cantor - en to eu translation catalogue (719 entries)

en: Pause
eu: Etenaldia

en: Start
eu: Abiatu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Save animation result
eu: Gorde animazioaren emaitza

en: Animations (*.gif)
eu: Animazioak (*.gif)

en: Advanced Plotting
eu: Trazadura aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
eu: Grafikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
eu: Adierazpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
eu: Aukera gehigarriak:

note: i18n: ectx: Menu (Plot)
en: &Plot
eu: &Trazatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, directiveContainer)
en: Option active
eu: Aukera aktibo

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
eu: &Kalkulatu

en: Differentiate
eu: Diferentziatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variable:
eu: Aldagaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
eu: Gertaldiak:

note: i18n: ectx: Menu (import_package)
en: &Package
eu: &Paketea

en: Import Package
eu: Inportatu paketea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
eu: Paketea:

en: Integrate
eu: Integratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
eu: Beheko muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
eu: Goiko muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isDefinite)
en: definite integral
eu: integral definitua

note: i18n: ectx: Menu (linear_algebra)
en: &Linear Algebra
eu: Algebra &lineala

en: Create Matrix
eu: Sortu matrizea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
eu: Zutabeak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
eu: Errenkadak:

en: Compute Eigenvalues
eu: Kalkulatu autobalioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Matrix:
eu: Matrizea:

en: Compute Eigenvectors
eu: Kalkulatu autobektoreak

en: Invert Matrix
eu: Matrizea alderantzikatu

en: Plot 2D
eu: 2Dko grafikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
eu: Aldagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
eu: Gutxienekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
eu: Gehienezkoa:

en: Plot 3D
eu: 3Dko grafikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
eu: 1. aldagaia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
eu: 2. aldagaia

en: Run Script
eu: Exekutatu script-a

en: Solve equations
eu: Ebatzi ekuazioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
eu: Ekuazioak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variables:
eu: Aldagaiak:

en: Select the Backend
eu: Aukeratu bizkarraldekoa

en: <h1>%1</h1><div><b>Recommended version:</b> %2</div>
eu: <h1>%1</h1><div><b>Gomendatutako bertsioa:</b> %2</div>

en: <hr><div>%1</div><br><div>See <a href="%2">%2</a> for more information.</div>
eu: <hr><div>%1</div><br><div>Begiratu <a href="%2">%2</a> Informazio gehiago lortzeko.</div>

en: <hr><div><b><font color='#e50000'>Some requirements are not fulfilled: </font></b>%1</div>
eu: <hr><div><b><font color='#e50000'>Betekizun batzuk ez dira bete: </font></b>%1</div>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
eu: Egin hau 'backend' lehenetsia

en: <b>Julia</b> is a high-level, high-performance dynamic programming language for technical computing, with syntax that is familiar to users of other technical computing environments. It provides a sophisticated compiler, distributed parallel execution, numerical accuracy, and an extensive mathematical function library.
eu: <b>Julia</b> konputazio teknikorako goi-mailako, errendimendu handiko programazio lengoaia dinamiko bat da, beste konputazio-ingurune batzuetako erabiltzaileentzako ezaguna den sintaxia erabiltzen duena. Konpilatzaile sofistikatu bat, exekuzio paralelo banatua, zenbakizko zehaztasuna, eta funtzio matematikoen liburutegi zabala eskaintzen ditu.

note: i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (MaximaBackend)
en: Enable Variable Management
eu: Gaitu aldagai-kudeaketa

note: i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group
en: Integrate Plots into the Worksheet
eu: Grafikoak lan-orrian bateratu

note: i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (JuliaBackend)
en: Graphical package for the Plot-Assistant
eu: Trazu-laguntzailearentzako pakete grafikoa

en: # Sorry, but Gadfly don't support 3d plots
eu: # Barkatu, baina Gadfly-k ez ditu 3Dko grafikoak onartzen

en: Julia script file (*.jl)
eu: Julia gidoi-fitxategia (*.jl)

en: Failed to start Julia, please check Julia installation.
eu: Julia abiatzea huts egin du, mesedez ikuskatu Julia-ren instalazioa.

en: Error - Cantor
eu: Akatsa - Cantor

en: Julia session can't login due internal julia problem with missing internal file - "%1"
eu: Julia saioa ezin da ireki, juliaren barneko arazo bat dela eta, barneko fitxategi bat falta delako - "%1"

en: Julia session can't login due unknown internal problem
eu: Juliaren saioa ezin da ireki barneko arazo ezezagun bat dela eta

en: Julia process stopped working.
eu: Julia prozesua ibiltzeari utzi dio.

en: Failed to start Julia process.
eu: Julia prozesua abiatzea huts egin du.

en: Communication with Julia process failed for unknown reasons.
eu: Juliarekin komunikatzea huts egin du, arrazoiak ezezagunak direlarik.

en: For Julia only GR (https://gr-framework.org/), a framework for visualization applications, is supported at the moment. This package has to be installed first, if not done yet. For this, run Pkg.install("GR") in Cantor or in Julia REPL. Note, this operation can take some time and it's better to perform it in Julia REPL that is able to show the current progress of the package installation.
eu: Julia-rako, oraingoz GR bakarrik, bistaratzeko aplikazioetarako armazoi bat («framework»), onartzen da. Oraindik egin gabe badago, aurrena pakete hori instalatu behar da. Horretarako, Cantor-ren edo Julia REPL-en Pkg.install("GR") exekutatu. Kontuan izan eragiketa horrek denbora pixka bat beharko duela eta hobe dela Julia REPL-en egitea, paketearen instalazioaren aurrerapena erakusteko gai baita.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots)
en: If enabled, plots will be shown inside of the worksheet. Otherwise, plots will be shown in an external window.
eu: Gaituta badago, trazuak lan-orriaren barruan erakutsiko dira. Bestela, trazuak kanpoko leiho batean erakutsiko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAllPrefixes) i18n: ectx: property (te
en: Enabled
eu: Gaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
eu: Neurria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement)
en: Monitor the creation and destruction of variables and show the existing variables in the variable panel.
eu: Gainbegiratu aldagaien sorrera eta suntsitzea eta dauden aldagaiak aldagaien panelean erakutsi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotIntegration)
en: Integrated:
eu: Bateratua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVariableManagement)
en: Variable Management:
eu: Aldagai-kudeaketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotWidth)
en: width:
eu: zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotHeight)
en: height:
eu: altuera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotExtenstionGraphicPackage)
en: Plots
eu: Trazuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Image Format:
eu: Irudi-formatua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_plotExtenstionGraphicPackage) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label4)
en: Graphic package to be used in the Plot Assistant
eu: Trazu-laguntzailean erabili beharreko pakete-grafikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Package for Plot Assistant:
eu: Trazu-laguntzailerako paketea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAutorun) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAutoran)
en: Autorun
eu: Exekuzio automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lAutorun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commands to autorun
eu: Automatikoki exekutatu beharreko Komandoak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabDocumentation)
en: Documentation
eu: Dokumentazioa

note: i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (KAlgebraBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), gr
en: List of scripts to autorun at the beginning of session
eu: Saioaren hasieran automatikoki exekutatu beharreko gidoien zerrenda

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This autorun commands, which will run on start new worksheet. They can be useful for loading needed modules, changing environment, etc.
eu: Honek, lan-orri berria abiatzean exekutatutako diren komandoak exekutatuko ditu. Behar diren moduluak zamatzeko, ingurunea aldatzeko, eta abar erabilgarriak izan daitezke.

en: <b>Lua</b> is a fast and lightweight scripting language, with a simple procedural syntax. There are several libraries in Lua aimed at math and science.
eu: <b>Lua</b> prozedura-sintaxi sinple bat duen gidoi-lengoaia azkar eta arin bat da. Luan matematikara eta zientziara zuzendutako hainbat liburutegi daude.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (LuaBackend)
en: Path to luajit command
eu: «luajit» komandorako bide-izena

en: Lua script file (*.lua)
eu: Lua gidoi-fitxategia (*.lua)

en: Failed to start Lua, please check Lua installation.
eu: Lua abiatzea huts egin du, mesedez, ikuskatu Luaren instalazioa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path to luajit:
eu: «luajit»erako bidea-izena:

