caribou master - en to as translation catalogue (50 entries)

en: Caribou Preferences
as: Caribou পছন্দসমূহ

en: Scanning
as: স্কেন কৰা হৈ আছে

en: Enable scanning
as: স্কেনিং সামৰ্থবান কৰক

en: Enable switch scanning
as: চুইচ স্কেনিং সামৰ্থবান কৰক

en: General
as: সাধাৰণ

en: Scanning mode
as: স্কেনিং অৱস্থা

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
as: স্কেনিং ধৰণ, উপদলসমূহ, শাৰীসমূহ অথবা ৰৈখিক

en: Subgroups
as: উপদলসমূহ

en: Rows
as: শাৰীসমূহ

en: Linear
as: ৰৈখিক

en: Step time
as: স্তৰৰ সময়

en: Time between key transitions
as: চাবি স্থানান্তৰৰ মাজৰ সময়

en: Inverse scanning
as: উলোটা স্কেনিং

en: Step with the switch, activate by dwelling
as: চুইচৰ সৈতে স্তৰ, বসবাস কৰি সক্ৰিয় কৰক

en: Auto-restart scanning
as: স্কেন স্ব-পুনৰাম্ভ কৰক

en: Automatically restart scanning after item activation
as: বস্তু সক্ৰিয় কৰাৰ পিছত স্কেন স্বচালিতভাৱে পুনৰাম্ভ কৰক

en: Scan cycles
as: স্কেন চক্ৰসমূহ

en: One
as: এটা

en: Two
as: দুটা

en: Three
as: তিনিটা

en: Four
as: চাৰিটা

en: Five
as: পাছটা

en: Input
as: ইনপুট

en: Switch device
as: ডিভাইচ চুইচ কৰক

en: Switch device, keyboard or mouse
as: ডিভাইচ, কিবৰ্ড অথবা মাউছ চুইচ কৰক

en: Keyboard
as: কিবৰ্ড

en: Mouse
as: মাউছ

en: Switch key
as: চাবি চুইচ কৰক

en: Key to use with scanning mode
as: স্কেনিং অৱস্থাৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া চাবি

en: Switch button
as: বুটাম চুইচ কৰক

en: Mouse button to use in the scanning mode
as: স্কেন অৱস্থাত ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া মাউছ বুটাম

en: Button 1
as: বুটাম ১

en: Button 2
as: বুটাম ২

en: Button 3
as: বুটাম ৩

en: Antler Preferences
as: এন্টলাৰ পছন্দসমূহ

en: Antler
as: এন্টলাৰ

en: Keyboard Type
as: কিবৰ্ড ধৰণ

en: The keyboard geometry Caribou should use
as: Caribou ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া কিবৰ্ড জ্যামিতি

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
as: কিবৰ্ড জ্যামিতি কিবৰ্ডৰ আকৃতি আৰু জটিলতা নিৰ্ধাৰণ কৰে, ই এটা 'স্বাভাৱিক' ৰূপৰ পৰা বিস্তাৰ হব পাৰে আৰু সাধাৰণ লিখনীৰ পৰা, এটা সম্পূৰ্ণ কিবৰ্ড ৰচনা কৰোতে ভাল লাগে।

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
as: স্পৰ্শ

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
as: সম্পূৰ্ণ

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
as: স্কেন

en: Use System Theme
as: চিস্টেম থীম ব্যৱহাৰ কৰক

en: Minimum Alpha
as: নূন্যতম আলফা

en: Minimal opacity of keyboard
as: কিবৰ্ডৰ বাবে নূন্যতম অস্বচ্ছতা

en: Maximum Alpha
as: সৰ্বাধিক আলফা

en: Maximal opacity of keyboard
as: কিবৰ্ডৰ সৰ্বাধিক অস্বচ্ছতা

en: Maximum Distance
as: সৰ্বাধিক দুৰত্ব

en: Maximum distance when keyboard is hidden
as: সৰ্বাধিক দুৰত্ব যেতিয়া কিবৰ্ড লুকাই থোৱা আছে

en: - daemon listening accessibility events to launch on screen keyboard
as: - স্ক্ৰিন কি'বৰ্ডত লঞ্চ হব লগিয়া অভিগম্যতা ঘটনাসমূহ পৰ্যবেক্ষন কৰা ডিমন
