cantor - en to sk translation catalogue (485 entries)

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Start
sk: Spustiť

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Advanced Plotting
sk: Pokročilé kreslenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
sk: Kresliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
sk: Výraz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
sk: Ďalšie voľby:

note: i18n: ectx: Menu (Plot)
en: &Plot
sk: Kresliť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, directiveContainer)
en: Option active
sk: Voľba aktívna

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
sk: Vypočítať

en: Differentiate
sk: Diferencovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variable:
sk: Premenná:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Times:
sk: Časy:

note: i18n: ectx: Menu (import_package)
en: &Package
sk: Balík

en: Import Package
sk: Importovať balík

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Package:
sk: Balíček:

en: Integrate
sk: Integrovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
sk: Dolný limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
sk: Horný limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isDefinite)
en: definite integral
sk: Určitý integrál

note: i18n: ectx: Menu (linear_algebra)
en: &Linear Algebra
sk: Lineárna algebra

en: Create Matrix
sk: Vytvoriť maticu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
sk: Stĺpce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
sk: Riadky:

en: Compute Eigenvalues
sk: Vypočítať vlastné hodnoty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Matrix:
sk: Matica:

en: Compute Eigenvectors
sk: Vypočítať vlastné vektory

en: Invert Matrix
sk: Invertovať maticu

en: Plot 2D
sk: 2D graf

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
sk: Premenná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
sk: Názov

en: Plot 3D
sk: 3D graf

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: 1st Variable
sk: Prvá premenná

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2nd Variable
sk: Druhá premenná

en: Run Script
sk: Spustiť skript

en: Solve equations
sk: Riešiť rovnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equations:
sk: Rovnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Variables:
sk: Premenné:

en: Select the Backend
sk: Vybrať backend

en: <h1>%1</h1><div><b>Recommended version:</b> %2</div>
sk: <h1>%1</h1><div><b>Doporučená verzia:</b> %2</div>

en: <hr><div>%1</div><br><div>See <a href="%2">%2</a> for more information.</div>
sk: <hr><div>%1</div><br><div>Pozri <a href="%2">%2</a> pre viac informácii.</div>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
sk: Nastaviť tento backend predvolený

en: <b>Julia</b> is a high-level, high-performance dynamic programming language for technical computing, with syntax that is familiar to users of other technical computing environments. It provides a sophisticated compiler, distributed parallel execution, numerical accuracy, and an extensive mathematical function library.
sk: <b>Julia</b> je dynamický programovací jazyk vysokej úrovne s vysokým výkonom pre technické výpočty so syntaxou, ktorá je známa používateľom iných technických výpočtových prostredí. Poskytuje sofistikovaný prekladač, distribuované paralelné vykonávanie, číselnú presnosť a bohatú matematickú knižnicu funkcií.

en: The path to Julia specified in the application settings must point directly to the executable. Symlinks are not allowed. Please provide the correct path in the application settings and try again.
sk: Cesta k Julia uvedená v nastaveniach aplikácie musí smerovať priamo na spustiteľný súbor. Symlinky nie sú povolené. Zadajte správnu cestu v nastaveniach aplikácie a skúste to znova.

en: Сantor couldn’t determine the version of Julia for %1. Please specify the correct path to Julia executable (no symlinks allowed) and try again.
sk: Cantor nevie určiť verziu Julia pre %1. Prosím, určite správnu cestu k programu Julia (nie symbolický odkaz) a skúste znova.

en: You are trying to use Cantor with Julia v%1.%2.%3. This version of Cantor was compiled with the support of Julia v%4.%5.%6. Please point to this version of Julia or recompile Cantor using the version %1.%2.%3.
sk: Snažíte sa spustiť Cantos s Julia v%1.%2.%3. Táto verzia Cantor bola skompilovaná s podporou Julia v%4.%5.%6. Prosím, nasmerujte na túto verziu Julia alebo skompilujte Cantor pomocou verzie %1.%2.%3.

note: i18n: ectx: label, entry (replPath), group (JuliaBackend)
en: Path to the Julia native REPL
sk: Cesta k Julia natívnemu REPL

note: i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (variableManagement), group (MaximaBackend)
en: Enable Variable Management
sk: Povoliť správu premenných

note: i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (JuliaBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), group (ScilabBackend) i18n: ectx: label, entry (integratePlots), gro
en: Integrate Plots into the Worksheet
sk: Integrovať grafy do pracovného listu

en: Julia script file (*.jl)
sk: Súbor skriptu Julia (*.jl)

en: Error - Cantor
sk: Chyba - Cantor

en: Julia process stopped working.
sk: Proces Julia prestal pracovať.

en: Failed to start Julia process.
sk: Zlyhalo spustenie procesu Julia.