en: <h1>Maxima's Help System</h1><h2>Function <i>apropos</i></h2>Searches for Maxima names which have name appearing anywhere within them; <i>name</i> must be a string or symbol. Thus, <i>apropos(exp)</i> returns a list of all the flags and functions which have exp as part of their name, such as <i>expand</i>, <i>exp</i>, and <i>exponentialize</i>. So, if you can only remember part of the name of a Maxima command or variable, you can use this command to find the rest of the name. Similarly, you can type <i>apropos(tr_)</i> to find a list of many of the switches relating to the translator, most of which begin with <i>tr_</i>.<br><br><i>apropos("")</i> returns a list with all Maxima names.<br><br><i>apropos</i> returns the empty list [], if no name is found.<br><br><h2>Function <i>describe</i></h2><i>describe(string)</i> is equivalent to describe(string, exact).<br><br><i>describe(string, exact)</i> finds an item with title equal (case-insensitive) to string, if there is any such item.<br><br><i>describe(string, inexact)</i> finds all documented items which contain string in their titles. If there is more than one such item, Maxima asks the user to select an item or items to display.<br><br><i>? foo</i> (with a space between <i>?</i> and <i>foo</i>) is equivalent to <i>describe("foo", exact)</i>, and <i>?? foo</i> is equivalent to <i>describe("foo", inexact)</i>.<br><br><i>describe(, inexact)</i> yields a list of all topics documented in the on-line manual.<br><br><i>describe</i> quotes its argument. <i>describe</i> returns <i>true</i> if some documentation is found, otherwise <i>false</i>.<br><h2>Function <i>example</i></h2><i>example(topic)</i> displays some examples of <i>topic</i>, which is a symbol or a string. To get examples for operators like <i>if</i>, <i>do</i>, or <i>lambda</i> the argument must be a string, e.g. <i>example("do")</i>. <i>example</i> is not case sensitive. Most topics are function names.<br><br><i>example()</i> returns the list of all recognized topics.<br><br>The name of the file containing the examples is given by the global option variable <i>manual_demo</i>, which defaults to <i>"manual.demo"</i>.<br><br><i>example</i> quotes its argument. <i>example</i> returns <i>done</i> unless no examples are found or there is no argument, in which case <i>example</i> returns the list of all recognized topics.
eu: <h1>Maxima-ren laguntza sistema</h1><h2><i>apropos</i> funtzioa</h2> haien barruan edonon izena duten Maxima-izenak bilatzen ditu; <i>izena</i> katea bat edo ikur bat izan behar da. Beraz, <i>apropos(exp)</i> funtzioak haien izenaren zati gisa «exp» duten bandera eta funtzio guztien zerrenda bat itzultzen du, hala nola <i>expand</i>, <i>exp</i>, and <i>exponentialize</i>. Maxima komando edo aldagailu baten izenaren zati bat bakarrik gogoratuko bazenu, komando hau erabil zenezake izenaren gainerako zatia aurkitzeko. Era bertsuan <i>apropos(tr_)</i> erabil dezakezu itzultzailearekin lotutako etengailu askoren zerrenda aurkitzeko, haietako gehienak <i>tr_</i>rekin hasten baitira.<br><br><i>apropos("")</i>(e)k Maxima-izen guztiak dituen zerrenda bat itzultzen du.<br><br><i>apropos</i>ek, izenik aurkitzen ez badu, [] zerrenda hutsa itzultzen du.<br><br><h2><i>describe</i> funtzioa</h2> <i>describe(katea)</i> "describe(katea, exact)"en baliokidea da. <br><br><i>describe(string, exact)</i>ek titulua katearen berdina (maiuskulak bereiziz) duen elementu bat aurkitzen du, halakorik balego. <br><br><i>describe(katea, inexact)</i>ek haien tituluetan katea duten dokumentatutako elementu guztiak aurkitzen ditu. Halako elementu bat baino gehiago badago, Maxima-k erabiltzaileari azaldu beharreko elementua edo elementuak aukeratzeko galdegiten dio.<br><br><i>? foo</i> (<i>?</i> eta <i>foo</i> artean zuriune bat duena) <i>describe("foo", exact)</i>en baliokidea da, eta <i>?? foo</i> <i>describe("foo", inexact)</i>en baliokidea da.<br><br><i>describe(, inexact)</i>ek lerroko eskuliburuan dokumentatutako gai guztien zerrenda ematen du.<br><br><i>describe</i>k haren argumentuak kakotxen artean ipintzen ditu. <i>describe</i>k <i>true</i> itzultzen du dokumentaziorik aurkitzen badu, bestela <i>false</i> itzultzen du.<br><h2><i>example</i> funtzioa</h2><i>example(gaia)</i> <i>gaia</i>ren hainbat adibide azaltzen ditu, izan daiteke ikur bat edo kate bat. <i>if</i>, <i>do</i>, edo <i>lambda</i> gisako eragileen adibideak lortzeko, argumentua kate bat izan behar da, adib. <i>example("do")</i>. <i>example</i>k ez ditu maiuskulak bereizten. Gai gehienak funtzio-izenak dira.<br><br><i>example()</i>k gai ezagun guztien zerrenda itzultzen du.<br><br>Adibideak dituen fitxategiaren izena <i>manual_demo</i> aukera aldagai globalak ematen du, zeinen lehenetsitako balioa <i>"manual.demo"</i> den.<br><br><i>example</i>k bere argumentuak kakotxen artean ipintzen ditu. <i>example</i>k <i>done</i> itzultzen du, adibiderik aurkitzen ez denean edo argumenturik ez dagoenean izan ezik, kasu horretan <i>example</i>k gai ezagun guztien zerrenda itzultzen du.

en: <b>Maxima</b> is a system for the manipulation of symbolic and numerical expressions, including differentiation, integration, Taylor series, Laplace transforms, ordinary differential equations, systems of linear equations, polynomials, and sets, lists, vectors, matrices, and tensors. Maxima yields high precision numeric results by using exact fractions, arbitrary precision integers, and variable precision floating point numbers. Maxima can plot functions and data in two and three dimensions.
eu: <b>Maxima</b> adierazpen sinboliko eta zenbakizkoen manipulaziorako sistema bat da, diferentziazioa, integrazioa, Taylorren serieak, Laplace transformazioak, ekuazio diferentzial arruntak, ekuazio-linealen sistemak, polinomioak, eta multzoak, zerrendak, bektoreak, matrizeak, eta tentsoreak barne hartzen ditu. Maximak zehaztasun handiko zenbakizko emaitzak ematen ditu, zatiki zehatzak, zehaztasun arbitrarioko osoak, eta zehaztasun aldakorreko koma higikorreko zenbakiak erabiliz. Maximak funtzioen eta datuen trazuak bi eta hiru dimentsiotan egin ditzake.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (MaximaBackend)
en: Path to the Maxima executable
eu: Maxima-ren exekutagarrirako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (plotWidth), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (plotWidth), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (plotWidth), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (plotWidth), group (MaximaBackend)
en: Default plot width
eu: Trazuaren zabalera lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (plotHeight), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (plotHeight), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (plotHeight), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (plotHeight), group (MaximaBackend)
en: Default plot height
eu: Trazuaren altuera lehenetsia

en: Error: Too many */
eu: Errorea: */ gehiegi

en: Error: Too many /*
eu: Errorea: /* gehiegi

en: Error: expected " before ;
eu: Errorea:  ; aurretik " espero zen

en: Waiting for the plot result
eu: Trazuaren emaitzaren zain

en: Maxima batch file (*.mac)
eu: Maxima sorta-fitxategia (*.mac)

en: Failed to start Maxima, please check Maxima's installation.
eu: Maxima abiatzea huts egin du, mesedez, ikuskatu Maximaren instalazioa.

en: Maxima didn't respond with the proper prompt, please check Maxima installation.
eu: Maximak ez du gonbit egokiarekin erantzun, mesedez, Maximaren instalazioa ikuskatu.

en: Failed to start Maxima
eu: Maxima abiatzea huts egin du

en: Maxima crashed. restarting...
eu: Maxima kraskatu egin da. Berrabiarazten...

en: Maxima crashed twice within a short time. Stopping to try starting
eu: Maxima bitan kraskatu da oso denbora laburrean. Abiarazteko saiakerak gelditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Executable:
eu: Exekutagarria:

en: <b>GNU Octave</b> is a high-level language, primarily intended for numerical computations. <br/>It provides a convenient command line interface for solving linear and nonlinear problems numerically, and for performing other numerical experiments using a language that is mostly compatible with Matlab.
eu: <b>GNU Octave</b> nagusiki zenbakizko kalkulua helburu duen goi-mailako lengoaia bat da.<br/>Komando-lerro interfaze bat eskaintzen du, problema linealak eta ez-linealak zenbaki bidez ebazteko, eta zenbakizko beste esperimentu batzuk egiteko egokia, Matlab-ekin gehienean bateragarria den lengoaia bat erabiliz.

en: Invalid image file generated.
eu: Irudi-fitxategi baliogabea sortu da.

en: Octave script file (*.m)
eu: Octave gidoi-fitxategia (*.m)

en: Failed to start Octave, please check Octave installation.
eu: Octave abiatzea huts egin du, mesedez, Octave-ren instalazioa ikuskatu.

en: Syntax Error
eu: Sintaxi errorea

en: Plot integration test failed.
eu: Diagramak bateratzeko probak huts egin du.

en: The integration of plots will be disabled.
eu: Trazuen bateratzea ezgaitu egingo da.

en: <b>Python</b> is a remarkably powerful dynamic programming language that is used in a wide variety of application domains. There are several Python packages to scientific programming.
eu: <b>Python</b> programazio-lengoaia dinamiko oso indartsu bat da, eta aplikazio-domeinu ugaritan erabiltzen da. Programazio zientifikorako hainbat Python pakete daude.

note: i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (PythonBackend)
en: Graphical package to be used for the Plot Assistant
eu: Trazu-laguntzailerako erabili beharreko pakete grafikoa

en: # Sorry, but Bokeh doesn't support 3d plotting
eu: # Barkatu, «Bokeh»ek ez du 3d trazurik onartzen

en: Python script file (*.py)
eu: Python gidoi-fitxategia (*.py)

en: Failed to start Python, please check Python installation.
eu: Python abiatzea huts egin du, mesedez, Python-en instalazioa ikuskatu.

