mathematik - en to et translation catalogue (512 entries)

en: Pause
et: Paus

en: Start
et: Käivita

en: Stop
et: Peata

en: Advanced Plotting
et: Täiustatud joonistamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
et: Joonis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
et: Avaldis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
et: Lisavalikud:

note: i18n: ectx: Menu (Plot)
en: &Plot
et: &Joonis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, directiveContainer)
en: Option active
et: Aktiivne valik

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
et: &Arvutamine

en: Differentiate
et: Diferentsiaalarvutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variable:
et: Muutuja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
et: Järk:

note: i18n: ectx: Menu (import_package)
en: &Package
et: &Pakett

en: Import Package
et: Paketi import

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
et: Pakett:

en: Integrate
et: Integraalarvutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
et: Alumine piirväärtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
et: Ülemine piirväärtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isDefinite)
en: definite integral
et: määratud integraal

note: i18n: ectx: Menu (linear_algebra)
en: &Linear Algebra
et: &Lineaarne algebra

en: Create Matrix
et: Maatriksi loomine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
et: Veerud:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
et: Read:

en: Compute Eigenvalues
et: Omaväärtuste arvutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Matrix:
et: Maatriks:

en: Compute Eigenvectors
et: Omavektorite arvutamine

en: Invert Matrix
et: Pöördmaatriks

en: Plot 2D
et: 2D joonis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
et: Muutuja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
et: Nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
et: Miinimum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
et: Maksimum:

en: Plot 3D
et: 3D joonis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
et: Esimene muutuja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
et: Teine muutuja

en: Run Script
et: Käivita skript

en: Solve equations
et: Võrrandite lahendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
et: Võrrandid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variables:
et: Muutujad:

en: Select the Backend
et: Taustaprogrammi valimine

en: <h1>%1</h1><div><b>Recommended version:</b> %2</div>
et: <h1>%1</h1><div><b>Soovitatav versioon:</b> %2</div>

en: <hr><div>%1</div><br><div>See <a href="%2">%2</a> for more information.</div>
et: <hr><div>%1</div><br><div>Vaata täpsemat teavet aadressilt <a href="%2">%2</a>.</div>

en: <hr><div><b><font color='#e50000'>Some requirements are not fulfilled: </font></b>%1</div>
et: <hr><div><b><font color='#e50000'>Mõned nõuded ei ole täidetud: </font></b>%1</div>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
et: Määramine vaikimisi taustaprogrammiks

en: <b>Julia</b> is a high-level, high-performance dynamic programming language for technical computing, with syntax that is familiar to users of other technical computing environments. It provides a sophisticated compiler, distributed parallel execution, numerical accuracy, and an extensive mathematical function library.
et: <b>Julia</b> on kõrgtaseme suure jõudlusega dünaamiline programmeerimiskeel tehnilisteks arvutusteks, mille süntaks peaks olema tuttav ka muude tehniliste arvutuste keskkondade kasutajatele. See pakub keerukamategi võimalustega kompilaatorit, üheaegset paralleelset käitamist, arvulist täpsust ja ulatuslikku matemaatiliste funktsioonide teeki.

en: The path to Julia specified in the application settings must point directly to the executable. Symlinks are not allowed. Please provide the correct path in the application settings and try again.
et: Rakenduse seadistustes määratud Julia asukoht peab viitama otse täitmisfailile. Nimeviidad ei ole lubatud. Palun anna rakenduse seadistuste korrektne asukoht ja proovi uuesti.

en: Сantor couldn’t determine the version of Julia for %1. Please specify the correct path to Julia executable (no symlinks allowed) and try again.
et: Cantor ei suutnud %1 Julia versiooni tuvastada. Palun määra Julia täitmisfaili korrektne asukoht (nimeviidad ei ole lubatud) ja proovi uuesti.

en: You are trying to use Cantor with Julia v%1.%2.%3. This version of Cantor was compiled with the support of Julia v%4.%5.%6. Please point to this version of Julia or recompile Cantor using the version %1.%2.%3.
et: Üritad Cantorit kasutada Julia versiooniga v%1.%2.%3. Cantor ise on kompileeritud Julia versiooni v%4.%5.%6 toetusega. Palun osuta otse sellele Julia versioonile või kompileeri Cantor ümber versiooni %1.%2.%3 kasutades.

note: i18n: ectx: label, entry (replPath), group (JuliaBackend)
en: Path to the Julia native REPL
et: Julia enda REPL-i asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (MaximaBackend)
en: Enable Variable Management
et: Muutujate haldamise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (ScilabBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), gro
en: Integrate Plots into the Worksheet
et: Jooniste lõimimine töölehele

en: Julia script file (*.jl)
et: Julia skriptifail (*.jl)

en: Error - Cantor
et: Viga - Cantor

en: Julia process stopped working.
et: Julia protsess lakkas töötamast.

en: Failed to start Julia process.
et: Julia käivitamine nurjus

en: Communication with Julia process failed for unknown reasons.
et: Ühendus Julia protsessiga nurjus teadmata põhjusel.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
et: Üldine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_indicateInfiniteSeries) i18n: ectx: prop
en: Enabled
et: Lubatud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lAutorun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commands to autorun
et: Automaatselt käivitatavad käsud

note: i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (KAlgebraBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), gr
en: List of scripts to autorun at the beginning of session
et: Seansi algul automaatselt käivitatavate skriptide nimekiri

en: Error: %1
et: Viga: %1

en: <b>Lua</b> is a fast and lightweight scripting language, with a simple procedural syntax. There are several libraries in Lua aimed at math and science.
et: <b>Lua</b> on kiire ja kerge skriptikeel lihtsa protseduurilise süntaksiga. Luas on mitu matemaatikale ja teadusele orienteeritud teeki.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (LuaBackend)
en: Path to luajit command
et: luajit'i käsu asukoht