en: Communication with Julia process failed for unknown reasons.
sk: Komunikácia s procesom Julia zlyhala z neznámeho dôvodu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_indicateInfiniteSeries) i18n: ectx: prop
en: Enabled
sk: Zapnuté

note: i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (SageBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (KAlgebraBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (PythonBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), group (RBackend) i18n: ectx: label, entry (autorunScripts), gr
en: List of scripts to autorun at the beginning of session
sk: Zoznam skriptov automaticky spustených na začiatku sedenia

en: Error: %1
sk: Chyba: %1

en: <b>Lua</b> is a fast and lightweight scripting language, with a simple procedural syntax. There are several libraries in Lua aimed at math and science.
sk: <b>Lua</b> je rýchly a ľahký skriptovací jazyk s jednoduchou procedurálnou syntaxou. Obsahuje niekoľko knižníc zameraných na matematiku a vedu.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (LuaBackend)
en: Path to luajit command
sk: Cesta k príkazu luajit

en: Lua script file (*.lua)
sk: Súbor skriptu Lua (*.lua)

en: <b>Maxima</b> is a system for the manipulation of symbolic and numerical expressions, including differentiation, integration, Taylor series, Laplace transforms, ordinary differential equations, systems of linear equations, polynomials, and sets, lists, vectors, matrices, and tensors. Maxima yields high precision numeric results by using exact fractions, arbitrary precision integers, and variable precision floating point numbers. Maxima can plot functions and data in two and three dimensions.
sk: <b>Maxima</b> je systém pre manipuláciu so symbolickými a numerickými výrazmi, vrátane derivovania, integrovania, Taylorovho radu, Laplaceovej transformácie, obyčajných diferenciálnych rovníc, sústav lineárnych rovníc, polynómov a radov, zoznamov, vektorov, matíc a tenzorov. Maxima prináša vysokopresné číselné výsledky pomocou presných zlomkov, celých čísel s ľubovoľnou presnosťou a čísel s plávajúcou desatinnou čiarkou a premenlivou presnosťou. Maxima môže vykresliť funkcie a dáta v dvoch a troch rozmeroch.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (MaximaBackend)
en: Path to the Maxima executable
sk: Cesta k spustiteľnému súboru Maxima

en: Error: Too many */
sk: Chyba: Príliš veľa */

en: Error: Too many /*
sk: Chyba: Príliš veľa /*

en: Error: expected " before ;
sk: Chyba: očakávané " pred ;

en: Waiting for the plot result
sk: Čakám na vykreslenie výsledku

en: Maxima batch file (*.mac)
sk: Dávkový súbor Maxima (*.mac)

en: Failed to start Maxima
sk: Zlyhalo spustenie Maxima

en: Maxima crashed. restarting...
sk: Aplikácia Maxima spadla. reštartovanie...

en: Maxima crashed twice within a short time. Stopping to try starting
sk: Aplikácia Maxima spadla dvakrát počas krátkej doby. Zastavenie pokúšania sa o spustenie

en: <b>GNU Octave</b> is a high-level language, primarily intended for numerical computations. <br/>It provides a convenient command line interface for solving linear and nonlinear problems numerically, and for performing other numerical experiments using a language that is mostly compatible with Matlab.
sk: <b>GNU Octave</b> je vysokoúrovňový programovací jazyk, primárne určený pre numerické výpočty. <br/>Poskytuje pohodlné rozhranie príkazového riadku pre riešenie lineárnych a nelineárnych problémov numericky a pre vykonávanie iných numerických experimentov pomocou jazyka, ktorý je väčšinou kompatibilný s Matlab.

en: Octave script file (*.m)
sk: Súbor skriptu Octave (*.m)

en: Syntax Error
sk: Syntaktická chyba

en: Python script file (*.py)
sk: Súbor skriptu Python (*.py)

en: Cantor Python server stopped working.
sk: Python server Cantor prestal pracovať.

en: Failed to start Cantor python server.
sk: Nepodarilo sa spustiť Cantor python server.

en: Communication with Cantor python server failed for unknown reasons.
sk: Komunikácia s python serverom Cantor zlyhala z neznámeho dôvodu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QalculatePlotAssistantBase)
en: Cantor - Plot Dialog
sk: Cantor - Dialóg grafu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
sk: Funkcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
sk: Názov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
sk: Výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X variable
sk: Premenná X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
sk: Štýl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
sk: Čiary

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
sk: Body

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points and Lines
sk: Body a čiary

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
sk: Škatule

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
sk: Kroky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Candlesticks
sk: Sviečkový

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
sk: Bodky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
sk: Vyhladzovanie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Monotonic
sk: Monotónne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox)
en: Natural Cubic Splines
sk: Prirodzené kubické splajny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier
sk: Bézier

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Bezier (monotonic)
sk: Bézierove (monotónna)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Function Range
sk: Rozsah funkcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: X range
sk: X rozsah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepsButton)
en: Sa&mpling rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, stepButton)
en: Step si&ze
sk: Veľkosť kroku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Plot title
sk: Titulok grafu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: X-axis label
sk: Popis osi X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Y-axis label
sk: Popis osi Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Legend position
sk: Pozícia legendy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Hide legend
sk: Skryť legendu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
sk: Vľavo hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
sk: Vpravo hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
sk: Vľavo dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
sk: Vpravo dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
sk: Pod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Outside
sk: Vonku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Display Grid
sk: Zobraziť mriežku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderCheckBox)
en: Display full border
sk: Zobraziť úplne ohraničenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorCheckBox)
en: Use Colors
sk: Použiť farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineCheckBox)
en: Display inline
sk: Zobraziť vložené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, xLogCheckBox)
en: Logarithmic x scale
sk: Logaritmická stupnica x

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, yLogCheckBox)
en: Logarithmic y scale
sk: Logaritmická stupnica y

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
sk: Možnosti súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveCheckBox)
en: Save plot to file
sk: Uložiť graf do súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
sk: Typ súboru