en: Cantor Python server stopped working.
eu: Cantor-ren Python zerbitzariak ibiltzeari utzi dio.

en: Failed to start Cantor python server.
eu: Cantor-ren python zerbitzaria abiatzea huts egin du.

en: Communication with Cantor python server failed for unknown reasons.
eu: Cantor-ren python zerbitzariarekiko komunikazioak arrazoi ezezagunengatik huts egin du.

en: For using integrated graphics with Matplotlib package, you need to install "matplotlib" python package first.
eu: Matplotlib paketearekin bateratutako grafikoak erabiltzeko, aurrena, "matplotlib" python paketea instalatu behar duzu.

en: For using integrated graphic with Plot.ly, you need to install "plotly" python package and special Plot.ly-compatible "orca" executable. See "Static Image Export" article in Plot.ly documentation for details.
eu: «Plot.ly»rekin bateratutako grafikoak erabiltzeko, "plotly" python paketea eta Plot.ly-rekin bateragarria den "orca" exekutagarri berezia instalatu behar dituzu. Begiratu "Static Image Export" (Irudi estatikoa esportatzea) artikulua «Plot.ly»ren dokumentazioan xehetasun gehiago izateko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Plot Assistant
eu: Trazu-laguntzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QalculatePlotAssistantBase)
en: Cantor - Plot Dialog
eu: Cantor - Trazu-elkarrizketa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
eu: Funtzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
eu: Titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
eu: Adierazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
eu: Hustu zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X variable
eu: X aldagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
eu: Estiloa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
eu: Puntuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points and Lines
eu: Puntuak eta lerroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
eu: Kutxak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Histogram
eu: Histograma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
eu: Mailak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Candlesticks
eu: Zutargiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
eu: Puntuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
eu: Leuntzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Monotonic
eu: Monotonoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox)
en: Natural Cubic Splines
eu: Spline kubiko naturalak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier (monotonic)
eu: Bezier (monotonoa)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Function Range
eu: Funtzioaren barrutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: X range
eu: X barrutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepsButton)
en: Sa&mpling rate
eu: La&gin-emaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepButton)
en: Step si&ze
eu: Mailaren neu&rria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Plot title
eu: Trazuaren titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: X-axis label
eu: X-ardatzaren etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Y-axis label
eu: Y-ardatzaren etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Legend position
eu: Legendaren kokapena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Hide legend
eu: Ezkutatu legenda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
eu: Goian ezkerrean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
eu: Goian eskuinean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
eu: Behean ezkerrean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
eu: Behean eskuinean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
eu: Azpian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
eu: Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Display Grid
eu: Erakutsi sareta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderCheckBox)
en: Display full border
eu: Azaldu ertz osoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorCheckBox)
en: Use Colors
eu: Koloreak erabili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineCheckBox)
en: Display inline
eu: Azaldu lerro barruan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, xLogCheckBox)
en: Logarithmic x scale
eu: x eskala logaritmikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, yLogCheckBox)
en: Logarithmic y scale
eu: y eskala logaritmikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
eu: Fitxategi-aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveCheckBox)
en: Save plot to file
eu: Gorde trazua fitxategira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
eu: Fitxategi-mota

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, saveFileBox)
en: Detect from filename
eu: Fitxategi-izenetik antzeman

en: <b>Qalculate!</b> is a multi-purpose cross-platform desktop calculator. It is simple to use but provides power and versatility normally reserved for complicated math packages, as well as useful tools for everyday needs (such as currency conversion and percent calculation). Features include a large library of customizable functions, unit calculations and conversion, physical constants, symbolic calculations (including integrals and equations), arbitrary precision, uncertainty propagation, interval arithmetic, plotting,
eu: <b>Qalculate!</b> helburu eta plataforma anitzeko mahaigaineko kalkulagailu bat da. Erabilerraza da, baina matematika pakete korapilotsuetarako erreserbatuta egon ohi den gaitasuna eta moldakortasuna ematen ditu, eguneroko beharretarako tresna lagungarriekin batera (moneta bihurketa eta ehuneko kalkulua esaterako). Ezaugarrien artean ditu neurrira molda daitekeen funtzio-liburutegi bat, unitate kalkuluak eta bihurketa, konstante fisikoak, kalkulu sinbolikoak (integralak eta ekuazioak barne), doitasun arbitrarioa, ziurgabetasunaren hedapena, tarteen aritmetika, grafikatzea,

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (QalculateBackend)
en: Path to the Qalculate! executable
eu: «Qalculate!» exekutagarrirako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (postConversion), group (QalculateBackend)
en: If and how units will be automatically converted. If true, convert to the best suited SI units (the least amount of units).
eu: Unitateak automatikoki bihurtuko diren eta nola. Egia bada, bihurtu SI unitate egokienera (unitate kopuru txikienera).

note: i18n: ectx: label, entry (angleUnit), group (QalculateBackend)
en: Default angle unit for trigonometric functions.
eu: Funtzio trigonometrikoetarako angelu-unitate lehenetsia.

note: i18n: ectx: label, entry (base), group (QalculateBackend)
en: Base of parsed and evaluated numbers.
eu: Analizatutako eta ebaluatutako zenbakien oinarria.

note: i18n: ectx: label, entry (structuring), group (QalculateBackend)
en: If the evaluation result will be simplified or factorized.
eu: Ebaluatzearen emaitza sinplifikatu edo faktorizatuko den.

note: i18n: ectx: label, entry (fractionFormat), group (QalculateBackend)
en: If rational numbers will be displayed with decimals, as a fraction, or something in between.
eu: Zenbaki arrazionalak hamartarrekin azalduko dira, zatiki gisa, edo bitarteko zerbait gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (indicateInfiniteSeries), group (QalculateBackend)
en: Show that the digit series of a number continues forever with three dots, instead of rounding (ex. 2/3 displays as 0.666666... instead of 0.666667).
eu: Erakutsi hiru punturekin, zenbaki baten digituen serieak bukaerarik gabe jarraitzen duela, hura borobildu ordez (adib. 2/3, 0,666666... azaltzen du 0,666667 gisa egin ordez).

note: i18n: ectx: label, entry (useAllPrefixes), group (QalculateBackend)
en: Use all decimal SI prefixes. If false, prefixes which is not a multiple of thousand (centi, deci, deca, hecto) will not be used automatically.
eu: Erabili SIeko aurrizki denak. Gezurra bada, milakoen multiplo ez diren aurrizkiak (zenti, dezi, deka, hekto) ez dira automatikoki erabiliko.

note: i18n: ectx: label, entry (negativeExponents), group (QalculateBackend)
en: If true, negative exponents will be used instead of division (ex. 5/x^2 becomes 5*x^-2).
eu: Egia bada, zatiketaren ordez, berretzaile negatiboak erabiliko dira (adib.  5/x^2 -> 5*x^-2 bihurtzen da).

note: i18n: ectx: label, entry (minExp), group (QalculateBackend)
en: Numerical display.
eu: Zenbakizko aurkezpena.

note: i18n: ectx: label, entry (inlinePlot), group (QalculateBackend)
en: If true, plots will be displayed inside the worksheet. If not they appear in a separate window.
eu: Egia bada, diagramak lan-orrien barruan azalduko dira. Ez bada, leiho bereizian agertuko dira.

note: i18n: ectx: label, entry (coloredPlot), group (QalculateBackend)
en: Whether colors should be used in plots.
eu: Trazuetan koloreak erabili behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (plotGrid), group (QalculateBackend)
en: Whether a grid should be plotted.
eu: Sareta bat trazatu behar den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (plotBorder), group (QalculateBackend)
en: Whether full borders should be drawn around the plot.
eu: Trazuaren inguruan ertz osoak marraztu behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLineWidth), group (QalculateBackend)
en: Width of lines, in pixels.
eu: Lerroen zabalera, pixeletan.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSteps), group (QalculateBackend)
en: Number of interpolation steps to be used in plotting.
eu: Trazatzean erabili beharreko interpolazio maila kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSmoothing), group (QalculateBackend)
en: Smoothing mode in plots.
eu: Diagrametan leuntze modua.

note: i18n: ectx: label, entry (plotStyle), group (QalculateBackend)
en: Style of plots.
eu: Trazuen estiloa.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLegend), group (QalculateBackend)
en: Legend position in plots.
eu: Diagrametan legendaren kokapena.

en: Qalculate reports it cannot print. Is gnuplot installed?
eu: Qalculate-k dio ezin duela inprimatu. «gnuplot» instalatuta dago?

en: missing %1
eu: %1 falta da

en: %1 must be a number.
eu: %1 zenbaki bat izan behar da.

en: %1 must be a integer.
eu: %1 zenbaki oso bat izan behar da.

en: %1 must be a boolean.
eu: %1 boolear bat izan behar da.

en: invalid option for %1: %2
eu: %1(r)entzako aukera baliogabea: %2

en: found multiple expressions in one plot command (%1 and %2).
eu: Trazu-komando batean adierazpen anizkoitzak aurkitu dira (%1 eta %2).