en: Lua script file (*.lua)
et: Lua skriptifail (*.lua)

en: <b>Maxima</b> is a system for the manipulation of symbolic and numerical expressions, including differentiation, integration, Taylor series, Laplace transforms, ordinary differential equations, systems of linear equations, polynomials, and sets, lists, vectors, matrices, and tensors. Maxima yields high precision numeric results by using exact fractions, arbitrary precision integers, and variable precision floating point numbers. Maxima can plot functions and data in two and three dimensions.
et: <b>Maxima</b> on sümbol- ja arvavaldiste igakülgse kasutamise süsteem, kaasa arvatud diferentsiaalarvutus, integraalarvutus. Taylori read, Laplace'i teisendused, tavalised diferentsiaalvõrrandid, lineaarvõrrandite süsteemid, polünoomid ning hulgad, loendid, vektorid, maatriksid ja tensorid. Maxima tagab äärmiselt täpsed arvulised tulemused, kasutades selleks täpseid murde ning muutuva täpsusega täis- ja murdarve. Maxima võib esitada funktsioone ja andmeid kahe- ja kolmemõõtmeliste joonistena.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (MaximaBackend)
en: Path to the Maxima executable
et: Maxima teostusfaili asukoht

en: Error: Too many */
et: Viga: liiga palju */

en: Error: Too many /*
et: Viga: liiga palju /*

en: Error: expected " before ;
et: Viga: oodati " enne ;

en: Waiting for the plot result
et: Joonise loomise tulemuse ootamine

en: Maxima batch file (*.mac)
et: Maxima batch-fail (*.mac)

en: Failed to start Maxima
et: Maxima käivitamine nurjus

en: Maxima crashed. restarting...
et: Maximat tabas krahh, käivitatakse uuesti...

en: Maxima crashed twice within a short time. Stopping to try starting
et: Maximat tabas lühikese aja jooksul kaks krahhi, käivitamise üritamisest loobutakse

en: <b>GNU Octave</b> is a high-level language, primarily intended for numerical computations. <br/>It provides a convenient command line interface for solving linear and nonlinear problems numerically, and for performing other numerical experiments using a language that is mostly compatible with Matlab.
et: <b>GNU Octave</b> on peamiselt arvutamiseks mõeldud kõrgkeel. <br/>See pakub mugava käsurealiidese lineaarsete ja mittelineaarsete ülesannete lahendamiseks ja muudeks arvutustoiminguteks, pruukides selleks keelt, mis on valdavalt ühilduv Matlabiga.

en: Octave script file (*.m)
et: Octave'i skriptifail (*.m)

en: Syntax Error
et: Süntaksiviga

en: Plot integration test failed.
et: Joonise lõimimise test nurjus.

en: The integration of plots will be disabled.
et: Jooniste lõimimine keelatakse.

en: <b>Python</b> is a remarkably powerful dynamic programming language that is used in a wide variety of application domains. There are several Python packages to scientific programming.
et: <b>Python</b> on märkimisväärselt võimas dünaamiline programmeerimiskeel, mida kasutatakse väga paljude rakenduste juures. Teadusprogrammerimiseks on saadaval mitu Pythoni paketti.

en: Python script file (*.py)
et: Pythoni skriptifail (*.py)

en: Cantor Python server stopped working.
et: Cantori Pythoni server lakkas töötamast.

en: Failed to start Cantor python server.
et: Cantori Pythoni serveri käivitamine nurjus

en: Communication with Cantor python server failed for unknown reasons.
et: Ühendus Cantori Pythoni serveriga nurjus teadmata põhjusel.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QalculatePlotAssistantBase)
en: Cantor - Plot Dialog
et: Cantor - Joonisedialoog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
et: Funktsioonid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
et: Pealkiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
et: Avaldis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
et: Lisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
et: Eemalda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
et: Puhasta nimekiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X variable
et: X-muutuja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
et: Stiil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
et: Jooned

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
et: Punktid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points and Lines
et: Punktid ja jooned

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
et: Kastid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Histogram
et: Histogramm

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
et: Sammud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Candlesticks
et: Küünlajalad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
et: Punktid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
et: Pehmendamine

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
et: Puudub

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Monotonic
et: Monotoonne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox)
en: Natural Cubic Splines
et: Naturaalsed kuupsplainid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier (monotonic)
et: Bezier (monotoonne)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Function Range
et: Funktsiooni vahemik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: X range
et: X-vahemik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepsButton)
en: Sa&mpling rate
et: D&iskreetimissagedus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepButton)
en: Step si&ze
et: Sa&mmu suurus

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Plot title
et: Joonise pealkiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: X-axis label
et: X-telje pealdis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Y-axis label
et: Y-telje pealdis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Legend position
et: Legendi asukoht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Hide legend
et: Legendi peitmine

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
et: Ülal vasakul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
et: Ülal paremal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
et: All vasakul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
et: All paremal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
et: All

