cantor - en to nl translation catalogue (669 entries)

en: Pause
nl: Pauze

en: Save animation result
nl: Animatieresultaat opslaan

en: Animations (*.gif)
nl: Animaties (*.gif)

en: Advanced Plotting
nl: Gevorderd plotten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
nl: Expressie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
nl: Verdere opties:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, directiveContainer)
en: Option active
nl: Optie actief

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
nl: &Berekenen

en: Differentiate
nl: Differentiëren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variable:
nl: Variabele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
nl: Keer:

note: i18n: ectx: Menu (import_package)
en: &Package
nl: &Pakket

en: Import Package
nl: Pakket importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
nl: Pakket:

en: Integrate
nl: Integreren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
nl: Ondergrens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
nl: Bovengrens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isDefinite)
en: definite integral
nl: bepaalde integraal

note: i18n: ectx: Menu (linear_algebra)
en: &Linear Algebra
nl: &Lineaire algebra

en: Create Matrix
nl: Matrix aanmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
nl: Kolommen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
nl: Rijen:

en: Compute Eigenvalues
nl: Eigenwaarden berekenen

en: Compute Eigenvectors
nl: Eigenvectoren berekenen

en: Invert Matrix
nl: Matrix inverteren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
nl: Variabele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
nl: 1e variabele:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
nl: 2e variabele:

en: Run Script
nl: Script uitvoeren

en: Solve equations
nl: Vergelijkingen oplossen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
nl: Vergelijkingen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variables:
nl: Variabelen:

en: Select the Backend
nl: Backend selecteren

en: <h1>%1</h1><div><b>Recommended version:</b> %2</div>
nl: <h1>%1</h1><div><b>Aanbevolen versie:</b> %2</div>

en: <hr><div>%1</div><br><div>See <a href="%2">%2</a> for more information.</div>
nl: <hr><div>%1</div><br><div>Zie <a href="%2">%2</a> voor meer informatie.</div>

en: <hr><div><b><font color='#e50000'>Some requirements are not fulfilled: </font></b>%1</div>
nl: <hr><div><b><font color='#e50000'>Aan sommige vereisten is niet voldaan: </font></b>%1</div>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
nl: Dit backend standaard maken

en: <b>Julia</b> is a high-level, high-performance dynamic programming language for technical computing, with syntax that is familiar to users of other technical computing environments. It provides a sophisticated compiler, distributed parallel execution, numerical accuracy, and an extensive mathematical function library.
nl: <p><b>Julia</b> is een zeer krachtige dynamische programmeertaal van hoog niveau voor technische berekeningen. De syntax is bekend voor wie ervaring heeft met andere technische omgevingen. De compiler is geavanceerd, kent een verdeelde parallelle verwerking, en is numeriek  nauwkeurig, en heeft een uitvoerige wiskundige bibliotheek.</p>

en: The path to Julia specified in the application settings must point directly to the executable. Symlinks are not allowed. Please provide the correct path in the application settings and try again.
nl: Het pad naar Julia, opgegeven in de instellingen van het programma, moet direct verwijzen naar het uitvoerbare bestand. Symlinks zijn niet toegestaan. Geef a.u.b. het juiste pad op in de instellingen van het programma, en probeer het nog eens.

en: Сantor couldn’t determine the version of Julia for %1. Please specify the correct path to Julia executable (no symlinks allowed) and try again.
nl: Cantor kan de versie van Julia voor %1 niet vaststellen. Geef a.u.b. het correcte pad op naar het uitvoerbare bestand van Julia (géén symlink), en probeer het opnieuw.

en: You are trying to use Cantor with Julia v%1.%2.%3. This version of Cantor was compiled with the support of Julia v%4.%5.%6. Please point to this version of Julia or recompile Cantor using the version %1.%2.%3.
nl: U gebruikt Cantor met Julia v%1.%2.%3. Deze versie van Cantor is gecompileerd voor Julia v%4.%5.%6. Verwijs a.u.b. naar deze versie van Julia, of compileer  Cantor opnieuw voor de versie %1.%2.%3.

note: i18n: ectx: label, entry (replPath), group (JuliaBackend)
en: Path to the Julia native REPL
nl: Pad naar Julia REPL

note: i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (MaximaBackend)
en: Enable Variable Management
nl: Variabelenbeheer activeren

note: i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (ScilabBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), gro
en: Integrate Plots into the Worksheet
nl: Plots opnemen in het werkblad

note: i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (plotExtenstionGraphicPackage), group (PythonBackend)
en: Graphical package for the Plot-Assistant
nl: Grafisch pakket voor de Plot-assistent

en: # Sorry, but Gadfly don't support 3d plots
nl: # Spijtig genoeg ondersteunt Gadfly geen 3d-plotten

en: Julia script file (*.jl)
nl: Julia script-bestand (*.jl)

en: Error - Cantor
nl: Fout - Cantor

en: Julia session can't login due internal julia problem with missing internal file - "%1"
nl: In Julia kan niet worden ingelogd door intern probleem in julia door ontbrekend bestand  - "%1"

en: Julia session can't login due unknown internal problem
nl: In Julia kan niet worden ingelogd door onbekend intern probleem

en: Julia process stopped working.
nl: Het Julia-proces is gestopt.

en: Failed to start Julia process.
nl: Starten van Julia-proces is mislukt.

en: Communication with Julia process failed for unknown reasons.
nl: Communicatie met Julia-proces is mislukt om onbekende redenen.

en: For Julia only GR (https://gr-framework.org/), a framework for visualization applications, is supported at the moment. This package has to be installed first, if not done yet. For this, run Pkg.install("GR") in Cantor or in Julia REPL. Note, this operation can take some time and it's better to perform it in Julia REPL that is able to show the current progress of the package installation.
nl: Alleen voor Julia GR (https://gr-framework.org/) is er thans ondersteuning voor visualisatieprogramma's. Dit pakket moet eerst worden geïnstalleerd, indien dat nog niet is gebeurd. Dit doet u met Pkg.install("GR") in Cantor of in Julia REPL. Let erop dat dit lang kan duren, en dat u dit beter kunt doen in Julia REPL, omdat u dan de voortgang van de installatie van het pakket kunt volgen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable:
nl: Uitvoerbaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPlotIntegration)
en: Plot Integration:
nl: Plotintegratie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots)
en: If enabled, plots will be shown inside of the worksheet. Otherwise, plots will be shown in an external window.
nl: Indien aangezet, worden plots in het werkblad weergegeven. En anders in een afzonderlijk venster.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_indicateInfiniteSeries) i18n: ectx: prop
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVariableManagement)
en: Variable Management:
nl: Variabelenbeheer :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement)
en: Monitor the creation and destruction of variables and show the existing variables in the variable panel.
nl: Volgen van het aanmaken en verwijderen van variabelen, en tonen van de bestaande variabelen in het paneel voor variabelen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Internal Plot Format:
nl: Intern plotformaat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_inlinePlotFormat)
en: Inner format of plots, if plots embedding is enabled.
nl: Inwendige indeling van plots, indien inbedden van plots is aangezet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_plotExtenstionGraphicPackage) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label4)
en: Graphic package to be used in the Plot Assistant
nl: Grafisch pakket voor gebruik in de Plot-assistent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Package for Plot Assistant
nl: Grafisch pakket voor Plot-assistent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lAutorun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commands to autorun
nl: Opdrachten voor autorun

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabDocumentation)
en: Documentation
nl: Documentatie

note: i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (KAlgebraBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), gr
en: List of scripts to autorun at the beginning of session
nl: Lijst van zelfstartende scripts aan het begin van de sessie

en: Error: %1
nl: Fout: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This autorun commands, which will run on start new worksheet. They can be useful for loading needed modules, changing environment, etc.
nl: De autorun-opdrachten, bij het starten van een nieuw werkblad. Ze zijn nuttig bij het inlezen van de nodige modules, het wijzigen van de omgeving, enz.

