia: Gruix de la línia

en: Thin
ca@valencia: Prima

en: Medium
ca@valencia: Mitjana

en: Thick
ca@valencia: Gruixuda

en: Line Color
ca@valencia: Color de la línia

en: Line Style
ca@valencia: Estil de la línia

en: Configure Image
ca@valencia: Configura la imatge

en: Double click here to configure image settings
ca@valencia: Feu doble clic ací per a configurar les opcions de la imatge

en: Cannot load image %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la imatge %1

en: Save image result
ca@valencia: Guarda la imatge resultant

en: Images (%1)
ca@valencia: Imatges (%1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
ca@valencia: Paràmetres d'imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
ca@valencia: Obri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display Size
ca@valencia: Mida de la visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
ca@valencia: Amplària

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
ca@valencia: Alçària

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPreview)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
ca@valencia: Mida d'impressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDisplaySize)
en: Use Display Size
ca@valencia: Utilitza la mida de la visualització

[ctx: @title:window]
en: Image Settings
ca@valencia: Configureu la imatge

en: Open image file
ca@valencia: Obri un fitxer d'imatge

en: Show LaTeX code
ca@valencia: Mostra el codi en LaTeX

en: No path for the %1 executable specified. Please provide the correct path in the application settings and try again.
ca@valencia: No s'ha especificat cap camí cap a l'executable «%1». Proporcioneu el camí correcte cap a la configuració de l'aplicació i torneu-ho a intentar.

en: The specified file '%1' for the %2 executable doesn't exist. Please provide the correct path in the application settings and try again.
ca@valencia: El fitxer «%1» especificat com a executable de %2 no existix. Proporcioneu el camí correcte cap a la configuració de l'aplicació i torneu-ho a intentar.

en: The specified file '%1' doesn't point to an executable. Please provide the correct path in the application settings and try again.
ca@valencia: El fitxer «%1» especificat no apunta a cap executable. Proporcioneu el camí correcte cap a la configuració de l'aplicació i torneu-ho a intentar.

en: The program %1 didn't finish the execution after %2 milliseconds during the plot integration test.
ca@valencia: El programa %1 no ha finalitzat l'execució després de %2 mil·lisegons durant la prova d'integració de les gràfiques.

en: Failed to open the file %1 during the plot integration test.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %1 durant la prova d'integració de les gràfiques.

en: Failed to parse the result during the plot integration test.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el resultat durant la prova d'integració de les gràfiques.

note: i18n: ectx: label, entry (latexCommand), group (Cantor)
en: Path to the latex executable
ca@valencia: Camí cap a l'executable «latex»

note: i18n: ectx: label, entry (dvipsCommand), group (Cantor)
en: Path to the dvips executable
ca@valencia: Camí cap a l'executable «dvips»

[ctx: @title:column]
en: Value
ca@valencia: Valor

en: <too big variable>
ca@valencia: <variable massa gran>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
ca@valencia: Des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
ca@valencia: Fins a:

en: Main title
ca@valencia: Títol principal

en: Abscissa scale
ca@valencia: Escala d'abscisses

en: Ordinate scale
ca@valencia: Escala d'ordenades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Plot title:
ca@valencia: Títol de la gràfica:

en: This is unsupported Jupyter content of types ('%1')
ca@valencia: Este és un contingut no admés per Jupyter de tipus («%1»)

en: %1 process has died unexpectedly. All calculation results are lost.
ca@valencia: El procés %1 ha mort inesperadament. S'han perdut tots els càlculs.

en: %1 process has died unexpectedly with message "%2". All calculation results are lost.
ca@valencia: El procés %1 ha mort inesperadament amb el missatge «%2». S'han perdut tots els càlculs.

en: You choose support for %1 graphic package, but the support can't be activated due to the missing requirements, so integration for this package will be disabled. %2
ca@valencia: Heu triat el funcionament per al paquet gràfic %1, però el funcionament no es pot activar a causa de requisits que falten i, per tant, s'ha desactivat la integració per a este paquet. %2

en: KDE Frontend to mathematical applications
ca@valencia: Frontal de KDE per a aplicacions matemàtiques

en: Maintainer<br/>Qt5/KF5 port, Scilab and Python backends
ca@valencia: Mantenidor<br/>Adaptació a les Qt5/KF5, dorsals de Scilab i Python

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Original author<br/>Maintainer (2009 - 2015)
ca@valencia: Autor original<br/>Mantenidor (2009 - 2015)

en: KAlgebra backend
ca@valencia: Dorsal de KAlgebra

en: Octave backend
ca@valencia: Dorsal d'Octave

en: Interface
ca@valencia: Interfície

en: Cantor icon
ca@valencia: Icona de Cantor

en: Use  backend <backend>
ca@valencia: Utilitza el dorsal <dorsal>

en: Documents to open.
ca@valencia: Documents que s'obriran.