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
et: Väljas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Display Grid
et: Alusvõrgu näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderCheckBox)
en: Display full border
et: Täispiirde näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorCheckBox)
en: Use Colors
et: Värvide kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineCheckBox)
en: Display inline
et: Sisene kuvamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, xLogCheckBox)
en: Logarithmic x scale
et: Logaritmiline X-skaala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, yLogCheckBox)
en: Logarithmic y scale
et: Logaritmiline Y-skaala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
et: Faili valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveCheckBox)
en: Save plot to file
et: Joonise salvestamine faili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
et: Failitüüp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, saveFileBox)
en: Detect from filename
et: Tuvastamine failinime põhjal

en: <b>Qalculate!</b> is not your regular software replication of the cheapest available calculator. Qalculate! aims to make full use of the superior interface, power and flexibility of modern computers. The center of attention in Qalculate! is the expression entry. Instead of entering each number in a mathematical expression separately, you can directly write the whole expression and later modify it. The interpretation of expressions is flexible and fault tolerant, and if you nevertheless do something wrong, Qalculate! will tell you so. Not fully solvable expressions are however not errors. Qalculate! will simplify as far as it can and answer with an expression. In addition to numbers and arithmetic operators, an expression may contain any combination of variables, units, and functions.
et: <b>Qalculate!</b> ei ole tavalist odavat taskukalkulaatorit matkiv tarkvara. Qalculate! püüab ära kasutada tänapäeva arvutite suurepärast liidest, võimsust ja paindlikkust. Qalculate! keskmes seisab avaldis. Matemaatilise avaldise kõigi arvude eraldi sisestamise asemel võib kirjutada kohe terve avaldise ja seda hiljem muuta. Avaldiste tõlgendamine käib paindlikult ja vigu sallivalt, nii et kui teed midagi valesti, siis annab Qalculate! sellest sulle ka teada. Ühese lahenduseta avaldisi ei peeta ometi veaks. Qalculate! lihtsustab nii palju kui suudab ning annab tulemuseks avaldise. Lisaks arvudele ja tehtemärkidele võib avaldis sisaldada suvalises kombinatsioonis muutujaid, ühikuid ja funktsioone.

note: i18n: ectx: label, entry (postConversion), group (QalculateBackend)
en: If and how units will be automatically converted. If true, convert to the best suited SI units (the least amount of units).
et: Kas ja kuidas ühikuid automaatselt teisendada. Märkimisel teisendatakse kõige paremini sobivatesse SI ühikutesse (ühikute väikseim kogus)

note: i18n: ectx: label, entry (angleUnit), group (QalculateBackend)
en: Default angle unit for trigonometric functions.
et: Trigonomeetriliste funktsioonide vaikimisi nurgaühik.

note: i18n: ectx: label, entry (base), group (QalculateBackend)
en: Base of parsed and evaluated numbers.
et: Parsitud ja hinnatud arvude alus.

note: i18n: ectx: label, entry (structuring), group (QalculateBackend)
en: If the evaluation result will be simplified or factorized.
et: Kas hindamise tulemust lihtsustada või faktoriseerida.

note: i18n: ectx: label, entry (fractionFormat), group (QalculateBackend)
en: If rational numbers will be displayed with decimals, as a fraction, or something in between.
et: Kas esitada ratsionaalarvud kümnendarvudena, murdudena või millegi vahepealsena.

note: i18n: ectx: label, entry (indicateInfiniteSeries), group (QalculateBackend)
en: Show that the digit series of a number continues forever with three dots, instead of rounding (ex. 2/3 displays as 0.666666... instead of 0.666667).
et: Arvu numbrite kordumise näitamine ümardamise asemel kolme punktiga (nt 2/3 kuvatakse 0,666666..., mitte 0,666667).

note: i18n: ectx: label, entry (useAllPrefixes), group (QalculateBackend)
en: Use all decimal SI prefixes. If false, prefixes which is not a multiple of thousand (centi, deci, deca, hecto) will not be used automatically.
et: Kõigi SI prefiksite kasutamine. Märkimata jätmisel ei kasutata automaatselt prefikseid, mis ei ole tuhande kordsed (senti-, detsi., deka-, hekto-).

note: i18n: ectx: label, entry (negativeExponents), group (QalculateBackend)
en: If true, negative exponents will be used instead of division (ex. 5/x^2 becomes 5*x^-2).
et: Märkimise korral kasutatakse jagamise asemel negatiivseid astmeid (nt 5/x^2 asemel 5*x^-2).

note: i18n: ectx: label, entry (minExp), group (QalculateBackend)
en: Numerical display.
et: Arvude kuvamine:

note: i18n: ectx: label, entry (inlinePlot), group (QalculateBackend)
en: If true, plots will be displayed inside the worksheet. If not they appear in a separate window.
et: Märkimise korral kuvatakse jooniseid töölehel. Märkimata jätmisel kuvatakse neid eraldi aknas.

note: i18n: ectx: label, entry (coloredPlot), group (QalculateBackend)
en: Whether colors should be used in plots.
et: Kas joonistel kasutada värve.

note: i18n: ectx: label, entry (plotGrid), group (QalculateBackend)
en: Whether a grid should be plotted.
et: Kas kujutada alusvõrku.

note: i18n: ectx: label, entry (plotBorder), group (QalculateBackend)
en: Whether full borders should be drawn around the plot.
et: Kas joonistada joonise ümber täispiirded.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLineWidth), group (QalculateBackend)
en: Width of lines, in pixels.
et: Joonte paksus pikslites.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSteps), group (QalculateBackend)
en: Number of interpolation steps to be used in plotting.
et: Joonise loomisel kasutatavate interpoleerimissammude arv.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSmoothing), group (QalculateBackend)
en: Smoothing mode in plots.
et: Jooniste pehmendamisrežiim.

note: i18n: ectx: label, entry (plotStyle), group (QalculateBackend)
en: Style of plots.
et: Jooniste stiil.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLegend), group (QalculateBackend)
en: Legend position in plots.
et: Legendi asukoht joonistel.

en: Qalculate reports it cannot print. Is gnuplot installed?
et: Qalculate annab teada, et trükkimine ei ole võimalik. Kas gnuplot on paigaldatud?

en: missing %1
et: puudub %1

en: %1 must be a number.
et: %1 peab olema arv.

en: %1 must be a integer.
et: %1 peab olema täisarv.

en: %1 must be a boolean.
et: %1 peab olema tõeväärtus.

en: invalid option for %1: %2
et: vigane võti %1 jaoks: %2

en: found multiple expressions in one plot command (%1 and %2).
et: leiti mitu avaldist ühes joonisekäsus (%1 ja %2).