en: ERROR
eu: ERROREA

en: WARNING
eu: ABISUA

en: No function, variable or unit with specified name exist.
eu: Ez dago zehaztutako izena duen funtzio, aldagai edo unitaterik.

en: Function: %1
eu: Funtzioa: %1

en: Plotting interface
eu: Trazatzeko interfazea

en: Plots one or more functions either inline or in a separate window.
eu: Funtzio bat edo gehiago trazatzen du, lerro barruan edo leiho bereizian.

en: expression
eu: adierazpena

en: option
eu: aukera

en: value
eu: Balioa

en: integer
eu: osoa

en: boolean
eu: boolearra

en: number
eu: zenbakia

en: default: %1
eu: Lehenetsiak: %1

en: The function's name
eu: Funtzioaren izena

en: Title label
eu: Titulu-etiketa

en: x-axis label
eu: x-ardatza etiketa

en: y-axis label
eu: y-ardatza etiketa

en: Image to save plot to. If empty shows plot in a window on the screen. If inline=true the image is shown regardless of this option.
eu: Diagrama gordetzeko irudia. Hutsik badago, diagrama pantailako leiho batean erakusten du. «inline=true» bada irudia aukera honi jaramon egin gabe erakusten da.

en: The image type to save as. One of auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.
eu: Gordetzeko irudi-formatua. Hauetako bat, auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.

en: Set to true for colored plot, false for monochrome.
eu: Ezarri egia koloretako trazurako, gezurra monokromorako.

en: Minimum x-axis value.
eu: X ardatzaren gutxieneko balioa.

en: Maximum x-axis value.
eu: X ardatzaren gehienezko balioa.

en: If a logarithmic scale shall be used for the x-axis.
eu: X ardatzerako eskala logaritmiko bat erabili behar den.

en: If a logarithmic scale shall be used for the y-axis.
eu: Y ardatzerako eskala logaritmiko bat erabili behar den.

en: Logarithmic base for the x-axis.
eu: X ardatzerako oinarri logaritmikoa.

en: Logarithmic base for the y-axis.
eu: Y ardatzerako oinarri logaritmikoa.

en: If a grid shall be shown in the plot.
eu: Diagraman sareta bat erakutsi behar den.

en: If the plot shall be surrounded by borders on all sides (not just axis).
eu: Diagrama alde guztietatik ertzekin inguratu behar den (ez ardatzak bakarrik).

en: Width of lines.
eu: Lerroen zabalera.

en: Where the plot legend shall be placed. One of none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside
eu: Diagramaren legenda non kokatu behar den. Hauetako bat, bat ere ez, goian ezkerrean, goian eskuinean, behean ezkerrean, behean eskuinean, azpian, kanpoan

en: Plot smoothing. One of none, unique, csplines, bezier, sbezier
eu: Trazua leuntzea. Hauetako bat, batere ez, bakarra, csplines, bezier, sbezier

en: Plot style. One of lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots
eu: Trazuaren estiloa. Hauetako bat, lerroak, puntuak, puntuak_lerroak, kutxak, histograma, mailak, zutargiak, puntuak

en: Use scale on second x-axis.
eu: X ardatzean eskala erabili.

en: Use scale on second y-axis.
eu: Y ardatzean eskala erabili.

en: If the plot is to be drawn inline, instead of in a new window.
eu: Trazua, leiho berrian egin ordez, lerro barruan marraztu behar den.

en: Distance between two interpolation points. See also steps.
eu: Bi interpolazio-punturen arteko distantzia. Mailak ere begiratu.

en: Number of interpolation points. See also step.
eu: Interpolazio-puntu kopurua. Maila ere begiratu.

en: The name of the x variable. This must be an unknown variable
eu: X aldagaiaren izena. Aldagai ezezagun bat izan behar da.

en: Save variables to a file
eu: Gorde aldagaiak fitxategi batean

en: Save all currently defined variables to a file. They can be reloaded with %1.
eu: Gorde unean definituta dauden aldagai guztiak fitxategi batean. %1 bidez birzama daitezke.

en: file
eu: fitxategia

en: file: the file to save to
eu: fitxategia: zein fitxategian gorde

en: Load variables from a file
eu: Zamatu aldagaiak fitxategi batetik

en: Load variables from a file that has previously been created by %1.
eu: Zamatu aldagaiak fitxategi batetik, aurrez %1 bidez sortu den fitxategi batetik.

en: file: the file to load
eu: fitxategia: zamatu beharreko fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Indicate infinite series:
eu: Serie infinitua adierazi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Use negative exponents:
eu: Berretzaile negatiboak erabili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Numerical display:
eu: Zenbakizko aurkezpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Use all SI prefixes:
eu: Erabili SIren aurrizki denak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number base:
eu: Zenbaki-oinarria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fraction format:
eu: Zatiki-formatua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Pure
eu: Garbia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
eu: Zientifikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
eu: Doitasuna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Decimal
eu: Hamartarra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
eu: Zehatza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Fractional
eu: Zatikiarra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Combined
eu: Konbinatua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
eu: Ebaluatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to best SI units:
eu: Bihurtu SI unitate onenetara:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Radians
eu: Radian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
eu: Gradu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
eu: Gradian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Structuring Mode:
eu: Egituratzeko modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
eu: Sinplifikatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
eu: Faktorizatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
eu: Angelu-unitatea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Plotting
eu: Trazatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Display plots inline:
eu: Azaldu trazuak lerro barruan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Show full borders:
eu: Erakutsi ertz osoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Width of lines:
eu: Lerroen zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Sampling rate:
eu: Laginketa-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Smoothing Mode:
eu: Leuntze-modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Natural cubic Splines
eu: Spline kubiko naturalak

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
eu: Mailak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Legend Position:
eu: Legendaren kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Colored Plots:
eu: Trazu koloredunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
eu: Erakutsi sareta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Plot Style:
eu: Trazu-estiloa:

[ctx: @title:window]
en: Modify Entry
eu: Aldatu sarrera

[ctx: @title:window]
en: Add New Entry
eu: Gehitu sarrera berria

en: Name cannot be empty.
eu: Izena ezin da hutsik utzi.

en: Add local documentation
eu: Gehitu dokumentazio lokala

[ctx: @action:button Allow user to get some API documentation with GHNS]
en: Get New Documentation
eu: Lortu dokumentazio berria

en: Download additional documentations
eu: Dokumentazio osagarria zama-jaitsi

en: Qt Compressed Help file is not valid.
eu: Konprimatutako Qt laguntza fitxategiak ez du balio.

en: Documentation already imported
eu: Dokumentazioa jada inportatu da

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify
eu: Aldatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Please uninstall this via GHNS.
eu: Mesedez, hau GHNS bidez desinstalatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Install Additional Documentation Files
eu: Instalatu dokumentazio-fitxategi osagarriak

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
eu: Bide-izena

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lIcon)
en: Icon:
eu: Ikonoa:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, qchIcon)
en: Select an icon
eu: Hautatu ikono bat

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, qchName)
en: Enter a name
eu: Sartu izen bat

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, qchName)
en: Select a name...
eu: Hautatu izen bat...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPath)
en: Path:
eu: Bide-izena:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
eu: Hautatu Qt laguntza fitxategi bat...

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
eu: Hautatu Qt laguntza fitxategi bat...

en: <h1>R' Help System: <i>help()</i> and <i>?</i>:</h1><br>The <i>help()</i> function and <i>?</i> help operator in R provide access to the documentation pages for R functions, data sets, and other objects, both for packages in the standard R distribution and for contributed packages.<br><br>To access documentation for the standard <i>lm</i> (linear model) function, for example, enter the command <b><i>help(lm)</i></b> or <i>help("lm")</i>, or <i>?lm</i> or <i>?"lm"</i> (i.e., the quotes are optional).<br><br>To access help for a function in a package that’s not currently loaded, specify in addition the name of the package: For example, to obtain documentation for the <i>rlm()</i> (robust linear model) function in the MASS package, <i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>Standard names in R consist of upper- and lower-case letters, numerals (0-9), underscores (_), and periods (.), and must begin with a letter or a period. To obtain help for an object with a non-standard name (such as the help operator <i>?</i>), the name must be quoted: for example, <i>help('?')</i> or <i>?"?"</i>.<br><br>You may also use the <i>help()</i> function to access information about a package in your library — for example, <i>help(package="MASS")</i> — which displays an index of available help pages for the package along with some other information.<br><br>Help pages for functions usually include a section with executable examples illustrating how the functions work. You can execute these examples in the current R session via the <i>example()</i> command: e.g., <i>example(lm)</i>.
eu: <h1>R-ren laguntza sistema: <i>help()</i> eta <i>?</i>:</h1><br>R-ren <i>help()</i> funtzioak eta <i>?</i> laguntza eragileak R funtzioen, datu-multzoen, eta beste objektu batzuen dokumentazio orrialdeetarako sarbidea ematen du, R banaketa estandarrerako eta kontribuzio paketeetarako.<br><br><i>lm</i> (eredu lineala) funtzio estandarraren dokumentazioan sartzeko, adibidez, sartu <b><i>help(lm)</i></b> edo <i>help("lm")</i>, edo <i>?lm</i> edo <i>?"lm"</i> (kakotxak hautazkoak dira) komandoa.<br><br>Une horretan zamatuta ez dagoen funtzio baten laguntzara sartzeko, paketearen izena ere zehaztu: Adibidez, MASS paketeko <i>rlm()</i>ren (robust linear model - eredu lineal sendo) dokumentazioa lortzeko <i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>R-ko izen estandarrak letra larriz eta xehez, zenbaki-digituz (0-9), azpimarraz (_), eta puntuez (.) osatuta daude, eta letra batekin edo puntu batekin hasi behar dute. Izen estandarra ez duen objektu bati buruzko laguntza lortzeko, (<i>?</i> laguntza eragilea esaterako), izena kakotxen artean ipini behar da: adibidez, <i>help('?')</i> edo <i>?"?"</i>.<br><br>Laguntza funtzioa, <i>help()</i>, zure liburutegiko pakete bati buruzko informaziora sartzeko ere erabil zenezake — adibidez, <i>help(package="MASS")</i> — beste informazio batzuekin batera paketerako erabilgarri dauden laguntza orrialdeen aurkibide bat azaltzen duena.<br><br>Funtzioetarako laguntza-orrialdeek funtzioa nola dabilen erakusten duten adibideak dituen atal bat izan ohi dute. <i>example()</i> komandoaren bidez komando horiek uneko R saioan exekutatu ditzakezu: adib. <i>example(lm)</i>.