en: Couldn't open the file %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %1

en: Enter Edit Mode
ca@valencia: Entra en el mode d'edició

en: Clear Attachments
ca@valencia: Neteja els adjunts

en: Cantor Math Error
ca@valencia: Error matemàtic de Cantor

en: Failed to read the image "%1". Error "%2"
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la imatge «%1». Error «%2»

en: --- Page Break ---
ca@valencia: --- Salt de pàgina ---

[ctx: @button go to contents page]
en: Go to the contents
ca@valencia: Ves al contingut

[ctx: @info:placeholder]
en: Search through keywords...
ca@valencia: Busca mitjançant les paraules clau...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
ca@valencia: Busca al text de la pàgina de documentació actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset zoom level to 100%
ca@valencia: Restablix el nivell de zoom al 100%

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
ca@valencia: Salta a la coincidència següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
ca@valencia: Salta a la coincidència anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Match case sensitively
ca@valencia: Coincidència distingint entre majúscules i minúscules

en: The file has been downloaded successfully at Downloads.
ca@valencia: El fitxer s'ha baixat correctament a Baixades.

en: Download Successful
ca@valencia: La baixada s'ha fet correctament

en: Cantor files
ca@valencia: Fitxers de Cantor

en: Jupyter files
ca@valencia: Fitxers de Jupyter

en: All supported files
ca@valencia: Tots els fitxers admesos

en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
ca@valencia: Valor:

en: Add New Variable
ca@valencia: Afig una variable nova

en: Load Variables
ca@valencia: Carrega les variables

en: Save Variables
ca@valencia: Guarda les variables

en: Remove Variables
ca@valencia: Elimina les variables

en: Search/Filter
ca@valencia: Busca/Filtra

en: Case Sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

en: Match Complete Word
ca@valencia: Coincidix tota la paraula

en: Are you sure you want to remove all variables?
ca@valencia: Esteu segur/a que voleu eliminar totes les variables?

en: Load file
ca@valencia: Carrega un fitxer

en: Save result
ca@valencia: Guarda el resultat

en: Remove result
ca@valencia: Elimina el resultat

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
ca@valencia: No s'ha trobat cap component d'edició de text de KDE;
    comproveu la instal·lació de KDE.

en: Script Editor
ca@valencia: Editor de scripts

en: Script Editor - %1
ca@valencia: Editor de scripts - %1

en: Not found
ca@valencia: No s'ha trobat

en: Reached beginning
ca@valencia: S'ha arribat al principi

en: Reached end
ca@valencia: S'ha arribat al final

en: Replaced %1 instance | Replaced %1 instances
ca@valencia[0]: S'ha substituït %1 instància
ca@valencia[1]: S'han substituït %1 instàncies

en: Commands
ca@valencia: Ordres

en: Results
ca@valencia: Resultats

en: LaTeX Code
ca@valencia: Codi en LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Startup:
ca@valencia: En iniciar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_DefaultBackend)
en: Create a new worksheet for the selected backend system. If none is selected, the user is asked about which system to use on startup.
ca@valencia: Crea un full de treball nou per al sistema del dorsal seleccionat. Si no se'n selecciona cap, es demana a l'usuari sobre quin sistema utilitzar en iniciar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
ca@valencia: Dorsal predeterminat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Worksheet:
ca@valencia: Full de treball:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for the results of the calculations, if supported by the backend system
ca@valencia: Activa la composició tipogràfica de LaTeX per als resultats dels càlculs, si ho permet el sistema del dorsal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: LaTeX typesetting
ca@valencia: Composició tipogràfica de LaTeX

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Enable syntax highlighting
ca@valencia: Activa el ressaltat de la sintaxi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Syntax highlighting
ca@valencia: Ressaltat de la sintaxi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Enable syntax completion
ca@valencia: Activa la compleció de la sintaxi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Show line numbers
ca@valencia: Mostra els números de les línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Line numbers
ca@valencia: Números de les línies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Enable animation effects in the worksheet
ca@valencia: Activa les animacions del full de treball

