caribou master - en to ast translation catalogue (57 entries)

en: Caribou Preferences
ast: Preferencies de Caribou

en: Scanning
ast: Escaneando

en: Enable scanning
ast: Activar análisis

en: Enable switch scanning
ast: Activar cambéu d'análisis

en: General
ast: Xeneral

en: Scanning mode
ast: Mou d'análisis

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
ast: Tipu d'análisis, subgrupos, fileres o llinial

en: Subgroups
ast: Subgrupos

en: Rows
ast: Fileres

en: Linear
ast: Llinial

en: Step time
ast: Tiempu del pasu

en: Time between key transitions
ast: Tiempu ente transiciones de tecles

en: Inverse scanning
ast: Análisis inversu

en: Step with the switch, activate by dwelling
ast: Pasu col interruptor, activáu con una pulsación al posase

en: Auto-restart scanning
ast: Autoreaniciar análisis

en: Automatically restart scanning after item activation
ast: Autoreaniciar l'análisis dempués de l'activación d'elementos

en: Scan cycles
ast: Ciclos d'análisis

en: One
ast: Un

en: Two
ast: Dos

en: Three
ast: Trés

en: Four
ast: Cuatro

en: Five
ast: Cinco

en: Input
ast: Entrada

en: Switch device
ast: Cambiar preséu

en: Switch device, keyboard or mouse
ast: Cambiar preséu, tecláu o mur

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Mouse
ast: Mur

en: Switch key
ast: Tecla de cambéu

en: Key to use with scanning mode
ast: Tecla qu'usar col mou d'análisis

en: Right shift
ast: Mayús derechu

en: Left shift
ast: Mayús izquierdu

en: Space
ast: Espaciu

en: Num lock
ast: Bloq Númb

en: Switch button
ast: Botón de cambéu

en: Mouse button to use in the scanning mode
ast: Botón del mur qu'usar nel mou d'análisis

en: Button 1
ast: Botón 1

en: Button 2
ast: Botón 2

en: Button 3
ast: Botón 3

en: Error starting %s
ast: Fallu al aniciar %s

en: In order to use %s, accessibility needs to be enabled. Do you want to enable it now?
ast: Pa poder usar %s, l'accesibilidá tien de tar activada. ¿Quies activala agora?

en: Accessibility has been enabled. Log out and back in again to use %s.
ast: Acitvóse l'accesibilidá. Zarra la sesión y vuelvi a entrar pa usar %s.

en: WARNING - Caribou: unhandled editable widget:
ast: AVISU de Caribou: widget editable non remanáu:

en: Antler Preferences
ast: Preferencies d'Antler

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Keyboard Type
ast: Tipu de tecláu

en: The keyboard geometry Caribou should use
ast: La xeometría del tecláu que Caribou tien d'usar

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
ast: La xeometría del tecláu determina la forma y la complexidá del tecláu; pue dir dende un aspeutu «natural», bonu pa escribir testu cenciellu, hasta un tecláu a escala completa.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
ast: Tocar

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
ast: Escala completa

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
ast: Escanear

en: Use System Theme
ast: Usar el tema del sistema

en: Minimum Alpha
ast: Alfa mínima

en: Minimal opacity of keyboard
ast: Opacidá del tecláu mínima

en: Maximum Alpha
ast: Alfa máxima

en: Maximal opacity of keyboard
ast: Opacidá del tecláu máxima

en: Maximum Distance
ast: Distancia máxima

en: Maximum distance when keyboard is hidden
ast: Distancia máxima cuando'l tecláu ta anubríu