en: <b>Lua</b> is a fast and lightweight scripting language, with a simple procedural syntax. There are several libraries in Lua aimed at math and science.
nl: <b>Lua</b>is een snelle, kleine scripttaal, met een eenvoudige procedurele syntaxis. Er zijn een aantal wis- en natuurkundige bibliotheken beschikbaar.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (LuaBackend)
en: Path to luajit command
nl: Pad naar opdracht in luajit:

en: Lua script file (*.lua)
nl: Lua scriptbestand (*.lua)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path to luajit:
nl: Pad naar luajit:

en: <h1>Maxima's Help System</h1><h2>Function <i>apropos</i></h2>Searches for Maxima names which have name appearing anywhere within them; <i>name</i> must be a string or symbol. Thus, <i>apropos(exp)</i> returns a list of all the flags and functions which have exp as part of their name, such as <i>expand</i>, <i>exp</i>, and <i>exponentialize</i>. So, if you can only remember part of the name of a Maxima command or variable, you can use this command to find the rest of the name. Similarly, you can type <i>apropos(tr_)</i> to find a list of many of the switches relating to the translator, most of which begin with <i>tr_</i>.<br><br><i>apropos("")</i> returns a list with all Maxima names.<br><br><i>apropos</i> returns the empty list [], if no name is found.<br><br><h2>Function <i>describe</i></h2><i>describe(string)</i> is equivalent to describe(string, exact).<br><br><i>describe(string, exact)</i> finds an item with title equal (case-insensitive) to string, if there is any such item.<br><br><i>describe(string, inexact)</i> finds all documented items which contain string in their titles. If there is more than one such item, Maxima asks the user to select an item or items to display.<br><br><i>? foo</i> (with a space between <i>?</i> and <i>foo</i>) is equivalent to <i>describe("foo", exact)</i>, and <i>?? foo</i> is equivalent to <i>describe("foo", inexact)</i>.<br><br><i>describe(, inexact)</i> yields a list of all topics documented in the on-line manual.<br><br><i>describe</i> quotes its argument. <i>describe</i> returns <i>true</i> if some documentation is found, otherwise <i>false</i>.<br><h2>Function <i>example</i></h2><i>example(topic)</i> displays some examples of <i>topic</i>, which is a symbol or a string. To get examples for operators like <i>if</i>, <i>do</i>, or <i>lambda</i> the argument must be a string, e.g. <i>example("do")</i>. <i>example</i> is not case sensitive. Most topics are function names.<br><br><i>example()</i> returns the list of all recognized topics.<br><br>The name of the file containing the examples is given by the global option variable <i>manual_demo</i>, which defaults to <i>"manual.demo"</i>.<br><br><i>example</i> quotes its argument. <i>example</i> returns <i>done</i> unless no examples are found or there is no argument, in which case <i>example</i> returns the list of all recognized topics.
nl: <h1>Helpsysteem van Maxima</h1><h2>Functie <i>apropos</i></h2>Zoekt naar namen in Maxima die een naam hebben ergens in deze; <i>naam</i> moet een tekenreeks of symbool zijn. Dus, <i>apropos(exp)</i> geeft een lijst met alle vlaggen en functies die exp als onderdeel in hun naam hebben, zoals <i>expand</i>, <i>exp</i> en <i>exponentialize</i>. Dus als u zich alleen een gedeelte van de naam van een commando of variabele in Maxima herinnert, dan kunt u dit commando gebruiken om de rest van de naam te vinden. Evenzo kunt <i>apropos(tr_)</i> typen om een lijst met veel van de parameters te vinden gerelateerd aan de vertaler, waarvan de meesten beginnen met <i>tr_</i>.<br><br><i>apropos("")</i> geeft een lijst met alle namen van Maxima.<br><br><i>apropos</i> geeft de lege lijst [], als geen naam wordt gevonden.<br><br><h2>Functie <i>describe</i></h2><i>describe(string)</i> is equivalent met describe(string, exact).<br><br><i>describe(string, exact)</i> vindt een item met titel gelijk aan (geen onderscheid in hoofd- en kleine letters) aan tekenreeks, als er zo'n item is.<br><br><i>describe(string, inexact)</i> vindt alle gedocumenteerde items die tekenreeks in hun titel hebben. Als er meer dan één zo'n item is, zal Maxima aan de gebruiker vragen om een item of items te selecteren en te tonen.<br><br><i>? foo</i> (met een spatie tussen <i>?</i> en <i>foo</i>) is gelijk aan <i>describe("foo", exact)</i>, en <i>?? foo</i> is gelijk aan <i>describe("foo", inexact)</i>.<br><br><i>describe(, inexact)</i> geeft een lijst met alle onderwerpen gedocumenteerd in het on-line handboek.<br><br><i>describe</i> zet quotes rond argumenten. <i>describe</i> geeft <i>true</i> als enige documentatie is gevonden, anders <i>false</i>.<br><h2>Functie <i>example</i></h2><i>example(topic)</i> toont enige voorbeelden van <i>topic</i>, die een symbool of een tekenreeks is. Om voorbeelden van operators zoals <i>if</i>, <i>do</i> of <i>lambda</i> te krijgen moet het argument een tekenreeks zijn, bijv. <i>example("do")</i>. <i>example</i> is niet hoofd-kleine lettergevoelig. De meeste onderwerpen zijn functienamen.<br><br><i>example()</i> geeft de lijst van alle herkende onderwerpen.<br><br>De naam van het bestand met de voorbeelden is gegeven door de globale optievariabele <i>manual_demo</i>, die standaard wordt <i>"manual.demo"</i>.<br><br><i>example</i> zet zijn argument tussen quotes. <i>example</i> geeft <i>done</i> terug tenzij geen voorbeelden worden gevonden of er geen argument is, in welk geval <i>example</i> de lijst geeft van alle herkende onderwerpen.

en: <b>Maxima</b> is a system for the manipulation of symbolic and numerical expressions, including differentiation, integration, Taylor series, Laplace transforms, ordinary differential equations, systems of linear equations, polynomials, and sets, lists, vectors, matrices, and tensors. Maxima yields high precision numeric results by using exact fractions, arbitrary precision integers, and variable precision floating point numbers. Maxima can plot functions and data in two and three dimensions.
nl: <b>Maxima</b> is een systeem voor het werken met symbolische en numerieke expressies, met inbegrip van differentiëren, integreren, Taylorreeksen, Laplacetransformaties, gewone differentiaalvergelijkingen, stelsels van lineaire vergelijkingen, veeltermen (polynomen), en verzamelingen, lijsten, vectoren, matrices en tensoren. Met Maxima verkrijgt men numerieke antwoorden met een hoge precisie, gebruik makend van exacte breuken, gehele getallen met een willekeurig hoge precisie, en van decimale breuken met een variabele nauwkeurigheid. Met Maxima kan men plots maken van functies en gegevens, in twee en drie dimensies.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (MaximaBackend)
en: Path to the Maxima executable
nl: Path naar het uitvoerbaar bestand voor Maxima

en: Error: Too many */
nl: Fout: te veel */

en: Error: Too many /*
nl: Fout: Te veel /*

en: Error: expected " before ;
nl: Fout: " verwacht voor :

en: Waiting for the plot result
nl: Wachten op plotresultaat

en: Maxima batch file (*.mac)
nl: Maxima batchbestand (*.mac)

en: Failed to start Maxima
nl: Starten van Maxima mislukt

en: Maxima crashed. restarting...
nl: Maxima liep vast, wordt herstart...

en: Maxima crashed twice within a short time. Stopping to try starting
nl: Maxima liep twee keer kort na elkaar vast. Verdere startpogingen worden gestaakt

en: <b>GNU Octave</b> is a high-level language, primarily intended for numerical computations. <br/>It provides a convenient command line interface for solving linear and nonlinear problems numerically, and for performing other numerical experiments using a language that is mostly compatible with Matlab.
nl: <b>GNU Octave</b> is een hogere programmeertaal, speciaal geschikt voor numerieke berekeningen. <br/>Het bevat een gemakkelijk te gebruiken interface in het tekstscherm, voor het numeriek oplossen van lineaire en niet-lineaire berekeningen, en voor het uitvoeren van andere numerieke experimenten op een manier die het meest lijkt op die van Matlab.

en: Octave script file (*.m)
nl: Octave scriptbestand (*.m)

en: Syntax Error
nl: Syntaxisfout

en: Plot integration test failed.
nl: Plotintegratietest is mislukt.

en: The integration of plots will be disabled.
nl: Het integreren (samenvoegen?) van plots wordt uitgezet.

en: The plot integration doesn't work because Cantor found, that Octave can't create plots, because there are no graphical backends for it: this conclusion was made on the basis of empty output from available_graphics_toolkits() function. Looks like you should install some additional OS packages, like gnuplot, fltk or qt for possibility to create plots.
nl: Het integreren van plots werkt niet omdat Cantor heeft ontdekt dat met Octave geen plots kunnen worden gemaakt wegens gebrek aan backends: dit blijkt uit de afwezigheid van uitvoer van de beschikbare grafische functie toolkits(). Het lijkt erop dat u nog enkele OS-pakketten moet installeren, zoals gnuplot, fltk of qt.

