caribou master - en to bg translation catalogue (55 entries)

en: Caribou Preferences
bg: Настройки на Caribou

en: Scanning
bg: Сканиране

en: Enable scanning
bg: Включване на сканирането

en: Enable switch scanning
bg: Включване на сканирането за устройства тип превключвател

en: General
bg: Общи

en: Scanning mode
bg: Режим на сканиране

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
bg: Вид на сканиране, подгрупи, редове или линейно

en: Subgroups
bg: Подгрупи

en: Rows
bg: Редове

en: Linear
bg: Линейно

en: Step time
bg: Време на стъпката

en: Time between key transitions
bg: Време за изчакване преди смяна на клавишите

en: Inverse scanning
bg: Обратно сканиране

en: Step with the switch, activate by dwelling
bg: Стъпка с устройство тип превключвател. Задействайте чрез задържане

en: Auto-restart scanning
bg: Автоматично рестартиране на сканирането

en: Automatically restart scanning after item activation
bg: Автоматично рестартиране на сканирането след задействане на обект

en: Scan cycles
bg: Брой цикли за сканиране

en: One
bg: Един

en: Two
bg: Два

en: Three
bg: Три

en: Four
bg: Четири

en: Five
bg: Пет

en: Input
bg: Вход

en: Switch device
bg: Устройство тип превключвател

en: Switch device, keyboard or mouse
bg: Устройство тип превключвател, клавиатура или мишка

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Mouse
bg: Мишка

en: Switch key
bg: Клавиш за превключване

en: Key to use with scanning mode
bg: Клавиш, който да се използва с режима на сканиране

en: Right shift
bg: Десен Shift

en: Left shift
bg: Ляв Shift

en: Space
bg: Интервал

en: Alt Gr
bg: Десен Alt

en: Switch button
bg: Бутон за превключване

en: Mouse button to use in the scanning mode
bg: Бутон на мишката, който да се използва в режима на сканиране

en: Button 1
bg: Бутон 1

en: Button 2
bg: Бутон 2

en: Button 3
bg: Бутон 3

en: Caribou
bg: Екранна клавиатура (Caribou)

en: Antler Preferences
bg: Настройки на Antler

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Keyboard Type
bg: Вид на клавиатурата

en: The keyboard geometry Caribou should use
bg: Геометрията на клавиатурата, която да се използва от Caribou

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
bg: Геометрията на клавиатурата определя формата и сложността на клавиатурата. Двете крайности са опростена клавиатура — за въвеждане на кратък текст и клавиатура с пълен набор клавиши.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
bg: Сензорна

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
bg: Пълен набор клавиши

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
bg: Сканираща

en: Use System Theme
bg: Използване на стандартната тема

en: Minimum Alpha
bg: Най-ниска непрозрачност

en: Minimal opacity of keyboard
bg: Клавиатура с най-ниска непрозрачност

en: Maximum Alpha
bg: Най-висока непрозрачност

en: Maximal opacity of keyboard
bg: Клавиатура с най-висока непрозрачност

en: Maximum Distance
bg: Най-голямо разстояние

en: Maximum distance when keyboard is hidden
bg: Най-голямото разстояние, когато клавиатурата е скрита

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
bg: — демон, следящ за събитията за достъпност на екранната клавиатура