en: ERROR
et: VIGA

en: WARNING
et: HOIATUS

en: No function, variable or unit with specified name exist.
et: Määratud nimega funktsiooni, muutujat ega ühikut pole.

en: Function: %1
et: Funktsioon: %1

en: Plotting interface
et: Joonistamisliides

en: Plots one or more functions either inline or in a separate window.
et: Ühe või enama funktsiooni joonistamine sisesena või eraldi aknas.

en: expression
et: avaldis

en: option
et: valik

en: value
et: väärtus

en: integer
et: täisarv

en: boolean
et: tõeväärtus

en: number
et: arv

en: default: %1
et: vaikimisi: %1

en: The function's name
et: Funktsiooni nimi

en: Title label
et: Pealkiri

en: x-axis label
et: X-telje pealdis

en: y-axis label
et: Y-telje pealdis

en: Image to save plot to. If empty shows plot in a window on the screen. If inline=true the image is shown regardless of this option.
et: Pilt, millesse joonis salvestada. Kui on andmata, joonistatakse joonis aknas. Kui inline=true, näidatakse pilti sellest valikust sõltumata.

en: The image type to save as. One of auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.
et: Salvestatava pildi tüüp. Võib olla automaatne, png, ps, eps, latex, svg, fig.

en: Set to true for colored plot, false for monochrome.
et: Tõene värvilise, väär ühevärvilise joonise puhul.

en: Minimum x-axis value.
et: X-telje minimaalne väärtus.

en: Maximum x-axis value.
et: X-telje maksimaalne väärtus.

en: If a logarithmic scale shall be used for the x-axis.
et: Kas kasutada X-teljel logaritmilist skaalat.

en: If a logarithmic scale shall be used for the y-axis.
et: Kas kasutada Y-teljel logaritmilist skaalat.

en: Logarithmic base for the x-axis.
et: X-telje logaritmiline alus.

en: Logarithmic base for the y-axis.
et: Y-telje logaritmiline alus.

en: If a grid shall be shown in the plot.
et: Kas näidata joonisel alusvõrku.

en: If the plot shall be surrounded by borders on all sides (not just axis).
et: Kas joonis ümbritseda piirdega kõigil külgedel (mitte ainult teljed).

en: Width of lines.
et: Joonte paksus.

en: Where the plot legend shall be placed. One of none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside
et: Kuhu paigutada joonise legend. Võib olla kas none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside

en: Plot smoothing. One of none, unique, csplines, bezier, sbezier
et: Joonise silumine. Võib olla none, unique, csplines, bezier, sbezier

en: Plot style. One of lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots
et: Joonise stiil. Võib olla lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots

en: Use scale on second x-axis.
et: Skaala kasutamine teisel X-teljel

en: Use scale on second y-axis.
et: Skaala kasutamine teisel Y-teljel

en: If the plot is to be drawn inline, instead of in a new window.
et: Kas luua joonis sisesena, mitte uues aknas.

en: Distance between two interpolation points. See also steps.
et: Vahemaa kahe interpoleerimispunkti vahel. Vaata ka samm.

en: Number of interpolation points. See also step.
et: Interpoleerimispunktide arv. Vaata ka samm.

en: The name of the x variable. This must be an unknown variable
et: X-muutuja nimi. See peab olema tundmatu muutuja

en: Save variables to a file
et: Muutujate salvestamine faili

en: Save all currently defined variables to a file. They can be reloaded with %1.
et: Kõigi praegu defineeritud muutujate salvestamine faili. Neid võib uuesti laadida %1.

en: file
et: fail

en: file: the file to save to
et: fail: fail, millesse salvestada

en: Load variables from a file
et: Muutujate laadimine failist

en: Load variables from a file that has previously been created by %1.
et: Muutujate laadimine failist, mille %1 on eelnevalt loonud.

en: file: the file to load
et: fail: laaditav fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number base:
et: Arvu alus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fraction format:
et: Murru vorming:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Decimal
et: Kümnendmurd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
et: Täpne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Fractional
et: Murdarv

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Combined
et: Kombineeritud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Numerical display:
et: Arvude kuvamine:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Pure
et: Puhas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
et: Teaduslik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
et: Täpsus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Indicate infinite series:
et: Lõputu jada tähistamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Use all SI prefixes:
et: Kõigi SI prefiksite kasutamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Use negative exponents:
et: Negatiivsete astmete kasutamine:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
et: Hindamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to best SI units:
et: Teisendamine parimatesse SI ühikutesse:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Radians
et: Radiaanid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
et: Kraadid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
et: Goonid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Structuring Mode:
et: Esitamisrežiim:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
et: Lihtsustatult

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
et: Teguriteks lahutatult

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
et: Nurgaühik:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Plotting
et: Joonistamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Display plots inline:
et: Jooniste kuvamine siseselt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Show full borders:
et: Täispiirete näitamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Width of lines:
et: Joonte paksus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Sampling rate:
et: Diskreetimissagedus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Smoothing Mode:
et: Pehmendamisrežiim:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Natural cubic Splines
et: Naturaalsed kuupsplainid

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
et: Sammud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Legend Position:
et: Legendi asukoht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Colored Plots:
et: Värvilised joonised:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
et: Alusvõrgu näitamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Plot Style:
et: Joonise stiil:

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
et: Nimi

en: <b>R</b> is a language and environment for statistical computing and graphics, similar to the S language and environment. <br/>It provides a wide variety of statistical (linear and nonlinear modelling, classical statistical tests, time-series analysis, classification, clustering, ...) and graphical techniques, and is highly extensible. The S language is often the vehicle of choice for research in statistical methodology, and R provides an Open Source route to participation in that activity.
et: <b>R</b> on statistiliste arvutuste ja graafika keel ja keskkond, sarnanedes S keelele ja keskkonnale. <br/>See pakub ohtralt statistika- (lineaarsed ja mittelineaarsed mudelid, klassikalised statistikatestid, aegridade analüüs, liigitamine, klasterdamine...) ja graafikameetodeid ning on äärmiselt hõlpsalt laiendatav. S keel on sageli statistikauuringute lemmiktööriist, R aga avatud lähtekoodiga tee neis osalemiseks.