en: <b>Python</b> is a remarkably powerful dynamic programming language that is used in a wide variety of application domains. There are several Python packages to scientific programming.
nl: <b>Python</b> is een erg krachtige dynamische programmeertaal die voor heel wat toepassingsgebieden wordt gebruikt. Er bestaan diverse Pythonpakketten voor wetenschappelijke programma's.

en: # Sorry, but Bokeh doesn't support 3d plotting
nl: # Spijtig genoeg ondersteunt Bokeh geen 3d-plotten

en: Python script file (*.py)
nl: Python scriptbestand (*.py)

en: Cantor Python server stopped working.
nl: De Cantor Python server is gestopt.

en: Failed to start Cantor python server.
nl: Starten van de Cantor Python server is mislukt.

en: Communication with Cantor python server failed for unknown reasons.
nl: Communicatie met de Cantor Python server is mislukt om onbekende redenen.

en: For using integrated graphics with Matplotlib package, you need to install "matplotlib" python package first.
nl: Voor het gebruiken van geïntegreerde graphics met het pakket Matplotlib, moet eerst het Pythonpakket "matplotlib" worden geïnstalleerd.

en: For using integrated graphic with Plot.ly, you need to install "plotly" python package and special Plot.ly-compatible "orca" executable. See "Static Image Export" article in Plot.ly documentation for details.
nl: Voor het gebruiken van geïntegreerde graphics met Plot.ly, moet het Pythonpakket "plotly" en het speciale uitvoerbare bestand "orca", dat met Plot.ly compatibel is, worden geïnstalleerd. Zie het artikel "Static Image Export" in de documentatie van Plot.ly, voor details.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QalculatePlotAssistantBase)
en: Cantor - Plot Dialog
nl: Cantor - Plot Dialoog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
nl: Functies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
nl: Titel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
nl: Expressie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
nl: Lijst wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X variable
nl: X-variabele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
nl: Stijl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
nl: Lijnen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
nl: Punten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points and Lines
nl: Punt-streep

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
nl: Vakjes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
nl: Stappen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
nl: Stippen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
nl: Gladmaken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Monotonic
nl: Monotoon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier (monotonic)
nl: Bezier (monotoon)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Function Range
nl: Functiebereik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: X range
nl: X-bereik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepsButton)
en: Sa&mpling rate
nl: &Bemonsteringssnelheid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepButton)
en: Step si&ze
nl: &Stapgrootte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Plot title
nl: Plotnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: X-axis label
nl: tekst x-as

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Y-axis label
nl: tekst y-as

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Legend position
nl: Plaats legenda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Hide legend
nl: Legenda verbergen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
nl: Linksboven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
nl: Rechtsboven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
nl: Linksonder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
nl: Rechtsonder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
nl: Onderaan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
nl: Er buiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Display Grid
nl: Rooster tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderCheckBox)
en: Display full border
nl: Randen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorCheckBox)
en: Use Colors
nl: Kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineCheckBox)
en: Display inline
nl: In zelfde venster weergeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, xLogCheckBox)
en: Logarithmic x scale
nl: Logaritmische schaal x-as

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, yLogCheckBox)
en: Logarithmic y scale
nl: Logaritmische schaal y-as

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
nl: Bestandopties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveCheckBox)
en: Save plot to file
nl: Plot in bestand opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
nl: Bestandtype

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, saveFileBox)
en: Detect from filename
nl: Uit bestandnaam afleiden

en: <b>Qalculate!</b> is not your regular software replication of the cheapest available calculator. Qalculate! aims to make full use of the superior interface, power and flexibility of modern computers. The center of attention in Qalculate! is the expression entry. Instead of entering each number in a mathematical expression separately, you can directly write the whole expression and later modify it. The interpretation of expressions is flexible and fault tolerant, and if you nevertheless do something wrong, Qalculate! will tell you so. Not fully solvable expressions are however not errors. Qalculate! will simplify as far as it can and answer with an expression. In addition to numbers and arithmetic operators, an expression may contain any combination of variables, units, and functions.
nl: <b>Qalculate!</b> is niet echt een gewone softwareversie van de goedkoopste rekenmachine. Het doel van Qalculate! is volledig gebruik te maken van de uitstekende interface, rekenkracht en toepasbaarheid van moderne computers. Hierbij staat in Qalculate! het invoeren van expressies centraal. In plaats van dat elk getal in een wiskundige expressie (uitdrukking) apart wordt ingevoerd, kunt u de expressie direct in zijn geheel invoeren, en die later aanpassen. Het interpreteren van de expressies is flexibel en fouten worden niet direct afgestraft. Als u niettemin toch iets verkeerds doet, laat Qalculate! u dit weten. Niet helemaal oplosbare expressies echter worden niet als fout beoordeeld. Qalculate zal expressies zo veel mogelijk vereenvoudigen. Naast getallen en wiskundige bewerkingen kan in een expressie elke combinatie van variabelen, eenheden en functies voorkomen.

note: i18n: ectx: label, entry (postConversion), group (QalculateBackend)
en: If and how units will be automatically converted. If true, convert to the best suited SI units (the least amount of units).
nl: of, en hoe, eenheden automatisch moeten worden omgerekend. Indien True, omrekenen naar de meest geschikte SI-eenheden (het kleinste aantal eenheden).

note: i18n: ectx: label, entry (angleUnit), group (QalculateBackend)
en: Default angle unit for trigonometric functions.
nl: Standaard hoekeenheid voor goniometrische functies.

note: i18n: ectx: label, entry (base), group (QalculateBackend)
en: Base of parsed and evaluated numbers.
nl: Grondtal voor ingelezen en berekende getallen.

note: i18n: ectx: label, entry (structuring), group (QalculateBackend)
en: If the evaluation result will be simplified or factorized.
nl: of het berekende antwoord moet worden vereenvoudigd of in factoren ontbonden.

note: i18n: ectx: label, entry (fractionFormat), group (QalculateBackend)
en: If rational numbers will be displayed with decimals, as a fraction, or something in between.
nl: of rationale getallen als decimale getallen moeten worden weergegeven, als breuken, of ergens daar tussen in.

note: i18n: ectx: label, entry (indicateInfiniteSeries), group (QalculateBackend)
en: Show that the digit series of a number continues forever with three dots, instead of rounding (ex. 2/3 displays as 0.666666... instead of 0.666667).
nl: Toon met drie stippen dat de decimalen van een getal zich blijven herhalen, in plaats van afronden (bv. 2/3 wordt weegegeven als 0.666666... in plaats van 0.666667).

note: i18n: ectx: label, entry (useAllPrefixes), group (QalculateBackend)
en: Use all decimal SI prefixes. If false, prefixes which is not a multiple of thousand (centi, deci, deca, hecto) will not be used automatically.
nl: Met decimale SI-voorvoegsels. Indien False, worden niet automatisch alleen voorvoegsels gebruikt die een veelvoud zijn van duizend (zoals kilo, milli, mega, micro).

note: i18n: ectx: label, entry (negativeExponents), group (QalculateBackend)
en: If true, negative exponents will be used instead of division (ex. 5/x^2 becomes 5*x^-2).
nl: Indien True, worden in plaats van deling, negatieve exponenten gebruikt (bijv. 5/x^2 wordt 5*x^-2).

note: i18n: ectx: label, entry (minExp), group (QalculateBackend)
en: Numerical display.
nl: Numerieke weergave.

note: i18n: ectx: label, entry (inlinePlot), group (QalculateBackend)
en: If true, plots will be displayed inside the worksheet. If not they appear in a separate window.
nl: Indien True worden plots in het werkblad weergegeven. En anders in een afzonderlijk venster.

note: i18n: ectx: label, entry (coloredPlot), group (QalculateBackend)
en: Whether colors should be used in plots.
nl: Of in plots kleuren worden gebruikt.

note: i18n: ectx: label, entry (plotGrid), group (QalculateBackend)
en: Whether a grid should be plotted.
nl: Of er een rooster moet worden geplot.

note: i18n: ectx: label, entry (plotBorder), group (QalculateBackend)
en: Whether full borders should be drawn around the plot.
nl: Of er een rand rondom de plot moet worden getekend.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLineWidth), group (QalculateBackend)
en: Width of lines, in pixels.
nl: Lijndiktes, in pixels.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSteps), group (QalculateBackend)
en: Number of interpolation steps to be used in plotting.
nl: Aantal interpolatiestappen bij plotten.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSmoothing), group (QalculateBackend)
en: Smoothing mode in plots.
nl: Modus voor gladmaken van plots.

note: i18n: ectx: label, entry (plotStyle), group (QalculateBackend)
en: Style of plots.
nl: Plotstijl:

note: i18n: ectx: label, entry (plotLegend), group (QalculateBackend)
en: Legend position in plots.
nl: Positie legenda in plots.

