caribou master - en to eu translation catalogue (54 entries)

en: Caribou Preferences
eu: Caribou-ren hobespenak

en: Scanning
eu: Eskaneatzea

en: Enable scanning
eu: Gaitu eskaneatzea

en: Enable switch scanning
eu: Gaitu aldagailu bidez eskaneatzea

en: General
eu: Orokorra

en: Scanning mode
eu: Eskaneatzeko modua

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
eu: Eskaneatze mota, azpitaldeak, errenkadak edo lineala

en: Subgroups
eu: Azpitaldeak

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Linear
eu: Lineala

en: Step time
eu: Urratsen denbora

en: Time between key transitions
eu: Tekla-trantsizioen arteko denbora

en: Inverse scanning
eu: Atzekoz aurrera eskaneatzea

en: Step with the switch, activate by dwelling
eu: Eman urratsa aldagailuarekin, aktibatu tenporizazio bidez

en: Auto-restart scanning
eu: Berrabiarazi automatikoki eskaneatzea

en: Automatically restart scanning after item activation
eu: Berrabiarazi automatikoki eskaneatzea elementua aktibatu ondoren

en: Scan cycles
eu: Eskaneatze-zikloak

en: One
eu: Bat

en: Two
eu: Bi

en: Three
eu: Hiru

en: Four
eu: Lau

en: Five
eu: Bost

en: Input
eu: Sarrera

en: Switch device
eu: Aldatu gailua

en: Switch device, keyboard or mouse
eu: Aldatu gailua, teklatua edo sagua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Mouse
eu: Sagua

en: Switch key
eu: Aldatzeko tekla

en: Key to use with scanning mode
eu: Eskaneatzeko moduan erabiliko den tekla

en: Right shift
eu: Eskuineko Maius tekla

en: Left shift
eu: Ezkerreko Maius tekla

en: Space
eu: Zuriune-barra

en: Num lock
eu: Blok Zenb

en: Switch button
eu: Aldatzeko botoia

en: Mouse button to use in the scanning mode
eu: Eskaneatzeko moduan erabiliko den saguaren botoia

en: Button 1
eu: 1. botoia

en: Button 2
eu: 2. botoia

en: Button 3
eu: 3. botoia

en: Antler Preferences
eu: Antler-en hobespenak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Keyboard Type
eu: Teklatu mota

en: The keyboard geometry Caribou should use
eu: Caribou-k erabili beharreko teklatuaren geometria

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
eu: Teklatuaren forma eta konplexutasuna zehazten du teklatuaren geometriak. Itxura 'naturala' izan lezake eta ona izan testu sinpleak osatzeko, edo eskala osoko teklatua ere izan liteke.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
eu: Ukipenezkoa

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
eu: Eskala osokoa

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
eu: Eskaneatzekoa

en: Use System Theme
eu: Erabili sistemako gaia

en: Minimum Alpha
eu: Gutxieneko alfa

en: Minimal opacity of keyboard
eu: Teklatuaren gutxieneko opakutasuna

en: Maximum Alpha
eu: Gehienezko alfa

en: Maximal opacity of keyboard
eu: Teklatuaren gehienezko opakutasuna

en: Maximum Distance
eu: Gehienezko distantzia

en: Maximum distance when keyboard is hidden
eu: Gehienezko distantzia teklatua ezkutatuta dagoenean

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
eu: - erabilgarritasunaren gertaerak monitorizatzen dituen daemon-a (pantailako teklatuarentzako)