en: Error opening file %1
et: Viga faili %1 avamisel

en: R script file (*.R)
et: R-i skriptifail (*.R)

en: Error Parsing Command
et: Viga käsu parsimisel

note: i18n: ectx: label, entry (localDoc), group (RBackend)
en: Url to the local R documentation
et: Kohaliku R'i dokumentatsiooni URL

en: Double click to open file selection dialog
et: Topeltklõps avab failivalimisdialoogi

en: *.R *.r|R source files (*.R, *.r)
et: *.R *.r|R-i lähtefailid (*.R, *.r)

en: <b>Sage</b> is a free open-source mathematics software system licensed under the GPL. <br/>It combines the power of many existing open-source packages into a common Python-based interface.
et: <b>Sage</b> on vaba ja avatud lähtekoodiga matemaatikatarkvara süsteem, mida levitatakse GPL litsentsi alusel. <br/>See ühendab paljude olemasolevate avatud lähtekoodiga pakettide võimsuse ühtse Pythonil põhineva liidese taha.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (SageBackend)
en: Path to the Sage executable
et: Sage teostusfaili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (allowLatex), group (SageBackend)
en: Enable LaTeX typesetting for Sage backend
et: LaTeXi ladumissüsteemi lubamine Sage taustaprogrammis

en: Result of %1
et: %1 tulemus

en: %1
    The last output was: 
     %2
et: %1
    Viimane väljund oli: 
     %2

en: Python script file (*.py);;Sage script file (*.sage)
et: Pythoni skriptifail (*.py);;Sage skriptifail (*.sage)

en: Sage version %1.%2 is unsupported. Please update your installation to the supported versions to make it work with Cantor.
et: Sage versioon %1.%2 ei ole toetatud. Cantoris töötamiseks palun uuenda oma paigaldus toetatud versioonile.

en: Failed to determine the version of Sage. Please check your installation and the output of 'sage -v'.
et: Sage versiooni tuvastamine nurjus. Palun kontrolli paigaldust ja käsu 'sage -v' väljundit.

en: The Sage process crashed while evaluating this expression
et: Sage protsessi tabas selle avaldise hindamisel krahh

en: The Sage process crashed
et: Sage protsessi tabas krahh

en: The Sage process exited while evaluating this expression
et: Sage protsess lõpetas selle avaldise hindamisel töö

en: The Sage process exited
et: Sage protsess lõpetas töö

en: Failed to start Sage
et: Sage käivitamine nurjus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex)
en: Sage LaTeX output not always correct, so latex typesetting can be disabled for better experience
et: Sage LaTeXi väljund ei ole alati korrektne, mistõttu parema kogemuse tagamiseks saab LaTeXi ladumissüsteemi välja lülitada

en: <b>Scilab</b> is a free software, cross-platform numerical computational package and a high-level, numerically oriented programming language.Scilab is distributed under CeCILL license (GPL compatible).
et: <b>Scilab</b> on vabatarkvaraline platvormist sõltumatu arvutamistarkvara ning kõrgtaseme arvutamisele orienteeritud programmeerimiskeel. Scilabi levitatakse vastavalt CeCILL litsentsile (GPL-iga ühilduv)

en: ;;Scilab script file (*.sce);;Scilab function file (*.sci)
et: ;;Scilabi skriptifail (*.sce);;Scilabi funktsioonifail (*.sci)

en: Open file
et: Faili avamine

en: &Open Example
et: &Ava näidis

en: Go to previous worksheet
et: Liigu eelmisele töölehele

en: Go to next worksheet
et: Liigu järgmisele töölehele

en: <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for the following program:</li>     %2   </ul> </div>  | <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for one of the following programs:</li>     %2   </ul> </div>
et[0]: <h1>Taustaprogrammi ei leitud</h1>
    <div>Võiksid proovida järgmisi asju:
      <ul>    <li>Seadistuste muutmine seadistustedialoogis;</li>    <li>Järgmise programmi pakettide paigaldamine:</li>     %2   </ul> </div>
et[1]: <h1>Taustaprogrammi ei leitud</h1>
    <div>Võiksid proovida järgmisi asju:
      <ul>    <li>Seadistuste muutmine seadistustedialoogis;</li>    <li>Ühe järgmistest programmidest pakettide paigaldamine:</li>     %2   </ul> </div>

en: Error
et: Viga

en: Backend %1 is not installed
et: Taustaprogramm %1 ei ole paigaldatud

en: %1 backend installed, but inactive. Please check installation and Cantor settings
et: %1 taustaprogramm on paigaldatud, aga ei ole aktiivne. Palun kontrolli paigaldust ja Cantori seadustusi

en: Session %1
et: Seanss %1

en: Failed to find the Cantor Part with error %1
et: Cantori komponendi leidmine nurjus veateatega %1

en: Calculating...
et: Arvutamine...

en: Ready
et: Valmis

en: Multiple unsaved Worksheets are opened. Do you want to close them?
et: Avatud on mitu salvestamata töölehte. Kas sulgeda need?

en: Close Cantor
et: Cantori sulgemine

en: The current project has been modified. Do you want to save it?
et: Aktiivset projekti on muudetud. Kas salvestada see?

en: Save Project
et: Projekti salvestamine

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
et: Vaikimisi kasutatav taustaprogramm

note: i18n: ectx: label, entry (TypesetDefault), group (Cantor)
en: Do Typesetting by default
et: Ladumissüsteem vaikimisi