en: Qalculate reports it cannot print. Is gnuplot installed?
nl: Qalculate meldt dat het niet kan afdrukken. Is gnuplot wel geïnstalleerd?

en: missing %1
nl: %1 ontbreekt

en: %1 must be a number.
nl: %1 moet een getal zijn.

en: %1 must be a integer.
nl: %1 moet een geheel getal zijn.

en: %1 must be a boolean.
nl: %1 moet een booleaanse waarde zijn.

en: invalid option for %1: %2
nl: ongeldige optie voor %1: %2

en: found multiple expressions in one plot command (%1 and %2).
nl: meerdere expressies aangetroffen in één plotopdracht (%1 en %2).

en: ERROR
nl: FOUT

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: No function, variable or unit with specified name exist.
nl: Er bestaat geen functie, variabele of eenheid met deze naam.

en: Function: %1
nl: Functie: %1

en: Plotting interface
nl: Plot-interface

en: Plots one or more functions either inline or in a separate window.
nl: Plot een of meer functies hierin, of in een apart venster.

en: expression
nl: expressie

en: option
nl: optie

en: value
nl: waarde

en: integer
nl: geheel getal

en: boolean
nl: booleaanse waarde

en: number
nl: getal

en: default: %1
nl: standaard: %1

en: The function's name
nl: Naam van de functie

en: Title label
nl: Titel

en: x-axis label
nl: tekst x-as

en: y-axis label
nl: tekst y-as

en: Image to save plot to. If empty shows plot in a window on the screen. If inline=true the image is shown regardless of this option.
nl: afbeeldingsbestand voor opslaan plot. Indien leeg, wordt plot in een venster op het scherm getoond. Indien inline=true wordt de afbeelding sowieso getoond.

en: The image type to save as. One of auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.
nl: Afbeeldingstype voor opslaan: auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.

en: Set to true for colored plot, false for monochrome.
nl: True (waar) voor kleurenplot, False (onwaar) voor zwartwit.

en: Minimum x-axis value.
nl: Kleinste waarde x-as.

en: Maximum x-axis value.
nl: Grootste waarde x-as.

en: If a logarithmic scale shall be used for the x-axis.
nl: Logaritmische schaal voor x-as?

en: If a logarithmic scale shall be used for the y-axis.
nl: Logaritmische schaal voor y-as?

en: Logarithmic base for the x-axis.
nl: Logaritmische basis voor x-as?

en: Logarithmic base for the y-axis.
nl: Logaritmische basis voor y-as?

en: If a grid shall be shown in the plot.
nl: rooster tonen in plot?

en: If the plot shall be surrounded by borders on all sides (not just axis).
nl: Randen tonen rondom plot (niet alleen assen)?

en: Width of lines.
nl: Lijndiktes.

en: Where the plot legend shall be placed. One of none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside
nl: Plaats van de plotlegenda: geen, linksboven, rechtsboven, linksonder, rechtsonder, eronder, of erbuiten

en: Plot smoothing. One of none, unique, csplines, bezier, sbezier
nl: Plot glad maken: niet, uniek, csplines, bezier, sbezier

en: Plot style. One of lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots
nl: Plotstijl: streepjes, punten, punt_streep, hokjes, histogram, stappen, candlesticks, stippen

en: Use scale on second x-axis.
nl: Schaal voor tweede x-as.

en: Use scale on second y-axis.
nl: Schaal voor tweede y-as.

en: If the plot is to be drawn inline, instead of in a new window.
nl: Plot in het venster tekenen, of in een nieuw venster?

en: Distance between two interpolation points. See also steps.
nl: Afstand tussen twee interpolatiepunten. Zie ook stappen.

en: Number of interpolation points. See also step.
nl: Aantal interpolatiepunten. Zie ook stappen.

en: The name of the x variable. This must be an unknown variable
nl: De naam van de x-variabele. Dit moet een onbekende variabele zijn

en: Save variables to a file
nl: Variabelen in een bestand opslaan

en: Save all currently defined variables to a file. They can be reloaded with %1.
nl: Sla alle huidig gedefinieerde variabelen op in een bestand. Zij kunnen weer worden ingelezen met %1.

en: file
nl: bestand

en: file: the file to save to
nl: bestand: bestand waarin moet worden opgeslagen

en: Load variables from a file
nl: Variabelen inlezen uit een bestand

en: Load variables from a file that has previously been created by %1.
nl: Lees variabelen in uit een bestand dat eerder met %1 werd aangemaakt.

en: file: the file to load
nl: bestand: in te lezen bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number base:
nl: Grondtal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fraction format:
nl: Breuktype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Decimal
nl: Decimaal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Fractional
nl: Breuk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Combined
nl: Samengesteld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Numerical display:
nl: Numerieke weergave:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Pure
nl: Zuiver

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
nl: Wetenschappelijk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
nl: Nauwkeurigheid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Indicate infinite series:
nl: oneindige rij aangeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Use all SI prefixes:
nl: Met SI-voorvoegsels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Use negative exponents:
nl: Met negatieve exponenten:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
nl: Berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to best SI units:
nl: Naar beste SI-eenheden omrekenen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Radians
nl: Radialen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
nl: Graden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
nl: Grads

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Structuring Mode:
nl: Modus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
nl: Vereenvoudigen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
nl: Ontbinden in factoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
nl: Hoekeenheid:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Plotting
nl: Plotten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Display plots inline:
nl: Plots in zelfde venster weergeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Show full borders:
nl: Randen rondom weergeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Width of lines:
nl: Lijndiktes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Sampling rate:
nl: Bemonsteringssnelheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Smoothing Mode:
nl: Modus gladmaken:

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
nl: Stappen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Legend Position:
nl: Positie legenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Colored Plots:
nl: Plotten in kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
nl: Raster tonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Plot Style:
nl: Plotstijl:

[ctx: @title:window]
en: Modify Entry
nl: Invoer wijzigen

[ctx: @title:window]
en: Add New Entry
nl: Nieuwe invoer toevoegen

en: Name cannot be empty.
nl: Naam mag niet leeg zijn

en: Add local documentation
nl: Lokale documentatie toevoegen

[ctx: @action:button Allow user to get some API documentation with GHNS]
en: Get New Documentation
nl: Nieuwe documentatie ophalen

en: Download additional documentations
nl: Verdere documentatie downloaden

en: Qt Compressed Help file is not valid.
nl: Qt gecomprimeerd helpbestand is ongeldig

en: Documentation already imported
nl: Documentatie is al geïmporteerd

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify
nl: Wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
nl: Wissen

[ctx: @info:tooltip]
en: Please uninstall this via GHNS.
nl: Dit met GHNS deïnstalleren a.u.b.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Install Additional Documentation Files
nl: Installeer verdere documentatiebestanden

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Path
nl: Pad

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lIcon)
en: Icon:
nl: Pictogram:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, qchIcon)
en: Select an icon
nl: Een pictogram selecteren

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, qchName)
en: Enter a name
nl: Voer een naam in

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, qchName)
en: Select a name...
nl: Selecteer een naam...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPath)
en: Path:
nl: Pad:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
nl: Selecteer een Qt helpbestand...

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, qchRequester)
en: Select a Qt Help file...
nl: selecteer een Qt helpbestand...

