caribou master - en to ca@valencia translation catalogue (54 entries)

en: Caribou Preferences
ca@valencia: Preferències del Caribou

en: Scanning
ca@valencia: Escaneig

en: Enable scanning
ca@valencia: Habilita l'escaneig

en: Enable switch scanning
ca@valencia: Activa l'escaneig commutat

en: Scanning mode
ca@valencia: Mode d'escaneig

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
ca@valencia: Tipus d'escaneig, subgrups, files o lineal

en: Subgroups
ca@valencia: Subgrups

en: Rows
ca@valencia: Files

en: Linear
ca@valencia: Lineal

en: Step time
ca@valencia: Temps entre tecles

en: Time between key transitions
ca@valencia: Temps entre la transició de les tecles

en: Inverse scanning
ca@valencia: Escaneig invertit

en: Step with the switch, activate by dwelling
ca@valencia: Fes un pas amb el commutador, activa en posar-se a sobre

en: Auto-restart scanning
ca@valencia: Reinicia automàticament l'escaneig

en: Automatically restart scanning after item activation
ca@valencia: Reinicia automàticament l'escaneig després de l'activació d'un element

en: Scan cycles
ca@valencia: Cicles d'escaneig

en: One
ca@valencia: Un

en: Two
ca@valencia: Dos

en: Three
ca@valencia: Tres

en: Four
ca@valencia: Quatre

en: Five
ca@valencia: Cinc

en: Input
ca@valencia: Entrada

en: Switch device
ca@valencia: Canvia de dispositiu

en: Switch device, keyboard or mouse
ca@valencia: Canvia de dispositiu, teclat o ratolí

en: Keyboard
ca@valencia: Teclat

en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

en: Switch key
ca@valencia: Tecla modificadora

en: Key to use with scanning mode
ca@valencia: La tecla que s'ha de fer servir al mode d'escaneig

en: Right shift
ca@valencia: Tecla dreta de majúscules

en: Left shift
ca@valencia: Tecla esquerra de majúscules

en: Space
ca@valencia: Espai

en: Alt Gr
ca@valencia: Tecla d'alternativa gràfica

en: Num lock
ca@valencia: Tecla de fixació del teclat numèric

en: Switch button
ca@valencia: Botó de commutació

en: Mouse button to use in the scanning mode
ca@valencia: El botó del ratolí que s'ha de fer servir al mode d'escaneig

en: Button 1
ca@valencia: Botó 1

en: Button 2
ca@valencia: Botó 2

en: Button 3
ca@valencia: Botó 3

en: Antler Preferences
ca@valencia: Preferències de l'Antler

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Keyboard Type
ca@valencia: Tipus de teclat

en: The keyboard geometry Caribou should use
ca@valencia: La geometria del teclat que hauria d'utilitzar el Caribou

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
ca@valencia: La geometria del teclat determina la forma i complexitat del teclat. Pot variar d'una aparença «natural» per poder escriure un text senzill a un teclat complet.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
ca@valencia: Tàctil

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
ca@valencia: Complet

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
ca@valencia: Graella

en: Use System Theme
ca@valencia: Utilitza el tema del sistema

en: Minimum Alpha
ca@valencia: Transparència mínima

en: Minimal opacity of keyboard
ca@valencia: Opacitat mínima del teclat

en: Maximum Alpha
ca@valencia: Transparència màxima

en: Maximal opacity of keyboard
ca@valencia: Opacitat màxima del teclat

en: Maximum Distance
ca@valencia: Distància màxima

en: Maximum distance when keyboard is hidden
ca@valencia: Distància màxima quan el teclat està amagat

en: - daemon listening accessibility events to launch on screen keyboard
ca@valencia: - dimoni que escolta esdeveniments d'accessibilitat per llançar el teclat en pantalla