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightDefault), group (Cantor)
en: Do Syntax Highlighting by default
et: Süntaksi esiletõstmine vaikimisi

note: i18n: ectx: label, entry (CompletionDefault), group (Cantor)
en: Enable Completions by default
et: Lõpetamise vaikimisi lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (ExpressionNumberingDefault), group (Cantor)
en: Enable Numbering of Expressions by default
et: Avaldiste nummerdamine vaikimisi

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDefault), group (Cantor)
en: Animate changes in the Worksheet by default
et: Vaikimisi muutuste animeerimine töölehel

note: i18n: ectx: label, entry (EmbeddedMathDefault), group (Cantor)
en: Enable rendering math expressions inside $$..$$ in Text and Markdown entries by default (needs pdflatex installed)
et: Matemaatikaavaldiste renderdamise vaikimisi lubamine $$..$$ vahel teksti- ja Markdowni kirjetes (selleks peab olema paigaldatud pdflatex)

note: i18n: ectx: label, entry (AutoEval), group (Cantor)
en: Automatically reevaluate the entries below the current
et: Aktiivsele järgnevate kirjete automaatne taashindamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart) i18n: ectx: label, entry (WarnAboutSessionRestart), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when restarting the backend
et: Kinnituse küsimine taustaprogrammi taaskäivitamisel

note: i18n: ectx: label, entry (StoreTextEntryFormatting), group (Cantor)
en: Save rich text formatting of TextEntry, when save Worksheet in Jupyter notebook format
et: Tekstikirje vormindatud teksti salvestamine töölehe salvestamisel Jupyteri märkmeraamatu vormingusse

note: i18n: ectx: label, entry (UseOldCantorEntriesIndent), group (Cantor)
en: Use old style Cantor entries placement style
et: Vanas stiilis Cantori kirjete paigutamise stiili kasutamine

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMathRenderError), group (Cantor)
en: Show embedded math render error
et: Põimitud matemaatikarenderdaja vigade näitamine

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleLinesLimit), group (Cantor)
en: Limit of visible lines for text result
et: Tekstitulemuse näidatavate ridade piirang

en: Save Plain Text
et: Salvesta lihttekstina

en: Export to LaTeX
et: Ekspordi LaTeXina

en: Evaluate Worksheet
et: Hinda töölehte

en: Typeset using LaTeX
et: LaTeXit kasutav ladumissüsteem

en: Syntax Highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
et: Lõpetamine

en: Line Numbers
et: Reanumbrid

en: Embedded Math
et: Põimitud matemaatika

en: Restart Backend
et: Käivita taustaprogramm uuesti

en: Evaluate Entry
et: Hinda kirjet

en: Insert Command Entry
et: Lisa käsukirje

en: Insert Text Entry
et: Lisa tekstikirje

en: Insert Markdown Entry
et: Lisa Markdowni kirje

en: Insert LaTeX Entry
et: Lisa LaTeXi kirje

en: Insert Page Break
et: Lisa leheküljevahetus

en: Insert Image
et: Lisa pilt

en: Remove current Entry
et: Eemalda aktiivne kirje

note: i18n("Publish Worksheet"), collection); publishWorksheet->setIcon(QIcon::fromTheme(QLatin1String("get-hot-new-stuff"))); collection->addAction(QLatin1String("file_publish_worksheet"), publishWorksheet); connect(publishWorksheet, &QAction::triggered, this, SLOT(publishWorksheet()));
en: Show Script Editor
et: Näita skriptiredaktorit

en: Show Completion
et: Lõpetamise näitamine

en: CantorPart
et: Cantori komponent

en: (C) 2009-2015 Alexander Rieder
et: (C) 2009-2015: Alexander Rieder

en: Cantor Worksheet (*.cws)
et: Cantori tööleht (*.cws)

en: Jupyter Notebook (*.ipynb)
et: Jupyteri märkmeraamat (*.ipynb)

en: Save as
et: Salvestamine

en: Save
et: Salvesta

en: All the available calculation results will be lost. Do you really want to restart %1?
et: Kõigi olemasolevate arvutuste tulemused lähevad kaotsi. Kas tõesti käivitada %1 uuesti?

en: Restart %1?
et: Kas käivitada %1 uuesti?

en: Interrupt
et: Katkesta

en: Session Error: %1
et: Seansi viga: %1

en: Initialization complete
et: Initsialiseerimine on lõpetatud

en: Initializing...
et: Initsialiseerimine ...

en: [read-only]
et: [kirjutuskaitstud]

en: Do you want to upload current Worksheet to public web server?
et: Kas soovid laadida aktiivse töölehe avalikku veebiserverisse?

en: Question - Cantor
et: Küsimus - Cantor

en: The Worksheet is not saved. You should save it before uploading.
et: Tööleht ei ole salvestatud. Enne üleslaadimist tuleb see salvestada.

en: Warning - Cantor
et: Hoiatus - Cantor

en: This backend does not support scripts.
et: See taustaprogramm ei toeta skripte

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: &Redigeerimine

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (worksheet)
en: &Worksheet
et: &Tööleht

