cantor - en to ug translation catalogue (136 entries)

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Start
ug: باشلاش

en: Stop
ug: توختا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Plot
ug: سىزمىچىلىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Expression:
ug: ئىپادە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional options:
ug: قوشۇمچە تاللانمىلار:

note: i18n: ectx: Menu (calculate)
en: &Calculate
ug: ھېسابلا(&C)

en: Differentiate
ug: ھاسىلە

en: Integrate
ug: ئىنتېگرال

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Lower limit:
ug: توۋەن چەك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Upper limit:
ug: يۇقىرى چەك:

en: Create Matrix
ug: ماترىتسا قۇرۇش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns:
ug: ئىستون:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows:
ug: قۇر:

en: Invert Matrix
ug: تەتۈر ماترىتسا

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Variable
ug: ئۆزگىرىشچان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Name
ug: ئاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum:
ug: ئەڭ كىچىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maximum:
ug: ئەڭ چوڭ:

en: Run Script
ug: قوليازما ئىجرا قىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, makeDefault)
en: Make this the default backend
ug: بۇ كۆڭۈلدىكى ئارقا ئۇچ بولسۇن

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowLatex) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_integratePlots) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_variableManagement) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_indicateInfiniteSeries) i18n: ectx: prop
en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Error: %1
ug: خاتالىق: %1

en: Syntax Error
ug: گرامماتىكىلىق خاتالىق

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Functions
ug: فۇنكسىيىلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, functionTable)
en: Expression
ug: ئىپادە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ug: قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear List
ug: تىزىملىكنى تازىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Style
ug: ئۇسلۇب

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Lines
ug: سىزىقلار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Points
ug: نۇقتا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Boxes
ug: كۆزنەكچىلەر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Histogram
ug: سىتاتىسكا گرافىكى، چاسا دىئاگرامما

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox)
en: Steps
ug: قەدەم

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, styleBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Dots
ug: چېكىت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Smoothing
ug: سىيلىق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, smoothingBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring) i18n: ectx: property (t
en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-left
ug: سول ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Top-right
ug: ئوڭ ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-left
ug: سول ئاستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Bottom-right
ug: ئوڭ ئاستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, legendBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotLegend)
en: Below
ug: ئاستى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: File Options
ug: ھۆججەت تاللانمىلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: File type
ug: ھۆججەت تىپى

en: WARNING
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: option
ug: تاللانما

en: value
ug: قىممىتى

en: integer
ug: پۈتۈن سان

en: boolean
ug: لوگىكىلىق قىممەت

en: number
ug: نومۇر

en: file
ug: ھۆججەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Decimal
ug: ئونلۇق كەسىر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fractionFormat)
en: Exact
ug: دەل

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Scientific
ug: پەن-تېخنىكا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_minExp)
en: Precision
ug: ئېنىقلىقى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Evaluate
ug: باھا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Radians
ug: رادىئان

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Degrees
ug: گرادۇس

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_angleUnit)
en: Gradians
ug: پىرسەنت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Simplify
ug: ئاددىيلاشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_structuring)
en: Factorize
ug: كۆپەيتكۈچىلەرگە ئايرىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Angle unit:
ug: بۇلۇڭ بىرلىكى:

[ctx: Plot Style]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_plotStyle)
en: Steps
ug: قەدەم

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, qchTable)
en: Name
ug: ئاتى

en: &Open Example
ug: مىسالنى ئاچ(&O)

en: Error
ug: خاتالىق

en: Session %1
ug: ئەڭگىمە %1

en: Calculating...
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ…

en: Ready
ug: تەييار

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBackend), group (Cantor)
en: The Backend that is used by default
ug: ئىشلىتىدىغان كۆۈلدىكى ئارقا ئۇچ

en: Syntax Highlighting
ug: گرامماتىكىلىق يورۇتۇش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompletionDefault)
en: Completion
ug: تاماملاش

en: Line Numbers
ug: قۇر نومۇرى

en: Restart Backend
ug: ئارقا ئۇچنى قايتا باشلاش

en: Insert Image
ug: سۈرەت قىستۇر

en: Interrupt
ug: ئۈزۈلۈش

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (file_new_menu)
en: &New
ug: يېڭى(&N)

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
ug: تاختايلار

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, close) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, openExtended) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, openStandard) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addFlag) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, remove
en: ...
ug: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ug: ئىزدە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
ug: كېيىنكى(&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
ug: ئالدىنقى(&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Replace:
ug: ئالماشتۇر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replace)
en: &Replace
ug: ئالماشتۇر(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Search in:
ug: ئىزدەش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchCase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: &Match case
ug: چوڭ-كىچىكلىكىگە قارا(&M)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImageSettingsBase)
en: Image Settings
ug: سۈرەت تەڭشەك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDialogButton)
en: Open
ug: ئاچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Width
ug: كەڭلىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Height
ug: ئېگىزلىك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Print Size
ug: بېسىش چوڭلۇقى

[ctx: @title:column]
en: Value
ug: قىممەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
ug: خەت تاپشۇرۇۋالغۇچى：

en: KAlgebra backend
ug: KAlgebra ئارقا ئۇچى

en: Octave backend
ug: Octave ئارقا ئۇچى

en: Interface
ug: ئارايۈز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
ug: قىممىتى:

en: A KDE text-editor component could not be found;
    please check your KDE installation.
ug: ك د ئې(KDE) تەھرىرلىگۈچ بۆلىكى تېپىلمىدى؛
     ك د ئې(KDE) نىڭ ئورنىتىلىشىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: Commands
ug: بۇيرۇقلار

en: Results
ug: نەتىجە

en: Errors
ug: خاتالىق

en: Text
ug: تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Backend:
ug: كۆڭۈلدىكى ئارقا ئۇچ

en: Image
ug: سۈرەت

en: Page Break
ug: بەت ئايرىش بەلگىسى

en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ug: تېكىست رېڭى(&C)…

[ctx: @label text color]
en: Color
ug: رەڭ

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
ug: تېكىستنى يورۇت(&H)…

[ctx: @action]
en: &Font
ug: خەت نۇسخا(&F)

[ctx: @action]
en: Font &Size
ug: خەت نۇسخا چوڭلۇقى(&S)

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ug: توم(&B)

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ug: يانتۇ(&I)

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ug: ئاستى سىزىق(&U)

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى(&S)

[ctx: @action]
en: Align &Left
ug: سولغا توغرىلا(&L)

[ctx: @label left justify]
en: Left
ug: سول

[ctx: @action]
en: Align &Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلا(&C)

[ctx: @label center justify]
en: Center
ug: مەركەز

[ctx: @action]
en: Align &Right
ug: ئوڭغا توغرىلا(&R)

[ctx: @label right justify]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: @action]
en: &Justify
ug: ئوڭ-سول تەرىپى تەكشى(&J)

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ug: ئوڭ-سول تەرىپى تەكشى

en: Remove Entry
ug: تۈرنى چىقىرىۋەت