en: <b>R</b> is a language and environment for statistical computing and graphics, similar to the S language and environment. <br/>It provides a wide variety of statistical (linear and nonlinear modelling, classical statistical tests, time-series analysis, classification, clustering, ...) and graphical techniques, and is highly extensible. The S language is often the vehicle of choice for research in statistical methodology, and R provides an Open Source route to participation in that activity.
eu: <b>R</b> kalkulu eta grafiko estatistikorako lengoai eta ingurune bat da, S lengoaia eta ingurunearen antzekoa.<br/> Teknika estatistiko (eredu lineala eta ez-lineala, proba estatistiko klasikoak, denbora-serie analisiak, sailkapena, multzokatzea, ...) eta grafiko aniztasun zabala ematen du. S lengoaia maiz izaten da estatistika metodologian ikertzeko hautatutako bitartekoa, eta R-k jarduera horretan esku hartzeko sorburu irekiko bide bat ematen du.

en: Error opening file %1
eu: Akatsa %1 fitxategia irekitzerakoan

en: R script file (*.R)
eu: R gidoi-fitxategia (*.R)

en: Error Parsing Command
eu: Akatsa komandoaren azterketa sintaktikoan

note: i18n: ectx: label, entry (localDoc), group (RBackend)
en: Url to the local R documentation
eu: R dokumentazio lokalerako URLa

en: Failed to start R, please check R installation.
eu: R abiatzea huts egin du, mesedez, R-ren instalazioa ikuskatu.

en: Double click to open file selection dialog
eu: Klik bikoitza fitxategi hautaketa elkarrizketa irekitzeko

en: *.R *.r|R source files (*.R, *.r)
eu: *.R *.r|R iturburu fitxategiak (*.R, *.r)

en: <b>Sage</b> is a free open-source mathematics software system licensed under the GPL. <br/>It combines the power of many existing open-source packages into a common Python-based interface.
eu: <b>Sage</b> GPL pean lizentziatutako sorburu irekiko matematika software sistema aske bat da.<br/>Aurrez dauden sorburu irekiko pakete askoren gaitasuna konbinatzen du Python oinarri duen interfaze komun batean.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (SageBackend)
en: Path to the Sage executable
eu: «Sage» exekutagarrirako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (allowLatex), group (SageBackend)
en: Enable LaTeX typesetting for Sage backend
eu: Gaitu LaTeX konposizioa Sage bizkarraldekorako

en: Result of %1
eu: %1-(r)en emaitza

en: %1
    The last output was: 
     %2
eu: %1
    Azken irteera izan da: 
     %2

en: Python script file (*.py);;Sage script file (*.sage)
eu: Python gidoi-fitxategia (*.py);;Sage gidoi-fitxategia (*.sage)

en: Failed to start Sage, please check Sage installation.
eu: Sage abiatzea huts egin du, mesedez Sage-ren instalazioa ikuskatu.

en: Sage version %1.%2 is unsupported. Please update your installation to the versions 9.2 or higher.
eu: Sage-ren %1.%2 instalazioak ez du euskarririk. Mesedez, eguneratu zure instalazioa 9.2 bertsiora edo handiagora.

en: Unsupported Version
eu: Euskarririk gabeko bertsioa

en: Failed to determine the version of Sage. Please check your installation and the output of 'sage -v'.
eu: Sage-ren bertsioa zehaztea huts egin du. Mesedez, ikuskatu zure instalazioa eta 'sage -v'-ren irteera.

en: The Sage process crashed while evaluating this expression
eu: Sage prozesua kraskatu egin da adierazpen hau ebaluatu bitartean

en: The Sage process crashed
eu: Sage prozesua kraskatu egin da

en: The Sage process exited while evaluating this expression
eu: Sage prozesua irten egin da adierazpen hau ebaluatu bitartean

en: The Sage process exited
eu: Sage prozesua irten egin da

en: Failed to start Sage
eu: Sage abiarazteak huts egin du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: LaTeX typesetting:
eu: LaTeX konposizioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex)
en: Sage LaTeX output not always correct, so latex typesetting can be disabled for better experience
eu: Sage-ren LaTeX irteera ez da beti zuzena, beraz, esperientzia hoberako latex konposizioa ezgaitu daiteke

en: <b>Scilab</b> is a free software, cross-platform numerical computational package and a high-level, numerically oriented programming language.Scilab is distributed under CeCILL license (GPL compatible).
eu: <b>Scilab</b> software aske bat da, plataforma anitzeko zenbakizko kalkulu paketea eta zenbakietara zuzendutako goi-mailako programazio lengoaia. Scilab CeCILL lizentzia pean banatzen da (GPLrekin bateragarria).

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (ScilabBackend)
en: Path to the Scilab executable
eu: «Scilab» exekutagarrirako bide-izena

en: ;;Scilab script file (*.sce);;Scilab function file (*.sci)
eu: ;;Scilab gidoi-fitxategia (*.sce);;Scilab funtzio-fitxategia (*.sci)

en: Failed to start Scilab, please check Scilab installation.
eu: Scilab abiatzea huts egin du, mesedez ikuskatu zure instalazioa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotIntegration)
en: Plot Integration:
eu: Diagrama-integrazioa:

en: The file %1 is already opened.
eu: %1 fitxategia jada irekita dago.

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Download Examples
eu: Adibideak zama-jaitsi

en: &Open Example
eu: &Ireki adibidea

en: Go to previous worksheet
eu: Joan aurreko lan-orrira

en: Go to next worksheet
eu: Joan hurrengo lan-orrira

en: All supported files (*.cws *ipynb);;Cantor Worksheet (*.cws);;Jupyter Notebook (*.ipynb)
eu: Onartutako fitxategi guztiak (*.cws *ipynb);;Cantor lan-orria (*.cws);;Jupyter ohar-bloka (*.ipynb)

en: <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for the following program:</li>     %2   </ul> </div>  | <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for one of the following programs:</li>     %2   </ul> </div>
eu[0]: <h1>Ez da bizkarraldekorik aurkitu</h1>
    <div>Saiatu honekin:
      <ul>    <li>Konfigurazio elkarrizketa-koadroan ezarpenak aldatzea;</li>    <li>Ondoko programarako paketeak instalatzea:</li>     %2   </ul> </div>
eu[1]: <h1>Ez da bizkarraldekorik aurkitu</h1>
    <div>Saiatu honekin:
      <ul>    <li>Konfigurazio elkarrizketa-koadroan ezarpenak aldatzea;</li>    <li>Ondoko programetarako paketeak instalatzea:</li>     %2   </ul> </div>

en: Error
eu: Akatsa

en: Backend %1 is not installed
eu: %1 'backend' instalatu gabe dago

en: %1 backend installed, but inactive. Please check installation and Cantor settings
eu: %1 bizkarraldekoa instalatuta dago, baina ez dago aktibo. Mesedez, ikuskatu instalazioa eta Cantor-ren ezarpenak

en: Session %1
eu: %1 saioa

en: Failed to find the Cantor Part with error %1
eu: Ezin izan du Cantor atala aurkitu, %1 errorea eman du

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

en: Ready
eu: Prest

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Multiple unsaved Worksheets are opened. Do you want to close them?
eu: Gorde gabeko hainbat lan-orri irekita daude. Haiek itxi nahi dituzu?

en: Close Cantor
eu: Itxi Cantor

en: The current project has been modified. Do you want to save it?
eu: Uneko proiektua aldatu egin da. Gorde nahi duzu?

en: Save Project
eu: Gorde proiektua

en: Formatting
eu: Formatua ematea

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
eu: Modu lehenetsian erabiltzen den 'backend'

note: i18n: ectx: label, entry (TypesetDefault), group (Cantor)
en: Do Typesetting by default
eu: Konposizioa egin era lehenetsian