en: <h1>R' Help System: <i>help()</i> and <i>?</i>:</h1><br>The <i>help()</i> function and <i>?</i> help operator in R provide access to the documentation pages for R functions, data sets, and other objects, both for packages in the standard R distribution and for contributed packages.<br><br>To access documentation for the standard <i>lm</i> (linear model) function, for example, enter the command <b><i>help(lm)</i></b> or <i>help("lm")</i>, or <i>?lm</i> or <i>?"lm"</i> (i.e., the quotes are optional).<br><br>To access help for a function in a package that’s not currently loaded, specify in addition the name of the package: For example, to obtain documentation for the <i>rlm()</i> (robust linear model) function in the MASS package, <i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>Standard names in R consist of upper- and lower-case letters, numerals (0-9), underscores (_), and periods (.), and must begin with a letter or a period. To obtain help for an object with a non-standard name (such as the help operator <i>?</i>), the name must be quoted: for example, <i>help('?')</i> or <i>?"?"</i>.<br><br>You may also use the <i>help()</i> function to access information about a package in your library — for example, <i>help(package="MASS")</i> — which displays an index of available help pages for the package along with some other information.<br><br>Help pages for functions usually include a section with executable examples illustrating how the functions work. You can execute these examples in the current R session via the <i>example()</i> command: e.g., <i>example(lm)</i>.
nl: <h1>Helpsysteem van R: <i>help()</i> en <i>?</i>:</h1><br>De functie <i>help()</i> en de <i>?</i> help-operator in R leveren toegang tot de documentatiepagina's voor R-functies, gegevenssets en andere objecten, zowel voor pakketten in de standaard R-distributie en voor pakketten die zijn bijgedragen.<br><br>Voor toegang tot de documentatie voor de standaard functie <i>lm</i> (lineair model), voer bijvoorbeeld het commando <b><i>help(lm)</i></b> in of <i>help("lm")</i> of <i>?lm</i> of <i>?"lm"</i> (d.w.z., de aanhalingstekens zijn optioneel).<br><br>Voor toegang tot help voor een functie in een pakket dat nu niet geladen is, specificeer ook de naam van het pakket: bijvoorbeeld, om documentatie te krijgen voor de functie <i>rlm()</i> (robuust lineair model) in het pakket MASS, <i>help(rlm, package="MASS")</i>.<br><br>Standaard namen in R bestaan uit hoofd- en kleine-letters, cijfers (0-9), underscores (_) en punten (.) en moeten met een letter of een punt beginnen. Om help te krijgen voor een object met een niet-standaard naam (zoals de help-operator <i>?</i>), moet de naam in quotes staan: bijvoorbeeld, <i>help('?')</i> of <i>?"?"</i>.<br><br>U mag ook de functie <i>help()</i> gebruiken voor toegang tot informatie over een pakket in uw bibliotheek — bijvoorbeeld, <i>help(package="MASS")</i> — die een index van beschikbare help-pagina's toont voor het pakket naast enige andere informatie.<br><br>Help-pagina's voor functies bevatten gewoonlijk een sectie met voorbeelden van uitvoerbare programma's die illustreren hoe de functies werken. U kunt deze voorbeelden uitvoeren in de huidige R-sessie via het commando <i>example()</i>: bijv., <i>example(lm)</i>.

en: <b>R</b> is a language and environment for statistical computing and graphics, similar to the S language and environment. <br/>It provides a wide variety of statistical (linear and nonlinear modelling, classical statistical tests, time-series analysis, classification, clustering, ...) and graphical techniques, and is highly extensible. The S language is often the vehicle of choice for research in statistical methodology, and R provides an Open Source route to participation in that activity.
nl: <b>R</b> is een taal en omgeving voor statistische berekeningen en grafieken, soortgelijk aan de taal en omgeving S. <br/>Hierin is een grote verscheidenheid aanwezig van statistische (lineaire en niet-lineaire modellen, klassieke statistische testen, analyse van tijdreeksen, klassificatie, clustering, ...) en grafische technieken, en R is heel goed uit te breiden. De taal S wordt meestal gekozen voor onderzoek in de statistische methodologie, en R geeft een Open Source-route om hieraan deel te nemen.

en: Error opening file %1
nl: Fout bij het openen van bestand %1

en: R script file (*.R)
nl: R scriptbestand (*.R)

en: Error Parsing Command
nl: Fout bij het lezen van de opdracht

note: i18n: ectx: label, entry (localDoc), group (RBackend)
en: Url to the local R documentation
nl: Url documentatie van R op de computer

en: Double click to open file selection dialog
nl: Open met dubbelklikken de dialoog voor het selecteren van een bestand

en: *.R *.r|R source files (*.R, *.r)
nl: *.R *.r|R bronbestanden (*.R, *.r)

en: <b>Sage</b> is a free open-source mathematics software system licensed under the GPL. <br/>It combines the power of many existing open-source packages into a common Python-based interface.
nl: <b>Sage</b> is een vrij Open Source wiskundig software-systeem met een GPL-licentie. <br/>Het combineert de mogelijkheden van vele bestaande Open Source-pakketten in één gemeenschappelijke interface op basis van Python.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (SageBackend)
en: Path to the Sage executable
nl: Path naar het uitvoerbaar bestand voor Sage

note: i18n: ectx: label, entry (allowLatex), group (SageBackend)
en: Enable LaTeX typesetting for Sage backend
nl: LaTeX-letters aanzetten voor backend van Sage

en: Result of %1
nl: Antwoord van %1

en: %1
    The last output was: 
     %2
nl: %1
    De laatste uitvoer was: 
     %2

en: Python script file (*.py);;Sage script file (*.sage)
nl: Python scriptbestand (*.py);;Sage scriptbestand( *.sage)

en: Sage version %1.%2 is unsupported. Please update your installation to the supported versions to make it work with Cantor.
nl: Sage versie %1.%2 wordt niet ondersteund. Update uw installatie naar de ondersteunde versies, die wel samenwerken mat Cantor.

en: Failed to determine the version of Sage. Please check your installation and the output of 'sage -v'.
nl: Het bepalen van de versie van Sage is niet gelukt. Kijk even naar uw installatie, en de uitvoer van 'sage -v'.

en: The Sage process crashed while evaluating this expression
nl: Het Sage-proces liep vast tijdens het berekenen van deze expressie

en: The Sage process crashed
nl: Het Sage-proces liep vast

en: The Sage process exited while evaluating this expression
nl: Het Sage-proces werd afgebroken tijdens het berekenen van deze expressie

en: The Sage process exited
nl: Het Sage-proces werd afgebroken

en: Failed to start Sage
nl: Starten van Sage is mislukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: LaTeX typesetting:
nl: LaTeX-lettertypen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex)
en: Sage LaTeX output not always correct, so latex typesetting can be disabled for better experience
nl: De Latex-uitvoer van Sage is niet altijd correct, dus kunt u beter Latex-letters uitzetten

en: <b>Scilab</b> is a free software, cross-platform numerical computational package and a high-level, numerically oriented programming language.Scilab is distributed under CeCILL license (GPL compatible).
nl: <b>Scilab</b> is vrije en cross-platform software voor numerieke berekeningen, en een hogere numeriek georiënteerde programmeertaal. Scilab wordt uitgegeven onder de CeCILL licentie (compatibel met GPL)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (ScilabBackend)
en: Path to the Scilab executable
nl: Path naar het uitvoerbaar bestand voor Scilab

en: ;;Scilab script file (*.sce);;Scilab function file (*.sci)
nl: ;;Scilab scriptbestand (*.sce);;Scilab functiebestand (*.sci)

en: The file %1 is already opened.
nl: Bestand %1 is al geopend.

en: Open file
nl: Bestand openen

en: Download Examples
nl: Voorbeelden downloaden

en: &Open Example
nl: Voorbeeld &openen

en: Go to previous worksheet
nl: Ga naar vorige werkblad

en: Go to next worksheet
nl: Ga naar volgende werkblad

en: All supported files (*.cws *ipynb);;Cantor Worksheet (*.cws);;Jupyter Notebook (*.ipynb)
nl: Alle ondersteunde bestanden (*.cws *ipynb);;Cantor Worksheet (*.cws);;Jupyter Notebook (*.ipynb)

en: <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for the following program:</li>     %2   </ul> </div>  | <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for one of the following programs:</li>     %2   </ul> </div>
nl[0]: <h1>Geen backend gevonden</h1>
    <div>Probeer:
      <ul>    <li>De instellingen te wijzigen in de instellingendialoog;</li>    <li>Pakketten te installeren voor het volgende programma:</li>     %2  </ul> </div>
nl[1]: <h1>Geen backend gevonden</h1>
    <div>Probeer:
      <ul>    <li>De instellingen te wijzigen in de instellingendialoog;</li>    <li>Pakketten te installeren voor een van de volgende programma's:</li>     %2   </ul> </div>

en: Error
nl: Fout

en: Backend %1 is not installed
nl: Backend %1 is niet geïnstalleerd

en: %1 backend installed, but inactive. Please check installation and Cantor settings
nl: Backend %1 is geïnstalleerd, maar niet actief. Controleer aub. de installatie en instellingen van Cantor

en: Session %1
nl: Sessie %1

en: Failed to find the Cantor Part with error %1
nl: Kon het Cantor-gedeelte niet vinden, foutmelding %1

en: Calculating...
nl: Berekenen...

en: Ready
nl: Gereed

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Multiple unsaved Worksheets are opened. Do you want to close them?
nl: Er zijn meerdere niet opgeslagen open werkbladen. Wilt u die afsluiten?

en: Close Cantor
nl: Cantor afsluiten

en: The current project has been modified. Do you want to save it?
nl: Het huidige project is gewijzigd. Wilt u dit opslaan?

en: Save Project
nl: Project opslaan

en: Formatting
nl: Formatteren

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
nl: Het standaard backend

note: i18n: ectx: label, entry (TypesetDefault), group (Cantor)
en: Do Typesetting by default
nl: Letterzetten als standaard

