caribou 3.15.x - en to nb translation catalogue (53 entries)

en: Caribou Preferences
nb: Brukervalg for Caribou

en: Scanning
nb: Søker

en: Enable scanning
nb: Slå på søking

en: Enable switch scanning
nb: Slå på søk etter bryter

en: General
nb: Generelt

en: Scanning mode
nb: Søkemodus

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
nb: Type søking. Undergrupper, rader eller lineær

en: Subgroups
nb: Undergrupper

en: Rows
nb: Rader

en: Linear
nb: Lineær

en: Step time
nb: Tid for steg

en: Time between key transitions
nb: Tid mellom overganger mellom taster

en: Inverse scanning
nb: Omvendt søk

en: Step with the switch, activate by dwelling
nb: Stegvis bevegelse med bryter, aktiver ved å dvele

en: Auto-restart scanning
nb: Start søk på nytt automatisk

en: Automatically restart scanning after item activation
nb: Start søking på nytt automatisk etter aktivering av en oppføring

en: Scan cycles
nb: Søkesykluser

en: One
nb: En

en: Two
nb: To

en: Three
nb: Tre

en: Four
nb: Fire

en: Five
nb: Fem

en: Input
nb: Inndata

en: Switch device
nb: Bytt enhet

en: Switch device, keyboard or mouse
nb: Bytt enhet, tastatur eller mus

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Mouse
nb: Mus

en: Switch key
nb: Brytertast

en: Key to use with scanning mode
nb: Tast som skal brukes med søkemodus

en: Right shift
nb: Høyre shift

en: Left shift
nb: Venstre shift

en: Space
nb: Mellomrom

en: Switch button
nb: Bryterknapp

en: Mouse button to use in the scanning mode
nb: Musknapp som skal brukes i søkemodus

en: Button 1
nb: Knapp 1

en: Button 2
nb: Knapp 2

en: Button 3
nb: Knapp 3

en: Antler Preferences
nb: Brukervalg for Antler

en: Appearance
nb: Utseende

en: Keyboard Type
nb: Type tastatur

en: The keyboard geometry Caribou should use
nb: Tastaturgeometri som Caribou skal bruke

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
nb: Tastaturgeometri bestemmer form og kompleksitet for tastaturet. Det kan variere fra et «naturlig» utseende og utforming for å lage enkel tekst til et fullskala tastatur.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
nb: Berøring

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
nb: Full skala

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
nb: Søk

en: Use System Theme
nb: Bruk systemets tema

en: Minimum Alpha
nb: Minimal gjennomsiktighet

en: Minimal opacity of keyboard
nb: Minimal ugjennomsiktighet for tastatur

en: Maximum Alpha
nb: Maksimal gjennomsiktighet

en: Maximal opacity of keyboard
nb: Maksimal ugjennomsiktighet for tastatur

en: Maximum Distance
nb: Maksimal distanse

en: Maximum distance when keyboard is hidden
nb: Maksimal distanse når tastaturet er skjult

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
nb: - tjeneste som lytter etter tilgjengelighetshendelser for tastatur på skjermen