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightDefault), group (Cantor)
en: Do Syntax Highlighting by default
eu: Erabili sintaxi nabarmenketa modu lehenetsian

note: i18n: ectx: label, entry (CompletionDefault), group (Cantor)
en: Enable Completions by default
eu: Osatzea gaitu era lehenetsian

note: i18n: ectx: label, entry (ExpressionNumberingDefault), group (Cantor)
en: Enable Numbering of Expressions by default
eu: Gaitu adierazpenen zenbakitzea modu lehenetsian

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDefault), group (Cantor)
en: Animate changes in the Worksheet by default
eu: Animatu lan-orriko aldaketak era lehenetsian

note: i18n: ectx: label, entry (EmbeddedMathDefault), group (Cantor)
en: Enable rendering math expressions inside $$..$$ in Text and Markdown entries by default (needs pdflatex installed)
eu: Era lehenetsian Testu eta Markdown sarreretako $$..$$ barruko matematika adierazpenak errendatzea gaitzen du (pdflatex instalatuta egotea behar du)

note: i18n: ectx: label, entry (WarnAboutEntryDelete), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when deleting an entry
eu: Berrespena eskatu sarrera bat ezabatzean

note: i18n: ectx: label, entry (AutoEval), group (Cantor)
en: Automatically reevaluate the entries below the current
eu: Automatikoki berrebaluatu unekoaren azpiko sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart) i18n: ectx: label, entry (WarnAboutSessionRestart), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when restarting the backend
eu: Berrespena eskatu bizkarraldekoa berrabiatzean

note: i18n: ectx: label, entry (StoreTextEntryFormatting), group (Cantor)
en: Save rich text formatting of TextEntry, when save Worksheet in Jupyter notebook format
eu: TextEntry-ren testu aberastuko formatua gorde, lan-orria Jupyter koaderno formatuan gordetzean

note: i18n: ectx: label, entry (UseOldCantorEntriesIndent), group (Cantor)
en: Use old style Cantor entries placement style
eu: Cantor-ren sarrerak kokatzeko estilo zaharra erabili

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMathRenderError), group (Cantor)
en: Show embedded math render error
eu: Txertatutako matematika errendatze errorea erakutsi

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleLinesLimit), group (Cantor)
en: Limit of visible lines for text result
eu: Testu emaitzarako lerroen ikusgarrien muga

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for chapter
eu: Kapitulurako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for chapter
eu: Kapitulurako hierarkia letra-tipo neurria

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for chapter
eu: Kapitulurako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for chapter
eu: Kapitulurako hierarkia letra-tipo lodia

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subchapter
eu: Azpi-kapitulurako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for subchapter
eu: Azpi-kapitulurako hierarkia letra-tipo neurria

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subchapter
eu: Azpi-kapitulurako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subchapter
eu: Azpi-kapitulurako hierarkia letra-tipo lodia

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for section
eu: Atalerako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for section
eu: Atalerako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for section
eu: Atalerako hierarkia letra-tipo lodia

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subsection
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subsection
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subsection
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipo lodia

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for paragraph
eu: Paragraforako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for paragraph
eu: Paragraforako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for paragraph
eu: Paragraforako hierarkia letra-tipo lodia

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subparagraph
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subparagraph
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipo etzana

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subparagraph
eu: Azpiatalerako hierarkia letra-tipo lodia

en: Save Plain Text
eu: Gorde testu arrunta

en: Export to PDF
eu: Esportatu PDF-ra

en: Export to LaTeX
eu: Esportatu LaTeX-era

en: Evaluate Worksheet
eu: Ebaluatu lan-orria

en: Zoom
eu: Zooma

[ctx: Zoom percentage value %1 will be replaced by the actual zoom factor value, so make sure you include it in your translation in order to not to break anything]
en: %1%
eu: %%1

en: Typeset using LaTeX
eu: Konposizioa LaTeX erabiliz

en: Syntax Highlighting
eu: Sintaxi nabarmentzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
eu: Osatzea

en: Line Numbers
eu: Lerro zenbakiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Animations
eu: Animazioak

en: Embedded Math
eu: Kapsulatutako matematika

en: Restart Backend
eu: Berrabiarazi bizkarraldekoa

en: Evaluate Entry
eu: Ebaluatu sarrera

en: Insert Command Entry
eu: Txertatu komando sarrera

en: Insert Text Entry
eu: Txertatu testu sarrera

en: Insert Markdown Entry
eu: Txertatu Markdown sarrera

en: Insert LaTeX Entry
eu: Txertatu LaTeX sarrera

en: Insert Page Break
eu: Txertatu orri-jauzia

en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: Collapse All Results
eu: Tolestu emaitza guztiak

en: Expand All Results
eu: Zabaldu emaitza guztiak

en: Delete All Results
eu: Ezabatu emaitza guztiak

en: Delete current Entry
eu: Ezabatu uneko sarrera

note: i18n("Publish Worksheet"), collection); publishWorksheet->setIcon(QIcon::fromTheme(QLatin1String("get-hot-new-stuff"))); collection->addAction(QLatin1String("file_publish_worksheet"), publishWorksheet); connect(publishWorksheet, &QAction::triggered, this, SLOT(publishWorksheet()));
en: Show Script Editor
eu: Erakutsi script editorea

en: Show Completion
eu: Erakutsi osatzea

en: Cantor Worksheet (*.cws)
eu: Cantor lan-orria (*.cws)

en: Jupyter Notebook (*.ipynb)
eu: Jupyter ohar-bloka (*.ipynb)

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Save
eu: Gorde

en: Text Files (*.txt)
eu: Testu fitxategiak (*.txt)

en: PDF Files (*.pdf)
eu: PDF fitxategiak (*.pdf)

en: TeX Files (*.tex)
eu: TeX fitxategiak (*.tex)

en: All the available calculation results will be lost. Do you really want to restart %1?
eu: Erabilgarri dauden kalkulu guztiak galdu egingo dira. %1 benetan berrabiarazi nahi duzu?

en: Restart %1?
eu: %1 berrabiarazi?

en: Interrupt
eu: Eten

en: Session Error: %1
eu: Saioaren akatsa: %1

en: Initialization complete
eu: Hasieraketa amaituta

en: Initializing...
eu: Hasieratzen...

en: [read-only]
eu: (Irakurtzeko bakarrik)

en: Do you want to upload current Worksheet to public web server?
eu: Uneko lan-orria web zerbitzari publiko batera igo nahi duzu?

en: Question - Cantor
eu: Galdera - Cantor

[ctx: @action:button]
en: Upload
eu: Zama-igo

en: The Worksheet is not saved. You should save it before uploading.
eu: Lan-orria ez dago gordeta. Gorde egin behar zenuke igo baino lehen.

en: Warning - Cantor
eu: Abisua - Cantor

en: This backend does not support scripts.
eu: 'Backend' honek ez ditu script-ak onartzen.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (worksheet)
en: &Worksheet
eu: &Lan-orria

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
eu: Panelak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Font
eu: Letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
eu: Lodia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
eu: Etzana

en: Increase Size
eu: Neurria handiagotu

en: Decrease Size
eu: Neurria txikiagotu

en: Select
eu: Hautatu

en: Reset to Default
eu: Lehenetsietara berrezarri

en: Show Results
eu: Emaitzak erakutsi

en: Hide Results
eu: Emaitzak ezkutatu

en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

en: Appearance
eu: Itxura

en: Interrupted
eu: Etenda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StandardSearchBar) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtendedSearchBar)
en: SearchBar
eu: Bilaketa-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
eu: Aurkitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
eu: &Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
eu: Ordeztu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
eu: O&rdeztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
eu: Ordeztu den&a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
eu: Bilatu hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
eu: &Bereizi maiuskulak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ChapterTab)
en: Chapter Font
eu: Kapituluaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Font Family:
eu: Letra-tipo familia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Size:
eu: Letra-neurria:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubchapterTab)
en: Subchapter Font
eu: Azpi-kapituluaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SectionTab)
en: Section Font
eu: Atalaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubsectionTab)
en: Subsection Font
eu: Azpiatalaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ParagraphTab)
en: Paragraph Font
eu: Paragrafoaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubparagraphTab)
en: Subparagraph Font
eu: Azpi-paragrafoaren letra-tipoa

en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Subchapter
eu: Azpi-kapitulua

en: Section
eu: Atala

en: Subsection
eu: Azpiatala

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Subparagraph
eu: Azpi-paragrafoa

en: Set Hierarchy Level
eu: Ezarri hierarkia-maila

en: Solid Line Style
eu: Lerro solido estiloa

en: Dash Line Style
eu: Lerro eten estiloa

en: Dot Line Style
eu: Puntu lerro estiloa

en: Dash Dot Line Style
eu: Marratxo puntu lerro estiloa

en: Dash Dot Dot Line Style
eu: Marratxo puntu puntu estiloa

en: Line Thickness
eu: Lerroaren lodiera

en: Thin
eu: Mehea

en: Medium
eu: Ertaina

en: Thick
eu: Lodia

en: Line Color
eu: Lerroaren kolorea

en: Line Style
eu: Lerroaren estiloa

en: Configure Image
eu: Configuratu irudia

en: Double click here to configure image settings
eu: Klik bikoitza hemen irudi-ezarpenak konfiguratzeko

en: Cannot load image %1
eu: Ezin du %1 irudia zamatu

en: %1 files (*.%2)
eu: %1 fitxategi (*.%2)

en: EPS files (*.eps)
eu: EPS fitxategiak (*.eps)

en: Save image result
eu: Gorde irudi-emaitza

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
eu: Irudiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
eu: Ireki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display Size
eu: Bistaratu neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
eu: Zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
eu: Altuera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPreview)
en: Preview
eu: Aurreikusi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
eu: Inprimatze-neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDisplaySize)
en: Use Display Size
eu: Bistaratze neurria erabili