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
et: &Uus

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
et: Paneelid

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

en: Background Color
et: Taustavärv

en: Default
et: Vaikimisi

en: Text Color
et: Teksti värv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
et: Rasvane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
et: Kaldkiri

en: Increase Size
et: Suurenda suurust

en: Decrease Size
et: Vähenda suurust

en: Select
et: Vali

en: Reset to Default
et: Lähtesta vaikeväärtusele

en: Show Results
et: Näita tulemusi

en: Hide Results
et: Peida tulemused

en: Show Help
et: Näita abi

en: Interrupted
et: Katkestatud

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StandardSearchBar) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtendedSearchBar)
en: SearchBar
et: Otsinguriba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
et: Otsing:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
et: &Järgmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
et: &Eelmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
et: Asendus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
et: &Asenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
et: Asenda &kõik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
et: Otsimise koht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
et: &Tõstutundlik

en: Configure Image
et: Seadista pilti

en: Cannot load image %1
et: Pildi %1 laadimine nurjus

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
et: Pildi seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
et: Ava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display Size
et: Kuva suurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
et: Laius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
et: Kõrgus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPreview)
en: Preview
et: Eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
et: Trükkimise suurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDisplaySize)
en: Use Display Size
et: Kuvasuuruse kasutamine

en: (auto)
et: (automaatne)

en: Open image file
et: Pildifaili avamine

en: Show LaTeX code
et: Näita LaTeXi koodi

en: No path for the %1 executable specified. Please provide the correct path in the application settings and try again.
et: %1 täitmisfaili asukohta pole määratud. Palun anna rakenduse seadistustes korrektne asukoht ja proovi uuesti.

en: The specified file '%1' for the %2 executable doesn't exist. Please provide the correct path in the application settings and try again.
et: %2 täitmisfailiks määratud faili '%1' ei ole olemas. Palun anna rakenduse seadistustes korrektne asukoht ja proovi uuesti.

en: The specified file '%1' doesn't point to an executable. Please provide the correct path in the application settings and try again.
et: Määratud fail '%1' ei osuta täitmisfailile. Palun anna rakenduse seadistustes korrektne asukoht ja proovi uuesti.

en: The program %1 didn't finish the execution after %2 milliseconds during the plot integration test.
et: Programm %1 ei lõpetanud joonise lõimimise testi käigus täitmist %2 millisekundi jooksul.

en: Failed to open the file %1 during the plot integration test.
et: Faili %1 avamine joonise lõimimise testi käigus nurjus.

en: Failed to parse the result during the plot integration test.
et: Tulemuse parsimine joonise lõimimise testi käigus nurjus.

note: i18n: ectx: label, entry (latexCommand), group (Cantor)
en: Path to the latex executable
et: LaTeXi teostusfaili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (dvipsCommand), group (Cantor)
en: Path to the dvips executable
et: Dvips-i teostusfaili asukoht

[ctx: @title:column]
en: Value
et: Väärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
et: Alates:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
et: Kuni:

en: Main title
et: Üldpealkiri

en: Abscissa scale
et: Abstsissi skaala

en: Ordinate scale
et: Ordinaadi skaala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Plot title:
et: Joonise pealkiri:

en: This is unsupported Jupyter content of types ('%1')
et: See on toetamata Jupyteri tüübisisu ('%1')

en: %1 process has died unexpectedly. All calculation results are lost.
et: %1 protsess suri ootamatult. Kõigi arvutuste tulemused läksid kaotsi.

en: %1 process has died unexpectedly with message "%2". All calculation results are lost.
et: %1 protsess suri ootamatult teatega "%2". Kõigi arvutuste tulemused läksid kaotsi.

en: KDE Frontend to mathematical applications
et: KDE matemaatikatarkvara kasutajaliides

en: (C) 2016 Filipe Saraiva<br/>(C) 2009-2015 Alexander Rieder
et: (C) 2016: Filipe Saraiva<br/>(C) 2009-2015: Alexander Rieder

en: Maintainer<br/>Qt5/KF5 port, Scilab and Python backends
et: Hooldaja<br/>Qt5/KF5 port, Scilabi ja Pythoni taustaprogrammid

[ctx: @info:credit]
en: Developer
et: Arendaja

en: Original author<br/>Maintainer (2009 - 2015)
et: Algne autor<br/>Hooldaja (2009 - 2015)

en: KAlgebra backend
et: KAlgebra taustaprogramm

en: Octave backend
et: Octave'i taustaprogramm

en: Interface
et: Liides

en: Cantor icon
et: Cantori ikoon

en: Use  backend <backend>
et: Taustaprogrammi <taustaprogramm> kasutamine

en: Documents to open.
et: Avatavad dokumendid.

en: Couldn't open the file %1
et: Faili %1 avamine nurjus

en: Clear Attachments
et: Puhasta manused

en: Cantor Math Error
et: Cantori matemaatikaviga

en: --- Page Break ---
et: --- Lehekülje vahetus ---

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
et: Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
et: Väärtus:

en: Load Variables
et: Laadi muutujad

en: Are you sure you want to remove all variables?
et: Kas tõesti eemaldada kõik muutujad?

en: Load file
et: Faili laadimine

en: Save result
et: Salvesta tulemus

en: Remove result
et: Eemalda tulemus

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
et: KDE tekstiredaktori komponenti ei leitud.
    Palun kontrolli oma KDE paigaldust.

en: Script Editor
et: Skriptiredaktor

en: Script Editor - %1
et: Skriptiredaktor - %1

en: Not found
et: Ei leitud

en: Reached beginning
et: Jõuti algusse

en: Reached end
et: Jõuti lõppu

en: Replaced %1 instance | Replaced %1 instances
et[0]: Asendati %1 esinemine
et[1]: Asendati %1 esinemist

en: Commands
et: Käsud

en: Results
et: Tulemused

en: Errors
et: Vead

en: Text
et: Tekst

en: LaTeX Code
et: LaTeXi kood

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
et: Vaikimisi taustaprogramm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_VisibleLinesLimit)
en: Maximal number of visible rows in the result of a command entry. Use 0 to work without limitations.
et: Käsukirje tulemuses näidatavate ridade maksimaalne arv. 0 tähendab, et piirangut pole.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
et: Otsing ...