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, saveFileBox)
en: Detect from filename
sk: Zisťovať z názvu súboru

en: <b>Qalculate!</b> is not your regular software replication of the cheapest available calculator. Qalculate! aims to make full use of the superior interface, power and flexibility of modern computers. The center of attention in Qalculate! is the expression entry. Instead of entering each number in a mathematical expression separately, you can directly write the whole expression and later modify it. The interpretation of expressions is flexible and fault tolerant, and if you nevertheless do something wrong, Qalculate! will tell you so. Not fully solvable expressions are however not errors. Qalculate! will simplify as far as it can and answer with an expression. In addition to numbers and arithmetic operators, an expression may contain any combination of variables, units, and functions.
sk: <b>Qalculate!</b> nie je váš bežný softvér replikácie najlacnejšej, dostupnej kalkulačky. Qalculate! si kladie za cieľ plne využiť lepšie rozhranie, silu a pružnosť moderných počítačov. V centre pozornosti v Qalculate! je vstupný výraz. Namiesto zadania každého čísla v matematickom výraze samostatne, môžete priamo napísať celý výraz a neskôr ho upraviť. Interpretácia výrazov je flexibilná a odolná voči chybám, a ak predsa len urobíte niečo zlé, Qalculate! vám to povie. Nie celkom riešiteľné výrazy však nie sú chyby. Qalculate! ich zjednoduší tak ďaleko, ako je to možné, a odpovie s výrazom. Okrem čísel a aritmetických operátorov, môže výraz obsahovať ľubovoľnú kombináciu premenných, jednotiek a funkcií.

note: i18n: ectx: label, entry (postConversion), group (QalculateBackend)
en: If and how units will be automatically converted. If true, convert to the best suited SI units (the least amount of units).
sk: Či a ako budú jednotky automaticky premenené. Ak je pravda, premeniť na najvhodnejšie jednotky SI (najmenšie množstvo jednotiek).

note: i18n: ectx: label, entry (angleUnit), group (QalculateBackend)
en: Default angle unit for trigonometric functions.
sk: Predvolená jednotka uhlov pre trigonometrické funkcie.

note: i18n: ectx: label, entry (base), group (QalculateBackend)
en: Base of parsed and evaluated numbers.
sk: Základ analyzovaných a vyhodnotených čísel.

note: i18n: ectx: label, entry (structuring), group (QalculateBackend)
en: If the evaluation result will be simplified or factorized.
sk: Či výsledok vyhodnotenia bude zjednodušený alebo faktorizovaný.

note: i18n: ectx: label, entry (fractionFormat), group (QalculateBackend)
en: If rational numbers will be displayed with decimals, as a fraction, or something in between.
sk: Či budú racionálne čísla zobrazené s desatinnými miestami, ako zlomok alebo niečo medzi tým.

note: i18n: ectx: label, entry (indicateInfiniteSeries), group (QalculateBackend)
en: Show that the digit series of a number continues forever with three dots, instead of rounding (ex. 2/3 displays as 0.666666... instead of 0.666667).
sk: Ukázať, že číselný rad číslic pokračuje neustále s tromi bodkami namiesto zaokrúhlenia (výraz 2/3 sa zobrazí ako 0.666666... namiesto 0.666667).

note: i18n: ectx: label, entry (useAllPrefixes), group (QalculateBackend)
en: Use all decimal SI prefixes. If false, prefixes which is not a multiple of thousand (centi, deci, deca, hecto) will not be used automatically.
sk: Použiť všetky desiatkové predpony SI. Ak je nepravda, predpony, ktoré nie sú násobkami tisíc (centi, deci, deka, hekto) nebudú použité automaticky.

note: i18n: ectx: label, entry (negativeExponents), group (QalculateBackend)
en: If true, negative exponents will be used instead of division (ex. 5/x^2 becomes 5*x^-2).
sk: Ak je pravda, budú použité záporné exponenty namiesto delenia (výraz 5/x^2 sa stáva 5*x^-2).

note: i18n: ectx: label, entry (minExp), group (QalculateBackend)
en: Numerical display.
sk: Číselné zobrazenie.

note: i18n: ectx: label, entry (inlinePlot), group (QalculateBackend)
en: If true, plots will be displayed inside the worksheet. If not they appear in a separate window.
sk: Ak je pravda, budú grafy zobrazené vnútri pracovného listu. Ak nie je, objavia sa v samostatnom okne.

note: i18n: ectx: label, entry (coloredPlot), group (QalculateBackend)
en: Whether colors should be used in plots.
sk: Či by sa mali použiť farby v grafoch.

note: i18n: ectx: label, entry (plotGrid), group (QalculateBackend)
en: Whether a grid should be plotted.
sk: Či by sa mala v grafe vykresliť mriežka.

note: i18n: ectx: label, entry (plotBorder), group (QalculateBackend)
en: Whether full borders should be drawn around the plot.
sk: Či by sa malo vykresliť úplne ohraničenie okolo grafu.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLineWidth), group (QalculateBackend)
en: Width of lines, in pixels.
sk: Šírka čiar v pixeloch.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSteps), group (QalculateBackend)
en: Number of interpolation steps to be used in plotting.
sk: Počet interpolačných krokov, ktoré majú byť použité vo vykresľovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (plotSmoothing), group (QalculateBackend)
en: Smoothing mode in plots.
sk: Vyhladzovací režim v grafoch.

note: i18n: ectx: label, entry (plotStyle), group (QalculateBackend)
en: Style of plots.
sk: Štýl grafov.

note: i18n: ectx: label, entry (plotLegend), group (QalculateBackend)
en: Legend position in plots.
sk: Pozícia legendy v grafoch.

en: Qalculate reports it cannot print. Is gnuplot installed?
sk: Qalculate hlási, že nemožno tlačiť. Je nainštalovaná aplikácia gnuplot?