[ctx: @title:window]
en: Image Settings
eu: Irudi-ezarpenak

en: (auto)
eu: (automatikoa)

en: Open image file
eu: Ireki irudi-fitxategia

en: Images (%1)
eu: Irudiak (%1)

en: Show LaTeX code
eu: Erakutsi LaTeX kodea

en: No path for the %1 executable specified. Please provide the correct path in the application settings and try again.
eu: Ez da %1 exekutagarrirako bide-izenik zehaztu. Mesedez eman bide-izen zuzena aplikazioaren ezarpenetan eta berriz saiatu.

en: The specified file '%1' for the %2 executable doesn't exist. Please provide the correct path in the application settings and try again.
eu: %2 exekutagarriarentzako zehaztutako '%1' fitxategia ez da existitzen. Mesedez, eman bide-izen zuzena aplikazioen ezarpenetan eta berriz saiatu.

en: The specified file '%1' doesn't point to an executable. Please provide the correct path in the application settings and try again.
eu: Zehatutako '%1' fitxategiak ez du exekutagarri bat erakusten. Mesedez, eman bide-izen zuzena aplikazioen ezarpenetan eta berriz saiatu.

en: The program %1 didn't finish the execution after %2 milliseconds during the plot integration test.
eu: Diagrama bateratzeko proba egin bitartean, %2 milisegundo igarota, %1 programak ez du exekuzioa bukatu.

en: Failed to open the file %1 during the plot integration test.
eu: Diagrama bateratzeko proba egin bitartean, %1 fitxategia irekitzea huts egin du.

en: Failed to parse the result during the plot integration test.
eu: Diagrama bateratzeko proba egin bitartean emaitzaren analisiak huts egin du.

note: i18n: ectx: label, entry (latexCommand), group (Cantor)
en: Path to the latex executable
eu: «Latex» exekutagarrirako bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (dvipsCommand), group (Cantor)
en: Path to the dvips executable
eu: «dvips» exekutagarrirako bide-izena

[ctx: @title:column]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column]
en: Size [Bytes]
eu: Neurria (Byte)

[ctx: @title:column]
en: Dimension
eu: Dimentsioa

[ctx: @title:column]
en: Value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
eu: Nondik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
eu: Nora:

en: Main title
eu: Izenburu nagusia

en: Abscissa scale
eu: Abzisaren eskala

en: Ordinate scale
eu: Ordenatuaren eskala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Plot title:
eu: Marrazkiaren izenburua:

en: This is unsupported Jupyter content of types ('%1')
eu: Jupyter moten eduki hau ez da onartzen (%1)

en: %1 process has died unexpectedly. All calculation results are lost.
eu: %1 prozesua ustekabean hil da. Kalkuluen emaitza guztiak galdu dira.

en: %1 process has died unexpectedly with message "%2". All calculation results are lost.
eu: %1 prozesua ustekabean hil da "%2" mezuarekin. Kalkuluen emaitza guztiak galdu dira.

en: You choose support for %1 graphic package, but the support can't be activated due to the missing requirements, so integration for this package will be disabled. %2
eu: %1 grafiko paketerako euskarria aukeratu duzu, baina betetzen ez diren eskakizunak direla eta euskarria ezin da aktibatu, pakete honen bateratzea ezgaitu egingo da. %2

en: KDE Frontend to mathematical applications
eu: KDEren bitartekoa aplikazio matematikoentzako

en: Maintainer<br/>Qt5/KF5 port, Scilab and Python backends
eu: Mantentzailea<br/>Qt5/KF5 eratorpena, Scilab eta Python bizkarraldekoak

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eu: Garatzailea

en: Original author<br/>Maintainer (2009 - 2015)
eu: Jatorrizko egilea<br/>Mantentzailea (2009 - 2015)

en: KAlgebra backend
eu: KAlgebra 'backend'

en: Octave backend
eu: Octave-ren bizkarraldekoa

en: Interface
eu: Interfazea

en: Cantor icon
eu: Cantor-ren ikonoa

en: Use  backend <backend>
eu: Erabili <backend> bizkarraldekoa

en: Documents to open.
eu: Ireki beharreko dokumentuak.

en: Couldn't open the file %1
eu: Ezin izan du %1 fitxategia ireki

en: Enter Edit Mode
eu: Sartu edizio modura

en: Clear Attachments
eu: Garbitu eranskinak

en: Cantor Math Error
eu: Cantor matematika errorea

en: Failed to read the image "%1". Error "%2"
eu: "%1" irudia irakurtzea huts egin du. Errorea "%2"

en: --- Page Break ---
eu: --- Orri-jauzia ---

[ctx: @button go to contents page]
en: Go to the contents
eu: Joan edukira

[ctx: @info:placeholder]
en: Search through keywords...
eu: Gako-hitzen artean bilatu...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
eu: Uneko dokumentazio orriko testuan aurkitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset zoom level to 100%
eu: Zoom-maila % 100ean berrezarri

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
eu: Jauzi hurrengo bat etortzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
eu: Jauzi aurreko bat etortzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Match case sensitively
eu: Maius./minus. bereizita bat etortzea

en: The file has been downloaded successfully at Downloads.
eu: Fitxategia ondo zama-jaitsi da Zama-jaitsieratan.

en: Download Successful
eu: Zama-jaitsiera arrakastatsua

en: Cantor files
eu: Cantor fitxategiak

en: Jupyter files
eu: Jupyter fitxategiak

en: All supported files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
eu: Balioa:

en: Add New Variable
eu: Gehitu aldagai berria

en: Load Variables
eu: Zamatu aldagaiak

en: Save Variables
eu: Gorde aldagaiak

en: Remove Variables
eu: Kendu aldagaiak

en: Search/Filter
eu: Bilatu/Iragazi

en: Case Sensitive
eu: Maiuskulak bereizi

en: Match Complete Word
eu: Hitz osoarekin bat etortzea

en: Are you sure you want to remove all variables?
eu: Ziur zaude aldagai guztiak kendu nahi dituzula?

en: Load file
eu: Zamatu fitxategia

en: Copy Name
eu: Kopiatu izena

en: Copy Value
eu: Kopiatu balioa

en: Copy Name and Value
eu: Kopiatu izena eta balioa

en: Save result
eu: Gorde emaitza

en: Remove result
eu: Kendu emaitza

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
eu: Ezin izan da KDE testu-editore osagai bat aurkitu;
    mesedez egiaztatu zure KDEren instalazioa.

en: Script Editor
eu: Gidoi-editorea

en: Script Editor - %1
eu: Gidoi editorea - %1

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Reached beginning
eu: Hasierara heldu da

en: Reached end
eu: Bukaerara heldu da

en: Replaced %1 instance | Replaced %1 instances
eu[0]: Instantzia %1 ordeztu da
eu[1]: %1 instantzia ordezkatu dira