en: Raw Cell Targets
et: Toorlahtri sihtmärgid

en: Add custom target
et: Lisa kohandatud sihtmärk

en: Convert to Text Entry
et: Teisenda tekstikirjeks

en: Convert to Raw Cell
et: Teisenda toorlahtriks

en: Target MIME type:
et: Sihtmärgi MIME-tüüp:

en: Show Rendered
et: Näita renderdust

en: Show Code
et: Näita koodi

en: Show HTML Code
et: Näita HTML-koodi

en: Show Plain Alternative
et: Näita klaarteksti alternatiivi

en: Show Html
et: Näita HTML-i

en: Show HTML
et: Näita HTML-i

en: Cannot render Eps file. You may need additional packages
et: Eps-faili renderdamine nurjus. Nähtavasti läheb vaja lisapakette

en: Cannot write file %1.
et: Faili %1 kirjutamine nurjus.

en: Cannot write file.
et: Faili kirjutamine nurjus.

en: Error saving file %1
et: Tõrge faili %1 salvestamisel

en: In read-only mode Cantor couldn't guarantee, that the export will be valid for %1
et: Kirjutuskaitstud režiimi ei saa Cantor garanteerida, et %1 eksport tuleb ikka korrektne

en: Error loading latex.xsl stylesheet
et: Tõrge lates.xsl laaditabeli laadimisel

en: Couldn't open the file %1.
et: Faili %1 avamine nurjus.

en: Open File
et: Faili avamine

en: Couldn't open the selected file for reading.
et: Tõrge valitud faili avamisel lugemiseks.

en: The selected file is not a valid Cantor or Jupyter project file.
et: Valitud fail ei ole korrektne Cantori ega Jupyteri projekti fail.

en: The selected file is not a valid Cantor project file.
et: Valitud fail ei ole korrektne Cantori projekti fail.

en: This worksheet was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
et: See tööleht on loodud Python2 abil, mis ei ole enam toetatud. Kasutatakse Python3.

en: Python2 not supported anymore
et: Python2 ei ole enam toetatud

en: %1 backend was not found. Editing and executing entries is not possible.
et: %1 taustaprogrammi ei leitud. Kirjete muutmine ja täitmine ei ole võimalik.

en: There are some problems with the %1 backend,
    please check your configuration or install the needed packages.
    You will only be able to view this worksheet.
et: Taustaprogrammiga %1 tekkis mõningaid probleeme,
    palun kontrolli seadistust või paigalda vajalikud paketid.
    Praegu saab seda töölehte ainult näha.

en: Jupyter notebooks with versions lower than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
et: Jupyteri märkmeraamatud versiooniga alla 4.5 (tuvastatud versioon %1.%2) ei ole toetatud.

en: Jupyter notebooks with versions higher than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
et: Jupyteri märkmeraamatud versiooniga üle 4.5 (tuvastatud versioon %1.%2) ei ole toetatud.

en: This notebook was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
et: See märkmeraamat on loodud Python2 abil, mis ei ole enam toetatud. Kasutatakse Python3.

en: an object with keys: %1
et: objekt võtmetega: %1

en: non object JSON value
et: pole objekti JSON-väärtus

en: found incorrect data (%1) that is not Jupyter cell
et: leiti ebakorrektsed andmed (%1), mis ei ole Jupyteri lahter

en: The file is not valid Jupyter notebook
et: See ei ole korrektne Jupyteri märkmeraamat

en: Invalid Jupyter notebook scheme: %1
et: Vigane Jupyteri märkmaraamatu skeem: %1

en: Image
et: Pilt

en: Page Break
et: Lehekülje vahetus

en: Insert Before
et: Lisa ette

en: Insert
et: Lisamine

en: Move Entries Up
et: Liiguta kirjed üles

en: Move Entries Down
et: Liiguta kirjed alla

en: Evaluate Entries
et: Hinda kirjeid

en: Remove Entries
et: Eemalda kirjed

[ctx: @action]
en: Text &Color...
et: Teksti &värv...

[ctx: @label text color]
en: Color
et: Värv

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
et: Teksti &esiletõstmine...

[ctx: @action]
en: Font &Size
et: Fondi &suurus

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
et: &Rasvane

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
et: Kaldk&iri

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
et: Alla&joonitud

[ctx: @action]
en: &Strike Out
et: Lä&bikriipsutatud

[ctx: @action]
en: Align &Left
et: Joonda &vasakule

[ctx: @label left justify]
en: Left
et: Vasakule

[ctx: @action]
en: Align &Center
et: Joonda &keskele

[ctx: @label center justify]
en: Center
et: Keskele

[ctx: @action]
en: Align &Right
et: Joonda &paremale

[ctx: @label right justify]
en: Right
et: Paremale

[ctx: @action]
en: &Justify
et: Rööp&joonda

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
et: Rööpselt

en: White
et: Valge

en: Black
et: Must

en: Dark Red
et: Tumepunane

en: Red
et: Punane

en: Light Red
et: Helepunane

en: Dark Green
et: Tumeroheline

en: Green
et: Roheline

en: Light Green
et: Heleroheline

en: Dark Blue
et: Tumesinine

en: Blue
et: Sinine

en: Light Blue
et: Helesinine

en: Dark Yellow
et: Tumekollane

en: Yellow
et: Kollane

en: Light Yellow
et: Helekollane

en: Dark Cyan
et: Tumetsüaan

en: Cyan
et: Tsüaan

en: Light Cyan
et: Heletsüaan

en: Dark Magenta
et: Tumemagenta

en: Light Magenta
et: HElemagenta

en: Dark Orange
et: Tumeoranž

en: Orange
et: Oranž

en: Light Orange
et: Heleoranž

en: Dark Grey
et: Tumehall

en: Grey
et: Hall

en: Light Grey
et: Helehall

en: Move Up
et: Liiguta üles

en: Move Down
et: Liiguta alla

en: Remove Entry
et: Eemalda kirje

en: Drag Entry
et: Lohista kirjet