en: missing %1
sk: chýba %1

en: %1 must be a number.
sk: %1 musí byť číslo.

en: %1 must be a integer.
sk: %1 musí byť integer.

en: %1 must be a boolean.
sk: %1 musí byť boolean.

en: invalid option for %1: %2
sk: Neplatná možnosť pre %1: %2

en: found multiple expressions in one plot command (%1 and %2).
sk: nájdených viac výrazov v jednom príkaze vykreslenia (%1 a %2).

en: ERROR
sk: CHYBA

en: WARNING
sk: UPOZORNENIE

en: No function, variable or unit with specified name exist.
sk: Žiadna funkcia, premenná alebo jednotka s daným názvom neexistuje.

en: Function: %1
sk: Funkcia: %1

en: Plotting interface
sk: Rozhranie kreslenia

en: Plots one or more functions either inline or in a separate window.
sk: Zakreslí jednu alebo viac funkcií buď ako vložené alebo v samostatnom okne.

en: expression
sk: výraz

en: option
sk: voľba

en: value
sk: hodnota

en: integer
sk: celé číslo

en: number
sk: číslo

en: default: %1
sk: predvolené: %1

en: The function's name
sk: Názov funkcie

en: Title label
sk: Poúis titulku

en: x-axis label
sk: Popis osi y

en: y-axis label
sk: Popis osi y

en: Image to save plot to. If empty shows plot in a window on the screen. If inline=true the image is shown regardless of this option.
sk: Obrázok, do ktorého sa uloží graf. Ak je to prázdne, ukazuje graf v okne na obrazovke. Ak je vložený=pravda, obrázok sa zobrazí bez ohľadu na túto voľbu.

en: The image type to save as. One of auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.
sk: Typ obrázka pre uloženie ako. Jeden z auto, png, ps, eps, latex, svg, fig.

en: Set to true for colored plot, false for monochrome.
sk: Nastaviť pravda pre farebný graf, nepravda pre monochromatický.

en: Minimum x-axis value.
sk: Minimálna hodnota osi x.

en: Maximum x-axis value.
sk: Maximálna hodnota osi x.

en: If a logarithmic scale shall be used for the x-axis.
sk: Či bude použitá logaritmická stupnica pre os x.

en: If a logarithmic scale shall be used for the y-axis.
sk: Či bude použitá logaritmická stupnica pre os y.

en: Logarithmic base for the x-axis.
sk: Logaritmický základ pre os x.

en: Logarithmic base for the y-axis.
sk: Logaritmický základ pre os y.

en: If a grid shall be shown in the plot.
sk: Či bude mriežka zobrazená v grafe.

en: If the plot shall be surrounded by borders on all sides (not just axis).
sk: Či bude graf ohraničený zo všetkých strán (nielen os).

en: Width of lines.
sk: Šírka čiar.

en: Where the plot legend shall be placed. One of none, top_left, top_right, bottom_left, bottom_right, below, outside
sk: Kde sa umiestni legenda grafu. Jedno zo žiadneho, hore vľavo, hore vpravo, dole vľavo, dole vpravo, pod grafom, mimo grafu

en: Plot smoothing. One of none, unique, csplines, bezier, sbezier
sk: Vyhladzovanie grafu. Jedno zo žiadneho, jedinečného, csplajn, bézieroveho, sbézieroveho

en: Plot style. One of lines, points, points_lines, boxes, histogram, steps, candlesticks, dots
sk: Štýl grafu. Jeden z čiarového, bodového, bodovo-čiarového, krabicového, histogramu, krokového, sviečkového, bodkového

en: Use scale on second x-axis.
sk: Použiť stupnicu na druhej osi x.

en: Use scale on second y-axis.
sk: Použiť stupnicu na druhej osi y.

en: If the plot is to be drawn inline, instead of in a new window.
sk: Či je graf vykreslený ako vložený, namiesto v novom okne.

en: Distance between two interpolation points. See also steps.
sk: Vzdialenosť medzi dvoma interpolačnými bodmi. Tiež pozrieť kroky.

en: Number of interpolation points. See also step.
sk: Počet interpolačných bodov. Tiež pozrieť krok.

en: The name of the x variable. This must be an unknown variable
sk: Názov premennej x. Musí to byť neznáma premenná

en: Save variables to a file
sk: Uložiť premenné do súboru

en: Save all currently defined variables to a file. They can be reloaded with %1.
sk: Uložiť všetky aktuálne definované premenné do súboru. Môžu byť znovu načítané s %1.

en: file
sk: súbor

en: file: the file to save to
sk: súbor: súbor, do ktorého sa ukladá

en: Load variables from a file
sk: Načítať premenné zo súboru

en: Load variables from a file that has previously been created by %1.
sk: Načítať premenné zo súboru, ktorý bol už predtým vytvorený s %1.

en: file: the file to load
sk: súbor: súbor pre načítanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number base:
sk: Číselný základ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fraction format:
sk: Formát zlomku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Decimal
sk: Dekadický

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
sk: Presne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Fractional
sk: Zlomkový

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Combined
sk: Kombinovaný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Numerical display:
sk: Číselné zobrazenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Pure
sk: Čisté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
sk: Vedecké

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
sk: Presnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Indicate infinite series:
sk: Uviesť nekonečné rady:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Use all SI prefixes:
sk: Použiť všetky SI predpony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Use negative exponents:
sk: Použiť záporné exponenty:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
sk: Vyhodnotiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to best SI units:
sk: Premeniť na najlepšie SI jednotky:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Radians
sk: Radiány