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightDefault), group (Cantor)
en: Do Syntax Highlighting by default
nl: Syntaxisaccentuering als standaard

note: i18n: ectx: label, entry (CompletionDefault), group (Cantor)
en: Enable Completions by default
nl: Voltooien aanzetten als standaard

note: i18n: ectx: label, entry (ExpressionNumberingDefault), group (Cantor)
en: Enable Numbering of Expressions by default
nl: Nummering van expressies aanzetten als standaard

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDefault), group (Cantor)
en: Animate changes in the Worksheet by default
nl: Veranderingen in werkblad standaard animeren

note: i18n: ectx: label, entry (EmbeddedMathDefault), group (Cantor)
en: Enable rendering math expressions inside $$..$$ in Text and Markdown entries by default (needs pdflatex installed)
nl: Het standaard renderen van expressies binnen $$..$$ in tekst en Markdown invoer aanzetten (pdflatex moet zijn geïnstalleerd)

note: i18n: ectx: label, entry (AutoEval), group (Cantor)
en: Automatically reevaluate the entries below the current
nl: Automatisch de invoeren na de huidige opnieuw berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart) i18n: ectx: label, entry (WarnAboutSessionRestart), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when restarting the backend
nl: Bevestiging vragen voor herstarten van backend

note: i18n: ectx: label, entry (StoreTextEntryFormatting), group (Cantor)
en: Save rich text formatting of TextEntry, when save Worksheet in Jupyter notebook format
nl: Rich text formatteren van TextEntry opslaan, bij opslaan van werkblad in Jupyter notebook opmaak.

note: i18n: ectx: label, entry (UseOldCantorEntriesIndent), group (Cantor)
en: Use old style Cantor entries placement style
nl: Oude stijl gebruiken van plaatsen van invoer in Cantor

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMathRenderError), group (Cantor)
en: Show embedded math render error
nl: Fout tonen van renderen ingebedde math

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleLinesLimit), group (Cantor)
en: Limit of visible lines for text result
nl: Limiet zichtbare lijnen voor tekst

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for chapter
nl: Hiërarchisch lettertype voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for chapter
nl: Hiërarchisch lettertype grootte voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for chapter
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (ChapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for chapter
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontFamily), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subchapter
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor subhoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font size for subchapter
nl: Hiërarchisch grootte lettertype voor subhoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subchapter
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor subhoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (SubchapterFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subchapter
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for section
nl: Hiërarchisch lettertype voor sectie

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for section
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor sectie

note: i18n: ectx: label, entry (SectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for section
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor sectie

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subsection
nl: Hiërarchisch lettertype voor subsectie

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subsection
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor subsectie

note: i18n: ectx: label, entry (SubsectionFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subsection
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor sectie

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for paragraph
nl: Hiërarchisch lettertype voor alinea

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for paragraph
nl: Hiërarchisch schuinlettertype voor alinea

note: i18n: ectx: label, entry (ParagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for paragraph
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor alinea

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontFamily), group (Cantor) i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontSize), group (Cantor)
en: Hierarchy font for subparagraph
nl: Hiërarchisch lettertype voor subalinea

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontItalic), group (Cantor)
en: Hierarchy font italic for subparagraph
nl: Hiërarchisch schuin lettertype voor alinea

note: i18n: ectx: label, entry (SubparagraphFontBold), group (Cantor)
en: Hierarchy font bold for subparagraph
nl: Hiërarchisch vet lettertype voor alinea

en: Save Plain Text
nl: Platte tekst opslaan

en: Export to LaTeX
nl: Exporteren naar LaTeX

en: Evaluate Worksheet
nl: Werkblad doorrekenen

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Typeset using LaTeX
nl: Letterzetten met LaTeX

en: Syntax Highlighting
nl: Syntaxisaccentuering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
nl: Voltooien

en: Line Numbers
nl: Regelnummers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Animations
nl: Animaties

en: Embedded Math
nl: Ingebedde Math

en: Restart Backend
nl: Backend herstarten

en: Evaluate Entry
nl: Invoer berekenen

en: Insert Command Entry
nl: Opdrachtinvoer invoegen

en: Insert Text Entry
nl: Tekstinvoer invoegen

en: Insert Markdown Entry
nl: "Markdown"invoer invoegen

en: Insert LaTeX Entry
nl: Latexinvoer invoegen

en: Insert Page Break
nl: Paginaeinde invoegen

en: Insert Image
nl: Afbeelding invoegen

en: Collapse All Results
nl: Alle resultaten inklappen

en: Expand All Results
nl: Alle resultaten uitvouwen

en: Remove All Results
nl: Alle resultaten verwijderen

en: Remove current Entry
nl: Huidige invoer verwijderen

note: i18n("Publish Worksheet"), collection); publishWorksheet->setIcon(QIcon::fromTheme(QLatin1String("get-hot-new-stuff"))); collection->addAction(QLatin1String("file_publish_worksheet"), publishWorksheet); connect(publishWorksheet, &QAction::triggered, this, SLOT(publishWorksheet()));
en: Show Script Editor
nl: Scriptbewerker tonen

en: Show Completion
nl: Voltooien tonen

en: Cantor Worksheet (*.cws)
nl: Cantor Werkblad (*.cws)

en: Save as
nl: Opslaan als

en: Save
nl: Opslaan

en: All the available calculation results will be lost. Do you really want to restart %1?
nl: Alle aanwezige berekende antwoorden gaan verloren. Wilt u werkelijk %1 opnieuw starten?

en: Restart %1?
nl: %1 herstarten?

en: Interrupt
nl: Onderbreking

en: Session Error: %1
nl: Sessiefout: %1

en: Initialization complete
nl: Initialisatie klaar

en: Initializing...
nl: Initialiseren...

en: [read-only]
nl: [alleen-lezen]

en: Do you want to upload current Worksheet to public web server?
nl: Wilt u het huidige werkblad naar de publieke server uploaden?

en: Question - Cantor
nl: Vraag - Cantor

en: The Worksheet is not saved. You should save it before uploading.
nl: Het werkblad is niet opgeslagen. U moet het opslaan voordat u het uploadt.

en: Warning - Cantor
nl: Waarschuwing - Cantor

en: This backend does not support scripts.
nl: Dit backend ondersteunt geen scripts

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (worksheet)
en: &Worksheet
nl: &Werkblad

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
nl: Instellingen

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
nl: &Nieuw

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
nl: Panelen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: &Instellingen

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Default
nl: Standaard

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Font
nl: Lettertype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
nl: Vet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
nl: Cursief

en: Increase Size
nl: Vergroten

en: Decrease Size
nl: Verkleinen

en: Select
nl: Selecteren

en: Reset to Default
nl: Resetten naar default

en: Show Results
nl: Resultaten tonen

en: Hide Results
nl: Resultaten verbergen

en: Show Help
nl: Toon help

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Interrupted
nl: Onderbroken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StandardSearchBar) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtendedSearchBar)
en: SearchBar
nl: Zoekbalk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
nl: Zoeken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
nl: &Volgende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
nl: &Vorige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
nl: Vervangen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
nl: &Vervangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
nl: &Alles vervangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
nl: Zoeken in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
nl: &Hoofdlettergevoelig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Hierarchy Fonts
nl: Hiërarchische lettertypen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ChapterTab)
en: Chapter Font
nl: Lettertype voor hoofdstuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Family:
nl: Familie lettertypen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Size:
nl: Grootte lettertype:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubchapterTab)
en: Subchapter Font
nl: Lettertype voor subhoofdstuk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SectionTab)
en: Section Font
nl: Lettertype voor sectie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubsectionTab)
en: Subsection Font
nl: Lettertype voor subsectie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ParagraphTab)
en: Paragraph Font
nl: Lettertype voor alinea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, SubparagraphTab)
en: Subparagraph Font
nl: Lettertype voor subalinea

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Subchapter
nl: Subhoofdstuk

en: Section
nl: Sectie

en: Subsection
nl: Subsectie

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Subparagraph
nl: Subalinea

en: Set Hierarchy Level
nl: Niveau hiërarchie  instellen

en: Solid Line Style
nl: Aaneengesloten lijnen

en: Dash Line Style
nl: Streepjeslijnen

en: Dot Line Style
nl: Stippellijnen

en: Dash Dot Line Style
nl: Streep-stip lijnen

en: Dash Dot Dot Line Style
nl: Streep-stip-stip lijnen

en: Line Thickness
nl: Lijndikte

en: Thin
nl: Dun

en: Thick
nl: Dik

en: Line Color
nl: Lijnkleur

en: Line Style
nl: Lijnstijl

en: Configure Image
nl: Afbeelding instellen

en: Double click here to configure image settings
nl: Dubbelklik hier voor het instellen van afbeeldingen

en: Cannot load image %1
nl: Kan afbeelding %1 niet inlezen

en: Save image result
nl: Resultaatafbeelding opslaan

en: Images (%1)
nl: Afbeeldingen (%1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
nl: Instellingen voor afbeelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
nl: Openen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display Size
nl: Grootte weergave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
nl: Breedte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
nl: Hoogte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPreview)
en: Preview
nl: Voorbeeld