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: If enabled, text entries are aligned at the worksheet border and not at the prompt border
ca@valencia: Si està activada, les entrades de text s'alinearan amb la vora del full de treball i no amb la vora de l'indicador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: Don't indent text entries
ca@valencia: No sagnes les entrades de text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StoreTextEntryFormatting)
en: Use rich text format for text entries when saving in Jupyter Notebook Format
ca@valencia: Utilitza el format de text enriquit en les entrades de text en guardar en el format bloc de notes de Jupyter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Evaluation:
ca@valencia: Avaluació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart)
en: If enabled, the user will be asked for confirmation prior to restarting the backend system
ca@valencia: Si s'activa, es demanarà confirmació a l'usuari abans de reiniciar el sistema del dorsal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: If enabled, all entries below the current one will be evaluated automatically
ca@valencia: Si s'activa, totes les entrades davall de l'actual s'avaluaran automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: Reevaluate entries automatically
ca@valencia: Torna a avaluar automàticament les entrades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VisibleLinesLimit_label)
en: Number of rows in the result (0 for unlimited):
ca@valencia: Nombre de files en el resultat (0 sense límit):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_VisibleLinesLimit)
en: Maximal number of visible rows in the result of a command entry. Use 0 to work without limitations.
ca@valencia: Nombre màxim de files visibles en el resultat d'una entrada d'ordre. Utilitzeu 0 per a treballar sense limitacions.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for mathematical expressions in Markdown entries
ca@valencia: Activa la composició tipogràfica de LaTeX per a les expressions matemàtiques en les entrades de Markdown

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Mathematical expressions via LaTeX
ca@valencia: Expressions matemàtiques via LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMathRenderError)
en: Notify about render failures for mathematical expressions
ca@valencia: Notifica quan fallen les representacions de les expressions matemàtiques

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
ca@valencia: Busca…

en: Raw Cell Targets
ca@valencia: Objectius de cel·les en brut

en: Add custom target
ca@valencia: Afig un objectiu personalitzat

en: Convert to Text Entry
ca@valencia: Convertix a una entrada de text

en: Convert to Raw Cell
ca@valencia: Convertix a cel·la en brut

en: Target MIME type:
ca@valencia: Tipus MIME de l'objectiu:

en: Copy result
ca@valencia: Copia el resultat

en: Show Rendered
ca@valencia: Mostra renderitzat

en: Show Code
ca@valencia: Mostra el codi

en: Show HTML Code
ca@valencia: Mostra el codi HTML

en: Show Plain Alternative
ca@valencia: Mostra una alternativa en clar

en: Show Html
ca@valencia: Mostra l'HTML

en: Show HTML
ca@valencia: Mostra l'HTML

en: Cannot render Eps file. You may need additional packages
ca@valencia: No s'ha pogut renderitzar el fitxer EPS. Potser necessiteu programes addicionals

en: Save text result
ca@valencia: Guarda el text resultant

en: Text Files (*.txt)
ca@valencia: Fitxers de text (*.txt)

en: Cannot write file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer %1.

en: Cannot write file.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer.

en: Error saving file %1
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer %1

en: In read-only mode Cantor couldn't guarantee, that the export will be valid for %1
ca@valencia: En mode de només lectura Cantor no pot garantir que l'exportació siga vàlida per a %1

en: Error loading latex.xsl stylesheet
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el full d'estil latex.xsl

en: Couldn't open the file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %1.

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Couldn't open the selected file for reading.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir per a lectura el fitxer seleccionat.

en: The selected file is not a valid Cantor or Jupyter project file.
ca@valencia: El fitxer seleccionat no és cap fitxer vàlid de projecte Cantor o Jupyter.

en: The selected file is not a valid Cantor project file.
ca@valencia: El fitxer seleccionat no és cap fitxer vàlid de projecte Cantor.

en: This worksheet was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
ca@valencia: Este full de treball es va crear utilitzant Python2 que ja no es troba acceptat. S'utilitzarà Python3.

en: Python2 not supported anymore
ca@valencia: Python2 ja no es troba acceptat

en: %1 backend was not found. Editing and executing entries is not possible.
ca@valencia: No s'ha trobat el dorsal %1. No és possible l'edició ni l'execució d'entrades.

en: There are some problems with the %1 backend,
    please check your configuration or install the needed packages.
    You will only be able to view this worksheet.
ca@valencia: Hi ha alguns problemes amb el dorsal %1.
    Comproveu la vostra configuració o bé instal·leu els paquets necessaris.
    Només podreu visualitzar este full de treball.

en: Jupyter notebooks with versions lower than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
ca@valencia: Cantor no admet blocs de notes de Jupyter amb una versió inferior a 4.5 (s'ha detectat %1.%2).

en: Jupyter notebooks with versions higher than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
ca@valencia: Cantor no admet blocs de notes de Jupyter amb una versió superior a 4.5 (s'ha detectat %1.%2).