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
sk: Stupňe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
sk: Gradiány

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Structuring Mode:
sk: Štruktúrovaný režim:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
sk: Zjednodušiť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
sk: Faktorizovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
sk: Uhlová jednotka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Plotting
sk: Kreslenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Display plots inline:
sk: Zobraziť grafy vložené:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Show full borders:
sk: Ukázať úplne ohraničenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Width of lines:
sk: Šírka čiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Sampling rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Smoothing Mode:
sk: Režim vyhladzovania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotSmoothing)
en: Natural cubic Splines
sk: Prirodzené kubické splajny

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
sk: Kroky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Legend Position:
sk: Pozícia legendy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Colored Plots:
sk: Farebné grafy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Show grid:
sk: Zobraziť mriežku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Plot Style:
sk: Štýl nákresu:

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
sk: Názov

en: <b>R</b> is a language and environment for statistical computing and graphics, similar to the S language and environment. <br/>It provides a wide variety of statistical (linear and nonlinear modelling, classical statistical tests, time-series analysis, classification, clustering, ...) and graphical techniques, and is highly extensible. The S language is often the vehicle of choice for research in statistical methodology, and R provides an Open Source route to participation in that activity.
sk: <b>R</b> je jazyk a prostredie pre štatistické výpočty a grafiku, podobný ako prostredie a jazyk S. <br/>Poskytuje širokú škálu štatistických (lineárne a nelineárne modelovanie, klasické štatistické testy, analýza časových radov, triedenie, zhlukovanie, ...) a grafických techník a je vysoko rozšíriteľný. Jazyk S je často vozidlom voľby pre výskum v štatistickej metodike a R poskytuje Open Source cestu k účasti na tejto činnosti.

en: Error opening file %1
sk: Chyba pri otváraní súboru %1

en: R script file (*.R)
sk: Súbor skriptu R (*.R)

en: Error Parsing Command
sk: Chyba príkazu analýzy

note: i18n: ectx: label, entry (localDoc), group (RBackend)
en: Url to the local R documentation
sk: URL k miestnej dokumentácii R

en: Double click to open file selection dialog
sk: Dvojitým kliknutím otvoriť dialóg pre výber súboru

en: *.R *.r|R source files (*.R, *.r)
sk: *.R *.r|Zdrojové súbory R (*.R, *.r)

en: <b>Sage</b> is a free open-source mathematics software system licensed under the GPL. <br/>It combines the power of many existing open-source packages into a common Python-based interface.
sk: <b>Sage</b> je slobodný open-source matematický softvérový systém pod licenciou GPL.<br/>Spája v sebe silu mnohých existujúcich open-source balíčkov do spoločného rozhrania založenom na jazyku Python.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (SageBackend)
en: Path to the Sage executable
sk: Cesta k spustiteľnému súboru Sage

en: Result of %1
sk: Výsledok %1

en: %1
    The last output was: 
     %2
sk: %1
    Posledný výstup bol: 
     %2

en: Python script file (*.py);;Sage script file (*.sage)
sk: Súbor skriptu Python (*.py);;Súbor skriptu Sage (*.sage)

en: Sage version %1.%2 is unsupported. Please update your installation to the supported versions to make it work with Cantor.
sk: Sage verzie %1.%2 je nepodporované. Prosím, aktualizujte vašu inštaláciu na podporované verzie, aby fungovali s Cantorom.

en: Failed to determine the version of Sage. Please check your installation and the output of 'sage -v'.
sk: Zlyhalo určenie verzie Sage. Prosím, skontrolujte vašu inštaláciu a výstup 'sage -v'.

en: The Sage process crashed while evaluating this expression
sk: Proces Sage počas vyhodnocovania tohto výrazu spadol

en: The Sage process crashed
sk: Proces Sage spadol

en: The Sage process exited while evaluating this expression
sk: Proces Sage bol počas vyhodnocovania tohto výrazu ukončený

en: The Sage process exited
sk: Proces Sage bol ukončený

en: Failed to start Sage
sk: Zlyhalo spustenie Sage

en: <b>Scilab</b> is a free software, cross-platform numerical computational package and a high-level, numerically oriented programming language.Scilab is distributed under CeCILL license (GPL compatible).
sk: <b>Scilab</b> je slobodný softvér, multiplatformový numerický počítačový balíček a vysokoúrovňový, číselne orientovaný programovací jazyk. Scilab je šírený pod licenciou CeCILL (GPL kompatibilná)

en: ;;Scilab script file (*.sce);;Scilab function file (*.sci)
sk: ;;Súbor skriptu Scilab (*.sce);;Súbor funkcie Scilab (*.sci)

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: &Open Example
sk: Otvoriť príklad

en: Go to previous worksheet
sk: Prejsť na predošlý pracovný list

en: Go to next worksheet
sk: Prejsť na ďalší pracovný list

en: <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for the following program:</li>     %2   </ul> </div>  | <h1>No Backend Found</h1>
    <div>You could try:
      <ul>    <li>Changing the settings in the config dialog;</li>    <li>Installing packages for one of the following programs:</li>     %2   </ul> </div>
sk[0]: <h1>Nenájdený žiadny backend</h1>
    <div>Mohli by ste skúsiť:
      <ul>    <li>Zmena nastavení v konfiguračnom dialógu;</li>    <li>Inštalácia balíčkov pre nasledujúci program:</li>     %2   </ul> </div>
sk[1]: <h1>Nenájdený žiadny backend</h1>
    <div>Mohli by ste skúsiť:
      <ul>    <li>Zmena nastavení v konfiguračnom dialógu;</li>    <li>Inštalácia balíčkov pre nasledujúce programy:</li>     %2   </ul> </div>
sk[2]: <h1>Nenájdený žiadny backend</h1>
    <div>Mohli by ste skúsiť:
      <ul>    <li>Zmena nastavení v konfiguračnom dialógu;</li>    <li>Inštalácia balíčkov pre nasledujúce programy:</li>     %2   </ul> </div>