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
nl: Grootte afdruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDisplaySize)
en: Use Display Size
nl: Grootte weergave gebruiken

[ctx: @title:window]
en: Image Settings
nl: Afbeeldingsinstellingen

en: Open image file
nl: Afbeeldingsbestand openen

en: Show LaTeX code
nl: LaTeX-code tonen

en: No path for the %1 executable specified. Please provide the correct path in the application settings and try again.
nl: Geen pad opgegeven voor uitvoerbaar bestand %1. Geef a.u.b. het juiste pad op in de instellingen van het programma, en probeer het nog eens.

en: The specified file '%1' for the %2 executable doesn't exist. Please provide the correct path in the application settings and try again.
nl: Het opgegeven bestand '%1' voor het uitvoerbare bestand '%2' bestaat niet. Geef a.u.b. het juiste pad op in de instellingen van het programma en probeer het nog eens.

en: The specified file '%1' doesn't point to an executable. Please provide the correct path in the application settings and try again.
nl: Het opgegeven bestand '%1' verwijst niet naar een uitvoerbaar bestand. Geef a.u.b. het juiste pad op in de instellingen van het programma en probeer het nog eens.

en: The program %1 didn't finish the execution after %2 milliseconds during the plot integration test.
nl: Programma %1 eindigde het uitvoeren niet na %2 milliseconden gedurende de plotintegratie test.

en: Failed to open the file %1 during the plot integration test.
nl: Openen van bestand %1 lukte niet tijdens de plotintegratie test.

en: Failed to parse the result during the plot integration test.
nl: Het lezen van het resultaat tijdens de plotintegratietest is mislukt.

note: i18n: ectx: label, entry (latexCommand), group (Cantor)
en: Path to the latex executable
nl: Path naar het uitvoerbaar bestand voor LaTeX

note: i18n: ectx: label, entry (dvipsCommand), group (Cantor)
en: Path to the dvips executable
nl: Path naar het uitvoerbaar bestand voor dvips

[ctx: @title:column]
en: Value
nl: Waarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
nl: Van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
nl: Naar:

en: Main title
nl: Hoofdtitel

en: Abscissa scale
nl: Schaal X-as

en: Ordinate scale
nl: Schaal Y-as

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Plot title:
nl: Plotnaam:

en: This is unsupported Jupyter content of types ('%1')
nl: Dit is niet ondersteunde Jupyter content van types ('%1')

en: %1 process has died unexpectedly. All calculation results are lost.
nl: Proces %1 stopte onverwacht. Alle rekenresultaten zijn verloren gegaan.

en: %1 process has died unexpectedly with message "%2". All calculation results are lost.
nl: Proces %1 stopte onverwacht, met melding "%2". Alle rekenresultaten zijn verloren gegaan.

en: You choose support for %1 graphic package, but the support can't be activated due to the missing requirements, so integration for this package will be disabled. %2
nl: U koos ondersteuning voor grafisch pakket %1, maar die kan niet worden geactiveerd wegens ontbrekende vereisten, integratie van dit pakket wordt dus uitgezet. %2

en: KDE Frontend to mathematical applications
nl: KDE frontend voor wiskundige toepassingen

en: Maintainer<br/>Qt5/KF5 port, Scilab and Python backends
nl: Onderhoudt <br/>Qt5/KF5 port, Scilab en backends voor Python

[ctx: @info:credit]
en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Original author<br/>Maintainer (2009 - 2015)
nl: Oorspronkelijke auteur<br/>Onderhoud (2009 - 2015)

en: KAlgebra backend
nl: Backend van KAlgebra

en: Octave backend
nl: Backend Octave

en: Cantor icon
nl: Pictogram van Cantor

en: Use  backend <backend>
nl: Backend <backend> gebruiken

en: Documents to open.
nl: Te openen documenten

en: Couldn't open the file %1
nl: Kon bestand %1 niet openen

en: Enter Edit Mode
nl: Modus voor Edit starten

en: Clear Attachments
nl: Bijlagen wissen

en: Cantor Math Error
nl: Mathfout in Cantor

en: Failed to read the image "%1". Error "%2"
nl: Kan de afbeelding "%1" niet lezen. Fout "%2"

en: --- Page Break ---
nl: ---Paginabreekpunt ---

[ctx: @button go to contents page]
en: Go to the contents
nl: Ga naar de inhoud

[ctx: @info:placeholder]
en: Search through keywords...
nl: Zoeken op sleutelwoorden...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
nl: Zoeken in tekst van huidige documentatiepagina

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset zoom level to 100%
nl: Zoomniveau weer op 100% instellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
nl: Afsluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
nl: Naar volgende match gaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
nl: Ga naar vorige match

[ctx: @info:tooltip]
en: Match case sensitively
nl: Match hoofdlettergevoelig

en: The file has been downloaded successfully at Downloads.
nl: Het bestand is met succes in de map Downloads gedownload.

en: Download Successful
nl: Download is gelukt

en: Cantor files
nl: Bestanden van Cantor

en: Jupyter files
nl: Bestanden van Jupyter

en: All supported files
nl: Alle ondersteunde bestanden

en: All files
nl: Alle bestanden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
nl: Waarde:

en: Add New Variable
nl: Nieuwe variabele toevoegen

en: Load Variables
nl: Variabelen inlezen:

en: Save Variables
nl: Variabelen opslaan

en: Remove Variables
nl: Variabelen wissen

en: Search/Filter
nl: Zoek/Filter

en: Case Sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match Complete Word
nl: Zoek gehele woord

en: Are you sure you want to remove all variables?
nl: Wilt u werkelijk alle variabelen verwijderen?

en: Load file
nl: Bestand laden

en: Save result
nl: Resultaat opslaan

en: Remove result
nl: Resultaat wissen

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
nl: Er is geen KDE-tekstbewerkingscomponent gevonden.
    Controleer de installatie van KDE.

en: Script Editor
nl: Scriptbewerker

en: Script Editor - %1
nl: Scriptbewerker - %1

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Reached beginning
nl: Begin bereikt

en: Reached end
nl: Einde bereikt

en: Replaced %1 instance | Replaced %1 instances
nl[0]: %1 voorkomen vervangen
nl[1]: %1 voorkomens vervangen

en: Commands
nl: Opdrachten

en: Results
nl: Resultaten

en: Errors
nl: Fouten

en: Text
nl: Tekst

en: LaTeX Code
nl: LaTeX-code

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Startup:
nl: Beginnen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_DefaultBackend)
en: Create a new worksheet for the selected backend system. If none is selected, the user is asked about which system to use on startup.
nl: Maak een nieuw werkblad voor de geselecteerde backend. Als er niets geselecteerd is, zal de gebruiker gevraagd worden welk systeem bij opstarten te gebruiken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
nl: Standaard backend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Worksheet:
nl: Werkblad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for the results of the calculations, if supported by the backend system
nl: Gebruik LaTeX-lettertypen voor de rekenresultaten, indien de backend dit mogelijk maakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TypesetDefault)
en: LaTeX typesetting
nl: LaTeX-lettertypen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Enable syntax highlighting
nl: Accentuering van syntaxis aanzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightDefault)
en: Syntax highlighting
nl: Accentuering van syntaxis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Enable syntax completion
nl: Syntaxis-voltooiing aanzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Show line numbers
nl: Regelnummering tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpressionNumberingDefault)
en: Line numbers
nl: Regelnummers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimationDefault)
en: Enable animation effects in the worksheet
nl: Animatie-effecten opnemen in het werkblad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: If enabled, text entries are aligned at the worksheet border and not at the prompt border
nl: Indien ingeschakeld zullen tekst-items uitgelijnd zijn aan de rand van het werkblad en niet bij de prompt-rand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOldCantorEntriesIndent)
en: Don't indent text entries
nl: Tekst-items niet laten inspringen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StoreTextEntryFormatting)
en: Use rich text format for text entries when saving in Jupyter Notebook Format
nl: Opgemaakte tekst-formaat gebruiken voor tekst-items, bij opslaan in Jupyter notebook opmaak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Evaluation:
nl: Berekening:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart)
en: If enabled, the user will be asked for confirmation prior to restarting the backend system
nl: Indien ingeschakeld zal de gebruiker gevraagd worden voor bevestiging om de backend te herstarten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: If enabled, all entries below the current one will be evaluated automatically
nl: Indien ingelogd zullen alle items onder de huidige automatisch worden berekend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoEval)
en: Reevaluate entries automatically
nl: Items automatisch opnieuw berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VisibleLinesLimit_label)
en: Number of rows in the result (0 for unlimited):
nl: Aantal rijen in in het resultaat (0 geen limiet):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_VisibleLinesLimit)
en: Maximal number of visible rows in the result of a command entry. Use 0 to work without limitations.
nl: Maximum aantal zichtbare rijen in het resultaat van een ingevoerde opdracht. 0 betekent geen limiet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Enable LaTeX typesetting for mathematical expressions in Markdown entries
nl: LaTeX-lettertypen aanzetten voor wiskundige formules in items met Markdown