en: This notebook was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
ca@valencia: Este bloc de notes es va crear utilitzant Python2 que ja no es troba acceptat. S'utilitzarà Python3.

en: an object with keys: %1
ca@valencia: un objecte amb claus: %1

en: non object JSON value
ca@valencia: no és un valor JSON d'objecte

en: found incorrect data (%1) that is not Jupyter cell
ca@valencia: s'han trobat dades incorrectes (%1) que no és una cel·la de Jupyter

en: The file is not valid Jupyter notebook
ca@valencia: El fitxer no és un bloc de notes vàlid de Jupyter

en: Invalid Jupyter notebook scheme: %1
ca@valencia: Esquema de bloc de notes de Jupyter no vàlid: %1

en: Convert To
ca@valencia: Convertix a

en: Command
ca@valencia: Ordre

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Page Break
ca@valencia: Salt de pàgina

en: Horizontal Line
ca@valencia: Línia horitzontal

en: Hierarchy Entry
ca@valencia: Entrada de jerarquia

en: Insert After
ca@valencia: Inserix després

en: Insert Before
ca@valencia: Inserix abans

en: Insert
ca@valencia: Inserix

en: Zoom In
ca@valencia: Acosta

en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

en: Original Size
ca@valencia: Mida original

en: Move Entries Up
ca@valencia: Mou amunt les entrades

en: Move Entries Down
ca@valencia: Mou avall les entrades

en: Evaluate Entries
ca@valencia: Avalua les entrades

en: Remove Entries
ca@valencia: Elimina entrades

en: Collapse Command Entry Results
ca@valencia: Reduïx els resultats de l'entrada d'ordres

en: Expand Command Entry Results
ca@valencia: Expandix els resultats de l'entrada d'ordres

en: Remove Command Entry Results
ca@valencia: Elimina els resultats de l'entrada d'ordres

en: Exclude Command Entry From Execution
ca@valencia: Exclou l'entrada d'ordres de l'execució

en: Add Command Entry To Execution
ca@valencia: Afig una entrada d'ordre a l'execució

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ca@valencia: &Color del text...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
ca@valencia: &Ressaltat de text...

[ctx: @action]
en: &Font
ca@valencia: &Tipus de lletra

[ctx: @action]
en: Font &Size
ca@valencia: &Mida del tipus de lletra

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ca@valencia: &Negreta

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ca@valencia: &Cursiva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ca@valencia: &Subratllat

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ca@valencia: &Barrat

[ctx: @action]
en: Align &Left
ca@valencia: Alinea a l'es&querra

[ctx: @label left justify]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: @action]
en: Align &Center
ca@valencia: Alinea al &centre

[ctx: @label center justify]
en: Center
ca@valencia: Centre

[ctx: @action]
en: Align &Right
ca@valencia: Alinea a la &dreta

[ctx: @label right justify]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: @action]
en: &Justify
ca@valencia: &Justifica

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ca@valencia: Justifica

en: This action will remove all results without the possibility of cancellation. Are you sure?
ca@valencia: Esta acció eliminarà tots els resultats sense la possibilitat de cancel·lar. Esteu segur?

en: Remove all results
ca@valencia: Elimina tots els resultats

en: White
ca@valencia: Blanc

en: Black
ca@valencia: Negre

en: Dark Red
ca@valencia: Roig fosc

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Light Red
ca@valencia: Roig clar

en: Dark Green
ca@valencia: Verd fosc

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Light Green
ca@valencia: Verd clar

en: Dark Blue
ca@valencia: Blau fosc

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Light Blue
ca@valencia: Blau clar

en: Dark Yellow
ca@valencia: Groc fosc

en: Yellow
ca@valencia: Groc

en: Light Yellow
ca@valencia: Groc clar

en: Dark Cyan
ca@valencia: Cian fosc

en: Cyan
ca@valencia: Cian

en: Light Cyan
ca@valencia: Cian clar

en: Dark Magenta
ca@valencia: Magenta fosc

en: Light Magenta
ca@valencia: Magenta clar

en: Dark Orange
ca@valencia: Taronja fosc

en: Orange
ca@valencia: Taronja

en: Light Orange
ca@valencia: Taronja clar

en: Dark Grey
ca@valencia: Gris fosc

en: Grey
ca@valencia: Gris

en: Light Grey
ca@valencia: Gris clar

en: Move Up
ca@valencia: Mou amunt

en: Move Down
ca@valencia: Mou avall

en: Do you really want to remove this entry?
ca@valencia: Esteu segur/a que voleu eliminar esta entrada?

en: Remove Entry
ca@valencia: Elimina l'entrada

en: Drag Entry
ca@valencia: Arrossega l'entrada