en: Error
sk: Chyba

en: Backend %1 is not installed
sk: Backend %1 nie je nainštalovaný

en: %1 backend installed, but inactive. Please check installation and Cantor settings
sk: Backend %1 je nainštalovaný, ale neaktívny. Prosím, skontrolujte inštaláciu a nastavenia Cantor.

en: Session %1
sk: Sedenie %1

en: Failed to find the Cantor Part with error %1
sk: Nepodarilo sa nájsť časť Cantor s chybou %1

en: Calculating...
sk: Vypočítava sa...

en: Ready
sk: Pripravený

en: Multiple unsaved Worksheets are opened. Do you want to close them?
sk: Je otvorených viac neuložených pracovných listov. Chcete ich zatvoriť?

en: Close Cantor
sk: Zatvoriť Cantor

en: The current project has been modified. Do you want to save it?
sk: Aktuálny projekt bol zmenený. Chcete ho uložiť?

en: Save Project
sk: Uloženie projektu

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
sk: Backend, ktorý je použitý v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (TypesetDefault), group (Cantor)
en: Do Typesetting by default
sk: Sádzanie textu v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightDefault), group (Cantor)
en: Do Syntax Highlighting by default
sk: Zvýrazňovať syntax v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (CompletionDefault), group (Cantor)
en: Enable Completions by default
sk: Povoliť dokončovania v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (ExpressionNumberingDefault), group (Cantor)
en: Enable Numbering of Expressions by default
sk: Povoliť vyčíslenie výrazov v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDefault), group (Cantor)
en: Animate changes in the Worksheet by default
sk: Animovať zmeny v pracovnom liste v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: label, entry (EmbeddedMathDefault), group (Cantor)
en: Enable rendering math expressions inside $$..$$ in Text and Markdown entries by default (needs pdflatex installed)
sk: Povoliť vykresľovanie matematických výrazov v $$ .. $$ v položkách Text a Markdown (vyžaduje nainštalovaný pdflatex)

note: i18n: ectx: label, entry (AutoEval), group (Cantor)
en: Automatically reevaluate the entries below the current
sk: Automaticky znovu vyhodnotiť položky pod aktuálnou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WarnAboutSessionRestart) i18n: ectx: label, entry (WarnAboutSessionRestart), group (Cantor)
en: Ask for confirmation when restarting the backend
sk: Pýtať sa na potvrdenie pred reštartovaním backendu

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMathRenderError), group (Cantor)
en: Show embedded math render error
sk: Zobraziť chybu vykresľovania vloženej matematiky

en: Save Plain Text
sk: Uložiť jednoduchý text

en: Export to LaTeX
sk: Exportovať do LaTeX

en: Evaluate Worksheet
sk: Vyhodnotiť pracovný zošit

en: Typeset using LaTeX
sk: Sádzanie textu pomocou LaTeX

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
sk: Dokončovanie

en: Line Numbers
sk: Čísla riadkov

en: Embedded Math
sk: Zabudovaná matematika

en: Restart Backend
sk: Reštartovať backend

en: Evaluate Entry
sk: Vyhodnotiť položku

en: Insert Command Entry
sk: Vložiť  položku príkazu

en: Insert Text Entry
sk: Vložiť textovú položku

en: Insert Markdown Entry
sk: Vložte položku zľavy

en: Insert LaTeX Entry
sk: Vložiť položku LaTeX

en: Insert Page Break
sk: Vložiť koniec strany

en: Insert Image
sk: Vložiť obrázok

en: Remove current Entry
sk: Odstrániť súčasnú položku

note: i18n("Publish Worksheet"), collection); publishWorksheet->setIcon(QIcon::fromTheme(QLatin1String("get-hot-new-stuff"))); collection->addAction(QLatin1String("file_publish_worksheet"), publishWorksheet); connect(publishWorksheet, &QAction::triggered, this, SLOT(publishWorksheet()));
en: Show Script Editor
sk: Ukázať editor skriptov

en: Show Completion
sk: Ukázať dokončovanie

en: Cantor Worksheet (*.cws)
sk: Pracovný list Cantor (*.cws)

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: Save
sk: Uložiť

en: All the available calculation results will be lost. Do you really want to restart %1?
sk: Všetky dostupné výsledky výpočtov budú stratené. Naozaj chcete reštartovať %1?

en: Restart %1?
sk: Reštartovať %1?

en: Interrupt
sk: Prerušenie

en: Session Error: %1
sk: Chyba sedenia: %1

en: Initialization complete
sk: Inicializácia kompletná

en: Initializing...
sk: Inicializácia...

en: [read-only]
sk: [iba na čítanie]

en: Do you want to upload current Worksheet to public web server?
sk: Chcete nahrať aktuálny pracovný list na verejný webový server?

en: Question - Cantor
sk: Otázka - Cantor

en: The Worksheet is not saved. You should save it before uploading.
sk: Pracovný list sa neuložil. Mali by ste ho pred nahratím uložiť.

en: Warning - Cantor
sk: Varovanie - Cantor

en: This backend does not support scripts.
sk: Tento backend nepodporuje skripty.

