cantor - en to eo translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
eo: Esprimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
eo: Kromaj elektebloj:

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
eo: &Kalkulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variable:
eo: Variablo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
eo: Fojoj:

en: Import Package
eo: Importi pakon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
eo: Pakon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
eo: Malsupra limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
eo: Supra limo:

en: Create Matrix
eo: Krei matricon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
eo: Kolumnoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
eo: Vicoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Matrix:
eo: Matrico:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
eo: Variablo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
eo: Minimumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
eo: Maksimumo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
eo: 1a variablo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
eo: 2a variablo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
eo: Ekvacioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variables:
eo: Variabloj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
eo: Ĝeneralo

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: Error
eo: Eraro

en: Session %1
eo: Seanco %1

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: Ready
eo: Preta

en: Syntax Highlighting
eo: Sintaksemfazo

en: Interrupt
eo: Interrompoj

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
eo: Malfermi

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
eo: Ne trovis KDE-tekstredaktilan komponanton;
    bonvolu kontroli vian KDE-instalon.
