master - en to el translation catalogue (53 entries)

en: Caribou Preferences
el: Προτιμήσεις Caribou

en: Scanning
el: Σάρωση

en: Enable scanning
el: Ενεργοποίηση σάρωσης

en: Enable switch scanning
el: Ενεργοποίηση σάρωσης με διακόπτη

en: General
el: Γενικά

en: Scanning mode
el: Λειτουργία σάρωσης

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
el: Τύπος σάρωσης, υποομάδες, γραμμές ή γραμμική

en: Subgroups
el: Υποομάδες

en: Rows
el: Γραμμές

en: Linear
el: Γραμμική

en: Step time
el: Βήμα χρόνου

en: Time between key transitions
el: Χρόνος μεταξύ βασικών αλλαγών

en: Inverse scanning
el: Αντίστροφη σάρωση

en: Step with the switch, activate by dwelling
el: Βήμα με το διακόπτη, ενεργοποίηση από την κατοικία

en: Auto-restart scanning
el: Σάρωση αυτόματης επανεκκίνησης

en: Automatically restart scanning after item activation
el: Αυτόματη επανεκκίνηση σάρωσης μετά την ενεργοποίηση του στοιχείου

en: Scan cycles
el: Κύκλοι σάρωσης

en: One
el: Ένας

en: Two
el: Δύο

en: Three
el: Τρεις

en: Four
el: Τέσσερεις

en: Five
el: Πέντε

en: Input
el: Είσοδος

en: Switch device
el: Διακόπτης συσκευής

en: Switch device, keyboard or mouse
el: Διακόπτης συσκευής, πληκτρολόγιο ή ποντίκι

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Switch key
el: Πλήκτρο διακόπτη

en: Key to use with scanning mode
el: Πλήκτρο προς χρήση για τη λειτουργία σάρωσης

en: Right shift
el: Δεξιό shift

en: Left shift
el: Αριστερό shift

en: Space
el: Διάστημα

en: Switch button
el: Κουμπί διακόπτη

en: Mouse button to use in the scanning mode
el: Πλήκτρο του ποντικιού προς χρήση για τη λειτουργία σάρωσης

en: Button 1
el: Κουμπί 1

en: Button 2
el: Κουμπί 2

en: Button 3
el: Κουμπί 3

en: Antler Preferences
el: Προτιμήσεις του Antler

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Keyboard Type
el: Είδος πληκτρολογίου

en: The keyboard geometry Caribou should use
el: Η γεωμετρία πληκτρολογίου που το Caribou να χρησιμοποιεί

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
el: Η γεωμετρία του πληκτρολογίου καθορίζει τη μορφή και την πολυπλοκότητα του πληκτρολογίου, μπορεί να κυμαίνεται από μια «φυσική» όψη και αίσθηση ικανή για τη σύνθεση απλού κειμένου, έως ένα ευρείας κλίμακας πληκτρολόγιο.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
el: Αφής

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
el: Ευρείας κλίμακας

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
el: Σάρωσης

en: Use System Theme
el: Χρήση θέματος συστήματος

en: Minimum Alpha
el: Ελάχιστο Άλφα

en: Minimal opacity of keyboard
el: Ελάχιστη αδιαφάνεια του πληκτρολογίου

en: Maximum Alpha
el: Μέγιστο Άλφα

en: Maximal opacity of keyboard
el: Μέγιστη αδιαφάνεια του πληκτρολογίου

en: Maximum Distance
el: Μέγιστη απόσταση

en: Maximum distance when keyboard is hidden
el: Μέγιστη απόσταση όταν το πληκτρολόγιο είναι κρυμμένο

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
el: - η υπηρεσία παρακολούθησης συμβάντων προσβασιμότητας για εκκίνηση πληκτρολογίου οθόνης