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: P&ohľad

note: i18n: ectx: Menu (worksheet)
en: &Worksheet
sk: Pracovný list

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
sk: &Nový

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
sk: Panely

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Na&stavenia

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Text Color
sk: Farba písma

en: Font
sk: Písmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontBold) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontBold) i18n: ectx: pr
en: Bold
sk: Tučné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubchapterFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SectionFontItalic) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubsectionFontItalic) i18n: 
en: Italic
sk: Kurzíva

en: Increase Size
sk: Zväčšiť veľkosť

en: Decrease Size
sk: Zmenšiť veľkosť

en: Select
sk: Vybrať

en: Reset to Default
sk: Vrátiť na predvolené

en: Show Results
sk: Zobraziť výsledky

en: Hide Results
sk: Skryť výsledky

en: Show Help
sk: Zobraziť pomocníka

en: Interrupted
sk: Prerušené

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StandardSearchBar) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtendedSearchBar)
en: SearchBar
sk: Vyhľadávací panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
sk: Nájsť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
sk: &Nasledujúci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
sk: Nahradiť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
sk: &Nahradiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
sk: Zameniť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
sk: Prehľadať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
sk: Rozlišovať veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Family:
sk: Rodina písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), 
en: Font Size:
sk: Veľkosť písma:

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Section
sk: Oblasť

en: Line Thickness
sk: Hrúbka čiary

en: Thin
sk: Tenké

en: Line Color
sk: Farba čiary

en: Line Style
sk: Štýl čiary

en: Configure Image
sk: Konfigurovať obrázok

en: Cannot load image %1
sk: Nemožno načítať obrázok %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
sk: Nastavenia obrázku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
sk: Otvoriť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display Size
sk: Zobraziť veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
sk: Šírka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
sk: Výška

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPreview)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
sk: Veľkosť tlače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDisplaySize)
en: Use Display Size
sk: Použiť veľkosť displeja

en: px
sk: bd

en: Open image file
sk: Otvoriť súbor obrázka

en: Show LaTeX code
sk: Ukázať kód LaTeX

en: No path for the %1 executable specified. Please provide the correct path in the application settings and try again.
sk: Pre spustiteľný súbor %1 nie je zadaná žiadna cesta. Zadajte správnu cestu v nastaveniach aplikácie a skúste to znova.

en: The specified file '%1' for the %2 executable doesn't exist. Please provide the correct path in the application settings and try again.
sk: Zadaný súbor '%1' pre spustiteľný súbor %2 neexistuje. Zadajte správnu cestu v nastaveniach aplikácie a skúste to znova.

en: The specified file '%1' doesn't point to an executable. Please provide the correct path in the application settings and try again.
sk: Zadaný súbor '%1' neukazuje na spustiteľný súbor. Zadajte správnu cestu v nastaveniach aplikácie a skúste to znova.

note: i18n: ectx: label, entry (latexCommand), group (Cantor)
en: Path to the latex executable
sk: Cesta k spustiteľnému súboru latex

note: i18n: ectx: label, entry (dvipsCommand), group (Cantor)
en: Path to the dvips executable
sk: Cesta k spustiteľnému súboru dvips

[ctx: @title:column]
en: Value
sk: Hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
sk: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
sk: Do:

en: Main title
sk: Hlavný titulok

en: Abscissa scale
sk: Rozsah abscisy

en: Ordinate scale
sk: Rozsah ordináty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Plot title:
sk: Titulok grafu

en: This is unsupported Jupyter content of types ('%1')
sk: Toto nie je podporovaný obsah typu Jupyter ('%1')

en: %1 process has died unexpectedly. All calculation results are lost.
sk: Proces %1 sa nečakane zastavil. Všetky výsledky výpočtov sú stratené.

en: %1 process has died unexpectedly with message "%2". All calculation results are lost.
sk: Proces %1 sa nečakane zastavil so správou "%2". Všetky výsledky výpočtov sú stratené.

en: KDE Frontend to mathematical applications
sk: Rozhranie KDE pre matematické aplikácie

en: Maintainer<br/>Qt5/KF5 port, Scilab and Python backends
sk: Správca<br/>Port Qt5/KF5, backendy Scilab a Python

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sk: Vývojár

en: Original author<br/>Maintainer (2009 - 2015)
sk: Pôvodný autor<br/>Správca (2009 - 2015)

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Cantor icon
sk: Ikona Cantor

en: Use  backend <backend>
sk: Použiť backend <backend>

en: Documents to open.
sk: Dokument na otvorenie.

en: Couldn't open the file %1
sk: Súbor %1 sa nepodarilo otvoriť

en: Clear Attachments
sk: Vyčistiť prílohy

en: Cantor Math Error
sk: Cantor matematická chyba

en: --- Page Break ---
sk: --- Koniec strany ---

en: All files
sk: Všetky súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
sk: Hodnota:

en: Load Variables
sk: Načítať premenné

en: Are you sure you want to remove all variables?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť všetky premenné?

en: Load file
sk: Načítať súbor

en: Save result
sk: Uložiť výsledok

en: Remove result
sk: Odstrániť výsledok

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent KDE pre textový editor;
    skontrolujte si svoju inštaláciu KDE.