en: Commands
eu: Komandoak

en: Results
eu: Emaitzak

en: Errors
eu: Erroreak

en: Text
eu: Testua

en: LaTeX Code
eu: LaTeX kodea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Evaluation:
eu: Ebaluazioak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Enable syntax completion
eu: Gaitu sintaxia osatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Startup:
eu: Abioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_DefaultBackend)
en: Create a new worksheet for the selected backend system. If none is selected, the user is asked about which system to use on startup.
eu: Aukeratutako bizkarraldeko sistemarako lan-orri berri bat sortu. Batere aukeratu ez bada, hasieran zein sistema erabili behar den galdetzen zaio erabiltzaileari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
eu: Bizkarraldeko lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_VisibleLinesLimit)
en: Maximal number of visible rows in the result of a command entry. Use 0 to work without limitations.
eu: Komando sarrera baten emaitzan errenkada ikusgai kopuru maximoa. 0 erabili mugarik gabe lan egiteko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for the results of the calculations, if supported by the backend system
eu: Kalkuluen emaitzetarako LaTeX tipografia gaitu, bizkarraldeko sistemak onartzen badu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: LaTeX typesetting
eu: LaTeX tipografia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VisibleLinesLimit_label)
en: Number of rows in the result (0 for unlimited):
eu: Emaitzako errenkada kopurua (0 mugagaberako):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Enable animation effects in the worksheet
eu: Lan-orrian animazio-efektuak gaitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for mathematical expressions in Markdown entries
eu: Markdown sarreretan, adierazpen matematikoetarako LaTeX tipografia gaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Mathematical expressions via LaTeX
eu: Adierazpen matematikoak LaTeX-en bidez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: If enabled, all entries below the current one will be evaluated automatically
eu: Gaituta badago, uneko sarreraren azpiko guztiak automatikoki ebaluatuko dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: Reevaluate entries automatically
eu: Sarrerak automatikoki berrebaluatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Worksheet:
eu: Lan-orria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StoreTextEntryFormatting)
en: Use rich text format for text entries when saving in Jupyter Notebook Format
eu: Jupyter koaderno formatua gordetzean testu sarreretarako testu-aberastuko formatua erabili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: If enabled, text entries are aligned at the worksheet border and not at the prompt border
eu: Gaituta badago, testu-sarrerak lan-orriaren ertzarekin lerrokatuta daude eta ez gonbitaren ertzarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: Don't indent text entries
eu: Testu-sarrerak ez koskatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart)
en: If enabled, the user will be asked for confirmation prior to restarting the backend system
eu: Gaituta badago, bizkarraldeko sistema berrabiarazi aurretik erabiltzaileari baieztatzeko eskatuko zaio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMathRenderError)
en: Notify about render failures for mathematical expressions
eu: Adierazpen matematikoetarako errendatze-akatsen berri ematea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Line numbers
eu: Lerro-zenbakiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Enable syntax highlighting
eu: Gaitu sintaxia nabarmentzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Syntax highlighting
eu: Sintaxia nabarmentzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutEntryDelete)
en: Ask for confirmation when deleting entries
eu: Sarrerak ezabatzean baieztapena eskatu

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
eu: Aurkitu...

en: Raw Cell Targets
eu: Gelaxka gordinen jomugak

en: Add custom target
eu: Gehitu neurrira ipinitako jomuga

en: Convert to Text Entry
eu: Bihurtu testu sarrera

en: Convert to Raw Cell
eu: Gelaxka gordina bihurtu

en: Target MIME type:
eu: Helburuko MIME-mota:

en: Copy result
eu: Kopiatu emaitza

en: Show Rendered
eu: Erakutsi errendatuta

en: Show Code
eu: Erakutsi kodea

en: Show HTML Code
eu: Erakutsi HTML kodea

en: Show Plain Alternative
eu: Erakutsi alternatiba soila

en: Show Html
eu: Erakutsi Html

en: Show HTML
eu: Erakutsi HTML

en: Cannot render Eps file. You may need additional packages
eu: Ezin errendatu Eps fitxategia. Pakete osagarriak behar izan ditzakezu.

en: Save text result
eu: Gorde testu-emaitzak

en: Cannot write file %1.
eu: Ezin du %1 fitxategia idatzi.

en: Cannot write file.
eu: Ezin du fitxategia idatzi.

en: Error saving file %1
eu: Errorea %1 fitxategia gordetzean

en: In read-only mode Cantor couldn't guarantee, that the export will be valid for %1
eu: Soilik irakurtzeko moduan, Cantor-rek ezin du bermatu esportatutakoa %1(e)rako balioko duenik

en: Error loading latex.xsl stylesheet
eu: Akatsa latex.xsl estilo-orria zamatzerakoan

en: Couldn't open the file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia ireki.

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Couldn't open the selected file for reading.
eu: Ezin izan du hautatutako fitxategia irakurtzeko ireki.

en: The selected file is not a valid Cantor or Jupyter project file.
eu: Aukeratutako fitxategia ez da Cantor edo Jupyter proiektu-fitxategi onargarria.

en: The selected file is not a valid Cantor project file.
eu: Aukeratutako fitxategia ez da Cantor proiektu-fitxategi onargarria.

en: This worksheet was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
eu: Lan-orri hau Python2 erabiliz sortu zen, zeinen euskarria kendu den. Python3 erabiliko da.

en: Python2 not supported anymore
eu: Python 2rako euskarria kendu da

en: %1 backend was not found. Editing and executing entries is not possible.
eu: Ez da aurkitu %1 bizkarraldekoa. Ezin da sarrerarik editatu edo exekutatu.

en: There are some problems with the %1 backend,
    please check your configuration or install the needed packages.
    You will only be able to view this worksheet.
eu: Arazo batzuk daude %1 'backend'-arekin,
    mesedez egiaztatu zure konfigurazioa edo instalatu beharrezko paketeak.
    Lan-orri hau besterik ezingo duzu ikusi.

en: Jupyter notebooks with versions lower than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
eu: 4.5 bertsioa baino txikiagoa duten Jupyter koadernoak ez dira onartzen (%1.%2 bertsioa antzeman da).

en: Jupyter notebooks with versions higher than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
eu: 4.5 bertsioa baino handiagoa duten Jupyter koadernoak ez dira onartzen (%1.%2 bertsioa antzeman da).

en: This notebook was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
eu: Ohar-blok hau Python2 erabiliz sortu zen, dagoeneko euskarririk ez duena. Python3 erabiliko da.

en: an object with keys: %1
eu: gakoak dituen objektu bat: %1

en: non object JSON value
eu: objektua ez den JSON balioa

en: found incorrect data (%1) that is not Jupyter cell
eu: Jypyter gelaxka bat ez den datu baliogabeak (%1) aurkitu dira

en: The file is not valid Jupyter notebook
eu: Fitxategia ez da Jupyter ohar-bloka

en: Invalid Jupyter notebook scheme: %1
eu: Jupyter ohar-blokaren antolaera baliogabea: %1

en: Convert To
eu: Bihurtu

en: Command
eu: Komandoa

en: Image
eu: Irudia

en: Page Break
eu: Orri jauzia

en: Horizontal Line
eu: Marra horizontala

en: Hierarchy Entry
eu: Hierarkia sarrera

en: Insert After
eu: Txertatu ondoren

en: Insert Before
eu: Txertatu aurretik

en: Insert
eu: Txertatu

en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

en: Original Size
eu: Jatorrizko neurria

en: Move Entries Up
eu: Sarrerak gora eraman

en: Move Entries Down
eu: Sarrerak behera eraman

en: Evaluate Entries
eu: Ebaluatu sarrerak

en: Delete Entries
eu: Ezabatu sarrerak

en: Collapse Command Entry Results
eu: Tolestu komando sarreraren emaitzak

en: Expand Command Entry Results
eu: Zabaldu komando-sarreraren emaitzak

en: Delete Command Entry Results
eu: Ezabatu komando-sarreraren emaitzak

en: Exclude Command Entry From Execution
eu: Kanporatu komando-sarrera exekuziotik

en: Add Command Entry To Execution
eu: Gehitu exekutatu beharreko komando-sarrera

[ctx: @action]
en: Text &Color...
eu: Testuaren &kolorea...

[ctx: @label text color]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
eu: Testu &nabarmentzea...

[ctx: @action]
en: &Font
eu: Letra-ti&poa

[ctx: @action]
en: Font &Size
eu: Letra-tipoaren &neurria

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
eu: &Lodia

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
eu: &Etzana

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
eu: &Azpimarra

[ctx: @action]
en: &Strike Out
eu: &Marratu

[ctx: @action]
en: Align &Left
eu: Lerrokatu e&zkerrean

[ctx: @label left justify]
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: @action]
en: Align &Center
eu: Lerrokatu er&dian

[ctx: @label center justify]
en: Center
eu: Erdiratu

[ctx: @action]
en: Align &Right
eu: Lerrokatu e&skuinean

[ctx: @label right justify]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: @action]
en: &Justify
eu: &Justifikatu

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
eu: Justifikatu

en: This step cannot be undone. Do you really want to delete the selected entries?
eu: Urrats hau ezin da desegin. Hautatutako sarrerak benetan ezabatu nahi dituzu?

en: This step cannot be undone. Do you really want to delete all results?
eu: Urrats hau ezin da desegin. Emaitza guztiak benetan ezabatu nahi dituzu?

en: Delete all results
eu: Ezabatu emaitza guztiak

en: White
eu: Zuria

en: Black
eu: Beltza

en: Dark Red
eu: Gorri iluna

en: Red
eu: Gorria

en: Light Red
eu: Gorri argia

en: Dark Green
eu: Berde iluna

en: Green
eu: Berdea

en: Light Green
eu: Berde argia

en: Dark Blue
eu: Urdin iluna

en: Blue
eu: Urdina

en: Light Blue
eu: Urdin argia

en: Dark Yellow
eu: Hori iluna

en: Yellow
eu: Horia

en: Light Yellow
eu: Hori argia

en: Dark Cyan
eu: Zian iluna

en: Cyan
eu: Zian

en: Light Cyan
eu: Zian argia

en: Dark Magenta
eu: Magenta iluna

en: Light Magenta
eu: Magenta argia

en: Dark Orange
eu: Laranja iluna

en: Orange
eu: Laranja

en: Light Orange
eu: Laranja argia

en: Dark Grey
eu: Gris iluna

en: Grey
eu: Grisa

en: Light Grey
eu: Gris argia

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: This step cannot be undone. Do you really want to delete this entry?
eu: Urrats hau ezin da desegin. Sarrera hau benetan ezabatu nahi duzu?

en: Delete Entry
eu: Sarrera ezabatu

en: Drag Entry
eu: Sarrera arrastatu