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EmbeddedMathDefault)
en: Mathematical expressions via LaTeX
nl: Wiskundige formules via Latex

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMathRenderError)
en: Notify about render failures for mathematical expressions
nl: Melden wanneer renderen voor wiskundige formules mislukt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
nl: Zoeken...

en: Raw Cell Targets
nl: Raw Cel-doeken

en: Add custom target
nl: Aangepast doel toevoegen

en: Convert to Text Entry
nl: Naar tekstinvoer omzetten

en: Convert to Raw Cell
nl: Naar Raw cel omzetten

en: Target MIME type:
nl: Doel MIME type:

en: Copy result
nl: Resultaat kopiëren

en: Show Rendered
nl: Weergegeven tonen

en: Show Code
nl: Programmaregels tonen

en: Show HTML Code
nl: HTML-code tonen

en: Show Plain Alternative
nl: Plain alternatief tonen

en: Show Html
nl: Html tonen

en: Show HTML
nl: HTML tonen

en: Cannot render Eps file. You may need additional packages
nl: Kan Eps-bestand niet weergeven. Mogelijk ontbreken er pakketten.

en: Save text result
nl: Tekstresultaat opslaan

en: Text Files (*.txt)
nl: Tekstbestanden (*.txt)

en: Cannot write file %1.
nl: Kan bestand %1 niet schrijven.

en: Cannot write file.
nl: Kan bestand niet schrijven.

en: Error saving file %1
nl: Fout bij schrijven bestand %1

en: In read-only mode Cantor couldn't guarantee, that the export will be valid for %1
nl: In de modus alleen-lezen kan Cantor niet garanderen dat exporteren geldig is voor %1

en: Error loading latex.xsl stylesheet
nl: Fout bij het inlezen van de latex.xsl-stylesheet

en: Couldn't open the file %1.
nl: Kon bestand %1 niet openen.

en: Open File
nl: Bestand openen

en: Couldn't open the selected file for reading.
nl: Kon geselecteerd bestand niet openen voor lezen.

en: The selected file is not a valid Cantor or Jupyter project file.
nl: Het geselecteerde bestand is geen geldig projectbestand van Cantor of Jupyter.

en: The selected file is not a valid Cantor project file.
nl: Het geselecteerde bestand is geen geldig projectbestand van Cantor.

en: This worksheet was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
nl: Dit werkblad werd aangemaakt met het Python2, dat niet meer wordt ondersteund. Nu wordt Python3 gebruikt.

en: Python2 not supported anymore
nl: Python2 wordt niet meer ondersteund

en: %1 backend was not found. Editing and executing entries is not possible.
nl: Backend %1 niet gevonden. Bewerken en uitvoeren van invoer is niet mogelijk.

en: There are some problems with the %1 backend,
    please check your configuration or install the needed packages.
    You will only be able to view this worksheet.
nl: Er zijn wat problemen met het %1-backend.
    Controleer even uw instellingen, of installeer
    de nodige pakketten.
    U kunt alleen dit werkblad zien.

en: Jupyter notebooks with versions lower than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
nl: Cantor ondersteunt geen Jupyter notebooks met een versie lager dan 4.5 (gevonden %1.%2).

en: Jupyter notebooks with versions higher than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
nl: Cantor ondersteunt geen Jupyter notebooks met een versie hoger dan 4.5 (gevonden %1.%2).

en: This notebook was created using Python2 which is not supported anymore. Python3 will be used.
nl: Dit notebook werd aangemaakt met het Python2, dat niet meer wordt ondersteund. Nu wordt Python3 gebruikt.

en: an object with keys: %1
nl: een object met keys: %1

en: non object JSON value
nl: geen object JSON-waarde

en: found incorrect data (%1) that is not Jupyter cell
nl: onjuiste gegevens gevonden (%1) die geen Jupyter cel zijn

en: The file is not valid Jupyter notebook
nl: Het bestand is geen geldig Jupyter notebook

en: Invalid Jupyter notebook scheme: %1
nl: Ongeldig Jupyter notebook-schema: %1

en: Convert To
nl: Omzetten naar

en: Command
nl: Opdracht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Page Break
nl: Paginaeinde

en: Horizontal Line
nl: Horizontale lijn

en: Hierarchy Entry
nl: Invoer hiërarchie

en: Insert After
nl: Invoegen na

en: Insert Before
nl: Invoegen voor

en: Insert
nl: Invoegen

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Original Size
nl: Originele grootte

en: Move Entries Up
nl: Invoer omhoog verplaatsen

en: Move Entries Down
nl: Invoer omlaag verplaatsen

en: Evaluate Entries
nl: Invoer berekenen

en: Remove Entries
nl: Invoer wissen

en: Collapse Command Entry Results
nl: Resultaten opdrachtinvoer inklappen

en: Expand Command Entry Results
nl: Resultaten opdrachtinvoer uitvouwen

en: Remove Command Entry Results
nl: Resultaten opdrachtinvoer verwijderen

en: Exclude Command Entry From Execution
nl: Verhinderen uitvoeren opdrachtinvoer

en: Add Command Entry To Execution
nl: Opdrachtinvoer ook uitvoeren

[ctx: @action]
en: Text &Color...
nl: Tekst&kleur...

[ctx: @label text color]
en: Color
nl: Kleur

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
nl: Tekst&accentuering...

[ctx: @action]
en: &Font
nl: &Lettertype

[ctx: @action]
en: Font &Size
nl: Grootte &lettertype

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
nl: &Vet

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
nl: &Cursief

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
nl: &Onderstrepen

[ctx: @action]
en: &Strike Out
nl: &Doorhalen

[ctx: @action]
en: Align &Left
nl: &Links uitlijnen

[ctx: @label left justify]
en: Left
nl: Links

[ctx: @action]
en: Align &Center
nl: &Midden uitlijnen

[ctx: @label center justify]
en: Center
nl: Midden

[ctx: @action]
en: Align &Right
nl: &Rechts uitlijnen

[ctx: @label right justify]
en: Right
nl: Rechts

[ctx: @action]
en: &Justify
nl: &Uitlijnen

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
nl: Uitlijnen

en: This action will remove all results without the possibility of cancellation. Are you sure?
nl: Met deze actie worden alle resultaten verwijderd, zonder dat dit ongedaan kan worden gemaakt. Weet u het zeker?

en: Remove all results
nl: Alle resultaten verwijderen

en: White
nl: Wit

en: Black
nl: Zwart

en: Dark Red
nl: Donkerrood

en: Red
nl: Rood

en: Light Red
nl: Lichtrood

en: Dark Green
nl: Donkergroen

en: Green
nl: Groen

en: Light Green
nl: Lichtgroen

en: Dark Blue
nl: Donkerblauw

en: Blue
nl: Blauw

en: Light Blue
nl: Lichtblauw

en: Dark Yellow
nl: Donkergeel

en: Yellow
nl: Geel

en: Light Yellow
nl: Lichtgeel

en: Dark Cyan
nl: Donkercyaan

en: Cyan
nl: Cyaan

en: Light Cyan
nl: Lichtcyaan

en: Dark Magenta
nl: Donkermagenta

en: Light Magenta
nl: Lichtmagenta

en: Dark Orange
nl: Donkeroranje

en: Orange
nl: Oranje

en: Light Orange
nl: Lichtoranje

en: Dark Grey
nl: Donkergrijs

en: Grey
nl: Grijs

en: Light Grey
nl: Lichtgrijs

en: Move Up
nl: Omhoog

en: Move Down
nl: Omlaag

en: Do you really want to remove this entry?
nl: Wilt u dit item verwijderen?

en: Remove Entry
nl: Invoer wissen

en: Drag Entry
nl: Invoer slepen