en: Script Editor
sk: Editor skriptov

en: Script Editor - %1
sk: Editor skriptu - %1

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Reached beginning
sk: Dosiahnutý začiatok

en: Reached end
sk: Dosiahnutý koniec

en: Replaced %1 instance | Replaced %1 instances
sk[0]: Nahradená %1 inštancia
sk[1]: Nahradené %1 inštancie
sk[2]: Nahradených %1 inštancií

en: Commands
sk: Príkazy

en: Results
sk: Výsledky

en: Errors
sk: Chyby

en: LaTeX Code
sk: Kód LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
sk: Predvolený backend:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pattern)
en: Find…
sk: Nájsť...

en: Add custom target
sk: Pridať vlastný cieľ

en: Convert to Text Entry
sk: Konvertovať na Textovú položku

en: Target MIME type:
sk: Cieľový MIME typ:

en: Show Rendered
sk: Ukázať vykreslené

en: Show Code
sk: Zobraziť kód

en: Show HTML Code
sk: Zobraziť HTML kód

en: Show Html
sk: Ukázať HTML

en: Show HTML
sk: Ukázať HTML

en: Cannot render Eps file. You may need additional packages
sk: Nemožno vykresliť súbor Eps. Budete možno potrebovať ďalšie balíčky

en: Cannot write file %1.
sk: Nemožno zapisovať do súboru %1.

en: Cannot write file.
sk: Nemožno zapisovať do súboru.

en: Error saving file %1
sk: chyba pri ukladaní súboru %1

en: In read-only mode Cantor couldn't guarantee, that the export will be valid for %1
sk: V read only režime Cantor nemôže zaručiť, že export bude platný pre %1

en: Error loading latex.xsl stylesheet
sk: Chyba pri načítaní súboru štýlov latex.xsl

en: Couldn't open the file %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1.

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Couldn't open the selected file for reading.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vybraný súbor na čítanie.

en: The selected file is not a valid Cantor or Jupyter project file.
sk: Vybraný súbor nie je platný súbor Cantor alebo Jupyter projekt.

en: The selected file is not a valid Cantor project file.
sk: Vybraný súbor nie je platný súbor projektu Cantor.

en: %1 backend was not found. Editing and executing entries is not possible.
sk: Backend %1 sa nenašiel. Úprava a spustenie položiek nie je možné.

en: There are some problems with the %1 backend,
    please check your configuration or install the needed packages.
    You will only be able to view this worksheet.
sk: Existujú nejaké problémy s backendom %1,
    skontrolujte si vašu konfiguráciu alebo nainštalujte potrebné balíčky.
    Budete môcť zobraziť iba tento pracovný list.

en: Jupyter notebooks with versions lower than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
sk: Notebooky Jupyter s verziou nižšou ako 4.5 (zistená verzia %1.%2) nie sú podporované.

en: Jupyter notebooks with versions higher than 4.5 (detected version %1.%2) are not supported.
sk: Notebooky Jupyter s verziou vyššou ako 4.5 (zistená verzia %1.%2) nie sú podporované.

en: found incorrect data (%1) that is not Jupyter cell
sk: našli sa nesprávne údaje (%1), ktoré nie sú bunkou Jupyter

en: The file is not valid Jupyter notebook
sk: Súbor nie je platný Jupyter notebook

en: Invalid Jupyter notebook scheme: %1
sk: Neplatná schéma Jupyter notebook: %1

en: Image
sk: Obrázok

en: Page Break
sk: Koniec strany

en: Horizontal Line
sk: Vodorovná čiara

en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: @action]
en: Text &Color...
sk: Farba &textu...

[ctx: @label text color]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
sk: Zvýraznenie &textu...

[ctx: @action]
en: &Font
sk: &Písmo

[ctx: @action]
en: Font &Size
sk: Veľko&sť písma

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
sk: &Tučné

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
sk: &Kurzíva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
sk: Podčiark&nuté

[ctx: @action]
en: &Strike Out
sk: Preš&krtnuté

[ctx: @action]
en: Align &Left
sk: Zarovnať &vľavo

[ctx: @label left justify]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: @action]
en: Align &Center
sk: Zarovnať na &stred

[ctx: @label center justify]
en: Center
sk: Na stred

[ctx: @action]
en: Align &Right
sk: Zarovnať vpr&avo

[ctx: @label right justify]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: @action]
en: &Justify
sk: Do &bloku

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
sk: Do bloku

en: White
sk: Biela

en: Black
sk: Čierna

en: Dark Red
sk: Tmavočervená

en: Red
sk: Červená

en: Light Red
sk: Bledočervená

en: Dark Green
sk: Tmavozelená

en: Green
sk: Zelená

en: Light Green
sk: Svetlozelená

en: Dark Blue
sk: Tmavomodrá

en: Blue
sk: Modrá

en: Light Blue
sk: Svetlomodrá

en: Dark Yellow
sk: Tmavožltá

en: Yellow
sk: Žltá

en: Light Yellow
sk: Svetložltá

en: Dark Cyan
sk: Tmavotyrkysová

en: Cyan
sk: Tyrkysová

en: Light Cyan
sk: Svetlotyrkysová

en: Dark Magenta
sk: Tmavopurpurová

en: Magenta
sk: Purpurová

en: Light Magenta
sk: Svetlopurpurová

en: Dark Orange
sk: Tmavooranžová

en: Orange
sk: Oranžová

en: Light Orange
sk: Svetlooranžová

en: Dark Grey
sk: Tmavošedá

en: Grey
sk: Šedá

en: Light Grey
sk: Svetlošedá

en: Remove Entry
sk: Odstrániť položku

en: Drag Entry
sk: Presunúť položku
