Caribou - en to gl translation catalogue (54 entries)

en: Caribou Preferences
gl: Preferencias de Caribou

en: Scanning
gl: Análise

en: Enable scanning
gl: Activar a análise

en: Enable switch scanning
gl: Activar a selección de análise

en: General
gl: Xeral

en: Scanning mode
gl: Modo de análise

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
gl: Tipo de análise, por bloque ou por ringleira

en: Subgroups
gl: Subgrupos

en: Rows
gl: Filas

en: Linear
gl: Lineal

en: Step time
gl: Duración das secuencias

en: Time between key transitions
gl: Duración das transicións entre teclas

en: Inverse scanning
gl: Análise inversa

en: Step with the switch, activate by dwelling
gl: Paso co interruptor, activado cunha pulsación ao pousarse

en: Auto-restart scanning
gl: Reiniciar automaticamente o análise

en: Automatically restart scanning after item activation
gl: Reiniciar automaticamente o análise despois da activación do elemento

en: Scan cycles
gl: Ciclos de análise

en: One
gl: Un

en: Two
gl: Dous

en: Three
gl: Tres

en: Four
gl: Catro

en: Five
gl: Cinco

en: Input
gl: Entrada

en: Switch device
gl: Selector de dispositivo

en: Switch device, keyboard or mouse
gl: Seleccionar un dispositivo, teclado ou rato

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Mouse
gl: Rato

en: Switch key
gl: Selector de tecla

en: Key to use with scanning mode
gl: Tecla para usar co modo de análise

en: Right shift
gl: Maiús. dereita

en: Left shift
gl: Maiús. esquerda

en: Space
gl: Espazo

en: Num lock
gl: Bloq Num

en: Switch button
gl: Botón selector

en: Mouse button to use in the scanning mode
gl: Botón do rato a usar no modo de análise

en: Button 1
gl: Botón 1

en: Button 2
gl: Botón 2

en: Button 3
gl: Botón 3

en: Antler Preferences
gl: Preferencias de Antler

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Keyboard Type
gl: Tipo de Teclado

en: The keyboard geometry Caribou should use
gl: A xeometría do teclado que Caribou debe usar

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
gl: A xeometría do teclado determina a forma e complexidade do teclado, pode ir desde un aspecto «natural», bo para escribir texto, ate un teclado a escala completa.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
gl: Táctil

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
gl: Completo

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
gl: Analizar

en: Use System Theme
gl: Usar o tema do sistema

en: Minimum Alpha
gl: Alfa mínima

en: Minimal opacity of keyboard
gl: Opacidade mínima do teclado

en: Maximum Alpha
gl: Alfa máxima

en: Maximal opacity of keyboard
gl: Opacidade máxima do teclado

en: Maximum Distance
gl: Distancia máxima

en: Maximum distance when keyboard is hidden
gl: Distancia máxima cando o teclado está agochado

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
gl: - daemon de monitorización de eventos de accesibilidade para o teclado en pantalla
